Ruimer Kalvertoewijzing in 1938. Scharpeurder vermist. FORT SCHOENEN VRIJDAG 5 NOVEMBER 1937 HAAREEM'S DAG BEAD 3 Twee vrachtauto's met elkaar in botsing. Geraffineerde oplichter voor de Haagsche rechtbank. Op grond van deze ervaringen zijn de des kundigen vrijwel eenstemmig tot de overtui ging gekomen, dat men de ouders moet aan raden de kinderen binnen de hierboven ge noemde leeftijdsgrenzen te laten inenten, vooral daar het aantal voor pokken vatba ren steeds grooter wordt. In geheel Europa komen de pokken, zij het in wilden vorm. nog steeds voor, en velen zullen zich nog met schrik herinneren, hoe in 1929 de pokken in Rotter dam hebben huisgehouden Om de gedachte aan verweer tegen deze afschuwelijke ziekte, die men als een ge dachte aan zelfbehoud mag beschouwen, bij een steeds grooter publiek ingang te doen vin den, en om te dien aanzien voeling te krijgen met alle huisartsen, is een weldoorwrochte organisatie in het leven geroepen, die bestaat uit een centrale commissie van redactie, welke de propaganda in geschrifte voorbe reidt. beoordeelt en distribueert, en uit pro vinciale commissies in elke provincie, welke tot taak hebben in haar rayons voeling te vinden met huisartsen en publiek. Deze laat- sten moeten hun werkingssfeer eigenlijk nog geheel afbakenen, doch van een enkele com missie, met name van die in Noord-Holland, zijn reeds zeer goede berichten binnengeko men: bijna alle huisartsen hebben zich be reid verklaard met deze commissie mede te werken. Een belangrijk ding, in verband met de „populariteit van de vaccinatie" is het mi nisterieel besluit, krachtens hetwelk thans ook voor „particuliere" gevallen de pokstof kosteloos zal worden geleverd. Zonderling verhaal van Jantje en Pietje". ROTTERDAM, 4 November. Eenigen tijd geleden heeft een rechercheur van den Rot- terdamschen Vreemdelingendienst een jonge man aangehouden, die zonder papieren en zonder geld was. De jongeman, laten wij hem hier Jantje noemen, vertelde, dat hij met zijn vriend, voor deze gelegenheid Pietje ge noemd, een kanotocht had gemaakt. Zij wa ren bij Lobith in ons land gekomen, maar toen zij nabij Arnhem met hun kano achter een sleepboot wilden gaan hangen, was de kano gekapseisd. Jantje werd opgepikt, maar Pietje was verdwenen. Zijn zoeken hielp niets en ten slotte werd hij aangehouden door de politie en het land uitgezet als ongewenschte vreem deling. Dezelfde rechercheur hoorde echter, dat tezelfder tijd Pietje in Duitschland was opge pikt onder verdenking, dat hij Jantje had vermoord, daar hij een pas had, die aan den verdronken vriend behoorde. De rechercheur liet van zijn ervaringen te bestemder plaatse weten, met het gevolg, dat Pietje op vrije voeten werd gesteld. De politie wil nu ook graag nog wat nadere inlichtingen hebben van de bemanning van de sleepboot Elisabeth en van de' onbekend gebleven sleep boot, die Pietje moet hebben opgepikt. Vermeerdering van ruim 7%. Minister acht dit voorshands voldoende. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat de minister van Econo mische Zaken heeft besloten, voor het jaar 1938 de toewijzing van vaars kalveren met 25.000 stuks te verhoo- gen en mitsdien te brengen van 350.000 op circa 375.000. In de bestaan de ossentoewijzing zal geen wijziging worden gebracht. Hierbij werd in zooverre van het bovenbedoelde advies afgeweken, dat in plaats van een verruiming van 10 pet. een verhooging van ruim 7 pet. voldoende werd geacht. Bij het nemen van deze beslissing is ï'ekening gehouden met de vleesch- positie, de zuivelpostie en de moei lijkheden, gerezen bij de uitvoering van de huidige teeltregeling. Vleeschpositie. De minister is van oordeel, dat een verdere inkrimping van den rundveestapel bij de te genwoordige toewijzing zou kunnen intreden. Gezien het nauwe verband tusschen de vleeschproductie en de grootte van den totalen rundveestapel, kon, althans voor de naaste toekomst, tot eenige verruiming van de kalvertoewijzing worden overgegaan, waardoor voorkomen werd, dat de rund- vleeschproductie ten opzichte van de behoef te te veel zal dalen. Bij het nemen van zijn beslissing heeft de minister terdege overwogen, dat een doelbe wuste vergrooting van de vleeschproductie, als gevolg van de verhooging der kalvertoe wijzing, het risico van een prijsdaling met zich meebrengt. Hoewel de minister op het standpunt staat, dat de huidige slachtvee- prijzen niet te hoog zijn, is hij niettemin tot verruiming van de kalvertoewijzing voor 1938 overgegaan, daar hij van oordeel is, dat zonder deze verruiming de rundvleeschproduc tie te klein zal worden voor de binnenland- sche behoefte. Zuivelpositie. Hoewel niet kan worden gezegd, dat de zui velpositie van dien aard is, dat de toekomst met gerustheid kan worden tegemoetgezien, kan toch een groote verbetering worden ge constateerd. Deze verbetering acht de minis ter van dien aard, dat een grootere toewij zing van vaarskalveren ook uit het oogpunt van de zuivelpositie verantwoord is. Aangezien de verhoudingen van de rund— vleesch- en zuivelmarkt voor een verdere toe komst dan 1938 geenszins voorspeld kunnen worden, zal de regeling betreffende de toe wijzing voor ossen en vaarskalveren voor 1939 te zijner tijd opnieuw onder de oogen moeten worden gezien. Nederlandsche meisjes in Duitschland veroordeeld. Het Volksgerechtshof te Bei-lijn heeft de 23- jarige Nederlandsche onderdane, Th. L. uit Heerden, wegens samenspanning en opwek king tot landverraad tot 4 jaar tuchthuis en de 22-jarige eveneens Nederlandsche KI. D. uit Heerlen wegens landverraderlij ke betrek kingen tot een jaar en zes maanden veroor deeld. De voorloopige hechtenis, welke een jaar heeft geduurd, is bij beide vonnissen in mindering gebracht. Geslaagde inval in speelhol te 's-Gravenhage. Politie was door het drukke bezoek opmerkzaam geworden. Donderdagavond heeft de politie" te 's Gra- venhage onder leiding van commissaris Hol, een inval gedaan in een perceel aan den Zee kant te Scheveningen, op vermoeden, dat er gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. De toegang werd de politie geweigerd, waarop de deur geforceerd werd. In de vertrekken van het perceel werden aangetroffen zes dames en twee en twintig heeren, die zich allen be zig hielden met hazardspel. In beslag werden genomen een roulette, eenige honderden fiches, een speeltafel en kaarten. Alle aanwezigen werden naar het hoofd bureau van politie vervoerd, waarna, zij, na te zijn verhoord, op vrije voeten werden ge steld. Er werden ook aangehouden twee bank houders F. en R., die in bewaring werden igesteld. Uit het verhoor van de spelers bleek, dat deze gewoon waren elkaar in enkele bekende café's in den Haag te ontmoeten en vandaar per auto naar het perceel aan de Zeekant gingen. De activiteit en de drukte, welke hier uit ontstonden, waren de politie opgevallen en waren aanleiding geweest tot 'n onderzoek, dat tot den inval leidde. JONGEN AAN DE GEVOLGEN VAN AANRIJDING OVERLEDEN. Dinsdagavond is bij de brug over den IJsel te Westervoort een jongen uit Duiven, die van de ambachtschool te Arnhem kwam, door een auto, welke hem achterop kwam, aange reden, waardoor hij van zijn fiets viel. Daar bij werd de linkerarm versplinterd; de jon gen is thans in het Gemeente Ziekenhuis te Arnhem aan zijn verwondingen overleden. Locomotief ontspoord. Stagnatie op de lijn GoudaWoerden. Donderdagavond ongeveer negen uur is op de lijn GoudaWoerden een locomotief ont spoord, waardoor eenige stagnatie in den treinenloop is ontstaan. Tengevolge van de versperring van de lijn zijn de personentrei nen uit Rotterdam en Den Haag, bestemd voor het Noorden, welke te Gouda worden ge koppeld, via het C.S. te Amsterdam over Amersfoort naar het Noorden gedirigeerd. Eén en ander veroorzaakte een vertraging van ongeveer anderhalf uur. De storing was spoedig opgeheven. Een der bestuurders aan zijn verwondingen overleden. Op den provincialen weg VenloVenray is Donderdag een vrachtauto,, bestuurd door een bewoner uit Horst, in botsing gekomen met een andere uit tegenovergestelde rich ting komende vrachtauto, bestuurd door W. Hulsman uit Venray. De chauffeur van den vrachtwagen uit Horst kwam met den schrik vrij. De heer H. kreeg evenwel zeer ernstige verwondingen aan het onderlichaam. In den loop van den middag is het slachtoffer in het St. Elisabeth ziekenhuis te Venray overleden. Twente knooppunt van het luchtverkeer. Wegens mist op Schiphol. Donderdag zijn op het vliegveld Twente, doordat Schiphol door mist tijdelijk buiten gebruik was gesteld, tal van vliegtuigen van en naar diverse Europeesche hoofdsteden ge land. In een der toestellen bevond zich de ver maarde dirigent Toscanini, die na een opont houd van een half uur de reis naar Frank furt aan den Main voortzette. Schiphol bleef ook in de middaguren dicht, ondanks de pogingen, welke de heer Aug. Veraart aanwendde om den mist door het verstuiven van water in de lucht neer te slaan. Laffe kindermishandeling. ARNHEM, 4 November. Te Arnhem is een ergerlijk geval van kindermishandeling geconstateerd. Twee personen 18 en 19 jaar oud, bevonden zich op den Cattepoelschenweg bij de stortplaats van de gemeente reinigings dienst, toen zij een jongetje van acht jaar zagen, die met zijn autoped in de hand naar het storten stond te kijken. Hij werd door één van de jongemannen aangesproken en daarop door beiden vastgegrepen. Zij bonden zijn beenen vast. Vervolgens werd hij naar den rand van den hoogen berm gedragen en daar af geworpen, zoodat hij tusschen de kipkar retjes kwam te liggen. Een werkman van de werkverschaffing in het bosch van den Wa terberg vond het kind en bracht het op zijn rijwiel naar de ouderlijke woning, het kind heeft den linkerarm ontwricht en bovendien gebroken. Het is in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. De daders zijn gearresteerd. De boterprijs blijft omhoog loopen. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 113 cent per K.G. De vorige week was de noteering 108 cent. MR. H. A. E. MODDERMAN OVERLEDEN. Te Amsterdam is op 67-jarigen leeftijd overleden mr. H. A. E. Modderman, advocaat en procureur aldaar. Mr. Modderman bekleedde verschillende commissariaten en is kort geleden benoemd tot ridder in den Nederlandschen Leeuw ter gelegenheid van de oprichting van de Mod dermanstichting voor strafrecht te Leiden. De te Rotterdam verdwenen kinderen niet gevonden. Het zoeken in de Oude Wetering te IJssel- monde naar de verdwenen acht-jarige Lijntje Huiser heeft evenmin als het onderzoek naar de 3 y2-jarige Speters eenig resultaat opge leverd Naar verplichte zekerheidsstelling voor automobilisten enz. Staatscommissie ingesteld. Bij beschikking van de ministers vanWaterstaat en van Justitie is 'n com missie ingesteld met de opdracht, een onderzoek in te stellen terzake van het verplicht stellen eener ver zekering tegen de geldelijke gevolgen van de aansprakelijkheid volgens de wet, voortvloeiende uit het gebruik van motorrijtuigen, en den uitslag van dat onderzoek neer te leggen in een aan hem uit te brengen rapport, waar aan door de commissie noodig geoor deelde wettelijke voorschriften in ont werp met toelichting zijn toegevoegd. In deze commissie zijn benoemd: Tot lid en voorzitter: de heer prof. mr. F. G. Scheltema, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam. Tot leden, de heeren: mr. II. T. Asser, di recteur van de Hollandsche Brand- en Levens verzekering Sociëteit van 1808 te Amster dam. H. P. J. Bloemers, burgemeester van Arn hem, voorzitter van den Kon. Nederland schen Toeristenbond, A.N.W.B. Ir. M. C. E. Bongaerts, oud-minister van Wa terstaat, lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, voorzitter van den bond van bedrijfs-autohouders in Nederland. Mr. N. R. H. van Essen, advocaat en procu reur te Amsterdam, juridisch adviseur van de Kon. Nederlandsche Automobiel Club. Mr. F. L. Heinemann, referendaris bij de af deeling vervoer- en mijnwezen aan het departement van Waterstaat. J. E. van der Heijden, administrateur bij het departement van Waterstaat. Mr. J. W. Holleman, adjunct-directeur van de N.V. Verzekeringsbank de Nieuwe Eerste Nederlandsche, te 's-Gravenhage. Mr. W. Nolst Trenité, advocaat te Rotter dam. Mi*. M. A. van Rijn van Alkemade, rechter bij de Arrondissementsrechtbank te 's-Gra venhage, en Mr. A. Stoop, werkzaam bij het departement van Justitie. Tot secretarissen, de heeren: mr. H. H. Me- nalda. commies bij het departement van Wa terstaat en mr. M. W. Scheltema,, commies bij het departement van Justitie. Enorme geldbedragen „geleend", onder voorwendsel van een groote erfenis te wachten te zijn. Een geraffineerde oplichter, of was het een onberekenbare fantast heeft zich Donder dag voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank te verantwoorden gehad en in deze strafzaak was ook zijn gewezen vrouw ge wikkeld. Onder voorwendsel een groote erfenis van zijn tante wachtende te zijn, heeft hij van tal van personen geld geleend tot een bedrag van ongeveer 28.500, terwijl van terugbetaling van deze sommen meestal geen sprake was. Verdachte, de 56-jarige J. E. C. G. deed het bij zijn verschillende slachtoffers voorkomen, alsof zijn tante, die in Arnhem gewoond had en ongeveer drie jaar geleden was gestorven, hem een erfenis had nagelaten van ongeveer 300.000, doch dat hij deze erfenis eerst kon toucheeren, nadat hij drie jaar zonder zijn vrouw in het buitenland had vertoefd. Zijn tante zou deze bepaling hebben gemaakt, om dat zij tegen verdachte's huwelijk was ge weest. Om zijn verhaal geloofwaardig te ma ken, toonde hij dengenen, van wie hij geld ter leen vroeg een acte. In deze acte was be paald, dat aan G. bij het overlijden van zijn tante een som van 163.000 zou worden uitge keerd. Voorts dat 50.000 voor zijn zoon bij een bankinstelling zou worden geplaatst. De acte was onderteekend door de beide broer van G. en een bekenden notaris te Arnhem. Achteraf bleek deze acte geheel vervalscht te zijn. Nu eens leende verdachte geld door te ver tellen, dat hij naar Chamonix moest om een geschikte villa te zoeken, waar hij de drie jaar wachttijd zou doorbrengen, dan weer moest hij eenigen tijd naar Arnhem om daar zaken te regelen. De arrestatie. Een kleermaker uit de residentie, die ten slotte achterdochtig begon te worden, stelde zich met de politie in verbinding en vernam, dat G. geen onbekende van de politie was. Hij verzon daarop een list om G., die in Chamonix ver blijf hield, naar Holland te lokken en deze dachte uit naar Den Haag te komen, om daar eenige bestelde kleedingstukken in ontvangst te nemen. G. begaf zich inderdaad naar Den Haag, doch de kleermaker had inmiddels de politie gewaarschuwd. Toen G. de woning van den kleermaker bin nenkwam, werd hij onmiddellijk door eenige rechercheurs, die zich verdekt hadden opge steld,, gearresteerd en naar het hoofdbureau overgebracht. Voor de talrijke oplichterijen in de residen tie gepleegd moest hij zich Donderdag voor de rechtbank verantwoorden. Tegen hem werd een gevangenisstraf van een jaar geëischt, tegen de vrouw zes maan den. Een Europeesche ermaardheid de WITTE KRUIS poeders, cachets en tabletten. Afdoend bij hoofdpijn, griep, menstruatiepijnen, rheumatielc, tand- en kiespijn, (Adv. Ingez Med.) SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez Med.) Twee reddingsbooten zoeken hem. Woensdag is de 31-jarige J. de Boer uit Beetgumermolen tegen het mid daguur in een kleine boot van den Westhoek onder St. Jacobiparochie uit het Friesche wad opgegaan om schar te peuren. Vermoedelijk is hij door den zuidenwind in den mist af gedreven, want men heeft niets meer van den man vernomen. Toen men zich omtrent zijn lot ongerust begon te maken, trok men met de redding boot ,„den Tex" van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschap pij 's nachts het wad op. Onverrichter- zake keerde de reddingboot echter Donderdagmiddag in de Harlingsche haven terug. De naspeuringen werden echter niet op gegeven. Uit Hollum vertrok de nieuwe motor reddingboot „Abraham Fock" van de Noord en Zuidhollandsche Redding Maatschappij om het vaarwater van de Zwarte Haan af te zoeken, terwijl de „Brandaris", een redding boot van dezelfde maatschappij, Terschelling verliet om de zee nabij de Griend te verken nen. Beide reddingbooten, die om twaalf uur zijn uitgevaren waren met het invallen van de duisternis nog niet teruggekeerd. Reeds meer dan 24 uur is het geleden, dat De Boer in zee stak. Voor een lang avontuur heeft hij geen voldoende leeftocht bij zich. ledereen, die voor het eertt riet, In de wasmachine kan doen. staat vei het ongeëvenaard vette sop, dat goed in zeldzaam korte tijd eei helderheid geeft en daarna nog gebruikt kan worden voor het ge kleurde goed, het flanel en het triootgoed. Alles met één pakje Rinso van slecht» 12 J ct. I „Overvette" Rinso en de was machine behoren bij elkaar. wat Rinso rbaasd over il het witte ongekende (Adv. Ingez. Med.) Vaccinatieplicht en vaccinatie- dwang. Landelijke actie voor inenting tusschen drie maanden en twee jaar. „In deze tijden van dreigenden oorlog, tijden dus, waarin ook onverwacht het ge vaar van besmettelijke ziekten voor de deur kan staan, is het een angstig gevoel dat de vaccinatietoestand in ons land zooveel te wenschen overlaat." Dit waren de woorden, waarmede dr. L. Heyermans, de directeur van den Amster- damschen gemeentelijken geneeskundigen gezondheidsdienst, de noodzaak van de al- gemeene inenting tegen de pokken schetste. En van den anderen kant, zoo vervolgde dr. Heyermans, de vaccinateur moet niet maar raak „prikken", de huisarts moet zien of het kan, of het moet en of het mag. Vacclnatie- dwang is niet goed, want dwang wekt reactie, maar anderzijds mag de vaccinatieplicht niet worden vergeten. De toestand is op het oogenblik zoo, dat in ons land het totaal aantal niet gevaccineer de kinderen op meer dan twee millioen kan worden geschat, terwijl per jaar gemiddeld een honderdtwintigduizend kinderen worden geboren, van wie men niet zeker is dat zij allen zullen worden ingeënt. En dit was aan leiding dat men de noodzaak van een groot scheeps opgezette actie in ging zien, een ac tie die bereids met kracht ter hand is geno men. Het is een landelijke actie, door de re geering gesteund en bedoeld voor iedereen, waarvan de omvang en de intensiteit doen vermoeden dat de zaak zeer ernstig wordt, ingezien. Het doel ervan is de vaccinatie van alle kinderen tusschen drie maanden en twee jaar. In een persconferentie, belegd door de com missie tot bevordering van de vrijwillige vac cinatie heeft de geneeskundig en pharma- ceutisch hoofdinspecteur van de Volksge zondheid, dokter R. N M. Eykel, medegedeeld dat de regeering zich op het standpunt stelt, dat de vrijwillige vaccinatie moet worden be vorderd. Bovendien zal er een ander systeem van vaccinatie worden toegepast. De dagen, waarop de huismoeders van het dorp of de wijk, met huilende kinderen op den arm queue maakten voor het schoolgebouw of het gemeentehuis, om deze door den daarin zitting houdenden vaccinateur te laten in enten, zullen niet meer worden gehouden. Men wil thans bereiken, dat de kinderen, na een individueel onderzoek worden ingeent, met persoonlijke beoordeeling van het geval door den huisarts, zoodat alle schadelijke gevolgen van de vaccinatie, die in den vorm van het encephalitisgevaar niet lang gele den bijna een paniekstemming hebben ver ben veroorzaakt, zoo mogelijk geheel wor den ondervangen. Dit gevaar voor hersen vliesontsteking, dat trouwens in bijna eiken toestand van herstel van een infectieziekte niet denkbeeldig is, is het geringste, wan neer de kinderen tusschen de drie maanden en de twee jaar worden ingeënt. De statistiek die, hoe kan het anders, ook op dit terrein is gemaakt, heeft vastgesteld, dat bij de 91.609 inentingen bij kinderen van 0 tot I jaar slechts 5 gevallen van encephalitis zijn voor gekomen, waarvan geen één doodelijlc, en bij de 170.740 inentingen bij kinderen van 1 tot 2 jaar nog maar zes gevallen, waarvan even min één met doodelijken afloop.Daarbo'ven ech ter, bij 185.711 inentingen bij kinderen van 2 tot 3 jaar, zijn er 17 gevallen van encepha litis geconstateerd en vier sterfgevallen. Deze getallen spreken wel duidelijke taal: hoe ouder de kinderen bij de vaccinatie zijn, des te grooter wordt de gevaarscoefficient. Op een leeftijd van 2 tot 3 jaar is deze 1:10.924, in het vierde levensjaar is zij al 1:4.043 een jaar verder 1:3.153, en vervol gens 1:3.251, terwijl op een leeftijd van 6 tot 11 jaar een verhouding van 1:2.413 is bereikt. De verrukkelijke raadselen der afkortingen. Ik ben geen boekcrïticus. Maar dat neemt niet weg, dat ik sommige boeken van een speciaal, leerzaam soort gaarne lees. Bijvoorbeeld het boekje dat nu voor mij ligt en dat Varia heet. Het is een verklarend alfabetisch register van initialen en afkortin gen en meneer Keesing die dit geduldwerkje beoefende, verklaart er maar eventjes 10.000 afkortingen» in. Het gaat van A (acre, afternoon, algemeene, altessen, ampère, anno, annode, arc, associa tion en motorletterteeken voor de provincie Groningen) tot Z.Z.W. (Zuiderzeewerken; Zuid-Zuid-West) En het bevat een schat van openbaringen en verrassingen. Ik ben er bijvoorbeeld stellig van overtuigd dat u denkt, dat p.o. per omgaande beteekent of per order en dat het niet bij U zou opko men te veronderstellen, dat het buitendien be duidt; Paris-Orléans, Compagnie de chemin de fer; patroonsorganisatie, pauvres ouvriers, persoonlijkheids-onderwijs, post-office en pro fessor ordinarius. Had u vermoed dat N.S.B. beteekent: Neder landsche Schil dersgezellenbond; Nederland sche Schaakbond; Nederlandsche Standaard- bank; Nederlandsche Stucadoorsbond: Nieuwe Schilders- en Beeldhouwerskring en Natio naal Socialistische Beweging? U kunt dit op pagina 87 van dit boeiende boekje leeren. Wanneer u tegen een meisje „Dag Mopz" zegt, dan weet u niet dat M.O.P.Z, eigenlijk be teekent: Mezdunarodnaja organizacija po- mosci borcam revoljucii. Dat A.D.O, niet alleen een Haagsche voetbal club is maar óók beteekent Arbeid Door On- volwaardigen moet u vooral niet als een hate lijkheid opvatten. Die afkortingen leeren ons zeer beknopt de grootste verschillen aanduiden met een enkel lettertje: in één O zit het gansche verschil tusschen een Nazi en een Nazo (Nederland sche Auto Ziekenvervoer Onderneming). Dat kan natuurlijk tot pijnlijke vergissingen leiden, bijvoorbeeld wanneer u den N.BJ3. verwisselt met de N.B.C. komt u inplaats van bij den Nederlandschen Boksbond bij de Ne derlandsche Beender Centrale terecht. Dit boekje bevat ook wonderlijke, bijna iro nisch aandoende spelingen der (afgeknotte) natuur, want R.V.O. beteekent zoowel Revo- lutionnaire Vakvereenigings Oppositie als Re glement van Orde. Een Simkat is geen droomerig huisdier, maar de Société Industrielle et Minière du Katan ga; en de Vereeniging Liwenagel heeft niets met pédicures, maar alles met leeraren in wis- en natuurkunde aan gymnasia en lycea te maken. Ik vind dit rare boekje der tienduizend kort heden kostelijke lectuur en een voortreffelijke pendant van de tienduizend boekjes der hon derdduizend langdradigheden, die tegen Sin terklaas van de persen zullen rollen. Het is méér beeld des afgejeorten tijds bo vendien dan de officieel-erkende litteratuur. Want wie durft ontkennen dat de snelheid des zich uitdrukkens niet een uitdrukking van de snelheid dezes tijds is? m. h. g. uw d. d. t. a. v. E. E. Daarom laat Uw jongens „Fort" Schoenen dragen! Bijna niet kapot te krijgenl Schitterende modellen voor heeren en jongelui I „FORT" SCHOENENINDUSTRIE N.V. HAARLEM (Adv. Ingez. Med.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5