fff Af G H.D. DINSDAG 19 OCTOBER 1937 H A A R E" E M'S DAGBLAD 5 VOOR DEN- -POLITIE RECHTER J Van de Harddraverslaan. Harddraverijen zijn een overoud volksver maak ten plattenlande. Bij gelegenheid van kermis of een andere feestelijkheid werd er harddraverij gehouden en de boeren veer- schenen er met hun sjeezen, getrokken door hun beste paarden, glimmend van weldoor voedheid en ze zaten aan de leidsels met hun beste pak aaan, soms vergezeld van de boerin in galatoilet. En dan werd er om 't hardst geloopen onder de belangstellende blik ken van de saamgestroomde boerenbevol- volking, terwijl later in den herberg de prij zen, bestaande uit paardetuigen, werden uit gereikt; de wijn stroomde erbij en er werd gedanst. Het kwam niemand in zijn hoofd op. te denken of te zeggen, dat zoo'n harddraverij diende tot veredeling van het paardenras en de paarden heetten Bruin, Bles of Zwart, maar voor het publiek waren ze naamloos. Wat is dat veranderd! Hoorden we niet een heel klein mannetje, wiens welbespraaktheid omgekeerd evenredig was aan zijn lengte en die waarschijnlijk voor marktkoopman is op geleid, vertellen, dat het Nederlandsche oaar- denras te gronde dreigt te gaan, als' de harddraverijen zouden verdwijnen en meen de hij niet. dat die verdwijning onvermijde lijk was indien er niet bij werd gegokt? Want er komen geen feestvierende boeren en boerinnen naar den strijd zien, maar allemaal lui, die heelemial geen b^jang in de paar den als zoodanig stellen, aangezien zij het boerenvak slechts bij naam kennen. Verder wordt er niet gereden om een mooi hoofdstel maar om geld en de paarden heetten Daisy Bell, Aura V, Fortuna, Schmeling maar geen Bruin. Bles of Zwart. Al die toeschouwers, vertelde de kleine marktkoopman, die ook het vak van „book- baker" uitoefent, zullen wegblijven, als ze niet mogen gokken en het was, als 't ware een waarschuwend woord, dat hij tot de Haarlemsche justitie richtte, dat in dit arron dissement de harddraverijen zouden uitster ven, tot onberekenbare schade van de paar denfokkerij, wat een nationaal belang be- teekent, indien de justitie voortging de gok kers voor den rechtersstoel te brengen. Gezien dat nationaal belang, schroomde hij dan ook niet, zich er op te laten voorstaan, dat hij „bookmaker was, dus iemand bij wien men op Daisy Bell en consorten kon gokken Maar als men dat alles hoorde, deed het toch wat vreemd aan van hem te vernemen, dat hij, toen hij op 5 Augustus in de Harddra verslaan te Santpoort was geweest, waar vele paarden met onuitspreekbare namen in snelheid hadden gewedijverd, geen gelegen heid tot gokken had gegeven. Dit was ook In strijd met de verklaring van den rijksveld wachter. die zei gezien en gehoord te heb ben. dat het mannetje tusschen het publiek had rondgescharreld en geroepen Siem Claudy 3 (misschien was de naam even anders) en dergelijke, wat een voor gokkers verstaan bare taal zou zijn en meenen we, beteekent dat men. als men den roeper een gulden gaf en op Siem Claudy wedde, f 3 kon winnen Zoo heel precies weten we dat niet, zijnde onbedreven in de edele gokkunst en ook de officier moest zijn onkunde erkennen, maar het mannetje gaf toe. dat als hij dat ge roepen had. het een uitnoodiging tot gokken zou beteekenen. Evenwel ontkende hij dat ge zegde en we: met zeKere verontwaardiging want, ware het zoo. dan hadden al zijn col lega's hem met minachting beschouwd, im mers welke „bookmaker", die zich zelf res pecteert, zou Siem Claudy 3 zeggen. Het had Siem Claudy 40 moeten zijn. Over de .mérites van Siem Claudy kon de offi cier niet oordeelen, maar wel over die van den rijksveldwachter en als die zei, dat het man netje wel Siem Claudy 3 had geroepen was dat zoo. En dan kwam er nog een eigenaardige omstandigheid bij, namelijk deze, dat het. mannetje, toen de veldwachter hem op den schouder tikte, zijn bookmakersboekje had weggeworpen. De veldwachter had het opge raapt en het was nu aanwezig; de rechter pro beerde te doorgronden, wat het „bookmakers" dieventaaltje beteekende en vond er namen van paarden in die op 5 Augustus hadden ge loopen. De officier liet de standwerkers-woorden stroom rustig aan zich voorbijgaan, hield zich aan het verbaal van den veldwachter en re- quireerae 1 maand gevangenisstraf, wat weer aanleiding was tot nieuwe marktgeestigheden, maar wat niet kon verhinderen, dat de rech ter een veroordeelend vonnis van f 25 boete velde. De veroordeelde zal er geen hooger be roep over aanteekenen. Nog een wedder. Een andere bezoeker van de Harddravers laan had voor eenzelfde delict een gelijke straf hooren uitspreken, ofschoon ook hij even onschuldig was als de ander, doch zijn ver weer was meer positief, doordat hij wilde doen gelooven, dat niet hij de vrager was geweest, maar meer geantwoord had op de vraag van een „bookmaker". Het verwonderde den officier niet, dat verweer te hooren. want even eerder hird een verdachte een soortgelijk verweer gevoerd en was vrijgesproken, toen als getuige iemand verscheen, die vertelde, dat hij eigenlijk de bookmaker was en aan verdachte een gokje had aangeboden, zoodat getuige in het beklaagdenbankje behoorde te zitten, naar hij meende en verdachte voor het getuigenhekje, iets wat de officier gaarne in nadere overweging wilde nemen. Doch wat verdachte voornamelijk de vrijspraak be zorgde, was, dat de politieman, die als getui ge verscheen, niet gehoord had, wat er ge roepen was, wat in het proces-verbaal niet duidelijk uitkwam. De verdachte, die, als gezegd, na de wijge- sprokene kwam en als belangstellend toe hoorder op de tribune de behandeling der zaak had bijgewoond, had gedachte. Dat zal ik ter harte nemen en ik zal ook zeggen, dat een ander geroepen heeft en niet ik. Die vlieger ging niet op, want nu was er een andere politieman en die wist heel precies wat geroepen was en door wien. De 12 ver oordeelingen, die verdachte achter den rug had. deden er ook geen goed aan zoodat de officier een maand gevangenisstraf eischte Als gezegd kwam ook hij er met f 25 boete af. NED. VEREEN VAN VERTEGENWOOR DIGERS „HERMES". De afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereeniging houdt haar eerste vergadering in het winterseizoen op Donderdagavond 21 Oc tober a.s. in Hotel Royal" alhier. In deze vergadering zal de juiste positie van den handelsagent in het verenigingsverband worden behandeld. Verder komen nog eenige. belangrijke pun ten op de agenda voor, o.a. de benoeming van een correspondent voor het werkloozenfonds. wegens het aftreden van den heer P. J. C. van pijken 0/ f* Wat door de heerlijke smaak en geur een waar genot betekent: KING. Wat volkomen zuiver is: KING. Wat de op wekkende en verkwikkende eigen schappen ontleent aan het edele na tuurproduct: KING. Wat nooit verveelt: KING. Wat een weldaad is voor Uw zenuwen en Uw spijsvertering: KING. Waar U staat of waar U gaat, draagt steeds KING bij U, om te genieten, om U te verkwikken, om fit te blijven. De natuurzuivere KING pepermunt veper (Adv. Ingez. Med.) NED. SPIRITISTENVEREEN. „HARMONIA" Woensdag $0 dezer wordt door de afd. Haarlem II der Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia" een bijeenkomst gehouden, in- plaats van in de Soc. Vereeniging, Zijlweg 1, in gebouw de Nijverheid Jansstraat 85. Spreker voor dezen avond is Dr. W. H. C. Tenhaeff, privaat docent aan de Rijks Uni versiteit te Utrecht, in de Parapsychologie en Secretaris der Ned. S. P. R. Dr. Tenhaeff die wel bekend is door zijn radiolezingen voor de Volks Universiteit zal spreken over „Het mediumonderzoek der S. P. R." RAADSVACATURE MEVR. GEERLINGS. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haarlem maakt bekend, dat ter secretarie der gemeente, bureau Burgerlijke Stand, Bevolking en Verkiezingen, Zijlstraat 70, voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoemd-verklaring van den heer C. van der Winden als lid van den gemeente raad, noodzakelijk geworden door het bedan ken van Mevrouw M. L. Geerlings geb. Boer. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 20 OCTOBER 1937. programma I: Hilversum I. Programma H: Hilversum II. Progamma Hl: 8.00 Keulen. 9.50 Diversen. 10.50 Parijs Radio. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Parijs Radio. 4.05 London Regional. 5.20 Keu len. 5.50 Parijs Radio. 6.20 London Regional. 7.20 Beromiinster. 9.05 Fransch Brussel. 10.30 Berlijn, 11.20 Diversen. Programma IV. 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Diver sen. 10.35 Droitwich. 2.20 London Regional.4.05 Droitwich. 10.30 Weenen. 10.50 London Regio nal. 11,35 Droitwich. Programma V. 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonpla ten concert: Klassiek. 1. Praludium en Allegro. Edith Lorand; 2. Hong. Rhapsodie No. 2, St. Kapel Berlijn; 3. Tam- bourin Chinois, Edith Lorand; 4. Cavatina von Raff Paud Godwin; 5. Slavische dansen no. 182, St. kapel Berlijn; 6. Serenade van Mos- cowsky, Dajos Bela 7. Aufforderung zum Tanz, Berl. Philharm.; 8. Menuett van Paderewsky, Dajos Bela; 9. Berceuse de Jocelyn, Dajos Be- la- 10 Zigeunerweisen van Sarasate. Tossy Spiwakowsky. 8.00—12.00 Diversen. Haarl. Burgerwacht. Uitreiking onderscheiding administrateur L. v. d. Bos. Maandagavond werd op het binnenplein van de Infanterie-kazerne aan den Koudenhorn de eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver aan den administra teur L. v. d. Bos uitgereikt. De commandant van de Haarlemsche Bur- „erwacht, de heer Becking, sprak den heer v. d. Bos toe, waarbij hij hem geluk wenschte met deze Koninklijke onderscheiding. Hij herinnerde aan de vele jaren van trouwen dienst, zoowel in Indië als in Nederland. Hierna spelde de commandant de medaille op de borst van den heer v. d. Bos. Aan mevrouw v. d. Bos werd een prachtige bouquet bloemen uitgereikt. Hierna defileerde de geüniformeerde bur gerwacht voor den commandant. Zij nog vermeld, dat aan de burgerwachters Paap en v. Veen nog een medaille en een di ploma werd uitgereikt voor het behaalde suc ces bij de j.l. gehouden schietwedstrijden. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.m. hoofdman Blikslager en hoofdman Leupen van de Haarlemsche burgerwacht. GEMEENTELIJKE BAD- EN ZWEM INRICHTINGEN. In het tijdvak 16 Sept.1 Oct. 1937 zijn in de gem. zwem- en badinrichtingen 1469 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart Heeren Dames Abonnés 345 256 Vereenigingsbaden 3 2 Kostelooze baden 155 141 503 399 Heeren Dames 332 254 2 1 3 2 Delft Abonnés 20 ets. baden 10 ets. baden 337 257 In het tijdvak van 15 Mei1 October 1937 zijn in de gem. zwem- en badinrichtingen 280972 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart Heeren Dames Abonnés 31744 28238 20 ets. baden 1949 1663 10 ets. baden 4106 4325 Vereenigingsbaden 1037 673 Schoolbaden 8879 5770 Kostelooze baden 31412 32344 79127 73013 Delft Heeren Dames Abonnés 49422 50927 20 ets baden 2347 2363 10 ets. baden 3302 3245 Vereenigingsbaden 614 91 Schoolbaden 9606 6915 65291 63541 KENNEMER BRIDGEBOND. De technische commissie van den Kennemer Bridgebond heeft na loting, voor de hoofd klasse der bondscompetitie de ingeschreven teams in drie groepen als volgt voorloopig in gedeeld: Groep 1: A Ned. Bridgebond, B Br. Cl. Haar lem Noord 1, C Bloemendaalsche Br. Cl. 1 en D Haarlemsche Br. Cl. Groep 2: A Beverwijksche Br. Cl. 1, B Br. Cl. IJmuiden" 1 en C Santp. Br. Cl. „De Ken- nemers" 1. Groep 3: A Br. Cl. „Haarlem" 1, B Alkmaar- sche Br. Cl. 1 en C Br. Cl. „Santpoort" 1. Reeds in de a.s. week worden de eerste wed strijden gespeeld. In gr. 1, krijgt N.B.B. B.C.H.N. op bezoek, terwijl H.B.C. op bezoek gaat bij BI. Br. Cl. In afd. 2 is IJmuiden de gast van Beverwijk en in afd. 3 gaat Alkmaar op visite bij B.C. Haarlem. Binnen een paar dagen volgt de in deeling der reserveklasse waarvoor de inschrij vingen reeds die der hoofdklasse nog over treffen. Spionnage. door J. P. BALJE. Kapitein Brewitt was aan een hevige ge moedsaandoening ten prooi. Nadat hij de zooveelste sigaret in de reeds volle aschbak gedoofd had, schonk hij zich een vierde glas congnac in. dat hij in één teug leegdronk. Zijn" nerveuse vingers woelden door zijn haai en zijn bliik dwaalde opnieuw naar de klok; hij moest nu eindelijk een besluit nemen en de moeilijke keuze doen tusschen Trude en zijn plicht. In feite had hij al gekozen en was zijn aarzeling slechts zelfbedrog, wilde hij zichzelf niet bekennen, dat hij zonder zwaren innerlijken strijd zijn plicht ging verzaken om een vrouw. Ze had he-m in haar macht, de fabelachtig-mooie Trude en ze wist dat. Maandenlang had het spel letje geduurd, het spelletje van lokken en afstooten. totdat hij alle weerstandsvermo gen verloren had en hij voor een lieven blik uit haar donkere oogen. een kus van haar mondje tot een misdaad in staat was. Toen het zoover was. had ze hem het voorstel gedaan. Samen konden ze rijk wor den, schatrijk, en in het buitenland zouden ze een heerlijk leven hebben, zij tweeën. Daarvoor was alleen maar noodig dat hij haar een paar uurtjes inzage gaf van be paalde documenten. Ze wist, dat hij die do cumenten gemakkelijk kon bemachtigen. Gevaar was er niet bij, hij kon ze weer kalm terugleggen nadat Trudie ze gezien had. Had hij dat niet voor zijn, voor hun beider levensgeluk over? SDionnage! Landverraad! O. natuurlijk, hij had verontwaardigd gedaan, hij was in woede uitgebarsten, maar zelfs toen dacht hij er niet aan, dat hij Trude onmiddellijk moest laten arresteeren, hoeveel minder dus. nadat zijn eerste verontwaardiging geluwd was. en ze met een pruilend mondje gerede neerd had, hem verweten, dat èohte. ware liefde boven alles behoorde te gaan, dat hij nu gelegenheid had om te toonen, dat hun beider geluk hem meer waard was, dan dat zinnelooze begrip: plicht! Hij zou het doen! Een slapelooze nacht en een dag vol tergende onrust hadden hem tot dat besluit gebracht. Hij kende de comNnat.'e van het. letterslot, hii kon met z'n ooeen dicht de documenten vinden, die Trude wilde in- z'en en fotografeeren natuurlijk! en hij was er zeker van dat hij vanavond onge stoord zijn gans; kon gaan. Als mechanisch waren zijn volgende han delingen. Gedreven door een kracht, sterker dan ziin wil nnonaemerkt. kwam hii in hpt <?ebouw. waar de documenten bewaard wer den, waar hij dagelijks werkte. Hij maakte geen licht, want hij kende hier ieder hoekje als zijn zak. Zijn geoefende vingers ver richten als werktuigelijk de grepen, noodig om het slot van de safe te openen. Even beefden toch zijn handen, toen hij de do cumenten greep, maar de aarzeling duurde niet langer dan een seconde. Als een dief sloop hij Trude's woning bin nen. Toen hij haar zag, verdween alle be rouw. ieder zelfverwijt. Zoo stralend had ze er nog nooit uitgezien. Er lag een wereld van belofte in haar oogen, toen ze de docu menten van hem aannam. Haar kus be dwelmde hem. „Wacht hier op me!" verzocht ze, terwijl ze de kamer verliet, „het duurt geen half uur En dan verlaten we Engeland, op weg naar het geluk Tien minuten zat hij daar alleen, droomend van het geluk dat ze hem beloofd had. Toen kwam ze terug. Maar het was geen stralende Trude meer, die daar in de deuropening stond. Het was een vreemde, die hem met vlammende oogen vol haat aankeek. .Ellendeling", zei ze „dus zóó trachtte je me te bedriegen". Brewitt sprong op, ontsteld verbaasd. Hij wilde op haar toeloopen en op hetzelfde oogenblik hoorde hij een lichte beweging achter zich. Voor hij zich om kon draaien kwam de slag. En als een zoutzak viel kapi tein Brewitt op den grond KRANTENBERICHT. „Hedenochtend werd kapitein B. zwerven de en in opgewonden toestand in een der Londensche voorsteden aangetroffen. De doktoren achtten overbrenging naar een krankzinnigengesticht noodzakelijk. Omtrent de oorzaak van B.'s verstandsverbijstering tast men in het duister. Kapitein B. stond bij de Geheime Dienst in hoog aanzien" „Dit", verklaarde de directeur van het krankzinnigengesticht zijn bezoeker, die zich als een bekend buitenlandse!) psychiater had gelegimiteerd, „is de afdeeling der ernstige gevallen." Hij liet den bezoeker door een luikje kijken. Een man zat op den grond en speelde met blokken. „Forten!" gilde de ongelukkige, „oorlogs bodems, kanonnen, forten!" „Een triestte geschiedenis! Kapitein Bre witt. Waarschijnlijk ongeneeslijk. Wij weten niet precies, door welken schok zijn krank zinnigheid is ontstaan. Er moet een vrouw in het spel zijn. Uit zijn verwarde woorden heb ben wij dat opgemaakt. Een vrouw, die hem hevig heeft teleurgesteld. Ook heeft hij een hevigen slag op het hoofd gehad, die mogelijk medegewerkt heeft tot dit droeve resultaat. Het merkwaardige is, dat op denzelfden dag. dat kapitein Brewitt krankzinnig werd, uit de safe van den Geheimen Dienst documenten zijn verdwenen, die echter niet de minste waarde bezaten. Projecten van fortificaties die als ondeugdelijk waren afgekeurd. Zon derling." De bezoeker beëindigde zijn aanteekenin- gen. „Ik ben u grooten dank verschuldigd", zei hij beminnelijk, „ik hoop voor mijn stu dies belangrijk materiaal te hebben verza meld." „Hallo", klonk het door de telefoon, hallo. Hier MX 593. Alles in orde, Trude. De man is goed opgeborgen en ongevaarlijk. Nee, je kunt gerust blijven er is niets uitgelekt. Het land verlaten is niet noodzakelijk. En we móéten die papieren hebben! Ja, probeer het eens met een ander, 't Kost tijd, helaas, maar 't moet. Ja, morgenavond bezoek ik je. Z 917 zal me vergezellen." „Hallo, hoofdbureau? Zoojuist een telefoon gesprek van MX 593 opgevangen. Neem even op. Zeker, wij volgen zijn spoor. En we zullen trachten te ontdekken, wie het andere num mer was. en waar zij zich bevindt. Over drie uur zal ik mij opnieuw melden." KRANTENBERICHT. Spionnage-centrale uitgeroeid „Nog juist op tijd bereikt ons het be richt, dat kapitein Brewitt. de geniale speur der van den Geheimen Dienst, er in ge slaagd is, een vijftal gevaarlijke internatio nale spionnen te ontmaskeren en te doen ar resteeren. Een beeldschoone buitenlandsche was de leidster van de bende. Met geduld en volharding heeft kapitein Brewitt maandenlang aan de ontmaskering gewerkt. Zich niet tevreden willende stellen met de arrestatie van de leidster, heeft hij op handige wijze de bende om den tuin geleid, al moest hij zich daardoor ook aan groote ge varen blootstellen. Even nog dreigde alles spaak te loopen, toen hij zich in het hol van den leeuw bevond en de leidster lont begon te ruiken. Maar door het simuleeren van krankzinnigheid werden de spionnen weer in slaap gesust, en kon men op het spoor van de medeleden komen. Een groot succes voor den geheimen Dienst, nieuwe lauweren voor kapitein Brewitt Kapitein Brewitt zat op zijn kamer en staarde melancholiek naar het kleine kiekje van Trude. Hij zuchtte en scheurde het in kleine snippertjes. „Bijna gevallen door een vrouw", dacht hij. „gelukkig, dat die reddende gedachte me te binnen schoot, toen ik bij kwam uit mijn bewusteloosheid. Een krank zinnige is ongevaarlijk. Anders was de bende verdwenen. Ik had geluk Peinzend wierp hij de snippertjes in de pa piermand. „Ik had geluk", vervolgde hij zijn gedach ten, stom geluk. Want als eens niet toevallig de goede documenten verlegd waren, dan zou ik die in mijn verblindheid aan Trude hebben uitgeleverd inplaats van de waardelooze prul len, dan was de mooie Trude verdwenen en zat ik in de gevangenisToen je met van haat bliksemende oogen voor me stond, in die ééne seconde, vóór het nacht om me heen werd, z;jn me de oogen geopend, Trude!" (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou den.) LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING T/M. 24 OCTOBER 1937. Nederlandsch Indië, zeepost via Rotterdam per m.s. Sibajak 20 Oct. gewone stukken 2.15; Mail via Genua per m.s. Chr. Huijgens 21 Oct. gew. st. 10.40; luchtdienst AmsterdamBan doeng 21, 23 Oct. gew. st. 2.15. De brieven en briefkaarten voor Ned. Indië worden steeds per luchtpost verzonden, ten zij verzending per mail wordt verzocht, het geen dan op de stukken moet worden ver meld. Suriname. Luchtdienst van New York 19, 21 Oct. gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curasao, mail en zeepost via Amsterdam 22 Oct. gew. st. 3.25; mail via Southampton 23 Oct. gew. st. 17.30; lucht dienst vanaf New York 20 Oct. gew. st. 16.45. Vereenigde Staten van Amerika, Mexico, Cuba, Ecuador, via Cherbourg 19, 21 Oct. gew. st. 19.10; via Southampton 20 Oct. gew. st. 16.45; via Liverpool 22 Oct. gew. st. 6.—. Amerika via Liverpool 22 Oct. gew. st. 8.55. Canada, via Cherbourg 19 Oct. gew. st. 19.10; via Southampton 20 Oct. gew. st. 16.45; via Glasgow 22 Oct. gew. st. 8.55. Argentinië, Brazilië, Chili, via Napels, 20 Oct. gew. st. 10.via Londen 22 Oct. ge-w. st. 6.—. Santos, via Amsterdam 21 Oct. gew. st. 3.25; vliegdienst DuitschlandZuid Amerika 20 Oct. gew. st. 3.25. Uruguay, via Napels 20 Oct. gew. st. 10. via Londen 22 Oct. gew. st. 6.vliegdienst FrankrijkZuid Amerika 23 Oct. gew. st. 10.40. Mesopotamië (Irak) via Istanbul—Damas- kus 22 Oct. gew. st. 3.25. Luchtdienst als Ned. Indië. China, Hongkong, Japan, via Siberië 21 Oct. gew. st. 18. Luchtdienst als Ned. Indië. Phillippijnsche Eilanden en Mantsjoerije, via Siberië 21 Oct. gew. st. 18. Palestina, via Genua 21 Oct. gew. st. 10. via Piraeus 22 Oct. gew. st. 22.30; via Piraeois 24 Oct. gew. st. 22.30. Luchtdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Marseille 21 Oct. gew. st. 10.—. Luchtdienst als Ned. Indië. Ceylon, via Genua 21 Oct. gew. st. 10.40; via Napels 22 Oct. gew. st. 19.10. Luchtdienst als Ned. Indië. Penang en Siam, via Genua 21 Oct. gew. st. 10.—. Luchtdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 21 Oct. gew. st. 10.40; via Napels 22 Oct. gew. st. 19.10. Luchtdienst als Ned. Indië. Egypte, via Genua 21 Oct. gew. st. 10.via Piraeus,22 Oct. gew. st. 22.30. Luchtdienst als Ned. Indië. Oost Afrika, via Marseille 20, 21 Oct. gew. st. 2.15; luchtdienst EngelandZuid Afrika 23 Oct. gew. st. 2.15. Zuid Afrika, via Southampton 21 Oct. gew. st. 16.45. Luchtdienst als Oost Afrikap. Australische Statenbond, via Marseille 21 Oct. gew. st. 10.luchtdienst als Ned. Indië 23 Oct. gew. st. 2.15. Nieuw Zeeland. Luchtdienst als Australië. Baar stak "Jan Steen x'n pfip aan op. en als hij dan rustig „sijn ta- back soog" vergat hij al zijn zorgen en moeilijkheden. Zulke tabak waar hij zijn troost bij zocht, kunt U nu nog krijgen. Oud-Hollandsche van Douwe Egberts, mild, geurig en lang van sneê. |jf| Oub-fioKanteehé ANNO 1753 (Adv. Ingez. Med.) MAIKT EEK1CIHN AARDAPPEL- EN VLASMARKT. Rotterdam, 18 October 1937. Aardappelen Brielsche Eigenheimers f 1.60f 1.80 per HL.; Zeeuwsche Eigenheimers f 1.45f 1.65 per HL.; Zeeuwsche Bonte f 2f 2.30 per H.L.; Zeeuwsche Blauwe f 2f 2.30 per H.L.; Eigenheimers Blauwe f 1.50f 1.60 per H.L.; Bonte en Blauwe Poters f 1.20f 1.40 per H.L. Westlandsche ronde zand f 3f 4 per K.G.; Westlandsche kleine f 2f 3 per K.G. Vlas-aanvoer: 3050 K.G. blauw, schoon f 70f 80; 5700 K.G. Hollandsch Geel f 70—f 78. ROTTERDAM, 18 October 1937. Aanvoer. Totaal 1993. Vette runderen 431. Vette kalveren 240. Nuchtere kalveren 21. Schapen en lammeren 609. Varkens 682. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 76, 2e kw. 68, 3e kw. 50—56. Vette ossen le kw. 74, 2e kw. 67, 3e kw. 5056. Vette kalveren le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw. 7580. Varkens (levend gewicht) le kw. 61, 2e kw. 60. 3e kw. 59. Scha pen le kw. 53. 2e kw. 48, 3e kw. 43. Lammeren le kw. 64, 2e kw. 59. 3e kw. 54. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 29, 2e kw. 26, 3e kw. 22. Lammeren le kw. 20, 2e kw. 17, 3e kw. 15. Vette koeien en ossen aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen iets hooger. Vette kal veren aanvoer ruimer, handel redelijk, prij zen als v. week. Schapen en lammeren aan voer ruimer, handel matig, prijzen onver. Varkens aanvoer aanv. grooter, handel tame lijk, prijzen terugloopend.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10