Niet-inmengingscommissie deze week bijeen. Concessie aan Italië. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil l DONDERDAG 14 OCTOBER 1937 HA ARE EM'S DAG BEAD Luchtgevechten hoven Saragossa, Tijdens de besprekingen der laat ste dagen zijn de Fransche en Britsche regeeringen overeen gekomen een nieuwe ernstige poging in het werk te stellen om een oplossing van het vrijwilli- gersvraagstuk in de commissie voor de niet-ïnmenging mogelijk te maken_ Parijs en Londen zijn het er verder over eens, aldus verneemt Reuter, dat aan die po ging een vrij beperkte termijn moet worden verbonden en dat men niet kan verwachten, dat de tegenwoordige ontwikkeling in Spanje kan blijven voortduren, als men in de commissie niet tot over eenstemming komt. Besloten werd de commissie Zaterdag bijeen te roepen Het Fransch- Engelsche besluit wordt als een concessie aan Italië beschouwd en in verband daarmede wordt te Londen de hoop uitgespro ken, dat de pogingen der commis sie niet zullen worden verijdeld door een tactiek van obstructie van welke zijde ook. Havas verneemt nader uit Londen: De tegen Zaterdag vastgestelde bijeen komst van de niet-inmengingscommissie, welke zal beraadslagen over en binnen den kortst mogelijken tijd de terugtrekking van buitenlandsche vrijwilligers uit Spanje tot een goed einde zal moeten brengen, wordt in welingelichte Engelsche kringen voorgesteld als het eerste resultaat der be sprekingen, die de laatste 48 uur zijn ge houden tusschen Parijs en Londen na de ont vangst van de jongste Italiaansche nota. Het is waarschijnlijk, dat Lord Plymouth reeds bij de opening der zitting de aandacht van alle delegaties zal vestigen op de zeer ernstige inconvenienten, welke zouden ont staan, wanneer de beraadslagingen het ver tragend karakter zouden herkrijgen, dat eertijds verhinderd had om tot een oplossing te komen. De aldus genomen beslissing geeft vol doening aan het Italiaansche standpunt ter zake van de procedure. Men wil dan ook hopen dat Rome er op gesteld zal blijken de waarde der voorge stelde methode te rechtvaardigen door actief samen te werken aan het snelle resultaat, dat Parijs en Londen zich voorstellen. Men hoopt ook bij de Russen denzelfden wil om tot een oplossing te geraken aan te treffen. De maatregelen, welke door Engeland en Frankrijk in gemeen overleg zouden kunnen worden genomen, indien deze laatste ver zoeningspoging vergeefsch zou zijn, zal on derwerp blijven uitmaken der diplomatieke besprekingen, welke tusschen Parijs en Lon den worden gevoerd zonder dat de onder oogen gezienen eventualiteiten worden preciseerd. Men blijft van meening. dat slechts het geval, dat men de mislukking der niet-in- menging zou moeten erkennen, wettig zou zijn om de contractanten van hun verplich tingen te ontslaan. Eden heeft gisteravond den Franschen ambassadeur ontvangen om hem op de hoogte te stellen van den des morgens houden ministerraad. België De jwtawisseling met Duitschland Het persbureau Belga meldt uit Brussel: De Duitsche verklaring, die komt na de Fransche en Britsche van 24 April j.l., stelt in staat overeenstemming te constateeren tusschen de drie groote West-Europeesche mogendheden ten aanzien van de door België ingenomen positie. Door te erkennen, dat de onschendbaarheid en onaantastbaarheid van België van gemeenschappelijk belang zijn voor deze mogendheden, consacreert de ver klaring de historische zending van België in Europa en wordt aldus België's internationale positie versterkt. België verheugt zich over het door de nabuurmogendheden aan den dag gelegde begrip en heeft Duitschland zijn le vendige voldoening doen weten. Het ziet in de Duitsche verklaring een belangrijke bij drage tot de versteviging van den vrede .en een hoogst gunstigen factor voor de goéde betrekkingen tusschen beide landen. Ten slotte is het natuurlijk, dat de Belgische re geering, door kennis te nemen van de verkla ring der Duitsche regeering en door waardee ring te gevoelen voor den geest, die haa heeft ingegeven, geenszins haar verplichtin gen als lid van den Volkenbond uit het oog heeft verloren. In de ondercommissie voor finan ciën van de Kamer heeft de minister van buitenlandsche zaken verklaard, dat de Duitsche verklaring eenzijdig is en geen Belgische tegenprestatie op economisch, koloniaal, politiek of militair gebied onderstelt. Japanners bezetten de hoofdstad van Soeijoean. Centrum van Chineeschen invloed in Binnen-Mongolië. Aan de Duitsch-Belgische notawisselint, te Berlijn van bevoegde zijde een commen taar vastgeknoopt, waaraan 'nog het volgen de ontleend wordt: ..Duitschland zou tegenover België zijn vrijheid var. handelen herkrijgen, wanneer België in een oorlog, waarin Duitschland verwikkeld zou zijn, zich in militair op zicht aan de zijde der tegenstanders van Duitschland zou scharen. Dit zou natuurlijk niet slechts dan het ge val zijn, wanneer Belgische strijdkrachten aan de zijde onder tegenstanders mede zou den vechten, doch ook wanneer de Belgi sche regeering bijv. op grond van België'; lidmaatschap van den Volkenbond be reid zou zijn, Belgisch grondgebied als door gangsgebied of als operatiebasis ter beschik king van de vijandelijke strijdkrachten te stellen". Italië was op dé hoogte. Verder wordt er te Berlijn op gewezen, dat de Italiaansche regeering voortdurend van de Duitsch-Belgische onderhandelingen op de hoogte is gehouden. Verscheidene regeeringstoestellen neer geschoten. Havas meldt uit Saragossa 13 October: Terwijl te Saragossa gisteren het feest „van het ras" en van O.L.V. Del Pilar gevierd werd, werd bij en boven de stad het grootste luchtgevecht geleverd, datde burgeroorlog tot dusverre gebracht heeft. Tegen 8.40 naderden verscheidene regeeringsvliegtuigen waaronder 10 bombardementstoestellen, de stad. Op eenige kilometers afstand werden zij aangevallen door talrijke escadrilles rechtsche jagers, boven het dorp Pastrisz. De strijd duurde vijf kwartier. Omstreeks den middag werd medegedeeld, dat dertien re geeringsvliegtuigen in brand waren gescho ten of binnen de rechtsche linie hadden moeten dalen. Toen zich tegen 15 uur de processie op stelde werden opnieuw vijandelijke toestel len waargenomen, ditmaal werd boven de stad gevochten. Zeven aanvallers werden neergeschoten, vijf andere toestellen ge troffen. Madrid met bommen bezaaid. Van half negen tot half tien heeft de artillerie der Nationalisten Madrid gisteravond weer 1 gebombardeerd. Bijna alle wijken der hoofdstad, zelfs de wijk van Salamanca, die tot dusver gespaard was, werden letter lijk met bommen bezaaid. Belang rijke gebouwen ?ijh getroffen, o.a. het staatsministerie, dat door drie granaten werd geraakt. Men weet nog niet hoeveel slachtoffers gevallen zijn. De materieele schade is groot. Regeeringscuccessen. In den sector ten zuiden van Madrid, blijven, naar Mavas uit Madrid meldt, de re- geeringstroepen hun stellingen langs den weg naar Estremadura verbeteren. De rechtschen moesten zich terugtrekken en ook een tegenaanval hunnerzijds mislukte. Jaar| ook in den sector van Carabanchet hebben de rechtschen na een aanval der regeerings- troepen eenig terrein verloren. Een aanval der troepen van Franco op het onlangs door da linkschen veroverde Usera werd afgesla gen. Nieuwe vorderingen der rechtschen in Asturië. Van het front van Asturië wordt door een verslaggever van Havas gemeld, dat de rechtschen belangrijke operaties hebben on dernomen ten zuiden van den weg van Can-' ;as de Onis naar Arriondas, waardoor een groot gebied in hun bezit is gekomen. Na vaak moorddadige gevechten hebben de troe pen onder generaal Davila verscheidene hoogten en tal van dorpen, w.o. San Martin, Villanueva, Vallolil. Viga Sobre en Piedra bezet. Arbeidsplicht voor krijgsgevangenen. Spoedig vorming van autonoom gebiedsdeel De Japansche troepen zijn, naar Reuter meldt, Kweihoea, de hoofdstad van de provincie Soeijoean, binnen gerukt, na de naburige stad Soeij- oeanfoe te hebben veroverd. Het Ja pansche hoofdkwartier te Velde heeft een desbetreffende mededeeling ge publiceerd. In de straten van Kwei hoea wordt nog gevochten. De strijd om de hoofdstad van Soeijoean is gevoerd door Japansc'n-Mongoolsche troe pen en heeft verscheidene dagen geduurd. De stad ligt aan de buitengewoon belang rijke spoorlijn SoeijoeanKalgan en vormt in economisch en politiek opzicht een hoofd centrum van den Chineeschen invloed in Binnen-Mongolië. Zij beheersclit den belang rijken, naar het steppen gebied van de Bin- nen-Mongoolsche hoogvlakte leidenden pas- weg, die noordwaarts uitloopt op een eeuwen ouden karavaanweg naar Buiten-Mongolië. Door de verovering van deze stad wordt de zuidelijke grens van het onder Russischen invloed staande Buiten-Mongolië over groote afstanden blootgesteld aan Japansche mili taire invloeden. De Japansch-Mongoolsche troepen zetten hun opmarsch in westelijke richting, naar het eindpunt van de spoorlijn Pautau, reeds voort. In politieke kringen verwacht men nu een krachtige opleving van de plannen tot vorming van een auto noom B'innen-Mongolië door samen vatting van de provincies Tsjahar en Soeijoean onder den Japan goed gezinden vorst Tewang. Chineesche luchtmacht in actie. Uit Nankging wordt medegedeeld, dat Chi neesche vliegtuigen voor de eerste maal een vlucht hebben ondernomen boven het noord oostelijke kustgebied en Japansche vracht wagens en munitie-opslagplaatsen in de ha ven van Takoe hebben gebombardeerd. Even eens wordt medegedeeld, dat men bezig is een nieuwe Chineesche verdedigingslinie te bou wen langs de grens, die Hopei en Honan scheidt ten zuiden van Tsjitsjiatsjoeang, ten einde den opmarsch der Japanners naar den noordelijken oever van de Gele rivier te stuiten o Britsch commentaar. De Duitsche verklaring heeft de Britsche regeeringskringen niet verrast. aangezien de weg daarheen gebaand was door de rede voering van Hitier op 30 Januari j.l. door de Britsch-Fransche verklaring aan België. Naar verluidt was de Britsthe regee ring op de hoogte gehouden van de vorde ringen der Belgische-Duitsche onderhande lingen en heeft zij de verzekering Uit goede bron wordt uit Valencia ver nomen, dat de regeering binnenkort arbeids plicht zai opleggen aan krijgsgevangenen. De eerste groep, die vooral bestaat uit Italianen en Duitschers, zou gebruikt worden voor den aanleg van een spoorlijn van Madrid naar Guenca. ONBEKEND SCHIP IN NOOD IN HET KANAAL. Het schijnt, dat twee schepen in het Ka4 naai met elkander in botsing zijn gekomen ten zuiden van Hastings. Het Italiaansche s.s. „Lecce" heeft draadloos geseind noodseinen te hebben opgevangen van een onbekend schip. Later meldde een Duitsch stoomschip, dat het een schip in zicht had gekregen, dat de internationale vlag had geheschen, het geen be teekent. dat het stuurloos is. De red dingboot van Hastings is uitgevaren. 1937 voor Philips tot nu toe zeer bevredigend. MARKTBERICHTEN. BAR NE VÉLD (Donderdag). Oude kippen 0,25—0,70. Oude kippen per KG. 0,280,36. Oude hanen 0.400.75. Jonge hanen'0.52—0,58. Jonge hanen per K.G. 0,20 cekregen, —0,65. N.H. Blauwen per K.G. 0,50—0.60. óat België trouw zal «.jven ten opzichle van hennep Duiven,^per ^ar zijn verplichtingen volgens het Volken Mnden (fn jachuijd) 0.40—0.50. Ganzen 1.25 bondshandvest. 80 Kalkoenen per K.G. 0,55—0,65. Tamme ïfoilli-p konijnen 0,70—1,50. Wilde konijnen 0,35—0,45. Jl'tdlic Hazen (in jachttjjd) 1,00—1,80. Fazanten (in Weer troepen naar Lybie. Drie schepen zijn gisteren met 133 officie ren en 2000 minderen van Napels naar Libye vertrokken. Woensdag zullen nog 6000 man met dezelfde bestemming scheep gaan. En geland Tusschentijdsche verkiezing v< Labour. De tusschentijdsche verkiezing voor het La gerhuisdistrict North Islington (Londen) heeft tot resultaat gehad, dat de candidaat der Labourpartij, Quest, op wien 13.523 stem men werden uitgebracht, is gekozen. De candidaat der Conservatieve Partij, Slugden, behaalde 12.227 stemmen. Het district is thans „om". jachttijd) 0,701,00. Piepkuikens 0,200 30 Aanvoer 32800. Handel redelijk. Witte eieren 4,955.10. Gemengde eieren 5,10—5,20. Bruine eieren 5,255,50. Eenden eieren 3,053,25. Ganzeneieren 5,006 00 Aanvoer 800.000. Handel redelijk. Zeugen f 65f 87. Dr. Zeugen f 65f 95 Schrammen f 18—f 27. Biggen f 14—f 19. Zwa re Varkens 29—29 ets p. pond. Zouters 27—29 ets. p. pond. Vette kalveren 20—28 ets p. pond Nuchtere kalveren f6—f9. Handel goed. Mededeeling op vergadering van aandeelhouders. Resultaten belangrijk beter dan in 1936. Woensdagmiddag is ten kantore van de N.V. Philips-Gloeilampenfabrieken te Eind hoven de jaarvergadering gehouden van aan deelhouders. De vergadering werd voorge zeten door den president-commissaris G. van Mesdag te Hilversum. Deze zeide o.m.: Zooals bekend is in het verslag der di rectie meegedeeld, dat de hoogere omzet en daarmede de verbetering van de rentabiliteit voor een belangrijk deel is toe te schrijven aan de verbetering van de algemeene con junctuur. Twee andere redenen, in het ver slag genoemd, staan met deze conjunctuur echter niet in verband, namelijk de depre ciatie van den gulden en de kwaliteit van onze artikelen. Bovendien ligt een groot ge deelte van onzen omzet op het gebied van artikelen van dagelijksch gebruik, met name de gloeilampen. Verder ligt ons afzetgebied verspreid over een groot aantal landen, res pectievelijk over alle werelddeelen, welke omstandigheid de conjunctuurgevoeligheid voor ons concern vermindert, omdat in het verleden reeds gebleken is dat de opgang en de neergang van de conjunctuur in deze verschillende landen en werelddeelen onge lijk is, zoowel in omvang, als in tijdsduur. Voor die artikelen waarvoor de afzetmoge lijkheid afhankelijk is van den algemeenen welstand bijvoorbeeld onze radioapparaten, hebben wij er naar gestreefd de conjunc tuurgevoeligheid van het concern te ver minderen door het treffen van speciale voor zieningen. welke voor aanzienlijke bedra gen onder verschillende hoofden in de ba lans voorkomende gezamenlijk kunnen worden beschouwd als een conjunctuur re serve. Huurkoopcrediteuren. Door de voorzichtige waardeering van deze vorderingen in de balans mag van een groo- tere conjunctuurgevoeligheid niet meer wor den gesproken, vooral niet omdat de condi ties waarop huurkoopcontracten worden af gesloten een waarborg vormen zoowel tegen slechte debiteuren als tegen mogelijke sociale nadeelen van het systeem. De vergadering hechtte hierna haar goed keuring aan de jaarverslagen, de balans en verlies- en winstrekening en het voorgestel de dividend. Zij verleende decharge aan de directie voor haar beheer en aan commissarissen voor hun toezicht en benoemde Mr. E. J. Philips in Den Haag met 88.007 stemmen (een op den heer G. Tellander, te Hilversum) tot commissaris. N.V. gemeenschappelijk I bezit. Onmiddellijk hierna opende dr. A. F. Phi lips de algemeene vergadering der N.V. Ge meenschappelijk Bezit der Philips-gloeilam- penfabrieken, waarop aanwezig bleken 20 aandeelhouders, uitbrengende 6755 stem men. Ook daar werden de verslagen van den raad van beheer, de balans en verlies- winstrekening goedgekeurd. In den raad van beheer werd de heer G. van Mesdag met 6.747 stemmen (8 op rar. E. Philips Den Haag) hei-kozen. Aan het einde der vergadering deed dr, A. Philips een korte mededëeling over den gang van zaken van het concern op het oogenblik. De gang van zaken tot en met September 1937, is overeenkomstig de mede deelingen in hèt jaarverslag, zeer bevredi gend te noemen. In de laatste weken is in enkele landen een lichte terugslag merk baar, hoewel over het geheel genomen ook over deze weken de resultaten nog belangrijk beter zijn dan verleden jaar. Met de te ne men maatregelen wordt echter groote voor zichtigheid betracht. en reservoirs bevat, ls bijna voltooid, maar I toch nog niet zoo ver of deze reusachtige dubbele bodem is nog te zien, het geen straks niet meer het geval zal zijn. Er is gerekend op een tankruimte van 2400 kubieke meter, waarin later het drinkwater, de waterballast, het koelwater en smeerolie en brandstof zullen worden opgeborgen, en het gedeelte van den dubbelen bodem dat het dichtst bij het achterschip ligt, wordt extra stevig uit gevoerd met 4 c.M. dikke stalen platen, I aangezien dit de fundatie moet zijn voor de drie motoren, die het schip straks zullen I voortbewegen. Opmerkelijk is de indrukwekkende ruimte in deze scheepsonderwereld: waar gewoon lijk en natuurlijk bij kleinere schepen de beide bodems slechts zoover van elkander verwijderd zijn, dat een man er op zijn I hoogst doorheen kan kruipen, daar is hier de hoogte zóó groot dat men er ruimschoots rechtop in kan staan. Leerlingen der Handelsschool van Frankfurt in ons land. Heden bezoek aan IJmuiden. De deelnemers aan de excursie van de ge meentelijke handels- en hoogere handels school te Frankfurt, die in een twaalfdaagsch verblijf in ons land aan de voornaamste in- dustrieele en technische bezienswaardighe den en instellingen een bezoek brengen, zijn Woensdagavond in „De Kroon" aan het Spui te 's Gravenhage door de Nederlandsche Ka men van Koophandel voor Duitschland ontvangen. Dr. Th. Metz, secretaris van de Nederland sche Kamer van Koophandel voor Duitsch land, hield een korte causerie over de Neder landsche economie. Spr. memoreerde, dat vlak na den oorlog al het verkeer van Duitschland via Nederland liep, omdat ons land als neutrale staat een „open" land was. Voorts wees spr. op de groote bevolkings dichtheid van Nederland: op iederen vierkan ten kilomter gemiddeld 700 menschen tegen 300 in het relatief zoo dicht bevolkte Rijn land. Natuurlijk bracht dr. Metz ook de Ne derlandsche scheepvaart en de koloniën ter sprake en ook de luchtvaart bleef niet on vermeld. Na voorts eenige bijzonderheden over de Zuiderzeewerken verteld te hebben, kwam hij op de Nederlandsche industrie en in verband hiermee maakte spr. de opmerking, dat hoe deskundig de Nederlanders dikwijls ook op technisch gebied zijn, zij toch in hun hart kooplieden blijven. Heden maken de jongens een tocht dooi den Haag, waarna zij de haven van IJmuiden zullen bezoeken. Voor de volgende dagen staan o.m. de Zui derzeewerken op het program. Het gezelschap is per eigen motorboot uit Frankfort gekomen. RADIO PROGRAMMA Het nieuwe mailschip van <Ie „Nederland''. Belangrijk stadium in den bouw. Zooals bekend, wordt, in opdracht van de stoomvaartmaatschappij „Nederland", op de werf van de Nederlandsche scheepsbouw maatschappij te Amsterdam het nieuwe 20.000 tons passagiersschip gebouwd, dat in 1939 gereed moet zijn om in de vaart op Ned.-Indië te worden ingelegd. Dezer dagen nu is de bouw van het schip, die met groote voortvarendheid ter hand is genomen, zoover gevorderd, dat men }van een waarlijk inte ressant stadium kan spreken. De onder bouw, die de belangrijke ruimte voor tanks ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Besmet hooi aan het leger geleverd? Vijf executies in Wit-Rusland. Het Russische dagblad Sovietskaya Bel- crussia van 12 October meldt, dat de krijgs raad te Minsk den vroegeren directeur van den veeartsenijkundigen dienst van het com missariaat van landbouw van Wit Rusland. Pasmanik twee onder-directeuren en de twee voornaamste veeartsen heeft ter dood veroordeeld wegens doelbewuste vernietiging van den veestapel in Wit Rusland door de verspreiding van ziektekiemen en wegens de levering van besmet hooi aan het leger. HERTOG VAN WINDSOR BEZOEKT EEN OPLEIDINGSINSTITUUT DER N. S. D. A. P. De hertog van Windsor heeft gisteren" in gezelschap van dr. Ley een bezoek gebracht aan de „Ordensburg" Croessinsee in Pom- meren, waar de toekomstige leiders van de N. S. D. A. P. worden opgeleid. De heenreis ging over den autoweg Berlijn—Stettin, de terugtocht geschiedde in het particuliere vliegtuig van dr. Ley, OUD-ABESSYNISCH GEZANT WIL ZICH IN KENYA VESTIGEN. Tecle Hawariate, de vroegere Abessynische gezant te Parijs, is te Mombasa aangekomen met het voornemen zich in Kenya te vestigen, .indien hem daartoe vergunning wordt ver- I leend. Ik mag zeker wel binnenkomen? vroeg de man, die reeds half in de kamer stond. Ik ben een goed vriend van je oomoom Mopperniet. Ik kom hier uit naam van dehm, nu jamag ik hem even spreken? Thijs vertrouwde het zaakje maar zoo-zoo. Waarom zei die man niet, uit wiens naam hij kwam? Verborg hij iets? Nou, komt U dan maar binnen, zei hij eindelijk. Oom zit daar, in die kamer. U moet me niet kwalijk nemen ,maar ik tol haast om van de slaap. Maar oom zal U wel te woord staan! De man trad glimlachend de kamer binnen. Thijs liep langzaam naar boven, naar .zijn kamer. Hij was blij, dat hij naar bed kon gaan! VRIJDAG 15 OCTOBER HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door de KRO 3.009.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 KRO orkest (Om 1."— Gramofoonmuziek) 2.Gra mofoonmuziek. 2.204.KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek 4.05 Gramofoon muziek. 4.15 KRO-Kamerorkest 5.Gramo foonmuziek 5.15 De KRO-Melodisten en solist 6.Land- en tuinbouwcauserie 6.20 Vervolg land gevoed", dialoog. 8.Berichten ANP „De KRO-Luchtlijn" 7.35 „Hoe wordt Neder land gevoed", dialoog. 8.Breichten ANP 8.15 Reportage schaakmatch. 8.20 Rotter- damsch Philharmonisch orkest, R.K. Ge mengd koor en solisten. 9.15 Gramofoonmu ziek. 9.20 KRO-orkest 10.John Kristel's or kest. 10.30 Berichten ANP 10.40 Reportage schaakmatch. 10.45 J. Kristel's orkest. 11.30 12.Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11— VARA 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwij ding. 10.20 Vioolvoordracht. 10.40 Declamatie. 11.Gramofoonmuziek 12.Gramofoonmu ziek. 12.30 AVRO-Dansorkest 1.Omroepor kest 1.45 Orgelspel 2.Zang en piano 2.30 Declamatie 2.50 Gramofoonmuziek 3.15 Or gelspel. 3.30 AVRO-Dansorkest 4.05 Gramo foonmuziek. 5.Kinderuurtje. 5.30 Gramo foonmuziek 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gramofoonmuziek. 7.„Rassentheorie en erfelijkheid", causerie. 7.20 Gramofoonmu ziek. 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berichten. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.Haarlem's Strijktrio 8.30 Literaire lezing 9.Kamerkoor „Pro Musica" en het VARA-Orkest 10.„Fanta sia" 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Orgelspel 11.15 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.4512.Vervolg orgelspel. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianovoordracht 12.10 Sopraan en orgel. 12.50 Chalmers Wood en zijn orkest. .352.20 Cello en piano. 4.20 Causerie ovc- Jazzmuziek (met gr.pl.) 4.50 Radiotoonee! .20 Het Parkingtonkwintet. 6.Mandoline- en Banjosoli 6.20 Berichten 6.45 „Shakespea re: Ein deutscher Dichter?" causerie. 7.05 Louis Levy's Symphony en solisten 7.30 Mu zikale causerie 7.50 BBC-Theater-orkest 8.30 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.40 Causerie .What more do you want from the scientist?" 10.Zang 10.20 BBC-orkest 11.10 Oscar Ra bin en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gramofoonplaten.) RADIO-PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.50 Pascal-orkest en zang 4.20 Gramofoonmuziek 5.50 Zang 6.05 Pianovoordracht 7.20 Zang 7.50 Seupelkwartet 8.05 Zang 8.50 Viool- en pianovoordracht. 9.20 Variété-programma. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.2012.50 Orkest concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest 7.50 Omroep-Amuse- mentsorkest 8.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Om- roepkleinorkest 1.35 Gevarieerd concert 3.35 Solistenconcert 4.30 Wilfried Kriiger's orkest. 5.20 Dansmuziek 6.30 SA-Koor en -orkest. 7.20 Omroeporkest, Stedelijk Orkest van Saar- brücken en solisten. 9.5011.20 E. Steinba- cher's dansorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om roeporkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Salonorkest 7.20 Zang 8.20 „De Koningin be veelt". operette 10.30-11.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.40 Zang 12.50 Salonorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Piano en viool 5.40 Accordeonmuziek 6. Fluitsoli 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Viool voordracht 7.10 Gramofoonmuziek 7.35 Zang. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.30 1120 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.30 Berlijnscli Philharmonisch orkest en solisten 8.20 Berichten 8.35 E. Wolffs orkest en solisten 9.20 Berichten 9.50—11.20 E Stein- bacher's orkest, om 10.05 Weerbericht

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6