NOORD-CHINA NOG TE REDDEN? Chineezen doen nog een laatste poging. Thijs Ijs en OomMopperniet gaan weerverder! HARIG. MAANDAG 4 OCTOBER 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD Naar het schijnt staan de Chinee zen op het punt een uiterste po ging te wagen tot herstel van de militaire positie in Noord-China. Negen en twintig Chineesche di visies zouden zich in de nabij heid van Sji-tsja-tsjoeang, een be langrijke stad op tachtig mijlen ten Zuiden van Pauting-foe gele gen, bevinden, teneinde tot eiken prijs de Japanners tot staan te brengen. De voorhoede van de Japansche troepen be vindt zich op het oogenblik te Hsinlo, op slechts dertig mijlen ten Noorden van Tsji-Tsja-Tsjoe- ang. Binnenkort is dus een beslissende strijd mogelijk. De groote weg van Lotien naar Lioehang is door de Chineezen opgegeven, na dat d>e versterkingen in dien sector na een bombardement van twee dagen te land en uit de lucht vernietigd waren. Het aan de Chi neesche terugtocht voorafgaande gevecht was een der hevigste sedert het uitbreken der vijandelijkheden. Aan beide zijden zijn zware verliezen geleden. De Chineesche batterijen van Poetoeng hebben een Japansch troepen transportschip beschadigd. Tegen den avond opende de Japansche ar tillerie een hevig vuur op de Chineesche stel lingen bij Poetoeng. Een woordvoerder van het Japansche leger deelde mede, dat de troepen bij Lioehang over een frontbreedte van acht kilometer vijfhonderd tot vijftienhonderd me ter zijn opgerukt. De strijd was hier zeer hevig. Vijf groote bombardementsviegtuigen heb ben zich gisteren vertoond boven Tsjapei, van waar de Chineesche batterijen zonder ophou den de Japansche stellingen te Kiangwan on der vuur nemen. Aan alle fronten bij Sjanghai wordt hevig gevochten. Een vertegenwoordiger van Havas kon waarnemen, dat het centrum van Kiangwan nog steeds door de Japanners bezet gehouden wordt. Pailing Miau door Binnenmon- goolsche troepen bezet. De correspondent van de Asahai Sjimboen te Tatoeng bericht, dat de troepen van Binnen Mongolië Zaterdag Pailing Miau zijn binnen gerukt. Kanton gebombardeerd. Japansche vliegtuigen hebben Zaterdag tot drie keer toe Kanton gebombardeerd en ern stige schade toegebracht aan de Chineesche stellingen. In een luchtgevecht bij Kanton zijn onge veer twaalf Chineesche vliegtuigen omlaag-ge schoten. Bij een aanval op de militaire objecten Taijoean hebben de Japansche vliegtuigen ne gen Chineesche toestellen vernield. Zondagochtend hebben Japansche vliegtui gen een aanval gedaan op den Chineeschen kruiser Yatsen. Een Chineesche kanonneer boot en een motor torpedoboot werden ernstig door de Japansche bommen beschadigd. Bij Tsjang Sjen en Nan Sjang werden twaalf spoorwegwagons met munitie vernield door vliegtuigen van de Japansche marine. Duitschland Rumoerige Zondag in de Britsclie hoofdstad. Verstoorde optocht der Mosley- fascisten. Politie verricht meer dan honderd arrestaties. Tijdens een optocht der Mosley- fascisten naar het Londensche Eastend is het Zondag tot ernstige ongeregeldheden gekomen. De vijf duizend fascisten moesten door 2500 politie-agenten beschermd worden. Volgens de laatste berichten zijn 111 personen gearresteerd, een der tigtal anderen werden gewond. Dm half vier vertrokken de fascisten van Millbank om zich naar Bermondsey in Zuid- Oost Londen te begeven. Tusschen Lambeth - brug en Westminster hadden zich vele nieuws gierigen verzameld. Bij Langlane hadden politieke tegenstan ders een barricade opgericht, bestaande uit oude auto's, karren en palen met prikkel draad. terwijl op de barricade een roode vlag was geplant. De politie liet de barricade afbreken, doch enkele honderden meters verder werd de barricade weer opgeworpen. In Borrostreet verbrak een opgewonden menigte enkele malen de politie-afzetting. Nadat onder het gejoel der menigte, die met moeite in bedwang werd gehouden door de politie, de fascisten voorbij hun leider waren getrokken, werd een stoet van onge veer tweeduizend zwarthemden gevormd, die zich in de richting van Bermondsey aan den Theemsoever begaf. De door tegenstanders van het fascisme langs den te volgen weg georganiseerde de monstraties namen echter een zoodanigen omvang aan dat de politie zich genoodzaakt zag een wijziging in de route te bevelen. Bij het passeeren van den stoet werden zoowel „Internationale" als „Rule Britania" ge hoord. Er werd een groot aantal arrestaties verricht en tijdens een charge in Jamaica- Street werden twee agenten gewond. Aldaar had zich een stoet van anti-fascisten ge vormd, die zich in rijen van zes voortbe woog .naast den stoet der aanhangers van Mosley, daarvan gescheiden door een dikke haag van politie-agenten. den wapenstok in de hand. B;; Southwardoark Rond verbrak een stoet anti-fascisten de afzetting en trachtte uit een zijstraat komend, met de roode vlag aan het hoofd, door te dringen tot den stoet. Be reden politie ioeg hen echter uiteen. Door het dikke politie-cordon. dat hen van elkander scheidde, konden de politieke te genstanders echter niet met elkander slaags raken. Tenslotte gelukte hef Mosley zijn aanhan gers in een wijk in Zuidwest Londen toe te spreken. Hitier zinspeelt nogmaals op de koloniën. Zaterdag omstreeks twaalf uur werd het dankfeest voor den oogst op den Bueckeberg met den aankomst van den Fuehrer geopend. Adolf Hitler werd o.a. begroet door minister Goebels Nadat hij de afdeelingen van leger en partij had geïnspecteerd, werd begonnen met de demonstraties van het leger. Minister Goebbels bracht vervolgens den Fuehrer de dank over van het volk en deelde mede dat aan het feest een millioen tweehon derd duizend boeren en boerinnen uit het ge- heele rijk deelnamen. Daarna nam de rijksboerenleider Darré het woord. Deze zeide o.a. dat hij de moeilijkheden om het Duitsche volk op zijn beperkt grondge bied voldoende voedingsstoffen te verschaf fen, zeer groot zijn. Vooral wordt een gebrek aan landarbeiders gevoeld en men poogt hierin te voorzien door vrijwillige hulp bij het oogsten. Dit pogen heeft succes, in 1932 moest het Duitsche volk nog 25 procent van zijn levensmiddelen invoeren, in 1936 nog slechts 17 procent. Spreker deed een beroep op de Duitsche huisvrouwen, zooveel mogelijk Duitsche waren te koopen, doch tegelijk zoo weinig mogelijk verloren te doen gaan. Na Darré sprak Hitier. Rijke lieden ondervinden soms hun rijkdom als een last, doch zij willen toch hiervan niets afgeven. Zoo gaat het ook met volken, die koloniën hebben. Zij willen de koloniën, welke zij Duitschland hebben afgenomen, niet te ruggeven, niettegenstaande de idealen van den Volkenbond. In vier punten vatte hij de oorzaken van de ontwikkeling van het „nieuwe Duitschland" samen: le. Aan den onderlingen strijd is een einde gemaakt. 2e. Er is een autoriteit geschapen, die aan niemand anders dan aan het Duitsche volk ondergeschikt is. 3e. In Duitschland is een enkele wil in het leven geroepen. 4e. In Duitschland is arbeid alles. Niet het geld geeft doorslag, doch de arbeidskracht van het geheele volk. Dit is het geheim en de oplossing van alle problemen in Duitschland, het land is weer een bloeiende tuin geworden, aldus spreker. Men zal zorgen, dat dit zoo zal blijven, nie mand moet zich inbeelden nog in dezen tuin te kunnen inbreken. Duitschland zal zijn vrijheid en zijn onafhankelijkheid, zijn veilig heid en hiermede zijn cultuur en leven bewa ren. Fira inkrijg Regeering gekant tegen elke controle op de wisselmarkt. In de Zaterdag gehouden bijeenkomst van den ministerraad zijn met algemeene stem men de volgende resoluties aangenomen. 1. De regeering bevestigt dat zij volkomen gekant is tegen iedere con trole op de wisselkoersen, dwang of autarkie, en haar wensch, trouw te blijven aan de monetaire vrijheid en aan de politiek, die tot uiting is ge bracht in het driezijdige accoord tus schen Frankrijk, Engeland en de Vereenigde Staten van September 1936. 2. De regeering zal de buitenlandsche po litiek. zooals deze tot dusver gevoerd is. handhaven. In overleg met Engeland wil zij van de andere landen de eerbiediging der non-interventie in Spanje verkrijgen. 3. De ministerraad stemt in met de ver klaringen, die de minister-president heeft afgelegd voor de commissie van onderzoek inzake de productie, en machtigt hem, zoo wel als den minister van arbeid, den raad de noodige decreten voor te leggen voor de toepassing van de conclusies dezer commis sie tot verhooging van de productie, hetzij door nationalisatie der ondernemingen, het zij door aanpassing van de arbeidsbepalin- gen onder de voorwaarden voorzien in de wet op de 40-urige werkweek. 4. De regeering herinnert alle bur gers aan de noodzakelijkheid van openbare orde en sociale orde. Zij doet o.a. een beroep op de werkge vers en de arbeiders, opdat deze zich niet meer schuldig maken aan on wettigheden. zooals schending van collectieve contracten of bezetting van fabrieken, die niet meer geduld zullen worden 5. Zij is vastbesloten aan het ageeren van vreemdelingen op Fransch grondgebied een einde te maken en za] strenger toezicht uit oefenen. 6. De reegering wijst er op. dat de in deze verklaring uitgestippelde politiek niet door de komende kantonale verkiezingen in ge vaar kan worden gebracht. Assemblee verwerpt de resolutie inzake Spanje. De resolutie betreffende de Spaansche kwes tie is verworpen, doordat in de Assemblee geen eenstemmigheid kon worden bereikt. Ei* wer den 32 stemmen vóór en twee tegen (Albanië en Portugal) uitgebracht, terwijl 14 gedele geerden zich hebben onthouden. De resolutie welke door de zesde commissie na lange onderhandelingen was opgesteld, be treurde o.a„ dat de non-interventiecommissie er niet in was geslaagd te verkrijgen dat de buitenlandsche vrijwilligers uit Spanje werden teruggetrokken, stelde vast, dat er een waar buitenlandsch legerkorps in Spanje aanwezig was, hetgeen als buitenlandsche interventie moest worden beschouwd en sprak het ver trouwen uit, dat Frankrijk en Engeland er in zullen slagen het terugtrekken der vrijwilli gers te verkrijgen, terwijl ten slotte werd ge zegd, dat anders moest worden overwogen een einde aan de non-interxentiepolitiek te ma ken. Hiermede is een einde gemaakt aan het ini tiatief van de Spaansche regeering. Het schijnt evenwel, dat de Spaansche kwestie nogmaals in de vergaderiong besproken zal worden. Moorddadig bombardement op Valencia. Honderd bommen op de stad. Zondagmorgen vroeg is Valencia door twee escadrilles van vijf bom menwerpers van de luchtmacht van Franco gebombardeerd. De toestel len vlogen op groote hoogte en wier pen bommen op het station en de om liggende wijken. Volgens de eerste tellingen kwamen dertig personen om het leven en be draagt het aantal gewonden 150. De opruimingswerkzaamheden worden voortgezet, zoodat de getallen nog niet defi nitief zijn. Naar schatting hebben de vliegtuigen, het zijn Junkertoestellen, ruim 100 bommen neer geworpen. Uit officieele bron wordt nog medegedeeld, dat het eerste der beide rechtsche escadrilles gecamoufleerd was met de regeeringskleuren. 22 huizen, twee bioscopen en een markthal, werden door de bommen vernield. Covadonga bezet. Franco's troepen hebben Zaterdag na een dag van hevigen strijd Covadonga in Asturië bezet. Spanning in Palestina. Arabieren sloten hun winkels. Reuter meldt uit Jeruzalem 3 October: In de oude stad van Jeruzalem is de toe stand gespannen. Zondagochtend hebben groepen jeugdige Arabieren aldaar de ba zars gedwongen te sluiten. De politie ver jaagt de posters en beschermt de kooplieden. De nieuwe stad is rustig. Ook te Jaffa houdt de spanning aan ten gevolge van de beweging ten gunste van de staking een groot aantal Arabische winkels, die vanochtend geopend waren, werden latei- uit vrees weder gesloten. Ook de haven van Jaffa is gesloten. De gisteren gearresteerde voorzitter van het Mo- hammedaansche godsdienstige gerechtshof is naar Akkra overgebracht. Het gebouw van den Mohammedaanschen Jeugdbond is ge rechtelijk doorzocht. De voorzitter van den bond, Hoesseini, is gearresteerd (en met Hoesseini de voorzitter der Arabische Partij). Alle- Arabische winkels te Safad bleven ge sloten. Van drie kanten werd aldaar zwaar geweervuur gericht op de Joodsche wijk, doch er vielen geen slachtoffers. Te Haifa is de toestand normaal. De groot Moefti, die zich nog steeds in de Omar-moskee bevindt, publiceerd een pro clamatie, waarin hij de Arabieren verzoekt onmiddellijk den arbeid te hervatten. Black geen lid meer der Ku Klux Klan. Vijftien jaar geleden trok hij zich terug. Hugo Black, de veelbesproken nieuwe rech ter in het Amerikaansche hooggerechtshof, heeft in een radiotoespraak het- stilzwijgen verbroken en ronduit toegegeven, dat hij vroeger lid van Ku Klux Klan is geweest. Terstond daarop liet hij er echter op volgen, dat hij niet vooringenomen is tegen joden, katholieken of negers. „Ik geloof," zoo zeide hij, dat mijn record als senator reeds elke onverdraagzaamheid op gebied van ras en godsdienst weerlegt. De ten aanzien van mij gedane zinspelingen zijn gegrond op het feit, dat ik ongeveer 15 jaar geleden mij bij den Ku Klux Klan heb aange sloten. Later heb ik mij daaruit teruggetrok ken en nooit ben ik opnieuw toegetreden." Hij voegde er aan toe geen sympathie te koesteren voor welke organisatie ook, die zich zelf de on-Amerikaansche bevoegdheid toe kent, de volledige vrijheid van godsdienst te belemmeren. De meeste bladen veroordeelen Black's rede en sommige eischen zijn onverwijld aftreden. Senator Borah en John Lewis behooren tot degenen, die de rede goedkeuren, evenals de meeste democratische collega's van Black. De Amerikaansche orde van advocaten heeft een motie aangenomen, waarbij den senaat wordt verzocht, een volledig onder zoek in te stellen naar personen, die in rech terlijke functies benoemd worden. Deze mo tie betee-kent een compromis in de kwestie van Black, t.w. in hoeverre de orde haar afkeuring over zijn benoeming moet uitspreken. VON GABLENZ E NDE ZIJNEN IN HET VADERLAND TERUG. De directeur van de Lufthansa. Freiherr von Gablenz en zijn metgezellen, die op hun vlucht van China naar Duitschland eenige maanden te Khotan gevangen werden gehouden, zijn Zondag met hun vliegtuig D-Amoy te Berlijn teruggekeerd. Zij werden door een groote me nigte op het vliegveld Tempelhof begroet. VLIEGONGELUK BIJ PARIJS. Zondagmiddag is bij de voorstad Villejuif bij Parijs een militair vliegtuig omlaag gestort. Het toestel werd geheel vernield, de piloot was op slag dood, de waarnemer kon nog op het laatste oogenblik met zijn parachute uit het vliegtuig springen. Hij werd ernstig gekwetst. Fransch-Britsche nota naar Rome verzonden. Italië's medewerking bij de behandeling der inmengingskwesties verzocht. Naar Reuter verneemt, is de Britsch-Fransche nota. waarin Italië wordt uïtgenoodigd tot een open hartige bespreking van het Spaan sche vraagstuk. Zaterdagavond naar Rome verzonden. In de nota, die slechts 600 woorden zou bevatten, wordt aan Italië op vriendschappelijke en hoffelijke wijze verzocht, deel te nemen aan een poging, de kwesties, welke met de buitenlandsche inmenging in Spanje verband houden, op snelle wijze te behandelen. In Britsche kringen is men van oordeel, dat de samenwerking, die in de Middelland- sche Zee na de conferentie van Nyon moge lijk is geworden, als een geschikt uitgangs punt voor de voorgestelde driezijdige bespre kingen kan worden beschouwd. De Gastentoonstelling gesloten. HAARLEM Maandag. De gastentoonstelling in het Concertgebouw behoort weer tot het verleden. Men is eeni ge dagen in de gelegenheid geweest, te zien, wat men met gas kan doen, zoodat de vele huismoeders en toekomstige huismoeders waarschijnlijk de waarde van het gebruik van gas hebben leeren inzien. En niet alleen de tentoonstelling zelf trok groote belangstelling, ook de demonstraties in het kookenn waren een aardige en welkome afwisseling om het programma populair te maken. Velen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid ook hun kookkunst te demon streren, en kunnen wel zeggen, dat de winnaressen hun „mit Mühe und Not" ver diend hebben. Ieder toch zou gaarne derge lijke maaltijden dagelijks op zijn tafel geser veerd krijgen, als door deze kooksters voorschijn" werden gebracht. We kunnen dan ook wel zeggen, dat deze kookwedstrijden de hoogtepunten in het ten toonstellingsprogramma gevormd hebben. Wat de algemeene indruk van deze tentoonstelling betreft, twijfelen we er niet aan dat het doel, namelijk de populariteit van het gasbedrijf te verhoogen, zeer zeker bereikt is. Want hoewel gas reeds 100 jaar in practij-k gebracht werd, hebben we toch op deze tentoonstelling kun nen zien, dat nog steeds nieuwe toepassingen voor het gebruik uitgevonden worden. Een zuinige huisvrouw zal natuurlijk zoo weinig mogelijk gas gebruiken, en al klinkt het verwonderlijk, de verkooporganisatie van de gasbedrijven is er werkelijk op gericht, het gasverbruik zoo zuinig mogelijk te doen zijn. Want door een lage gasrekening bespaart men immers Het groote aantal bezoekers, hoewel op het gebied van tentoonstellingen in onze stad zeer verwend (het tent-oonstellings-seizoen schijnt in onze setad zonder einde te zijn!), moet wel voor de aantrekkingskracht van het woord „gas" een bewijs zijn. Want het woord gas, dat we den laatsten tijd zoo dikwijls met vredelievende bedoelingen hooren noemen, kan in verband met het uiteindelijk „smake lijk resultaat" in dezen vorm toch slechts vre- de-stichtend zijn! ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Vrieskou stond kalm te kijken naar Dooi. Thijs keek hem met nieuwsgierige oogen aan. Wat zou Vrieskou in den zin hebben? Maar plotseling zag hij, dat Vrieskou hem een teeken gaf. Hij keek hem aandachtig aan. En toen begreep hij opeens wat hij van plan was. Even een knikje.... toen sprong Vrieskou plotseling op, en gaf Dooi een harde stomp in den rug, zoodat deze voorover met zijn neus in de plas viel, die hij zelf gemaakt had. Op hetzelfde oogenblik liet Thijs zich op het hoofd van Dooi neerkomen, zoodat deze absoluut niets meer kon uitrichten. Oom, gauw een touw, dan zullen we hem binden, riep Thijs op gewonden uit. Oom snelde als een haas een hut van een Eskimo binnen, en even later kwam hij met een touw terug. Het binden van Dooi was het werk van een oogenblik. Mooi, zei Thijs, dat is ook weer achter den rug. Toen Zaterdagavond om half elf de ten toonstelling officieel voor het publiek gesloten werd, verzamelden bestuur, leden van de ver schillende organisaties en standhouders, zich op het podium, waar als besluit van de ten toonstelling het woord gevoerd werd door den heer J. A. A. Ochtman, directeur van het. gas bedrijf. die o.m. zeide: „Wij hebben allen samengewerkt, deze ten toonstelling tot stand te brengen en ik twijfel er niet aan, of zij zal zeer zeker succes heb ben. ik stel er prijs op, allen dank te zeggen voor de medewerking, die zij ons verleend hebben." Vervolgens werd een kort woord gesproken door den heer J. Rijbroek, die aan den di recteur dank bracht uit naam van alle stand houders. Het gezellig samenzijn, dat na afloop van deze redevoeringen plaats vond, was een be hoorlijk besluit van de tentoonstelling. Paddenstoelententoonstelling. Interessante en leerzame expositie. HAARLEM Maandag. In de hall van de H.B.S. aan het Sant poorterplein werd Zaterdag en Zondag door de Ned. Mycologische Vereeniging, in samen werking met de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Natuurhistorische Ver eeniging, een interessante paddenstoelen tentoonstelling gehouden. Nadat een aantal leden Zaterdagmiddag, onder leiding van den heer van Eindhoven een paddenstoelen excursie had gehouden naar het Vogelenzangsche Bosch, waar tal van soorten voor de tentoonstelling werden verzameld, werd de tentoonstelling Zater dag voor het publiek opengesteld. Een aantrekkelijk en leerzaam geheel was verkregen, doordat men bij alle soorten de namen op kleine kaartjes vermeld had, zoodat de leek eenigszins thuis kon raken m de interessante boeiende zwammenwereld. Verder waren verschillende fraai geïllustreer de boeken aanwezig waaronder een over de Japansche paddenstoelenflora, terwijl ook verschillende gekleurde platen aan de wan den waren opgehangen. Tijdens de tentoonstelling werden telkens korte voordrachten gehouden, geïllustreerd met fraaie lantaarnplaatjes, waardoor het publiek eenigszins vertrouwd werd gemaakt met de beginselen der mycologie. Voor deze tentoonstelling, die zoo lang zamerhand een prettige en nuttige traditie begint te worden, bestond, vooral ook van de zij-de der jeugd, zeer veel belangstelling, wat voor de heer van Schaick en zijn hel pers, die zich de moeite getroost hebben deze tentoonstelling in te richten, een prettige voldoening moet zijn geweest. Jammer dat noch de tentoonstellingsruimte, noch de de bederfelijkheid der paddenstoelen het toelaten, deze tentoonstelling wat langer te doen duren. PRDEKAMMA DINSDAG 5 OCTOBER 1937. HILVERSUM I. 1875 M. KRO-Uitzending. 8.-009.15 en 10.Gramofoonmirziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. Om 1.Gramo foonmuziek.). 2.Voor de vrouw. 3.Mode cursus. 4.Gramofoonmuziek. 4.05 K.R.O.- Orkest en gramofoonmuziek. 5.45 Felicitatie bezoek. 6.Gramofoonmuziek. 6.15 KR-O- orkest. 6.40 Esperantocursus. 7.Berichten 7.10 „Wanneer de Paus van Rome spreekt", causerie. 7.30 Causerie voor de winterhulp, door Minister Romme. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Schaakreportage. 3.20 KRO-Symphonie-orkest. 9.35 Gramofoon muziek. 9.40 Causerie. 10.KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Schaak reportage. 10.50 De KRO-Boys, solist en gra mofoonmuziek. 11.3012.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II. 301 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 R.V.U. 8.Gramofoonmuziek. 10.Morgenwij ding. 10,15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.Huishoude lijke wenken. 11.30 Jetty Cantor's Ensemble. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.15 Omroeporkest 2.Gramofoonmuziek. 21.5 Omroeporkest 2.45 Knipcursus. 3.45 Zang en piano. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.15 Zang en piano. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.Voor de kinderen 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro- Dansorkest. 7.30 Causerie voor de winterhulp door Minister Romme. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Gramofoon muziek. 10.20 Bridgecursus. 11.Berichten A.N.P. 11.10 Voor schakers. 11.20 Avro-Dans- orkest. 11.40—1200 Gramofoonmuziek DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 en 12.05 Gramofoonmuziek. 12.20 Revue-programma. 1.05 Orgelconcert. I.352.20 Gramofoonmuziek 4.20 Korte causerieën. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Het A. Dulay-kwintet en solisten. 5.20 Julius Kantrovitch en zijn orkest. 6.— Zang. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Northern-Iveland-orkest m.m.v. solisten. 7.50 ..Thought Grooves", cau serie. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berich ten. 9.40 „I was there. Mafeking", causerie. 10.Radiotooneel 10.50 BB-C-Theater-orkst en soliste. 11.35 Grosvenor House Dansorkest II.5012.20 Dansmuziek, (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10. 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Gevarieerd concert en zang. 2.50 Zang. 3.05 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 5.05 Piano voordracht. 5.20 Gevarieerd concert. 7.2-0 Warschau'sPhilharmonïsch Orkest. 9.20 Piano voordracht. 9.35 Zang. 10.05 Radiotooneel. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 H. Hagestedt's orkest. 11.2-0 Verzoekconcert. 12.35 Omroep orkest. 3.20 Omroeporkest en -kleinorkest. 5.20 Solistenconcert. 6.30 Gramofoonplaton. ".20 Opening van het Winterhulpseizoen. 9.50 -11.2-0 Kamerorkest en Omroepkleinorkest. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salon-orkest .30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. .5.20 Omroeporkest. 6.50 Salonorkest. "20 dito. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep dansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en -koor m.m.v. solisten. 10.3011.20 Gramo foonmuziek. nr.rTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Opening van het Winterhulpseizoen. 20 Berichten. 9.50 Fagot en cello. 10.05 Weer bericht. 10.2011.20 E. Börschel's ovkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6