Beroep op Japan tot deelneming in voorbereiding. Nederlandsch meisje behaalt triomfen in Weenen. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil DON DERDAG 4 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD A De negen mogendhedenconferentie. Tokio zou evenwel in zijn afwijzende houding blijven volharden. Aan het einde van den eersten dag der conferentie der onderteekenaars van het negenmogendheden-verdrag verklaart men in internationale krin gen, dat niets werd gezegd of beslo ten, dat de beraadslagingen der con ferentie zou kunnen belemmeren, al dus meldt Havas uit Brussel. Waarschijnlijk zal de conferentie vandaag een beperkte commissie belasten met het ondernemen van alle stappen, welke ten doel hebben te verkrijgen, dat Japan, In dien het geen vertegenwoordigers zendt toch ten minste een in verzoenende ter men gestelde uiteenzetting zal geven van de voorwaarden, waarop het bemiddeling zal kunnen aanvaarden. Het is mogelijk, dat de conferentie haar beraadslagingen in voltallige vergadering zal staken in afwachting van de resultaten der onderhandelin gen. In de conferentiekringen meent men te weten, dat een bemiddelingsaan bod bij China en Japan zou kunnen worden gedaan door eenige mogend heden, die daarmede belast zouden worden. Eden had in den loop van den dag een onderhoud met Norman Davis. Deze beide staatslieden hebben teza men besprekingen gehad over een nieuw beroep op Japan en over den vorm, waarin dit beroep zou kunnen worden gegoten. De Amerikanen staan er op, dat dit beroep uitgaat van de mogendheden, die het verdrag van Washington hebben onderteekend met uitzondering van China. Deze mogendheden zouden dan een com missie vormen, welke met de beoogde bemiddelingsactie zou worden be last. Inmiddels bericht het Japansche perbureau Domei, dat Japan iedere uitnoodiging van dien aard zou af wijzen. Aan de redevoeringen ,die op den openings dag gehouden zijn, ontleenen wij het vol gende: Nor man Davis legde namens de Ameri- kaansche regeering een verklaring af, waarin hij België dank zeide voor de geboden gast vrijheid. De Chineesch-Japansche vijandelijkheden zijn van belang voor alle hier vertegenwoor digde landen, zeide hij. Wij zijn niet gekomen in de verwachting een wonder te zien, maar met het voornemen een beroep op de rede te doen. Wij zijn er van overtuigd, dat Ja pan en China, moeten samenwerken en dat men moet komen tot een voor deze beide landen aanvaardbare oplossing. De regeering der Vereenigde Staten is bereid haar deel te nemen in de gemeenschappelijke pogingen, die gedaan zullen worden om den vrede in het Verre Oosten te herstellen. De Britsehe minister van buitenlandsche zaken Anthony Eden, zeide o.a.: Wij willen zien, of wij niet op eenigerlei wijze kunnen bijdragen tot een herstel van den vrede in het Verre Oosten. Wij zijn daar toe gehouden door het verdrag van Wash ington. Wij betreuren de afwezigheid van Japan, maar moeten daarom onze pogingen niet verzwakken. Wij moeten hopen op de medewerking van alle afwezige of aanwezige landen. Eden besloot met de geheele medewerking van Groot Brittannië toe te zeggen. D e 1 b o s verklaarde namens de Fransche Honderden executies in één maand. Moskou verdelgt de „vijanden des volks". De correspondent van Havas te Moskou schrijft: „Tusschen 5 Sep tember en 10 October zijn, als men een twintigtal regionale bladen mag gelooven, 403 personen gefusilleerd. Deze „vijanden des volks" worden als volgt ingedeeld: 182 terechtgestelden werden beschuldigd van spionnage en terrorisme, vooral op de spoorwegen in het Verre Oosten, 112 personen werden terechtgesteld wegens sabotage in den landbouw (de meesten daar van zouden besmettelijke ziekten onder het vee verspreid hebben), 34 personen werden beschuldigd van sabotage in de industrie, 52 van sabotage in de graanschuren, 12 van ver giftiging van soldaten of arbeiders, 11 van moord op Stachanof-arbeiders of anderen aan het regime verknochte personen". De „Zaria Vostoka" te Tiflis meldt, dat een proces begonnen is tegen 13 vroegere func tionarissen bij de regeering der autonome re publiek Askhasie. Deze menschen worden er van beschuldigd, aanslagen tegen Stalin te hebben georganiseerd, een opstand van het leger te hebben voorbereid om de afscheiding van Askhasie te bewerken, sabotage in den landbouw en spionnage bedreven te hebben, enz. Italiaan in gevangenschap. De Italiaansche ingenieur Patrone, die met een twintigtal Italiaansche technici te Le ningrad de leiding had bij den bouw van den kruiser „Kirof" en die 2 maanden geleden ge arresteerd werd, beschuldigd van spionnage, bevindt zich nog steeds in gevangenschap. De andere Italianen hebben de Sovjet-Unie ver laten. GOERING OPENT DE INTERNATIONALE JACHTTENTOONSTELLÏNG TE BERLIJN. BERLIJN, 3 Nov. (D.N.B.) Generaal Goe- ring heeft vanmorgen in z'n functie van „Rijks jagermeester", de groote internationale jacht- tentoonstelling geopend. De plechtigheid werd bijgewoond door het kroonprinselijk paar van Denemarken, de ambassadeurs van Frankrijk, Polen, Italië, Engeland en Japan, de gezanten van Denemarken, Egypte, Roeme nië, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk. Portugal, Letland, Hongarije, Estland, Zweden en Ne derland, eenige zaakgelastigden en verschil lende rijksministers. regeering', dat de conferentie een snelle en positieve poging moet doen om haar doel te bereiken, Ook de Fransche regeering zegt haar ge heele medewerking toe om te verkrijgen, dat- China en Japan de wapens neerleggen en door vriendschappelijk overleg hun plaats hernemen in het gemeenschappelijk vredes werk. Het herstel van den vrede dn het Verre Oosten zal een voorbeeld vormen, dat zijn vinchten elders zal kunnen afwerpen. Litwinof zeide dat de ervaring heeft geleerd, dat conferenties die met een be paald doel bijeengeroepen zijn, soms de nei ging hebben deze doeleinden te vergeten en dikwijls ook werktuigen worden in de han den der aanvallers, vooral daar deze zich aaneensluiten en elkaar steunen. Hij hoop te, dat deze gevaren zullen kunnen worden vermeden en eindigde met de hoop uit te spreken, dat hij zich bij de voorstellen der mogendheden zou kunnen aansluiten. De Chineesche gedelegeerde Wellington Koo, gaf tot in bijzonderheden een uiteen zetting van de Japansche agressie en van de tot dusver daarmede bereikte resultaten. Hij weerlegde alle Japansche argumenten, o.a. dat in China antl-Japansdhe gevoelens zouden heerschen en da.t China zich schul dig zou maken aan militaire propaganda té gen Japan. Japan wil „samenwerking" met China maar deze samenwerking wil zeggen „poli tieke overheersching". Japan, aldus Welling ton Koo, moet doen zooals andere mogend heden, d.w.z. onderhandelen met China op voet van gelijkheid. Japan wil rechtstreek- sehe onderhandelingen, doch bij het conflict zijn ook andere mogendheden betrokken. De Chineesche gedelegeerde wees voorts op het gevaar, dat het conflict zich tot over de Chineesche grenzen voortplant. Tenslotte verklaarde hij, dat China tegenstand zal blijven bieden zoolang de Japansche agressie voortduurt en dat een vrede tot iederen prijs China geen recht zou doen of de bescha ving tot eer strekken. Slechts door het aanvaarden van een vrede, gebaseerd op de begin selen van het eerste artikel van het negenmogendhedenverdrag, zal China bijdragen tot de zaak van orde en recht in de internationale betrekkin gen. De Italiaansche gedelegeerde Aldro- vandi zeide o.a.: De fascistische regeering moet alle reserves maken ten aanzien van de resultaten eener conferentie, die, welke ook haar middelen zijn, slechts tot platoni sche resultaten kan komen, en waardoor een nieuw bewijs van onmacht zou geven, indien geen rekening wordt gehouden met dp wer kelijkheid. Het eenige nuttige, aldus Aldrovandi, is het richten van een uitnoodiging tot beide par tijen, zich rechtstreeks met elkaar in ver binding te stellen. Daarna zal men niets meer te doen hebben. Duit sein la ti*! „Die Deutsche Volkswirtschaft' in beslag genomen Het nummer van 1 November van het na- tionaal-socialistische periodiek „Die Deutsche Volkswirtschaft" is heden in beslag genomen, in verband met een artikel over ontwerpen tot reorganisatie van de Duitsche economie. Deze maatregel wordt beschouwd als een ver langen om de pers te beletten de oorzaken van de „Schacht-crisis" welke nog niet opgelost schijnt, te behandelen. Aon e Hik si Arbeiders partij sterk opgekomen. De voornaamste conclusie, die po litieke waarnemers uit de zoojuist ge houden verkiezingen hebben getrok ken, is, dat voortaan in de nationale politiek rekening zal moeten worden gehouden met een derde partij, de Amerikaansche Arbeiderspartij. Deze partij, die pas verleden paar te New York is opgericht, heeft, naar de Republi- keinsche zoowel als de Democratische partij toegeeft, den sleutel in handen van de poli tieke controle over den staat New York, en het staat vast, dat zij bij de eerstvolgende presidentsverkiezingen een belangrijken rol De nederlaag van Mahoney is bijna geheel een gevolg van de coalitie tusschen de repu- blikeinsche en de arbeiderspartij. Paraguay Opstandelingen moeten wijken. Uit Asuncion, 3 November: Majoor Antola heeft aan het hoofd van een afdeeling regeeringstroepen de mui ters uit Concepcion verdreven en de stad bezet. De opstandelingen trek ken zich in noordelijke richting terug. Te Buenos Aires wordt vernomen, dat het doel van den opstand was oud-president Franco weder aan de macht te brengen, ten einde een definitieve regeling van een Chaco kwestie tot stand te brengen. Engel an dl Labour ook in de provincie iets vooruitgegaan. Uit de definitieve uitslagen van de gemeen teraadsverkiezingen blijkt thans, dat de Ar beiderspartij naast de zetelwinst in het ge bied van Londen, over het geheeel genomen ook in de provincie iets is vooruitgegaan. België Pierlot faalt eveneens. De poging van den Katholiek Pierlot een regeering der nationale eenheid te .vormen., schijnt geen succes te zullen hebben. De algemeene raad der Belgische Werklie den partij heeft Vandervelde namelijk opge dragen Pierlot mede te deelen, dat de socia listen hebben gemeend, zich niet te mogen aansluiten bij het programma op basis waar van is onderhandeld. Nader meldt Belga uit Brussel: Pierlot zal zich morgenochtend naai den koning begeven om hem verslag uit te brengen over het mislukken van zijn opdracht, door de weigering van de socialisten. Companys blijft aan. Negrin heeft een onderhoud met den Catalaansclien president. Luis Companys. Men zal zich herinneren, dat Luis Companys wiens mandaat als president der Catalaansche generaliteit in November afloopt, het voor nemen te kennen had gegeven, drie weken geleden, zich niet weer beschikbaar te stellen voor deze functie. De gedachten wisselingen tusschen Companys en Negrin hebben eerst genoemde er echter toe gebracht te overwe gen dat zijn aanwezigheid aan het hoofd der generaliteit noodzakelijk is ter bevestiging- van den trouw van Catalonië jegens de re geering van Valencia op het oogenblik, waar op deze zich in Catalonië komt vestigen. De generaliteitsraad is gisteren bijeengekomen en heeft besloten dat het Catalaansche par lement tusschen 15 en 20 November zitting zal houden om Companys te herkiezen. Poli tieke Catalaansche kringen zijn er van over tuigd; dat Companys herkozen zal worden. Handelsbesprekingen tusschen Engeland en Franco. Naar te Londen verluidt zullen voor het einde dezer week de definitieve maatregelen inzake het tot stand brengen van geregelde handelsbetrek kingen tusschen Londen en de auto riteiten van Salamanca gepubliceerd worden. Vermoedelijk zal door Engeland een algemeen agent worden benoemd, die de Britsehe be langen te Burgos zal behartigen. Deze agent zou dan Sir Robert Macleod Hodgson zijn, die Engeland als zaakgelastigde heeft vertegen woordigd te Moskou. ,Als assistent zou hij I-Iarrington Thompson, den eersten secretaris van de Britsehe ambassade te Hendaye, naast zich krijgen. De volmachten, welke Hodgson v erleend zouden worden zouden grooter zijn dan die van een eenvoudige handelsmissie, zooals de Sovjet-Russische handelsmissie voor de er kenning van de Sovjet Unie door Engeland. Behalve beide genoemde agenten zouden nog een aantal plaatselijke agenten worden aangesteld in de voornaamste steden van het door generaal Franco geregeerde gebied. Te Salamanca wordt bevestigd, dat met Londen besprekingen zijn gevoerd over de uitwisseling van agenten. De onderhandelin gen hebben een gunstig verloop. Diplomatieke kringen in de Britsehe hoofd stad geven te kennen, dat, indien men tot een resultaat komt, te Londen zoowel als te Burgos een gelijkluidende verklaring zal worden ge publiceerd. Te Parijs is men van meening, dat, wanneer Engeland agenten bij het bewind van Franco zal benoemen, dit geschiedt om redenen van practischen aard, terwijl Frankrijk zijn con suls in het door Franco beheerschte gebied handhaafde, hebben de Britsehe vertegenwoor digers spanje verlaten, naarmate het leger van Franco en de evacuatie der Britsehe on derdanen vorderden. Er bestond dus geen enkele officieele verbindingsweg tusschen Londen en het bewind van Franco: de bescherming der Britsehe belangen maakt de benoeming van agenten noodig. Zestienjarige op de planken van een grooten Weenschen schouwburg. (Van onzen JVeenschen correspondent) IN de theaterberichten en tooneelverslagen van de Weensche bladen komt men te genwoordig dikwijls den na.am van Ilse Werner tegen, een nog buitengewoon jeugdige actrice, die tot voor korten tijd ge heel onbekend was. Slechts weinig menschen weten, hóé jong zij feitelijk nog is: pas zes tien jaarenkele Weensche couranten schreven „nog nauwelijks zeventien"!en nog minder lieden weten, dat ze eigenlijk een Nederlandsche is! Thans vertelt de Weensche pers, dat men haar een schitterend film engagement aangeboden heeft. Onder leiding van den regisseur Geza von Bolvary zal in de filmateliers op den Rosenhügel te Weenen een film gedraaid worden, die den naam „Fi nale" krijgt. Het draaiboek werd door Ernst Marischka geschreven. Naast Ka the von Nagy en Lucie Englisch zou Ilse Werner een der drie voornaamste vrouwelijke rollen te spelen krij gen. Hans Moser en Theo Lingen spelen ook in het filmwerk mee. Ik kan u thans mededee- len, dat de zaak al in kannen en kruiken is: Ilse Werner zal in deze film optreden en daarmee zal een van haar vurigste wenschen in vervulling gegaan zijn, want reeds sedert haar prilste jeugd droomde zij ervan eenmaal ook een hoofdpersoon in een rolprent te mo gen zijn. Ilse Werner werd in Juli 1921 in Batavia ge boren. Haar eigenlijke familienaam is Still. Haar vader, Otto E. G. Still, was er koopman en is er Oostenrijksch consul geweest. Hij heeft langer dan dertig jaar in Indië ge woond. In zijn gastvrije huis in Insulinde's hoofdstad verkeerden steeds veel kunstenaars, die uit Europa gekomen waren om in de tro pen op te treden. Al vroeg dus is het dochter tje van den heer Still in aanraking met de kunstwereld gekomen. Daarbij kwam nog, dat mevrouw Still, haar moeder, indertijd ook in Indië in operettes meegespeeld heeft, niette genstaande zij dat vroeger nooit gedaan had. De heer Still trad daarbij als regisseur op. Ook heeft de moeder aardig schilderwerk vervaar digd. In vader Still's eigen kamer in zijn Weensche woning hangt een klein stilleven, een vaasje met orchideeën, dat de signatuur van mevr. Still-Werner draagt. Een zuster van grootvader Still was ook een zeer kunstzinni ge vrouw. Zij trouwde met een bekenden Ita- liaanschen zanger, een bariton, Mendiores, die aan de Scala te Milaan verbonden was. Ten gevolge van een verkoudheid heeft deze plot seling zijn stem verloren, maar hij heeft zijn toen veertienjarige dochter Valentina Men diores tot zangeres opgeleid en deze is een in Italië zeer gevierde kunstenares geworden. Toen het dochtertje tien jaar oud was, is de familie naar Frankfort verhuisd. Het meis je had tot dusver alleen maar Hollandsch ge sproken. Nu moest zij op een Duitsche school. Binnen drie jaar tijds beheerschte zij de Duit sche taal uitstekend en sprak zij die zonder een vreemd accent. Op de kunstuitvoeringen die de leerlingen van het lyceum van tijd tot tijd gaven, deed zij dapper mee. Zij was te Frankfort graag naar een tooneelschool ge gaan, maar men nam haar daar niet aan, om dat zij nog geen zeventien was (wat ze nu nog altijd niet is!!) De familie verhuisde naar Weenen, men deed moeite het meisje op het vermaarde Reinhardt-Seminar geplaatst te krijgen (dat alleen maar Max Reinhardt's naam draagt, daar hij er zelf haast nooit is!) maar hier was niets vrij. Eerst maanden latei- werd de jongedame hier opgenomen. Dat was in Februari van dit jaar. Zij leerde buitenge woon vlijtig en haar leeraren zagen blijkbaar wat bijzonders in haar. Toen zij dezen zomer gedurende de internationale Festspiele te Salzburg met nog een paar medeleerlingen in die stad was, liet '„Hofrat." Ernst Lothar, de directeur van het Weensche Theater in de Josefstadt, die ook leer aar aan het Seminar is, haar daar eens bij zich komen. „Je hebt ta lent", zei hij tegen haar, „ik heb misschien een rol voor je. Kijk dit eens door".... en hij gaf haar een getypt manuscript van een stuk„kom morgen terug en vertel me dan eens wat je er van denkt". Het was de Duit sche vertaling „La femme en fleur" van Denys Amiel, „Das Glück" genaamd. Ilse zag onmid dellijk, dat men de rol van het jongemeisje Huguette voor haar bestemd scheen te heb ben. Zij ging den volgenden morgen terug' en zeide, met een van vreugde kloppend hart, dat zij de rol graag zou accepteeren. Kort daarop begon zij met Helene Thimig te repeteeren op het kasteel Leopoldskron bij Salzburg, dat Helene Thimig's echtgenoot, Max Reinhardt, toebehoort. Tegen het einde van Augustus keerde zij naar Weenen terug. Des morgens ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zien jullie, jongens en meisjes, hoe de menschen achter Thijs aan- stroomen Kijk maar eens, hoe boos Sim en Speurgoed kijken. Dat belooft niet veel goeds voor de dieven. Als ze die te pakken krijgen We moeten eerst het spoor hebben, oom, schreeuwde Thijs, ter wijl hij zoo snel mogelijk doorliep. 'We moeten eerst het spoor hebben! Zoo hollen ze een tijdje voort. Ik geloof, dat ik het spoor zie, oom! brulde Thijs opgewonden, toen hij een streep in het zand zag. Ja, hoor, het is het. Nu kunnen we ze gauw te pakken hebben! O, ja zeker, Thijs, dat gaat zoo maar één, twee, drie. Neen hoor, heelemaal niet. Letten jullie maar eens op, kinderen, hoe het avontuur afloopt. Het is spannend, hoor! Zullen jullie vanavond lief gaan slapen? Tot morgen dan maar weer ,hè? Dan gaan we weer verder! DaaaagU om zeven uur kwam zij hier aan en om tien uur al stond zij op een repetitie in het Theater in der Josefstadt. Kort daarop had de pre mière plaats. Haar ouders zagen haar toen voor het eerst op de planken, d.w.z. op de planken van een echt theater. Alle recensies, die Ilse kreeg, waren uitstekend. Als tooneel- naam had Ilse den familienaam van haar moeder, Werner, aangenomen, daar Still daartoe niet geschikt is. Te Weenen is het namelijk gebruikelijk, dat een opera- of ope rette- of schouwburgpubliek, wanneer het erg enthousiast is, luidkeels den naam uitroept van den acteur of de actrice, die haar het meest bekoord heeft. Men schreeuwt hier uit bundig „Jeritza! Jeritza!" of „Thimig! Thi mig!" of „Wagner" tot de kelen er haast (of toch heelemaal?) heesch van worden. Maar „Still!" kan men moeilijk roepen zonder dat de menschen op het tooneel misschien zou den denken, dat ze hun mond moeten houden. En daarom koos men „Werner". Als Use'Werner is het meisje al heel bekend geworden. In „Das Glück", dat vijfendertig maal gegeven is, heeft zij een reusachtig suc ces behaald en nu treedt zij sedert enkele avonden, met evenveel bijval van de zijde van het publiek en van de pers, in de Kammer- spiele in de Rotenturmstrasse op, welk kleine intieme theatertje tegenwoordig een filiaal van Lotharis Theater in der Josefstadt is. Zij speelt er onder de regie van Hans Thimig in een blijspel „Freut Euch des Lebens", een ver taling van het Amerikaansche „You can't take it with you" van M. Hart en George S. Kaufmann. Use's medescholieren van het Reinhardt- Seminar, dat zij eigenlijk maar gedurende een paar maanden geregeld bezocht heeft, benij den haar natuurlijk wel om haar plotselinge groote carrière,, maar misgunnen het haar niet. Anderen moeten jaren en jaren lang tob ben en zich voortdurend tevreden stellen met kleine rolletjes in zooveelste-rangs-ensembles in kleine provincieplaatsjes en hebben dan misschien nóg geen toekomst voor zich. Ilse is echter met één fiksehen sprong midden op het tooneel van een vermaard groote stadstheater terecht gekomen en is met één slag beroemd geworden. De filmmaatschap pijen loopen haar thans na. Een groote Duit sche wereldfirma heeft haar of liever ge zegd haar vader een schitterend voorstel gedaan. Amerikaansche filmgrooten bleven niet achter. Men wilde haar zelfs al filmcon tracten voor verscheidene jaren aanbieden. Men is nog niet op al die plannen ingegaan en op het oogenblik staat echter alleen maar vast, dat zij zeker reeds in November een in het oog loopende rol in „Finale" zal spelen. Ilse Werner is een buitengewoon slanke en moderne verschijning. Haar optreden is ook in het gewone leven nogal resoluut, misschien wel eens een beetje te resoluut. Zij gaat beslist een groote toekomst tege moet. W. M. BEKAAR RAÜI® PROGRAMMA VRIJDAG 5 NOVEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door de KRO 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten. 12.15 KRO-ofkêst en Gramofoonmuziek 2.Or gelconcert 3.Graiimofoonmuziek 3.10 KRO- orkest 4.05 Zang en piano 4.20 Gramofoon- muziek 4.45 Vervolg' zang en piano. 5.Gra- mofüonmuziek 5.15 De KiRO-Melodisten en solist (Om 6.Land- en tuinbouwcauserie 7.Berichten 7.15 „De wettelijke gezinsbij- slagregeling in België", causerie. 7.35 Be drijfsreportage. 8.Berichten ANP. 8.15 Gra- mofoonmuziek. 8.30 „De Vondelstad aan d'Amstel en aan 't IJ", reportage. 9.KRO- orkest 9.30 Gramofoonmuziek 9.45 Herfst programma. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-B'oys en solist 11.3012.Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VAR.A 7.30 VPRO. 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Het Kovacs Lajos' orkest en soliste. In de pauze: Gramofoonmuziek. 1.30 Pianospel 2.„De tuin in November", causerie 2.30 Het Lyra- Trio. 3.15 AVRO-Dansorkest. 4.Gramofoon muziek 5.Kinderuurtje 5.30 „The Lucky Birds" en solist 6.— Optreden van amateurs. 6.30 Politiek radiojournaal 6.45 Gramofoon muziek 6.50 N. V. V.-Uitzending. 7.20 Gramo foonmuziek 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berich ten. 7.35 „Lezen in den Bijbel", causerie 8. 't Hollandsch Trio en solist 8.30 Muzikale le zing. 9.Fragmenten uit de opera Samson et Dalilah". 10.„Fantasia". 10.30 Berich ten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Orgelspel 11.30 Juzzmuziek (gr.pl.) 11,55—12.Gramo foonmuziek DROITWICHT 1500 M. 11.4011.50 Pianospel 12.10 Orgelconcert 12.50 Glyn Samuel en zijn Band. 1.352.20 't Birminghamsch Dames-Strijkkwartet 4.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 4.50 Reportage 5.20 So praan en alt. 5.40 Fr. Walker's Octet 6.20 Be richten 6.45 Muzikale causerie 7.20 1ste acte van de opera „Zar und Zimmermann." 8.20 Jay Wilbur's Band. 9.Sportreportage, 9.20 Berichten 9.40 Wetenschappelijke causerie 10.BBC-orkest 11,Declamatie. 11.20 Jack Jackson's Band 11.5012.20 Dansmuziek graniofoonplaten RADIO PARIS, 1648 M. 8.8.50 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.20 Jane Evrard-orkest en zang. 4.20 Zang. 5.20 Hongaarsch kwartet 8.35 Zang. 8.50 Variété programma. 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 12.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Schupo-Orkest 7.50 Omroep-Amuse mentsorkest en -schrammelensemble. 11.20 Verzoekconcert. 12.35 Omroepkleinorkest. 1.35 Gevarieerd concert. 3.20 Omroep-Amuse- mentsorksst. 4.40 Solistenconcert 6.30 Om roeporkest en militair orkest. 8.30 Omroep orkest en -koor en solisten. 9.5011.20 Oskar Joost's orkest en solisten. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.20 Georg Fuhr's Kamermuziekvereenigkig 8.20 Nieuws uit Rusland 8.35 Het Omroepka- merkoor, Lutz-kwartet en solisten. 9.20 Be richten. 9.50—11.20 Het Oskar Joost orkest en solisten. Van 10.0510.20 Scheepsweerbe- richt

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10