Japanners nemen Paotingfoe. Felle reactie in Amerika op de jongste bombardementen Munchen verwacht Mussolini. Wï Thijs Ijs enOomMopperniet gaan weer verder! V R IJ D A G 24 SEPTEMBER 1937 HA'ARLKM'S DAGBLAD Het Verre Oosten. 3 CHINEESCHE STELLINGEN •■JAP FRONTEN EN KWARTIEREN ^GECONSOLIDEERD, BEZET, ^GEBIED I DOOR JAPAN) HET NOORDFRONTIN CHINA Naar Domei uit Tokio meldt zijn de Japansche troepen thans Paotingfoe binnengetrokken. De strijd duurde den geheelen dag ten noorden en westen van Paoting foe voort en was bijzonder hevig in de nabijheid van het spoorwegstation waar de Chineesche mitrailleur- schutters hevigen weerstand boden. Na een sterke voorbereiding door de artillerie drong het Japansche cen trum door in de in puin geschoten Chineesche verdedigingswerken. De Japansche rechtervleugel rukte snel uit Ma Tsang op, waar het kleine Chi neesche garnizoen thans geïsoleerd is. Uit Sjanghai verneemt het D.N.B.: Doordat de bodem door den aanhoudenden regenval steeds onbegaanbaarder wordt, zijn operaties op groote schaal zeer moeilijk. Zoo wel Chineezen als Japanners beperken zich vrijwel tot geschutvuur. Volgens Chineesche berichten is bij Lioehang een Japansche af- deeling van 300 man vernietigd, zonder dat de tanks dat konden verhinderen. Ook het overbrengen der bevelen wordt zeer door het slechte weer belemmerd. De Chineesche militaire autoriteiten be richten, dat sedert het begin der week talrijke Japansche troepentransportschepen op weg naar China waargenomen zijn. Aan de Oos telijke kade alleen zouden reeds 4000 man aan 'wal gezet zijn. Ook stroomopwaarts zijn Japansche transportschepen in grooten ge tale gezien. De Japansche versterkingen wor den door de Chineezen op twee divisies ge schat. Uit Tientsin wordt gemeld, dat de Japan sche troepen in het noorden slechts langzaam vorderen. Na de aankomst van de eerste ver sterkingen en van zware artillerie van het centrale leger schijnt de tegenstand der Chi neezen krachtiger te zijn geworden. Volgens geruchten zou de Japansche legerleiding zich tot het aanvankelijk vastgestelde operatiedoel in Noord-China willen beperken. De politieke organistatie van het bezette gebied vordert. Men werkt ijverig aan de instelling van auto nome bestuursorganen, die de afscheiding van het bezette gebied van de rest van China zouden moeten bekrachtigen. Verliezen der Chineesche luchtmacht De Japansche admiraliteit deelt mede, dat de Japansche marine luchtmacht, tot dusverre 284 Chineesche vliegtuigen vernield heeft. De Japanners hebben 31 toestellen verlo ren. „Non-combattanten en burgers van een derde mogendheid wor den ontzien" houdt Tokio vol. De zegsman van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft inzake de Amerikaansche nota betreffende het bombar dement van Nanking medegedeeld, dat het Japansche antwoord in overeenstemming zal zijn met de principieele houding van Japan om noncombattanten en burgers van een der de mogendheid te ontzien. De Japansche vlie gers hebben uitdrukkelijk opdracht gekregen het bombardement zooveel mogelijk te be perken tot de Chineesche militaire stellingen. Felle reactie in Amerika op de bombardementen in China. De „New York Herald Tribune" schrijft met een toespeling op de Japansche luchtaanval len in China, dat deze daden een onuitwisch- baren vlek maken op de Japansche eisch een plaats onder de beschaafde naties te ver krijgen. De „New York Times" zegt. dat de Japan sche politiek in China wel verre van de anti- Japansche activiteit te vernietigen, gerecht vaardigden haat doet opkomen, welke er toe bestemd is iedere Japansche verovering te overleven. IDENTITEIT VAN TRONCOSO VASTGESTELD. Uit Parijs: 23 September. De Süreté Na tionale deelt omtrent de identiteit van Troncoso mede, dat het hier den in 1895 te Pamplona geboren majoor Troncoso Sagrada ■betreft. Uit Brest wordt gemeld, dat Parella, de chauffeur van Troncoso, aldaar aangekomen en direct ingesloten is. SIR KNATOHBULL HUGESSEN NAAR NEDERLANDSCH-INDIë. De Britsche ambassadeur in China, Sir Knatehbull Hugessen, die gewond werd bij een Japanschen luchtaanval, verlaat Zater dag het ziekenhuis. Op 4 October zal hij zich met zijn gezin inschepen om een reis naar Nederlandsch-Indië te maken voor het her stel zijner krachten. Iedere bom, welke op Kanton of Nanking valt, verwoest een weinig van hetgeen is overgebleven van de vriendschap en de be wondering in de Westersche wereld voor de tegenwoordige leiders van Japan. België Regeering Van Zeeland blijft aan. Donderdag heeft Van Zeeland besprekin gen gevoerd met de verschillende leiders dei- politieke partijen. De algemeene raad der Belgische werklie den partij had tevoren geconfereerd met de socialistische ministers, na afloop waarvan een resolutie werd aangenomen, waarin de wenschelijkheid tot uiting gebracht wordt, dat het tegenwoordige ministerie Van Zee land zijn taak zou voortzetten en zijn geheele programa verwezenlijken. Na afloop van het onderhoud met den premier verklaarde een der so cialistische ministers: „tot onze vol doening zal de regeering haar arbeid kunnen voortzetten". Ook de leiders van het katholieke blok kwamen tot de slotsom, dat Van Zeeland de leiding der regeering moet behouden. „Het is er van overtuigd, dat de minister-presi dent zich zal blijven wijden aan de verwe zenlijking van het regeeringsprogamma met de wijzigingen, die door de omstandigheden geëischt worden, aldus luidde hun verklaring. De liberalen drongen er eveneens op aan, dat Van Zeeland aan het hoofd der regeering zou aanblijven. Italië Badoglio en d9Annunsio nemen functies van wijlen Marconi over Twee belangrijke functies van wijlen se nator Marconi zijn overgegaan top resp. maarschalk Badoglio, den chef van den ge- neralen staf, die benoemd is tot voorzitter van den nationalen raad van onderzoek, en op Gabriele d'Annunzio, die voorzitter is gewor den van de Italiaansche Academie. De Raad van onderzoek is een instelling ter bevorde ring en aanmoediging van uitvindingen en de samenstelling van kunstmatige grondstoffen. Badoglio heeft hiermede een functie verkre gen, welke vergeleken kan worden met die van generaal Goering in Duitsehland. Als voorzitter van de in 1930 opgerichte Acade mie keert de thans 74-jarige d'Annunzio hier mede terug in het openbare leven na dertien jaar van afzondering. Turkije. Geen kabinetscrisis De woordvoerder der regeering heeft ver klaard, dat er geen regeeringscr'isis in Turkije is en dat men berichten hieromtrent uit Genève terzijde kan leggen. Parijs acht Spaansche represaille ongerijmd. Consul te Malaga misdeed niets. De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken heeft zich in verbinding kunnen stel len met den consul van Frankrijk te Malaga, Desmartin, die, zooals men weet, van de rechtsche autoriteiten in Spanje mededeeling had ontvangen, dat hij zijn woning niet mocht verlaten. Het schijnt, dat Desmartin niet speciaal bewaakt is. Men moet verwachten, dat de Fransche regeering een stap zal onder nemen bij de bewindhebbers te Salamanca. De maatregel, welke tegen Desmartin is genomen, was zichtbaar bedoeld als re presaille tegen de arrestatie van comman dant Troncoso. Te Parijs is men van mee ning, dat dit zoowel „de facto" als „de jure" ontoelaatbaar is. De militaire gouverneur van Irun was in Frankrijk met geen enkele offi- cieele missie belast en de feiten, waarvan hij beschuldigd wordt, berusten op gewoon recht. Er kan derhalve geen enkele gelijkenis wor den aangevoerd tussehen hem en den diploma tieken vertegenwoordiger, wien geen enkel vergrijp kan worden voorgehouden. Voor speciale krijgsraad. Uit geloofwaardige brond wordt te Gibral tar vernomen, dat te Malaga een speciale krijgsraad is gevormd om de zaak tegen den Franschen consul te Malaga, Desmartins, te behandelen. Generaal Miller op Russisch schip ontvoerd Geheimzinnige bestelauto reed naar Le Havre. Gistermiddag heeft de Parijsche politie vernomen, dat Woensdag om streeks 16 uur te Le Havre een bestel auto van Parijs was aangekomen. In deze auto bevonden zich drie mannen, van wie men een vaag signalement, heeft, Tegen 19.20 zagen verscheidene personen denzelfden wagen orp den terugweg naar Parijs, terwijl toen slechts één man naast den bestuurder zat. Te 2.45 uur vernam men, dat het Russische wachtschip „Marya Oel- janska" plotseling van Le Havre naar Lenningrad was vertrokken. Toen rees het vermoeden, dat generaal Miller zich aan boord van het schip zou bevinden. De politie onderzoekt thans in haven de juistheid van dit vermoeden. Havas verneemt nader nog: Direct nadat de politie bericht had ont vangen van de verdwijning van generaal Mil ler Miller, den voorzitter van den bond van Russische oud-strijders, en van generaal Sko- blin, is order gegeven tot het instellen van een onderzoek. Reeds heeft men den secre taris-gen. van den bond, Koessonki, als getuige gehoord. Deze verklaarde, dat Miller tot tien minuten over twaalven op zijn bureau in de Rue de Colisée gewerkt had. Toen hij ver trok, zei hij, dat hij een afspraak had, zonder iets omtrent den aard hiervan mede te deelen. Hij voegde hieraan toe: „Ik laat een mede deeling in een gesloten enveloppe voor u achter. U kunt deze openen, indien u mij niet terug ziet keeren". Laat in den middag kwamen leden van den bond van oudstrijders van Gallipoli, die een afspraak met den generaal hadden. Mevrouw Miller, die thuis opgebeld werd, verklaarde haar echtgenoot niet gezien te hebben. Daarop werd de politie gewaarschuwd. De leiders van dezen bond brachten ver volgens een bezoek aan hun voorzitter, gene raal Skoblin, die Miller echter niet gezien had. De houding van den generaal kwam hun zonderling voor. Kort daarop verliet Skoblin zijn woning, waarin hij tot nu toe niet is teruggekeerd. Krantenpapier als grondstof. In Duitsehland bestaan al twee systemen voor de verwijdering van drukinkt. In een artikel getiteld „Krantenpapier als grondstof" schrijft de Deutsche Volkswirt- schaft" o.a. het volgende: Krantenpapier kon tot dusver alleen voor de fabricage van carton of goedkoop pakpa pier worden gebruikt. Het kon niet voor het zelfde doel nog eens geschikt gemaakt wor den, omdat men daarvoor een procédé voor verwijdering van de drukinkt noodig heeft. Daarom heeft Duitschland's onafhankelijk heid van den invoer van buitenlandsch hout, geschikt voor de papierfabrikatie, den uit vinders de taak opgelegd een bruikbaar mid del te zoeken waarmede men het bedankte krantenpapier van de moeilijk te verwijderen inkt kan zuiveren. Op het oogenblik zijn reeds twee van derge lijke systemen bekend, welke beide een chemische oplossingsmiddel gebruiken. Een definitief oordeel zal pas mogelijk zijn, wan neer de proefnemingen door de bevoegde in stanties zijn voltooid. De kosten van deze systemen zouden zoo laag zijn, dat de prijs van het van inkt ontdane papier niet hooger behoeft te zijn dan voor nieuw krantenpa pier. Bij het eene procédié zouden de kosten zonder licentiekosten en ondernemerswinst, in groote fabrieken slecht V/z tot 2 rijksmark per 100 K.G. bedragen. Daar de chemische ont kleuringsmiddelen de vezels niet aantasten, is een vernieuwing meerdere malen mogelijk. Met de ontkleuring van oud krantenpapier is het vraagstuk echter nog niet opgelost. Het. economische gebruik vereischt, dat voldoende oud papier wordt ingeleverd. Indien de lage vernieuwingskosten een vergoeding aan de huisvrouwen en handelaren in oude materia len zouden toelaten, welke het verzamelen van oud papier aanlokkelijk maakt, zou de levering van bedrukt krantenpapier gewaarborgd zijn. Het is echter ook mogelijk, dat de uitgevers van dagbladen hun eigen organisatie inscha kelen, omdat zij door middel van hun loopers iederen lezer gemakkelijk kunnen bereiken. In ieder geval zal een aanlokkelijke financieele belooning moeten worden ingesteld, want in vele huishoudingen wordt krantenpapier vol strekt niet als waardeloos beschouwd. Nationaal-socialime en fascisme in directe aanraking. UCIllUCi Men schrijft ons uit Münehen, dd. 23 Sep tember: eet u de nieuwste anecdote al?' ,Neen, nog niet". Welnu, de as Rome—Berlijn moet .esmolten worden". „Waarom?" „Omdat Duitsehland staal zoo hard noodig heeft!" Met deze nieuwsten „Witz" werden wij in het Münchener „Hofbrauhaus" door onze Beiersche vrienden ontvangen. En dat is ty peerend voor land en volk, want al leven we tegenwoordig in den Duitschen eenheidsstaat, het verschil tussehen Pruisen en Beieren is nog altijd frappant. Zoo lazen we dezer dagen in Himmler's „Zchwiarzes Korps", het weekblad der over heel Duitsehland gevreesde Geheime Staats politie een notitie, welke te denken geeft. Men had vastgesteld, dat er in sommige bureaux en kantoren, nog altijd een bordje- aan den muur hangt, waarop te lezen staat: „Hier geldt alleen maar de Duitsche groet: Heil Hitier!" Dat vond men eenvoudig bespottelijk, want deze groet was immers over heel Duitsehland allang ingeburgerd! Maar de werkelijkheid is toch eenigszins anders, want wanneer men naar de „Hoofdstad der Be weging" komt, dan wordt men vrijwel nog overal begroet met het vertrouwelijke „Grüss Gott!" Te Berlijn maakten we. drie dagen en drie nachten achtereen de verduisteringsweek mee en we bewonderden er weliswaar de discipline van de gehoorzame bevolking dezer wereld stad, maar als men dan plotseling naar de Isarstad komt, wordt men beïnvloed door het enorme verschil tussehen Pruisen en Beieren. Een van onze Beiersche biervrienden teekende dit onderscheid als volgt: „In Pruisen kan het nog zoo hard regenen, toch blijft het er droog, want jullie drinken geen bier. Bij ons kan het nog zoo lang droog blijven, toch laat de vochtigheid niets te wenschen over, want we drinken bier!" We laten de juistheid dezer vergelijking m het midden, maar het verschil tussehen de Rijkshoofdstad en de Hoofden der Beweging is ook onder de zeer gewijzigdè politieke om standigheden nog hetzelfde gebleven. Men toont u weliswaar het „Braune Haus", het „Haus der Deutschen Kunst", en zooveel andere gebouwen en monumenten, welke aan den strijd herinneren, die Hitier juist in déze stad tegen het interregnum van 1918 tot 1933 heeft gevoerd, maar niettemin is Münehen zichzelf gebleven, hetgeen van Berlijn helaas niet gezegd kan worden. En al net eender is het met de versieringen der stad ter eere van den Duce. In Berlijn is alles correct. Van het station „Heerstrasse", waar de hooge gast zal arriveeven, af tot Unter den Linden, waar enorme lichtzuilen de schamele boompjes moeten cacheeren, welke er verleden jaar geplant werden krijgt men den indruk, dat men alle pogingen tewerk moet stellen, om de ware gedaante der stad te verheimelijken, want Berlijn is wel heel groot, maar van een grootsch karakter kan niet gesproken worden. Hoe komt het, zoo vraagt men zich af, dat de kostbare versieringen van Benno van Ai-ent te Berlijn lang niet hetzelfde effect hebben als die van professor' Buchner te Münehen? Wij maakten een autotocht met onze Beiersche biervrienden langs de route, welke de Duce Zaterdag van den „Hauptbahn- hof Münehen" naar Het Prinz Karl-Palais zal nemen en we vonden de roode lappen flu weel zelfs eenigszins zonderling, maar ten slotte was de eindindruk toch sympathiek, want Münehen is een stad met historisch ver leden, de residentie van het Huis Wittelsbach en daar heeft zelfs de nationaal-socialistische revolutie van 1933 niets aan kunnen veran deren! Wij begeven ons naar de „Reichsleitung der N. S. D. A. P." in de Karlstrasse, waar de heer Hoffmann ons weliswaar vriendelijk ontvangt, maar niet bij machte blijkt, iets naders over het program der eerstvolgende dagen te vertellen. Dat is trouwens niet noo dig, want onze Italiaansche collega's weten er al veel meer van: na zijn glorieusen in tocht zal Mussolini den Fiihrer officieel gaan bezoeken in het Prinz Regentenpalais en wat later zal Hitier dit bezoek beantwoorden met een tegenbezoek in het Prinz Karl-Palais. Van een vertrouwelijk onderhoud te Berch- tesgade schijnt geen sprake te zijn en waar schijnlijk zullen de uitvoerige besprekingen over de politieke situatie van Europa pas te Berlijn worden gehouden. Op het Koningsplein zal ter herinnering van de gevallenen een krans worden neerge legd en na een bezichtiging van het Bruine ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC Ja, het is zoo, oom. Laten we gauw naar hen toegaan, dan kunnen ze ons misschien zeggen, wat we doen moeten. Eli nog geen vijf minuten later stonden ze tegenover twee oude Eskimo's. Brafg salile, zei een van hen, maar natuurlijk verstonden oom Mopperniet en Thijs hier weer niets van. We moeten binnenkort maar eens Eskimosch gaan leeren, zuchtte oom. Zoo komen we nooit verder. Maar Thijs zat met zijn handen te zwaaien en trachtte den Eskimo's duidelijk te maken, wat hij wilde. En na verloop van tijd leek het er op, dat de Eskimo's het begrepen. Jevst, isl kserc ille! zeiden ze, wat zooveel beteekende als: Jevst, koning van de kou, is verderop! .Thijs begreep het eindelijk en zette het op een loopen. Huis zal aldaar een déjeuner plaats vinden. De vooraanstaande mannen der beweging zullen door Hitier persoonlijk aan Mussolini worden voorgesteld en tot besluit van de Münchener ontvangst staat een schitterende parade op het program, waaraan echter dooi de Rijksweer niet zal worden deelgenomen. Maar al deze dingen zijn niet zoo belang rijk als zij schijnen. Veel belangrijker is voor het Duitsche volk en zijn Führer, dat Mus solini na een regeeringstijdperk van rond vijftien jaar thans zijn eerste officieele be zoek in het buitenland aflegt en dat juist Duitsehland deze eer te beurt valt. Hier ko men twee dictatoren van onzen tijd tegen over elkaar te staan. Hier komen het natio- naal-socialisme en het fascisme in directe aanraking. De punten van evereenkomst zijn vele, maar die van verschil niet minder. Mussolini bracht een verzoenig tussehen het Vaticaan en hte Quirinaal tot stand, welke de verhoudnig tussehen Kerk en Staat ten goede kwam. Van een anti-semitische bewe ging heeft men totdusver alleen nog maar in Duitsehland gehoord en het zou de moeite waard zijn, wanneer men kon ei-varen, of tussehen beide staatslieden ook de steeds heftiger wordende strijd tussehen Staat en Kerk in Duitsehland uitvoerig wordt bespro ken. Want dan pas, als tussehen den Duce en den Führer de brandende vragen van onzen veelbewogen tijd aanleiding geven tot een openhartige gedachtenwisseling, kan het rencontre van Hitler en Mussolini van blij vende waarde blijken voor de toekomst van het Derke Rijk! VITTORIO MUSSOLINI IN AMERIKA. Mussolini's zoon Vittorio, die op weg is naar Hollywood, is gisteren te New York aangekomen voordat de „Rex" waarmede hij de overtocht had gedaan, aanlegde, was de zoon van den Duce met een politiebarkas van boord gehaald. Dit, was een voorzorgs maatregel, omdat een betooging dreigde van de zijde der communisten, die telegrafisch aan het ministerie van buitenlandsche zaken verzocht hadden, Vittorio Mussolini uit te wijzen, omdat, naar zij zeiden, zijn bezoek niet anders beoogde dan een propaganda- missie, teneinde de zeerooverij te verheerlij ken". PROERAMMA ZATERDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM 1. 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonumuziek 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Fantasia, Radiotooneel en geva rieerd programma (Opnamen). 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gra mofoonmuziek. 3.15 Dancursus. 3,30 VARA- orkest en solist. 4.30 Causerie over luchtbe scherming. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.05 Ver volg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Or gelspel. 6.30 Betuwsche uitzending. 7.00 Film land. 7.30 Causerie „Christus Triumfator". 8.00 Herhaling SOS-Berchten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Vervolg concert. 10.00 Be richten A. N. P. 10.05 De Lucky Birds en so list. 10.30 Zang en orgel. 11.1512.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II. 301 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (Om 1.00 Postduivennieuws en Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4,15 De KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 5.30 Esperanto- nieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De meesters van de nieuwe tijden". 7.35 Actueele aetherflitsen. 7.55 Causerie „Wat heb ik aan Esperanto". 8.00 Berichten. A.N.P. Mededee- lingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale om lijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.00 Revue programma. 10.00 De KRO-Medolisten en so list. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.55 De KRO-Boys en solist. 11.1512.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern orkest. 12.50 Dansmuziek (Gr.pl.) 1.20 Com modore Grand orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.00 BBC-Welsch orkest en solist. 3.50 „De Al phas". 4.35 Yascha Krein's Zigeuner-orkest. 5.20 Eddie Carrol's Band. 6.20 Berichten. 6.40 BBC-Harmonie-orkest. 7.20 Viool en piano. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Jack Hylton's orkest en solisten. 9.20 Discussie. 10.00 Berichten. 10.20 „Men talking", dialoog. 10.40 Radiotoo neel met muziek. 11.45 Henry Hall en zijn Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Henry Hall. RADIO PARIS» 1648 M. 7.10; 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Omroeporkest en Zang. 2.50 Gramofoonmu ziek. 3.05 Zang. 3.20 Pianovoordracht. 5.20 Locatelli-orkest. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.35 Zang. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.05 Pianovoor dracht. 8.50 Symphonieconcert. 10.50 Gramo foonmuziek. 11.201.20 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.50 Hanns Kalbes' orkest. 8.50 Omroep- kleinorkest. 12.20 Silezische-Orkestvereeni- ging. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Militair or kest, Hermann Hagestedt's orkest en solisten. 6.25 Vocaal en instrumentaal concert. 8.30 Omroeporkest, Vocaal Sextet en solisten. 10.501.20 Rob. Gaden's dansorkest en Wal- demar Hasz' kwintet. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmu ziek. 2.23 Max Alexys' orkest. 3.20 Gramofoon muziek. 4.05 Omroeoporkest. 5.25 Populair concert. 6.20 Alpaerts-Trio. 7.20 Zang. 8.20 Cabaret. 9.20 Kleinorkest. 10.30 Omroepdans orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Klemorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Vioolvoordracht. 2.33 Zang. 2.46 Pianovoor dracht. 2.50 Zang. 3.12 Pianovoordracht. 3.25 Vioolsoli. 3.35 M. Alexys' orkest. 4.20 Kamer muziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Omroep orkest. 10.3012.20 Waalsch Cabaretpro gramma. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Omroeporkest en solist. 9.20 Berichten. 9.35 Cabaret. 10.20 Berichten. 10.50 Viool en piano. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 Rob. Ga den's dansorkest en Waldemar Hasz' kwintet.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6