Danslessen Doe het nu!! dames af Ueeten wacht niet tal Uei sttyfietije H Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT H. KWEKKEBOOM N. GRACHT 98 H.D.-V ertelling Oufc-jtoflanbscïte i'yptabak Oub-fiol(anbschc) Pijptabak t> T N S D A" G 28 SEPTEMBER 1937 H A A R T: E M'S D A G B E 'A' D' B VOORDEN- -POLITIERECHTER Als een mensch mokt. Een chauffeur reed van Amsterdam naar Haarlem en „hij had'm zitten". Hij had niet noodig naar Haarlem te rijden, maar hij wou dat maar eens doen. Wat doet een mensch. die mokt al niet om zijn zinnen te verzetten? Waarover hij mokte, doet eigenlijk weinig ter zake, omdat dit met het delict, waarvoor hij terecht stond, geen direct verband houdt, maar misschien is er een verwijderd ver band en daarom kunnen we meedeelen, dat liefdessmarten in het spel waren. Dat iemand onder de pijniging daarvan een revolver in zijn zak steekt, is eenigszins begrijpelijk, schoon hoogst onvoorzichtig. Omdat nu de revolver een voorname rol heeft gespeeld in de gebeurtenissen, die we gaan beschrijven, was het misschien niet ondienstig van de liefdessmart te gewagen. De chauffeur dan reed Amsterdam uit en bevond zich op den Sloterweg achter een andere auto, die kalm reed en die hij wilde passeeren, want in zijn gemoedstoestand was een kalm gangetje niet bevredigend. De voor rijder gaf geen ruimte, om de eenvoudige re den, zoo deze verklaarde, dat er geen ruimte was, maar de chauffeur wou vooruit en ver beeldde zich, dat de ander hem opzettelijk tegenhield, wat zijn humeur niet beter maakte. Toen het hem op den breederen weg verder gelukte voor te komen, was hij over prikkeld en omdat degene, die hem in zijn gemoedsrust had gestoord, niet aanwezig was, meende hij zijn overkropt gemoed tegen den berijder van de andere auto te moeten luch ten. Zoo gaat het meer;; die het dichtst bij is, moet de bui opvangen. Hij dwong de auto te stoppen, ging naar den bestuurder en noodig- de hem uit tot een vuistgevecht door te vragen of hij den ander eens over de straat zou halen. In antwoord daarop presenteerde deze hem, dat hij een aframmeling met den ijzeren motorslinger kon krijgen, wat hij be ter vond niet te accepteeren, waarom hij weer instapte en wegreed. Doch even verder be dacht hij, dat hij als verweermiddel tegen den slinger een revolver had, waarom hij de an dere auto weer deed stoppen en nu stak hij uit zijn geopend portier de revolver, dien hij met den mond op het hoofd van den anderen bestuurder richtte onder de bedreiging dat hij hem zou doodschieten. Den bedreigde brak het angstzweet uit, want nu kon zijn motorslinger hem niet meer beschermen, maar de kwestie was hiermee afgeloopen; voorloo- pig althans, want nu zou de rechter nog een woordje meespreken. De kantonrechter had het al eerder gedaan door f 45 boete op te leggen voor het dragen van een vuurwapen met intrekking van het rijbewijs. De officier vond het voor het verkeer hoogst gevaarlijk, wanneer chauffeurs elkan der gaan hinderen en hun geschillen willen uitvechten; dat kan de grootste ongelukken geven. Dat dreigen met een revolver was al heel bedenkelijk en hij eischte een maand ge vangenisstraf. De politierechter nam in aan merking. dat verdachte spijt had over het ge beurde, dat hij reeds een straf had en dat zijn evenwicht gestoord was geweest, maar min der dan een week gevangenisstraf kon het toch niet. Spelen met vuurwapenen is een te gevaarlijke bezigheid. Een driftige buurman. Als een mensch oud wordt, zei de officier, wil hij wel eens vergeten, dat hij ook jong is geweest, of liever dat hij in zijn jeugd ook wel eens dingen heeft gedaan, waarover hij zich nu erg kwaad maakt, als een derde generatie die bedrijft. Komt er eens een bal in ons tuintje, dat we met liefde en toewijding hebben aangelegd en waarin wij de bloemp jes met onze blikken liefkoozen, och, laten we ons dan niet opwinden, maar laten we den bal aan den zorgeloozen knaap, die hem er deponeerde, teruggeven. Men steelt er de har ten mee en op stuk van zaken kan men be ter de spelende jeugd tot vriend dan tot vijand hebben. 't Was dan ook wel overdreven van den ruim 70-jarigen heer, dat hij in woede ont stak toen een imitatie vogel, uit krantenpa pier'gevouwen, na vele hartverrukkende zwe vingen op zijn vensterbank neerdaalde. Daar lag de vogel, onbereikbaar voor de kinder hand, maar voor hem een meer voor hem een meer begeerlijk bezit dan later kostbare dingen zullen zijn. Het knaapje had bij buurman kunnen aan bellen en vragen of deze hem alsjeblieft zijn vogel terug wou geven een zetje uit het raam tegen den staart ware voldoende maar het kind vond buurman niet al te vriendelijk en durfde niet. Het probeerde met een stok bij den vogel te komen 't lukt niet. Wat was natuurlijker, dan dat het zich tot zijn moeder wendde en om hulp vroeg en wat was natuurlijker, dan dat de jonge moeder, die zooveel dichter bij de jeugd stond en de kinderziel beter begreep, aankwam met een zwabber, waarmee ze de vensterbank één hoog kon bereiken. Maar om tot den vo gel te komen, moest zij een stapje links doen in buurmans voortuintje en buurman, die de verrichtingen om den vogel had gezien, meende, dat nu een inbreuk werd gemaakt op zijn grond- en huisrecht. Vol drift kwam hij zijn deur uit en greep den zwabber, maar wat erger was. hij ging het moedertje met een hondenzweep, die hij had meegenomen, over hoofd en hals striemen, dat het bloed door de huid kwam. Dat stond toch zeker in geen verhouding tot de gepleegde overtreding stel dat men van overtreding kon spreken. De oude heer zag dat zelf in en ging de hon denzweep in stukken breken en te water gooien, maar daarmee waren de striemen niet verdwenen en het gevolg was. dat hij nu voor den politierechter moest verschijnen. Hij erkende zijn fout en beriep er zich op, dat hij een excuusbrief had geschreven, maar die brief, door de dame overgelegd, was nog niet zoodanig gesteld, dat hij iemands hart zou vermurwen. De officier vond hem ran cuneus. De oude heer vertelde, dat hij last van de kinderen had en last van een matje, dat uit geklopt werd, kortom, 't was een oude heer, die niet veel kon verdragen. Hij was verhuisd en zoo doende was er geen vrees meer voor nieuwe botsingen met de dame en haar gezin. In aanmerking nemende het onbesproken gedrag van den heer, zijn leeftijd en prik kelbaarheid. vroeg de officier geen zware straf. Tien gulden boete was de eisch, die werd toegewezen. jubileum bij het gasbedrijf. Vrijdag 1 October zal de heer J. van 't Hoff, Lotterstraat 23, zijn 21-jarig jubileum bij het gemeentelijk Gasbedrijf vieren. De heer van 't Hoff, die oorspronkelijk aan de gasfabriek der gemeente Schoten werkzaam was, is na de annexatie naar 't Haarlemsche Gasbedrijf over gegaan. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende lage tarieven. (Met garantie BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag Woensd en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) VEREENIGING „DANTE ALIGHIERI" Voorf bovengenoemde vereeniging zal prof. Romano nob. Guarnieri op Woensdag 6 Oc tober in het zaaltje van „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23, een lezing houden over Giacomo Leopardi. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare leeszaal en bibliotheek). Nieuwe aanwinsten. Dodsdienst. Augustinus Aurelius. Over den waren gods dienst. Brunner. De kerken, de groepbeweging en de kerk van Jezus Christus. Foot. Mijn leven begon gisteren. Winslow. Waarom ik in de Oxford-groep vertrouwen stel. Handelswetenschappen, verkeerstechniek. Handelswoordenboek. Zestalig. Baarslag. S.O.S.; radioreddingen op zee. Letterkunde. Anema. Van Holland's kusten. Boon. Declamatorium vor de jeugd, 2 dln. Diffelen van, en Schenk. Moeder; verzen van Nederlandsche dichters. Palache. De Hebreeuwsche litteratuur van den natalmoedschen tijd tot op onze dagen ln schetsen en vertellingen. Toonkunst. Mens. Over de oorsprong en behandeling onzer psalmwijzen. Engelsche romans. Földes. The street of the fishing cat. Masefield. The bird of dawning. O'Hara. Appointment in Samarra. Nederl.-. Zuid-Nederl. en in het Nederl. vertaalde romans. Bourbon, De. Vrouwen; schetsen. Elschot. Kees. Földi. De ziel van Anna Kadar. Labberton. De groote vraag. Olaveaga. La Capitana. Panhuysen. De ontmoeting. Centrale Werkplaats voor Jeugdige Werkloozen (Spaarnwouderstraat 12). De Centrale Werkplaats voor Jeugdige Werk loozen is gevestigd aan de Spaarnwouder straat 1'2. Er is nog plaats voor timmerlieden, metse laars, stucadoors, draaiers, bankwerkers, elec- triciens. Een gunstige gelegenheid voor jonge men- schen die geen werk hebben, hun tijd nuttig te besteden, en „fit" te blijven in hun vak. De inrichting van de werkplaats is zoodanig dat er voor menig aankomende vakman nog wel wat te leeren valt. Wie er eenmaal is geweest, komt wanneer hij geen werk heeft, weer terug. Wel een bewijs dat men zelf het nuttige van deze instelling inziet. Dat het werken gedu rende de werkloosheid op de Centrale Werk plaats in het belang van den jeugdigen vak man is, blijkt uit de praktijk; telkenmale ko men werkgevers die een werkkracht zoeken, ook informeeren bij den Leider der Centrale Werkplaats; menigmaal is het gevolg dat de jonge man weer aan den slag kan gaan. De deelnemers aan de Centrale Werkplaats ontvangen zakgeld. Aanmelding kan geschie den iederen werkdag van 9 tot 12 uur en van 1.30 tot 3.30 uur. FEESTAVOND COÖPERATIE VOORUITGANG. Het bestuur van de Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Vooruitgang" heeft voor haar leden een grooten feestavond geor ganiseerd, welke zal worden gehouden op Donderdag 14 October a.s., in de Gemeente lijke Concertzaal. Hieraan zullen medewerken Frans Nienhuys, conferencier-declamator; Stella Seemer, cabaretière; Kees Pruis, chan sonnier; Nel Nienhuys, piano-virtuose. Op het programma wordt nog een extra-verrassing vermeld. De leden hebben het recht ook niet- leden te introduceeren. De toegangsprijs is zeer matig gesteld. BRIDGECLUB „HAARLEM" VOOR R.-K. De Bridgeclub Haarlem voor R.K." hield een vergadering voor het begin van het seizoen. Na de uitreiking der prijzen van de zomer competitie werd besproken het samenstellen van een technische commissie voor het bijwerken der minder geoefenden en het lee ren van het bridgespel aan niet-geoefende leden. Onder leiding van den heer Crouwels zullen de volgende leden zich disponibel stel len voor het geven van lessen: v. Weelden, v. Bakkum, Mens, Westerman, Tesselaar, v. d. Velde en Verkroost. Tevens werd een commissie voor propagan da samengesteld, bestaande uit mevr. Mulder en de heeren v. d. Aar en Mens. Tenslotte kwam ter sprake de viering van het éénjarig bestaan op 3 Nov. a.s. Hiervoor werd een feest commissie samengesteld .bestaande uit mej. Sanders en de heeren Vissers en Mens. Na nog eenige wijzigingen in het huishou delijk reglement en rondvraag werd de ver gadering gesloten. om U voor het a.s. seizoen op te geven voor de in het INSTITUUT Beschaafd en prettig milieu. - Gaarne zenden wij U prospectus. - Spreekuren van 7-10 uur. Alle gewenschte inlicht. Het zou èn voor Uzelf èn voor ons minder aangenaam zijn, indien U om een of andere reden niet bij de ge schiktste club aangesloten zou kunnen worden. U kunt dit voorkomen door U tijdig op te geven, waardoor wij in staat zijn U volgens leeftijd etc. in te deelen. 3e clublessen vangen 9,10,12,13 en 14 Oc». a.s. aan Het Wijze Vonnis. door ROBERT LADOUX. In het provinciestadje Ferté was ik be vriend met een vrederechter, die naar het uiterlijk op een aap geleek, docb zoo sluw was als een vos. Honderden mijlen in den omtrek roemde men zijn scherpzinnigheid en wijze vonnissen die Saturnin Labrés velde. Hij was beslist origineel, deze verstokte vrij gezel, die in zijn vrijen tijd aan een om vangrijk werk over de beleefdheid in de laatste honderd jaar werkte. Met engelen geduld hoorde hij altijd de proeedeerende partijen aan om dan met verbluffende zeker heid zijn vonnis uit te spreken. Op een morgen, het was Dinsdag voor St, Jan, woonde ik een rechtzitting bij, die door Labrès geleid werd. De eerste zaken waren tamelijk vervelend; het ging slechts om kleine oneenigheden, die spoedig bijgelegd werden. Dan riep de griffier twee andere kemphanen op. De eene heette Machot en was pachter; de andere was de veehandelaar Ballotin. Machot. een eenvoudige, doch krachtige man. had een rood gezicht, dat door de ruige wenkbrauwen en de borstelige snor een energieke uitdrukking verkreeg, terwijl BallotinT een sluwe Normandiër. mager als een lat was en wiens gezicht op dat van een muis geleek. De pachter kreeg het eerst het woord. Hij stotterde wat onzeker, draaide zijn pet tus- schen zijn vingers heen en weer en begon: „Mijnheer de directeur „Ik ben geen directeur, maar een vrede rechter", onderbrak hem Labrès. Machot geheel in de war, schraapte zijn keel en begon opnieuw: „Mijnheer de directeur van Justitie ^Tk zal u vertellen, waar het hier om gaat...." En terwijl hij zijn transpireerend voorhoofd afveegde, ging hij verder: „Nu dan deze boef hier.heeft mij een kalf verkocht, dat ik hem contant betaald heb en.nu zegt hij...." „Beste vriend", onderbrak hem de vrede rechter opnieuw, „matig uw woorden wat, in deze zaal mag men niemand een boef noemen. Leg alles duidelijk uit, maar zonder onnoodig schelden! Vooruit", .Alijnheer de directeurhet is geen scheiden, wanneer ik 300'n schooier een boef noem „Wanneer u op dezen toon doorgaat, moet ik u het woord ontnemen .Neemt u mij niet kwalijk, mijnheer de directeur, maar ik ben wat driftig.Nu. al zoowat ik zeggen wildeik heb van hem een kalf voor 110 franken gekocht Toen wij het over den koop eens waren, heb ik hem het bedrag in zilverstukken van 10 franken betaald en zei: „Hoor eens ouwe, je moet me nu het kalf naar de boerderij brengenDat deed hij ook en toen wij op de boerderij kwamen, zei Ballotin: „Mijn beste ouwe, betaal me nu de 110 franken". Ik stond verstomd. „Het schijnt dat je dron ken bent", hernam ik, „of dat je me in de maling neemt. Ik heb je het geld toch al op de markt betaald!". Waarop hij ant woordde: „Hoe kom je er bij? Ik geloof, dat jij dronken bentJe hebt me heelemaal niets gegevenIk wil mijn 110 franken of ik neem mijn- kalf weer mee;;" „Alzoodaarom vraag ik u. mijnheer de directeur, of deze boef, deze galgenbrok, deze dief mij dwingen kan, een kalf tweemaal te betalen Deze boe „Hebt u getuigen?" „Getuigen? Neen!ik heb er geen. Waarom? Haalt men er dan getuigen en mis schien ook nog den belastingambtenaar en den pastoor er bij. om een kalf te koopen?" De rechter wendde zich nu tot den vee handelaar: „Ballotin. u hebt de aanklacht vernomen. Hebt u geld van Machot ontvan gen, ja of neen? Zweer, dat u de waarheid zult zeggen!" Ballotin staat op, steekt de rechterhand in de hoogte en schreeuwt, dat het door de zaal dreunt: „Het Is een leugeneen ge- meene leugen, mijnheer de rechter!Niet één sou heb ik van hem ontvangen?" „U bestrijdt dit uitdrukkelijk Daarop springt de pachter op en brult: „Ha, zoo'n boef. zoo'n schoftzoo'n schooier De rechter gebiedt hem te zwijgen en be val de beide kemphanen plaats te nemen. Dan wendt hij zich tot de aanwezigen Mij. „Tot Nut van 't Algemeen''. De liquidatie van de Kweekschool. Maandagavond werd in het Niuts- gebouw aan de Lange Veerstraat de ledenvergadering gehouden van het departement Haarlem der Maat schappij „Tot Nut van 't Algemeen". Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd werd overgegaan tot be handeling van de jaarverslagen van departe ment en Nutsbibliotheek. Het eerste ge waagde van de opheffing en liquideering van de Nutskweekschool voor meisjes, noodzakelijk geworden door de bezuinigingsmaatregelen der regeering. Het gebouw is verkocht en weldra zal elke herinnering aan deze school, die eens een sieraad van het departement was verdwenen zijn. Het ledental steeg van 191 op 194. Er wer den zeven lezingen gehouden, die zich in een warme belangstelling mochten verheugen. In het bestuur werd de heer S. Rijikes, die niet herkiesbaar was, door notaris J. Wildschut vervangen. Het verslag der biblotheek memoreerde de zware verliezen die de commissie geleden heeft door het overlijden van de heeren J. Graftdijk en ir. G. W. P. H. Daniels, die zich resp. 20 en 14 jaar met een warme toewijding aan het Nutswerk hadden gegeven. Hun plaat sen werden ingenomen door de heeren H. W. Koornstra en ir. B. W. Schild. Er werden geregeld nieuwe boeken aange kocht en een gedeelte van de bibliotheek dei- opgeheven school kon bij de Nutsboekerij ge voegd worden. Enkele cijfers demonstreeren duidelijk de toenemende belangstelling voor dit werk. Werden in 1932—'33 27.603 boeken uitgeleend, in '35—'36 bedroeg het totaal reeds 40.357 en in '36*37 zelfs 44.658. Ook de kinderbibliotheek, die een grondige revisie heeft ondergaan, waardoor veel oude boeken door nieuwe zijn vervangen, mag zich in een steeds grooter belangstelling verheu gen. Was het totaal aantal uitgeleende boe ken in '35—'36 reeds 13.463, in '36—'37 was het al weer 15.162. Het financieel verslag gewaagde eveneens van de liquidatie der Kweekschool, die nog niet geheel haar beslag heeft gekregen, waar door de financieele positie onzeker en zelfs eenigszins ongunstig is. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat be heer. Bij de rondvraag deelde de voorzitter, mi, Julius Hoog, mede, dat het bestuur een ver zoek om financieelen steun voor de school voor jeugdige werkloozen in overweging zal nemen. MAIL- EN LUCHTPOSTVERZENDING TOT EN MET 3 OCTOBER 1937. Nederlandsch Indië, zeepost via Rotterdam per m.s. Baloeran 29 Sept. gewone stukken 2.15: mail via Genua per m.s. M. v. St. Alde- gonde 30 Sept. gew. st. 13.15; luchtpost Am sterdamBandoeng 29 Sept. en 2 Oct. gew. st. 2.15. De brieven en briefkaarten voor Ned. Indië worden steeds per luchtpost verzonden, tenzij verzending per mail wordt verlangd, hetgeen dan op de stukken moet worden vermeld. Suriname, luchtpost van New York 28 Sept., 1 Oct. gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curacao, zeepost en mail via Amsterdam 1 Oct. gew. st. 3.25; mail via Southampton 29 Sept. gew. st. 10.luch-t- dienst vanaf New York 1 Oct. gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, Mexico, Cu ba, Ecuador, via Cherbourg 28 Sept. gew. st. 19.10, 1 Oct. gew. st. 19.10. Canada, via Cherbourg 28 Sept. gew. st. 19.10; via Southampton 1 Oct. gew. st. 10. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Southampton 1 Oct. gew. st. 6.—; luchtdienst Ouitschland—Zuid Amerika 29 Sept. gew. st. 11.40; Frankrijk—Zuid Amerika 2 Oct. gew. st. 16.10. China, Hongkong, Japan, via Siberië 30 Sept. gew. st. 18.30. Luchtpost als Ned. Indië. Phillippijnsche Eilanden en Mantsjoerije, via Siberië 30 Sept. gew. st. 18.30. Luchtdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië) via Istanbul/Damascus 1 Oct. gew. st. 3.25. Luchtpost als Ned. Indië. Palestina, via Genua 30 Sept. gew. st. 13.15; via Piraeus 1 Oct. gew. st. 22.30; via Piraeus 3 Oct. gew. st. 22.30. Luchtdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Marseille 30 Sept. gew. st. 10.—. Luchtpost als Ned. Indië. Ceylon, via Genua 30 Sept. gew. st. 13.15; via Napels 1 Oct. gew. st. 10.—. Luchtpost als Ned. Indië. Penang, Siam, via Genua 30 Sept. gew. st. 10.—. Luchtpost als Ned. Indië. er waren er ongeveer honderd en sprak: „De zaak is duidelijkDe aanklacht van Machot tegen Ballotin is niet te bewijzen, daar er geen getuigen warenMaar Ma chot maakt den indruk van een eerlijken kerel te zijn en ik ben er van overtuigd, dat hij in deze zaak 110 franken verliestHij heeft dan ook recht op een kleine vergoeding en ik stel voor, dat wij een Inzameling voor hem houden, waaraan ik met 10 franken deelneem.. En u Ballotin? Bent u zoo hardvochtig, niet een kleinigheid voor uw ongelukkigen tegen stander te offeren?" De veehandelaar staat op en verklaart zich eveneens bereid iets bij te dragen: „Mijn heer de rechterik wil niet minder edel moedig zijn dan uHier zijn twee vijf francstukken". De rechter neemt de twee zilverstukken aan, bekijkt ze nauwkeurig, draait ze tus- schen de vingers, bekrast ze met zijn duim nagel en zegt dan, terwijl hij Balotin'strak in de oogen kijkt: „Wat? u waagt het, in een rechtzaal valsch geld in oomloop te brengen?" „Valsch geldvalsch geldsta melt de veehandelaar verbijsterd. „Veins niet! U weet maar al te goed, dat deze munstukken valsch zijn.... zeer weinig zilver en heel veel lood.... Zegt u mij, wie u dat geld gegeven heeftof ik laat u arresteeren. Vergeet niet. dat u voor een der gelijk feit in de gevangenis kunt komen". De veehandelaar beefde als een riet. Asch- grauw stamelt hij onverstaanbare woorden, weifelt een oogenblik en treedt dan naar voren: „Mijnheer de rechter", kreet hij, „ik wil liever de waarheid zeggenWanneer iemand In de gevangenis moet komen, dan i.s het die ellendige Machot, want deze zilver stukken heb ik van hem voor het kalf ont vangen „U geeft dus toe, dat u van den aanklager den koopprijs ontvangen hebt?" „Ja, mijnheer de rechterik geef het toe!" „Dat is voldoendeIk gelast u den aan klager het kalf terug te geven als zijn recht matig eigendom.... En hier neem uw twee zilverstukken terugzij zijn echt! Ik heb alleen maar gezegd, dat ze valsch zijn, om de waarheid te weten te komen!" zooals Tromp en De Witt en De Ruyter ze rookten, geurig, mild en lang van sneê. Zulke lekkere, frissche tabak, met de uiterste zorg gemêleerd, ge kerfd en geroosterd, kunt U nog altijd krijgen. Douwe Egberts maakt ze zool ANNO 1753 (Adv. Ingez. Med.) Singapore, via Genua 30 Sept. gew. st. 13.15. Luchtpost als Ned. Indië. Egypte, via Piraeus 28 Sept. gew. st, 22.30; via Genua 30 Sept. gew. st. 13.15; via Piraeus 1 Oct. gew. st. 22.30; via Piraeus 3 Oct. gew. st. 22.30. Luchtpost als Ned. Indië. Oost Afrika, via Marseille 30 Sept. gew. st. 10.luchtpost EngelandZuid Afrika 1 Oct. gew. st. 16.10. Zuid Afrika, via Southampton 30 Sept. gew. st. 16.45. Luchtpost als Oost Afrika. Australië, via Toulon/Napels 1 Oct. gew. st. 10.—. Luchtdienst als Ned. Indië Nieuw Zeeland, via Cherbourg/S. Francisco 1 Oct. gew. st. 19.10. Luchtdienst als Ned. Indië. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1937. Programma I: Hilversum n. Programma II: Hilversum I. Programma III 8.00 Keulen; 9.50 Pauze. 10.05 Keulen. 10.20 Pauze. 10.35 Parijs Radio. 12.20 Keulen. 1.20 Ned. Brussel. 1,35 Keulen. 2.20 Parijs Radio. 4.05 London Regional. 4.50 Keu len. 5.20 Parijs Radio. 6.20 London Regional. 7.00 Pauze. 7.05 Keulen. 8.05 Parijs Radio.. 8.20 Fransch Brussel. 9.20 Boedapest. 9.35 Fransch Brussel. 10.20 Fransch Brussel. 10.40 Weenen. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Di versen. 10.35 Droitwich. 11.35 Londen Regional 1.10 Droitwich. 2.20 Londen Regional. 3.20 Droitwich. li.05 Londen Regional. 11..20 Droit wich. Programma V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Hol- landsche avond. 1. Die goeie oude tijd, Kovacs Lajos. 2. Juffr. van Dalen. Lou Bandy; 3. Moe der heeft een rijbewijs, Louis Davids. 4. De Wilgen, N, v. d. Linden's Kinderrkoor; 5. Kin dervreugde potp., Albret de Booy; 6. Eenmaal moet je gaan varen, Bob Scholte; 7. Jope la boem, Willy Derby; 8. Cor Steyn potp. Cor Steyn; 9. Het gaat voorbij, Lou Bandy. 10. Vacantie Kinderfeest, N. v. d. Linden's Kin derkoor; 11. Als ik groot ben, Albert de Booy; 12. Een goeie zeeman, Bob Scholte. 13. Waar om zou je kniezen, Willy Derrby; 14. Restanten Louis Davids. 8.0012.00 Diversen. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE.. CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAH 7» Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beun Nh Z Talat 30012 - Telogremedrei: CARLOS-AMSTERDAM (Adv. Ingez. Med.) MAtKT EEKBCMTIN Rotterdam 27 September 1937. Aanvoer: Totaal 1810. Vette runderen 498. Vette kalveren 175. Nuchtere kalveren 9. Scha pen en lammeren 697. Varkens 431. Prijzen per K.G.. Vette koeien le kw. 73, 2e kw. 65, 3e kw. 4856. Vette ossen le kw. 70, 2e kw. 64, 3e kw. 4856. Vette kalveren le kw. 95, 2e kw. 85, 3e kw. 7075. Varkens (levend gewicht) le kw. 60. 2e kw. 59. 3e kw. 58. Scha pen le kw. 52. 2e kw. 45. 3e kw. 40. Lammeren le kw. 62. 2e kw. 59, 3e kw. 53. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 29, 2e kw. 25, 3e kw. 20. Lammeren le kw. 19, 2e kw. 17, 3e kw. 14. Vette koeien en ossen aanvoer als v. week, handel lui, prijzen onveranderd. Vette kal veren aanvoer tamelijk, handel zeer hoog, prij zen lageiv Schapen en lammeren aanvoer rui mer, handel kalm, prijzen onveranderd. Var kens aanvoer klein, handel slap, prijzen hooger. Rotterdam, 27 September 1937 Brielsche Eigenheimers f 1.60—1.85 p. H.L. Zeeuwsche Eigenh. f 1.50—1.70 per H.L. Zeeuwsche Bonte f 22.30 per H.L. Zeeuwsche Blauwe f 22.30 per H.L. Eigenheimers Blauwe f 1.50—1:60 per H.L. Westlandsche kleine f 33.40 per H.L. Met redelijken aanvoer, kalmen handel. Vlas-Aanvoer: 400 K.G. Hollandsch Geel 6&—78 per K.G.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10