yaea WifMu WEERBERICHT Bruinbrood Franken S Broodfabrieken WEILL EN ZOON Barteljorisstraat 26—28 Dr. Land MAANDAG 1 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 voor den- -politierechterJ Stofzuiger-misère. Een man, die op provisiebasis werkte voor een stofzuigerfabriek, zag geen kans daar zijn kost mee op te halen; het vet is van den ketel. Nu gebeurde het, dat een kennis hem een tip gaf en die tip was goed, want hij plaatste een machine, maar de tipgever moest f 15 hebben en aangezien dit de pro visie was. schoot hij met die tip ook al niet op. Hij deed nu, wat hij niet mocht doen; hij hield de rest van het geld en liet het voorkomen of de machine in termijnen ver kocht was, om zoodoende zelf de termijnbe taler te worden. Dergelijke goedbedoelde on dernemingen loopen altijd slecht af en het gevolg was, dat de man voor den politie rechter moest verschijnen. Ook nu was hij vol optimisme; hij rekende al op een betrek king van f 20 per week plus provisie, terwijl hij er nog pas naar solliciteerde, terwijl hij wist, dat hij nooit meer iets verkeerds zou doen en dat hij de schuld binnen twee jaar zou afbetalen. „Wacht maar niet tot den laatsten dag", waarschuwde de Officier, die veel ervaring heeft. De politierechter wilde het nog eens pro- beeren en veroordeelde tot een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk onder beding, dat de stofzuiger binnen den proeftijd van 2 jaar moet worden betaald. Aan een boom, zoo vol geladen. Een chauffeur moest een groote partij trottoirtegels, welke de gemeente Haarlem van een tegelfabriek had gekocht, overbren gen en hij dacht, dat er niet zoo precies op aan kwam; wat tegels meer of minder zou men, dacht hij, niet merken. Of de bedrijfsleider van de fabriek den chauffeur niet te best vertrouwde of dat zijn vertrouwen in de menschheid over het alge meen niet groot is, willen we niet beslissen maar een feit is, dat hij den chauffeur on derweg observeerde en toen den indruk kreeg, dat de wagen niet zoo vol was als hij behoorde te zijn. Hij ging bij de aflading den last tellen en bevond, dat er een vijftig tegels te kort waren. De chauffeur moest toen erkennen, dat ook van een vorige zending een gedeelte was achtergehouden en dat hij de tegels, 125 in totaal, voor f 5.50 had verkocht, voor welk feit hij thans móest terecht staan. Hij be riep zich op armoede, doch de Officier was er slecht over te spreken. Dergelijke prak tijken komen niet zoo zeldzaam voor en zijn funest voor den handel. Daarom eischte de Officier een maand gevangenisstraf. De po litierechter vond het feit ook heel ernstig, maar omdat de verdachte niet slecht bekend stond, de schade vergoed had en beterschap beloofde, terwijl hij het borreltje, dat ook een rol in de zaak speelt, zal laten staan en zich bij de geheelonthouding zal aansluiten, werd ihet nog eens met voorwaardelijk be proefd, mits al de gedane beloften in ver vulling treden. Zoodoende werd een maand voorwaardelijk opgelegd met 3 jaar proeftijd. AFDEELING POLITIE-ADMINISTRATIE. De heer J. F. H. van Daelen uit Venlo is met ingang van 1 November benoemd tot 2en klerk bij de afdeeiing politie-administratie te Haarlem. De heer Van Daelen was voordien werk zaam als volontair-klerk bij de gemeente politie te Weert. JUBILEUM BIJ GEBRS. GERZON. Heden was het 25 jaar geleden, dat mej. M. Hoogeboom in dienst trad van de firma Gebrs. Gerzon, alhier, waar zij werkzaam is op de afd. lingerie. Zij werd hedenmorgen per auto van haar woning gehaald en in een met veel groen en bloemen "versierde zaal aan de zaak ont vangen door de directie en hartelijk toege sproken door den heer J. van Beem, die haar namens de directie een enveloppe met inhoud overhandigde. Ook namens het personeel ontving mej. Hoogeboom bloemen en cade'aux. Eenige da- mes-cli6ntèle hadden door het zenden van bloemen van haar belangstelling in dit ju bileum blijk gegeven. De jubilaresse ha.d verder den dag vrij. GELOOF EN WETENSCHAP. Op de vierde bijeenkomst van de vereeni- ging „Geloof en wetenschap", welke op Dins dagavond 9 November in den Stadsschouw burg gehouden zal worden, zal de heer Gustav Adolf uit Brussel een voordracht hou den over „Der Dreikampf um China". DE REMBRANDT-TENTOONSTELLING IN HET KENNEMER LYCEUM. Naar wi.i vernemen blijft de Rembrandt- tentoonstelling in het Kennemer Lyceum we gens de groote belangstelling nog deze ge- heele week geopend. AGENDA Heden; MAANDAG 1 NOVEMBER Gem. Concertgebouw: Revue-Operette: Je moet maar boffen. 8 uur. Hotel De Leeuwerik: Bridgedrive van Sans Atout. 7.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: De Revolutie bruid, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone: Het lied der Zon, doorloopende voorstellingen van 1.305.30 en 711 uur. Luxor Sound Theater: Kerels uit een stuk, •2"':, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Jackie Cooper in Men- schenjacht, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Carole Lombard in Dame op Commando, 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster. 104 uur, Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Ver horst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. DINSDAG 2 NOVEMBER Stadsschouwburg: ,De Vrek", met Jan Musch. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bachconcert. 8.15 u. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling' A. L. Koster. 104 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21, Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. Algemeene vergadering V. D. J. O. Openingsrede van den heer D. J. A. Geluk. De algemeene yergaderng der Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie, die Zaterdag en Zondag te Oldebroek in het N. B. A. S. bondshuis gehouden is, is door den voorzitter van het hoofdbestuur, den heer D. J. A. Geluk, uit Haarlem, geopend met een rede waaraan wij het volgende ont- leenen: Bij een vergelijking aldus spreker met een vijftien jaar geleden, 'toen de V. D. J. O. werd opgericht, zien we een groot verschil in de mentaliteit van de jeugd. Toen, vlak na den oorlog, ging door de wereld een machtig ver langen naar blijvenden vrede, doch de jeugd van onze dagen gelooft niet meer zoo gemak kelijk in idealen. Zij is nuchter en cynisch en niet gemakkelijk in beweging te brengen. Daar zijn redelen voor aan te wijzen. Van de mooie beginselen van internationale solidariteit is in de practijk weinig terecht gekomen, in sommige landen hebben we stroomingen zien ontstaan, die een onverzadigbare haat predikten jegens sommige menschengroepen en volkeren en die den oorlog als het hoogste doel van den mensch voorstelden. En toch, ondanks dit alles, aldus spr., zullen wij onzen'strijd moeten volhouden en het geloof moeten behouden, dat uiteindelijk het goede zal overwinnen. Anders is onzen strijd niet meer mogelijk, maar wij zullen zeker niet hoeven te denken, dat wat wij nastreven in korten tijd bereikt zal worden. Onze idealen van menschelijkheid en broederschap, van vrijheid en verdraagzaamheid kunnen slechts verwezenlijkt worden onder het de mocratisch staatsbestel, nationaal en inter nationaal. Met de opwekking het werk in het komende jaar met alle kracht voort te zetten, verklaar de de heer C-eluk de vergadering daarop voor geopend. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 31 October tot 7 November, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, wederom vastgesteld op 40 cent per kilogram. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit is met ingang van 15 November 1937 benoemd tot burgemeester der gemeente Voorst: mr. G. W. J. baron van der Feltz, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Zuidlaren. ONDERAARDSCHE GANGEN IN IJ SSELSTEIN. De bekende wichelroedeloopster mevr. Klein Sprokkelhorst uit Zeist heeft Zaterdagmiddag ook enkele terreinen in de gemeente IJssel- stein aan een onderzoek onderworpen. Bij den ouden kasteeltoren heeft zij het bestaan van gangen aangetoond, die in Zuidelijke en Wes telijke richtingen loopen, doch waarvan de eindpunten nog niet konden worden vastge steld. Bovendien heeft zij een onderaardsche gang naar de oude kerk en een in de richting van het stadhuis ontdekt. Op het terrein „De Nieuwpoort" waar vroeger een klooster heeft gestaan, vond mevr. Klein Sprokkelhorst spo ren van losstaande gebouwen, behoorende bij het klooster, en een lang stuk van een dikke ren muur, die waarschijnlijk de buitenmuur van het klooster is geweest, en die precies aansluit bij een het vorig jaar ontdekt stuk muur in de stadsgracht. ^MJN/T EN EETTEBP^ HET TOONEEL CEMEENTELIJK CONCERTGEBOUW. „je moet maar boffen". Je moet maar boffenof wanboffen, al naar je 't nemen wilt, want voor de'familie Van Zandenberg tot Lindenheuvel, die haar wapens heel hoog draagt, is het niet be paald 'n bof om tot de ontdekking te komen, dat de vader van de jonge mevrouw Van Zandenberg geen professor is, zooals zij heeft gezegd, maar 'n doodeenvoudige kruier. En als deze kruier dan in de gedaante van Frits Schakels het hotel te Nice binnen stapt, is dat reden genoeg voor de familie om den schrik in de knieën te krijgen. Maai de kruier kan heel wat uitspoken, voordat de familie het in de gaten krijgt, dat hij geen professor is. Tante Eustasia wordt zelfs ver liefd op hem en biedt hem zoo maar drie ton als bruidschat aan. Van daar de titel „Je moet maar boffen!" Wanneer dan de echte professor verschijnt, is Leiden in last, maar gelukkig heeft de jonge Max van Zandbergen ook wat op zijn geweten, zoodat alles nog op zijn pootjes terecht komt. Max en Mary blijven bij elkaar en de kruier krijgt ten slotte zijn Eustasia met de drie ton, zoodat heel de familie het lied in koor van „Je moet maar boffen!" van ganscher harte mee kan zingen. Een klucht met zang en dans, waarbij je het met de waarschijnlijkheid op een ac- coordje gooit. Frits Schakels is voornamelijk revue-komiek en hij doet dus geen moeite den kruier tot een levend mensch te maken. Zijn eenig doel is de menschen te laten brullen van lachen en hij neemt het niet nauw met de middelen om dat doel te bereiken. De familie Van Zandenberg moet wel stekeblind zijn om niet dadelijk te zien, dat deze Josef Lint geen geleerde is, maar wat nood, als de zaal maar plezier heeft. En dat had zij om dezen kruier, die likeur en champagne dronk, alsof het. water was en Eustasia het hof maakte met dubbelslaanden tong. Wanneer deze kruier wat minder grof en bas-komiek was geweest, zou het geeh schade aan het geheel hebben gedaan, maar ook zoo heeft het publiek er zich best mee geamuseerd. Berry Kievits, die de dochter speelde, is van heel ander gehalte. Zij is een aardige sou brette, die levendig en met brio acteert en lang niet onverdienstelijk zingt. En Nol Sta- nowsky mocht er als niais ook zijn. Lena Eman was een vermakelijke tante Eustasia, al moest ook zij het uit den aard van haar rol er nu en dan stevig dik opleggen. Jo Visscher bewees als Julius van Zandenberg, dat ook met soberder middelen komische effecten zijn te bereiken. Niet alle leden van dit gezelschap zijn van het echte timmerhout en het zou geen scha de aan het geheel döen, wanneer de drie da mes, die het „koor" vormden, voor goed achter de coulissen bleven. Er waren den eersten avond nog niet al te veel menschen in de zaal, maar die er waren hebben zich blijkbaar best geamuseerd. En hierom was het immers te doen in dit stuk met den pretentieloozen titel: „Je moet maar boffen!". J. B. SCHUIL Wij leveren aan alle Ziekenfondsen. W. KUIPERS Zn. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuidelijken wind, nevelig tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk eenigen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 769.0 m.M. te Riga. Laagste 746.1 m.M. te Jan Mayen. De hooge drukking in het Noordoosten is in het Noorden iets afgenomen, de hooge druk king in het Zuidwesten heeft zich weer geheel teruggetrokken en een nieuwe secundaire heeft een kern gevormd in het Kanaal, waardoor de wind hier weer naar het Oosten liep. De winden in de bovenlucht zijn belangrijk verminderd. In Frankrijk heeft het weer zwaar geregend en valt nog op veel plaatsen regen bij een temperatuur belangrijk boven normaal. De Britsche eilanden hebben meest betrok ken lucht met zwakken meest Oostelijken wind. In Noorwegen valt plaatselijk regen, overi gens heeft Scandinavië rustig weer met tem peraturen ver boven normaal, al daalde deze in het binnenland plaatselijk onder nul gra den. Duitschland had in het Westen veel mist, maar zal overdag vrij goed weer krijgen. In Polen is plaatselijk vorst voorgekomen. Zwitserland meldt mist in de vlakte en ook de hoogste toppen steken in wolken bij tem peraturen onder nul graden. De toenemende vochtigheid in de atmos- pheer en de nadering van de kern in het Ka naal zal hier te lande mistig weer met toe nemende kans op regen brengen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 753 m.M. Stand van gister 754 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 2.06 uur; n.m. 14.18 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.15 uur. Belangrijke telefoonnummers s Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141, i Franken bakt bruinbrood systeem Dr.Allinson Het is overdrijving, wan neer men uit waardeering van de voortreffelijke eigenschappen van Systeem Dr. Allinson de conclusie zou trekken dat het eten van witte brood direct schadelijk is voor de gezondheid. Dit- is zeker niet waar, voor al niet van het heerlijke wittebrood dat Franken bakt. Doch het dage- lijksch gebruik van Allin- son-Brood bij het witte brood, verbetert de waarde van-Uwe brood- voeding zeer belangrijk, J Haarlem, H'stede, Bl'daal i (Adv. Ingez. Med.) Prinses Juliana bij het Neder- landsche Padvindsters-Gilde. (door een leidster.) Zaterdag 30 October werd in de Jeugdher berg de Zonnehoe-ve te Blaricum de half jaarlij ksche conferentie gehouden door de leidsters van het N. P. G. Om 5 iiur vertelde de Presidente van den Leidstersraad het groote nieuws: Prinses Juliana zou om 6 uur op bezoek komenMet groote snelheid werden de boterhammen verorberd, de zaal ontruimd en precies 6 uur reed de auto met den Ko ninklijken Standaard, voorafgegaan door enkele Padvinsters met lantaarns, over den landweg naar de Zonnehoeve. H.K.H., die vergezeld was van haar hofdame, freule van Heemstra, werd ontvangen door Presidente en Secretaresse van het N. P. G., Mevrouw van den Bosch-de Jongh, en Mejuffrouw Pie pers. Het Hoofdbestuur, de Leidstersraad en de trainsters wei-den voorgesteld. De Prinses gaf allen de linkerhand, zooals in de padvin derij gebruikelijk is. Bij het binnenkomen in de groote zaal zongen allen: Hoort, zegt het voort, en zegden daarna gezamenlijk de Pad- vindsterswet op. Mevrouw van den Bosch sprak de Prinses toe en uitte haar en aller groote vreugde over dit onverwachte bezoek. Toen H.K.H. onze Beschermvrouwe was ge worden heeft een der leidsters Mej. H. Bot- tema, een oorkonde geteekend, die ongeveer een jaar geleden uitgereikt zou worden. Door de verloving van de Prinses kon daarvan toen voorloopig niets komen, en daarom maakte Mevrouw, van den Bosch van de ge legenheid gebruik, deze oorkonde Zaterdag aan te bieden. Na deze toespraak zongen al len spontaan het Wilhelmus. Daarna dronk H. K. H. thee met het hoofd bestuur, terwijl binnen alles voor het kamp vuur in gereedheid werd gebracht. Tijdens dit kampvuur, dat deels ernstig, deels vermake lijk was, luisterde de Prinses aandachtig, stelde af en toe een vraag aan de presidente en applaudisseerde enthousiast. Vele liederen werden gezongen en om half acht nam H.K.H. afscheid, hartelijk toegejuicht door de ruim ISO aanwezigen. Toen de auto wegreed, voor afgegaan door de Blaricumsche politie, had den de leidsters zich opgesteld langs de route, zoodat de Prinses door een haag vaar padvindsters wegreed. Het licht in de auto bleef aan en H.K.H. bleef vriendelijk wuiven en groeten tot de groote weg was bereikt en de auto uit het gezicht verdween. Toen allen weer bij elkaar waren in de Zonnehoeve en niet uitgepraat raakten over deze feestelijke verrassing vertelde Mevrouw van den Bosch nog dat de Prinses bij haar geïnformeerd had, waar ze haar uniform kon bestellen een mededeeling die met een gewel dig gejuich werd ontvangen. Het was voor de leidsters van het N. P. C. een onvergete lijke avond. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Zooals gebruikelijk droeg de wisselhandel bij het begin van de week een kalm karakter. De Fransche francs bewogen zich tusschen 6.09Vz a 6.10^2 hoewel de beurs te Parijs he den gesloten is mag worden aangenomen, dat de Fransche controle via de andere groote centra in den wisselhandel het heft in han den houdt. Het disagio voor termijnfrancs bedroeg 5 cents voer 1 maand en 18 a 20 ets. voor 3 maanden is vergeleken met het disa gio voor 1 maand op het oogenblik bijzonder groot. Belga's openden op 30.58 a 30.60, doch trok ken vervolgens aan tot 30.60 a 30.61, het di sagio voor termijnbelga's bedroeg res-p. 10 ets. en 27 ets. voor 1 maand en voor 3 maanden per 100 Belga's. De B'ritsche ponden werden ingezet op 8.97 1/4 a SMVz, doch reeds spoe dig werd gehandeld tegen 8.97 3/4 a 8.98. Het Britsche devies gaf aan het einde van de af- geloopen week een uitgesproken neiging tot oploopen aan den dag en naar het scheen trachtten de officieele instanties een ver dere stijging tegen te gaan. Amerikaansche dollars waren 1.80 7/8. Daar in de open markt voor dezen prijs geboden werd, kreeg het Ne- derlandsch egalisatiefonds niets toegewezen, Zwitsersche francs waren 41.82 a 41.84 Duit- sche marken 72.63 a 72.66. De handel op de niet-officieele vroegbeurs was van geringe afmetingen, de stemming- was aan den gedrukten kant, De Amerikaan sche fondsen werden algemeen een kleinig heid lager afgedaan. De affaire had weinig te beteekenen. Locale aandeelen bewogen zich op een eenigszins verlaagd peil. VIJF-EN-TWINTIG JAAR ONDERWIJZERES. Heden herdenkt mej. T. A. C. G. van Buuren den dag, waarop zij vocjr 25 jaar in dienst trad bij de vereeniging „Groen van Prinste- rer", als onderwijzeres aan de school dier vereeniging. In het gymnastieklokaal van de huidige Groen van Prinstererschool aan het Leidsche Plein had vanochtend om negen uur, in tegen woordigheid van het bestuur, het onderwij zend personeel, de kinderen en die heeren Kappers en van Henten, hoofden waaronder mej. van Buuren vroeger gewerkt heeft, een hartelijke huldiging plaats. De voorzitter der vereeniging, notaris G. Wolzak Hzn. memoreerde de verdiensten der jubilaresse, die zich gedurende 25 jaar met groote liefde en toewijding aan het werk op deze school gegeven heeft, waarvoor hij haar dank bracht. Nadat ook de heer Kappers het woord had gevoerd, zongen de kinderen een paar liederen. Vervolgens sprak het hoofd der school, de heer H. Hulleman de julbilaresse toe. Hoewel spr. nog slechts een jaar met mej. van Buuren heeft samengewerkt, heeft hij haar toch leeren kennen als een goede onderwijskracht, terwijl de samenwerking steeds van aangenamen aard is geweest. Tenslotte boden verschillende kinderen bloemen en gelukwenschen aan, waarna het feest in de versierde klas werd voortgezet. Van personeel en bestuur mocht mej. van Buuren geschenken en bloemen ontvangen. Het verdere gedeelte van den morgen zal zij in de gelegenheid zijn, het feest in den huise lijker kring te vieren. Firma B. J. van Liemt jubileert. Zestig- jaar meubel- en beddenmagazijn. Het is thans zestig jaar geleden dat de heer B. J. van Liemt Sr. in de Koningstraat een bedden- en meub'elmagazijn oprichtte. In die goede, oude tijd was de concurrentie strijd nog niet zoo opgevoerd als in onze dagen en de heer Van Liemt moest al spoedig naar een aiider pand omzien. Zijn oog viel op het Verwulft en 't. was daar dat de firma Van Liemt voor de tweede maal haar deuren voor het Haaiiemsche publiek opende. Ook hier bleek de, beschikbare ruimte gauw te klein en werd het perceel doorgetrokken tót aan de Groöte Houtstraat 26, waar de firma Van Liemt trouwens nog steeds gevestigd is. De uitbreiding der zaak ging steeds verder en in 1908 werd ook het perceel aan den over kant van de Groote Houtstraat in gebruik ge nomen. Later werd ook dit pand weer uitge breid en zoo ontstond dan de groote, moderne etalage aan de Groote Houtstraat 67. De zaak wordt thans door de heeren J, B J. en E. van Liemt, zoons van den oprichter, voortgezet. Bij het gouden jubileum was reeds zeer veel belangstelling en ongetwijfeld zal ook bij het 60-jarig bestaan velen de heeren Van Liemt komen gelukwensöhen. In den loop van Donderdagmiddag bestaat daarvoor de gelegenheid. De etalages die toch reeds uitmunten door de smaakvolle, wijze waarop de meubels wor den ten toon gesteld, zullen extra feestelijk worden gemaakt en de gevel zal met wimpels worden versierd. Zoo zal dan een van de oudste, Haarlem sche zaken jubileeren en zonder twijfel zal dit 60-jarig bestaan gevierd worden op een wijze, die de heeren Van ÏAemt nog langen tijd met genoegen aan dezen dag zal doen terugdenken. Wij brengen in Bueno Breitschwanx en in andere slank makende Bonfsoorfen het allerbeste in kwaliteit en pasvorm. BONTWERKERS (Adv. Ingez. Med.) NIEUWE UITGAVEN. Bij den uitgever J. Philip Jruseman te Den Haag verschenen de volgende nieuwe uitga ven: Charles G. Givens: De dansende moorde naar. B. M. Bower: Het vijfvoudige gevaar. Tom Roan: Een bloedige veete in de Rockies. Frank C. Robertson: Het meisje van de wil de ranch. Jackson Gregory: In den greep van het goud. James B. Hendrix: Goudhonger. HOCKEY. F JUBILEUM „DE SAXENBURGERS". De Bloemendaalsche Mixed Hockey Club De Saxenburgers heeft Zondag haar 25-jarig be staan gevierd met onderlinge wedstrijden en een feestmaaltijd. Het was een zeer geslaagde viering. Aan de onderlinge wedstrijden namen vier elftallen deel, waarin verscheidene oud- leden die den stick voor deze gelegenheid nog i eens ter hand hadden genomen. De indeeling bleek zoo juist te zijn dat alle zes gespeelde partijen (er werd een halve competitie ge speeld) uiterst spannend waren. Drie ontmoe tingen eindigden in gelijk spel, de drie overige in 1—0, overwinningen. Elftal C won den strijd welverdiend. Aan het feestdiner bij Brinkmann, waaraan de voorzitter der Saxenburgers, de heer H. Meyer, de openingsrede hield en vele tafel- speeches vol opgewekte herinneringen en enthousiasme werden afgestoken werden on der algemeene geestdrift mej. M. Rahder en de heeren H. Groenewegen en H. Meyer tot eerelid der vereeniging benoemd. De heer H. Bonkink bood een stel clubvïaggen aan, dat dankbaar werd aanvaard. De Saxenburger geest bleek nog steeds vol komen vaardig ook over de tegenwoordige leden en de levendige kleine club van hockeyers-buiten-de-competitie is met ver trouwen en vreugde de tweede kwarteeuw van haar bestaan ingegaan. De Heer en Mevrouw Dr. H. WAMSTEKER-ZAAIJER geven kennis van de geboorte van hun zoon JOHANNES Haarlem, 30 October 1937 Van Eedenstraat 12 Heden ontsliep onze lieve Moeder Maria Sophia 't Hooft Weduwe van H. C. Voorhoeve J.A.C.zn. in den leeftijd van 73 jaar. Namens de kinderen A. VOORHOEVE Heemstede 31 Oct. 1937 Bosb. Toussaintlaan 41 Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 3 November a.s. des na middags half twee op de Algemeene Begraafplaats e Heemstede. Vertrek van het sterfhuis 1.15. De praktijk van Tandarts Roozen wordt vanaf 1 November voort gezet door Tandarts Korteweg VAN EEDENSTRAAT 13. Algemeene kennisgeving. Heden ontsliep zacht en kalm onze innig geliefde Vrouw en der kinderen zorgvolle Moeder, Be huwd- en Grootmoeder en Zuster Klaaske Faber geb. Vellinga, in den ouderdom van 75 jaar. Haarlem: K. FABER Ohlstedt: M. M. A. RANNIGER— FABER G. G. RANNIGER Haarlem: P. FABER C. J. H. FABER— BAKKER Egmond aan Zee: G. T.- FABER Haarlem: S. J. FABER J. P. FABER— VAN DORSTEN en kleinkinderen Leeuwarden C. VELLINGA J. VELLINGA Haarlem, 30 Oct. 1937 Wagenweg 80 rood Geen bezoek De crematie zal plaat? lebben op Dinsdag 2 No vember a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 14.14 uur. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan allen die van hun medeleven hebben doen blijken bij het overlijden van onze innig geliefde Doch ter, Zuster, Behuwdzuster en Tante JOANNA. CATHARINA, MARIA VAN DONGEN. Uit aller naam: Wed. J. C. M. v. DONGEN— WATERLOO Heden is door mij ter Griffie van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van C. J. Opdam, aannemer, wonende te Haar lem, welke aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage ligt van crediteuren. Haarlem, 1 Nov. 1937 Mr. E. A. J. SCHELTEMA— CONRADI, curatrice is tot Zaterdag AFWEZIG. JAGER GERLINGS Spaarne 86 Telef. 10112

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2