Sportbekers DERDE KLASSE HOCKEY DAMES-HOCKEY KORFBAL WiELRIJDEN KEGELEN MAANDAG 4 OCTOBER 1937 HAAKLE M'S DAGBLAD E. D. O.-R. C. H. (1-1) Voor een flink aantal toeschouwers is de eerste plaatselijke strijd tusschen E.D.O. en R.C.H. in een 11 gelijkspel geëindigd. Een wedstrijd, die misschien door de thuisclub gewonnen had kunnen worden, maar ED.O. door eigen fouten niet verdiende te winnen. Onder leiding van scheidsrechter Van As- peren stellen de elftallen zich volledig op. E.D.O.: Verhagen, v. d. Born, Zandstra, C. v. d. Schalie, J. v. d. Schalie, Oomen, Spek, Schijvenaar, v. Zaanen, Timmerman, Jaap Koene. R.C.H.: Lenselink, Hellingman, v. d. Horst, Hogendoorn. v. d. Bel. v. Dansik, Slot, Kors, v. Thiel, Metten. .De thuisclub is direct in de meerderheid en is dit gedurende het grootste gedeelte van de eerste helft steeds geweest. Maar de R-CS.-uitvallen zijn veel gevaarlijker door haar snelheid. De E.D.O.-verdediglng ts ech ter uitstekend op dreef, zoodat voor R.C.H geen succes komt. Na tien minuten moet Van Thiel uitvallen waarvoor Kaestner in de plaats komt. Er worden in het veld door beide voorhoe den vele aanvallen gedaan, maar de achter hoeden zijn buitengewoon goed op dreef. Na 40 minuten krijgt Spek den bal goed toegespeeld; hij loopt even door en schiet kei hard den bal langs Metten (10). De tweede helft bracht al spoedig sensatie; bij een schot van Schijvenaar kopt Kors den bal uit het verlaten doel. Het zelfde deed Oomen bij een schot van Lenselink. Hierna ging het spel vrijwel gelijk op. De E.D.O.-voorhoede houdt het spel te kort, waardoor de R.C.H.-verdediging steeds met succes kan ingrijpen. Geleidelijk worden de R.C.H.-aan vallen gevaarlijker. Zij scoort door een keurig doel punt van Lenselink (11). Nu ontstaat er een vinnige strijd om de leiding. Timmerman eenerzyds en Hellingman aan den anderen kant missen op het nip pertje een goede kans. Ver-andering komt er in den stand niet meer. De Kennemers—'Alcm. Vietrix (6-3) Het begin is voor de Kennemers niet hoop vol. want reeds na vijf minuten weet de Alk- maarsche middenvoor uit een voorzet hard langs Van Urk te schieten. Direct na den af trap volgt een aanval van de thuisclub en Horeman (die op een goeden wedstrijd kan terugzien)passeert de verdediging en lost een schot, dat echter juist naast gaat. Na den uit trap van den keeper komt de bal bij Steeman terecht, die ineens doorgeeft naar Boom en via een back verdwijnt het leder in het doel (1—1). Deze gelijkmaker is voor de Kennemers een stimulans om de zaken goed aan te pakken. Steeman verdeelt het spel op goede wijze met harde trappen naar de vleugelspelers en als Brethouwer na zoo'n fraaie pass goed kan voorzetten, is Boom er bij, om den bal voor de tweede maal in het net te laten verdwijnen (2—1). Schoten van Boom en Horeman weet de keeper slechts ten koste van hoekschoppen te stoppen. Een harden bal, van dichtbij door Groot in geschoten, stopt de keeper met de grootste moeite. Opnieuw trekken de Beverwijkers ten aan val. Groot besluit dezen fraaien aanval met een hard schot. De keeper kan het leder niet Idem krijgen 'en Heideman, die altijd van deze oogenblikken profiteert, had nu weer bijna succes. De achterhoede wist ook dit gevaar echter nïet meer geluk dan wijsheid te keeren. De Kennemers openen opnieuw een hevig of fensief, maar de schoten waren te slecht ge richt, of de doelman wist ze te stoppen. Het spelpeil van de Kennemers wordt nu even minder. De bezoekers kunnen zich weer wat loswerken en ondernemen eenige tegen aanvallen. Uit een van deze aanvallen scoort de rechtsbuiten, als van Urk verkeerd staat opgesteld. Spoedig daarop is het rust (2—2). Met open aanvallen weten de Beverwijkers het spel te verplaatsen. Eenige corners zijn hiervan het gevolg; uit een daarvan schiet Brethouwer hard in, doch de bal stuit af op een back en komt in het bezit van Heideman, die uit een kluwen spelers den bal langs den verrasten keeper jaagt (3—2). Het spel gaat nu snel op en neer, met Groot c.s iets in de meerderheid. Brethouwer ziet kans om in een vrije positie nummer vier langs tfen doelman te plaatsen (42). Een snellen aanval besluit Heideman met een harden kogel, dien de keeper slechts ge deeltelijk wegwerkt. Horeman maakte van deze gelegenheid gebruik om de overwinning veilig te stellen (52). De bezoekers weten nog eenmaal te doel punten, maar direct na den aftrap brengt Horeman den eindstand op 63. S eh oten-Ahrends V. C. (3—2) Schoten heeft zich na de twee nederlagen weer eenigszins hersteld, door zeer verdiend van Ahrends te winnen. Het leek er eerst niet naar, want Schoten stond 15 minuten na rust nog met 0—2 achter, Schoten was ge durende dien tijd niet zwakker, maar zeer ongelukkig. Beide ploegen zijn volledig, en het terrein is goed. Direct een vlugge wedstrijd; en de doelen komen om beurten in gevaar. De vleugelspelers van Ahrends geven steeds goe de voorzetten, maar het schieten is zwak. Aan den anderen kant moet de keeper red ding brengen. Speciaal Van Roon werkt zeer hard; hij zet de voorhoede steeds aan het werk. In de tweede helft pakt Ahrends weer flink aan; een keurig doorgespeelden bal weet Van Eden te benutten. (01). Spoedig hierop volgt een voorzet van rechts; de linksbuiten De Wolf kopt fraai in. (0—2). Schoten valt nu pittig aan. Een vrijen trap handig genomen, schiet Verkerk hard in. (12). Vlak hierop kopt J. de Kruijf fraai den gelijkmaker in uit een hoekschop. (22). Schoten ziet haar kans, Jac. de Kruijf doet het nu alleen; hij passeert eenige spelers en scoort fraai. (32). Een mooi doelpunt. Hillinen—B. M. T. (3-4) De wedstrijd begint met afwisselende aan vallen, maar spoedig blijkt de meerderheid van de Hagenaars. Toch duurt het een half uur voor de linksbinnen weet te scoren. Kort voor de rust maakt H. Scholten gelijk na een goed aangegeven bal van Vijfschaft. Direct na de hervatting zet Van Braam goed voor doel; H. Scholten tuimelt met kee per en bal in doel. B. M. T. valt nu fel aan, Hillinen wordt geheel ingesloten en spoedig is de stand 22. B. M. T. blijft het hooge tempo volhouden en demonstreert haar meerderheid door nog twee doelpunten. Hillinen zet nu alles op den aanval; W. Vreeken gaat naar voren, o" heeft keurig met Prins samenspelend succes Wijnands v. Rensen l Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. Ingez Med.) Zandvoort—Bloemendaal (2—2) Na goed samenspel scoorde Van Bragt het eerste doelpunt voor Bloemendaal (01). Zandvoort brengt het niet verder dan tot enkele corners en een keihard schot tegen de lat. Als de Zandvoort-keeper slecht weg trapt, retourneert Noordhoff den bal, die via den binnenkant van den paal in het net ver dwijnt (02). Na de rust komt Bloemendaal even opzet ten, doch door mooi open spel weet Zand voort aan den druk op het doel te ontkomen- Een tweede penalty op het Bloemendaal- sche doel verdwijnt langs den keeper in het net (1—2). Zandvoort verandert dan de opstelling. De linksback neemt zijn plaats in de voorhoede weer in en onmiddellijk verandert de situa tie op het veld. De druk op het doel der gas ten wordt steeds grooter. Na mooi samenspel maakt H. Bloemendaal gelijk (22). Tot de laatste minuut blijft het doel der witten in gevaar; doch aan het einde van dezen span- nenden wedstrijd worden de punten gedeeld. S. D. Z.—Kinheira (2-2) Onder leiding van scheidsrechter Krever stellen de elftallen zich te twee uur op. Direct na den aftrap gaat S. D. Z. op het Kinheim- doel af; keeper Druyven moet handelend optreden. Direct een tegenaanval van Kin- heim waarbij midvoor Rem overschiet. De S.D.Z.-spelers komen nu opzetten, doch de Kinheim-achterhoede geeft niet thuis. Na 20 minuten scoort S. D. Z. uit een doelworsteling 10 Maar vijf minuten later, als W. Groeneveld een vrijen schop hard op doel schiet, veran- deert een S. D.-back den bal van richting en de stand is 11. Na de rust gaat de strijd gelijk op; na tien minuten scoort de linksbuiten De Bast met een hard schot (21). Alles wordt nu door Kinheim op den aan val gezet; W. Groeneveld gaat naar voren en v. d. Kant, spil. Een kwartier voor het einde gelukt het R. Kalf op fraaie wijze gelijk te maken (22). De stand blijft onveranderd. De Meteoor-Beverwijk (3-3) Na den aftrap ontwikkelt zich direct een levendig spel met vlugge aanvallen. Binnen een kwartier krijgt de thuisclub drie corners te nemen en Beverwijk vier. In die periode moet Hoogerwerf enkele malen handelend op treden, wat hem goed gelukt. Wanneer even later de bal van Th. Kuyer bij A. Markx belandt, geeft deze den bal on middellijk door. Een schijnbeweging van A de Ruiter stelt Maenhout in de gelegenheid, den bal ineens langs den verrasten keeper te schieten (01). Drie minuten later schiet de rechtsbinnen van De Meteoor van dichtbij hard in (11). Drie minuten voor de rust krijgt Vessies den bal goed aangegeven van Maenhout. Hij brengt den stand op 12. Het antwoord van de thuisclub laat niet lang op zich wachten. Een goed genomen corner voor het Beverwijk-doel wordt dooi den linksbinnen der thuisclub in een doel punt omgezet (22). Het begin van de tweede helft kenmerkt zich door kalm spel. De aanvallen hebben niet veel te beteekenen. Toch heeft de thuis club succes, wanneer na slecht wegwerken van de Beverwijk-achterhoede, de bal terecht komt bij den vrijstaanden middenvoor. Deze bedenkt zich geen moment en onder de han den van den keeper door verdwijnt nummer drie in het net (32). Daarna volgde een omzetting in het elftal van Beverwijk. Duin ging rechtsbuiten spe len en Markx middenvoor, terwijl Vessies verhuisde naar de rechtshalfplaats. Direct ging het beter. Beverwijk speelde toen voor wat zij waard was. De thuisclub wist voorloopig nog stand te houden. Zij trachtte zich los te werken, doch nu kende de achterhoede van Beverwijk geen pardon. In samenwerking met de middenlinie werd elke aanval van De Meteoor gebroken. Steeds weer werd de Beverwijk-voorhoede aan het werk gezet. Het was in deze periode, dat enkele minuten voor tijd de linksback van de thuisclub den bal met zijn hand wegsloeg De strafschop werd door Markx ingezet en de stand was weer gelijk (33). Onmiddellijk daarna was het tijd. HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGING. Secretariaat: Marnixstraat 152. Clubavonden: In tegenstelling met het reeds gepubli ceerde, deelen wij den leden thans mede, dat de eerstvolgende clubavond gehouden zal worden op Dinsdag 5 October a.s. in de bovenzaal van Café-Restaurant „Suisse", Rijksstraatweg 189191 te Haarlem, te acht uur. Vervolgens zullen deze avonden wederom op den eersten Dinsdag van elke maand gehouden worden. Lezing: Wij herinneren nog aan de lezing van den heer A. de Haan Aa. op Vrijdag 8 October a.s. in de boven-voorzaal van Café-Rest. Brinkmann, Groote Markt te Haarlem. In verband met de leerzame stof, die door den spreker behandeld zal worden raden we iederen scheidsrechter, ook niet-leden onzer vereeniging, aan om te komen luisteren. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen waren: ArsenalManchester City 21 BirminghamGrimsby Town 22 Blackpool-Derby County 11 Bolton Wanderers-Leicester City 61 BrentfordSunderland 40 Huddersfield T.Wolverhampt. Wand. 10 Liverpool-Everton 12 MiddlesbroughPreston North End 21 PortsmouthChelsea 24 Stoke CityCharlton Athletic 20 W. Bromwich Albion-Leeds United 21 De stand luidt nu: VOETBAL ÏN BELGIë. De uitslagen van de Zondag in de Belgische eereafdeeling gespeelde voetbalwelstrijden luidden Union St. GilloiseStandaard Luik 51 DaringBeerschot 11 Antwerp F. C.Anderlecht 11 Liersche S. K.White Star 51 R.C. Tienen—T.S.V. Lyra 3—0 GentBrugge 30 Olympique CharloiMechelen 32 De Uitslagen. Westelijke eerste klasse: BMHCHHIJC AmsterdamGooi TOGO—Hilversum HOC—HDM Promotieklasse: SOSLeiden Victoria HHLJC 2 StrawberriesDelftsche Stud. HDM 2Alkmaar LarenBMHC 2 Gooi 2Amsterdam 2 Hilversum 2SCHC BHV—Be Fair Tweede klasse: HHIJC 3—Rijswijk Delftsche Stud. 2Rotterdam HOC 2—HDM 4 BMHC 3Zandvoort Leiden 2Alliance TOGO 2—De Vierde HDM 3—HBS Gooi 3Amsterdam 4 Oh KayAmsterdam 3 SCHC 2Pinokkio FamosAMVJ. Pinokkio 2Amersfoort Kameleon—Schaerweyde SCHC in—Hilversum 3 Be- Fair 2—BHV 2 Derde klasse: Clubhuis te WerveKieviten 2 HOC 4Strawberries 2 Hurley—BMHC 6 Strawberries 3Kraaien HBS 2—THC '25 Vierde klasse: Amsterdam 8Gooi 6 Amsterdam 6Harlekijn 2 Zandvoort 2—BMHC 7 2—2 1—0 3—1 2—2 5—4 8—1 2—0 2—2 2—1 1—1 2—1 0—2 1—0 3—1 2—1 0—4 2—3 2—2 2—0 4—2 3—2 5—0 04 2—1 1—7 3—3 2—1 22—0 3—3 5—0 2—5 2 1—1 7—1 11—0 B. M. H. C.-H. H. IJ. C. (2-2) De Haarlemmers hebben hun terugkeer in de eerste klasse gevierd met een gelijk spel. dat pas in de laatste minuut verkregen werd. In de eerste helft was B. M. H. C. sterker. Steeds weer stuwde de half linie en zelfs de backs het spel in de richting van het Haag- sche doel, waar voortdurende schermutselin gen plaats hadden. Maar de Haarlemsche voorhoede had haar dag niet, hetgeen in hoofdzaak te wijten was aan het ditmaal falen van Schmeink en het te trage spel van L. de Roos. Deze beide binnenspelers haalden voort durend het tempo er uit en brachten de an dere voorhoeode-spelers tot solo-spel, het geen tegen de goede Haagsche defensie een hopeloos werk was. Eenige opgelegde kansen gingen zoodoen de verloren. De Haagsche aanval was zwakjes begon nen, maar met het verstrijken van den tijd groeide een goed sluitend, open samenspel met goede bal-contröle. Ondanks het overwicht van B. M. H. C. boekten de Hagenaars succes. Uit een straf- corner welke goed door den keeper gestopt, maar niet vlug genoeg weggewerkt kon wor den, werd door snel inloopen gescoord. Rust 0—1. In de tweede helft werd het Haagsche aan- valsspel steeds beter; van een overwicht van B. M. H. C. was hoegenaamd geen sprake meer. Na een doorbraak van maar liefst twee Haagsche spelers tegelijk, werd het tweede doelpunt gemaakt (02). De Haarlemmers hielden goed vol, doch het nuttig effect was niet in verhouding tot het vele werk. Na goed doorzetten van A. de Roos maakte deze vallende het eefste tegenpunt (12)-. Het werd nu een Snelle spannende strijd met gevaarlijke Haagsche en wat minder gevaarlijke Haarlemsche aanvallen. Terwijl de scheidsrechter reeds zijn horloge raadpleegde om binnen enkele oogenblikken het einde aan te kondigen, krijgt B. M. H. C. nog een strafcorner toegewezen. Met een enorm hard en hoog schot slaat A. de Roos den bal in het doel (22). Direct daarop is het tijd. Laren—B. M. H. C. 2 (2—1) Laren verraste door een buitengewoon goed spel en had B. M. H. C. 2 zich daartegen niet zoo uitstekend verdedigd, dan zou het een groote nederlaag geworden zijn. Nu werd het een eervolle. Met de rust had Laren met nog slechts 10 de leiding, welke in de tweede helft tot 20 werd vergroot. Na een omzetting in het Haarlemsche elftal slaagde De Jong er in, alleen door te breken en te scoren (21), zoodat Laren toch nog zeer verdiend won. doorspelen van den bal was bij Amsterdam gewoonlijk. Het aangeven en onmiddellijk beter en mej. Terwindt vormde als voorspeei- ster een klasse apart. Vóór de rust nam Amsterdam door mej. Terwindt (2) en Kruize een 3—1 voorsprong. In de tweede helft was Rood Wit aanvan kelijk sterker. Mej. T. Goeting verkleinde op fraaie wijze den achterstand en mej. Vreede maakt uit een strafbully gelijk. De achter hoede van de thuisclub, waarin mej. M. v. Beek Vollenhoven weer goed werk verrichtte, hield de snelle Amsterdamsche voorhoede goed in bedwang. Rood Wit verkreeg door mej. L. Paardekoo- per Overman voor de tweede maal de leiding, doch onmiddellijk daarna maakte mej. v. Grinsven gelijk en met den laatsten slag van den wedstrijd scoorde mej. Terwindt uit een strafcorner het winnende doelpunt. Bij Amsterdam blonk in het bijzonder de rechtervleugel Terwindt-Kruize uit. Rood Wit kan beter spelen dan het Zondag deed. B. D. H. C.-H. D. M. (2-2) De eerste competitiewedstrijd van B.D.H.C. leverde een gelijk spel op. Een resultaat, dat gezien de aderlating van goede speelsters, die B.D.H.C. heeft ondergaan, niet ,slecht ge noemd kan worden. Het vertoonde spel gaf moed voor de toe komst. want de doelpunten van H.D.M. zouden bij een beter op elkaar ingespeelde verdedi ging niet ontstaan zijn, terwijl de voorhoe de steeds beter ging spelen, maar in die pe riode juist een zich steeds beter werende mej. Wolhuijsen tegen zich vond. H.D.M. scoorde voor rust het eerste doel punt na een snelle doorbraak. B.D.H.C. wist spoedig na rust gelijk te ma ken, toen mej. W. Mulder een voorzet van haar zuster inschoot. Spoedig scoorde HD.M. wederom. Het zag er toen voor B. D. H. C. niet rooskleurig uit, doch kort voor het einde slaagde wederom mej. W. Mulder er in, de partijen op gelijken voet te brengen, door een strafcorner in te schieten (22). B.D.H.C. speelde in de volgende opstelling: N. Roos jen. D. Roos, F. Kerkhoven. A. de Vletter T. de Roos. A. Dorsman, T Mulder, W. Mulder, J. v. d. Heijden, M. Webster, I. de Groot. De Uitslagen. Westelijke eerste klasse: BDHC—HDM 2—2 HOCGooi 2—1 Rood WitAmsterdam 4—5 Overgangsklasse Gooi 2—BDHC 2 4—0 Amsterdam 2Togo 1—1 Tweede klasse: HDM 2Strawberries 4—1 VictoriaRood Wit 2 2—1 Hilversum 2Be Fair 1—4 AmersfoortOh Kay 4—0 Hurley—SCHC 2—0 Derde klasse: BDHC 5—HBS 2 3—2 Rood Wit 3Zandvoort 4—5 HBS—BDHC 4 4—2 LarenAmsterdam 3 2—2 Hilversum 3—THC 2—8 SCHC 2Schaerweyde 0—4 Rood Wit 4Strawberries 2 10—0 Zandvoort 2BDHC 6 4—0 BDHC 7—Rood Wit 5 4—0 Amsterdam 5AMVJ 3—1 ROOD WIT-AMSTERDAM (4-5) Voor het begin van den eersten competi tiewedstrijd werd mej. T. Leeuwenberg door mej. M. Schmeink namens Rood Wit toege sproken. In vlotte bewoordingen vertolkte zij de gevoelens van waardeering en dankbaar heid der leden voor de wijze waarop mej Leeuwenberg gedurende tien achtereenvol gende jaren zich als speelster van het eerste elftal en als bestuurslid onderscheiden heeft. Haar clubliefde werd den jongeren tot voor beeld gesteld. De aanbieding van een tweetal fraaie sou venirs met inscriptie volgde, bloemen werden aangedragen, waarna de heer W. van Ol- phen namens B. M. H. C. en in het bijzonder de oude Musschen-vrienden. het woord voer de; hij bood een schitterend bloemstuk aan. Na een dankwoord van de jubilaresse be traden twee volledige teams het veld. Als spoedig bleek dat de voorhoede van Amsterdam met de opneming van mej. Ter windt 50 pet. aan kracht wint, want het aanvalsspel was een stuk beter en gevaarlij ker dan de vorige week. Hoewel de gasten domineerden nam Rood Wit toch door de snel inloopende mej. Jongeneel de leiding. De halflinie van Rood Wit met mej. J. Goeting als de beste krach* speelde minder goed, dan NED. KORFBALBOND Overzicht. Voor de Haarlemsche korfballers is het gis teren een goede dag geweekt. Hoewel niet alle twaalftallen wonnen, kwamen de meeste pun ten in Haarlem. Aan de Zomervaart was O.K. 1 verreweg de meerdere van Z.K.V. 1, dat met 53 verloor. S.V. 1 nam uit Amsterdam met een 41 overwinning de punten mee van Westerkwar tier 2. Ook S.V. 2 wist op eigen veld te winnen en versloeg Amsterdam-Z. met 21. Oosterkwartier 2 en Nieuw Flora 1 kwamen er minder goed af; de eerste verloor met 62 van Westerkwartier 3; de tweede met 4r-3 van Swift 2. T.H.B. 1 wist op 't kantje af te winnen van De Wester 1, dat met 3—2 verloor. De Uitslagen. Westelijke eerste klasse: Koog ZaandijkDVD 32 Luto—Westerkwartier 2- SportiefSwift 55 DTV—Blauw Wit 3- DKCHSV 3—7 Ons EibernestHet Zuiden. 10 DeetosRozenburg 142 Tweede klasse VogelHercules 34 SamosOlympia 42 DDV—Bilthoven 6—5 KVD—Sparta 2—3 Westerkwartier 2Sport Vereent 14 Blauw Wit 3—Allen Weerbaar 2—6 OosterkwartierZKV 52 OosterpakRhoda 56 Volharding—Kattenburg 2 61 Groen Geel—BEP 2—3 DED—Blauw Wit II 8—5 Nieuwend.hamZuiderkwartier 69 Derde klasse: Stichtsche K.V.Amersfoort 52 El toKoog Zaandijk n 3- Ready TekcaDED 2 46 AjaxVesta 21 Allen Weerbaar 2KVD 2 21 Luto 2Ados 43 AvantiZ.K.V. 2 43 Hercules 2Sportief 2 35 Blauw Wit 5—Zaandam Zuid 101 Sport Vereent 2Amsterdam Zuid 21 Westerkwartier 3Oosterkwartier 2 62 Westerkwartier 2—S. V. (1—4) Al spoedig na het begin wordt er een flink tempo ingezet. De S.V.-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Na 3 minuten ziet Westerkwartier kans met een ver afstand schot te scoren (101. S.V. laat zich echter niet ontmoedigen; zij speelt zooveel mogelijk alles op den aanval. Door goed samenspel weet Menet weldra gelijk te maken (11). Thans wegen de ploegen tegen elkaar op. Op een gegeven moment weet Ritburg met een listigen doorloopbal aan S.V. de leiding te ge ven (12). Na rust is S.V. weer in de meerderheid en al zeer spoedig brengt v. d. Pol den stand op 13. weldra gevolgd door een ver en zuiver schot van Fortgens (14). De S.V.-ers zien kans, tot het einde toe, de zen zoo zeer verdienden voorsprong te be houden. Oosterkwartier-Z. K. V. (5—3) De eerste aanvallen van beide zijden zijn niet van gevaar ontbloot. Hoewel Oosterkwartier's eerste aanval eeni ge mooie aanvallen opzet, weet de Z.K.V.-ver- dediging door prima verdedigen erger te voor komen. Het eerste succes komt dan van de andere zijde. Mej. J. Scholtens weet na 10 minuten voor Z.K.V. mooi te doelen (01). Om beurten zijn de korven in gevaar; aan den Z.K.V.-aanval wordt iets meer vrijheid verleend. Na 20 minuten brengt Houtema den stand op 02. Na vakverwisseling weet A. Drogtrop voor Oosterkwartier tegen te scoren (12). Twee minuten na rust- maakt mej. J. Waage gelijk (22). Oosterkwartier's derde aanvalsvak heeft di rect hierop succes. Mej. Tr. Waage benut een mooie kans (32). Oosterkwartier komt dan iets in de meerder heid. Na 20 minuten spelen in de tweede helft brengt J. Vondeling den stand op 42. In de beginopstelling vergroot H. Hommers Oosterkwartier's voorsprong (52). Z. K. V. geeft zich echter niet gewonnen en brengt door Houtema den stand op 53. HAARL KORFBALBOND D. S.V. Secretariaat: Romolenstraat 11 Uitslagen van gespeelde competitie wedstrijden: 26 September: Animo 1—D.S.V. 1 0—3 D.S.V. 2—D.S.V. 3 3—3 2 October (adspiranten) Aurora 1D.S.V. 1 15 3 October: D.S.V. 1—Haarlem 3 3—0 D.S.V. 3—D.S.V. 2 3—6 Te spelen: Zaterdag 9 October (adspiranten): D.S.V.—Meerlebosch 2 half 3 op D.S.V.-veld aan den Oudenweg. Zondag 10 October 10 uur: Aurora 2-D5.V. I (Vergierdeweg). D.S.V. 2Watervliet (Oudenweg). Oosthoek 1—D.S.V. 3 (Van Oosten de Bruyn- straat) Nieuwe leden voorgesteld: de heer J. Was- senberg, mej. L. Lasschuit, mej. A. Nieuwveen. Bestuursvergadering Donderdag 7 October om kwart over 8. D. S. V.—Haarlem 3 (3-0) In dezen wedstrijd had D.S.V. voortdurend een overwicht op de Haarlem-reserves. Door uitstekend verdedigen kon in de eerste helft slechts eenmaal gedoelpunt worden. Na rust werd de stand opgevoerd tot 30. De aanval van D.S.V. overspeelde haar tegenpartij, doch zag door onzuiver schieten tal van kansen ver loren gaan. Haarlem 2—Aurora (1—4) De partijen wegen goed tegen elkaar op, van krachtsverschil is weinig sprake. Slechts spo radisch zien wij goede aanvallen. Tot rust blijft de stand dubbel blank. Na de rust komt Aurora krachtig opzetten. Zij is nu beter ingespeeld en oefent een groo- ten druk uit op de Haarlem-verdediging, die echter een goeden wedstrijd speelt. Na een kwartier heeft Walpen succes; de zelfde speler maakt na pl.m. 25 minuten 02, Haarlem komt nu opzetten en heeft door H. Fabel succes (12). Elk oogenblik kan de gelijkmaker komen. Onverwacht maakt Sybrandi 13. Kort voor het eindsignaal weet Jansen van een verdedigingsfout te profiteeren en de score op 14 te brengen. D. S. V. 3-D S. V. 2 (6-3) Was in den vorigen wedstrijd het 3e twaalf tal sterker dan D.S.V. 2, waardoor D.S.V. 2 nauwelijks een gelijk spel (33) verkreeg, in den 2en wedstrijd bracht beter samenspel en een gewijzigde opstelling aan D.S.V. 2 een 63 overwinning. T. H. B. Gespeeld Zondag 3 October De Wester I T.H.B. I 2—3. Te spelen Zondag. 10 October. T.H.B. IAmstelodamum I 2 uur, T.H.B.- terrein. T.H.B. 2—Oosterkwartier 3, 10 uur, T.H.B.- terrein. Oosthoekers-^T.H.B. 3 2.15 uur, terrein Oosthoekers. De Wester I-T. H. B. I (2-3) Nadat scheidsrechter De Groot beginnen heeft gefloten, ontspon zich een snelle strijd. T.H.B. heeft zich spoedig- aan het kleine ter rein aangepast. Nadat een half uur is ge speeld neemt De Wester de leiding met een schot uit den hoek. Dit is het sein voor T.H.B., er nog een schepje op te gooien, maar de eer ste aanval heeft pech; goede schoten gaan naast of over. Rust komt met 10. Na rust hetzelfde spelbeeld. Dertien minu ten na rust breekt v. d. Waals goed door en maakt vlak ónder den paal keurig gelijk (11). De volgende aanval van de Wester valt aan uitstekend aan en maakt 21. Booms, in den T.H.B.-aanval werkt zeer hard. Hij brengt tien minuten voor het einde de par tijen op gelijken voet (22)., Er wordt dan in een zeer hoog tempo ge speeld. Enkele minuten voor tijd onderschept Booms dan keurig in het middenvak en plaats voor den paal. Hermus snelt toe en scoort (23). Onder veel spanning komt het einde. Oosterkwartier. Zaterdag 2 October; O. K.-adsp.S. V.-adsp. 6—0 Zondag 3 October: O. K. 1—Z. K. V. 1 5—3 Westerkw. 3—O. K. 2 6—2 O. K. 5—S. V 4 3—0 OosthoekersO K. 6 17 Te spelen: Zaterdag 9 October; O. K.-adsp.Haarlem-adsp. 2.30 uur Zondag 10 October: Allen Weerbaar—O. K. 1 12 uur O. K. 2—S. V. 2 2 uur T. H. B. 2—O. K. 3 10 uur Haarlem 3—0. K. 4 10 uur O. K. 5—Zwaluwen 12 uur Het wereld-uur record van Slaats. ARCHAMBAUDS POGING OM HET TE VERBETEREN. MISLUKTE. Uit Milaan: Zaterdagmiddag is Maurice Archambaud op zijn racefiets gaan zitten om te trachten het werelduurrecord van Frans Slaats. dat de Waalwijker Woensdag jl. met 45.558 K.M. op zijn naam had gebracht, te verbeteren. De poging van den Franschman is mislukt. Wel verbeterde hij het wereldre cord van Richard over 30 K.M., dat op 39 min. 17 4,5 sec. stond, met 2/5 sec., doch na 106 ronden stapte Archambaud af wegens een lekken hand. Hij had toen 55 uur 42 2/5 sec. gereden en was 13 1/5 sec. achter op Slaats' tijd. Nieuwe voorzitter van <Jen A. N. W. B. In de Zaterdag te Amsterdam gehouden ver gadering van het algemeen bestuur van den Koninklijken Nederlandschen toeristenbond A.N.W.B. is, als opvolger van den heer Edo Bergsma, die als voorzitter aftrad, benoemd de heer H. P. J. Bloemers, burgemeester van Arnhem, thans vice-voorzitter. De heer Bergs ma werd bij acclamatie benoemd tot lid van verdienste van den bond en tot eerelid van het bestuur. ïnvitatiewedstrijd te Amsterdam. Een tiendaagsch nationaal kegelconcours werd Zondag te Amsterdam begonnen met een invitatiebondenwedstrijd. De uitslag hiervan luidt: 1. Haagsche Kegelbond 1380 houten. 2. Alkmaarsche Kegelbond 1303 houten. 3. Haarlemsche Kegelbond 1270 houten. 4. Amsterdamsche Kegelbond 1244 hou ten. 5. Holland's Noordpunt 1165 houten. 6. Utrechtsche Kegelbond 1159 houten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11