Natuurmonumenten wil de Imbosch" koopen. Litteraire Kantteekeningen. Radio nazien 50c. Lampen hooge korting SCHAAKRUBRIEK ZATERDAG 2 OCTOBER 1937 HAÏREEM'S DAGEESD'1 12 Giften stroomen reeds binnen. Er moet echter 275.000 zijn. Natuurmonument dat niet mag verloren gaan. (Van onzen G. P. D.-redacteur) „Het loopt op het oogenblik. Gif ten van rijk en arm komen binnen. Postwisseltjes van f 1 en f 2,50, en ook een bedrag ineens van 10 mille Mr. P. G. van Tienhoven, voorzitter penningmeester van de „Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland", zegt het niet zonder voldoening nu hij spreekt van het zoo toe te juichen plan om een be drag van f275.000 bij elkaar te krij gen voor den aankoop van het, ongeveer 1500 H.A. groote landgoed „de Imbosch", dat grenst aan de uit gebreide bezittingen der Vereeniging. Een Vereeniging, die nu al weer meer dan een kwart eeuw onafgebroken bezig is om een natuurreservaat te stichten in het hoogste deel van onze Veluwe. „Wij zijn in het jaar 1910 gestart met den aankoop van Hagenau. Negen jaar later volg de Rhederoord. Elf jaai daarna Beekhuizen en de Rheder- en Worth-Rhederheide en ten slotte, in 1933, het Onzalige Bosch, een totaal oppervlakte van 2500 H.A. In het Noorden grenst daar de Imbosch aan ons gebied, eigendom van de familie Van Pallandt. Reeds tijdens zijn leven had de als dit ooit verkocht zou worden, hij het liefst de „Vereeniging tot behoud van Na tuurmonumenten" als koopster zou zien. Na zijn dood hebben wij den erfgenamen ge vraagd, of er eventueel een regeling getrof fen zou kunnen worden. Men is ons uiterst welwiliend tegemoetgekomen. Hoe? Door het landgoed 6 maanden, tot 1 Januari 1938, aan ons in handen te geven. Wij kunnen tegen dien tijd beoordeelen of ons beroep op het Nederlandsche volk, om het benoodigde be drag van f 275.000 bijeen te brengen, inder daad weerklank heeft gevonden. Tot nu toe hebben wij ons doel altijd kun nen bereiken, juist omdat er algemeen sym pathie voor ons streven bestaat. Juist nu hebben wij deze sympathie noodig. Er moet in de» eerste plaats een aanzienlijk deel van de gevraagde koopsom in giften bijeenko men, omdat de Imbosch, wil het eigen ka rakter volledig bewaard blijven, weinig in komsten zal afwerpen. Voor de rest van de koopsom zullen wij zien te zorgen, èn door het verkrijgen van rentelooze voorschoten, aflosbaar in 25 jaarlijksche termijnen èn door het uitgeven van een 2)/z pet. obligatie- leening. De Veluwe is. het belangrijkste recreatie oord in- ons land. En ook het meest bedreigde gebie.d, .Daarom alleen al moeten wij 'den steun van aïle natuurvrienden, ja van het geheele Nederlandsche volk, zien te verkrij gen om de Imbosch bij ons natuurreservaat te kunnen voegen. Ondanks vaak moeilijke tijden, hebben wij ons er altijd doorheen kunnen slaan, dank zij ook den krachtigen steun van autoriteiten en vereenigingen. In Gelderland b.v. is „Het Geldersche Laandschap" ons op eminente wijze bijgesprongen. Deze stichting heeft b.v. ettelijke groote landgoederen weten te be houden. En zoo'n stichting, waarmede onze Vereeniging zeer intiem kan samenwerken, bestaat er in elke provincie van ons land. En van bijna alle stichtingen is de Commissaris der Koningin voorzitter. Vereeniging bezit 10.000 H.A. Hoe groot ons gebied in Nederland op het oogenblik is? In totaal beslaan onze 39 be zittingen thans een oppervlakte van 10.000 H.A., buiten de Imbosch. Daar wij aan vele verplichtingen te voldoen hebben, worden de terreinen, die onze Vereeniging bezit, met zorg en voorzichtigheid beheerd. De op brengsten hebben wij hard noodig En dan kijkt Mr. Van Tienhoven plotseling ruim 30 jaar terug, tot 1906, toen zijn ver eeniging opgericht werd. ,,'t Ging om het be houd van het Naardermeer, de beraamde vuilnisbelt van Amsterdam. Met 1 stem meer derheid verklaarde de Raad zich hiertegen. Uit die spanning resulteerde de actie van enkele natuurliefhebbers om het Naarder meer aan te koopen. Een 3 pet. obligatiele ning ten bedrage van f 160.000 werd daartoe uitgeschreven. Zij slaagde! En daarmede was de oprichting va'n de Vereeniging een feit. Er zijn heel wat van deze leeningen uit geschreven. Alleen al voor de gronden aan den Veluwezoom zijn leeningen aangegaan tot een bedrag van ruim fl.000.000." „Weet U wat dit zeggen wil?" vraagt de penningmeester. „Dat wij voor Hagenau. Rhederoord, Beekhuizen, de Rheder- en Worth-Rhederheid en het Onzalige Bosch, buiten de aflossing jaarlijks een bedrag van f 30.000 aan rente moeten betalen. In ons land stuiten wij nog altijd op het feit, dat er geen natuurbe schermingswet is. Ja, een ontwerp van wet, is door de vorige ministers van landbouw en K. W. ontworpen. Maar dat rust thans bij de betrokken departementen. Het is te hopen, dat de huidige regeering dit ontwerp overneemt. In vroeger jaren heeft men ons wel eens „natuurhistorici" i •genoemd. Maar langzamerhand heeft zich een ander inzicht baan gebro ken, ook bij de overheid, die op staatsgronden verschillende natuur reservaten heeft gevestigd, welke onder het beheer van staatsboschbe- heer staan, dat in deze voortreffelijk werk deed. Thans kan men de „Vereeniging tot behoud van Natuui monumenten in Nederland" als een bedrijf zien, dat oordeelkundig te werk gaat. Wij houden de oogen gericht op de toe komst, waarbij wij ons beperken tot hetgeen gedaan kan worden. Daarbij wordt alles op alles gezet om de, in het bezit der Vereeni ging zijnde terreinen in geheel ons land, te doen beantwoorden aan een reservaat van de Nederlandsche fauna en flora in het alge meen en in het bijzonder van die soorten, die elders door de cultuur enz. bedreigd .worden Naar den Imbosch. Van Amsterdam waar aan de Heeren gracht het kantoor der Vereeniging is ge vestigd. naar den Imbosch: il n'y a qu'un pas. In Velp woont boschwachter D. Brinksma. Deze is direct bereid om als gids te dienen. Met hem die nu al weer ruim 7 jaar voor de belangen van de Vereeniging in het na tuurreservaat waakt gaat het dwars door Beekhuizen. Rheder- en Worth-Rhederheide, op het Onzalige Bosch af. Goed onderhouden wegen, prachtige vergezichtenhet na tuurschoon hier tart elke beschrijving. Wijd, grootsch, één en al kleuren weelde: zóó ligt het land hier, onge rept, een prachtig recreatie-oord. Ge lukkig dat dit land bespaard is voor bebouwing. En dan gaat het recht op de Imbosch aan. Het is aan de wegen te merken, dat de grens van het na tuurreservaat achter ons ligt. Ze worden smaller, veel minder goed on derhouden. Maar daarmede is de criticus ook uitgepraat. Al is de Imbosch nog niet rijp om er doorheen te toeren, het is een landgoed, dat zich uit een oog punt van natuurschoon, geheel aan past bij het terrein dat de Vereeniging reeds toebehoort. Een auto detoneert hier. Daarom zetten we den wagen op een bed van dennennaalden. We gaan wandelenNauwelijks ligt de woning van W. baron van Pallandt achter ons, of 'n diepe stilte omvat ons. Daar bij die woning waren 'n paar vriendelijk groetende ar beiders aan den slag, daar stoof een troep kippen kakelend uiteen. Nu knappen alleen wat dorre takkenfladdert af en toe een korhoender omhoog. Maar dat zijn dan ook de eenige geluiden, die de stilte verbreken. Langs een smal zandpad, waar afdrukken van paardenhoeven zich mengen met de smallere en diepere sporen van het edelhert de eenige plaats waar dit in ons land voorkomt gaat het omhoog naar een dicht begroeiden heuveL Vossenbessen: de boschwachter bukt zich. „Lekker frisch", aldus zijn commentaar. Even later plukken en eten we ijverig de donker- roode vruchten. „Dat moesten de korhoen ders zien. Die zijn er zelf zoo dol op. Nee, bij m'n weten eten de vossen deze bessen niet, al zou de naam het doen veronderstellen." De wandeling wordt hervat. Even zwoegen door het rulle zand, dan zijn we boven, om. lichtelijk nahijgend, het uitzicht op de Im bosch in ons op te nemen. Er zijn te weinig superlatieven om uit te drukken hoe schit terend mooi het hier is. Vijftien honderd H.A. land, links, rechts, voor en achter: onge repte, zuivere natuur. Nergens is er bewe ging, nergens is er leven. Hoe kan het an ders, waar op het landgoed in totaal slechts 5 huisgezinnen leven? Heel langzaam dalen we af om gedeeltelijk langs den Ringallee weer uit te komen waar we binnenkwamen. Het bezoek aan dit won dermooie landgoed behoort weer tot het ver leden Ongetwijfeld verdient de „Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Neder land" den dank van geheel ons land voor haar poging dit landgoed te behouden als natuurreservaat. Daadwerkelijke steun wordt daarvoor gevraagd. Welnu, als geheel Neder land den oproep der Vereenigng ter harte neemt, dan zal wederom een uitgestrekt ter rein op het hoogste gedeelte van de Veluwe, behouden kunnen blijven. Amerika heeft zijn nationale parken for the benefit of people". Het zou schande zijn indien het plan van de Vereeniging om „de Imbosch" aan te koopen af zou stuiten op. geldgebrek. Een hofdame uit de 18e eeuw. Door Marie C. van Zeggelen, Amsterdam. J. M. Meulenhoff. Aan de nagedachtenis van Haarlem's oud burgemeester, Jhr. Boreel van Hogelanden, droeg de schrijfster dit haar jongste werk op. Wie zich met genoegen een vorig boek van haar hand herinnert dat „Een Liefde in Kennemerland" getiteld was, zal deze geste begrijpelijk en sympathiek vinden. Het Huisarchief der Boreels had der schrijfster dier Kennemer historie veel documenten ge openbaard en in zekeren zin wordt in dit nieuwe boek een deel dier historie voorge zet. Wij vinden thans Anne-Marie, het vroolijke Boreeltje uit „Kennemerland" en haar zusje, het fijne en ingetogen Cato'tje' als getrouwde vrouwen terug, in en met haai' gezinnen. Anne-Marie, die met Francois Fagel huwde, den zoon van den Griffier der Staten-Generaal, is de Hofdame, wier leven door mevr. Van Zeggelen verhaald wordt, een leven vol geluk met een nobel en hoogstaand man. Zij is de intieme vriendin van de Prin ses van Oranje en vertoeft aan het prinselijk hof. zooveel haar eigen bestaan als gade en moeder van vijf kinderen dat toelaat. Het leven van dit gelukkige gezin, dat door den te vroegen dood van Fagel uit elkaar gerukt zou worden vormt den hlstorischen hoofd inhoud van den roman. De schrijfster vindt bij de beelding daarvan ongezocht gelegen heid het leven in de Haagsche hofkringen en in die der diplomatie op keurige wijze ons voor oogen te brengen, zooals dat zich op het einde der achttiende eeuw voordeed. Maar ook voor wat daarbuiten gebeurde, wordt de belangstelling van den lezer gewekt De geleerde en wijsgeer Frans Hemsterhuis en zijn kring van adepten uit de hoogste standen komen in dit verhaal ten tooneele en die zeer interessante figuur uit het Hol- landscli geestesleven dier dagen komt hier in een aantrekkelijk licht te staan. Behalve een leelijke Haagsche straat, die naar den beminnelijken geleerde genoemd werd, is er thans weinig meer dat aan Hemsterhuis her innert. (Mevrouw Van Zeggelen noemt in een naschrift de akademische dissertatie van Dr. L. Brummer over dien filosoof-practicus) Hemsterhuis had een kring van ..Schöngeis- ter" rondom zich verzameld, waartoe onder anderen de vrouw van den Russischen ge zant, de prinses Gallitzin behoorde en waar bij sok Francois Fagel, als zijn drukke Radio Techn. dienst voor Haarlem Tel. 23970 ZAANENLAAN 9 (Adv. Ingez. Med.) ambtsbezigheden hem dat veroorloofden, wel tegenwoordig placht te zyn. Maar met dat alles, hoe interessant overigens ook, zou nog geen roman zijn samen te stellen. De bekwame romancière, die mevr. Van Zeggelen is, had daarvoor nog andere pijlen op de boog. Ze worden geleverd door die zelfde prinses Gallitzin, die even ontwikkeld van geest als bekorend van uiterlijk is en die geheel onwetend en buiten haar schuld, het hart in "vlam zet van George Ruys, den gouverneur van Fagel's kinderen. Een briefje dat voor Hemsterhuis bestemd is, komt per toeval in zijn handen en hij meent in zijn extase voor de schoone prinses, dat deze de missive tot hem gericht hëeft. Het is een briefje overigens volmaakt onschuldig is- en alleen door den ietwat hoogdravenden stijl die in het verkeer van Hemsterhuis' vrien denkring gebruikelijk was, den jongen Ruijs in de war brengt. Een gansche geestelijke intrige wordt door dit onschuldige briefje door het gansche verhaal gesponnen en de schrijfster heeft, van de soms pijnlijke ver warring, die het veroorzaakt, een geestig en logisch doordacht gebruik gemaakt. Onze vroegere stadgenoote gevoelt zich in het leven van de achttiende eeuw thuis als een visch in het water. De verfijnde vorme lijkheid van dien tijd ligt haar goed. Heeft zij zelve niet Iets van een kleine douairière, zooals zij bij ons over den Dreef placht te wandelen! Zij „leeft" geloof ik. méér in haar stof dan mevr. Van Ammers, hoewel van die schrijfster de conceptie omvangrijker, de uitwerking vlotter kan zijn, misschien. Het werk van mevrouw Van Zeggelen heeft de zelfde bescheiden en toch indrukwekkende charme die van een pastelportret door een artist als TIschbein uitgaat: kundig, niet op dringerig, fijngevoelig en juist in de maat. De ouderwetsche tint is verlokkend omdat die echt is, echter dan veel modieus ge zwam over perikelen der psyche, die meer bedenksel dan natuur zijn en in hun uiter ste doorvoering meestal belachelijk worden. Waar die perikelen bij mevr. Van Zeggelen's figuren bestaan, worden ze, naar den geest van hun tijd, aangeduid maar niet uitgebuit. Dat Cato'tje Boreel in haar huwelijk met Bernt Bicker haar liefde voor De Saigas niet geheel vergeten kan: dat de Prinses Gallitzin niet geheel en al ongevoelig blijft voor de hartstochtelijkheid van den jongen Ruys.dat wordt niet slijmerig uit elkaar gerafeld, maar als eenvoudig-natuurlijk aanvaard. De haar-afknipperij van Prinses Gallitzin lijkt, wat dat betreft, het. eenige exces dat mevr. van Zeggelen zich veroor loofde. Van de knappe wijze waarop de schrijfster in eenvoudige woorden een sfeer weet te schetsen moge tenslotte een citaat het bewijs leveren, (pag. 123124), „Eerst laat tegen het einde van het jaar viel de eerste sneeuw. Haar schitterende blankheid over grond, daken en twijgen ver raste. Francois Fagel toen hij 's morgens de gordijnen wegtrok van zijn tijdelijke slaapkamer.. Nog in zijn kamerjapon gehuld liep hij naar het aangrenzend vertrek en opende voorzichtig de deur. In den schemer der bontgekleurde gordijnen, die het licht af sloten, lag zijn Anne-Marie onder den hoogen zijden baldakijn, het golvend blonde haar wijd gespreid over het kussen en in haar arm de kleine Catharina. die acht dagen ge leden geboren was. Zij zag hem binnenkomen haar selukkige blik ving den zijne. Wonder lijk blijde waren beiden met deze zesde spruit. „En nog wel een dochtertje", had Francois gezegd. Een meisje was hem wel kom bij de vier zoons: nu waren er twee dochters met wie hij later uit zou gaan en pronken als een trotsche vader. En de moe der zelve, wie een zoon even lief zou zijn geweest (ieder nieuw kindje was immers weer een nieuw wonder, 't zij het een jongen of een meisje was?) de moeder verheugde zich in de vreugde van haar Francois over de geboorte van haar dochtertje. Het was alsof er met de komst van dit kleine wezentje ook een nieuwe liefde voor haar man geboren was, een geheel nieuw teeder gevoel, als een nieuwe melodie die in haar leven klonk. Zij lag al lans wakker, zij had met in haar arm het kleintje, dat baker Janneman al vroeg uit de wieg bij haar gebracht had, een groot uur liggen droomen in die rozig beschenen kamer. Het was alles nog doodstil in huis. Zoo had zij aan haar geluk liggen denken en de woorden in den brief van haar zuster Catootje, de pete-moei van de pasgeborene, bewaarde zij in haar hart: „Mietsie-lief, ge zijt de gelukkigste vrouw en moeder ter wereld". De gelukkigste vrouw en moeder! Catootje, arme Catootje had gelijk! Kon zij toch iets van haar geluk meedeelen aan haar zuster! Nooit sprak Catootje zich uit en toch wist Anne-Marie alles van haar. Zij wist het omdat zij allengs was gaan begrijpen". Met de Hofdame uit de 18e eeuw heeft mevr. Van Zeggelen de reeks harer goede boeken weer met één vermeerderd. J. H. DE BOIS. Oplossingen, bijdragen, vragen,- enz. te zen den aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem. DE VACANTIE VOORBIJ. Uit vele brieven is ons gebleken, dat onze lezers met verlangen hebben uitgezien naar het oogenblik, waarop de schaakrubriek weer zou verschijnen. Speciaal de deelnemers aan onzen ladder wedstrijd hebben drie maanden kunnen uit rusten van de vermoeienis van het oplossen onzer problemen en studies. Wij verwachten dan ook, dat bijna allen weder op het schaak appèl zullen verschijnen om den strijd om de hoogste plaats voort te zetten. De 45ste lad derwedstrijd loopt derhalve over de maan den Juni. October en November. Het over zicht na den 44sten wedstrijd is hieronder afgedrukt. De schakers kunnen weer met frisschen moed aan het werk gaan en wij ho pen, dat de brievenstroom wekelijks grooter zal worden. Gespeelde partijen en eigen com posities („eerste publicaties") zullen, zooi mogelijk, gaarne worden opgenomen. De bedoeling is, dat de schaakrubriek de plaats is waar óók het Haarlemsche schaak leven tot uiting komt. Aan den 150sten deelnemer van den lad derwedstrijd zullen wij t.z.t. een schaakwerk je als herinnex'ing doen toekomen. Maatstaf is, dat zifh (haar) naam als no. 150 in de ta bel is afgedrukt. PROBLEEM No. 918. 4 van den wedstrijd, 45e ladder). Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Ka8, Ddl, Tc5, c2, c4, e5. Zwart: Ka6, Th6, Pf5, Ph2, a2, a5, d4, g5, h7. „Het schaakspel veredelt den mensch, daar het vol ontgoochelingen is." Dr. S. G. Tartakower. OPLOSSING PROBLEEM No. 915. (No. 1 van den wedstrijd, 45e ladder). Stand der stukken: Wit: Kd6, Tb3. Tg5, La4, Lel, Pd7, a2, c2, e3. Zwart: Kc4, Lc3, Pa3, a7, f5, g6. (C. Koster, Haarlem). 1. Leld2, enz. Goed opgelost door: H. J. S. Beck, H. S. Bogaardt en J. Ver meer, allen te Bloemendaal; B. Amelung, A. v. Baren, J. J. H. Bauer, J. Buma, C. v. Dort. EXCELSIOR- STOFZVIGERS. Het filiaal voor Haarlem en Omstreken. Leeghwaterslraat 16 b. d. Koninginneweg, Haarlem. Telef. 15617. (Adv. Ingez. Med.) H. W. v. Dort, J. Hillebrand, H. M. Hoed Jf., R. Hommers, F. W. Hoogerbeets, J. Hooge- veen, B. Hoogreef, J. ten Hove, G. Huizing Jr., Th. Kan, B. Koedijker, C. Koster (als auteur), A. Krijn, A .v. Leeuwen, Joh. Lukkien, J. H. Meilink, A. J. Mooy, W. Nijenhuis, P. J. F. v. Oeffel. A. J. Overzee, J. B. Pennock, J. J. Piers, W. Prinsen, P. Rotteveel, J. Schippers, mevr. J. SmitBückmann (ook nog Eindspel studie no, 181), B. A. Snelleman, A. Veerman, C. Warlé, J. v. d. Water en J. P. Wever, allen te Haarlem; F. D. Kat, L. A. Patoir en C. de Vries, allen te Heemstede; W. de Laat, te Hillegom; H. F. Antonisse, J. Germeraad, K. Siegerist en H. F. Zeylstra, allen te Sant poort; J .H. v. d. Smissen, te IJmuiden. CORRESPONDENTIE. Haarlem. E. J. A. 1. Kd6—c6 faalt bijv. na I .Lc3al. Wanneer u eens een enkele maal een paar dagen over tijd inzendt, zullen wij er rekening mede houden dat u wegens studie weinig' of bijna geen tijd hebt gehad tot oplossen. J. B. Denk er s.v.p. om uw brieven met op lossingen uitsluitend te adresseeren als boven is aangegeven. H. L. G. Uw partij in dank ontvangen. Ge- lukgewenseht met uw succes in de bedoelde match. J. S. Een vroegere prijswinner na ongeveer een jaar weder terug te zien, doet ons ge noegen. IJmuiden. J, H, de K. 1. La4c6 faalt na 1.Lc3b4t. ONZE LADDERWEDSTRIJD APRIL-MEI 1937 Behaalde punten voor de opgaven: H E No- DEELNEMERS g|. j 2 3 4> 5> 6> 7> 8< 9> 40.11.12. g S. 1. J. J. H. BAUER, te Haarlem 552 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 584 2. Mevr. J. Smit—Bückmann, te H'lem 536 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 568 3. C. Warlé, te Haarlem 528 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 560 4. C. v. DORT, te Haarlem 526 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 558 5. J. GERMERAAD, te Santpoort 490 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 522 6. F. F. Groos, te Haarlem 504 3 0 2 2 3 0 2 2 0 14 518 7. K. Koedooder, te Haarlem 491 2 2 3 2 0 2 5 16 507 8. J. Vermeer, te Bloemendaal 456 3222333322 5 30 486 9. H. W. v. DORT, te Haarlem (3) 434 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 466 10. C. F. Weber, te Haarlem 433 2 30 2 2 2 11 444 11. J. Hillebrand, te Haarlem 388 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 420 12. B. A. Snelleman, te Haarlem 364 22230220 13 377 13. J. Hoogeveen, te Haarlem 327 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 359 14. A. J. Mooy, te Haarlem 319 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 351 15. K. H. R. Pluim—Mentz (t) 349 349 16. J. H. Meilink, te Haarlem 321 3 2 2 2 2 2 2 5 20 341 17. L. A. Patoir, te Heemstede 330 2 2 5 9 339 18. H. J. Bakker, te Haarlem 310 310 19. W. Nijenhuis, te Haarlem 290 3 2 2 2'2 2 13 303 20. B, v. Rossem ,te Santpoort 280 0 2 24 284 21. K. SIEGERIST, te Santpoort (3) 239 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 271 22. A. W. Face, te Haarlem 257 257 23. H. en J. Blokker, te Haarlem 230 32203333221 251 24. H. J. S. Beek, te Bloemendaal 213 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 245 25. C. Koster, te Haarlem 207 3 2223333.2225 32 239 26. R. Hommers, te Haarlem 197 322.233332225 32 229 27. H. F. Zeylstra, te Santpoort 194 3 2 2 2 3 3 2 2 0 5 24 218 28. G. Huizing Jr.. te Haarlem 185 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 217 29. A. Krijn, te Haarlem 184 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 216 30. H. F. Antonisse. te Santpoort 180 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 212 31. Joh. B. Pennock, te Haarlem 173 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 205 32. P. A. Hoogendoorn, te Haarlem 190 02 2 5 9 199 33. J. TEN HOVE, te Haarlem (3) 155 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 187 34. Mej. D. M. Graafland; te Santpoort 159 3 2 2 2 32 216 175 35. H.i W...Germeraad, -te Haarlem 173 173 36. A. v. Leeuwen, te Haarlem 164 2 22 28 172 37. A. Veerman, te Haarlem 138 322233 32225 29 167 38. II. DE RUIJTER, te Bloemendaal 161 161 39. F. D. Kat, te Heemstede 119 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 5 32 151 40. J. P. Wever, te Haarlem 121 322233222 21 142 41. J. J. Piers, te Haarlem 111 3 2 2 2 3 3 3 2 2 2 5 29 140 42. F. W. HOOGERBEETS, te Haarlem 110 022233332225 29 139 43. B. Amelung, te Haarlem 109 322233302225 29 138 44. J. ten Hove Jr., te 'Haarlem 120 2 23 2 2— 5 16 136 45. W. A. L. Visser, te Haarlem 132 132 46. J. v. Lunenburg, te Haarlem 128 2 2 04 132 47. Th. Kan, te Haarlem 111 3 2 2 3 3 2 2 17 128 48. J. v. d. Water, te Haarlem 105 0 203 2 2 20 11 116 49. A. Sierveld, te Haarlem 103 =-2 0 2 105 50. J. Y. Blokker, Zuid-Afrika 92 92 51. H. M. Hoed Jr., te Haarlem 73 3223— 3222 19 92 52. H. S. Bogaardt, te Bloemendaal 70 220333225 22 92 53. J. W. Schipper, te Haarlem 91 91 54. J. M. Nidelstein Walter Jr., te H'lem 88 88 55. W. de Laat, te Hillegom 56 322233— 32225 29 85 56. C .de Vries, te Heemstede 72 222222 12 84 57. M. Daim, te Haarlem 76 2 2 2— 6 82 58. J. Honsbeek, te Haarlem 72 2 5 7 79 59. E. Fijlstra, te Haarlem 78 78 60. B. Hoogreef, te Haarlem 6S 22228 74 61. G. M. Neuman, te Haarlem 70 70 62. B. de Jong, te Haarlem 48 32 233 3222 22 70 63. A. Vogelenzang, te Haarlem 64 22 66 64. B. Koedijker, te Haarlem 48 220302225 18 66 65. P. Rotteveel, te Haarlem 33 322233332225 32 65 66. Th. J. Beumer, te Haarlem, 61 61 67. A. v. Baren, te Haarlem 41 3220 3 3222 19 60 68. J. E. Wielenga, te Haarlem 55 55 69. C. Kossen, te Haarlem 51 2 02 0 4 55 70. G. A. Bakker, te Haarlem 5454 71. C. aan de Kerk, te Haarlem 52 52 72. G. Rosies, te Haarlem 49 49 73. J. Buma, te Haarlem 16 322233332225 32 48 74. P. Spek, te Heemstede 24 32232225 21 45 75. Joh. Lukkien, te Haarlem 31 0200 0225 11 42 76. G. H. Wamelink, te Haarlem 33 2000220 6 39 77. F. P. Hekker, te Santpoort 32 2 2 26 38 78. H. F. Lijnbach, te Haarlem 37 37 79. A. J. Overzee, te Haarlem 322233332225 32 32 80. A. Rijken, te Haarlem 28 28 81. N. Ploeger, te Haarlem 28 28 82. L. Griek, te Haarlem 26 26 83. J. J. Pootjes Jr., te Haarlem 26 26 84. W. A. v. Zanten, te Haarlem 1822 2 6 24 85. J. Schut Jr., te Santpoort '3 2 2 23330222 24 24 86. M. Steenken, te Haarlem 23 123 87. W. Plessius, te Heemstede 22 22 88. R. G. v. Rooy, te Overveen 18 Ta 89. W. F. Kruyff, te Haarlem 16 16 90. W. Prinsen, te Haarlem 2 3 22 2 5 14 14 91. H. de Rood, te Haarlem 14 14 92. E. Voorderhaak, te Heemstede 14 44 93. Carl en Jan Hollmann, te Haarlem 13 13 94. M. Kruijff, te Haarlem 12 42 95. J. J. Erkelens, te Haarlem 11 44 96. J. H. Brugman Jr., te Bl'daal 10 49 97. J. H. v. d. Smissen, te IJmuiden 7 0 22 9 98. A. v. Weert, te Haarlem 6 99. A. Nijhof, te Overveen 4 4 100. J. W. Kastereum, te Haarlem 2 9 101. G. W. Metz, te Haarlem 2 9 102. W. P. Oort, te Haarlem 2 2 103. W. J. Goetgeluk, te Haarlem 0 2 02 2 104. J. A. G. Zomer, te Haarlem 105. J. W. Derogee, te Haarlem prijs 106. H. J. Steenbergen, te Haarlem 0 q 107. N. Knopper, te Heemstede 0 9 108. E. J. Akkerboom, te Haarlem 0 n 109. C. S. G. Noordhoff. te Haarlem 0 9 Zooals wij reeds In de vorige rubriek (30 Wierda, te Heemstede (2) en G. Riipma te Juni 1937) vermeld hebben, is de April-Mei- Haarlem (0), aangezien zij gedurenden 6 ach- prys gewonnen door den heer J. J. H. Bauer, tereenvolgende maanden niet hebben op<*e- te Haarlem, met 584 punten. lost. Behalve de punten van genoemden prijs- De in bovenstaand overzicht klein vet «re- winner zijn thans geannuleerd de punten drukte namen zijn van oplossers, die reeds van D. Willemsen, te Haarlem (469), C. Lan- eenmaal aen prijs hebben gewonnen. De na- jelaan, te Haarlem (52), E. P. Striezenou. te men van hen, die meer dan eens een priis Haarlem (48), P. J. Blokker, te Haarlem (38). hebben gewonnen, zijn groot vet gedrukt. Het H. Feberwee, te Santpoort (31), Th. J. G. Par- cijfer, achter de namen van eenige prijs- doen, te Haarlem (18). J. F. Bonke, te Haar- winners, geeft het aantal gewonnen prijzen lem (14), J. Benard Jr., te Haarlem (7). W. aan.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12