De a.s. revanchematch Euwe—Aljechin. SCHAKEN S. Landau bespreekt de kansen. A. P. DE GRAAF F Engelsche Stoffen TATER DAG 2 OCT. 1937 HAARDE M'S DAGBLAD 2 De veel besproken „revanche-match" om het wereldkampioenschap tusschen Dr. Euwe en Dr. Aljechin zal dus gauw beginnen. Hoe geheel anders zijn de omstandigheden thans in vergelijking met 1935, toen Euwe de uitda ger was. Hoewel men hem den titel gunde, beschouwde men zijn kansen als nihil. De stemming was sterk voor Aljechin, omdat men op verscheidene gronden van hem de over winning verwachtte. De rollen zijn nu omgedraaid. Aljechin is uitdager en Euwe is titelhouder. Heeft men in 1935 Euwe's uitdaging mis schien als uiting van overmoed beschouwd, thans is de algemeene opinie, dat Aljechin weinig kans heeft. Slechts enkele kenners achten de kansen gelijk. S. Landau. Om een Julsten kijk op de zaak te hebben, is het noodig een dieper onderzoek in te stel len, wat betreft de prestaties van beide spe lers na de vorige match. Vooral zou een derge lijk onderzoek aan waarde winnen, als men bedenkt, dat men aanvankelijk, toen Euwe den titel op Aljechin veroverde, algemeen de meening was toegedaan, dat de toenmalige wereldkampioen uit vorm was en dien zeker spoedig zou terug vinden. Met andere woor den, men gaf Euwe's troonbestijging geen lang leven. Het eerste tournooi, waaraan Aljechin na zijn nederlaag tegen Euwe deelnam, was dat te Nauheim. Hier deelde Aljechin den eer sten prijs met den jongen Keres. "De deskundigen waren over het spel van den ex-wereldkampioen niet goed te spreken. Men verwachtte van hem een nieuw-geboren Aljechin van San Remo uit 1930. Van dezelfde kwaliteit partijen leverde hij te Dresden, hoewel hij daar den eersten prijs won. Terwijl Zandvoort een groot internationaal tournooi organiseerde, werd tegélijkertijd een groot tournooi te Podebrad gehouden. Dit tournooi, dat sterk bezet was, leverde een overwinning op voor Flohr; Aljechin bracht het slechts tot den tweeden prijs. De belangstelling der schaakwereld concen treerde zich nu op het tournooi te Zandvoort, daar men nieuwsgierig was naar het resultaat van den nieuwen wereldkampioen. Maar ook Euwe was er niet in geslaagd den eersten prijs te winnen. Hij moest de eer aan Fine overla ten. Euwe. die tweede werd, speelde wel in goeden stijl, maar toonde vermoeidheid en in zinkingen, wat hem menig winstpunt deed ontgaan. Volgens zijn -eigen meening was hij niet voldoende voorbereid. Met groote spanning werd naar het tournooi te Nottingham uitgekeken: immers hier zou den behalve de twee ex-wereldkampioenen Lasker en Capablanca, ook Euwe en Aljechin met de jonge generatie als Flohr, Fine en Reshevsky tegenwoordig zijn. Het toppunt van spanning gaf de ontmoe ting Aljechin-Euwe, die voor het eerst na de groote match de wapens kruisten. Zij, die een vreedzaam remise verwacht hadden, kwamen bedrogen uit, want beiden vochten voor hun prestige. Het resultaat was voor de aanhangers van den ex-wereldkampicen zeer bevredigend. Al jechin won deze partij. Dit gaf hem nieuwen moed. Inderdaad lukte het aan Aljechin, die slecht startte, tot een behoorlijk eindresultaat te komen, hoewel hij slechts op de zesde plaats eindigde. Euwe is slechts een half punt achter de twee eerste prijswinnaars Botwinnik en Capablan ca en gelijk met Fine en Reshevsky geëindigd. Het resultaat kon bevredigend genoemd worden, als Euwe niet eenige groote fouten gemaakt had, die men van een wereldkam pioen niet gaarne ziet. Men had echter respect voor de wijze waarop hij zijn winstpunten be haalde. Zeer spoedig nam Euwe revanche in den achtkamp te Amsterdam, waar het den we reldkampioen eindelijk gelukte een eersten prijs te deelen met zijn tegenwoordigen secon dant Fine. Aljechin was derde. De derde ontmoeting tusschen de beide meesters had tijdens den Duitschen vierkamp plaats, waar Éuwe tegen zijn grooten riv.aal 11/2 uit 2 punten behaalde en zonder veel moeite in grooten stijl den eersten prijs won. Een groot succes, en misschien zijn eenige in die periode, behaalde Aljechin te Hastings in het vorige jaar, waar hij den eersten prijs won. Niet omdat, hij no. één werd was zijn prestatie groot, maar de kwaliteit der par tijen was van zeer rijk gehalte. In het daarop volgende tournooi te Margate faalde Aljechin weer. Door drie nederlagen tegen Fine, Keres en Buerger moest hij nog1 den derden prijs deelen. En toch speelde hij in dit tournooi niet slecht. In het tournooi te Kemeri, dat het grootste in 1937 was, kreeg Aljechin de gelegenheid zijn superieure kracht te toonen. Maar het gelukte hem niet. Hij moest toezien hoe drie anderen: Flohr, Reshevsky en Petrov boven hem uitkwamen en dat Keres zich bij hen voegde. In dit tournooi toonde Aljechin groo te onzekerheid. Uit vele partijen was te zien dat zijn zelfvertrouwen geschokt was. Na dit tournooi volgde als laatste de Duit- sche vierkamp, waarover wij het reeds hadden. Euwe's laatste tournooi was de landenwed- strijd te Stockholm, waar hij in den beginne groot spel te zien gaf. In dit tournooi heeft hij alle aanwezige meesters van zijn groot kun nen overtuigd. Men had respect voor zijn spel en vooral voor zijn groote kennis der ope- ningstheox-ie. Uit de cijfers van de tournooien en het on derling resultaat (Euwe 2 1/2, Aljechin 11/2) zou men aan Euwe de betere kansen geven. Maar er is nog een andere factor, die ten gunste van onzen landgenoot spreekt, n.l. De voorbereiding. Het is niet, aan twijfel onderhevig, dat beide spelers hun taak ernstig opvatten en zich voldoende voor de match voorbereid hebben. Het behoort tot de eigenschappen van beide spelex-s om eexi tegenstander niet te onderschatten. Waarin onze landgenoot bij het schaakspel uitblinkt, dien onfeilbaar heid in de opening, is Aljechin ten volle be- kexxd. Het is daarom niet te verwonderexi, dat Ajechin zich sinds een jaar al voor deze match voorbereidt, en toch doet hij dit niet zoo goed als dr. Euwe, want Aljechin be- i'eidt zich geheel alleen voor; zijn secon dant Elïskasïs zal hem pas bij het begin van de match bijstaan. Euwe daarentegen werkt al maanden met zijn secondant Fine samen. Als ex-secondant van Aljechin is het mij bekend, hoe bij hem een dergelijke voorbe reiding geschiedt. Dagelijks wanneer hij een idee gevonden heeft, neemt hij zijn zak schaakboekje en ondex-zoekt zijn vondst. Dit herhaalt hij eenige dagen totdat hij denkt geslaagd te zijn; dan prent hij dit in zijn geheugen, er op vertrouwende dit later wel texmg te vinden. Opschrijven doet hij zelden. Inderdaad komt het zelden voor dat hij iets vergeet, want- zijxx geheugen is ongelooflijk goed. Hij hex-innert zich b.v. alle partijen van zijn jeugd, wat heel wat zeggen wil. Anders is het met Euwe gesteld. Bij hem wordt alles, wat onderzocht wordt, geboekt en aan zijn cartotheek toegevoegd. Men moet niet denken, dat hij ook alles, wat hij op pa pier heeft staan, onthoudt; dit zou aarx het bovenmenschelijke grenzen. Het is meer de intuïtie, die Euwe heeft en waardoor hij al tijd in de opening den juisten zet vindt, wanneer hij niet precies den variant uit zijn hoofd kent. Het zou niet voldoende zijn, de kansen yan beide spelers te bespreken, zonder iets o'ver hun stijl te schrijven. Hun karakter is zeer verschillend. Aljechin is de brilliante, fanta sie-rijke, beweeglijke, nerveuse schaker; Euwe is de kalme, rustige, bedaarde. Ook de partijen toonen een groot karakter verschil. Euwe streeft naar het klassieke, naar het wetenschappelijke, naar het alge meen als goed ei'kexide. Aljechin is de per soonlijkheid zelf, origineel maar riskant. Vooral in den laatsten tijd heeft men bij Aljechin kunnen constateeren, dat zijn par tijen scherp en gewaagd aangelefd zijn. Daarentegen heeft Euwe zijn stijl weinig ge wijzigd. Alleexx is zijn spel wat vaster ge worden en ook is zijn eindspelkexinis vol maakter geworden. HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGING. LEZING A. DE HAAN AZN. Voor bovengenoemde vereeniging zal de heer A. de Haan Az., oud-bestuui'slid van den K.N.V.B. op Vrijdagavond 8 October een lezing houden in Café-Restaixrant Gebr. Brinkmann aan de Groote Markt. Hij zal spreken over het scheidsx-echteren in het algemeen en de po sitie van de scheidsrechters naar aanleiding van de spelregels. Tevens zal besproken wor den het beteugelen en tegengaan door den scheidsrechter van ruw- en gemeen spel. Het wordt dus een zeer leerzame avond voor de scheidsrechters, speciaal voor de jongeren. WANDELSPORT. VIRIBUS UNITIS. Het secx-etariaat van bovengenoemde ver eeniging, dat maanden lang werd waarge nomen door den heer Jac. Alving, is weer ge vestigd bij den heer J. Schut Jr., Bederode- laan 54 P.Z.S. te Santpoort (St.) DOODELIJK ONGEVAL IN EEN SLACHTHUIS. In een slachthuis te Bleiswijk gleed Don derdag de 28-jarige slagerszoon J. Baars, toen hij een groot stuk vleesch aan een haak wilde Iran gen, uit. Bij zijn val kwam hij on gelukkigerwijze met het hoofd in een haak terecht exx werd deerlijk gewond. Gisternacht is hij in het St. Franciscus- gasthuis te Rotterdam aan zijn verwondin gen overleden. Electrische Schijnvuren, KOLEN- en HOUTBLOK IMITATIE. Niet van echt te onderscheiden. KROUWELS, KONINGINNEWEG 6. (Adv. ingez. Med.j THERMOMETERS vanaf ƒ0.35 W. KUIPERS Zn. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Ooste lijke richtingen, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuidexi meer kans Op i'egen, weinig verandei*ing in tempe ratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768,9 m.M. te Helsingfors. Laagste 755.1 m.M. te Rochefort'. De hooge drukking nam in het Oosten af exx in het Westen toe, bij IJsland verschijnt een nieuwe depressie, die in de Golf van Biscaye veranderde weinig. Plaatselijk bracht deze depressie zeer zwa- rexi regexx, 50 m.M. in Scilly. ook elders op de Britsche eilanden is vrij veel gevallen en voor al in Schotland houdt de regen aan. Ook in Noorwegen valt nog regen, bij krachtige Zuid westelijke winden, in Zuid-Zweden heerscht nog fraai weer. Op het vasteland werd zeer veel mist ge meld, die vermoedelijk in den loop van den dag zal optrekken. De hooge Alpentoppen zijn nog volkomen heider. ïn Zuid-Frankrijk valt ook vrij veel regen. Hier te lande zal het mistige weer waar schijnlijk aanhouden, al kan in den middag eenige opklaring komen. Behal ve in het Zuiden, wordt nog geen regen van beteekenis verwacht. BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 10 uur 759 m.M, Stand van.gister 761 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 2.12 uixr; n.m. 14.36 uur, Strand berijdbaar van 7.1512.30 uur. Zondag v.m. 1.57 uur; n.m. 14.21 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.15 uxir. Maandag v.m. 2.33 uur; 'n.m. 14.46 uur. Strand berijdbaar van 7.3012.45 uur. Belangrijke telefoonnummers s Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendiexxst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. 1ste Klas Heeren- en Da mes-Kleermakerij Bontwerker Alexanderstr.2-4,Tel.12018 Specialiteit in fijne Ook voor Avondkleeding Zeer concurreerend Vraagt stalen en prijzen!! (Adv. Ingez. Med.) UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. van 29 September 1937 is te reke nen van 1 October 1937 benoemd tot secre taris van het departement van algemeene zaken W. Reyseger. Nederlandseh-Indisch ambtenaar ter beschikking. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur. Londen 8.96 1-8. Berlijn 72.571/;». Parijs 6.20. Brussel 30.46JA. Zwitserland 41.54. New-York 1.80 7/8. Prinses Svbilla van Zweden, de echtgenoote van den oudsten zoon-van den Zweedsehen kroonprins, bracht een bezoek aan een tentoonstelling voor huisvlijt te Stockholm, waar zij bijzondere interesse voor den weefstoel aan den dag legde. Groot offensief der Spaansche Nationalisten in voorbereiding? Hitler en Mussolini zouden Franco's actie willen bespoedigen. LONDEN, 2 Octo. (Havas). Volgens inlich tingen uit even betrouwbare als onafhan kelijke bronnen, zoo schrijft de „Manches ter Guardian" zijn Hitler en. Mussolini het volgende ovei'eengekomen. „In Spanje zal een laatste groot offensief worden ontketend, wellicht niet om den Na tionalisten terstond de overwinning te ver zekeren, maar om hun zoodanige successen te verschaffen, dat hun uiteindelijke over winning nog slechts beschouwd moet wor den als een kwestie van tijd. Madrid zal het hoofddoelwit van het offensief zijn. In de komende weken zal de Spaansche hoofdstad blootstaan aan luchtbombardementen door Italiaansche en Duitsc-he vliegtuigen, van zulk een hevigheid, dat volgens de bereke ning van Rome en Berlijn, welke schijnt te gelijken op die van Tokio ten aanzien van China, de bevolkixxg zoo verzwakt er gede moraliseerd wordt, dat de Italiaansche vrij willigers, die een aanzienlijke superioriteit vertoonen in oorlogsmateriaal, de stad stor- menderhaxid kunxien innemen. De Duitsehe bijdrage tot het offensief zou bijna uitslui tend beperkt blijven tot de luchtmacht. In Berlijn en Rome rekexxt men er op, dat Ma drid binnen twee maanden zal vallen. De val zou niet het einde van den -burgeroorlog- behoeven te betee'kenen, maar zou vooral in Italië en Duitschlaxxd, worden voorgesteld als gelijkstaande met een zege van Franco. VERGADERING VAN AGENTEN DER ARBEIDSBEMIDDELING. Dezer dagen had onder leiding van den heer J. Vader, directeur der districts-arbeidsbeurs te Haarlem de jaarlijksche vergadering van agenten der ai'beidsbemiddeling in het dis trict Haarlem plaats. In de middagvergadering, die druk bezocht was en o.a. werd bijgewoond, door ver-schil lende leden van de Commissie' van Toezicht, door verscheidene wethouders van gemeen ten uit het district en directeuren van ar- beidsbeux-zen uit de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht en besturen van werkgevers- en werknemersorganisaties, werd door mej. G. H. Ledeboer, rijksarbeidsbe- middelaarster voor vrouwelijk huispersoneel ïxx de provincie Noord-Holland, een inleiding ge houden over: „Selectie, bemiddeling en na zorg vaxi vrouwelijk huispersoneel", waarna door den heer J. A. A. Hartland, directeur van de stichting Landverhuizing Nederland, te 's-Gravenhage, werd gesproken over: „Emi gratie". De Rijksdienst der werkloosheidsverzekering ,n arbeidsbemiddeling was vertegenwoordigd door den heer Th. van Lier, chef der afdee- ling arbeidsbemiddeling van dien dienst, ter wijl ook de rijksinspecteur der werkverschaf fing, de heer P. Kikkert, de vergadering bij woonde. SANTPOORT DE MIDDENDUINERWEG. Het bestuur van „Santpoorts Bloei" schrijft ns: mi, „Ons meermalen herhaaldaandringen op verbetering van den MiddendUinerweg zal binnenkort met succes bekroond worden. Niet alleen zal het smalle gedeelte van de Fr Netscherlaan tot den Spoorweg worden ver breed, doch ook zal deze weg van èen geluid dempende deklaag worden voorzien. Het ge volg hiervan zal zijn, dat het toekomstig drukke verkeer van Bloexnendaal naar Sant poort voor een zeer belangrijk gedeelte via de W. de Zwijgerlaan of den Brederoodscheweg zal geleid worden, ter ontlasting van de Wüstelaan. Ook echter voor de vele voet gangers en wielrijders, die zich vooral des Zondags van Santpoort station naar het Kerkcentrum begeven, zal deze verbetering van zeer groot belang zijn. Ten slotte ont staat door deze verbetering de mogelijkheid, dat de autobus naar Haarlem via Bloemen- daal tot in het dorp zal worden doorgetrok ken. De Mij. Stormvogels heeft reeds haar medewerking toegezegd en er zal ten spoe digste getracht worden in samenwerking met Santpoorts Bloei de noodige vergunning te verkrijgen." DS. R. H. OLDEMAN. Onlangs meldden we, dat Ds. R. H. Olde- man tot het ondergaan eener operatie in het Diaconessenhus te Leiden was opgenomen, doch dat Z.E. waarschijnlijk op 3 October den diexist weer zou kunnen leiden. Dit nu zal niet liet geval zijn. Wel maakt Ds. Oldeman het naar omstandigheden goed, doch a.s. Zondag zal de dienst nog geleid worden door Ds. Verwey. BEVERWIJK STIJGING VAN HET AANTAL WERKLOOZEN. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidverzekering en arbeidsbe middeling ingeschreven werkzoekenden ver toonde in de afgeloopen week weer een niet onaanzienlijke stijging. In totaal waren in geschreven 970 werkzoekenden tegen 898 aan iet einde der vorige week. Daarvan waren 897 werkloozen woonachtig in Beverwijk (vo rige week 813) en in Heemskerk 73 (vorige week 85). Toch-blijft de toestand een nog iets gunstiger beeld yertooneii dan vorig jaar. In de overeenkomende week van het jaar 1936 waren n.l. in totaal 1042 werkzoe kende bij de arbeidsbeurs ingeschreven. BRIDGECLUB „SANS ATOUT". De uitslagen van de gespeelde onderlinge wedstrijden van de Bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep A. N.Z.-lijn: 1. G. WillemseJ. Bloe- mendaal. 48 V2 nx.p.; 2. J. DilG. Tabak. 55V2 m.p.; 3. Mevr. v. Essenmevr. Braam 62Va m. p.; 4. de heer en mevr. Tand, 64 m.p.; 5. L. KleyneS. Davidson 69 >/2' m.p. O.W.-lijn: 1. W. de BoerJ. Ros, 48y2 m.p.; Th. BraamA. Roodzand 59/2 m.p.; 3. N. N.P. Kee 62Va m.p.; 4. J. NumanJ. v. d. Berg, 63 m.p.; 5. mevr. DilP. Daalhuizen 66 Va m.p. Groep B, N.Z.-lijn: 1. C. SpruitJ. Pauw 60 m.p.; J. KokP. v. d. Werff 8IV2 m.p.; 3. mevr. KokBrandenburg 83V2 m.p.; 4. W. Mante H. Bruinenberg 87 Va m.p.; 5. T. RomijnH. v. Essen 87!2 m.p.; 6. de heer en mevr. v. Am- stel 93 m.p.; 7. mevr. TabakJb. Broekhuizen 95 m.p. O.W.-lijn: 1. de heer en mevr. v. d. Linden '1V2 m.p.; 2. J. BerieeJ. Nijman 71 m.p.; 3. HoenC. Geldermans 77 m.p.; 4. de heer en mevr. Blokdijk 87 m.p.; 5. A. Tabak—T. de Vries 91 m.p.; 6. J. BlomK. v. d. Wal 93 m.p.; 7. A BroodJ. Pools 102V2 m.p. HET COMITé „KATHOLIEK BEVERWIJK". Het onlangs opgerichte comité „Katholiek Beverwijk" hield in het K.S.A.-gebouw een praatavond voor de besturen van de R.K. Vak-, Stands en Cultureele vereenigingen. De voor zitter, de heer W. de Groot opende de ver gadering met den Christelijken groet, waarna het lied „Roocnsche Blijdschap" werd gezon gen. Het Comité-lid mr. L. Spaaxi kon wegens uitstedigheid niet aanwezig zijn, terwijl een vijftal berichten van verhinclei'ing waren binnengekomen. De voorzitter heette allen hartelijk welkom en zette den opzet en het doel van het Comité nader uiteen; hij legde er den nadruk op, dat het comité geenszins wenscht te treden in de werkzaamheden der reeds bestaande organisaties en vereenigingen, integendeel, hij sprak de hoop uit, dat de werkzaamheid van het comité die actie moge vexTevexidigen en bevruchten. Het woord is dan aan den WelEerw. Advi seur, dr. F. Holthuizen, die op enthousiaste en pakkende wijze betoogde, dat een intexisievere samenwerking der onderscheidene R.K. Ver eenigingen noodzakelijk is om in Bevex*w»k te komen tot een meer daadkrachtig, publiek Katholiek leven. Hij vroeg den aanwezigen om, zooals weleer de Zwitsersclie eedgenooten hand in hand elkaar trouw te zweren tot een drachtig samenwerken, opdat Bevex-wijk worde zooals die oude Christengemeenten, die door St. Paulus ten voorbeeld werden gesteld. Hierna betuigdexx verschillexide aanwezigen hun sympathie met den opzet van hét comité en zegclexi medewerking toe. Uitvoerig werd daarna de wijze van samen stellen van het comité 'besproken, waarhij bleek, dat eenige personen de samenstelling liever gezien hadden in den vorm van af vaardiging uit de groote standsorganisaties, dat het comité met den geestelijken adviseur de mogelijkheid hiervan om practische rede nen betwijfelde, doch bex-eid was in den loop van dit paar, terwijl toch de werkzaamheden onmiddellijk zouden worden ingezet, een mo dus op te stellen om een zoo goed mogelijke samenstelling van 't comité blijvend te waar borgen. De voorzitter noemde dan eenige punten van actie, die door de vergadering werden besproken, tei-wijl ook vanuit de aanwezigen diverse werkobjecten naar voren werden ge bracht, welke dankbaar door het comité wer den overgenomen. De financieele regeling, zooals het comité die zich had gedacht, wordt dan ter kennis der vergaderden gebracht, die een en ander in hun bestuursvergadering zullen bespreken en vóór 1 November a.s. daaromtrentnader aan het comité zullen berichten. Inmiddels heeft - de voorzitter een woord van welkom toegeroepen aan den zeereerw. heer pastoor P. v. d.. Pavoort, die met den weleerw. heer kapelaan B. de Bot, de belang stelling van de geestelijkheid van Beverwijk kwam vertolken. Precies om 10 uur 15, zooals de convocatie vermeldde, werd de vergadering 11a een dank woord van den voorzitter gesloten met den Christeelijken groet en het lied: „Aan U o Koning der Euwen". Noteering van Beverwijk 1 October 1937. Spinazie per kist f 0,30f 0,50 Postelein per kist f 0,40—f 0,80 Andijvie 100 str. f 0,60f 1,50 Radijs 100 bos f 1 Koolrapen per zak f 0,85 Wortelen per bos f0.04f 0,08 Bieten per K.G. f 0,05 Komkommers per 100 f4,50 Aardappelen, klei, p. K.G. fO.021/^f 0,05 y2 Doppers per K.G. f 0,28 Snijboonen per K,G. f 0,20f 0,32 Heerenboonen per K.G. f 0,11f 0,17 Trosboonen per K.G. f 0,15 Spruitjes per K.G. f 0,12^f 0,15 Roode kool per 100 f 2 Savoije kool per 100 f 5,50 Bloemkool per K.G. f 8f 16. Uien per K.G. f 0,05 Prei per K.G. f 0,02Va—f 0,03>/2 Sla per 100 krop f 0,60—f 1,50 Pieterselie per bos f 0,01 Selderie per bos f 0,01 Appelen per K.G. f 0,09f 0,20 Peren per K.G. f 0,09f 0,20 Aardbeien per schotel f 0,24f 0,3? Druiven per K.G. f0,22f 0,28 BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: C. H. Tromp en G. C. Duin; C. J. M. vaxi Zutphen en M. W~ Duijn. Bevallen: W. M. Zonneveldvaxx Biljouw, d.; A. C. BakkerMaenhout, d.; A. C. Westerde Wit, z.; A. W. van der PalVerduin, d.; G. Ver hagenGerritsen, z.; J. van Riessende Wolf, z.; A. H. MoutonKleijne, z.; Overleden: P. Prins, 52 jaar, gen. met T. Horsman, alhier; C. J. Schmidt, 26 j., geh. met W .J. Walop, alhier; D. de Wildt, 86 j., geh. met M. Beriee, alhier. Ondertrouwd: W. v. d. Giessen en H. Meijer; Th. B. Hellenkamp en C. Schellevis; C. A. Kloos en M. H. Grochal; J. J. Geldermans en D. M. Numan. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN SEPTEMBER Aan het postkantoor Beverwijk en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September ingelegd f 67752,02 en terugbetaald f 53244,99. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20210. DE SPAARREGELING VOOR WERKLOOZEN. Degenen van de ondersteunde werkloozen, die wenschen deel te nemen aan de door den Minister van Sociale Zaken mogelijk ge maakte spaarregeling, kunnen zulks schrif telijk kenbaar maken aan den Directeur van Sociale Zaken. De georganiseerdexi behooren deze kennisgeving te doexi door bemiddeling vaxi het bestuur hunner organisatie. Daarbij kan tot den directeur het verzoek worden gericht het bedrag van f 0.25 weke lijks op den steun in te houden. In aanmerking komen oxidersteunden, wier gezinnen bestaaxi uit tenminste 4 per sonen. Zoo spoedig mogelijk zal tot invoering van deze spaarregeling worden overgegaan. HEEMSKERK Ned. Boeren- en T11 in dersbon d. In café „Flora" hield de afdeeling Heemskex-k van den Ned. Boeren- en Tuindersbond gisteravond een leden vergadering, die onder leiding stond van den heer R. Muijer. In zijn openingswoord besprak de voorzit ter den nog steeds slechten toestand in den tuinbouw. Reeds heeft men bij de regeering aangedrongen op een zoodanigen steun, dat de tuindersbevolking voor den grootsten nood dezen winter gevrijwaard blijft. In verband hiermede deelde de voorzitter nog mede, dat Donderdag a.s. in den Haag een gx-oote pi'otestvergadering zal wox-den ge houden. uitgaande van. den landelijken bond Verschillende leden gaven zich op om deze vergadering te bezoeken. Door den voorzitter werd hierna een inlei ding gehouden over den algemeenen toestand in Kenn'emerland.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2