De nieuwe tariefpolitiek der regeering. WEERBERICHT 'n Bril van WEBER Bruinbrood Franken S Broodfabrieken v R T5 A "G 5 NOVEMBER 1937 HAAREEM'S DAGBEAD 2 Ingediend wetsontwerp heeft meer nadeelen dan voordeelen. Mogelijkheid voor zekere instabiliteit geschapen. HET ingediende wetsontwerp tot wij ziging van de Tariefsmachtigings wet 1934 heeft reeds aanleiding ge geven tot velerlei beschouwingen. Een nieuwe wending in onze tariefpolitiek is daarmede aan de orde gesteld. De wet van 17 Mei 1934, later verlengd in December 1936 en toen Tariefsmachtigingswet 1934 ge noemd, verleende aan de Regeering een twee tal vérstrekklcende bevoegdheden. In de eerste plaats werd mogelijk ge maakt om enkel bij Koninklijk Besluit voor stellen tot wijziging van het tarief van in voerrechten geheel of voorloopig van toe passing te verklaren. Daarnaast mochten behoudens latere goedkeuring bij de wet nieuwe invoerrechten worden geheven en bestaande invoerrechten worden verhoogd, verlaagd of afgeschaft, ten einde het ten gronde gaan van Nederlandsche bedrijven door bedreigende buitenlandsche maatrege len te voorkomen of ten einde met het bui tenland gemaakte tariefsafspraken onmiddel lijk van kracht te doen zijn. De beteekenis dezer beide bevoegdheden is ongetwijfeld niet dezelfde. De eerste heeft een sterk fiscaal ka rakter. Zij beoogt feitelijk om de schatkist di rect te kunnen laten profiteeren van verhoog de invoerrechten en de voorraadvorming te gen te gaan, die uitsluitend een gevolg is van de komende tariefverhooging. De tweede be voegdheid komt vooral tot uiting bij de te voe ren onderhandelingen over een nieuw ver drag en opende de mogelijkheid om aan stonds tarief wijzigingen van kracht te doen zijn, dus vóórdat de wetgever deze had be krachtigd. Tegelijkertijd opende deze wet nog een andere mogelijkheid. Indien nl. zou blijken, dat buitenlandsche maatregelen of regelingen van binnenlandsche concerns Ne derlandsche bedrijven te gronde zouden richten, die zelf rendabel zijn, dan bood deze wet de gelegenheid aan de binnenlandsche. bedrijven de noodige bescherming te verlee- nen. Al deze bevoegdheden hebben de Re geering een groote macht op dit gebied ge geven, die volgens het oordeel van enkele Kamerleden nog niet groot genoeg was. Drie jaren geleden werd dit voorstel der Re geering aangenomen. Van een algemeene machtiging wilde men toen nog niet weten. Thans is dat anders en het ingediende wijzi- gingsontwerp gaat veel verder en geeft de Regeering feitelijk blanco volmacht op dat ge bied. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal de Regeering handelend optreden, indien het „economisch landsbelang" zulks vraagt, ter wijl de tariefswijziging, waarvan de_ geldig heidsduur in de bestaande wet tot één jaar wordt beperkt, dan tot vijf jaren verlengd zullen worden. In de Toelichting wijst de Regeering er op, dat de bestaande wet on voldoende uitkomst biedt dat zij moeilijk te hanteeren is en slechts in twee gevallen is toegepast. Daarbij blijkt de Regeering van oordeel te zijn, dat terugkeer tot een vrij in ternationaal ruilverkeer, binnen een periode, welke uit een oogpunt van econimische over weging is te overzien, niet is te verwachten, zoodat een geregeld internationaal verkeer met behulp van handelsverdragen de eenige practische oplossing is. Het tarief van in voerrechten moet een object van onder handelen vormen. Maar de Regeering hoopt tevens langs dezen nieuwen weg enkele be zwaren te kunnen wegnemen, welke zich voordoen bij het bestaande systeem van contingenteering. Reeds in een vroegere pe riode is de aandacht gevraagd voor het ver vangen van knellende banden op het gebied der contingenteering door bepaalde tarief maatregelen. De Regeering hoopt door deze nieuwe voorziening daartoe te kunnen gera ken. Zij meent, dat het onvoldoende is om de contingenteering als eenig middel van afweer te hebben tegen buitenlandsche concurren tie en dat daarom maatregelen op tariefge- bied ook noodzakelijk zijn. Een vergelijking tusschen het bestaande en het voorgestelde doet onmiddellijk zien, dat de Regeering een belangrijke uitbreiding ha- rer bevoegdheid wenscht. Zij geeft dit ook zonder meer toe. Thans immers kan de Regee ring hij het hanteeren van artikel 2, lid 1, der Tariefmachtigingswet 1934 daartoe slechts overgaan, indien zich de navolgende twee gevallen voordoen: het voorkomen van het te gronde gaan van Nederlandsche bedrijven AGENDA. Heden: YR.IJDAG 5 NOVEMBER Stadsschouwburg: Lener Strijkkwartet. Palace Fihnac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „De Koning en het Revuemeisje", 2.30, 7 en, 9.15 uur. Luxor Theater: Ben Hur, 2.30, 7 en 9.15 u. Cineone Theater: „Ein Mann mit Herz", doorloopende voorstelling van 2.305.30 en 711 uur. Frans Hals Theater: „Kardinaal Richelieu, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Loretta Young en Franchot Tone in: „Tusschen 5 en 6". 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster. 10—4 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: 't Palet, Broristeeweg 21, Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. ZATERDAG 6 NOVEMBER Stadsschouwburg„Naar 't U lijkt," 8.15 u. Palace Fihnac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster. 10—4 uur. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 5 NOVEMBER Thalia Theater: „De laatste Ronde" en „De Groote Sensatie", 8 uur. Theater de Pont: „Marguerite Gautier" met Greta Garbo. 8 uur. ZATERDAG 6 NOVEMBER Thalia Theater: „De laatste Ronde" en „De Groote Sensatie", 8 uur. Theater de Pont: „Marguerite Gautier" met Greta Garbo. 8 uur. door het stelsel van in het buitenland getrof fen maatregelen of het onmiddellijk van kracht doen zijn van met het buitenland gemaakte tariefafspraken. In het nieuwe voorstel zal het „economisch landsbelang" het allesbeheerschende criterium zijn. Wat ver staat men onder „economisch landsbelang"? Ja, de Memorie van Toelichting verklaart zich in zeker opzicht nader. Indien het vermoeden gerechtvaardigd is, dat aan een bepaalden tak van bedrijf met behulp van deze bevoegdheid steun dient te worden geboden, dient daartoe te worden overgegaan. Met andere woorden: de voorgestelde regeling verschaft de Regee ring blanco volmacht met betrekking tot het Nederlandsche tarief van invoerrechten, want, vooral in dezen tijd, worden schier alle maatregelen der Regeering genomen, maar juist het economisch belang dat vordert. Maar daarnaast moet toch zonder eenig voorbehoud bezwaar gemaakt worden tegen de verlenging van den duur voor welken een maatregel als deze genomen kan worden van één tot vijf jaar. Dat alles beteekent, dat niet op de Tariefwet steunende invoerrechten gedurende vijf jaar van kracht kunnen zijn, zonder de verplichting om met tusschenpoozen te beoordeelen of bestendiging ervan nood zakelijk is. Andere moeilijkheden zijn echter ook niet denkbeeldig, indien dit voorstel tot wet ver heven zal worden. Dreigt het gevaar niet, dat het „economisch landsbelang" zoo meteen zal blijken te zijn een belang van een bepaal de groep? Want het ligt toch in den aard der zaak, dat juist bij een minder gunstigen gang van zaken, de beoefenaren van den desbetreffenden bedrijfstak de Regeering zullen verzoeken in te grijpen overeenkomstig de thans voorgestelde regeling. Daarmede is een normale gang van zaken gedemonstreerd. Voor de Regeering brengt dat alleen maar bijzondere moeilijkheden met zich mede. Het noodzaakt tot ingrijpend onderzoek. Maar de verlengde werkingsduur geeft ook belangrijk minder gelegenheid voor eventueel benadeel den om zich tijdig te doen hooren. Er is nog een ander punt, waarop de aan dacht gevestigd moet worden. Hoe kort ge leden heeft de Nederlandsche Regeering zich niet beijverd door internationale besprekin gen tot een vrijer ruilverkeer te komen! Welke glorierijke voorspellingen zijn daarop niet gevolgd; hoe herleefde bij velen de hoop, dat een betere tijd zou aanbreken! Enkele maanden later stelt de Regeering geen ver trouwen meer in het herstel van een vrijer ruilverkeer. Dat doet op zichzelf al eigenaar dig aan. Is bij deze uitspraak niet al te veel uit het oog verloren, dat ons land wel een zeer eigen positie inneemt? Nederland Heeft nu eenmaal een bijzondere structuur en is als het ware van nature aangewezen op vrij ruil verkeer. Het doen blijven voortbestaan van handelsbelemmeringen eldei's is dan ook ze ker hoogstens een zwak argument om han delsbelemmeringen ten onzent uit te brei den. Ten slotte mag niet uit het oog verloren worden; dat het nieuwe voorstel de mogelijk heid schept tot een zekere instabiliteit. Daarin schuilt een gevaar. Zoo ooit dan. heeft het industrieele- en het handelsleven behoefte aan stabiele toestanden, ook op tariefgebied. Alles bijeen genomen meen ik, dat dit wets voorstel meer nadeelen dan voordeelen heeft. MOLLERUS. Esperanto. Esperanto bracht uitkomst. Het weekblad „Heraldo de Esperanto" ver meldt het volgende typische geval van taai misère op reis: Een zeeman ging te Port Saïd een fotowinkel binnen om wat te koopen, doch hij moest ervaren, dat hij zich niet verstaan baar maken kon. Hoewel met het in den win kel achtereenvolgens probeerde met Fransch, Duitsch, Engelsch, Arabisch, Italiaansch, Grieksch en Hebreeuwsch, geen van al die talen kende de winkelier. Wel kende de zeman Esperanto en toen hij zijn vraag herhaalde in de internationale taal, bleek het, dat onder de aanwezigen ook een Esperantist was. Met een had hij contact en zonder verdere moei lijkheden kwam de koop tot stand. Het Hongaarsche treinpersoneel mot Esperanto leeren. De directie der Staatsspoorwegen te Buda pest (Hongarije) heeft officieel voor het spoor wegpersoneel een Esperanto-cursus ingesteld, die reeds door een vijftigtal personen wordt De Zuiderzeewerken. Met trots hebben velen van ons aan buiten landsche correspondenten geschreven over het grootsehe werk onzer Nederlandsche in genieurs, technici en arbeiders. Thans geeft de Ned. Ver. v. Vreemdelingenverkeer, Lange Voorhout, Den Haag, een keurig boekje uit in Esperanto over dit onderwerp. Dertig mooie luchtfoto's verduidelijken den tekst. HET TOONEEL NAAR HET IJ LIJKT. Zaterdag en Zondag zal Het Centraal Too- neel in den Stadsschouwburg op het Wilsons- plein een opvoering geven van Shakespeare's „As you like it" in de vertaling van Jac. van Looy. Het is met Mary Dresselhuys als een zeer frêle, guitige en rappe Rosalinde, een licht-tintelende, poëtische vertooning, die het gezelschap van Laseur onder regie van Eduard Verkade van dit sprookje der liefde geeft, een opvoering, even licht, schalksch en teer als dit blijspel van Shakespeare is. Wij hebben den heer Deinum dankbaar te zijn. dat hij de Haarlemmers in de gelegen heid stelt deze waarlijk blij stemmende voor stelling ok in onze stad te zien. Moge een volle zaal op beide avonden de belooning zijn van zijn initiatief. J. B. SCHUIL. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937. Progr. I. Hilversum I. Progr. n. Hilversum II. Progr. III. 8.00 Keulen. 10.20 Pauze. 10.35 Parijs Radio. 12.05 Londen Regional. 12.35 Keulen. 1.20 Ned. Brussel. 1.35 Keulen. 2.20 Londen Regional. 3.20 Keulen. 8.20 Londen Regional. 9.55 Fransch Brussel. 10.30 Boeda pest. 11.25 Berlijn. Progr. IV. 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 11.35 Droitwich. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert: Verzoekprogramma. 8.0012.00 Diversen. HOOFDPIJN Geen Pillen noch Poeders, maar een goed passende bril van W. KUIPERS Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen Oostelijken wind, aanvankelijk licht, later toenemend be wolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst, weinig verandering in temperatuur overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 774.4 m.M. te Riga. Laagste 740.3 m.M. te Jan Mayen. De hooge drukking nam nabij de Oostzee tot bijna 775 m.M. toe, ook in het Zuidwesten nadert hooge drukking. De depressie krijgt bij IJsland versterking, ook in Spanje daalt de barometer. Op de Britsehe eilanden nam de wind af en is de lucht meest betrokken of nevelig, Ierland heeft opklaring. In Scandinavië hield de lichte vorst in het Noorden en in het binnenland aan, om de Zuidelijke Oostzee bleef het zachte weer aan houden met vrij warme en vochtige lucht tot op een kilometer hoogte en opdroging in het Oosten daarboven. In Zuidoost Duitschland valt plaatselijk motregen. Frankrijk en België hebben grootendeels op geklaard weer met nog eenige nevel aan het Kanaal, de temperatuur is er onder normaal gedaald. In Zwitserland is de lucht nog betrokken, de hoogste toppen melden sneeuw met tempera tuur minus 10 graden. De toestand wijst op aanhouden van den Oostenwind en droog weer, de bewolking kan morgen weer wat toenemen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 766 m.M. Stand van gister 766 m.M. Stilstand. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 4.28 uur; n.m. 16.38 uur. Strand berijdbaar van 9.3014.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. niet duurder, wel beter. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houfbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) Alleen Franken bakt het. Terug-naar de natuur! is een gebiedende eisch voor het behoud van onze gezondheid en lichaamskracht. Betref fende onze broodvoe ding is dit niet zoo heel moeilijk. Systeem Dr. Allinson is het brood waarin de g e h e e I e graankorrel wordt bereid, daarom is het voedzaam en verster kend. Het wordt op bij zondere wijze bereid van de allerfijnste Zeeuwsche tarwe, daarom is het zoo lekker. (Adv. Ingez. Med.) STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Bibliotheek). Nieuwe aanwinsten. Boek- en Bibliotheekwezen. Hushof. De Universiteitsbibliotheek 1636—1936. Mare, De. Catalogus der gedrukte werken (van het) Museum Meermanno-Westree- nianum. Mc Colvin. The teory of book selection for Public libraries. Rechtswetenschappen. Gryns. De pachtwet. Jessurun Cardozo. Rechtsverhouding van hadelsagent en handelsreiziger tot principaal en patroon. Oppenheimer. De Staat. Vos. Rechtsgeschiedkundige beschouwinJ gen over het Romeinsche huwelijk. Technische wetenschappen. Gewapend beton voorschriften 1930; 3 dr Aardrijks-, Land- en Volkenkunde. Lacretelle, De Le demi-dieu. Olbrechts. Ethnologie. Parelen De, van het Gooi. Pyrénées; Languedoc; Roussilon; (Dauphi- né, les Alpes Franeaises; Savoie). Winsemius. Nieuw-Guinee als kolonisatie gebied voor Europeanen en van Indo-Euro peanen. Nederl. en in het Nederl. vert. romans. Boo. Helga's weddenschap. Bruyn. Muziekmeester Adriaan. Galsworthy. De aristocraat. Man, De. Marie; of, Hoor ook de weder partij. Pillecqn, De. Blauwbaard. Seidel. Waar geen keuze bleef.... Varing. Mar ja. WISSELKOERSEN. 12 uur. Londen 9.00 3/4. Berlijn 72.82V*. Parijs 6.11. Brussel 30.71. Zwitserland 41.86. Kopenhagen 40.20. Stockholm 46.45. Oslo 45.20. New-York 1.80 29/32. Praag 6.33'/i. LAWNTENNIS. HET CONTRACT VAN HELEN MOODY-WILLS Uit New York: In het cohtract, dat Helen Moody Wills, de Amerikaansche tennis-ster, heeft afgesloten voor een tournee door de Ver- eenigde Staten, wordt haar een som van 25.000 dollar gegarandeerd. Indien ook de Poolsche speelster Jedrzejowska tot het be- roepsspel zou overgaan, zou de eerste partij tusschen beide dames in Januari a.s. in de Madison Square Garden worden gespeeld. Nader wordt uit San Francisco aan het A.N.P. gemeld: Helen MoodyWills heeft thans tegenover persvertegenwoordigers ver klaard, dat zij geen contract heeft geteekend en niet van plan is, tot het beroepsspel over te gaan. In welingelichte kringen is men ech ter van van meening, dat de onderhandelin gen in het geheim gevoerd worden en dat de eenige reden om den overgang van de tennis speelster naar het professionalisme niet te publiceeren, is gelegen in het feit, dat er nog geen waardige tegenstandster op het oogen- blik voor haar is gevongen. Men herinnert er aan, dat ook Perry inder tijd steeds geruchten omtrent zijn overgang naar het professionalisme tegengesproken heeft, tot op den dag, dat hij het contract teekende. DAMMEN. HET NOORDEN I—HOOFDDORP I (12—8). Woensdagavond speelde de damclub „Het Noorden" I tegen „Hoofddorp" I in het club lokaal van laatstgenoemde vereeniging voor de derde klasse competitie van den District- bond Noord-Holland. De uitslag luidt: Het Noorden I: Hoofddorp I: J. ienske Jr.N. Broertjes 2—0 H. BoekeiG. v. Limpt 11 W. ReinhardtJ. v. Limpt 20 P. Ottolini-T. Tolenaars 11 A. G. HoekstraMalipaard 11 M. v. d. MeeC. v. Wageningen 02 A. BlomG. Ooskam 20 L. PootsT. Romijn 11 A. BronJ. Krooner 02 G. v. d. MeulenJ. Spijker 20 Totaal 128 Volgende week Dinsdag 9 November speelt „Het Noorden" I tegen „H. D. C." 5 in het clublokaal van „Het Noorden" aan de Pres. Steijnstraat 95. WÏELRIJDEN. ACHILLES Zondagmorgen 10 uur vertrekt deze club van het Plein voor het rijden van een trai- ningsrit. De vergaderingen worden wederom op Maandagavond half negen gehouden in café Bruggink aan de Koningstraat. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag haar tweeden competitiewedstrijd voor A-C en juniores over een afstand van 25 K.M. De veteranen rijden hun laatsten competitierit over 12i/2 K.M. Vertrek te 9uur. ATHLETIEK. R.-K. A. V. HOLLAND 12%v JAAR. Naar wij vernemen herdenkt de Haarlem- sche Athletiekvereeniging „Holland" Zondag 7 November haar 12%-jarig bestaan. Uit het voor dezen dag samengestelde programma vermelden wij een Thé Dansant in Café Restaurant „Dreefzicht". De dansmuziek wordt verzorgd door de band „The Rythm Maniacs". BILJARTEN. NED. KAMPIOENSCHAP 2e KL. GROOT BILJART. Donderdagavond is in „d'ÏJsbreecker" te Amsterdam het tournooi om het Neder- landsch kampioenschap tweede klasse groot biljart begonnen. Na een kort woord van den heer Groente man, vice-voorzitter van de biljart-vereeni- ging „Rembrand", welke vereeniging haar lokaal en materiaal beschikbaar stelde, opende Jhr. Dr. J. C. Mollerus, voorzitter van den Ned. Biljartbond, de organisator van deze wed strijden, het tournooi. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat na de jaren van depressie, thans weer de tweede klasse meer in aanzien komt, waaruit tenslotte de toekomstige eerste klas spelers gerecruteerd moeten worden. De uitslagen waren als volgt: pnt. brt. h.s. gem. Katoen 300 33 61 9.09 De Metz 262 33 52 7.93 Beuming 300 33 49 9.09 Van Lochem 252 33 35 7.63 Vos 192 35 42 5.48 Kobus 300 35 54 8.57 Keijzer 300 30 70 10.00 Schmidt 213 30 53 7.10 VOETBAL. D. O. S.—R. C. H. Voor dezen zoo uitermate belangrijken wedstrijd speelt het R. C. H.-elftal in de vol gende opstelling: Metten, v. Thiel, Kors, Slot, v. Dansik, v. d. Bel Hoogendoorn, v. d. Horst, Kedde, Hellingman, Lenselink Ook in Haarlem bestaat voor dezen wed strijd zeer groote belangstelling. Een extra- trein en eenige autobussen zullen de talrijke blauw-zwarte supporters naar het nieuwe Stadion in de Domstad brengen. R. C. H. 2—STORMVOGELS 2 De R. C. H.-reserves spelen met het vol gende gewijzigde elftal: Verkaaik Kaestner, Prevost Sr., v. Esch, Vreenegoor, Siegerist, Weber, Molenkamp, Witkamp, Paape, Hut. H. V. C.—E. D. O. Het elftal van E.D.O. komt als volgt uit: Verhagen, v. d. Born, Zandstra Broertjes, v. d. Putten, Qomen, Spek, Schijvenaar, J. v. d. Schalie, Timmerman, C. v. d. Schalie E. D. O. 2AJAX 2. E.D.O. 2 speelt met: de Waard, Vreenegoor. v. d. Sluis Koppen, Leenaarts, v. Esch, Not trot, v. Zaanen. Kelder. Koene, P, Spek. (Adv. Ingez. Med.) Kampioenschap van Haarlem. De loting. De loting voor de jaarlijksche voetbalwed strijden om het kampioenschap van Haarlem, georganiseerd door den H.V.B., heeft het vol gende resultaat gehad: Eerste ronde: StormvogelsR.C.H. V.S.V.—E.D.O. H.F.C.Haarlem. De Kennemers vrij. Halve eindstrijd: Winnaar 3winnaar 2. De Kennemerswinnaar 1. Eindstrijd; Winnaar 5winnaar 6. R.C.H. 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 vertrekt met; Akkerman, Jongsma, Visser, Bravenboer, Van Dongen, Heilig, Kuiper, Verdam, Van der Steen, Schipper, Van der Laan. V.S.V. 2—H.F.C. 2. V.S.V. beschikt over de volgende combinatie: Veen, Voet, Van Straaten, Kunst, De Vries, van den Gevel, Teeling, Michel, Döhring, Bot, Van Leeuwen. AJAX—V.S.V. V.S.V. komt als volgt uit: 1 1 ri Michel, Van Osch, Rechsteiner Van Os, Glas, de Haas, Heins, Balvers, Van der Lugt, Sterk, Carton. STORMVOGELS—HERMES-D.V.S. Stormvogels verschijnt als volgt: De Vries, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Schoorl, Gerrits Jr., Gerrits Sr., Van Pel, Prins, Woudenberg, Opbergen. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND DE ADSPIRANTEN-AFDEELING. Het programma voor Zaterdagmiddag luidt: le kl.: Patrimonium ISport Vereent I. 2e kl.: Haarlem 2T.H.B. I en Animo I Meerlebosch I. 3e kl.: Meerlebosch 2Haarlem 3 en D.S.V. IAurora I. Patrimonium I krijgt een mooie gelegenheid haar positie te versterken. Den eersten keer won Patrimonium op het S.V.-veld met 21. Haarlem 2 ontvangt T.H.B. I. De beide twaalftallen behaalden elk vijf punten uit vijf wedstrijden; Haarlem heeft een iets beter „voor-tegen". De eerste uitslag was 22. Animo moet van Meerlebosch winnen, op het Meerle- boschveld won Animo met 52. Meerlebosch 2Haarlem 3 zullen elkaar niet veel ontloopen. D.S.V. I—Aurora I wordt een spannend spelletje; de gastheeren staan er iets beter voor. De Adspiranten-afdeeling eindigt voorloo pig eind November; voor de eerste klasse, die dan zoo goed als uitgespeeld is, zal óf een dubbele óf een na-competitie uitgeschreven worden. KRACHTSFORT. NAT. GEWICHTHEFWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Zondag 7 November organiseert de Haar- lemsche Krachtsport-Vereeniging „Haarlem" bovengenoemde wedstrijden in de oefeningen tweehandig drukken, trekken en stooten. Door vijftien vereenigingen werd ingeschreven. Onder de deelnemers zijn vele prijswinnaars en acht kampioenen van Nederland 1937. Door vier athleten zijn nationale recordverbeterin gen aangevraagd. Behalve de persoonlijke prij zen is nog door den heer M. Uittenbogaard te Haarlem een beker beschikbaar gesteld voor de vereeniging, die op de worstel- en gewicht hefwedstrijden de meeste punten behaalt. De H.K.V. „Haarlem" behaalde op de wor stelwedstrijden van 17 en 24 October 11 pun ten, zoodat zij thans met 2 punten verschil bovenaan staat. Het belooft dus Zondag een spannende wedstrijd te worden. HOCKEY. NED. HOCKEY-BOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Eerste klasse: HilversumAmsterdam Togo—H. H. IJ. C. H. D. M.—B. M. H. C. GooiH. O. C. Promotie-klasse A: StrawberriesVictoria Promotie - klass e B: B. M. H. C. 2—B. H. V. Tweede klasse B: AllianceB. M. H. C. 4 B. M. H. C. 3—II. D. M. 3 ZandvoortH. B. S. Derde klasse C: V. C. L.—B. M. H. C. 5 Strawberries 2Clubhuis te Werve Derde klasse D: Alkmaar 2B. M. H. C. 6 H. B. S. 2Strawberries 3 Vierde klasse E: B. M. H. C. 7Alkmaar 3 Strawberries 4H. B. S. 3 Zandvoort 3Zandvoort 2

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2