STARK'S S£ 75 ets. PER Vijf GILLETTE'S TRIOMF- met het wStainless mesje H.D.'Vertelling DONDERDAG II NOVEMBER 1937 HAAREEM'S DAGEEAD Wederom is de naam Gillette verbonden aan de jongste vooruitgang in de fabrikatie van veiligkeids-scbeermesjes. Wederom zijn bet de in genieurs van Gillette geweest, die een stap genomen bebben ter verbetering van bet zelf- scberen. Tbansna jaren van onafge broken, wetenschappebjke onderzoekingen, bieden zij U hun grootste succes aanbet StainlessGillette mesje. Omdat deze mesjes gemaakt zijn van "Stainless Steel" is oxydatie der snij kanten tot een minimum beperkt geworden. Zij kunnen daardoor langer gebruikt worden en de zeer scherpe snij kanten zullen U bet scheren tot een genot maken. Na het scheren draait U de schroef slechts een weinig los, spoelt apparaat met mesje in water schoon en zet het daarna, zonder af te drogen, weg. Beschadiging der snijkanten wordt daardoor vermeden en het uit elkander nemen van het apparaat overbodig gemaakt. Vermindert Uwe kosten voor scheren. Bespaart tijd en moeite. Koopt een pakje Stainless Gillette mesjes bij Uw leverancier. H.G.8 (Adv. Ingez. MedJ Installatie van den Burgemeester. De raadsvergadering van 16 November. De agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Dinsdag 16 November 1937, des namiddags ten 2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof) is als volgt samen gesteld: 1. Beëediging nieuw lid. 2. Ingekomen stukken. 3. Installatie Burgemeester Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk. Na afloop van de raadsvergadering zullen de Burgemeester en mevrouw Baronesse de Vos van Steenwijkvan Rooyen de leden van den Raad in de antichambre van de Raad zaal gelegenheid geven met hen kennis te maken. WAARSCHUWING De Commissaris van Politie te Haarlem verzoekt ons plaatsing van het volgende: In verscheidene dagbladen zijn den laat- sten tijd berichten verschenen over de op richting van een nieuwe Jeugdluchtvaart- club, met name de „Nationale Luehtvaartver- eeniging". Het algemeen secretariaat van deze ver- eeniging is gevestigd te Voorburg, Laan van Leeuwensteijn 68, en wordt waargenomen door Johan Alexander van den Eijnde, gebo ren te Rotterdam 13 Februari 1917. Tegen genoemden Van den Eijnde is door den burgemeester van Voorburg in Februari 1937 in de pers gewaarschuwd. Hij was destijds secretaris van een zooge naamde vereeniging onder den naam: Alge- meene Luchtvaart Vereeniging voor Neder land (Luchtvaartvereeniging voor de rijpere Jeugd). De gedragingen van Van den Eijnde als secretaris van laatstgenoemde vereeniging zijn voor den burgemeester van Voorburg aanleiding, het publiek wederom in overwe ging te geven de noodige voorzichtigheid te betrachten bij het aangaan van relaties met dezen persoon. BADHUIZEN „WITTE KRUIS HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand October was: Badhuis Koudenhorn: mannen 1147, vrou wen 465, werkl.baden 86, totaal 1698. Badhuis Leidschepleinmannen 1695, vrou wen 820. schoolbaden 598, werkl.baden 173, totaal 3291. Badhuis Schotersingel: mannen 2096, vrou wen 811, schoolbaden 1012, werkl.baden 224, totaal 4143. Badhuis Hofdijkplein: mannen 1889, vrou wen 739, schoolbaden 1026, werkl.baden 347, totaal 4001. Badhuis van Egmondstraat: mannen 2310, vrouwen 1164, schoolbaden 1007, werkl.baden 430, totaal 4911. Vondelherdenking voor de Vereen, van Huisvrouwen Door Dr. W. A. P. Smit, uit Deventer. Dr. W. A. P. Smit uit Deventer hield Woensdagmiddag in de tuin- zaal van het Gemeentelijk Concert gebouw een causerie over Vondel voor de afdeeeling Haarlem van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Na een kort openingswoord van de presi dente mevr. J. L. VisserBrutel de la Rivière, was het woord aan dr. W. A. P. Smit. Deze vroeg zich af, of Vondel alle rumoer en reclame, die om zijn herdenking zijn waar te nemen, wel waard is. Men heeft vaak een sceptische houding tegenover den Prins on zer dichters aangenomen, doch het is slechts aan het feit, dat hij zijn werken in het Ne der landsch schreef, te wijten, dat hij niet die plaats naast de groote dichters van Europa inneemt, die hem krachtens zijn werk toe komt. Het lezen, het herhaald lezen van dit werk, zal ons van de waarde ervan over tuigen en ons duidelijk doen worden, dat Vondel deze herdenking overwaard is. Spreker schetste vervolgens de uiterlijke levensomstandigheden van den dichter, die onopvallend waren als die van zijn tijdge- nooten. Van afkomst Antwerpenaar en ge boren te Keulen, was Vondel toch door en door Nederlander. Begon in 1632 de uiterlijke neergang van zijn leven, innerlijk groeide zijn zekerheid en talent. Het is onmogelijk ons Vondel's werk voor te stellen, zonder zijn geloof. Immers, het wordt er geheel door be- heerscht. De R.K. Vondelkenners zien zijn overgang naar de Kathollekee kerk als een zeer belangrijke gebeurtenis in zijn ontwik keling. Spr. zelf en velen met hem, zijn die opvatting niet toegedaan. Spr. ziet die over gang als een voortzetting van de godsdien stige onvattin gen, die Vondel steeds gehad heeft. Nooit heeft hij het Christen-zijn an ders gezien, dan een „imitatio Christi". Zijn felheid in zijn hekeldichten tegen de contra-Remonstranten is een verdediging van zijn eigen geloof, een strijd tegen de Calvinistische leer der voorbeschikking, die hij als een aantasting van de goddelijke majesteit ziet. Doch zijn vertrouwen in het Protestantis me begint te wankelen en hij komt onder de bekoring van het verborgen werk der Katholieke priesters in Amsterdam. Met groote spanning volgt hij de ontwikkeling van den door hem zeer bewonderden Hugo de Groot, die meer en meer naar Rome groeit, doch sterft voor hij tot de Katholieke leer kan overgaan. Vondel doet die stap wel. maar het is geen „bekeering", want zijn Gods geloof, zijn opvattingen blijven dezelfde. Met nieuwe energie werpt, hij zich op zijn werk, alsof hij den arbeid van de Groot wilde overnemen: de vereeniging van alle menschen onder één geloof. Het herstel der eenheid wordt ziin hoogste ideaal. Een andere zijde van Vondel is zijn groote liefde en bewondering voor de schoonheid en wijsheid der oude wereld. Doch het zinnelijk schoonheidsbegrip der oudheid komt voort durend in botsing met den leer van Christus. Deze tegenstelling, dit conflict tusschen twee werelden die hij beide lief had, moest hij overbruggen, om tot een bevredigende fusie te komen, zonder dat hij een van beide te kort heeft willen doen. Soms geschiedt dit on een vrij naïeve wiize Doch de universalistische poging geeft blijk van zijn onvermoeibare geestelijke vitaliteit Was Vondel groot om zijn geloof, hij is hei ook omdat oudheid en Christendom een wel iswaar persoonlijk en tijdelijke, synthese vin den in zijn werk. Spr. betreurde het. slechts enkele zijden van den dichter te hebben kunnen belichten, doch hij hoopte, dat zijn voordracht zou bij dragen tot een betere waardeering bij het lezen van het werk van den dichter. De Vredes-Kinderlichtommegang. Bijna duizend kinderen ondanks den regen. Het was de grijze stichter en leider der padvindersbeweging, Lord Robert Baden Powell of Gilwell, die dezen zomer, op den laatsten dag der Wereld-Jamboree tot zijn duizenden jeugdige en honderden niet- jeugdige volgelingen in zijn ontroerend slotwoord sprak over den „Kinderkruistocht voor den vrede". De padvindersbeweging, deze Jamboree heeft het bewezen, kan voor de vredesbeweging een groote rol spelen. Want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Maar niet alleen de padvinders jeugd moet daarin betrokken worden, doch alle jonge ren moeten doordrongen worden v-an de sim pele, doch blijkbaar o zoo moeilijk toe te pas sen waarheid, dat slechts een duurzame vrede de beschaving van haar ondergang kan redden. Een ondergang die niet ondenk baar is, als we rekening houden met de hui veringwekkende perfectie der oorlogsmachi nerieën, uitgedacht door knappe koppen, waarvan we het slechts kunnen betreuren dat hun vindingrijkheid zich niet op nutti ger en positiever terrein, dan dat van de ver nieling beweegt. De jeugd kan ons redden, en de kinder- vredeslichtommegang, die gisteravond door onze stad trok. ondanks den stroomenden regen, bewees dat onder die jeugd een ern stige wil tot den vrede leeft. Van verschil lende punten in de stad trokken de kinderen met hunne witte lampions, voorafgegaan door muziekkorpsen, door de in duisternis gehulde stad, een schilderachtig, en tegelijk verheugend schouwspel. Bij het gebouw van de provinciale griffie stelden bijna duizend kinderen zich op, op de terrassen en in den tuin, waarna onder lei ding van den heer Marinus Adam en met begeleiding van de muziekkorpsen „Kunst genot", „Anollo" en „Oosterkwartier", ver schillende liederen werden gezongen. Helder klonken de frissche kinderstemmen door den stillen avond en het was slechts te betreuren dat het bijzonder slechte weer velen had weerhouden dit schouwspel gade te komen slaan, al was de belangstelling nog vrij groot. In dezen tijd, waarin, oorlogsrumoer en oorlogsdreiging alle andere geluiden dreigt, te overstemmen, is het goed te luiste ren naar de kinderen, wier eerlijke eenvoud even verrassend als verheugend is. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit van 8 November 1937 is met ingang van 15 November 1937 benoemd tot burgemeester der gemeente C'haam: A. J. M. Schram. De nieuwe burgemeester van Chaam, de heer Schram, werd 11 November 1902 gebo ren en is dus 35 jaar. De heer Schram, die een zoon is van den onlangs afgetreden burgemeester van Chaam, is thans secretaris van de gemeente Bakel ■toet qefcAmAe* (Adv. Ingez. Med.) De Waarheid. door J. P. Baljé. REGEN sijpelde uit de grijsgrauwe, een tonige lucht, toen de kist met een knarsend geluid in het graf daalde. Uit de groep huiverige en kleumende menschen, die de groeve omringden, trad Mergelstein, de compagnon van den over ledene naar voren. Hij keek strak omlaag en kuchte even voor hij begon: „Men heeft mij verzocht, een woord bij je graf te spreken, De Waard, en aangezien je jarenlang mijn compagnon bent geweest, kon ik dat moeilijk weigeren ,maar liever had ik er het zwijgen toe gedaan. Waarom te ver bloemen, wat iedereen weet: je laat wel een leege plek achter op het kantoor, maar niet in de harten van de menschen, die je kennen. Misschien had je wel goede eigenschappen, De Waard, maar ze kwamen niet naar voren. Op de bank liet je je altijd kennen als de oude knorrige bullebak, wiens meening, al was hij nog zoo averechts, niet tegengesproken mocht worden. Dat heeft ons heel wat stroppen be zorgd. Maar gelukkig ging het de laatste jaren wat beter, want toen was je te lui, om je nog veel met de bankzaken te bemoeien. Ik kan moeilijk zeggen. De Waard, dat ik je heengaan betreur, en dat ik veel aan je zal missen, want daarvoor was je een veel te knorrig, oud heer tje. vol met stekeligheidjes en hatelijkheidjes. Werkelijk, je deed er goed aan, nu eindelijk maar eens op te krassen, en plaats te maken voor een jongere, ongetwijfeld betere kracht. Te lang heb je je plompe voeten, maat 46, op de nekken gezet van hen, die onder je stonden: bijna veertig jaar was je aan de bank verbonden en in die jaren heb je je naar boven weten te werken, tot je de hoog ste sport van de ladder bereikt had. Op zich zelf lijkt dat een mooie prestatie, maar we weten, dat je niet altijd faire middelen ge bruikte en dat je weinig scrupules had. Je werkte wel erg veel met je ellebogen. Je familie heeft ook heel weinig plezier van je beleefd. Ik heb me laten vertellen, dat je je vrouw hebt doodgetreiterd en dat je met vrijwel al je kinderen gebrouilleerd bent. Ik kan het me voorstellen, dat ze een zucht van verlichting geslaakt hebben, toen je het tijde- EXAMENS. Bevorderd tot arts aan de Gem. Universi teit te Amsterdam de heeren: J. A. J. van Acker (Westdorpe); H. K. M. Beukers (Hil versum) R. W. J. Schreuder (Benteng)G. J. Scholten (Djokjakarta) en L. Bijl (Ha- mont, België) en geslaagd voor het artsex. Ie gedeelte de heeren: G. Bernink (Oldenzaal), B. W. Lindeboom (Amsterdam) en W. F. Ong (Ned.-Indië)Geslaagd, voor het cand.-ex. in de wis- en natuurkunde: de heeren J. B. Pronk en Ph. Schuurmans. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: „Permian tri- bolites from Timor and Sicily", de heer R. F. C. R. Gheyselinck, geb. te Meirelbeke in Oost-Vlaanderen Geslaagd voor het apothekers-assistent examen mej. A. C. Zanen, te Haarlem. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van Politie Smedestraat uitslui tend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen: handschoenen en ceintu ren, heerenarmbandhorloge, hooivork, hon dentuigje, Politiebureau Smedestraat; abon nement, Molenkamp, de Witstraat 19; cape, zwarte, Bastiaanstr. 11; hondje, Duin, Re gulierstraat 1 rood; damesarmbandhorloge, Koole, Bastiaanstraat 74; hoed, Bost, Brou werstraat 77; Damesarmbandhorloge (2 st.), Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat; muts, Drijer, Westergracht 105; muts. Bin ders, Amsterdamstraat 19; pakje, Verdonck- schat, Stuyvesantplein 1; pakje,, Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat; portemon- naie met inhoud, van Tongeren, Fabricius- straat 40; rijwielplaatje, Luttik, Hedastraat 28; idem, Wesseling, Voorhelmstraat 30; id. Hesseling, Cremerstraat 73; shirt, van Dijk, J. Gijzenkade 295; kinderschoenen, Francken, Nieuwe Gracht 12; sleutels, Somers, Voor zorgstraat 13; verbandpakje, Kloos, Wester gracht 17rood. Terug te krijgen: Politiebureau, Smede straat, handschoenen en ceinturen; rol be hangselpapier; tabaksdoos; onderjurk; Altena, Bakenessergeracht 52, bril; Guit, Berken rodestraat 26, beursje met inhoud; Gerritsen, Gen de la Reystraat 73, foto's in zakje: Re- nooi, Zocherstraat 35, gewicht; Lahaise, Hoo- gerwoerdstraat. 23, portemonnaie met inhoud; Bos, Margarèthastraat 48, portemonnaie met inhoud; Visser, Godfried van Bouillonstraat 37 rood, regenpijpen; Stiphout, Goetzeestraat 28, vulpotlood; Welsing, Oranje Nassaulaan 93, Overveen; Schamhars, Lanckhorstlaan 67, Heemstede, vulpen. POLO-COMPETITIE KRING HAARLEM. A.s. Zondag worden voor de competitie van den Kring Haarlem in het „Velserbad" te IJmuiden-Oost vier polowedstrijden gespeeld. De wedstrijden zijn zoo ingedeeld, dat de spelkwaliteit den geheelen avond in een stij gende lijn kan zijn. De eerste wedstrijd voor de 4e klasse wordt gespeeld door K.Z. te Beverwijk en H. V. G. B. IV uit Haarlem, de tweede voor de 3e klasse door Neptunus II, Zaandam en Nereus III, Zaandijk, de derde voor de 2e klasse door de Ham I uit Krommenie en D. A. W. I uit Alkmaar en de vierde voor de le klasse door Nereus I uit Zaandijk en V. Z. V. I uit Velsen. Dit is weer een avond, waar goede sport te zien is; voor de Velser Zwemvereenigijig is dit een belangrijke wedstrijd en het zal dien avond wel niet aan belangstelling ontbreken. (Adv. IngezMedJ lijke met het eeuwige wisselde. Je hebt het er naar gemaakt. De Waard, je kunt van een ding zeker zijn: we zullen je niet missen en er zal wel nie mand zijn, die om je treurt. Dit is de waar heid, kerel, en het is jammer, dat je die ge durende je leven niet wat meer hebt gehoord. Misschien was er dan een beter mensch uit je gegroeid". Mergelstein had de woorden op zachten, maar duidelijken toon gesproken, en nu trad hij terug. Hij veegde zich de regendroppels van het voorhoofd en keek naar de grijze groep, die bij het graf stond. Schuwe en schichtig-, booze en bliksemende blikken trof fen hem! Hij wist het wel, de menschen konden de waarheid niet hooren. Vreemd, er was een drang in hem geweest, om te zeggen, wat hij gezegd had, een drang, om te breken met de domme gewoonte om van de dooden niets dan goeds te zeggen. Hij had aan dien drang geen weerstand kunnen bieden, hij had niet kunnen liegen aan dit graf, hij móést zeg gen, wat hem al jarenlang op het hart ge legen had. Nu stond hij daar, en de menschen traden opzij, alsof hij een melaatsche was. In het rijtuig, dat hen terug bracht naar de stad, kwam hij alleen te zitten, ofschoon hij het eerst met drie anderen gedeeld had. Men negeerde zijn groet en zijn hand, toen hij af scheid nam Een tikje gebogen liep hij door de natte straten van het klein provinciestadje. Men scheen er al van gehoord te hebben, want hij zag overal gordijntjes bewegen en hier en daar ving hij uit de duisternis van zoo'n ka mer een venijnigen blik op, zag hij hoofden naar elkaar toegaan en monden die als mi trailleurs zoo snel de woorden uitspuwden. De avondpost bracht hem een kort briefje van de schaakclub: „Geachte Heer, Wij geven u ernstig in overweging voor het lidmaatschap van onze vereeniging te bedan ken. Mogen wij uw desbetreffende bericht om gaand tegemoet zien?" Mergelstein glimlachte grimmig. Men stootte hem uit, omdat hij de waarheid had gezegd. Omdat hij den moed gehad had, tegen den stroom in te zwemmen, te breken met een sleur. Nijdig nam hij zijn hoed en buiten trotseerde hij regen- en windvlagen, die hem teister den. In „Monopole'", zijn stamkroeg, was het druk. Zijn groet werd niet beantwoord. Hij ging aan de leestafel zitten en de stoelen naast hem waren een minuut later leeg. Hij schreef af voor het biljart, maar niemand wilde een partij met hem spelen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 12 NOV. Progr. 1: Hilversum I. ProgT. 2: Hilversum n. Progr. 3: 8.Keulen 8.50 Parijs Radio 11.20 Keulen 1.20 Ned. Brussel 2.20 Diversen 3.20 Deutschlandsender 4.20 Keulen 5.20 Fransch Brussel 7.20 Keulen 8.20 Droitwich 9.40 Wee- nen 10.50 Berlijn 11.20 Diversen Progr. 4: 8.Ned. Brussel 9.20 Diversen 10.35 London Regional 12.50 Droitwich 1.35 London Regional 5.20 Droitwich 8.20 Diversen 10.— Droitwich 10.35 Fransch Brussel 10.45 London Regional 11.20 Droitwich. Progr. 5: 8.007.Diversen 7.Eigen gramofoonplaten concert: Amusementsmu ziek;. 1 Stars and Stripes for ever, Royal Guards Band; 2. Did your Mother, Communi ty Singing; 3. My Marguerita, Viennese Sin ging Sisters; 4. Just a little grayhaired Lady, Joe Petersen; 5. Uberall san d'Ladezua, Ti- roler Kapel; 6. The Gipsy Princess, Vienna Salon Orkest; 7. So meschugge, Humoresk Melodios; 8. Festivolia, Grand Massed Brass Band; 9. Daddy, Joe Petersen; 10. The blue Danube, Viennese Singing Sisters; 11. Home on the range, Community Singing; 12. The Count of Luxembourg, Vienna Salon Orkest; 13. Haushanmua Schuhplatter, Tirol er Kapel 14. Bei der blonden Kathrein, Humoresk Me lodios; 15. Washington Gray March, Royal Guards Band. 8.0012.Diversen. ARTISFILM-AVOND. De Artisfilm is Woensdagavond op een landstormavond te Amsterdam vertoond. De heer Verkruijsen uit Haarlem heeft' een in leiding tot de film gegeven. Trotsch ghig Mergelstein weg. Hij trotseerde de publieke meening: de Waarheid mocht immers gezegd worden! Hij ging vroeg naar bed en zijn slaap was droomloos. Op de bank kon men hem tenminste niet negeeren. Hij belde om kwart over negen, en de procuratiehouder kwam met de post bin nen. De man keek zuur. Mergelstein fronste de wenkbrauwen. „Slecht meneer! Zeventien rekeningen van goede klanten, die opgeheven worden. Het saldo moet worden overgeboekt naar onze plaatselijke concurrent. Effecten-depóts idem! En hebt u al een kijkje genomen in de hal?" „Nee!" zei Mergelstein. „Wat is daar te zien?" „O, niet bijzonders!" antwoorde de procura tiehouder sarcastisch, „alleen maar een paar honderd depositoklanten, die hun geld komen opvragen. Als 't zoo doorgaat zullen we onze betalingen gauw moeten staken, want er is toevallig weinig „cash", zooals u weet Er werd op de deur geklopt. Een kassier, rood en bezweet, stormde binnen, nog vóór Mergelstein „Ja" had geroepen. „Meneer", hijgde hij, „meneer, u moet met de menschen spreken. Ik kan niet meer uitbe talen, ik ,,'t Is goed!" Norsch stond Mergelstein op en hij volgde den kassier. Toen hij in de hal kwam, ging een ontzettend gejoel op. Mergel stein probeerde zich verstaanbaar te maken, maakt het lukte niet. Hij wond zich op, schreeuwde luid, gesticuleerde, maar het ge schimp van de menschen kon hij niet over stemmen. „Sluit de bank", brulde hij tenslotte wild van woede, „sluit de bank. Bel de politie op. bel op, zeg ik je, Taksma „Rrrrrrrrring! De wekker ratelde doordringend. Met een kreet en badend in zijn zweet werd Mergel stein wakker. Versuft keek hij om zich heen. en hij glimlachte, toen hij ondekte, dat hij zich in zijn eigen slaapkamers bevond, en dat geen dreigende menigte de kassen van zijn bank bestormden. Toen zuchtte hij van ver lichting. Sjonge, wat was dat een nare droom. Toch verkeerd van hem, om voor hij ging slapen met dat dwaze idee te spelen, aan het graf eens de Waarheid te zeggen! Stel je voor! En haastig zocht hij naar het stukje papier, waarop hij zijn rede had staan: „Met ontroe ring staan wij aan de geopende groeve, brave De Waard, je was een kerel uit één stuk ener giek, flink (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden), VERZENDING VAN NIEUWJAARS CORRESPONDENTIE. Om de hieronder vermelde bestemmingen nog vóór 1 Januari 1938 te kunnen bereiken kan de correspondentie als volgt worden ver zonden. Land van bestemming Argentinië, plaats van bestemming Buenos Aires, verzending per mail 10 Dec., tijdstip laatste busl. 2.15, aan teekenen tot 9 Dec. 19.30; verzending per luchtpost 25 Dec., tijdstip laatste busl. 2.15, aanteekenen tot 24 Dec. 19.30. Australië, Melbourne, Sydney mail 26 Nov. 10.aant. 9.45; Fremantle, Adelaide mail 2 Dec. 10.aant. 9.45; Adelaide luchtpost 18 Dec. 2.15, aant. 17 J::c. 19.30; Darwin, Bris bane, Perth, Sydney, Melbourne luchtpost 21 Dec. 2.15, aant. 20 Dec. 19.30. Birma, Rangoon mail 9 Dec. 10.aant. 9.45; luchtpost 25 Dec. 2.15, aant. 24 Dec. 19.30. Brazilië, Rio de Janeiro, Santos mail 16 Dec. 13.15, aant. 13.Bahia, Pernombuco mail 17 Dec. 2.15, aant. 16 Dec. 19.30; Bahia, Rio de Janeiro, Florianopolis luchtpost 25 Dec. 2.15, aant. 24 Dec. 19.30; Natal, Pernambuco lucht post 29 Dec. 3.25, aant. 28 Dec. 1930. Britsch Indië, Bombay mail 17 Dec. 10. aant. 9.45; Madras luchtpost 23 Dec. 2.15, aant. 22 Dec. 19.30; Bombay, Calcutta lucht post 25 Dec. 2.15, aant. 24 Dec. 19.30; Karachi luchtpost 28 Dee. 2.15, aant. 27 Dec. 19.30. Canada, Montreal mail 21 Dec, 16.45, aant, 16.30. Ceylon, Colombo mail 10 Dec. 10.aant. 9.45; luchtpost 23 Dec. 2.15, aant. 22Dec. 19.30. China, Shanghai mail 13 Dec. 17.30, aant. 17.15; Canton luchtpost 21 Dec. 2.15, aant. 20 Dec. 19.30. Cuba, Habana mail 20 Dec. 16.45, aant. 16.30"; luchtpost 21 Dec. 19.10, aant. 18.55. Curacao, Willemstad mail 10 Dec. 3.25, aant. 9 Dec. 19.30; luchtpost 20 Dec. 19.10, aant. 18.55. Egypte, Alexandrië mail 24 Dec. 22.30, aant. 19.30: luchtpost 30 Dec. 2.15, aant. 29 Dec. 19.30. Irak (Mesopotamië)Bagdad, mail 23 Dec. 22.30, aant. 19.30; Bagdad/Damascus lucht post 28 Dec.. 2.15, aant. 27 Dec. 19.30. Japan, Tokio mail 13 Dec. 17.30, aant. 17.15. Mexico, Mexico stad mail 17 Dec. 16.45, aant. 16.30; luchtpost 21 Dec. 19.10, aant. 18.55, Ned. Indië,-, Sabang, Belawang, Batavia mail 9 Dec. 10.aant. 9.45; Bandjermasin, Balik- papan, Tarakan, luchtpost 18 Dec. 2.15, aant. 17 Dec. 19.30; Makassar luchtpost 21 Dec. 2.15, aant. 20 Dec. 19.30; Medan, Palembang, Ba tavia, Bandoeng, Soerabaja luchtpost 25 Dec. 2.15, aant. 24 Dec. 19.30. Palestina, Jerusalem mail 24 Dec. 22.30, aant. 19.30; Lydda luchtpost 28 Dec. 2.15, aant. 27 Dec. 19.30. Siam, Bangkok mail 1 Dec. 22.30, aant. 19.30; luchtpost 25 Dec. 2.15, aant. 24 Dec. 19.30 Malaya, Penang, Singapore mail 9 Dec. 10.—, aant. 9.45; luchtpost 25 Dec. 2.15, aant. 24 Dec. 19.30. Suriname, Paramaribo mail 10 Dec. 3.25, aant. 9 Dec. 19.30; lucr.post 21 Dec. 19.10, aant. 18.55. Syrië, Beijrouth mail 26 Dec. 2.—, aant. 24 Dec. 19.30; luchtpost 29 Dec. 3.25, aant. 28 Dec. 19.30. Uruguay, Montevideo mail 10 Dec. 2.15, aant. 9 Dec. 19.30; luchtpost 25 Dec. 2.15, aant. 24 Dec. 19.30. Vereenigde Staten van Amerika, New York mail 21 Dec. 19.10, aant. 18.55. Zuid Afrika, Kaapstad mail, 16.45, aant. 16.30; luchtpost 21 Dec. 2.15, aant. 20 Dec. 19.30; Durban, Johannesburg luchtpost 25 Dec. 2.15, aant. 24 Dec. 19.30. De overtochtsduur is berekend tot de plaat sen achter de landen vermeld. Voor verder gelegen bestemmingen is in het algemeen verzending met een vroegere gelegenheid ge- wenscht. N.V. BOTERMIJN 's-HERTOGENBOSCH. Aanvoer 336 K.G. MARKT WOERDEN (Woensdag: Kaas Met rijksmerk le kw. f 28 a f 30. Met rijksmerk 2e kw. f 26 a f 27. Handel matig. Eesm èefsie ZAALBERG «lelseaa kost f lO.-

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10