iano' W. Alphenaar Eindelijk heeft de gemeente een goedgekeurd uitbreidingsplan. ROTTERDAMSCH HOFSTAD TOONEEL. z A T E R DAG 9 OCTOBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 VELSEN. Een lange weg, die ditmaal kort was. Ook Ced. Staten wijzen de meeste bezwaarschriften af. Uitbreidingsplannen plegen in den regel lange wandelingen te maken en in de gemeente Velsen weten we daarvan mee te praten. Feitelijk heb ben we in onze gemeente nog nooit een uitbreidingsplan gehad, dat den wettelijk voorgeschreven weg ten volle heeft afgeloopen. En daarom verrast het des te meer, dat we dezer dagen mochten vernemen, dat Ge deputeerde Staten hun goedkeuring hadden gehecht aan het plan-Ver hoef. behoudens natuurlijk enkele uitzonderingen, die bij dergelijke zaken nu eenmaal niet voorkomen kunnen worden; immers nergens meer dan hier geldt het: Zooveel hoofden zooveel zinnen. Dat de weg ditmaal kort is geweest moge blijken uit het volgende; Op 1 Juli 1935 ving de tegenwoordige directeur van Openbare Werken Ir. J. A. Verhoef zijn loopbaan in onze gemeente aan. Een der eerste opdrachten, die hij van bur gemeester en wethouders ontving was het ontwerpen van een nieuw uitbreidingsplan Onze gemeente was, hoe vreemd het ook moge klinken, nog steeds in "het bezit van een plan. dat alle instanties had gepasseerd. Het was een moeilijke opdracht, die de heer Verhoef ontving. Maar spoediger dan men had kunnen verwachten, was hij met zijn werk gereed. Het spreekt vanzelf, dat hij bij dit werk door zijn ambtenaren ijve rig ter zijde werd gestaan. Op 15 September 1936 werd het plan door den Raad vastgesteld; het doorliep verder de voorgeschreven instanties en thans, nauwelijks een jaar later kon het door Ge deputeerde Staten worden goedgekeurd. Met eenige uitzonderingen, Met eenige uitzonderingen natuurlijk, Deze uitzonderingen betreffen in de eerste plaats het gebied ten Noorden van het Noordzee- Jranaal. Tn het betreffende besluit over wegen Gedeputeerde Staten, dat het niet gewenscht moet worden ge acht. dat de bestemming van het ten Noorden van het Noordzeeka naal gelegen gebied, dat in het plan in hoofdzaak is betrokken en dat begrepen is in het streekplan IJmond-Noord wordt vastgelegd in een gemeentelijk uitbreidingsplan, omdat de vaststelling daarvan wordt voorbereid door een tot dit doel in het leven geroepen streekplancom- - missie. Ook de gronden, waarvoor het plan ln onderdeelen, gemerkt A (Velsen benoorden het Noordzeefc*naal) is vastgesteld zijn ge legen binnen het gebied, waarvoor het bovenbedoelde streekplan zal komen te gel den. Een en ander, aldus overwegen Gede puteerde Staten, behoeft niet in den weg te staan aan de goedkeuring van dit ge deelte van het plan, hetwelk betrekking heeft op de gronden, welker begrenzing en indeeling. naar thans reeds kan worden vastgesteld, niet in strijd zullen komen met het in voorbereiding zijnde ontwerp van het streekplan en ten aanzien waarvan een nadere aanwijzing van de bestemming in onderdeelen zeer urgent is te achten. Ten aanzien van het overige, meer Zuidelijk gelegen gedeelte van het hier bedoelde plan in onderdeelen kan thans nog niet worden beoor deeld, of het wel zal passen in het te zijner tijd vast te stellen streek plan. weshalve dat gedeelte niet voor goedkeuring in aanmerking kan komen. Een nïet-ontvankelijkp reclamant. W. van Heijst. voor zoover hij in zijn qualiteit als raadslid bezwaar tegen de plannen heeft ingediend, kan ïn deze bezwaren niet worden ontvangen, aangezien een lid van den gemeenteraad als zoodanig niet kan worden aangemerkt als „be langhebbende" in den zin van art. 77 der Woningwet. Verschillende reclamanten krijgen nul op het request. Door verschillende reclamanten is bezwaar aangevoerd dat van hun gronden een on evenredig groot gedeelte is bestemd voor den aanleg van wegen, straten, pleinen enz, waardoor slechts een geringe oppervlakte voor bebouwing beschikbaar blijft, hetgeen voor de betreffende eigenaren, naar zij vreezen. ernstig financieel nadeel zal mee brengen. Al moet worden vooropgesteld, zoo over wegen Gedeputeerde Staten, dat de ontwor pen gebieden zijn getracteerd en dat hier- matige wijze over de in de plannen begre pen gebieden zijn getracteerd en dat hier voor geen betere oplossing kan worden aan gegeven. kan niet worden ontkend, dat van onderscheidene perceelen een aanmerkelijk gedeelte voor dit doel zal worden in beslag genomen. Het financieel nadeel, hetwelk re clamanten hiervan duchten, zal worden on dervangen door de verordening, houdende algemeene regelen voor het in exploitatie brengen van gronden als bouwterrein door particulieren (de vereffeningfWerordening) door den gemeenteraad van Velsen vastge steld bii besluit van 15 September 1936. Wel iswaar bevat bedoelde verordening thans nog eenige leemten, waardoor de belangen van de betrokken eigenaren niet voldoende tot hun recht komen, doch gezien de uitdruk kelijke toezeggingen bestaat, vertrouwen, dat de verordening binnenkort zoodanig zal zijn aangevuld, dat elke onredelijke bena deeling van de hier bedoelde grondeigenaren zal worden voorkomen. Verschillende recla manten geraken door de vaststelling van onderhavige nlannen geenszins in een on gunstiger positie dan waarin zij onder dr werking van het tot dusverre van krach' zijnde plan verkeercn. zoodat hun bezwaren ook op dien grond reeds ter zijde moeten worden gelegd Enkele reclamanten hebben zich er op beroepen, dat een vorig plan voor hen gun stiger exploitatiemogelijkheden bood. Zoo danig beroep kan hun niet baten, aangezien, gelijk door de Kroon meermalen is beslist, aan een uitbreidingsplan dat periodiek pleegt te worden herzien, geen blijvende rechten kunnen worden ontleend. Nog een wijziging. Ten aanzien van de gronden, kad. Vel sen sectie E, voor zoover in het plan-in hoofdzaak aangewezen voor bebouwing met gebouwen, vereischt voor de uitoefening van landbouw, tuinbouw en veeteelt en voor ver spreide bebouwing met een minimum af stand van 100 M. van gebouw tot zijwaart- sche erfscheiding (bezwaar de Graaff) over wegen Gedeputeerde Staten, dat dit terrein zoo beperkt van oppervlakte is. dat ten aan zien van dit terrein de daarvoor in het plan aangegeven bestemming niet kan worden verwezenlijkt, terwijl het tevens zoodanig door wegen en bebouwde terreinen is om sloten, dat het 'evenmin tot een volgens de eischen van het plan bebouwbaar terrein kan worden vergroot, in verband waarmee het onderhavige terrein geacht, moet worden ten onrechte met de daarvoor aangegeven bestemming' in het plan-in hoofdzaak te zijn opgenomen, hetgeen bij de mondelinge be handeling van de bezwaarschriften van de zijde van het gemeentebestuur ook is er kend Duinterrein uit het plan gelicht. De bezwaren door eenige grondbezitters gemaakt tegen de aanwiizing van hun gron den voor bebouwing met villa's op een ter reinoppervlakte van minstens 10 H.A. per woninz worden door G. S. erkend met de overweging, dat niet aangenomen kan wor den, dat de behoefte aan dat soort van wo ningen in deze gemeente zoo buitengewoon groot is en deze aanwijzing feitelijk gelijk staat met een bouwverbod op die gronden waardoor aan de eigenaars zeer groote schade zou worden toegebracht, zonder dat hun die schade vergoed wordt. Op grond van deze en nog vele andere overwegingen besluiten Gedupteerde Sta ten, het plan goed te keuren en de inge diende bezwaren voor zoover daaraan door de aangegeven beperking van de goedkeuring niet is tegemoet gekomen voor zoover recla manten in hun bezwaren ontvankelijk zijn te achten, ongegrond te verklaren. UN/T EN IETÏEEEN HET TOONEEL DE WITTE ZIEKTE. Aan de R.K. Ver. Geloof en Wetenschap hebben wij het te danken, dat De Witte Ziekte, het stuk van Karei Capek, dat Van der Lugt Melsert in het vorige seizoen ter viering van het 20-jarig jubileum van het Rotterdamsch- Hofstad tooneel op het repertoire heeft ge bracht eindelijk dan toch ook te Haarlem is opgevoerd. Het is een stuk, dat om zijn paci fistische strekking meer dan om zijn dramati sche waarde belangrijk is en het is om den tendenz dan ook. dat ik „De Witte Ziekte" kan aanbevelen voor een opvoering voor de ver- eenigingen. welke in de eerste plaats tot doel hebben de vredesbeweging te dienen. Het stuk van Capek wordt door een groote humanitaire gedachte gedragen. De schrijver plaatst een dokter Dr. Gaien die een af doend middel heeft gevonden tegen de „witte ziekte", een soort doodelijke melaatschheid, welke als een geesel over de wereld gaat. tegenover een dictator, een soort Mussolini, die zijn volk in den oorlog wil drijven. Dr. Galen is in den wereldoorlog pacifist geworden en hij wil zijn geheim, dat millioenen menschen kan redden, alleen openbaren, wanneer de dicta tor den oorlog in den ban doet. Hier staan dus twee krachten tegenover elkander; de Het* is geen geluk of toeval, dat onze piano-omzet zich van jaar tot jaar aan zienlijk heeft uitgebreid. Dit bereikten wij door onze coulante bediening. Ons devies is altijd geweest: goede waar goedkoop; juist daaraan hebben wij onze groote kring van relaties te danken. Ook in gebruikte piano's kunnen wij U de beste merken en kwaliteiten aanbie den. De langdurige garantie welke wij hierop geven is voor U de beste waarborg KRUISWEG 49 - HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.j De chef der Duitsche luchtmacht, generaal Milch, is eenige dagen de gast geweest van de Fransche regeering. Hierboven ziet men hem tijdens zijn bezoek aan de luchthaven te Reims. Op den achtergrond de bekende Duitsche oorlogs piloot Ernst Udet. DRANKBESTRIJDING. Onder voorzitterschap van den heer W. P. J. Overmeer hield het Centraal Drankweer Comité zijn najaarsvergadering. Behandeld werd de mogelijkheid tot oprichting van een geheel-onthouders zangkoor waartoe een ver zoek was gedaan door den Bond van Geheel onthouders Zangkoren. Een vergadering daartoe zal worden gehouden. Naar de ver gadering van het Adviesbureau der Centrale Drankweer uit de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme te Utrecht, werden afgevaar digd de heeren S. J. Vester en J. D. Mulder. Op deze vergadering zullen referaten worden gehouden door de heeren Dr. C, P. Gunning, G. Oosterbaan Martinius en C. E. van Eykern over de jeugd. Aan het congres voor Alcohol- bestrijding bij het Snelverkeer zal worden deelgenomen. Tot afgevaardigden werden be noemd de heeren: A. G. de Quastenit en D. Elzinga. Op dit congres zullen als sprekers optreden de heeren Mr. Dr. J. Wijnveldt, Mr. J. W. Hollema en A. Viruly. Besprekingen betreffende den stand der drankbestrijding werden gehouden, voorts besloot het Comité in beginsel tot propagan da inzake het snelverkeer. De vergadering had een geanimeerd verloop. NEDERL. ONDEWIJZERS GENOOTSCHAP. De af deeling Haarlem van het N. O. G. vergadert Donderdag' 14 October in Lion d'Or. De heer J. Panman, voorzitter der Nederl. Reisvereeniging, zal een causerie met licht beelden houden over de Italiaansche Meren en Venetië. LOTERIJ HAARLEMS BLOEI. ..Haarlem's Bloei" heeft de ministerieele goedkeuring verkregen op een ten hare bate te houden loterij. KUNST AAN HET VOLK. De pianist Josef Pembaur zal op Maandag avond 11 October in de gemeentelijke Con certzaal een concert geven voor de leden van Kunst aan het Volk. GEMENGD KOOR „POLYHYMNIA". Aan den Nationalen Zangwedstrijd te Bus- mm zal op Zondag a-s. worden deelgenomen door het Gemengd koor „Polyhymnia", alhier, onder leiding van den heer Willem Hespe. WIELRIJDSTER GEVALLEN. Vrijdagavond acht uur had een twintig jarige verpleegster aan het begin van de Dreef en het Plein het ongeluk, met haar fiets tegen den trottoir band te rijden. Zij viel en kreeg een lichte hersenschudding. Na door leden van den Ongevallendienst verbonden te zijn. werd zij per ziekenauto naar het Diaconessen- huis vervoerd. PADVINDERIJ. Najaarskampvuur. De padvinders uit het district Haarlem van de N. P. V. zullen op Zaterdagavond 16 Oc tober hun najaarskampvuur houden op het landgoed Wildhoef te Bloemendaal. De Haarlemmers zullen om 7 uur verzame len in het Kenaupark en vandaar onder trom geroffel en trompetgeschal opmarcheeren naar Wildhoef, waarom om pl.m. S uur het kampvuur zal ontstoken worden. VERVOER N. Z. H De Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij deelt ons mede dat de vervoers- opbrengsten gedurende September 1937 f 254.566 beliepen, tegen f 250.286 in dezelfde maand van 1936. MARATHONDANS NOG EENS IN HAARLEM De directie van den Stadsschouwburg ver zoekt ons mede te deelen, dat met het oog op het succes, dat Charlotte Kohier Donder dagavond in den Schouwburg behaalde met haar jubileum-voordracht „Marathon-dans" hiervan op Donderdag 14 October een reprise zal worden gegeven. JUBILEUM W. FLOOREN. Zaterdag, 16 October hoopt de heer W. Flooren, assistent aan het Postkantoor al hier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de posterijen in dienst trad. De a.s. jubilaris deed in 1 Mei 1918 zijn eindexamen als assistent en werd in dien rang op 1 Juli van dat jaar benoemd te Haarlem. Voordien als besteller te Overveen en thans op het Expeditie bureel te Haarlem, heeft hij zich door zijn prettig humeur veel vrienden weten te maken. man, die den vrede en de man, die den oorlog wil. De witte ziekte heeft alleen vat op men schen van bovélh de 45 jaar. Wanneer Baron Krüg, de kanonnenkoning, door de ziekte wordt aangetast, wil Dr. Galen hem slechts het leven redden, als deze besluit zijn fabri cage van wapentuig en munitie stop te zetten. 'En als aan het slot ook de dictator, nadat hij zijn volk in den oorlog heeft gestort, het slachtoffer wordt van de gevreesde ziekte, zal Dr. Galen ook hem alleen de reddende hand toesteken, als hij vrede sluit. Maar tot den vrede komt het niet, want wanneer ein delijk de dictator heeft toegegeven en Dr. Galen bij zich ontbiedt, wordt de dokter dooi de woedende menigte gedood en hij neemt het geheim van zijn geneesmiddel en tege lijk den eeuwigen vrede met zich mee in het graf. De gedachte waarop diFstuk is gebouwd, is zeer zeker een mooie vondst. Capek stelt twee krachten tegenover elkander, de paci fistische en de oorlogszuchtige en vooral Dr. Galen, de idealist, die meent, dat hij met zijn geneesmiddel ook de remedie tegen den oor log gevonden heeft, is in dit stuk een prach tige figuur geworden. Jammer genoeg, heeft hij aan de tegenpartij niet dezelfde volle maat gegeven. Het is heel duidelijk bij wien de schrijver met zijn sympathie staat. Galen is volop een mensch geworden in dit stuk. maar en dat is wel een belangrijke fout in dit stuk de tegenpartij bestaat voorname lijk uit 'poppen. Men gelooft niet volkomen aan dezen dictator en vooral het slottafereel, waarin de dictator door de witte ziekte wordt aangetast maakt veel meer dan de eerste tafereelen den indruk van maakwerk. Dit stuk van Capek is in zijn verschillende tafereelen zeer afwisselend van kwaliteit. Er zijn ontegenzeggelijk heel knap geschreven scènes in. „De witte ziekte" en vooral in de in leiding, die in de kliniek van professor Sige- lius speelt, boeit dit stuk ongetwijfeld. Maar hoe verder de handeling vordert, hoe minder wij er in gelooven en er zijn fragmenten zooals die, welke spelen in het gezin van den boekhouder die zelfs zeer dilettantisch en opzettelijk aandoen. Een sterker tooneelschrij- ver dan Capek zou van dit gegeven een veel forscher en aangrijpender stuk hebben ge maakt. Als geheel is De Witte Ziekte al thans volgens mijn oordeel beneden den opzet gebleven. Wanneer de schrijver zijn mooi gegeven volkomen had aangekund, zou het publiek diep onder den indruk zijn gekomen. Dit nu was bij de opvoering van gisteren, die toch voor een stampvolle zaal plaats had, niet het geval. Uit de reactie van het publiek, dat bi] Geloof en Wetenschap niet bestaat uit fana tieke pacifisten, was duidelijk op te maken, dat Capek slechts ten deele zijn doel, waar voor hij toch zijn stuk geschreven heeft, be reikte. En toch lag dit niet aan de opvoering, die over het algemeen zeer goed was. Van der Lugt Melsert heeft met blijkbare liefde De Witte Ziekte geleid en er als regis seur heel veel werk van gemaakt. Het was eei? uitstekend verzorgde voorstelling, waarin ook knap individueel spel werd gegeven. Van der Lugt zelf speelde Dr. Galen en hij heeft deze humanitaire idealist volkomen tot leven ge bracht. Hij gaf het schuchtere en „Welt- fremde" van dezen dokter prachtig gaaf weer. Hij was niet alleen man van de wetenschap maar vooral de heldhaftige mensch, die voor een ideaal durft te leven en te sterven. Een zeer indrukwekkende en au fond diep tragische figuur. Voortreffelijk was ook Anton Roemer als de ijdele professor, klein als mensch In tegenstelling met Dr. Galen. Roemer wist met tact te vermijden, dat deze Sigelius een caricatuür werd. En hoe groot was" daarvoor het gevaar, bij dezen man, die door Capek wel in een zoo ongunstig mogelijk licht ge plaatst was. Roemer speelde hem heel fijn en geestig. Bron was de dictator. In het middenge deelte van het s&k, toen hij enkel den dicta tor uiterlijk had te typeeren vond ik hem zeer goed. maar in het slottafereel stelde hij mij teleur. Toen bleef zijn spel van wisselen de angst en kracht beneden de verwachting. Bij grooter spel van Bron zou de eindindruk waarschijnlijk sterker zijn geweest, al was de scène als geheel dan ook vrij onbeholpen geschreven. Theo Frenkel was overtuigender en vooral dramatischer in zijn spel als Dr. Krüg, toen deze kanonnenkoning door de witte ziekte was aangetast. Hij beheerschte zijn rol veel meer en was vooral zeer mooi in zijn sterk geconcentreerd spel, toen hij het geheim van zijn ziekte nog niet voor de anderen wilde openbaren. Deze vier mannenfiguren zijn de hoofdper sonen in het stuk. "De vrouwen spelen in De Witte Ziekte slechts een secundaire rol. Sfeer was er ongetwijfeld in de voorstel ling en Van der Lugt's knappe regie was overal merkbaar. Toch kon men moeilijk van een groot succes spreken, wat volgens mij voor een groot deel geweten moet worden aan het gemis aan werkelijke dramatische kracht van het stuk. J. B SCHUIL. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. ■Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, loordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De 20 K.M.-Marsch. Geachte redactie, In uw blad van Zaterdag 2 October jl. stond een ingezonden stuk van den heer F. Bischot Jr. over „Excessen in de Wandel sport". Het antwoord van den heer G. A. Ramaker aan bovengenoemde^ inzender acht ik niet juist. De heer Bischot raakt hier een wonde plek van sommige specifieke wandel- vereenigingen (de goede niet te na gespro ken) en ik zou dan ook gaarne de opmerk zaamheid van uw lezers op het volgende willen vestigen Wat is een prestatie-marsch? Dit wordt niets meer of minder dan snelwandelen. Het gaat er om. wie het snelst die 20 K.M. aflegt en nu wil het er bij mij niet in. dat het bij een a tweemaal per jaar blijft, want om een prestatie te leveren op 8-jarigen leeftijd 20 K.M. in 3 uur en 25 minuten af te leggen, moet getraind worden en zwaar getraind ook. Dat weten de wandelaars ook heel goed. Het blijft dus niet bij één a tweemaal, maar het wordt minstens 10 a 20 maal per jaar, dat zoo'n afstand door een 8-jarig knaapje ge marcheerd moet worden. Ik kan mij dan ook niet goed voorstellen, dat men den hier bij betrokken medicus voldoende ingelicht heeft hoe uitgebreid zoo'n wandel -trai ning voor zoo'n knaapje wordt, om aan der gelijke prestatie-marsch en mede te doen. Er nemen ook volwassenen deel aan die wedstrijden, waardoor die kinderen erg op- Wij mi aken regenwater Niet, omdat wij vinden, dat het in ons land nog niet genoeg regent, maar om Uw wasch te kunnen behandelen met zacht en zuiver water, waarin de zeep overvloedig schuimt. Bij Beelen wordt het goed niet schoon ge boend maar schoon gewasschen. Mogen wij eens aankomen Gedeeltelijke Mangelwasch 20 ct. p. K.G. Algeheele Mangelwasch. 25ct. p.K.G. Eenvoudige opmaakwasch 30 ct. p. K.G. proefwasch halen bij Wassclierij J. BËELM «fc Zn Bleekersvaartweg 13 - Heemstede - Tej. 28189 (Adv. Ingez. Mea.) gejaagd worden om toch maar zoo min mo gelijk bij den eerst aankomenden volwasse ne achter te blijven. De K.N.G.V.- of K.N.A.U.-leiding zal er toch ook niet aan denken, om maar eens een voorbeeld te noemen, een 8-jarig jonge tje uit te laten komen tegen Osendarp of an deren athleet. Er zijn nog meer bezwaren, te veel zelfs om op te noemen. Voor mij is het niets anders dan een bizar voorbeeld van leiding gegeven op het gebied van de wandelsport. Met dank voor plaatsing, W. MARSMAN, leeraar M.O. Lich. Opv., be stuurslid der Wandelcom missie van het KN.G.V. Ook dit stuk gaven we aan den heer Ra maker ter inzage. Hij schreef het volgende: „Onder dankzegging voor de inzage van dit stuk komt het mij beter voor hierop niet ver der in te gaan, zooals ik ook reeds schreef naar aanleiding van het stuk van den heer Bischot Jr. Op deze wijze komt men toch. nooit aan een einde. Wel hebben naar ik verneem de ouders der beide jeugdige deelnemers zich bereid verklaard, aan de schrijvers dezer twee ingezonden stukken eventueel gewenschte inlichtingen te ver strekken. Desgewenscht is het adres aan ons secretariaat Wilgenstraat 62, te vernemen." (Wij sluiten hiermee de discussie. Red,) HOLLAND-AMERIKA LIJN. Drechtdijk, 5 v. Vancouver n. Rott. Bilderdijk, Rott. n. Baltim. 5 van Boston. Beemsterdijk,, N.-Orleans n. Rott. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver, 7 van Lon den. Edam, N.-York n. Rott. 7 te Londen. Delftdijk Vancouver n. Rott. 8 te Liverpool HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfont. 8 v. Hamburg n. Amst. Jagersfontein, 8 (n.m.) v. Rott. n. Beira. Bloemfont. t(.) 3 te Genua verw. HOLL.—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk (u.) 7 te Iloilo. Serooskerk (t.) 7 te Kobe. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterand (t.) 7 van Santos. Waterland (t.) 7 van Santos. Salland, 8 v. Amst. n. B.-Ayres. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Bengkalis, 8 v. Amst. te Batavia. Joh. v. Oldenbarnevelt (t.) 8 v. Pt. Said. Singkep (t.) 7 v. Pt. Sudan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (t.) 7 v. Rio Janeiro. KON. NED STOOMB. MIJ. Berenice, 8 v. Amst. te Hamb. Calypso, 7 v. Calamata n. Susa. Hercules, 8 v. Amst. te Rott. Irene, 5 v. Pto. Barrios n. Curasao. Medea, 8 v. New-York n. Haiti. Orestes, 7 v. Callao te Valparaiso. Plato, 7 v. Trinidad n. Guiria. Poseidon, 8 v. Londen te Amst. Stuyvesant, 8 v. Na-York n. Pt. au Prince. Baarn, 6 v. Corral te Tocopilla. Ajax, 8 v. Danzig te Amst. Theseus, Amst. n. Genua 6, 70 m. O. v. Niton. Nero, Amst. n. Oporto 7, 100 m. Z. v. Land's End. Colombia, Barbados n. Amst. 8 v. Plymouth via Havre. Deucalion, 8 v. Amst. te Piraeus. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. 8 Holtenau. Rhea, 8 van Portünao te Genua. Vesta, 8 v. Venetië te Triest. Van Rensselaer, 8 v. Amst. n. West-Indië. Merope 8 v. Amst. n. Aarhuus. Perseus, 8 v. Amst. n. Rott. NED.-END. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 22 te Pt. Darwin, vertr. 9 n. Soera- baja v. dokken. Agnita, 8 te Amst. voor dokken. Mirza, 27 v. Curacao n B Ayres ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (t.) 8 (5 n) v. Londen. Baloeran (u.) 8 v. Marseille. Palembang (u.) p. 8 K. Bon. Ameland Ct.) p. 8 K. del Armi, 11 (7 v.) te Marseille verw. z Brastagi (u.) 8 v. Rott. Garoet (t.) p. 7 Pt. de Galle. STOOMV MIJ OCEAAN. C. of Pittsburg, Japan n. Rott. 7 v. Kee- lung. Stentor, Jap. n. Rott. 7 v. Pt. Said. Theseus. Batavia n. Amst. 9 te Londen verw. vertr. 12. Ajax, Japan n. Rott. 8 v. Londen. Hector. 7 v. Rott. te Yokohama. Clytoneus, Bat. n. Amst. 8 van Gibraltar.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10