HOCKEY DAMES-HOCKEY TAFELTENNIS HENCELEN WIELRIJDEN SCHAKEN SCHIETEN BILJARTEN MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 HA ARE EM'S DAG BEAD" 9 DE HOCKEYDAG TE AMSTER DAM. HILVERSUM WINT. (van onzen medewerker) De beide teams van B. M. H. C. hebben het op den hockeydag te Amsterdam niet ver ge bracht. Dat B. M. h. C. 2 tegeri H. D. M. geen kans zou hebben, was te voorzien; haar 20 nederlaag mag nog zeer verdienstelijk heeten. Voor B. M. H. C. I waren de verwachtingen echter hooger gespannen; zeker was een over winning op Nijmegen verwacht. Nu werd het een 10 nederlaag, ondanks het feit, dat B. M. H. C. in de eerste helft overwegend ster ker was, maar zij kon geen doelpunten maken. Vooral de Nijmeegsche keeper deed goed werk In de tweede helft nam Nijmegen de kans waar om te doelpunten. Wat B. M. H. C. daarna ook nog deed, het mocht niet baten, het einde was een roemloos verdwijnen der Haarlemmers. Hilversum, de winnaar van den hockeydag, heeft haar succes in hoofdzaak te danken aan de prima verdediging van C. van dei- Hagen en Mendes de Leon, zoodat keeper De Looper weinig te doen kreeg en dat weinige deed hij zeer goed. Toch had Hilversum het tegen Nijmegen nog heel moeilijk, daar Nijmegen alles op de verdediging liet aankomen. Het Gooi, de verliezer in de finale, heeft een veel zwaarder programma gehad. In de eerste ronde bood Schaerweyde hardnekkigen tegenstand; in de tweede ronde verraste Togo iedereen met haar goede spel en in de halve finale werd de wedstrijd Gooi—Union „de" wedstrijd van den dag, door goed en spannend spel van beide zijden. In de finale heeft het Gooi de sterke de fensie van Hilversum niet kunnnen breken; de overigens niet buitengewone aanval van Hilversum slaagde erin nog in de eerste helft twee doelpunten te scoren. Slechts enkele oogenblikken voor het einde verkreeg Gooi het zoo zeer verdiende tegen- punt, zoodat Hilversum de speldjes won. De volledige uitslagen zijn: Eerste ronde: AmsterdamS. C. H. C. H. H. IJ. C.Hilversum 2 OH. H. IJ. C. wint na doelschieten). NijmegenB. M. H. C. HilversumE. M. H. C. GooiSchaerweyde TogoOh Kay H. D. M.—B. M. H. C. 2 Union—Delftsche Stud. Tweede ronde. H. H. U. C.Amsterdam (H. H. IJ. C. wint na doelschieten). HilversumNijmegen GooiTogo Union—H. D. M. (Union wint na doelschieten). Halve eindstrijden. Hilversum—H. H. IJ. C. GooiUnion Finale. HilversumGooi 4—0 2—2 1—0 6—0 1—0 4—1 2—0 6—1 1—0 3—2 1—1 5-0 3—1 STIJF OF SPIERPIJN NA DE EERSTE WEDSTRIJDEN Goede sportmassage helpt. JULES KAMMEIJER, Leeraar M.O. Off. gedipl. heilgymn. masseur. Crayenestersingel 2, Heemstede, Telef. 29380. (Adv. Ingez. Med.) Victoria promoveert naar de promotie-klasse. Zondag is te Bloemendaal de wedstrijd tus- schen Victoria en Pinokkio gespeeld voor een plaats in de promotie-klasse. Het Rotter- damsche Victoria won met 31 en zal dus in het a.s. seizoen in de promotie-klasse uit komen. Jaarvergadering Ned. Hockeybond Zaterdag werd in Krasnapolsky te Am sterdam de jaarlijksche vergadering van den Ned. Hockeybond gehouden. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, baron Van Pallandt van Keppel, het succes van de vertegenwoordigende ploe gen en sprak hij den wensch uit dat ook in het nieuwe seizoen veel succes geboekt zal worden. Spr. hoopte in het nieuwe hondsjaar op een even prettige samenwerking. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden goedgekeurd, de contributies en de begrooting conform de voorstellen van het bestuur eveneens. De in- leggelden werden gehandhaafd, waarna de verschillende commissies samengesteld wer den. Nadat men 1V2 uur in huishoudelijke ver gadering gesproken had over de ballotage van nieuwe leden werd het bestuur bij acclama tie herkozen. Tenslotte kwam aan de orde een voorstel van de Amsterdamsche hockey-vereeniging om de promotie-, degradatie-wedstrijden af te schaffen. Dit voorstel werd met 52 tegen 28 stemmen verworpen. Nadat nog enkele besprekingen over de competitie gehouden en ook bij de rondvraag nog eenige opmerkingen gemaakt waren, sloot de voorzitter de vergadering. Jaarvergadering Ned. Dames Hockeybond. Zaterdag werd te Utrecht onder leiding van mej. De Josselin de Jong de jaarvergadering van den Ned. Dames Hockeybond gehouden. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen. In de contributie voor de clubs werd geen verandering gebracht; de minimum-bijdrage door donateurs werd gesteld op 5. Het voor stel van de protestcommissie, om de kosten voor elk feit, waartegen geprotesteerd wordt, op 5 te stellen, werd aangenomen. Bij de mededeelingen betreffende-de compe titie werd na stemming met 11 stemmen voor en 10 tegen, besloten Hilversum tot de eerste klasse toe te laten. Als candidaat-lid werden de navolgende ver- eenigingen toegelaten: M.H.C., Rotterdam, Wageningsche M.H.C., A.C. en H.C. V.V.V., M. H. C. Bully. Dash (Hoogezand) en Avanti (Winterswijk). Tot gewoon lid werden toegelaten: De Kraaien, E.H.V., Lochem, Tempo, Schaer weyde, G. C. H. C., Zandvoortsche H. C., O.N.I., L.H.C., Sneek, Oosterbeek en A.M.U.D.O. In het komende seizoen zal waarschijnlijk tegen Engeland gespeeld worden. De datum is nog niet vastgesteld. Frankrijk zal dit jaar geen bezoek komen brengen; 'wellicht zal daarvoor een ontmoe ting met Denemarken in de plaats komen. Rood Wit—Amsterdam (5-2) Rood Wit speelde Zondagmorgen wederom een oefenwedstrijd, thans tegen Amsterdam dat zonder een keeps ter en Mej. Terwindt verscheen. De Rood Wit-speelster Mej. E. Loeb nam de plaats onder de lat in en deed daar lang geen onverdienstelijk werk. Het volledige Rood Wit liet uitstekend hockey zien en het samenspel vlotte reeds veel beter. Rust kwam met 20 en het einde met 5-2. HAARL. TAFELTENNISBOND. Secretariaat. Aan bij den H.T.T.B. aange sloten vereenigingen wordt mzocht goede nota te nemen van de tijdelijke verandering van het secretariaat. Van 25 September tot en met 10 October wordt dit waargenomen door den heer J. van der Rol, Arnulfstraat 38, Haarlem. Alle correspondentie voor den Bond dient aan dit adres te worden toege zonden. Nieuwe Vereenigingen. Het doet ons ge noegen te kunnen melden, dat de Z.T.T.C. „Zandvoort" weder nauwe aansluiting met den Bond heeft gezocht. De vereeniging houdt haar eersteji speelavond in dit seizoen op 28 September in Muluru. Het correspondentie adres is: J. den Adel, Zuiderstraat 12, Zand voort. Demonstraties. Binnengekomen zijn de volgende aanvragen van demonstraties: Z.T. T.C. „Zandvoort" op 12 October. Voor de adspidanten en juniores van de V.V. „E.D.O" op 13 October. Aanvragen tot demonstraties kan men schriftelijk richten tot het secretariaat van den H.T.T.B. Besfcuursverdeeling N.T.T.B. Op 18 Sep tember j.l. werd de functies in het N.T.T.B.- bestuur als volgt verdeeld: J. L. Hiemstra, Cattepoelscheweg 214, Arn hem, voorzitter; D. A. J. Sloof, Juliusstraat 1 bis Utrecht, secretaris; J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169, Overveen, penningmeester, L. Horn Jr., Fr. van Meerenstraat 56, Amster dam, competitieleider; H. F. Koen, Huize Ber- kastan, Eecnnes, secretariaat buitenland en propaganda; W. J. Nieuwenhuyse, Waterstraat 47, Tiel, tournooien; P. Niemandsverdriet, Langekerkstraat 52, .Schiedam, perscommissie. Aan de vereenigingen wordt verzocht, deze adressen over te nemen. Sluitingsdatum inlevering teamopgaven en ledenlijsten. De definitieve sluitingsdatum hiervoor werd thans bepaald op 10 October. Voor of op dien datum dienen dus bij den H.T.T.B. van elk aangesloten vereeniging de volgende gegevens te zijn binnengekomen: De namen en adressen van alle leden, in triplo, Alphabetisch gerangschikt en onder teekend door het dagelijksch bestuur der ver eeniging. Idem de samenstelling van haar bestuur en van de door haar gevormde teams. Wij herinneren er aan dat op het niet na komen van deze verplichtingen het opleggen van een boete kan volgen. Competitie Het begin der comipetitie 1937 '33 werd bepaald op 15 November 1937. Keuzecommissie. Tot leden van de keuze commissie van den H.T.T.B. werden benoemd W. F. Kruyff, Voortingstraat 33, Haarlem; W. de Mooy, Diepenbrockstraat 17, Haarlem en P. C. Telchuys, Kleverlaan 81, Bloemendaal. Legitimatiebewijzen. Ter voorkoming van onaangenaamheden welke zich hebben voor gedaan en nog zouden kunnen voordoen, heeft het bestuur van den N.T.T.B. op voor stel van den Rotterdamschen Bond het vol- gëiidë aangenomen: Eik lid van den N.T.T.B. krijgt een legitimatiebewijs, dat van zijn foto voorzien moet zijn. De opgave van het lid maatschap dient dus vergezeld te gaan van een pasfoto van elk opgegeven lid. Men wordt verzocht van dit belangrijke punt goede nota te nemen. Wijzigingen competitiereglement. Deze worden binnen enkele dagen aan ahe ver eenigingen toegezonden. „Shot". Deze bij den H.T.T.B. aangeslo ten vereeniging is een der jongste in Haarlem. Na veel moeilijkheden te hebben doorgewor steld is ze dit seizoen op geheel nieuwe basis met haar competitie begonnen. Haar weke- lijksche speelavond is op Woensdag van 811 uur in het gebouw Olympia, Kinderhuissingel. Nieuwe leden, die zich thans opgeven, worden meteen in de competitie opgenomen; bij ge bleken bekwaamheid hebben zij kans in de competitie van den H.T.T.B. te worden opge nomen Men kan zich opgeven aan het secre tariaat- Arnulfstraat 38 te Haarlem. Morgenrood. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een onderlingen baarswedstrijd in de Ring vaart tussthen B<" -'-ebroek en Hillegom Prijs winnaars waren als volgt; 1. A. van Dijk, 2. N. N., 3. Berkhout, 4. N. v, Dijk, 5. A. Durge, 6. J. Meijer, 7. R. v. d. Aar, 8. H. v. d. Schoot, 9. J. Janse—Kok, 10. J. v. Dijk. 11. B. v. Meurs 12. G Houtkamp. 13. W. Peper, 14. M. Sieraad, 15. J Heiligers, 16. H. Smits, 17. J. v. d. Vlugt, 18. F. Lourenburg. 19. J. Boogaart. 20. N. N., 21. G. v. d. Vlugt 22. A. v. d. Pol, 23. J. Stevenha gen. 24. M. Meijers, 25 J. Kruit, 26. B. Jan sen!' 27. P. Hoogendoorn, 28. Z. v .d. Meer, 29 F v d Werve, 30. H. Bury, 31. W. Giesberts. Ie" visch H. Smit, laatste visch H. v. d. Schoot, grootste W. Peper 26 c.m. Het boekje „hoe leer ik visschen?" werd gewonnen doorr P. Hoogendoorn. De Forel—Sport na Strijd. Zondag organiseerde bovengenoemde ver eenigingen een gecombineerden onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart tus- schen Bennebroek en Hillegom. De uitslag was als volgt: 1ste prijs grootste visch: Huis in 't Veld, 2de prijs Beukman, 12 stuks, 3de pr. Hoogenboom 9 stuks, 4de pi'. G. Bruggink 11 stuks, 5de pr. Selhorst 1 st., 6de pr. Rijs, 5 stuks, 7de pr. Rijperman, 1 st., 8ste pr. Band 11 stuks, 9de pr. v. Os, 3 st., 10de pr. Stoof, 12 st., 11de pr. v. d. Mei 1 st., 12de pr. Hart man, 5 st. 13de pr. Kuijer 5 st., 14de pr. Koek 6 st., 15de pr. v. Dantzig, 14 st., 16, 17. 18, 19, 20, 21, 22, 23e pr. reap. bij loting J. Twisk, Duits, Breeuwer, J. v, d. Berg, Hendriks, v. Duffelen, Hoefsmit, Dijkstra, Held van den dag was de heer van Dantzig. Ook de con troleurs waren in de gelegenheid, een prijs te winnen. Intotaal werden 122 stuks gevan gen. De uitslag werd bekend gemaakt bij den heer G. Bruggink, aan de Koningstraat. De heer Stoof reikte de prijzen uit. Onder Ons. Bovengenoemd college hield Zondag een onderlingen wedstrijd in Hoofddorp onder leiding van den heer J. Lambooy. De prijzen waren als volgt: Haasbeek „held van den dag" met 155 stuks, Broekhuizen met 132, Zwarts 3e. Blok 4e, Zuidam 5e, Broertjes 6e. v. d. Werf 7e, Brand 8e. Leuven 9e. v. d. Brink 10e. Oterhof 11e. Na aUoop werden de prijzen in het clubhuis bij den heer B. W. Haasbeek aan de Brouwersvaart door den voorzitter uitgereikt. Van Egmond te Neurenberg. Uit Neurenberg: De wielerbaan te Neuren berg eindigde dit seizoen met internationale wedstrijden. In den stayerswedstrijd over 2x 50 K.M. bezette de wereldkampioen Lolimann de eerste plaats vóór Umbenhauer en Schön, In den sprintwedstrijd zegevierde Richter met 7 punten; tweede werd Merkens met 6 punten, derde de Deen Falck Hansen met 5 punten; onze landgenoot Van Egmond be zette de vierde plaats met 2 punten. Kaers wint bet criterium van Ziirich. Uit Zürich: Zondag is onder groote belang stelling het criterium van Zurich over een afstand van 106.8 K.M. Winnaar werd de Belg Kaers vóór zijn landgenoot en wereldkam pioen Meulenberg. Pellenaers eindigde als derde; Slaats bezette de zevende plaats. De uitslag luidde: H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd het sprintkampioenschap van de club verreden met den volgenden uitslag: le serie: 1. v. d. Heijden, 2. de Lange, 3. Huyg. 2e serie: 1. J. Bos, 2. de Winter, 3. Koele- meijer. 3e serie: 1. D. Drost, 2. W. Jansen, 3. v. Waard. 4e serie: 1. Th. Drost, 2. Hensen, 3. Groe- nings. 5e serie: 1. Schaper, 2. Terburg, 3. v. Halem. 6e serie: 1. v. Dijk, 2. P. Bakker. 7e serie: 1. de Best, 2. S. Bos, 3. Schenk. le Herkansing: 1. de Lange, 2. P. Bakker. 3. de Winter, 4. W. Jansen. 2e Herkansing: 1. Terburg, 2. S. Bos, 3 Hensen. Demifinales: le serie: 1. v. Dijk, 2. v d. Hey den, 3. J. Bos. 2e serie: 1. de Best, 2. Terburg, 3. Th. Drost. 3e serie: 1. Schaper, 2. D. Drost, 3. de Lange. Finales: le finale: 1, Th. Drost, 2. de Lange, 3. J. Bos. 2e finale: 1. Terburg, 2. v. d. Heyden, 3. D. Drost. 3e finale: 1. v. Dijk, 2. de Best, 3. Schaper. Alzoo is 1. v. Dijk, kampioen sprint 1937; 2. de Best, 3. Schaper, 4. Terburg, 5. v. d. Heyden, 6. D. Drost, 7. Th. Drost, 8. de Lange en 9. J. Bos. Hierna had het sprintkampioenschap van de Juniores plaats, met den volgenden uit slag: le serie: 1. Eldik, 2. Sipma. 2e serie: 1. Laan, 2. Veen. 3e serie: 1. Keizer, 2. H. Bos. Herkansing: 1. Veen, 2. Sipriia, 3. H. Bos. Demifinale: 1. Laan, 2. Keizer. 1. Eldik, 2 Veen. Finale voor 3 en 4.: 1. Keizer, 2. Veen. Finale voor 1 en 2: 1. Eldik, 2. Laan. Alzoo is: 1. Eldik, kampioen sprint juniores 1937; 2. Laan; 3. Keizer en 4 Veen. De Jonge Kampioen. Zondag heeft bovengenoemde vereeniging haar tweeden wedstrijd laten verrijden om de D.J.K.-bekers. A-klasse 50 K.M. record: 1 J. Munk, 1 uur 29 min. 5 sec.; 2 J. Smit, 1 uur 31 min. 4 sec. B-klasse 50 K.M. record: 1 A. de Vries, 1 uur 30 min. 40 sec.; 2 Krombeen 1 uur 34 min. 55 sec.; 3 F. Hoogland 1 uur 38 min. 45 sec.: 4 T. v. d. Eem, 1 uur 40 min. 50 sec. C-klasse 37y2 K.M. record: 1 Steenkist 1 uur 12 min. 23 sec.; 2 H. Koops 1 uur 14 mih. 30 sec., 3 Kuschner 1 uur 18 min. 15 sec. Juniores 25 K.M. record: 1 K. Neeft 48 min. 10 sec.; 2 K. Meijer 48 min. 15 sec.; 3 J. Jan sen 49 min. 14 sec.; 4 Gerritsen 53 min., 35 sec.; 5 Droog 53 min. 47 sec. Hedenavond vergadering in het clubge bouw. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield een wedstrijd over 120 K.M., welke gold als re vanche-wedstrijd van de kampioenschappen der vereeniging. 26 renners bonden hier de strijd voor aan. Jammer was het echter dat door een valpartijtje verschillende renner? werden uitgeschakeld. De wedstrijd hadt het volgende verloop: na velen uitlooppogingen namen de volgende renners een veiligen voor sprong: T. Jansen. Taverne. Bouman, Jas B. Matzen. H. v. Es; de laatste moest na 100 K.M. den strijd staken door 'n lekken band 5 renners zetten de eindspurt in; op schitte rende wijze werd Richard Taverne winnaar: 1. Tonny Jansen, 3. B. Matzen, 4. Bouman, 5 Jas. Op 10 min. achterstand. 6. Th. Duiven voorde, 7. Fr. Jansen. 8. Wilkes. De Junioren reden 37^ K.M. revanche. De uitslag werd na veel spanning: 1. Van Tongeren, 2. G. v Dijk. 3. Co Nodelijk, 4. Van Sinderen, 5. Ver beek, 6. J. Deen. 7. Jas, 8. Weiden. De veteranen reden een wedstrijd over 60 K.M.. Dit -is een spannend* wedstrijd ge worden. 1 werd B. Schell Sr., 2. Jas Sr. O.Lasschuit, 4. Phillipno. 5. Kroonsbergen. 6 G. Jonker, (Weijers Gelandie pech). Hedenavond (Maandag) prijsuitreiking voor de A. C.-Junioren en Veteranen in het clubgebouw Gen. de t.cn-eiistraat 15. Achilles. Zondag hield „Achilles" haar laatsten rit over 35 K.M. De uitslag was als volgt: 1. P. Korthals; 2. P, Gruijters: 3. H. Koe- lemij; 4. J. Klinkenberg; 5. P. Duins; 6. D Claassen: 7. J. Portegies; 8. J. v. Maris; 9. D. Groenendijk; 10. S. Schrama; 11. A. v Sprun- del: 12. K. Oosterbaan; 13, Slingerland; 14. H. v. Sprundel. De andere renners gaven den strijd op. De eindstand der competitie luidt: Klasse A: 1. J. Rijneveld 15 p.: 2. P. Gruij ters 12 p.; 3. J, Klinkenberg 10 p.; 4. H. Schijf 7 p.; 5. D. Groenendijk 3 p. Klasse B: l, D. Claassen 13 p.: 2. C. de Vos 10 p.; 3. v. Egmond 7 p.; 4. Oosterbaan 6 p. 5. Korthals 5 p. Klasse C: 1. H. Koele mij 20 p.; 2. A. i Sprundel 12 p.; 3. Slingerland 10 p. Juniores: 1. Portegies 18 p.; 2. Duins 14 p. Daar ook de record-ritten achter den rug zijn, volgt hier ook nog de eind-uitslag. De kortste tijd over 70 K.M. werd gemaakt door J. Rijneveld n.l. 1 uur 50 min. 19 4/5 sec., doch daar hij aan te weinig ritten deelnam, komt de beschikbare prijs hiervoor toe aan J. Klin kenberg die als snelsten tijd maakte 1 uur 50 min, 54 sec. De uitslagen zijn: Klasse A: 1. Klinkenberg 16 p.; 2. Buijs 12 p,; 3. Ri,jneveld 5 p.; 4. Peetoom 4 p.; 5. Groe nendijk 3 p. Blasse B: 1. C. de Vos 15 p.; 2. Claassen 13 p.; 3. de Klerk 6 p.; 4. Koppen 3 p.; 5. v. Eg mond 3 p. Klasse C.: 1. Koelemïj 19 p.; 2. v. Sprundel 13 p.; 3. Stet 12 p.; 4. Ekel 6 p.; 5. Slingerland 4 punten. Juniores: 1. Portegies 20 p.; 2. v. d. Enden 9 p.; 3. Duins 8 p.; 4. Donkersloot 6 p. Voor de sprint-kampioenschappen, welke a.s. Zondag verreden worden, moeten de deel nemers zich voor Donderdag opgeven. Heden avond half negen vergadering in het clubge bouw. De achtkamp in Oostenrijk. Keres verliest wederom, maar eindigt toch als eerste. Paul Keres. Uit Baden: Keres heeft Zondag wederom verloren, thans van Reshevsky in de dertien de en voorlaatste ronde. Maar omdat Fine het niet verder dan tot remise heeft kunnen brengen, is Keres in ieder geval zeker van de eerste plaats. Immers, hij heeft 8y2 punt en dit aantal kan alleen nog door Fine die thans 7 y2 punt heeft, bereikt worden. Hoogstens zal Fine het dus nog tot een verdeeling van den eer sten en tweeden prijs kunnen brengen; ge passeerd kan Keres echter niet meer wor den. Beide spelers zullen gelijk eindigen, als in de laatste ronde Reshevsky met wit van Fine verliest en Capablanca met wit tegen Keres wint. Het laatste zou. lettende op den zwakken eindspurt van den Estlander niet tot de on mogelijkheden kunnen behooren, doch dat Reshevsky met wit van Fine zal verl:r«*sa, is een feit, dat betwijfeld moet worden. De uitslagen van de dertiende ronde wa ren: KeresReshevsky 01 FineEliskases AVs» FlohrCapablanca V*Va PetrovRagozin afgebroken De stund luidt: 1. Keres Sy2 punt. 2. Fine IV? punt. 3. en 4. Reshevsky en Capablanca 7 punten 5. Flohr 6y2 punt. 6. Eliskases 5$/ punt. 7. Ragozin 5 punten plus 1 afgebroken partij. 8. Petrov 4 punten plus 1 afgebroken partij. In de veertiende en laatste ronde worden gespeeld de partijen RagozinFlohr, Capa blancaKeres, ReshevskyFine en Eliskases- Petrov. De partij KeresReshevsky was een aan genomen dame-gambiet. Op den twintig sten zei leidde Keres een combinatie in, waarbii hii een pion offerde. Reshevsky aan vaardde dit offer niet direct, schoof zijn a-pion naar voren hierop was de aanval van Keres gericht en wist later zonder in een nadeelige stelling te komen, den aange boden pion van Keres te veroveren. Er ston den loopers van ongelijke kleur op het bord; de Amerikaan wist zoo te manoeu- vveeren, dat deze loopers verdwenen. Er bleef een gunstige stelling voor Reshevsky over met een pluspion, In het verdere ver- iooo wist Reshevsky nog twee pionnen te winnen; na 41 zetten gaf de Esthlander on ^ineEliskases was een Siciliaansche par- t-:;, welke na 28 zetten in remise eindigde Beide spelers riskeerden niets. Flohr—Capablanca was een aangenomen riame-gambiet. welke partij na 31 zetten '•emise werd. Zoowel de Tsiech als de Cubaan dachten over enkele zetten zeer lang na. Beiden kwamen in tijdnood en toen werd maar tot snel ruilen overgagaan. Petrov—Ragozin, een onregelmatige ope ning werd na 72 zetten afgebroken. In het "indspel st^at Petrov, die een pion voor is, beter. Schietvereeniging „Jhr. Otto van Lennep". De zomerwedstrijden van de schietvereeni ging „Jhr. Otto van Lennep" te Haarlem zijn geëindigd. Er is steeds met veel animo geoefend en gedurende het geheele seizoen is er span ning in den stand van alle wedstrijden en beide klassen geweest. De spanning heeft tot en met den laatste dag geduurd, vooral in de A-klasse, wat wel blijkt uit het kleine ver schil tusschen de eerste- en tweede prijswin naars. Hieronder de uitslagen: Vaste Baan. Maximum 600 pnt, A-klasse 1 P. J. Winkel 518 pnt., 2 H. P. Spoor 517 pnt., 3 J. C. H. Jacobs 506 pnt., 4 G. H. Luttik 499 pnt., 5 H. Moors 466 pnt. B-klasse: 1 H. C. Kooy 483 pnt.. 2 P. Rotte veel 477 pnt., 3 G. de Braai 455 pnt., 4 G. A. Andrea 450 pnt. Kampioen. Maximum 1000 pnt. A-klasse: 1 en kampioen '37 L. A. Duyn, 944 pnt., 2 (Kampioen 1936) P. J. Winkel 941 pnt., 3 J. J. Blauwhof 934 pnt. B-klasse: 1 en kampioen '37 G. de Braai 920 punten 2 H. C. Kooy 891 pnt., 3 P. J. v. Keulen 865 pnt. Vrije baan. Maximum 150 pnt. A-klasse: 1 P. J. Winkel 150 pnt., 2 J. J. Blaauwhof 148 pnt., 3 L. A. Duyn 147 pnt. 4 O. J. Keyser 147 pnt., 5 G. H. Luttik 145 pnt, B-klasse: 1 G. J. Leniger 142 pnt., 2 G. de Braai 140 pnt., 3 P. J. v. Keulen 138 pnt., 4 P. Rotteveel 138 pnt. Extra prijs voor het hoogste aantal pun ten in de drie wedstrijden tezamen: P. J. Winkel 518 plus 941 plus 150 is 1609 punten. De prijsuitreiking zal plaats hebben op 23 October. F. B. H. O. Voor bovengenoemde Federatie zijn de bil jartwedstrijden weer begonnen. De standen zullen na de volgende ronde gepubliceerd wor den. Haarlemsche Reddingsbrigade. Zondagmorgen kwamen de leden der Red dingsbrigade bijeen om in de zweminrichting aan de Houtvaart de laatste „zomeroefening' te houden. Het was nogal frisch. ongeveer 55 graden, maar niettegenstaande de lage tempe ratuur van lucht en water plonsten weldra twintig dames en heeren in het nat en oefen den met zichtbaar welgevallen. Tegen elf uur riep het personeel de zwemsters en zwemmers uit het bad. Toen allen weer gekleed waren nam de voorzitter, de heer Joh. M. Schmidt, der tra ditie getrouw, het woord; hij bracht dank aan het gemeentebestuur van Haarlem voor de ondervonden gastvrijheid in de zwem inrichting. Het personeel ontving een extra pluim voor de betoonde mede- en samenwer king, en de leden, die zoo trouw in den afge- loopen zomer hadden geoefend èn in liet, bui tenwater èn Woensdagavond in het Sportfond- senbad. De verkregen resultaten zijn schitterend ge weest. Vele leden legden met goed gevolg Bonds- examens af: ook werden vele prijzen gewon nen bij de Bondskampioenschappen en in an dere wedstrijden. In tal van gevallen heeft de brigade bij min of meer ernstige wateronge lukken goede hulp verleend. De heer Schmidt verzocht aan de leden zich ook m het komende winterseizoen te blijven oefenen om steeds paraat te zijn, bij dag" en nacht, indien hulp noodig is. Een krachtig applaus was het klinkend en bevestigend antwoord aan den spreker. 475ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking1 van Maandag 27 September 1937 5e klasse, 5e lijst Ffooge Prijzen 1500.— 20828 1OO0.441 1585 6901 16804 400.— 6919 8895 9464 12967 16245 16433 200,1671 3642 3822 12210 15710 18988 23056 28559 100.- 104 8 5614 9214 13098 13542 13676 15855 16304 17182 20454 20499 Prezen van 70. 125 191 199 208 226 238 245 380 405 410 412 472 826 1046 1060 1113 1283 1343 1355 1367 1403 1452 1526 1647 1740 1839 1855 1952 1986 2150 2164 2264 2280 2298 2317 2370 2609 2684 2708 2760 2832 2885 3208 3715 3469 3667 3794 3878 3925 4037 4322 4326 4375 4479 4510 4646 4746 4804 4819 4884 4963 5002 5012 5110 5149 5197 5299 5333 5872 5894 5902 5949 6006 6114 6175 6254 6382 6409 6908 6924 6964 6980 7171 7262 7593 7638 7998 8049 8067 8157 8179 8226 8232 8384 8435 8495 8655 8677 8840 886S 9048 9078 9102 9298 9347 9673 9691 9777 9831 9849 10071 10144 10178 10406 10560 10834 10839 10888 10922 11111 11355 11464 11549 11732 11774 11865 11878 11935 12067 12332 12344 12403 12696 12816 12893 13118 13198 13345 13433 13490 13497 13530 13590 13810 13830 13934 14176 14210 14227 14234 14484 14503 14643 14788 14847 14905 14951 15039 15235 15733 15811 15832 15966 16015 16083 16137 16143 16183 16378 16690 16838 17162 17385 17578 17674 17712 17810 18024 18117 18175 18242 18300 18303 18436 18453 18634 18688 18713 18737 18777 18881 19048 19060 19081 19153 19348 19375 19456 19524 19598 19721 20169 20520 20647 20858 21013 21041 21278 21297 21308 21321 21355 21380 21456 21549 21625 21692 21799 21935 22025 22121 22290 22460 22500 22666 22711 22725 22864 22878 23019 23087 23228 23241 23609 23675 23991 Nieten 60 68 77 95 100 112 113 153 165 170 180 220 252 265 294 304 379 413 503 509 543 575 590 618 643 645 707 737 754 780 828 843 868 940 963 1003 1007 1018 1049 lla3 1161 1227 1318 1335 1364 1369 1396 1490 1496 1525 1543 1544 1549 1587 1629 1659 1663 1666 1676 1687 1698 1708 1719 1726 1730 1795 1814 1884 1885 1939 1971 2001 2012 2016 2021 2165 2191 2237 2239 2291 2323 2337 2371 2428 2429 2463 2474 2477 2496 2526 2536 2587 2611 2795 2816 2847 2887 2897 2910 3048 3056 3058 3154 3200 3242 3294 3301 3311 3342 3364 3366 3375 3385 3396 3457 3467 3506 3515 3522 3543 3559 3567 3638 3692 3693 3726 3743 3814 3865 3867 3876 3913 3948 4067 4079 4139 4189 4319 4370 4418 4471 4482 4521 4537 4542 4554 4581 4586 4589 4595 4661 4705 4806 4810 48.16 4818 4844 4912 4924 4939 4942 4976 4982 4985 5006 5021 5043 5055 5167 5199 5230 5257 5400 5404 5432 5433 5451 5463 5471 5532 5550 5555 5557 5602 5616 5618 5626 5663 5677 5693 5756 5826 5837 5847 5850 5968 6069 6139 6157 6173 6272 6326 6350 6355 6398 6401 6402 6404 6538 6561 6575 6611 6620 6703 6721 6738 6870 6872 6878 6880 6930 6945 6983 6981 7043 7084 7088 7090 7108 7109 7114 7211 7251 7274 7279 7330 7376 7656 7657 7676 7738 7870 7931 7963 8040 8053 8077 8120 8122 8144 8153 8163 8230 8268 8275 8280 8300 8334 8383 8385 8564 8605 8608 8623 8667 8668 8674 8693 8726 8794 8926 8968 8979 9018 9028 9059 9111 9116 9122 9182 9272 9305 9307 9335 9394 9419 9459 9518 9548 9591 9605 9609 9660 9680 9694 9705 9720 9792 9310 9818 9857 9892 9893 9900 9971 9979 10U07 10013 10074 10148 10173 10204 10223 10237 10288 10311 10401 10404 10415 10468 10567 10682 10712 10715 10743 10810 10823 10847 10852 10869 10872 10938 10983 10986 11039 11057 11115 11134 11165 11133 11193 11230 11285 11287 11323 11336 11386 11514 11524 11539 11554 11576 11633 11720 11769 11837 11889 11891 11910 11952 12035 12078 12084 12107 12109 12239 12240 12376 12401 12441 12458 12469 12516 12546 12588 1270(5 12721 12758 12765 12783 12791 12793 12833 12868 12921 12946 13010 13013 13033 13054 13102 13125 13158 13197 13271 13326 13327 l„o3ö 13390 13460 13486 13500 13544 13559 13679 13732 13785 J3819 13834 13929 13955 13970 13979 14008 14047 14099 14121 14161 14163 14173 14203 14216 14229 14374 14398 14460 14463 14475 14616 14631 14646 14652 14709 14775 14779 14787 14840 14857 14978 15011 15055 15060 15123 15158 15187 15198 15204 15227 15421 14563 15474 15555 15584 15619 15648 15717 15750 15768 15930 15933 15934 15947 15957 16111 16168 16181 16191 16238 16334 16385 16418 16455 16464 16603 16613 16705 16753 16754 16903 16904 16907 16915 16944 17165 17166 17167 17174 17195 17210 17320 17416 17421 17445 17469 17484 17698 17701 17710 17714 17756 18067 18082 18127 18136 18141 18285 18294 18375 18396 18413 18493 18537 18564 18565 18568 18675 18676 18695 18746 18818 18919 18968 19051 19102 19117 19351 29424 19652 19665 19672 19845 19904 19951 19955 19961 20261 20289 20309 20385 20415 20707 20768 20844 208G0 20874 21095 21097 21130 21162 21196 21370 21392 21431 21446 21522 21605 21612 21646 21730 21814 21918 21963 22017 22161 22169 22552 22556 22568 22588 22599 22857 23104 23140 23157 23163 23357 23467 23473 23530 23567 23619 23625 23668 23778 23803 Verbeteringen 5e klasse, 4e 22242 23485 m. z. 23465. 14231 14541 14741 143L>4 15140 15317 15601 15808 16043 16251 16536 16777 17003 14301 14325 14580 14601 14753 14755 14935 14947 15143 15145 15371 15412 15610 15611 15831 15582 16034 16101 16302 16320 16544 16547 16798 16886 17031 17099 17335 17349 17382 17540 17561 17627 17789 17922 18015 18235 18237 18239 18447 18455 18464 18593 18620 18662 18845 18854 18918 19192 19200 19234 19750 19765 19824 20158 20160 20195 20530 20588 20665 20389 20893 21053 21246 21284 21315 21530 21548 21602 21818 21819 21906 22346 22387 22542 22685 22710 22742 23171 23208 23235 23597 23598 23615 23904 23917 23995 lijst: 22415 m. z.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7