Sfti&t m't {tod MARTIN V "ii0ct EEN BRIL? - STIENS! KALM) VRCJDAG 1 OCTOBER 1937 HAÏEEEM'S DAGBEA'D 11 Kan een Hollander met succes aan League-voetbal deel nemen?; Het geval-Miils als voorbeeld; Andere omstandig heden vereischen bepaalde opleiding; Sneller tempo en zwaarder tegenspel; De handicap der terreinen; Primo Camera en Al Brown; 16 Australische cricketers naar Engeland. Kan een Nederlandsche voetballer met meer dan gewonen aanleg voor het spel met succes voor een Engelsche beroepsclub uitkomen, voorop gesteld, dat hij er in slaagt, de benoo- digde verblijfsvergunning te krijgen? Deze vraag is in de laatste weken herhaaldelijk gesteld en wellicht kan het zijn nut hebben te trachten er hier een antwoord op te geven. Boksen wordt niet de „sport der koningen" genoemd, maar toch versmaden zij het niet. Ziehier de jonge koning Peter van Joego Slavië oefenen met zijn neef prins Alexander, zoon van den Prins-regent. Laat ons eens aannemen, dat de halfback Jansen uit Leiden, die reeds eenige malen voor het nationale elftal heeft gespeeld, de aandacht heeft getrokken van de „scouts" van een eerste divisie-club in Engeland. Deze speurders gaan op onderzoek uit, overtuigen zich van de capaciteiten van den speler in kwestie en indien hij aan de verwachtingen voldoet is hun eerste werk om inlichtingen in te winnen omtrent den levensloop van den candidaat. Zij infomieeren, welke werk zaamheden hij verricht, of hij steeds krachtig en doelmatig is gevoed en of hij buiten voet bal nog een vak beheerscht. De vraag omtrent het eten in zijn jonge jaren moge voor Hol- landsche ooren eenigszins komisch klinken, als men weet, hoeveel krachtsinspanning er van den prof. gedurende een geheel seizoen wordt vereischt, is het duidelijk, dat de leiders van een club zeer groote waarde hechten aan een sterke constitutie. Jansen uit Leiden nu is een speler, die naast een bizonderen aanleg voor het spel, over een groot uithoudingsvermogen beschikt, d. w. z.-men kan er op rekenen, dat hij 90 minuten en desnoods twee uur lang op volle kracht blijft voetballen. Of echter zijn constitutie en zijn beenderengestel krachtig genoeg is om de vermoeienissen en de „opdoffers" van een geheel League-seizoen van 42 competitie- plus ettelijke bekerwedstrijden te kunnen weerstaan, zonder een voorafgaanden trai ningscursus in Engeland en zonder een ver blijf van eenige maanden bij een „nursery" of minder belangrijke club, moet worden be twijfeld. Een voorbeeld ter beduidelijking. Toen de Chelsea-middenvoor Mills, die thans reeds jarenlang in de Stamford Bridgeclub triomfen viert en een der beste aanvalsleiders in de League is, zijn eerste beroepscontract teeken- de, had hij als amateur door waarlijk buiten gewone prestaties de aandacht op zich geves tigd. In zijn eerste twee matches voor Chel sea scoorde hij een doelpunt en zoowel ma nager als supporters wreven zich in de handen en meenden, dat deze nieuwe aanwinst de vondst van het seizoen was. Het derde optre den van Mills als beroepsspeler voor Chelsea volgde in een uitwedstrijd op het Arsenal- terrem onder weers- en terreinsomstandighe- den, die niet slechter hadden kunnen zijn en die in ons land een algeheele afgelasting van 't competitie-programma zouden hebben teweeg gebracht. De nieuwe middenvoor, die toch heusch wel getoond had over de noodige voet balcapaciteiten te beschikken, bleek tegen de bovengenoemde handicap en het harde spel hi deze plaatselijke ontmoethig niet opgewas- sen en was in het begin der tweede helft der mate uitgeput, dat hij bewusteloos van het veld moest worden gedragen en maandenlang moest worden verpleegd en geoacht, alvorens hij zijn plaats hi het reserveteani weer kon innemen. Men zal het misschien niet willen gelooven, doch het is niettemin een feit, dat sommige wedstrijden zooveel van de toch doorgewin terde en geroutineerde profs, eischen, dat zij na afloop soms te moe zijn, om, zonder een tijdje rust, den afstand van een tien minuten gaans, die hun wonhig van het terrein scheidt, in een normaal tempo te kunnen afleggen. Heeft men wel eens bedacht, hoe zwaar het is, onder alle mogelijke weersomstandigheden, in regen, sneeuw, mist of hagel, hi een modder poel, te moeten spelen, waar het water en de kluiten modder den spelers en het publiek om de ooren vliegen? In ons land keurt de scheidsrechter of de consul het terrein af als er één flinke plas op staat, of als het werke lijk drassig is. En weet men wei. dat geduren de de Kerstweek drie en soms vier achtereen volgende matches op dergelijke velden moeten worden gespeeld niet urenlange nachtelijke treinreizen daar tusschen in? Teneinde jonge spelers aan dergelijke moei lijkheden te wennen, hebben vele groote clubs zoogenaamde nurseries, dat zijn kleine ver- eenigingen, die door hen gefinancierd worden en die in de een of andere kleine provinciale competitie onder leiding van eenige oud- League-spelers, die zelf ook nog actief zijn, uitkomen. Hierin worden de veelbelovende krachten rijp gemaakt voor de komende zwaardere taak. Daarna volgen enkele maan den in een der reserve-elftallen van de groote club, totdat de betreffende speler volkomen geschikt en „hard" geacht wordt om in het heusch niet zachtzinnig League-voetbal zijn plaats met succes te kunnen innemen. Nu zal men ongetwijfeld opmerken, dat de veronderstelde halfback Jansen uit Leiden toch al heel wat internationale wedstrijden heeft gespeeld en dientengevolge aan de bo vengenoemde eischen ruimschoots zal voldoen. De cultuur van de jeugdige sportsterren wordt den laatsten tijd ook tot in het bedenkelijke overdreven. Zoo komt Engeland met een nieuwe schaatsenlcunst sensatie in het per soontjevan Beryl Bailey,oud zegge en schrijve vijf jaar. O, eeuw van Shirley Temple! De Chileensche tennisster Anita Lizana faalde in haar poging om het enkelspel te Wimble don te winnen, maar zij nam daarna wraak door kampioene enkelspel van Amerika te worden. Men verliest daarbij uit het oog, dat het tempo, het „tackling" en het „charging" in Engeland veel sneller en zwaarder is dan op het vasteland en dat een speler, hij moge nog zoo begaafd zijn, die dat niet gewend is en daarin niet is opgeleid, tusschen de gespe cialiseerde profs, noodzakelijkerwijze uit den toon moet vallen, daardoor zijn zelfvertrouwen kwijt raakt en vervolgens zijn plaats verliest. Hij mag zich dan één wedstrijd en met een weinig geluk zelfs drie matches min of meer met succes kunnen handhaven, het eind van het liedje is toch, dat de enorme en ongeken de inspanning hem daarna parten speelt. En een League-voetballer, die uit vorm is of niet voldoet, verliest onherroepelijk zijn plaats; daarvoor hangt er van de goede resultaten te veel voor de club af. Er zijn dus twee mogelijkheden: óf men kan een speler als Jansen, die op het vasteland uitblinkt, zonder meer in een League-elftal op hoop van zegen opnemen, indien er door ver wondingen toevallig een plaats open is en men een bepaalden wedstrijd persé wil winnen, zon der met den speler verder rekening te houden, óf men moet hem degelijk aanpassen en op leiden, door hem wegwijs te maken en hem eenige maanden in lager voetbal te laten uitkomen. We zouden het experiment echter iederen Hollandschen voetballer ontraden. Primo Camera, de Italiaansche zwaarge wicht-bokser, kan den ring niet vergeten. Men zou zoo denken, dat zijn laatste ervaringen als bokser er nu niet bepaald toe zouden bij dragen, om naar een hernieuwd optreden te verlangen, te minder, daar van Primo steeds verteld werd, dat hij zoo mooi zuinig was ge weest. Blijkbaar was deze goede eigenschap niet genoegzaam ontwikkeld om den reus voor de rest van zijn leven rustig temidden der si- naasappelboomen te laten wonen, in overpein zing van de harde klappen, die hij uitgedeeld en. later in zijn loopbaan, met rente terug heeft ontvangen. Hoe dan ook, op 28 October zal Camera in de Albert Hall te Londen de handschoenen weer aantrekken, doch wie zijn tegenstander zal zijn, is nog niet bekend. Sinds Mei 1936 heeft hij niet meer gebokst; in zijn laatste ge vecht werd hij door den neger Leroy Haynes verslagen. Ook bij zijn laatste optreden in Engeland mocht hij niet het zoet der over winning smaken, want Larry Gains klopte hem toen, alweer vijf jaar geleden, op punten. Camera veroverde in 1933 te New-York het wereldkampioenschap op Jack Sharkey, doch verloor den titel een jaar later weer aan Max Baer. Laatstgenoemde zal* indien althans de Tennis wordt hoe langer hoe acrobatischer en geen seizoen heeft zooveel valpartijen opgele verd als de afgeloopen zomer. En soms, zooals in het hier afgebeelde recente geval van den Amerikaan Bryan Grant, komen de spelers leelijk te pas. desbetreffende geruchten juist zijn, op 29 Oc tober in Madison Square Garden een return gevecht tegen Tommy Farr leveren. De promotor Jacobs heeft den Engelschman vier matches aangeboden, waarvan, als hij in de eerste drie succesvol is, de laatste een re vanche tegen Joe Louis zal zijn. Farr, die mo menteel in Amerika goed geld op de „music- halls" verdient, heeft zijn instemming met dit plan betuigd, mits Jacobs hem 20.000 pond sterling garandeert. Een andere oud-wereldkampioen, de ban- tamgewicht Alfonso Brown, is in Parijs terug gekeerd om te trachten de verloren roem te heroveren. Promotor Dickson bood hem een gevecht tegen een Spanjaard aan en vertrok nog voor den wedstrijd naar Amerika. Van de boot af telefoneerde hij draadloos met Parijs om het resultaat te vernemen, doch de ver binding kwam reeds tot stand, voor de strijd was begonnen. Jeff Dickson deelde toen mede, later weer op te zullen bellen, wat voor zijn manager aanleiding was, naar de kleedkamer van Ai. Brown te gaan en den neger te ver zoeken, zijn best te doen om een snelle zege te behalen. Inderdaad gelukte hem dat, want de Spanjaard werd binnen de 45 seconden ge vloerd en uitgeteld, wat voor Dickson weer een besparing aan telefoonkosten beteekende. Evenals in 1934 zal de Australische keuze commissie zestien spelers aanwijzen, om in het komende voorjaar de reis naar Engeland te ondernemen, teneinde aldaar „the Ashes" in een vijftal testmatehes te verdedigen. Deze zullen plaats hebben te Nottingham, Londen (Lord's), Leeds, Manchester en wederom te Londen (Oval) en zullen vier dagen duren. Slechts indien de laatste wedstrijd de beslis sing ten opzichte van de „rubber" moet brengen, zal het aantal speeldagen worden verlengd. Gezien de resultaten der Engelschen tegen de Nieuw-Zeelanders'zal een dergelijke ver lenging wel niet noodig zijn, al kan er in een jaar nog veel gebeuren. De Australische keuze-commissie zal bestaan uit drie leden, te weten Don Bradman, E. "A. Dwyer en K. O. E. Johnson. VAKWERK EN GOEDKOOP! GIERSTRAAT 27 ALLE ZIEKENFONDSEN (Adv. Ingez. Med.) KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. ADSPIRANTENAFDEELING. Het programma voor Zaterdagmiddag luidt: le kl.: Haarlem 1Nieuw Flora, O. K. S. V. 1. 2e kl.: Meerlebosch 1Animo, T. H. B. Zwaluwen. 3e kl.: S. V. 2—Haarlem 3 en AuroraD.V.S. SENIOREN AFDEELING. Zondag worden gespeeld: le kl.: Flora 2—Palvu 1, Haarlem 2— Aurora 1, O. K. 3Always Ready 1. 2e kl.: Aurora 3—Aurora 2. D. S. V. 1 Haarlem 3, Alw. Ready 2Meerlebosch 1, S. V. 3Animo 1. 3e kl.: D. S. V. 3-D. S. V. 2, O. K. 6—S. V. 4. Watervliet 2Flora 3 en Zwaluwen 1Oost hoek 1. 3e kl. B: OosthoekersO. K. 6 en Palvu 2 Aurora 4. ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD 2 ENGELSCHE MIJLEN. Uit Boedapest: De bekende Hongaarsche middenafstandlooper Szabo verbeterde Don derdag onder officieele controle der Hongaar sche athletiekinstanties het wereldrecord over 2 Engelsche mijlen, door dezen afstand af te leggen in 8 min. 56 sec. Het oude wereldrecord, dat evenwel nog niet door de I.A.A.F. erkend is, staat op naam van G. Hoeckert (Finland), die op 24 September van het vorig jaar te Stockholm een tijd maakte van 8 min. 57.4 sec. Het gehomologeerde wereldrecord is in het bezit van den Amerikaan Donald Lash met een tijd van 8 min. 58.4 sec., gevestigd op 13 Juni 1936 te Princetown. SCHAKEN. DE REYANCHEMATCH. EUWEALJECHIX. Naar wij van het EnweAljechin Comité vernemen, zullen bij de officieele opening aanwezig zijn het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Schaakbond en wethouder Vrij en- hoek, vertegenwoordiger van het gemeente bestuur van 's-Gravenhage. Bovendien zal aanwezig zijn de Senaat van het Studentencorps Unitas Studiosorum Rheno Traiectina. Het comité verzoekt mede te deelen, dat men verzocht wordt, in visite-toilet te verschij nen. VOETBAL. EERSTE TRAINING NED. ELFTALCLUB. Het Nederlandsch elftal bereidt zich voor op de komende internationale ontmoetingen. Evenals ieder jaar wordt er weer serieus en hard getraind. Op het het verlichte V.U.C.-terrjn kwam men Donderdagavond voor het eerst in dit seizoen weer bijeen. In het geheel waren er vijftien spelers, die de dart eiste sprongen en bewegingen maakten. Schijnbaar althans, want elke oefening was weldoordacht uit het brein van Bob Glendenning gesproten. Vele nieuwe gezichten zage we. Daar waren behalve Leo Halle, Caldenhove. Weber. Wels, Van Spaendonck en De Bock. de jonge spelers van 't Gooi: Van Es en Dorland. voorts Dijkstra (Z.F.C.), Punt (D.F.C.L Bool (H.V.V.), Wallaart (P.S.V.), Bergman (Blauw Wit), Van Beek (B.V.V.) en Sluyck (Blauw Wit). Na afloop van de training verzamelde de spelers zich als gewoonlijk weer- in de V.U.C.- tent, waar eenige K.N.VH.-officials ook had den plaats genomen. De voorzitter van de keuze-commissie heeft de spelers aan het begin van het seizoen weer met een kort, maar pittig woord toegesproken. Een moeilijk seizoen wacht ons. Daar is aller eerst de wedstrijd tegen Frankrijk: later de ontmoetingen met Luxemburg, België, Schot land en misschien ook Noorwegen. Tenslotte de wereldkampioenschappen te Parijs, zoodat intensieve training beslist noodzakelijk is. De oudere spelers mogen niet op het appèl ontbreken: zij moeten het voorbeeld en de steun voor de jongeren zijn, die later in hun voetsporen zullen treden. Zoo was deze eerste Donderdagavond weer geheel in de sfeer van de vroegere trainings avonden en dat zullen ongetwijfeld ook de volgende bijeenkomst zijn. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Het programma voor Zaterdag 2 October luidt: A Johez—VGS. 3 uur, S. de Boer. Kennemerland 1WIJ 4.30 uur, J. Joosten. Kennemerland 2—Telefonia, 2.30 uur, H. J. Boeree. Tweede Jeugd—VJB, 3 uur. Chr. Klerk. B WIJ 2SIZO 3.30 u. O. J. N. v. Waveren. VEWZSV. 3.30 uur, C. A. Schipper. WB—Kennemerland 3. 3 uur. G. H. Hesselink Jr. C VGS 2—Kennemerland 6, 3 uur A. Schoenmaker Jr. Kennemerland 5SIZO 2, 4.30 uur. J. Steffens. Kennemerland 7Johez 2, 2.30 uur A. v. Kampen. V.S.V.V.U.C. V.S.V. komt uit met: Michel, - Broek. Van Osch. Van Os, De Vries, De Haas. Heins, Balvers, Van der Lugt, Sterk. Teeling. 'T GOOI—STORMVOGELS. Stormvogels speelt als volgt: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer. Tol Wilderom, Van Pel, Schoorl, Prins, Woudenberg, Opbergen. STORMVOGELS 2—BLAUW WIT 2. Stormvogels beschikt over: De Vries, Jongsma, Van den Bogaerde, Heilig Jr., Groen, Keerssemaker, Kuiper, Van Pel, Verdam, Van Riemsdijk, Van der Laan. O.V.V.O. 2—V.S.V. 2. V.S.V. 2 heeft het volgende elftal: Demmers, Voet, Rechsteiner, Kunst, Glas Jr., Glas Sr., Karrenbelt, Michel, Doring, Bot, Carton. H. F. C.—HILVERSUM. H. F. C. brengt het volgende elftal in het veld: Van der Togt, Langendam, C, ten Have, Beets, Kruijer, Van Olphen, J. ten Have, Hóek, Twiss, Drijver, Ligtenstein. HONKBAL. SPORTCLUB HAARLEM. Hedenavond houdt „Haarlem" een leden vergadering in café Brinkman aan het Plein, mede in verband met de te houden algemeene vergadering van den Ned. Honkbalbond op Maandag 18 October a.s. in Amsterdam. POSTDUIVEN. „DE REISDUIF". Uitslag der wedvlucht van Quivrain, af stand 230 K.M. Los 8 uur. C. Th. Verdonk 1, 3, 6 en 14; H. J. Handgraaf 2, 5 en 8; P. v. Andel 3, 10 en 13; C. Alders 7, 9. 11 en 12; N. Wezenbeek 15. Eerste prijswinnende duif 11 uur 8 min. 9 sec.; laatste 11 u. 27 min. 39 sec. Kampioenschappen Navlucht: No. 1. C. Th. Verdonk met 90 p.; 2. H. J. Handgraaf met 81 p.; 3. P. Kroon met 71 p.; 4. J. J. Hart met 60 p.; 5. C. Alders met 51 p. De Warenwet-belasting. Eenige wijzigingen ingevoerd. Nu binnenkort begonnen zal worden met het toezenden van de aanslagbiljetten voor het recht, dat geheven wordt krachtens de Warenwet lijkt ons gewenscht hieromtrent een en ander mede te deelen. Het vorig jaar werd dit recht voor het eerst geheven, maar thans zijn vrij belang rijke wijzigingen hierin aangebracht. Deze wijzigingen hebben in de eerste plaats be trekking op de bedrijven, die worden aan geslagen. In afwijking van de eerste regeling zijn thans alle houders van restaurants, kof fiehuizen, lunchrooms en dergelijke gelegen heden verplicht te betalen. In deze gevallen worden als regel de vergunning- of verlof houders aangeslagen. Verder zijn er nog en kele personen, die thans voor het eerst moe ten betalen. In de bedragen, die door de aangeslagenen betaald moeten worden zijn verschillende veranderingen gekomen. Voor de kleinere zaken is over het algemeen het tarief ver laagd of hetzelfde gebleven. Deze betalen in den regel twee gulden of. als men zonder eenige hulp werkt, één gulden. Wie meer dan één verkoopplaats heeft moet voor iedere meerdere verkoopplaats f 2 betalen. Voor hen. die ingeschreven staan in het Handelsregister geldt een ander tarief, dat verband houdt met de klasse waarin men geplaatst is. In de eerste klasse is het be drag f 4.50, terwijl dit het vorig jaar f 5 be- (Adv. Ingez. Med.) droeg. Voor de hoogere klassen zijn de aan slagen wat verhoogd. In de 2e klasse is het nu f 12, in de 3e klasse f 18, in de 4e klasse f 24. in de 5e klasse f 36 en in de 6e en hoo gere klasse f 40. Wie tot deze groep behoort en meer dan één verkoopplaats heeft, be taald voor iedere meerdere verkoopplaats f 5 extra. Zij, die wel in het Handelsregister zijn in geschreven, maar vrijgesteld zijn van beta ling, moeten wel mede-betalen in de kosten der Warenwet, maar dezelfde bedragen als niet-ingeschrevenen. Hiermede is aan veel bezwaren tegemoet gekomen. Houders van koffiehuizen, enz. (vergun ning- en verlofhouders) betalen, mits zij geen ander bedrijf uitoefenen, f 3. Tenslotte zij er nog op gewezen, dat zij, die slechts gedurende een gedeelte van het jaar een bedrijf uitoefenden even goed voor het geheele bedrag moeten worden aangeslagen, behalve zij welke een bedrijf na 1 Juli be ginnen, deze betalen den halven aanslag. wDANSAlVDIMIE m yeii/k, f|.J2 "SChr,,v; I 7-9 l Haarlem Amsterdam Hilversum Bussurt* (Adv. Ingez. Med.) JT—li PROGRAMMA ZATERDAG 2 OCTOBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Kinder uur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 „Herstel van evenwicht voor onze tijd", causerie. 4.25 Gra mofoonmuziek. 4.30 HIRO-Post. 4.35 Gramo foonmuziek. 4.40 „Waarom dierenbescher mer?" causerie. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmu ziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 „De ontwikkeling der Christelijke bouwstijlen", causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 7.55 „Onze a.s. Esperantocursus", causerie en gra mofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 De KRO-Melodisten en de KRO-Boys, m.m.v. solisten en gramofoonmu ziek. (In de pauze: Interview: „Een Katho liek monument verrijst"). 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Internationale sportrevue. 10.55 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. -VARA-uitzending. 10.0012.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 VARA-orkest (gr.pl.), VARA-too- neel en orgel. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie over luchtbescherming. 2.15 Gra mofoonmuziek. 3.15 Damcursus. 3.30 VARA- orkest. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gra mofoonmuziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 ..De Wielewaal". 7.00 .Film land". 7.30 Causerie „Christus Inspirator". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 8.45 Radiotooneel. 9.00 „Fantasia'. 9.25 Toespraak. 9.35 Noviteiten-orkest m.m.v. Dubbel-Zeven. 10.00 Berichten A. N. P. 10.05 „Vaderdag". 10.30 Orgelspel. 10.45 C. Steyn's Accordeon orkest. 1115 „Musica". 11.4512.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC- Northern-orkest. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.). 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Gramo foonmuziek. 3.00 BBC-Schotsch-orkest. 4.10 Sportreportage. 4.50 Victor Olof's Sextet. 5.20 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 BBC-Orkest. 7.15 Orgelspel. 7.50 ABC-Caba- ret. 8.20 BBC-Symphonie-orkest, m.m.v. solis ten. 10.00 Berichten. 10.20 Declamatie. 10.45 BBC-Theaterorkest en solist. 11.35 Jack Har- ris en zijn Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ellis- orkest en zang. 3.05 Zang. 3.20 Gramofoon muziek. 3.35 Zang. 4.20 Pianovoordracht. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.35 Zang. 8.00 Gramo foonmuziek. 8.05 Pianovoordracht. 8.50 Om roeporkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 1.20 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Walter Noack's orkest. 8.50 Omroep- kleinorkest. 12.20 Omroepkleinorkest. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Gevarieerd program ma. 6.25 Gramofoonmuziek. 7.35 Rijkszending: Oogstdankfeest. 8.20 Militair orkest. 9.20 Hin denburg-herdenking. 10.50—1.20 Otto Kerm- bach's dansorkest en H. J. Fierke's kwintet. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans orkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmu ziek. 2.20 Kamermuziek. 3.20 Gramofoonmu ziek. 4.05 Kamermuziek. 5.20 Gramofoonmu ziek. 5.50 Trio Ebbeke. 7.05 Gramofoonmu ziek. 7.20 Zang. 8.20 „Lohengrin", opera. 11.35 12.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.20 Militair concert. 9.20 Berichten. 9.35 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.50 K. Ristenpart's Kamerorkest. 11.05 Weerbe richt. 11.201.15 O. Kermbach's orkest en H. J. Fierke's kwintet.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11