H Resolutie en aanbevelingen goedgekeurd. V erzoenïngspoging Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil STOCKHOLMSCHE TENTOONSTELLINGEN. Last van Uw zenuwen VRIJDAG 5 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De non -in ter ven tiecomm issie. Tegemoetkomende houding der Sovjet Unie. Amerikaansche vakvereeniging versus den Hertog van Windsor. De commissie voor de niet-inimening, die gisteren wederom te Londen bij eenkwam, heeft de ontwerpresolutie betreffende de verwijdering der vrij willigers en het toekennen van oor logsrechten en de aanbeveling, volgens welke de voorzitter gemachtigd wordt, zich nopens de resolutie tot de Spaan sche partijen te wenden, keurd. De Russische afgevaardigde, Maisky, zeide dat Rusland het Britsche plan niet in zijn ge heel kan goedkeuren, evenmin als de ont- werp-resolutie, maar omdat een negatieve stem het geheele plan voor de verwijdering der vreemdelingen zou dooden, zou Rusland de resolutie aanvaarden, met het voorbehoud, dat het niet zou- stemmen over de deelen, die verband houden met de toekenning der oor logsrechten. Rusland stemt in met de on middellijke verwijdering van alle niet-Spaan- sche strijders. Een doeltreffend toezicht is noodzakelijk voor een werkelijke niet-inmen- ging: indien men een bevredigend stelsel kan opbouwen, zal de Sovjet-Unie haar houding ten aanzien van het bijdragen in de kosten wellicht kunnen herzien. Gr an d i zeide namens de Italiaansche re geering, dat men wel moet begrijpen, dat de aanvaarding van het Britsche plan door Italië nog afhankelijk blijft van de voorwaarde, dat de 27 landen, die in de commissie ver tegenwoordigd zijn, het plan zonder voor behoud goedkeuren. De Italiaansche regee ring acht zich niet gebonden door voorzie ningen ten aanzien van de verwijdering dei- vrijwilligers, indien er eenige twijfel bestaat over de eenstemmige aanvaarding en de ver bintenissen der andere regeeringen ten aan zien van de toekenning der belligerenten- rechten en het herstel 'van het toeziehtstel- sel. Daarom aldus de Italiaansche afgevaar digde kan de commissie geen uitvoering aan het Britsche plan geven, vóór dat in de eerste plaats Sovjet Rusland haar houding herzien heeft en als alle andere staten de negen onderling samenhangende punten van het plan aanvaard heeft en in de tweede plaats de mogendheden het eens zijn gewor den over de maatregelen, die genomen moe ten worden om de ernstige gevolgen van Rusland's onthouding onder het oog te zien. De Duitsche vertegenwoordiger, Woer- mann, en de Portugeesche gedelegeerde sloten zich bij het Italiaansche standpunt aan. €orbin (Frankrijk') steunde in het al gemeen het Britsche plan en gaf uiting aan de hoop, dat ieder de resolutie zou aan vaarden' de Oostenrijksche gedelegeerde stemde met het plan in en sloot zich bij Duitschland en Italië aan voor wat betreft het punt van geschil: De Russische onthou ding ten aanzien van de kwestie der oor logsrechten. De Hongaarsche en Albaneesche vertegenwoordigers namen hetzelfde stand punt in. Nadat de resolutie was aangenomen, stel de de voorzitter voor, dat de vaststelling der Val van Taijoean aanstaande. Chincesch hoofdkwartier in Sjansi reeds verplaatst. Volgens de laatste berichten uit Taijoean, de hoofdstad van Spansi, kan de val der stad elk oogenblik een feit worden. De overbrenging van het Chineesche militaire hoofdkwartier naar Zuid-Sjansi, ter voorbereiding van een nieuw defensief, is reeds vol tooid. Het schijnt, dat na de ontruiming van Tai joean de eerste verdedigingslinie in de nabij heid van Tsingtsjin, onmiddellijk ten zuiden van de hoofdstad, zal liggen. Aanzienlijke versterkingen worden in aller ijl naar Sjitsjiatswang, het spoorwegknoop punt ibij de provincie H-op-ei, gezonden, maai de algemeene meening is, dat deze Chineesche poging om den Japanschen opmarsch naar Taijoean te bedreigen, niet tijdig genoeg zal zijn om de hoofdstad te redden. In den mond van de Wangpoe liggen thans 42 Japansche oorlogsschepen, waarbij, naar gemeld wordt, vier vliegkampschepen. Som migen zien in dezen concentratie een dreiging met een troepenlanding te Poetoeng, die ten doel zou hebben de Chineesche troepen daar te verdrijven. Volgens betrouwbare berichten komen te Sjanghai voortdurend Japansche versterkingen aan. Een buitenlander, die een bezoek heeft gebracht aan de Chineesche li- niën, zeide, dat de Chineezen een tegenaanval voorbereiden om de Japanners ten zuiden van de Soetsjaukreek terug te drijven. Hij ver klaarde, dat het moreel der Chineesche troe pen zeer hoog is. voorwaarden, waaronder hij zich tot de strij dende partijen zal wenden, aan hem zou worden overgelaten. Aldus werd besloten. De vergadering bracht geen verrassingen. Een nieuwe bijeenkomst voor hoofd- of on dercommissie is nog niet vastgesteld, Het vraagstuk van de samenstelling dei- twee commissies, die naar Spanje gezonden moeten worden, zal door de ondercommissie moeten worden besproken. BeSgaë Franscli schip door vliegtuigen aangevallen. Torpedojagers schoten te hulp. Donderdagochtend hebben twee watervliegtuigen van de luchtmacht van Franco "getracht nabij Mataro benoorden Barcelona, aan de Cata- laansche kust, het Fransche schip „La Corse" te bombardeeren. Men geeft te Barcelona de volgende bijzon derheden over dezen aanval: Het schip kwam van Barcelona en bevond zich ter hoogte van Mataro, op ongeveer 10 mijl van de kust, toen twee watervliegtuigen er over vlogen en het sein gaven te stoppen. De bemanning moest het schip verlaten en zich in de sloepen begeven. De watervliegtui gen wierpen hierna eenige bommen welke het schip echter niet troffen. Intusschen had de marconist van de Corse" een noodsein uitgezonden, dat werd opgevan gen door den torpedojager Gerfaut, die direct het schip ter hulpe snelde. Inmiddels had de consul van Frankrijk den torpedojager Vautour, welke zich ter reede van Barcelona bevond, verzocht zich naar de plaats van den aanval te begeven. Beide oorlogsbodems verschenen bijna tege lijkertijd bij de „Corse". De beide watervliegtuigen verdwenen en de bemanning begaf zich weer aan boord. Ge ëscorteerd door de Gerfaut heeft de „Corse" haar'reis naar Marseille voortgezet. Spaak met kabinetsformatie belast. De koning heeft m.r Paul Spaak belast met de vorming een-er regeering van nationale eenheid. Spaak heeft verzocht zich te mogen beraden en zijn politieke vrienden te mogen raadplegen. Geruchten over regeerings- wijziging. Bondspresident Miklas heeft drie leden der bondsregeering hooge onderscheidingen ver leend, meldt het D.N.B. In verband hiermede doen hier weer geruchten de ronde over een op handen zijnde wijziging der regeering. Amerika Meer dan zes millioen werkloozen. Volgens ramingen van de National In dustrial Conference Board, een economisch- statistisch bureau van de Amerikaansche In dustrie, bedroeg het aantal werkloozen in September j.l. 6.066.000. Hierbij is geen reke ning gehouden met de door stakingen ver oorzaakte werkloosheid. Spaansche schepen in Frankrijk aan de ketting. Reeder wendt zich tot de justitie. De reeder van de treilers, waarmede een aantal manschappen van het Spaansche re- geeringsleger uit Gij on is gevlucht, is naar Lorient gekomen om deze schepen te be mannen met een equipage, welke met Franco sympathiseert. Deze schepen voerden bij aankomst te Lorient niet de vlag van de Spaansche regeering. De Spaansche consul te Nantes heeft zich verzet tegen het vertrek van de schepen, aan gezien zij volgens zijp meening door Spaan sche regeering in beslag zijn genomen. Op verzoek zijn de schepen aan de ketting ge legd. De reeder heeft besloten zich tot de Fransche justitie te wenden. Ook een arrestatiebevel tegen Henri Barmat. Zal de Oostenrijksche politie hem kunnen arresteeren? Tezelfder tijd met het bevel tot in hech tenis neming van Julius Barmat, is ook een bevel tot arrestatie uitgevaardigd tegen Henri Barmat. Het parket van Brussel wist, dat Henri Barmat te Weenen vertoefde. Men weet nog niet, of de Oostenrijksché politie hem zal kunnen arresteeren, aangezien Henri die dikwijls op reis is, zonder twijfel niet naar Weenen is teruggekeerd toen hij hoor de, dat een bevel tot arrestatie tegen hem is uitgevaardigd. Zijn signalement is aan de verschillende politie-autoriteiten in Europa verstrekt. Organisator der reis wordt als vijand dei- arbeidersklasse beschouwd. De Amerikaansche pers stelt de vraag of de hertog en de hertogin van Windsor naar de Vereenigde Sta ten zullen overkomen, nu de af deeling Baltimore van de American Fede ration of Labour een motie heeft aangenomen, welke motie de goed keuring heeft van president Green en Curran, den president van de vak- vereeniging der zeelieden. De motie baseert haar aanval op het feit, dat de reis is georganiseerd door Chales Bedaux, dien zij „een vijand van de arbei dersklasse" noemt wegens het productiestelsel welks ontwerper hij is en dat in zekere fabrieken in Amerikaa en Europa wordt toe- gepast. De motie verwijt den hertog evenzeer zijn reis naar Duitschland en de hortogin, dat zij toen zij te Baltimore woonde, weinig belang stelling heeft gekoesterd voor de arbeiders kwesties. Bedaux, die gisteren een onderhoud zou hebben met Green, heeft van zijn bezoek afgezien, toen hij vernam, dat de arbeiders- leider de motie had goedgekeurd. Hij ver klaarde tegenover de pers, dat de hertog van Windsor nog steeds vastbesloten is hem de organisatie van zijn reis toe te vertrouwen De hertog zal op 11 November met de „Bremen" te New York aankomen, hij zal zich naar Washington begeven en vandaar naar de Westkust. Hij zal waarschijnlijk be zoeken brengen aan Pittsburgh, Wilmington Detroit, Chicago en Kansas City. Havas voegt aan het bovenstaande toe, dat de populariteit van den ex-koning bij een groot deel van het Amerikaansche publiek overheerschend blijft en men verwacht dan ook, dat een ontzaglijke menigte den hertog en hertogin bij aankomst zal verwelkomen, Het Witte Huis deelt mede, dat de hertog en de hertogin van Windsorf op 12 dezer door Rosevelt op de thee zullen worden ontvan gen. Het verblijf in de Vereen. Staten duurt vermoedelijk 35 of 37 dagen. GEHEEL HOUTHAKKERS GEZIN BIJ OVERSTROOMING VERDWENEN. Een houthakker in de nabijheid van Bugoyna in Joego Slavië is met huis, vrouw en vijf kinderen spoorloos verdwenen. Tijdens een overstrooming is het huis met de inwoners door de rivier opgenomen, en sindsdien is geen spoor van hen terugge vonden. der negenmogendheden conferentie. Vorming van een beperkte commissie. De Donderdagmiddag gehouden voltallige conferentie der negen mo gendheden heeft zonder tegenstand een ontwerp aangenomen,, dat ten doel heeft een beperkte commissie in het leven te roepen met tot taak in het Japansche antwoord op de Belgi sche uitnoodiging de mogelijkheden voor verzoening op te sporen en in dien geest een ontvangstschrijven op te stellen, dat een beroep op den goeden wil van Tokio inhoudt en beiden par tijen aan te bieden den vrede te her stellen. De moeilijkheid, welke nog moet worden opgelost, iis de samenstelling dezer commissie. Over die kwestie zal in een tegen hedenmorgen belegde geheime zitting worden beraadslaagd. De voor Donderdagavond 6 uur vastgestelde bijeenkomst moest worden verschoven om den gedelegeerden gelegenheid te geven te onder handelen en het Spaak mogelijk te maken politiek overleg te voeren, daar hij door den koning der Belgen belast is met de samen stelling van een nieuwe regeering. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Ziet U wel, oom, hier is het spoor zelfs al heel duidelijk. We hebben het maar voor het volgen en dan kunnen we de dieven inrekenen! Oom Mopperniet knikte. Jij praat niet slecht, bromde hij. Maar ik geloof niet, dat dat zoo gemakkelijk zal gaan, als het jou voorkomt! Die -boeven zullen zich wel verweren. Maar Thijs lachte onbezorgd. Nu, oom, wat dan no,g! Wij zijn toch met zooveel mensehen en zij maar met twee! Nee hoor, zij hebben eenvoudig geeii kans! Laten we in alle geval maar doorloopen, zei Sim. Dan kunnen we verder zien. Hoe eerder we die schurken hebben, hoe beter. Kom mee, dan gaan we weer! En met verdubbelde snelheid stormden zij voort. Het borduurwerk van den Koning en de Zilverschat uil de Oude Stad (Van onzen correspondent) STOCKHOLM, 27 October. ET is stil in de groote bovenlicht- zalen van de Academie waar de Zweedsche Kunstvereeniging haar j aarlij ksche herfsttentoonstelling houdt en sedert de vernissage alleen nog maar een enkele kenner, een enkele liefheb ber, een paar dames, die niets beters te doen hebben, met den catalogus langs de wan den vol schilderijen gaan. En de juffrou wen, die in de benauwende anti-mot-atmos- feer van Liljevalchs Konsthall de kleeden en meubelstoffen, de fijne kanten en banen damast, de potlepels, manden en handge- smeede kandelabers bewaken, die de heiri- slöjdvereenigingen van Zweden en Noorwe gen, Aland, IJsland en Estland daar sedert een maand exposeeren, hebben het de laat ste weken vrij stilletjes gehad. Maar druk en roezemoezig is het van 's morgens elf tot 's avonds negen op de tentoonstelling van werk van ouden van dagen in het Stadhuis en men staat in queue voor de deur van 's Rijks Historische Museum, die toegang- geeft tot de zaal, waar behoorlijk beveiligd de zilveren schat te zien is, die veertien da gen geleden onder de plavuizen van een aardappelkelder in de Oude Stad gevonden is. Ouden van dagen exposeeren. Juffrouw Alma Hedin is niet alleen de stille helpster van haar beroemden broer Sven, maar ook de ziel van „Blomsterfon- den", het Bloemenfonds, dat aan den Zuid kant van de stad reeds een zestal groote flatgebouwen voor ouden van dagen heeft gebouwd voor geld, dat niet aan grafkransen en bloemen-op-de-baar besteed maar in- plaats daarvan aan het fonds geschonken is. Juffrouw Hedin kent de moeilijkheden van zoovele oudjes en om velen hunner te helpen maar ook om te toonen, wat kromme moe dertjes en bejaarde heertjes zoo-al prestee- ren in hun mateloozen vrijen tijd, heeft zij met hulp van verscheidene anderen en met moreelen steun van den bijna tachtigjarigen landsvader, die zichzelf het eerst als deelne mer aanmeldde, de tentoonstelling van „De Gamla", van de ouden van dagen, georga niseerd. En die vult nu, met een paar dui zend nummers, van pannelanoen en gehaak te waschlijnen tot hooggetuigde scheepsmo dellen en beschilderde meubels toe, de weid- sche Blauwe 1-Ial van het Stadhuis, terwijl van de balustrade bij de Gouden Zaal een Niagara van bonte lappendekens afhangt. Dat koning Gustaaf 's avonds, als hij niet bridget, met een sigaret tusschen de lippen bij de door zijn specialen muzikalen lakei be diende radio-gramofoon zit te borduren, is een in Zweden al lang bekend feit. Op stijf stramien werkt hij met glanzende linnen garens in groene en gele, bruine en paarse tinten een steeds weer eender patroon van donkere en lichte zig-zaggende banden, wel ker kleuren in elkaar vervloeien. „Vlggsöm". wig-steek, noemt men de techniek in het Zweedsch, maar wat dat in goed handwerk- Nederlandsch is, weet ik niet..Zeven jaar ge leden exooseerde de Koning reeds een stoel en 'n haardscherm, geborduurd in deze kleu ren en in deze' techniek. Nu staan er op de eereplaats in de Blauwe Hal een andere stoel en een ander haardscherm maar met pre cies hetzelfde borduursel, en er ligt ook een kussen, ook al met die zigzaglijnen, dat ge trouw gelijken moet op de vele -kussens, die koning Gustaaf in den loop der jaren op Kerstavond aan vrienden en verwanten ge zonden heeft met zijn geborduurde hand- teekening op den satijnen achterkant. Op een tafeltje ernaast ligt een -boek van 's Ko- nings broer Prins Carl, er achter hangt een geknoopt tapijt van zijn tweeden broer, prins Oscar Bernadotte, en men vindt er ook een paar kleine etsjes van den jongste der vier broers, prins Eugen, die geen. van zijn schil derijen wilde zenden, omdat schilderen zijn beroep, maar etsen zijn hobby, is. Maar schilderijen zijn er genoeg, goede en minder goede, bloemenstillevens en stadsge zichten, miniaturen en portretten. Bruno Liljefors signeerde een paar van de doeken die hier hangen en Sven Hedin zond enkele van zijn penteekeningen. Een oude dame heeft een heele wand vol priegelig-fijne en geestige geknipte silhouetjes, een andere ex poseert schilderijen van uniformknoopen, mantelknoopen, insignes en kralen en weel een andere maakte Oostersche landschappen van oude-gordijnen en afgedankte stalen. Er staan beeldhouwwerken en er staan ook stukken boomwortel, die. met een paar ker ven hier 'én daar tot honden en sprookjes- gedrochten zijn' gefatsoeneerd. Er is een ge breide wollen sjaal van een zeekapitein van zeven-en-negentig jaar en een gehaakt kan ten kleed van een honderdjarige juffrouw, er is veel kruissteekwerk en er is prachtig werk van bejaarde meubelmakers en sme den. Maar al wekken tallooze voorwerpen van de oudjes bewondering voor hun kunnen en hun geduld, veel is er ook, dat hen. die vooreerst nog niet aan den minimum-leef tijd voor deelneming aan deze expositie 65 jaar toe zijn, stilletjes doet verzuchten, dat ze niet oud en althans niet op zulk peu terig geknutsel als tijd-dooding aangewezen hopen te worden, wanneer ze de Blauwe Hal verlaten en even toeven in den tuin aan het Malarmeer, waarover nu de grijze herfstne- vels hangen. Een verborgen erfenis. Van het meer wolken de herfstnevels op over de daken van Gamla Sta'n, de Oude Stad, waar de klokken van de Sinte Geertrui op gezette tijden hun ijle klanken uit strooien over de smalle steegjes en de nauwe straten, die er nog zoo loopen als zij eeuwen geleden al liepen. Alles is er oud en veel heeft er een romantisch tintje. En in een van de A'ele kelders, die daar voor opslag van aardappelen of brandhout gebruikt worden. Voider van een oud huis met gewelfde zoldering en plavuizen op den vloer, hebben dan vijf arbeiders bij reparatiewerk onder de steenes een schat gevonden. Er kwamen zilveren munten voor den dag en zilveren lepels, er werd verder gegraven en gewroet in 't zand en er werden twee groote koperen ketels gevonden, die niet te tillen waren van al het zilver dat er in zat. En Gamla Sta'n mag dan vrij romantisch zijn, maar de schatgravers waren toch zoo nuchter, dat zij den directeur van het stedelijk historisch museum opbelden om eens even te komen kijken. Die kwam met een paar menschen van den oudheidkundigen dienst en een paar conservatoren, zoodat de schat volgens alle regelen der kunst gefotografeerd, geëtiquet- teerd, genummerd, geconserveerd, onder zocht en bestudeerd kon worden. Zij bestond uit een gouden keten, zilveren schalen en kannen, -bekers en bakken, lepels en vorke: en messen, waarvan het niet-zilveren lemme weggeroest was, alsmede uit bijna achttien duizend zilveren munten uit de zeventiend eeuw en de eerste veertig jaar van de acht tiende. Het gewicht was ruim tweehonder- kilo en als de schat als een oudheidkundig vondst beschouwd wordt zal de staat _haa op grond van de oudhedenwet voor de zilver waarde vermeerderd met 12lA procent vind loon oftewel een kleine 14.000 kronen kunne: koopen, zoodat de vinders, de vijf arbeider; elk 2800 kronen ontvangen. Maar koning Gustaaf, die een zeer geest driftig en zeer deskundig verzamelaar va oud-zilver is, is niet zonder reden zoo spoe dig mogelijk naar 's Rijks Historische Mu seum gereden om er den schat te bekijken e: vele kenners hebben urenlang al dat ver rassend goed bewaarde zilver bewonderd e: bestudeerd. Voor de kennis van de Zweedsch zilversmeedkunst van meer dan twee eeuwe: geleden is deze vondst van zeer groot be lang, de grond van de Oude Stad heeft ver scheidene voorwerpen beter geconserveer dan met museumexemplaren het geval is e er zijn nu verschillende stukken voor de dag gekomen, die in geen enkele verzame ling hun gelijke hebben, Gaat men de waar de van de vondst berekenen naar wat ver zamelaars en musea er op een veiling voc zouden betalen, dan komt men zeker tc het honderdvoud van de zilverwaar de, tc tusschen de één en twee millioen kroner Daarom is te verwachten, dat de advocaa van de vinders bestrijden zal, dat de scha als een oudheidkundige vondst beschouw moet worden. Hij schijnt goede kans te heb ben door een rechtbank in 't gelijk gestel te worden en is dat het geval, dan krijge de vinders de helft van de opbrengst en ee tehuis voor ouderlooze babies, dat jaren ge leden het huis in de Oude Stad, waar d vondst gedaan is, gekregen heeft, de rest. Men heeft zich natuurlijk afgevraagd, hc die schat daar onder den keldervloer gekc men is en aan wie al dat zilver heeft toebe hoord. Een paar half-vergane documentei die onderin een der koperen ketels gevonde zijn, konden geen uitsluitsel geven, maa een schrandere assistent van het stedelij museum heeft in oude archieven gesnuffel en zoo het mysterie kunnen onthullen. He laatste jaartal, dat op de zilverlingen gevon den is, wat 1741 en de schat moet dus daar na, waarschijnlijk kort daarna verborge zijn. Destijds was het huis eigendom van ee zekeren Johan Fredrik Lohe, die eenige ja ren eerder met zijn broers en zusters ee paar millioen geërfd had van zijn vader, di volgens niemand minder dan Linnaeus zo gierig geweest moet zijn, dat hij het schc teltje melk, dat de buurvrouw voor d'r poe neerzette, placht leeg te slurpen. Joha Fredrik Lohe stierf in 1742 onder geheimzin nige omstandig'heden tijdens een reis in buitenland en liet toen tot ontsteltenis va familie en schuldeischers zoo goed als niel na. Waarschijnlijk he.eft hij. beducht voc beslaglegging, zijn aandeel in de erfenis i den kelder verstopt. Onttrekking van goede ren aan faillissement noemt men dat teger woordig. C. G. B. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd m< Mijnhardt's Zemratabettem Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Belangrijke wijziging in Zuivelsleunregeling. Nog deze week te verwachten? Stabielere boterprijs? In een Donderdag te Gouda gehouden ve: gadering van den Bond van Kaasproducei ten, heeft de voorzitter, de heer A. va Wijnen, medegedeeld, dat nog deze wee een belangrijke wijziging in de zuivelsteui regeling zal worden gebracht. De heffing en steun aan boter zullen worden gelijk gehouden, waar mede de steun aan boter gebaseerd zal zijn op teruggeving van de hef fing aan de grens en de controle op de zelfkarners kan worden terzijde ge steld. De crisisbemoeiïng krijgt hiermede een nieuwe basis. Voorheen werd niet naar den eindprijs gekeken, maar al leen toeslag gegeven. Den productie prijs kon men daardoor niet bereiken. Dit systeem wordt verlaten, thans wordt de productieprijs min of meer gegarandeerd, althans ten opzichte van de boter. Als de grondprijs daalt, wordt de toeslag hooger en omgekeerd, waar door de eindpriis van het product on geveer gelijk blijft. Kaa Ten opzichte van de kaas is deze regelir niet mogelijk, omdat de manipulaties aa de grens niet omvangrijk genoeg zijn. Di zelfde toeslag als op boter zal op kaas wo: den gegeven. De netto-kaasprijs zal per wee wisselen in verhouding tot den toeslag c boter. Voor kaas kan dus geen eindprijs woi den gegarandeerd. Bij de huidige hooge bc terprijzen is deze wijziging ongevaarlijk. W moeten maar hopen, aldus de heer van Wi. nen„ dat geen daling zal intreden. De maai regelen beteekenen een bezuiniging op de ui gaven en een vermindering van control leidende tot een verkleining van het stei uitgegroeide crisisapparaat. Consumptiemelkregelin Wat de consumptiemelkregeling betref zal per 1 December de regeling voor h( buitenwettelijk gebied ophouden. Ten aar zien van de officieele bemoeiingen op wette lijk terrein bestaat, verklaarde de heer Va Wijnen, nog heel veel mist. Er wordt gewerl aan een regeling, waarvan men naar buite niet veel merkt, doch bij het uitwerken daai van moeten groote moeilijkheden overwonne worden.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6