G Duitsche hoofdstad ontvangt den Duce. Feestelijke intocht der dictators. ThijsIJs en OomMopperniet gaan weer verder! DINSDAG 28 SEPTEMBER 1937 H A A PTE M'S D A G B E 'A D 5 ISTERAVOND te 17.39 uur reden de beide speciale treinen, waarmede de Duce en de Fuehrer met hun gevolg reisden, het station Heerstrasse te Berlijn binnen. Op het perron wer den de beide staatslieden ont vangen door generaal Goering en andere Duitsche staatslieden, alsmede de leden van de Ita- liaansche legatie te Berlijn, de Italiaansche consuls uit het ge- heele rijk en leden van de Fascio en vertegenwoordigers van de Italiaansche kolonies. De eerewacht voor het station was betrokken door een compagnie van de S.S. lijfwacht van Hitier. twee compagnieën van het leger, een com pagnie van de luchtmacht en een compagnie van de marine. Terwijl de muziek de volksliederen van Duitschland en Italië speelde, inspecteerden de beide Staatslieden de eerewacht. Vervolgens reden bei den per auto naar het paleis van den Rijkspresident. Langs den ge- heelen weg werden de Staatshoofden luide toegejuicht. Behalve de reeds genoemden waren op het station Heerstrasse ook de leden van het diplomatieke corps en de militaire attache's aanwezig ter begroeting van den Duce en den Fuehrer. Volgens een eigen bericht van het D.N.B. zijn alle berichten in de buitenlandsche pers met nadere bijzonderheden over den inhoud van de besprekingen tusschen Benito Musso lini en Adolf Hitler, alsmede over een uit- noodiging van Mussolini aan Hitier om een bezoek te brengen aan Italië of over een aanstaand beroep van beide Staatslieden op de westelijke mogendheden voortijdige voor spellingen. welke op zuiver fantasie berusten. De besprekingen tusschen den Fuehrer en zijn gast worden streng geheim gehouden. Ook staat nog niet vast of na afloop van het bezoek van den Duce een officieel communi qué over den inhoud van de 'besprekingen zal worden gepubliceerd. Het werk stil gelegd. Ter gelegenheid van het bezoek van den Duce zal vandaag in Berlijn alle arbeid rus ten. In den ochtend zou de Duce een bezoek brengen aan de Italiaansche ambassade en aan het huis der Fascio. In den middag zal hij de gast zijn van generaal Goering diens buitenverblijf Karinhall. Des avonds zal de groote betooging op het Maifeld worden gehouden, welke zal wor den bijgewoond door den Fuehrer en den Duce. die beide het woord zullen voeren Deze betooging zal het hoogtepunt zijn van het bezoek van Mussolini aan Duitschland. Te 18.30 uur zal minister dr. Goebbels c vergadering openen, waarna de Duce en de Fehrer zullen spreken. Hierna zullen zij zich naar de regeerïngsloge begeven en te 19.40 zal het concert beginnen, waaraan 4000 mi lftaire muzikanten zullen medewerken. Omstreeks 20 uur zal de Fuehrer met den Duce en de overige Italiaansche gasten naar Wilhelmstrasse terugkeeren. Führer en Duce aan diner vereenigd. Aan het diner, dat gisteren den Duce werd aangeboden, hielden de Fuehrer en de Duce tafelreden. „Als leider en kanselier van het Duitsche volk. heb ik de groote eer en vreugde Uwe Excellentie heden in de hoofdstad van het rijk van harte welkom te heeten", aldus begon Hitier. „Met mij begroet de Duitsche natie op dit feestelijk uur in U den genialen schepper van het fascistische Italië, den vormer van het nieuwe imperium. De Fuehrer verklaarde verder, dat Mussolini uit de geestdrift van het volk langs den weg, welke hij heeft ge volgd. heeft kunnen opmaken, dat dit bezoek voor het Duitsche volk meer is dan een ge woon diplomatiek gebeuren. Duitschland en Italië hebben elkaar in dezen tijd vol verwar ring gevonden, omdat zij van gelijke poli tieke opvatting zijn en gelijke belangen heb ben. Dit hebben de besprekingen, welke beide staatslieden de laatste dagen hebben ge voerd, wederom bewezen. Deze samenwerking moet niet wor den opgevat als een blok dat ge vormd wordt tegen andere Europee- sche staten. Men is overtuigd hier mede het best een algemeen inter nationaal begrijpen te die nen. Italië en Duitschland zullen in aezon eeest de politieke vraagstuk ken bestudeeren en behandelen, om zoo iedere poging beide landen te scheiden te verijdelen. „Ik hef derhalve mijn glas op", zoo be sloot Adolf Hitler zijn rede. „op het welzijn van den koning van Italië, keizer van Ethiopië uw hooge souverein. alsmede op het persoonlijk welzijn van uwe Excellentie zelf en op het groeien en bloeien van de fas cistische Italiaansche natie." Mussolinie antwoordde: „Sedert ik den Duitschen bodem betrad heb ik overal de geestelijke atmosfeer van een groot bevriend volk, van Duitschland in het bruine hemd, van Duitschland van Adolf Hitler om mij oevoeid In den leider en kanselier van het Duitsche volk begroet ik den strijder die het Duitsche volk het bewustzijn van zijn groot te heeft teruggegeven. Ik begroet in hem den man, d'ie het land. waarmede Italië door zoovele banden van geest en arbeid is ver bonden. opnieuw heeft geschapen. De fascis tische en de nationaal-socialistische revolutie waren en zijn scheppende revoluties Duitsch land en Italië hebben op hun grond groote werken van cultuur en vooruitgang gescha pen. nieuwe en niet minder groote werken zuilen in de toekomst ontstaan. De Duce verklaarde de kracht en het geloof van het Duitsche volk te bewonderen. De Duitsch-Italiaansche solidariteit is levend en werkdadig, het is geen gevolg van berekening op diplomatieke spitsvondigheid, doch van gemeenschappelijke belangen en richt zich niet tegen de overige wereld. Italië en Duitschland willen met alle overige volken samenwerken, wanneer zij van goeden wil zijn. Zij verlangen alleen begrijpen voor hun behoeften en gerechtvaardigde verlangens. De besprekingen van de laatste dagen hebben de vriendschap versterkt. Mussolini neemt de herinnering aan de krachtige Duitsche troepen met zich mee en hij dankte voor de goede ontvangst welke hem was bereid. De Duce hief vervolgens zijn glas op en dronk op het groeien en bloeien van het nationaal-socialistische Duitschland en het welzijn van Adolf Hitler. Geeève Spaansch beroep op de Assemblee. In de politieke commissie der Asseblée van den Volkenbond zijn Maandag, in tegenwoor digheid van de meeste leiders der delegaties de aangekondigde debatten over Spanje be gon. De Spaansche afgevaardigde, Alvarez del Vayo, opende het debat en wijdde het groot ste deel van zijn betoog aan de aanwijzing van den aanvaller. Hij herinnerde er aan, dat de Spaansche regeering herhaaldelijk de daden van agressie van Duitschland en Italië heeft bekend gemaakt en vroeg om de toepassing van het Volkenbondspact. In het bijzonder herinnerde hij aan de jongste aanvallen in de Midellandsche Zee, welke allen zijn vervat in de nota's van Spanje aan den Volkenbond. De Spaansche regeering vraagt dat men terugkeert tot de intenationale wet. De As- semblée moet zich óf wel vereenzelvigen met de aanvallers óf erkennen, dat het accoord der niet-inmenging een fictie is en zich voor herstel van de internationale wet ten gunste vanSpanje uitspreken. De Spaansche regeering wacht met vertrouwen op het besluit van de Assemblée. Dit besluit zal van groot belang kunnen zijn voor de positie en 't bestaan van den Volkenbond en van den vrede in de toe komst. Noch Duitschland. noch Italië, zoo zeide Del Vayo nog, zullen het vandaag wagen een Europeesche oorlog uit te lokken, indien de democratische landen tijdig hun wil te ken nen geven den vrede te handhaven. Over één of twee jaar zal het te laat zijn. Zij die dit het beste weten, zijn natuurlijk de veroorzakers van de troebelen zelf. Commissie van 23 veroordeelt krachtig het optreden van Japan. De commissie van 23, die belast is met de behandeling van het Japansch-Chineesche conflict is gisteravond bijeengekomen onder voorzitterschap van den Letlandschen ge delegeerde Munters. Wellington Koo, de ver tegenwoordiger van China, en de Australi sche gedelegeerde, die tot deelneming wa ren uitgenoodigd, waren aanwezig: Duitsch land en Japan hadden evenwel aan de uit- noodiging geen gevolg gegeven. De Ameri- kaansche gezant te Bern, Harrison, woonde de bijeenkomst als waarnemer bij. Op ver zoek van den Chineeschen vertegenwoordiger werd besloten, dat de bijeenkomst openbaar zou' zijn. Wellington Koo nam vervolgens het woord om dén nadruk te leggen op den ernst van den toestand in het Verre Oosten. Het Ja- pansehe leger in China aldus spreker is thans 350.000 man sterk. De luchtmacht heeft haar onmenschelijke wijze van bom-t bardeeren nog geaccentueerd. Dit is een dui delijk geval van agressie, dat zich ontwik keld heeft, den verzoeningspogingen der Chi- neesche regeering ten spijt. De Chineesche regeering is van meening. dat de bond. ongeacht de ervaringen van het verleden, den regeeringen maatregelen kan aanbevelen en dat de commissie zonder ver wijl moet nagaan, welke maatregelen China het best kunnen helpen. Zij vraagt in het bijzonder, dat zooveel mogelijk steun zal wor den verleend. Na het bewogen exposé van den Chinee schen vertegenwoordiger verklaarde Lord Cranborne, dat de commissie zich zonder om wegen moest uitspreken over de luchtbom bardementen in China. De Engelsche verte genwoordiger zeide: „Ik kan geen woorden vinden om uitdrukking te geven aan mijn afschuw van de luchtaanvallen op de non combattanten in China. De bombardementen in China beteekenen een bedreiging voor de beschaafde wereld. De Britsche regeering geeft hier uiting aan haar afschuw van de luchtbombardementen in China en hoopt, dat de commissie die plechtig zal veroordeelen. De openbare meening is een factor, waar mede de verantwoordelijke regeering goed zou doen rekening te houden.'' Namens Frankrijk verklaarde Delbos met droefheid de mededeelingen van den ver tegenwoordiger van China te hebben ver nomen. De Fransche regeering herhaalt de veroordeeling, welke zij reeds eerder heeft uitgesproken. Na de rede van Delbos werd de vergadering :eschorst om de resolutie op te stellen. De volgende resolutie werd na de hervat ting van de zitting aangenomen: „De consultatieve commissie., met spoed de kwestie van het bombar deeren van open steden in China door de Japansche luchtmacht be sprekend, geeft uitdrukking aan haar diepe droefheid, welke wordt veroor zaakt door deze bombardementen, welke den dood van onschuldige bur gers, waaronder vele vrouwen en kinderen, ten gevolge hebben. De commissie verklaart, dat geen veront schuldiging bestaat voor dergelijke daden, welke in de geheele wereld een gevoel van afgrijzen en veront waardiging hebben gewekt en zij ver oordeelt deze daden op plechtige wijze." De commissie gaf vervolgens haar voor zitter opdracht deze resolutie ter kennis te brengen van den voorzitter van den volken bondsvergadering, teneinde deze door de vergadering te doen goedkeuren. Rusland Weer zes executies. De „Toerkmenskaia" Iskra" meldt, dat het hooggerechtshof van Turkmenistan zes technici wegens sabotage bij den bouw van een groep chemische fabrieken tot den dood door den kogel veroordeeld heeft. Vier perso nen zijn tot tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Duitsch vliegtuig terecht. Bemanning vier weken in Chineesch Turkestan vastgehouden. Het Duitsche vliegtuig, dat vier weken geleden tijdens de vlucht van Ansji in China naar Kaboel verdwe nen was, is gistermiddag op 't vlieg veld van Kaboel geland. De drie inzit tende bevonden zich allen in goeden toestand. Het vliegtuig was door motorstoring dwongen 'n noodlanding te maken bij de stad Khotan in het zuiden van de provincie Hsin- kiang. De bemanning werd hier vier weken gevangen gehouden, terwijl het toestel in be slag werd genomen. Eerst thans is de beman ning erin geslaagd toestemming te krijgen verder te vliegen. Zooals bekend verkende het vliegtuig een nieuwen luchtweg:-yan Duitschland via Tur kije en Afghanistan naar China. In Khotan is ook de Duitsche natuurvor- scher Filchner eenigen tijd vastgehouden. Alles wel op de Endeavour I. De „Chetenne" in contact met het zeilschip. Reuter heeft van het stoomschip „Cheten ne" het volgende telegram ontvangen: „Wij zagen zeilen van de „Endavour I" op ongeveer 10 mijl afstand. Wij herkenden de tuigage en naderden het schip. Nadat wij seinden, dat er ongerustheid bestond in ver band met het uitblijven van berichten, ver zocht het schip ons bekend te maken, dat wij het gezien hadden. Wij zaeen hpt zeil schip in vrijwel zuid-oostelijke richting va ren op 49 graden n.m. en 15 graden 20 mi nuten w.l." Een tweede telegram van de „Chetenne' luidde: „Wij verlaten de „Endeavour I", alles wel." De „Chetenne" kreeg het zeilschip het eerst in zicht op 260 mijl ten Z. W. van Fastnet aan de zuidkust van Ierland. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nieuwe poging lot aanslag in Parijs. Let maar op, zei de man. Laat ik je in alle geval even vertellen, dat mijn naam Vrieskou is. En toen begreep Thijs. Dit was natuurlijk de vijand van Dooi, die bestreden elkaar altijd. Ook bij hem thuis, maar iedere jongen en ieder meisje hield veel meer van de kou, dan van de dooi. En jullie zeker ook, hè jongens en meisjes? Zoudt U het dan kunnen Ja, natuurlijk, ik zal dien boozen man wel verdrijven, hoor! Vrieskou stond op en ging uit alle macht staan blazen. En ja, hoor, koud dat het werd. Thijs begon zich al in de handen te wrijven, maar niet alleen van de kou. maar ook uit plezier, dat die leelijke Dooi nu niets meer te vertellen had. Vrieskou bleef nog een tijdje blazen, maar Thijs vond het al gauw lang genoeg. Gaat U dan even mee naar buiten? Bom in het huis van generaal Pretelat. Uit Parijs: In de woning van gene raal Pretelat, lid van den oppersten oorlogsraad, is een bom gevonden. Het gemeentelijk laboratorium werd gewaarschuwd en nog vóórdat de helsche machine had kunnen ont ploffen werd deze uit de woning ver wijderd. Generaal Pretelat bevindt zich op het oogenblik niet te Parijs en indien de bom ontploft zou zijn, dan zou niet meer dan de deur vernield zijn. Verrassende aanval van Franco's troepen bij Toledo. Ook in Asturië succes. Tijdens den aanval, die de recht- sche troepen gisteren op de stellingen der regeeringstroepen voor Toledo hebben ondernomen, zijn zij er in ge slaagd. zich van het op ongeveer vier kilometer ten zuiden der stad gele gen Casa de la Legua meester te maken. De hevigheid en het verrassende karakter van den aanval der troepen van Franco noodzaakte de regee ringstroepen, hun linies in dezen sec tor eenigszins te rectificeeren. Generaal Queipo de Llano heeft medegedeeld, dat de rechtsche troe pen aan het front in Asturië zich meester hebben gemaakt van Riba- desella en vele andere dorpen. De vijand liet meer dan vijfhonderd dooden achter. Voorts verneemt Havas uit Santander, dat de druk der rechtsche troepen in de ooste lijke sectoren bij Santander is toegenomen. De afdeelingen, die langs de kust optrekken, hebben Belmonte bezet. De in het zuiden van den sector Riano oprukkende troepen zijn ongeveer acht kilometer gevorderd. Offensief der regeerings troepen in Aragon. Het offensief der regeeringstroepen in Ara kon, dat verwacht werd. is Zondag met een aanzienlijke troepenmacht op de linies tus schen Jaca en Teruel ingezet. Het is de be doeling, dat de troepen in drie richtinger oprukken; naar de rivier de Gallego tusschen de dorpen Seneque en Orna, in de richting van Saragossa langs den oever van de Ebro tusschen de dorpen Fuertes Ebre en Osera en in de richting van Teruel. Geen verontschuldigingen aan de Fransche regeering. Havas meldt uit Hendaye: Men bevestigt, dat Troncoso uit zijn functie is gezet. Hij zal waf'schijnlijk vervangen worden door een jen;, raai, aangezien de rechtsche autoritei ten het grenscommando beschouwen als een post van het grootste belang. Een diplomaat van de regeering van Bur gos, san Graniz, heeft belangrijke besprekin gen gevoerd met de ambassadeurs van Fran krijk en Engeland en hun officieus ver klaard, dat generaal Franco het betreurde, dat Troncoso onder omstandigheden wordt vastgehouden, welke den autoriteiten van Salamanca verhinderen hun volledige ver ontschuldiging aan te bieden aan de Fran sche regeering. zooals zij zouden wenschen doen. Voorts sprak San Graniz zijn afkeuring uit over het gebeurde met de duikboot te Brest-, hoewel hij zeide het uit overwegingen van vaderlandsliefde te kunnen verklaren. LILLIPUTTERS ZULLEN TE BOEDAPEST CONFERFEREN. De Lilliputters zijn van plan hun eerste congres in Boedapest te houden, in het jaar 1938. Men verwacht deelnemers uit alle deelen van de wereld, zelfs uit Azië. Vooral debatten van socialen en maatschappelijken aard zullen aan de orde van den dag zijn. In de eerste plaats zal het verzoek tot alle landen gericht worden, voortaan het woord „dwerg" te vermijden, daar zij een volk op zich zelf vormen, dat zich tusschen de andere rassen voorplant. Hun gevoel van eigen waarde lijdt erf onder, dat men hen niet voor vol aanziet. Zij wenschen voortaan ook niet langer het voorwerp van amusement voor ge wone menschen te vormen, maar in alle mo gelijke beroepen een positie te verwerven. Naar aanleiding van dit eerste congres zal er een „Lilliput-terskrant" verschijnen, die 1. alle talen gedrukt zal worden en die de wen schen van de Lilliputters bekend zal maken BEDELAAR WEIGERT EEN ERFENIS. Onlangs ontving een te Rome wonende oude grijze bedelaar het bericht, dat zijn zoon. die eenige weken tevoren gestorven was, hem een groote som geld had nagelaten, waarover hij als ergenaam beschikken mocht. Tot de algemeene verbazing verklaarde de man ech ter, dat hij de erfenis niet wenschte 'te aan vaarden en er de voorkeur aan gaf zijn ar moedig bedelaarsbestaan te blijven voeren En om dit beter te begrijpen, vertelde hij zijn levensgeschiedenis: Dertig jaar geleden was hij een goed gesitueerd man geweest, die als koopman bij zijn klanten zeer gezien was. Door ongelukkige speculaties van zijn zoon was hij echter doodarm geworden. Hij moest alles verkoopen, om de schulden, waarvoor hij niet verantwoordelijk was, gedeeltelijk te voldoen. Zijn zoon vertrok zonder zich iets van zijn vader aan te trekken.Dertig jaar lani had de man nu niets van zijn zoon gehoord, totdat hij nu plotseling door de erfenis ver rast werd. De verbittering van den man over zijn zoo'n is echter zoo groot, dat hij liever tot aan het einde van zijn leven in armoede wil blijven leven, dan ook maar één cent aan te nemen van den man, die hem in den steek had gelaten. Noodlottig gevolg van roekeloos heid. Jongeman verdronken. Hedennacht te ongeveer kwart over één werd de politie van het bureau Singel te Am sterdam gewaarschuwd, dat een jongeman op de Heerengracht, tusschen de Reguliersgracht en de Utrechtsche straat, te water was raakt. Zij toog er op uit met dreggen en slaagde er na twintig minuten in het lichaam van een ongeveer 24-jarigen jongeman uit het water te halen. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten op te wekken doch dit mocht niet meer baten, De toedracht van dit ongeval is, naar ver luidt, het gevolg van verregaande roekeloos heid van het slachtoffer. De jongeman liep in gezelschap van een vriend langs het water op de Heerengracht. Beiden waren weliswaar niet onder den invloed, doch blijkbaar toch verre van normaal. Zonder dat er eenige aan leiding toe was, zeide de 24-jarige J. L., wo nende in Amsterdam-Oost tot zijn kame raad: „Wat wed je, dat ik in het water spring,' en zonder dat zijn metgezel ook maar eenigs zins kon vermoeden wat er zou gebeuren, sprong L„ de daad bij het woord voegend, in de gracht. Stom verbaasd bleef de vriend een oogenblik op den kant staan, maar toen hij L. niet zag bovenkomen, sprong hij even eens in het water om zijn vriend te redden, hetgeen hem evenwel niet mocht gelukken. Troncoso uit zijn functie ontheven. DIEREN KONDIGEN EEN EPIDEMIE AAN. Het is een reeds lang bekend feit. dat rat ten een schip waar een epidemie uitgebroken is, onmiddellijk verlaten. Dit feit is gewoon spreekwoordelijk geworden. Een Russisch onderzoekingsinstituut heeft nu echter mede- ;edeeld, dat uit talrijke waarnemingen ge bleken is. dat heel veel diersoorten op derge lijke wijze op een epidemie reageeren en dus als waarschuwers voor de menschheid be schouwd moeten worden. Twee Russische doktoren hebben zich sedert jaren met deze onderzoekingen bezig gehouden: daarbij heb ben zij o.a. vastgesteld, dat duiven in Sibe rische dorpen, waar een typhus epidemie uit gebroken was, een opvallend onrustige hou ding vertoonden en een paar uur na het uit breken van de eerste ziekte verschijnselen er zoo snel mogelijk van door gingen, terwijl zij in andere dorpen een goed heenkomen zochten. Ook ooievaars schijnen, tenminste volgens de beweringen van de Russische dok toren een zeer fijn gevoel voor dergelijke ziekten te hebben dorpen, waar iets derge lijks te verwachten is, reeds weken van te voren te verlaten. De beide onderzoekers zijn van plan, met behulp van de regeering hun onderzoekingen verder uit te breiden, om op deze wijze nog nieuwe ontdekkingen te doen. PROEBAMMA WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30— n.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keuken praatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „The Luckey Birds" en causerie over de opbouw van Drente (gr.pl.) 11.3-0 Causerie: „De geschie denis van het werkloosheidsvraagstuk". 12.00 Orgelspel. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.451.45 VARA-orkest. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 „The Luckey Birds" en solist. 6.30 Gramo foonmuziek. 6.40 Causerie: „Vondel en de gouden eeuw". 7.00 Zang. 7.30 Causerie: „De geestelijke crisis onzer dagen". 8.00 Her haling SOS-berichten, berichten ANP. VARA Varia. 8.15 Gramofoonmuziek.. 8.30 Radio- tooneel. 9.15 VARA-orkest. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Causerie over de schaak-acht- kamp op de Semmering. 10.30 Vervolg con cert. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble van der Horst. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg concert. 1.30 Orgelspel. 2.30 Gramo foonmuziek. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Zang en piano. 4 45 Berichten. Gelukwen schen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoon muziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsreglement stoommachines en verbrandingsmotoren. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „Christelijke orga nisatie van blinden". 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herha ling SOS-berichten. 8.15 Almelo's Christelijk Mannenkoor en Gramofoonmuziek. 9.00 Cau serie: „Geeft acht". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Viool en piano. 10.45 Gymnastiekles. 11.00—12.00 Gramofoonmu ziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.3511.50 Gramofoonmu ziek. 12.05 Sehotsch orkest en soliste. 1.05 Orkest der Dunlopfabrieken en soliste. 1.50 2.20 Het Mac Arthur kwintet. 3.50 Gramofoon muziek. 4.05 Paedagogische causerie. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5,20 Ben Oakley en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Causeroe: „Grassland improvement". 7.00 Fred Hartley's Sextet en soliste. 7.40 Cemba lovoordracht. 8.00 Sportpraatje. 8.20 Revue programma. 9.20 Eddie Carroll's Band. 10.00 Berichten 10.20 „The Company of Heaven",, literair-muzikaal programma. 11.05 Declama tie. 11.20 Uit Amerika: Frank Dailey's Band. 11.50—12.20 Harry Evans en zijn Band. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Josse-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek en zang. 4.05 Cello-voordracht. 5.20 Derveaux-orkest. 7.20 Se.mbalovoordracht. 7.50 Zang. 8.05 Piano voordracht. 8.50 Sel. „Béatrice", opera. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Hermann Fagestedt's orkest. 8.50 De Kapel Bomer. 12.00 Fabrieksorkest. 1,35 Or kest en solisten, 2.35 Gevarieerd concert. 4.50 Het Omroeporkest en soliste. 7.05 Gramo foonmuziek. 8.30 Westfaalse Avond. 10.50 Vocaal concert.. 11.25—12.20 Dansorkest en het Arcary Mandolinekwartet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20: 6.20 en 6.50 Gra mofoonmuziek. 7.20 Zang en gramofoonmu ziek. 8.20 Omroepdansorkest en -salonorkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 en 5.20 Gramo foonmuziek. 6.35 Klein orkest. 8.20 Omroep- symphonieorkest. 10.3011.20 Dansmuziek (gr. platen). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Blaassextet van het Berlijn's Philhar- monisch orkest. 9.20 Politiek overzicht. 9.40 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.40 Sportpraatje. 10.55 Pianovoordracht. 11.05 Weerbericht. 11,20—12.20 Omroepkleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6