l£i§ianflne FRANKEN's Broodfabrieken WEERBERICHT Bruinbrood ZWEMMEN WIELRIJDEN. MAANDAG S NOVEMBER 1937 H A AR t EM'S DAGBEAD 2 Op de best ingerichte kantoren, Zult U steeds den naam DANTUMA hooren. 0.%j)oidunto ZIJLSTRAAT 90, HAARLEM, TELEF. 11161 (Adv. ingez. Med.) Vrijzinnig-Democratische Bond. Acht maatregelen tot verbetering van het L. O. noodig. Dezer dagen hield de afdeeling Haarlem van den Vrijz. Democratischen Bond een goed bezochte ledenvergadering in Hotel Lion d'Or. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer A. Jongbloed, speciaal de nieuwe leden welkom en sprak de verwach ting uit, dat de sterke groei van het leden tal zich ook verder zal voortzetten. De voorzitter deed verder uitvoerige mede- deelingen over de propaganda, welke dezen winter weer krachtig zal worden gevoerd. O.a. staan reeds een drietal bijeenkomsten op het programma, waar respectievelijk mr. M. Slingenberg, mevr. mr. B. Bakker-Nort en mr. P. J. Oud het woord zullen voeren, Deze vergaderingen zullen toegankelijk zijn voor leden en genoodigden. Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde hierna over den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te Leeuwarden op 27 en 28 November a.s. Eenstemmig bleek de vergadering van meening, dat maatregelen tot verbetering van het Lager Onderwijs, door herstel van een gunstiger leerlingenschaal, urgent zijn. Algemeen kwam tot uiting, dat de groote gemeenschapsbelangen, welke hier mede gemoeid zijn, geen langer uitstel toe laten. De mogelijkheid, een belangrijk aan tal van de thans werklooze onderwijzers te werk te stellen, werd bovendien een groot sociaal belang geacht. De afdeeling Haarlem zal hiervoor dan ook met kracht opkomen. Ook wilde men ijveren voor een verzorging van de ouden van dagen, die thans nog geen ouderdoms rente genieten. Men was van oordeel, dat deze sociale en cultureele belangen niet lan ger achtergesteld mogen worden, ook al geeft men zich rekenschap van het feit, dat de financieele toestand uitstel van vele an dere wenschen nog noodzakelijk maakt. Als afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden aangewezen de heeren A. Jongbloed, E. Geerts en W. H. Happé. EEN WAGNER-CURSUS. Wij vestigen gaarne nog even de aandacht op den Wagner-cursus van de Volksuniversi teit, die a.s, Vrijdagavond begint. Een unieke gelegenheid om nader in kennis te komen met de muziekdrama's van den "grooten Duitschen componist, temeer omdat zij vertolkt worden door den bekenden Haagschen pianist en mu ziekleeraar aan verschillende Volksuniversi teiten, Marinus Salomons, van wien Wouter Hutschenruyter schreef: „Een pianist van rang...." en van zijn voordracht: „een wel- gestyleerd relaasuiterst boeiend". Alle be kende opera's van Wagner „Tannhauser", „Lohengrin", „Meistersinger", „Parsifale" e.a. zullen worden uitgelegd en ten gehoore ge bracht. Men verzuime deze gelegenheid dus niet, maar neme zijn kaarten spoedig, omdat reeds a.s. Woensdag moet worden uitgemaakt of de cursus door kan gaan. SAM PRAEGER OVERLEDEN. Op 83-jarigeh leeftijd is na een kortstondige ziekte te Amsterdam overleden de vooral in Amsterdamsche artistenkringen zoo bekende musicus Sam Praeger. HAARL. JEUGD LUCHTVAART CLUB. De Haarlemsche Jeugd Luchtvaart Club maakte Zondag een excursie naar de „Fokker" vliegtuigfabrieken te Amsterdam Zij werd rondgeleid door Ir. Smits en Ir. Da Costa. Na de rompen en vleugelhallen bezichtigd te hebben kwam de montagehal aan de beurt. In deze hal werd geruimen tijd vertoefd. Voor al de nieuwe luchtkruiser T 5 trok de aan dacht. Ir. Smits gaf antwoorden op de vele vragen. Vervolgens ging het naar de schilders werkplaats én naar de motoren-afdeeling. Ook de metaal-constructiewerkplaats werd bezichtigd. Tenslotte werden de teekenkamer en het materialen keuringsgebouw bezocht. Tegen één uur was deze rondgang in de Fokkerfabrieken geëindigd. Het was een zeer interessante excursie. De voorzitter, de heer J. v. Kuik, heeft dezer dagen bij de Nat. Luchtvaart School te Schip hol zijn A-brevet (sportvlieger) behaald en gaat thans studeeren voor het pas ingestelde M-brevet (Luchtverdediging). Binnenkort zal er een luchtvaartfilm worden vertoond, opge nomen door Dr. Van der Sleen; de heer Glan- zer van de A. M. V. J. zal dan eenige Rhön- zweefvliegfilms vertoonen. AGENDA. Heden: MAANDAG 8 NOVEMBER StadsschouwburgGroote Liefde. 8.15 uur. Geb. „De Nijverheid": „Weten en Werken", algemeene ledenvergadering. 4.30 uur. Haarl. Huishoud en Industrieschool, Voor helmstraat 23, Algemeene ledenvergadering, 3 uur. Gebouw St. Bavo, Smedestraat: Bazar „Winterhulp". 311 uur. Hotel Lion d'Or: Bazar Luthersche Wijk verpleging. 2.30—5, 7.3011 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „De Koning en het Revuemeisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Ben Hur, 2.30, 7 en 9.15 u. Cineone Theater: „Ein Maam mit Herz", doorloopende voorstelling van 2.305.30 en 711 uur. Frans Hals Theater: „Kardinaal Richelieu," 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Loretta Young en Franchot Tone in: „Tusschen 5 en 6". 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster. 104 uur. Zaaltje de Kerkuil, Nieuwe Gracht 23: Ten toonstelling Eekman, 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21, Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. Zandvoort: Raadsvergadering, 7.30 u. DINSDAG 9 NOVEMBER Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster. 104 uur. Zaaltje de Kerkuil, Nieuwe Gracht 23: Ten toonstelling Eekman, 1U5 uur. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. Nieuwe Prins Hendrik Stichting: in gebruik genomen. Tehuis voor den ouden zeeman. Zaterdag is de nieuwe Prins Hendrik- Stichting te Egmond aan Zee officieel in ge bruik genomen. Te dezer gelegenheid noodigde het col lege van regenten de pers aan een noenmaal, na afloop waarvan het nieuwe gebouw werd bezichtigd. De voorzitter van het college van regenten deelde tijdens den maaltijd mede, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had, als beschermvrouw der stichting op te treden. Dankbaar herdacht hij den steun, die de regenten zoo ruimschoots altijd hadden mo gen ontvangen, niet alleen financieele steun, zooals van de groote menschenvrienden, P. W. Janssen en A. C. Wertheim. Spreker wees er op, dat de stichting van het nieuwe ge bouw een groote bres geslagen Ihad in het kapitaal. Na den maaltijd bezichtigden de aanwezi gen het nieuwe gebouw een schepping van den Rotterdamschen architect Cornells Elf- fers, gebouwd door de aannemers Gebr. van Rijswijk uit Haarlem. Ruim anderhalf jaar is met dezen bouw gemoeid geweest. De terreinen der nieuwe Prins Hendrik Stichting beslaan een oppervlakte van niet minder dan 45.000 M2. Het gebouwencom plex zelf heeft een omtrek van een K.M. en beslaat 2500 M2. Met het oog op den leeftijd der verpleeg den zijn de meeste zit-slaapkamers op den beganen grond ondergebracht. Er zijn 145 kamers voor één persoon en -23 voor twee personen. Voor de hulpbehoevenden Is een aparte vleugel ingericht aan den Westkant, aansluitend bij de zlekenafdeeling, den iz.g. Wertheimvleugel. Daar kunnen 12 zieken verpleegd worden, terwijl er ook twee isolatie-vertrekken zijn voor geesteszieken. In het gebouw zijn voorts ondergebracht een groote eetzaal, tevens tooneelzaal, twee kleinere eetzalen, biljartzalen, conversatie- zalen. een bibliotheek, een museum, een wo ning voor den directeur, den onder-directeur, den bootsman en den machinist, een regen tenkamer, een woning voor de verpleegsters en een rouwkapel. Voorts de noodige dienst vertrekken als keukens, badinrichting, werk plaatsen, linnenkamer en ruimten voor de technische installaties. De groote hal bij den ingang, versierd met wandschilderingen, van den Rotterdamschen kunstschilder Marius Richters, kan tevens dienst doen als >conversatiezaal. Ook het bor des van het trappenhuis, dat rond is uit gebouwd, biedt ruime gelegenheid voor een xustig zitje. Hier vindt men gebrandschil derde ramen, voorstellende het leven van den zeeman. Dit is een geschenk van den heer W. G. Wendelaar, die onlangs 50 jaar regent der stichting was. De inrichting van het gebouw voldoet aan de hoogste eischen der moderne techniek en der hygiëne. Het is een tehuis, waar de oude zeeman zich na zijn rondzwervingen rustig en onbezorgd thuis kan gevoelen, te midden van zijn kameraden. Er zijn thans 120 zee lieden opgenomen, terwijl er voor totaal 200 ruimte is. Met het oog het opnemen van oud-gezag voerders en officieren zijn aparte vertrekken ingericht. Inbrekersbende te Enschedé aangehouden. Leden hebben heel wat op hun kerfstok. Reeds gedurende eenige jaren zijn te En schedé vele inbraken gepleegd, waarbij de daders zoo sluw te werk gingen, dat het de politie niet gelukte hen te ontdekken. In ver schillende gevallen werd een vrij belangrijk bedrag aan geld buit gemaakt. Bijna steeds werden de inbraken gepleegd, wanneer de bewoners afwezig waren. Vingerafdrukken werden nooit gevonden. De laatste dagen zijn te Enschedé, opnieuw eenige inbraken gepleegd. Inmiddels had de politie eenige kleine aan wijzigingen gekregen, waarbij tenslotte het vermoeden rees dat drie broers en een zwager aan de inbraken schul dig waren. In de woningen van deze verdach ten werd een huiszoeking verricht, waarbij een groote hoeveelheid gestolen goed werd 'gevon den. De broers R. genaamd en hun zwager van 't V., allen wonende te Enschedé, zijn in arrest gesteld. De politie is er zeker van thans de hand te hebben gelégd op de schuldigen aan de inbra ken, welke gedurende de laatste jaren zijn ge pleegd. M1STBESTRIJDING OP SCHIPHOL. De heer Aug. Veraart uit Rijswijk schrijft ons: Toen Donderdag 4 November j.l. een zware mist een groot gedeelte van Nederland bedekte, is voor de eerste maal op Schiphol een proef neming gehouden ten einde na te gaan in hoeverre met de aldaar aanwezige hulpmidde len eventueel mist kan worden verdreven. Met een drietal slangen op de brandkranen achter de militaire loodsen werd een hoeveel heid water van eenige honderden liters per minuut, onder een druk van drie atmosferen in de mist gespoten op een terrein met groote verdampingscapaciteit. Toen om 4 uur de proefnemingen werden be ëindigd bedroeg volgens de ©fficieele waarne mingen van den rijlksradiodienst hèt zicht op Schiphol 800 meter terwijl het op Waalhaven slechts 150 meter, in de Bilt 50/200 meter be droeg. FEESTAVOND H.S.V. DE KAMPIOEN. Zondagavond hadden er eigenaardige wie lerwedstrijden plaats in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw, gearran geerd door den heer Bouwmeester en tech nisch geleid door de drie neutrale Haarlem sche Wielervereenigingen, de H.S.V. De Kam pioen, Excelsior en De Jonge Kampioen. Het apparaat werd in een onzer vorige nummer beschreven. De opkomst van het publiek was niet bij zonder groot, doch als men geweten had, hoe bijzonder spannend deze ritten waren, dan was het gebouw misschien valler geweest. Er was ook gezorgd voor eenige attracties tusschen de series. De accordonspeler Guust Hiemens bracht op verdienstelijke wijze eenige nummers ten gehoore. De uitslag van den wielerwedstrijd was, dat als eerste aangewezen werd Cor Meyer, die daarmee den hoofdprijs, een heerenrijwiel won, gevolgd door den 2en prijswinnaar John ny Munok en als 3e. Van Loenen. De heer Ten Hove, voorzitter van de H.S.V. De Kampioen, die de leiding van den avond had complimenteerde de winnaars. Ik wist geen raad van de zenuw pijn. En toen ik Instantine inge nomen had wèg was de pijn! Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! (Adv. ingez. Med.) W. KUIPERS Zn., Opticiens. ZIJLSTRAAT 97 REPARATIES SPOEDIG EN BILLIJK. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt Meest zwakken wind uit Oostelijke rich tingen, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig veran dering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.5 m.M. te München. Laagste 742.8 m.M. te Ingö. Het hooge drukgebied over het Oostzeegebied nam aanzienlijk in beteekenis af, over Noord - Duitschland ligt thans een vlakke depressie. De depressie welke Zaterdag nog bij IJsland lag trok Oostwaarts af; het centrum ligt thans over Noord-Scandinavië. In het Noordwesten op den Oceaan is de luchtdruk aanzienlijk gestegen, in het Zuidwesten bleef de luchtdruk laag. In Noord-Scandinavië en langs de Noor sche kust waaien krachtige tot stormachtige westelijke winden met betrokken lucht en regen of sneeuw. Op het Zuidwesten van de Britsche eilanden waaien matige Oostelijke winden ook met regen. Op het vasteland van West-Europa is het windstil of waaien zwakke winden. Over Duitschland en onze omgeving lag een uitgestrekt mistgebied, overigens was de i-ucht hedenmorgen meest zwaar bewolkt tot betrokken met nog eenigen regen in het de- pressiegebied in Noord-Duitschland. De hooge Alpentoppen melden mooi helder weer, het is er sedert Zaterdag veel zachter geworden, de temperaturen waren er hedenmorgen om het vriespunt. In Zuid-Scandinavië en midden- Europa lagen hedenmorgen kleine gebieden waar de temperatuur tot onder het vriespunt daalde. De temperatuur was in het Zuiden van ons land, België, Noord-Frankrijk en midden-Europa onder normaal, overigens was zij over het algemeen er boven. Voor onze omgeving wordt nog weinig verandering in den weerstoestand ver wacht. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 763 m.M. Stand van gister 766 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag, v.m. 6.08 uur; n.m. 18.27 uur. Strand berijdbaar van 11.00—16.30 uur. Belangrijke telefoonnummers; Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. 6 Over g-eheel de wereld wordt van graan, brood gebakken. Klaarblijkelijk wijst de natuur ons het brood als voornaamste voedsel aan. Het is daar om logisch, de natuur trouw te blijven bij de be reiding van het brood en de geheele graankorrel te gebruiken. systeem Dr. Allinson wordt bereid van de beste Zeeuwsche tarwe die er voor geld te koop is en van de geheele tarwekor rel; het bevat dus ook de minerale bestanddeelen die onontbeerlijk zijn voor de instandhouding van ons lichaam. Het smaakt heerlijk. Haarlem, H'stede, Bl'daal J (Adv. Ingez. Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM. De Amerikaansche dollar zette bij het be gin van de-nieuwe week de daling verder voort en te Londen, waar de eerste transacties plaatsvonden tegen 5.0065, werd reeds spoedig daarna gehandeld tegen 5.0095. Te Amsterdam werd het Amerikaansche devies ingezet op 1.80% a 1.80 5/8, doch het duurde niet lang, of in de open markt was niet meer te bedin gen dan 1.80 1/16 a 1.80 3/16. De Britsche pon den openden op 9.04, liepen vervolgens op tot 9.04 1/) a 9.05J4, doch zakten daarna in tot 9.03 3/8 a f 9.03 5/8. Het Nederlandsche egalisatiefonds trad als kooper op van Britsche ponden tot den prijs van 9.03 op, welken prijs het materiaal kreeg toegewezen. De Fransche francs waren prijs houdend op 6.14 a f 6.15. Het disagio voor Fransche francs was resp. 5 cents en 16 cents voor een maand en voor drie maanden per 100 francs, Belga's werden verhandeld tegen 30.76 a 30.78. Het disagio voor termijnbelga's bedroeg resp. 7 cents en 21 cents per 100 Belga's. Zwit- sersche francs waren 41.90 a 41.93, Duitsche Marken golden 72.82% a 72.87%. Tijdens het niet-officieele effectenverkeer bestond een zwakke stemming, die verband hield met de voortgezette daling in Wallstreet. Bii bescheiden omzetten werden de Ameri kaansche fondsen, speciaal de industrieelen, belangrijk lager afgedaan. Van de locale waar den kregen de toonaangevende aandeelen ver liezen van verscheiden procenten te boeken. L. F. Guit overleden. Bekend R.-K. Vakvereenigingsman. In het R.K. Ziekenhuis te 's-Gravenhage, is op 52-jarigen leeftijd overleden de heer L. F. Guit, lid van den Haagschen gemeenteraad, oud-lid van Provinciale Staten van Zuid- Holland, oud lid der Tweede Kamer. De heer Guit was een zeer bekende persoon lijkheid in de Katholieke arbeidersbeweging en had in bovengenoemde colleges zitting voor de R. K. Staatspartij. I-Iij is geboren 16 December 1884 en ont ving lager onderwijs aan de school der St.- Vincentiusvereeniging. Hij oefende het be roep van timmerman uit en was gedurende 10 jaren werkzaam aan de gemeente-telefoon te 's-Gravenhage. I11 April 1918 kwam hij in gesalarieerde! dienst van den Ned. R.K. Bond van Overheids personeel St.-Paulus, waarvan hij in Ja nuari 1919 tot voorzitter werd benoemd. Dit voorzitterschap heeft hij tot zijn dood be kleed. In den Haagschen Raad had hij zitting sinds 1919, in 1922 werd hij tot lid van de Staten van Zuid-Holland gekozen. I11 1924 werd hij in het bestuur gekozen van het toenmalige R.K. Vakbureau. Hij was thans nog bestuurslid van het R.K. Werkliedenver bond. Van 1929 tot 1932 is de heer Guit lid dei- Tweede Kamer geweest. Eerste audiëntie door Prins Bernhard verleend. Naar wij vernemen heeft Z.K.H. Prins Bernhard Zaterdag in audiëntie ontvangen den generaal-majoor G. J. Berenschot, hoofd van den generalen staf, tevens inspecteur dei- militaire luchtvaart van het Koninklijk Ne- derlandsch-Indische leger. Voor het eerst wapperde de prinselijke stan daard van het paleis aan het Noordeinde te 's-Gravenhage. Wegens de aanwezigheid van den Prins stond een wacht van twee man dei- militaire politie voor den ingang van het pa leis opgesteld. Te elf uur arriveerde de gene raal in gekleed tenue en werd door Z.K.H. ontvangen. Dat was de eerste officieele audiëntie door Prins Bernhard verleend. 12%-JARIG JUBILEUM. Donderdag 18 November zal de heer J. Huybens den dag herdenken waarop hij voor 12% jaar in dienst trad, bij de firma Jac. de Vries hier ter stede. OVERVEEN S. P. RIJNIERSE t. Zondag is alhier op bijna 72-jarigen leeftijd overleden de heer S. P. Rijnierse, aannemer, lid der firma P. Rijnierse en Zoon. De heer Rijnierse was penningmeester dei- plaatselijke afdeeling van Het Witte Kruis, lid van verdienste der afd. Haarlem van den Ned. Aannemersbond, eerelid van den Patroons bond in de bouwbedrijven voor Haarlem en omstreken, voorzitter van den Raad van Be heer der. N.V. „Ripperda", lid van het Crisis Comité alhier. De begrafenis heeft plaats Woensdagmorgen te half 10 op het R.K. Kerkhof te Overveen. Nationale wedstrijden te Breda. In het Sportfondsenbad te Breda werden Zondagmiddag onder groote belangstelling nationale zwemwedstrijden gehouden. H. ©mitshuyzen evenaarde op de 200 meter schoolslag het Nederlandsch record door dezen afstand af te leggen in 2 min. 48.2 sec.; het record staat op zijn eigen naam; dit vestigde hij op 11 April van dit jaar te Amsterdam. Aan d'e uitslagen ©ntleenen we de vol gende: 100 meter rugslag dames: I. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 15.5 sec.; 2 Iet van Feggelen 1 min. 15.8 sec.; 3. Dini Kerkmeester, Rotterdam, 1 min. 18.6 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. K. Hoving (R.Z.C. 1 min. 0.6 sec.; 2. J C. Scheffer (D.J.K. 1 min 1.1 sec., 3. S. Móole- naar (IJ) 1 min. 2.5 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 1,9 sec.; 2. Jopie Groenendijk (R.D.Z.) 3 min. 8.8 sec. 3. J. Kleynoot (Z.V. Rotterdam) 3 min. 10.8 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1. H. Smithuyzen (A.Z.) 2 min. 448.2 sec. 2. L. Korpershoek (V.Z.V.) 2 min. 53 sec. 3. E. de Vries )Star) 2. min. 53.9 sec. 100 meter borstcrawl dames: l.Riet van Veen, 1 min. 9.5 sec.; 2. Alie Stijl 1 min. 10 sec.; 3. G. Sweeres (H.D.ZJ 1 min. 13.2 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 12.4 sec.; 2 H. Witt (Zian) 1 min. 18.6 sec. SCHAKEN. HOOGOVENS I—DE ROCHADE I. Ir. W. L. Z. v. d. VegteJ, E. Strengers 01 J. C. de HaasHarry Blokker A B. Wulms—D. J. Essfnk 0—1 J. BeentjesJ. Blokker 10 R. AngermannD. Andréa l0 C. v. Krimpen—W. Mantel (afgebr.) P. v. d. WelL, Biesheuvel A G. L. de Haas—J. P. A. v. Dorp 1/2—1/2 P. A. VeldheerC. E. Absprel y C. VogelzangN. C. de Tombe 1(j Voorloopxg 54 De afgebroken partij staat gunstig voor De Rochade, zoodat de einduitslag waarschijn lijk 5'5 zal worden. Acliilles. Zondag hield deze vereeniging een trainings-koppel-recordrit over 35 K.M. Ver scheidene renners kwamen alléén binnen Daar echter de koppels intact moesten blijven werden de tijden van hen niet 'genoteerd. Daardoor werd de uitslag als volgt: 1. GruytersRusman 56 min. 4)5 sec. 2. Duyns, Portegies 57 min. 19 sec. 3. iStet-v. Sprundei 57 min. 55 sec. 4. KorthalsSchrama 57 min. 57 sec. De lustrum-commissie heeft een home trainer-wedstrijd te Bennebroek georganiseerd op 21 November. Hieraan kunnen alle leden deelnemen. Inschrijven op de vergadering, welke heden avond half negen wordt gehouden in café „Bruggink" aan de Koningstraat. NED. KORFBALBOND Rohda-Sport Vereent (5—2) Hoewel de punten in Amsterdam zijn ge bleven, heeft S. V. uitstekend gespeeld. A. Menet gaf met een mooi schot zijn club de leiding, waarna Rohda gelijk maakte. De tweede aanval was voor' de gasten zeer gunstig; vele kansen ontstonden om een voor sprong te verkrijgen. Deze kansen werden echter niet benut, vijf minuten vóór rust maakte Rohda door dameshanden 21. Na rust maakte A. Vink gelijk. De strijd in het veld bleef gelijk opgaan, totdat Rohda 32 maakte, Daarna kregen de Amsterdam mers kort achter elkaar 2 strafworpen, waar van er één werd benut. Rohda kon met 2 goals voorsprong rustig' verder spelen, waarna no. 5 door hen werd gescoord. Sport Vereent 2 verloor met 101 van Wester kwartier 3 waarin verschillende „oud jes" van het eerste een puike partij speelden en waartegen de S. V.-reserves natuurlijk niet opgewassen warén. Oosterkwartier 2-Amsterdam Zuid 2 (2-2) Oosterkwartier heeft het eerste succes door B. Poelgeest (10). De Oosterkwartier-aan vallen blijven gevaarlijker dan' die van Amster dam Zuid. Van een weifelen in de Oosterkwartier-ver dediging maakt Vlugt gebruik (11). Het tweede aanvalt vak van de thuisclub heeft na 35 minuten spelen echter weer de leiding hernomen door mej. H. Schaap (21). Na rust een zelfde spelbeeld. ALs er een half uur in de tweede helft gespeeld is, maakt W. v. Maanen den gelijkmaker (22). Beide twaalftallen trachten het winnende doelpunt te scoren, dat aan geen van beide gelukt. HAARL KORFBALBOND Oosterkwartier. Gespeeld 7 November: Oosterkwartier 2Amsterdam Zuid 22 Oosterkwartier 3Alw. Ready 31 Oosthoek 1Oosterkwartier 5 5—1 Te spelen Zaterdag 13 November: Haarlem 1Oos ter kwartier 3 uur Zondag 14 November: Blauw Wit 3Oosterkwartiër 1 122 uur Oosterkwartier 2Rohda 3 2 uur Nw. Flora 2Oosterkwartier 3 2.15 uur Oosterkwartier 5D. S. V. 3 10 uur Palvu 2Oosterkwartier 6 10 uur Oosterkwartier 3-Alw. Ready (3-1) Van het begin tot het einde vol spannende momenten, waarin de doelen om beurten in gevaar verkeerden. Door goed verdedigen komt de rust zonder dat een der partijen het doel heeft kunnen vinden. Na de rust een klein overwicht van O. K.; Luikel brengt na een mooie doorbraak den stand op 10, even daarna gevolgd door een doelpunt van Hom mers (2—0). Dit is A. R. toch te bar. Goed samenspelend brengt zij den bal in den aan val en heeft spoedig succes (21). Staring vergroot den voorsprong op fraaie wijze. Hierna fluit de scheidsrechter het einde van dezen spannenden wedstrijd. Haarlem 2-Flora 2 (3—4) Een strijd van twee gelijkwaardige ploegen. Haarlem opent na een kwartier door W. van Leeuwen de score. Nadat Haarlem een straf- worp gemist heeft, maakt na een half uur Reedijk 11. Na de rust vertoont het spel der thuis club even een inzinking. Handig profiteert Flora hiervan met 2 doelpunten. Ook een strafworp wordt gemist. J. Brakel zorgt dan weer, dat de stand 2—3 wordt. De spanning- komt er volop in. J. Duyff maakt dan 2—4. I: de beginopstelling gooien de partijen er nog een schepje op; mej. v. d. Berg brengt den eindstand op 34. T. H. B. Secretariaat: P. Uijee, Amsterdamstraat 76. Wedstrijd-secr.: c. Roose Jr., Zomerkade 137. Gespeeld: Zaterdag 6 Nov.: Adsp.: Haarlem b—T. H. B. 0-1. Zondag 7 Nov.: N. Flora I— T.H.B. I 3—4; Aurora I—T.H.B, 2 4—2, Te spelen Zondag 14 Nov.: T.H.B. 2Haarlem 2, 10 uur. T.H.B. 3Oosthoek 2, 2 uur. Nieuwe leden: c. Smit Borneostraat 43, Heemstede. C. Scholten, Landzichtlaan 61, Heemstede. Aurora-T. H. B. 2. Direct na het begin is Aurora sterker. Toch valt T. H. B. beter aan. Na 20 minuten scoort A. (1—0). Even later maakt T.H.B. gelijk, waarmee de rust komt. Na rust krijgt Aurora een strafworp; het wordt 2—1. Zelfs wordt het 3—1. T. H. B. maakt dan 32. Als dan een dame 42 maakt, is T.H.B. geslagen, want spoedig na de vakwisseling kondigt de scheidsrechter het einde aan. De Oosthoek. 7 November gespeeld Oosthoek 1—O. K. 5 51. Eensgezindheid Oosthoek 2 130. Te spelen 144 November: Oosthoek 1 Zwaluwen 10 uur, Noorder Sportpark. T.H.B. 2Oosthoek 2 2.15 uur, Aerdenhout. Always Ready. Secretariaat R. Anslostraat 50. Wedstrijdsecretariaat: Barendschestraat 29. Gespeeld: Oosterkwartier 3—A.R. 1 (3—1). A.R. 2—S.V. 3 (2—3). Te spelen 14 Nov. A.R. 1—Palvu 1 om 2.15, Het tweede is vrij.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2