TOCH REMISE GEWORDEN. BILJARTEN MANCHESTER DONDERDAG 11 NOVEMBER 1937 HA AR L EM'S DAGBEAD Schaakwereldkampioenschap Aljechin kon zijn meerderheid in de 15e partij niet tot gelding brengen. Woensdagavond 7 uur is in het gebouw van het Rotterdamsche Nieuwsblad de vijftiende partij van de match om het wereldkampioen schap tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin voort gezet. De partij was Woensdag afgebroken in de volgende stelling: Wit, dr. M. Euwe: Hh2, Dd3, Tb3, pionnen f2, g3 en h3. Zwart, dr. A. Aljechin: Kh7, Da4, Ta2, pion nen e5, f7 g6 en h6. Lod. Prins schrijft over het verdere verloop van deze partij aan het A.N.P. het volgende Ook ditmaal was de afgegeven zet niet moeilijk te raden, daar na 41. Df3, Tf2:f, df2:, Db3 pion f7 gedekt is. Er volgde dus: Op Df3 kan e4 volgen. 41. Kh2—g2 Da4a7 42Da7c7 Er zijn in het schaakspel tal van elementen welke zich door do eeuwen heen hebben ge handhaafd, bijv. de regels, de tactiek, e.d. De strategie is reeds vergankelijker; die wordt ongeveer eens per 25 jaar in een nieuw pak gestoken. Maar theorie! Vandaag geldt een variant als correct, morgen kost hij een wereldkampioen zijn titel. Een „theoretisch" eindspel, dat iedere meester remise zou arbi- treeren, kan binnen een jaar als „eenvoudige winstgang voor beginners" in het allernieuw ste leerboek voorkomen. Tot deze merkwaardige rubriek mag ook het beroemde toren-eindspel met 4 pionnen tegen 3 worden gerekend. Sinds wijlen Yates eens een dergelijk eindspel tegen Capablanca re misehad kunnen maken (indien hij zoo sterk had gespeeld als later de analysatoren aangaven) staat het vier-tegen-drie toren eindspel als „glad" remise gedoodverfd. Van daar waarschijnlijk, dat ook de uitdager deze mogelijkheid (De3:) angstvallig uit den weg gaat, ofschoon deze hem in tactisch opzicht ongetwijfeld de beste kansen zou hebben ge boden. 4:3. De3—f3 Kh7—g7 Ta7, ten einde Tb7 te verhinderen, zou niet bepaald als een winstpoging kunnen worden beschouwd. Trouwens, Zwart kan op 't oogen- blik Tb7 met Dc4 beantwoorden. Vandaar 44. Df3d5 Waarna Tb7 zelfs een sterke dreiging wordt; Dc2 wordt beantwoord met De5:t, Kh7, De3. 4 4Ta2a5 45. Tb3b5 Daarmede wordt de ruil van de torens af gedwongen, waarna men gevoeglijk tot remise zou kunnen besluiten, ware het slechts, dat Aljechin daarin toestemde. Want ditmaal is het de uitdager, die, evenals Euwe in de derde partij, er het zijne van wil hebben. Hij wil de overwinning behalen is het niet met schaakzetten, dan met psychologische zetten. Doch de vooruitzichten voor hem zijn weinig- hoopvol. 4 5Ta5Xb5 46. Dd5Xb5 Dc7—c3 In Dame-eindspelen staat de dame op cen trale velden het gunstigst en daar Zwart's pluspion op e5 hierbij behulpzaam kan zijn, bewijst hij in elk geval waardevolle diensten. In plaats van den tekstzet kwam ook eerst 46g'5 in aanmerking. 47. Db5e8 Wit op zijn beurt maakt zich o.i. de ver dediging door h3—h4 gemakkelijker. 47De3d4 48. De8c6 Dd4—d3 49. Dc6c5 Er dreigde e4, eventueel gevolgd door Df3t en e3. Nu zou daarop echter De5t, Kh7, Df6, Dd5, Kh2 volgen. 49Dd3—e4t 50. Kg2—gl g6g5 51. g3g4 Wit is bereid deze verzwakking zijner stel ling op den koop toe te nemen, daar Zwart nu, indien hij verder wil komen, vereenvoudiging niet kan vermijden. 51De4d4 52. Dc5c2 Dd4—f4 53. Kglg2 h6hö Er blijft Zwart niets anders over, dan de koe bij de horens te vatten. Doch de kans is te klein. 54. g4Xh5 Kg7—h6 55. Dc2dl ê5e4 56. Ddld4! Df4—f3+ Indien Zwart nu eenmaal besloten is, ver der te spelen, had hij hier misschien gunsti ger dadelijk op h5 kunnen slaan, omdat dan pion g5 gedekt is. Daartegenover staat ech ter, dat deze overbodige zitting dan nog lan ger zou hebben geduurd. 57. Kg2—gl Kh6Xh5 Daarna zou zelfs Caissa in eigen persoon geen mogelijkheden meer zien, remise te ver mijden, of het moest zijn door de spelregels te veranderen. Een iets vasthoudender voort zetting bestond in Df5, om Dh8 met Dh7 te beantwoorden. 58. Dd4h8+ Kli5—g6 59. Dh8—gff-l- K,g6—f6 60. Dg8d8+ Kf6—f5 61. Dd8—C8+ Kf5e5 62. Dc8b8-r REMISE. De zwarte koning kan zich aan het snel vuur van schaaks niet onttrekken. De slotstand luidde: Zwart: dr. Aljechin - ■P /Am A M Hf nu n 1? ML 9, m Wm A' m m 11 m Wit: dr. Euwe. NABESCHOUWING. „Hoe wordt het?" vroegen wij secondant Fine, dien wij, te zamen met een opgewekten wereldkampioen, in den Rotterdamschen trein van 5.15 aantroffen. „Zonde van den tijd," verklaarde de mees ter met Amerikaansche bondigheid, hoewel in zuiver Nederlandsch, „zoo'n zitting duurt misschien even lang als gisteren mijn heen- en terugreis naar Londen met de K. L. M.". De wereldkampioen voegde er aan toe: „Ik heb mij nu eindelijk eens grondig in de studie van het beruchte toren-eindspel met vier tegen drie pionnen verdiept." Zoo had dan gelukkigerwijze ook deze me daille haar keerzijde, al kwam het toreneind spel ook niet aan de orde, daar Aljechin de torens afruilde. Men amuseerde zich nog eenige uren met het dameeindspel, dat „ge heid" remise was (d.w.z., dat iedereen in de zaal, behalve Euwe, het zou hebben verlo ren) en ging tegen tienen, toen het punt ein delijk was gedeeld, tevreden huiswaarts. De stand luidt thans: Aljechin 9, Euwe 6 punten, resp. met 6 en 3 winstpartijen, en 6 remises. DE ZESTIENDE PARTIJ. De zestiende partij begint hedenavond zes uur in den Doelen te, Rotterdam. VOETBAL. Om den Gouden Onafhankelijk heidsbeker. «ffl Het Bondselftal gewijzigd. Na afloop van den oefenwedstrijd tusschen het Nederl. B-elftal en de Zwaluwen heeft de keuze-commissie van den K. N. V. B. het Nederlansch Bondselftal, dat Zondag a.s. te t Rotterdam tegen een Rotteröamsehe ploeg zal spelen om der. gouden Onafhanke- lijksheidsbeker, riefi- V&5ÉI nitief samengesteld. ,S4||. ;;T. Zooals men weet moest in de oorspron- kelijke opstelling een aantal wijzigingen worden aangebracht wegens het niet be- De Winter, de nieuwe schikbaarzijn van rechtsbuiten van het spelers, die met hun Bondselftal. vereenigingen in be langrijke competitie wedstrijden moesten uitkomen. Het gewijzig de bondselftal, dat onder den naam „De Rest van Nederland" zal spelen, is als volgt sa mengesteld: Doel: De Deugd (O. D. S.) p Achter: Wilders (Blauw Wit), en Van den Hoven (Longa). Midden: Pellikaan (Longa), Dorland ('t Gooi) en Van Es ('t Gooi). Vóór: De Winter (Haarlem), Heetjans (Tu- bantia), De Boer (K.F.C.), Smit (Haarlem) en Bergman (Blauw Wit). Als reserves zijn aangewezen: Kruidenier (V.V.V.), Van Gooi (Haarlem), De la Mar (Haarlem), Zwang (O.D.S.) en De Bock (Bloemendaal). De Streekcommissie te Haarlem. Eerste trainingsavond verregend. De" pas ingestelde «treekcommissie té. Haarlem, over wier taak we al uitvoerige bij zonderheden hebben gepubliceerd, heeft het Woensdagavond met de eerste training niet getroffen, tenminste wat het weer betreft. Doordat er gedurende de laatste dagen veel regen is gevallen, was het trainingsveld van H.F.C. in zulk een drassigen toestand geraakt, dat de oefeningen niet plaats konden hebben. Over de animo had de commissie, waarvan heeren J. Keppels en D. Slingenberg aan wezig waren, waarlijk niet te klagen. Ruim dertig jongelui haden zich door hét meer dan slechte weer niet laten afschrikken en wacht ten reeds een kwartier vóór het vastgestelde uur in de kleedkamers onder de tribune in spanning af wat er gebeuren zou. We zagen spelers van de Kennemers, Kemphaan, D.C.O., T.H.B.. Zeemeeuwen, Ripperda, Stormvogels, D.I.O. en Hillinen. (De volgende week hopen ook spelers van E.D.O. aan de training deel te nemen). Te zeven uur sprak de heer J. Keppels, voor zitter der commissie, een woord van welkom. Het speet hem, dat het weer op dezen eersten avond niet wilde meewerken, al was hij ver heugd óver de betoonde belangstelling van de spelers. „Ik houd veel van flinke Hollandsche jongens, die niet voor een klein geruchtje ver vaard zijn", zei de heer Keppels, maar ik acht het niet verantwoord om jullie met dit weer te laten trainen: Het terrein ligt boven dien vol water, maar", aldus wendde hij zich tot den Bondsoefenmeester Glendenning. die de leiding van deze trainingsavonden heeft, ,hoe denkt Bob er over?" „Ik ben gereed om te beginnen", zei de stoere vriend van de Nederlandsch Elftalclub; „maar ik ben bang dat jullie allemaal een verkoud heid zult opdoen, zoodat je a.s. Zondag mis schien niet kunt spelen en dan zullen jullie besturen boos op me zijn!" Besloten werd, niet te trainen. Onder het genot van een kopje thee sprak de heer Kep pels de jongens, wier leeftijd varieerde van 17 tot 21 jaar, nog eens bemoedigend toe. Hij zette op een duidelijke wijze de bedoeling van het stichten der Streekcommissie uiteen, na melijk om de daarvoor in aanmerking komende spelers van clubs, die niet bij machte zijn er een trainer op na te houden, in de gelegenheid te stellen, onder leiding van Glendenning, die zijn sporen op dit gebied reeds lang verdiend heeft, te oefenen; om van hen door een syste matische oefening goede spelers te maken, die technisch goed onderlegd zijn. „Het zal een voorrecht zijn, van de lessen van „Bob" te mogen profiteeren. Hij zal jullie leeren, hoe je tijdens een wedstrijd positie moet kie zen; hoe je je vrij moet loopen en den bal moet stoppen, enz. Wat op deze wijze aan jullie bijgebracht wordt, moet in je club tot uiting komen. Gij zelf en je clubgenooten. die je goede spel willen navolgen, zullen er wel bij varen. Wanneer aan jullie de noodige vaar digheid bijgebracht is, behoeven de voetbal- matches niet in bokswedstrijden te ontaar den. Maar vóór alles moet je er aan denken, dat de sport niet nummer één mag worden; het zorgen voor het dagelij ksch brood gaat er ver boven uit; jullie moeten menschen wor den, die waarde hebben voor de maatschappij, zoodat niet meer smalend kan gezegd worden: „voetballers zijn jongens van niks!" Ik hoop intusschen dat jullie ook op het veld een drachtig zult samenwerken en dat je onder leiding van Bob goed je best zult doen!" Ook de heer Glendenning wees nog eens op het nut van een goede systematische en tech nische opleiding, waarmee hij ook bij de spe lers van het Nederlandsch elftal zulke goede resultaten bereikt heeft. Tenslotte wekte de heer Keppels de jongelui op. de volgende week Woensdagavond weer aanwezig te willen zijn. Ik ben er van over tuigd, dat jullie in anderhalf uur veel wijsheid zult opdoen enik zal de volgende week beter weer bestellen!" Ned. B-elftal—Zwaluwen (5—4) In een goeden en vooral snellen wedstrijd heeft het Nederlandsch B-elftal Woensdag avond te Utrecht van de Zwaluwen gewon nen. Vóór .de rust hadden de Zwaluwen een 21 voorsprong kunnen nemen, maar vooral in de tweede helft, toen de regen, die in de eerste helft ononderbroken viel. opgehouden had. toonde de B-ploeg een .aantrekkelijke partij met dikwijls uitstekend spel, waardoor zij de overwinning kon behalen. De regen, die gedurende vrijwel den ge- heelen dag had gevallen, had het veld zeer glad gemaakt, waardoor balcontrole zeer moeilijk was. Niettemin waren er nog 5000 toeschouwers gekomen, die zeker geen spijt zullen hebben gehad van hun gang naar het Utrechtsche stadion. In het Nederlandsch B-elftal waren eenige wijzigingen aangebracht. Zoo was de D.F.C.- achterspeler Punt vervangen door Jansen van Wageningen; de spil Wallaart van P.S.V. door Lagendijk van C.V.V., Vonderhoff (Juliana) nam de plaats in van den rechtsbuiten Van Vliet (H.B.S.)Hunting (P.S.V.) kwam op de rechtsbinnenplaats van De Bock (Bloemen daal), Van Beek (B.V.V.) verving Mijnders (D.F.C.) op den linkervleugel. In het Zwaluwen-elftal waren geen veran deringen aangebracht. Na eenige verkennlngsaanvallen op beide doelen en nadat bijna alle spelers door de gladheid kennis met het „moeras" hadden gemaakt, was het de rechtsbuiten De Winter die uit een fraaie pass van Ooms de score voor de Zwaluwen opende. Van Male had tegen dit prachtig schot geen schijn van kans. (0—1). De Zwaluwen waren in deze periode over het algemeen wel sterker, hetgeen tot uitdrukking kwam in een tweede doelpunt. Na goed werk van De Winter, die fraai voorzette, was het ditmaal middenvoor Van Dijk, die Van Male het nakijken gaf (0—2). De spanning werd er evenwel m gehouden door Ten Duis, die een niet te missen kans benutte (12). Voor de rust werd er niet meer gescoord Na de hervatting kwam het B-elftal meer in den aanval. De toekomstige internationals waren meer ingespeeld; na acht minuten gaf linksbinnen Drouen daarvan het bewijs, door een fout van den achterspeler Walhain direct uitstekend af te straffe, waardoor de par tijen op gelijken voet kwamen (22). Thans was het 't Nederlandsch B-elftal, dat voortdurend in den aanval was en aan Wil ders C.S. veel werk gaf. Goed solospel be sloot Drouen met. een keurlgen voorzet naar Vonderhoff. die maar voor het intrapoen had. hetgeen hij niet naliet te doen (32). Niet lang daarna kwam het vierde doel punt, toen een hard schot van Ten Duis door Pelikaan van richting veranderd werd, waar door de bal onbereikbaar voor Dijkstra over de doellijn verdween (42). De Zwaluwen lieten dit evenwel niet op zich zitten; zij gingen nu meer aanvallen en kwamen herhaaldelijk, fraai combineerend. gevaarlijk voor Van Male's doel. Het was Ooms die een hard schot met succes bekroond zag (4—3). Kort daarna was het wederom deze D. W. V.-speler, die van een aarzelen van de „roode" verdediging profiteerde om de partijen op gelijken voet te brengen (44). Nog geen halve minuut later zette Van Beek uitstekend voor, waarna Ten Duis de kans benutte en scoorde (54). Energiek werd deze voorsprong verdedigd; het gelukte aan het Nederlandsch B-elftal, een verdiende overwinning te behalen. Nabeschouwing. De K.N.VB.-officials, die aanwezig waren, hebben verschillende goede, jonge krachten aan het werk kunnen zien. Van Male heeft voor de 'zooveelste maal bewezen, een uit stekend doelman te zijn; Dijkstra deed echter niets, voor hem onder. Van de achterspelers waren het vooral Walham en Wilders, die uit blonken, vooral Wilders, die een goede partij speelde. De spil Dorland speelde geen onverdien stelijke partij, maar of hij voor een keuze in het Nederlandsch elftal in aanmerking zou komen, betwijfelen wij zeer. Pellikaan speelde heel goed; vooral zijn plaatsen was wel zeer goed verzorgd. Van de voorspelers deed Ten Duis vaak uitstekend werk; hij handelde snel en ver deelde het spel heel goed. Hij werd hierin uitstekend bijgestaan door Drouen, die zich als een bruikbare verbindingsspeler ontpopte. Aan de andere zijde viel Ooms op door zijn vooral technisch spel. De Zwaluwen-mid denvoor Van Dijk was zeer zeker snel, maar hij was te licht; dit kwam zeer goed tot uiting, toen hij kort voor het einde van plaats verwisselde met Schijvenaar, Van Dijk had het tegen het uitstekende spel van Wil ders voct:al niet meer kunnen volhouden. Zoo heeft men toch een vlotten wedstrijd te aanschouwen gekregen. SCHOTLAND—IERLAND (1—1). Uit Aberdeen:: Woensdagmiddag is te Aberdeen een voetbal-landenwedstrijd ge speeld tusschen Schotland en Ierland, welke in een 11-gelijk spel eindigde. Voor de rust hadden de gasten de leiding genomen door een mooi doelpunt van linkbinnen P. Doherty; de Ieren wisten hun voorsprong langen tijd tegen de sterke Schotten te verdedigen tot in de tweede helft zelfs. Toen scoorde midvooor Smith onder luid gejuich van de 25.000 menschen den gelijk maker. Onder groote spanning kwam hier mede het einde. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Van den vrijen Zondag maken vele clubs ge bruik om vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Zoo speelt H.F.C. aan de Spanjaards laan tegen den oud-eerste-klasser Quick. R.C.H. 2 speelt in het Heemsteedsche Sport park te twaalf uur tegen Swift; het eerste elf tal speelt daar te kwart over twee tegen W.F.C. en E.D.O. gaat naar Hilversum om tegen 't Gooi te spelen. WATERPOLO. COMPETITIE-INDEELING VAN H.P.C. EN D.W.R. De eerste zeventallen van H.P.C. en D.W.R. die ingeschreven hadden voor de waterpolo- competitie van den K.N.Z.B., dus niet voor de competitie van Kring Haarlem en de ver eenigingen boven het IJ, ontvingen bericht van den K.N.Z.B., dat gespeeld zal worden in twee afdeelingen, nl„ één met de Amsterdam- sche vereenigingen en één met de Haarlem- sche, de Haagsche en de Rotterdamsche ver eenigingen. H.P.C. en D.W.R. zijn voorloopig in de laatste afdeeling ingedeeld, welke competitie als volgt is samengesteld: H. Z. en p. C„ Zian. S.V.H., R.Z.C., D.W.R. en H.P.C. Er zal em heele competitie gespeeld worden. SCHAKEN. JAARVERGADERING H. S. G, Dinsdagavond had in het gebouw der Chr. Jongemannenvereeniging de 41e jaarverga dering van het Haarlemsch Schaakgezelschap plaats. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden ongewijzigd goedge keurd, evenals de begrooting. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie her kozen. Medegedeeld werd, dat de jaarlijksche na tionale Kerstwedstrijd weder op den 2den Kerstdag zal worden gehouden. Na afloop had een zeev 3animeerde gong wedstrijd plaats, waarvoor aardige prijzen be schikbaar waren gesteld. Competitie Ned. Biljartbond. Klasse D, afd. 3. „Insulinde" moest het te Amsterdam op nemen tegen „Java". Ofschoon de Haarlem mers een goede partij speelden, moesten zij toch met een nederlaag huiswaarts keeren. Het liep reeds bij de eerste partij tusschen Huiskens (Insulinde) en Groeneveld mis, daal de Amsterdammers een zeer sterke partij speelde. Zijn clubgenoot N.N. onderging het zelfde lot tegen Daniëls (Java). Het zag er dus voor de Haarlemmers zeer dreigend uit. Ook Hasselmeyer (Insulinde) moest de overwin ning aan zijn tegenstander Alrich laten, daar mede was de strijd reeds beslist in het nadeel van de Insulinde-mannen. Alleen v. d. Water wist zich tegen Beerlage (Java) staande te houden en redde hierdoor de eer van zijn club. De uitslag was dus: 62 voor Java. Klasse F, afd. 1. D.E.S. ontving K.E.T.S. Zij kon het evenwel niet verder brengen dan tot gelijk spel. Zij waren gehandicapt door het niet opkomen van een speler, welke partij daardoor verloren ging. Tuninga (D.E.S.) was in zijn strijd tegen Rist jouw niet fortuinlijk, daar de Amster dammer ver boven zijn kracht speelde en daardoor verloor met tamelijk verschil. Daarna maakte Boeré een goede partij tegen Ver meulen (K.E.T.S.) en won onbedreigd en toen ook Kuyken (D.E.S.) zijn partner Corduwener den baas bleef, was de stand gelijk 44. F. B. H. O. COMPETITIE DER BILJART-FEDERATIE. De stand van de competitie der Federatie van Biljartvereenigingen voor Haarlem en Omstreken luidt thans als volgt: Klasse A; Vriendenkring 4 4 0 0 12 3 8 O.V.S. 4 1 3 0 9 7 5 Soc. Vr. Kring 3 2 0 1 7 5 4 Telescoop 3 1116 6 3 Vriendenkring II 4031673 Nieuw Flora 3 0 2 1 5 7 2 Excelsior (L.) 3 0 2 1 5 7 2 Zandvoort 3 0 2 1 4 6 2 A.D.O. 3 0 1 2 3 9 1 Klasse B: O.V.S. 3 2 1 0 8 4 5 Soc. Vr Kring 4 2 1 1 9 6 5 A.D.O. 3 2 0 1 7 5 4 Vriendenkring Ila 3 1116 5 3 Telescoop 3 1116 6 3 Vriendenkring Eb 4 0 2 2 511 2 De Doelen 3 0 1 2 4 8 1 Klasse C: Vriendenkring II 330011 16 Vriendenkring 3 2 1 0 9 3 5 O.V.S. 3 1116 6 3 Telescoop 2 0 2 0 4 4 2 Zandvoort 3 0 2 1 4 8 2 't Centrum 2 0 1 1 3 5 1 Soc. Vr. Kring 2 0 1 1 2 6 1 De Doelen 2 0 0 2 1 7 0 Klasse D: A.D.O. 2 2 0 0 7 1 4 Soc. Vr. Kring a 3 12 18 4 4 Vriendenkring II 3201754 O.V.S. 2 1 1 0 5 3 3 Zandvoort 3 0 3 0 6 6 3 Telescoop 3 1115 7 3 De Doelen 3 0 2 1 5 7 2 Nieu w-Flora 2 0 1 1 3 5 1 Soc. Vr. Kring B 30032 10 0 Hess, Hitier en Goering bijeen in de Bürgerbraukelder te München, i 9 Nov. 1923 de „Putsch" tegen de Beiersche regeering beraamd werd. en regl, houdt wmur j ver^""dheid egen! (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. COMPETITIE NED. DAMBOND. Maandagavond speelde de Haarlemsch® Damclub I in haar clublokaal voor bovenge noemde competitie tegen de Damclub„Wor- mer" I. De uitslag luidt: Haarl. Damclub I: Damclub „Wormer" I: P. G. van Engelen—B. J. de Boer x—x J. B. Sluiter Jr.J. Fritz 11 P. J. van DartelenJ. Demmendaal xx Joh. Fabel—R. Vel 2—0 J. J. van KesterenH. Busch xx J. W. van DartelenC. Tenty 20 P. H. Meure—P. Waal x—x H. van Lunenburg Jr.E. Fuyf 11 C. Kool—D. Groot 2—0 J. BalkC. Bakker 11 Totaal 93 De met een x gemerkte partijen werden af gebroken; die worden arbitrair beslist. Het eindresultaat wordt 137 of 146 voor de Haarlemsche Damclub. De Haarlemsche Damclub n won met 173 van Damclub Wormer n. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maadagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1937/1938 der Haar lemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Tweede klasse: C. B. de Laat wint van J. Merts; J. A. E. Elstgeest wint van J. H. Spoor; I. Ravensbergen wint van O. T. Glaser; J. Kuntze wint van W. Jonkhof. Derde klasse: G. de la Rie wint van J. C. Hageman; N. Warners wint van H. J. Lenzen; C. Bouwens wint van H. van Straaten; W. v. d. Eijnde wint van J. van Haren; H. A, Hod- denbach wint van A. J. Verwoerdt; J. J. van Toorn wint vgn G. de la Rie; A. Eising wint van J. Piek; J. II. Klaverstijn wint van E. Burema; J. Boterbloem wint van G. J. Steen- kist. „OOSTERKYV ARTIER". Oosterkwartier 2 speelde in Santpoort te gen de damclub Stabiel 3. De uitslag luidt: Stabiel 2: Oosterkwartier 2: C. OudhofC. Berkhout 02 P. Klaasen—H. Wals 0—2 W. Kuiper—W. Bel 0—2 A. HoekemaA. Vos 02 L. Kreulen—C. M. Beek 0—2 N. C. BiermanW. Beider 20 L. JansenG. Hekelaar 02 J. ValkTh. Schijvenaar 02 L. TervoortJ Baartse 0—2 G. Holt—R. de Jong 0—2 Totaal 2—18 BROEKEN, met versterkt kruis en zware zakken, 2.70 - 3.40 - 3.85 - 4.40. MOUWVESTEN met kraag, revers, zware pilo rug en mouwen, sterke binnenvoering 4.50 5.50 6.50. HflAKLA^STEEoT^U2M2'fi4ARLl,H (Adv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag haar laatsten rit voor de comptetitie voor A-, C en juniores over een afstand van 12V2 K.M. De veteranen zullen een poging wagen om het record te verbeteren over 10 K.M., dat op naam staat van Lasschuit Sr. met een tijd van 18 min. 14 sec. Vertrek te 9 3/4 uur PAARDENSPORT. DRIEDUIZEND MAAL ALS EERSTE DOOR DE FINISH! Uit Brussel: De in België rijdende jockey Sam Heapy heeft onlangs voor de 3000ste maal het door hem bereden paard als win naar dor de finish gebracht. Met deze schit terende prestatie heeft de Engelschman het wereldrecord van zijn langenoot Fred Archer, gevestigd met 2747 overwinningen, glansrijk gebroken. Heapy heeft deze indrukwekkende zege reeks gedurende zijn thans 30-jarige .iockey- loopbaan verkregen, want reeds in 1899 kwam hij voor de eerste maal als winnaar door de finish OLYMPISCHE SPELEN. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN 1940 VAN 3—14 FEBRUARI. Uit Tokio Het Japansche organisatie comité voor de Olympische Winterspelen 1940, welke te Sapporo, op het eiland Hokkaido zullen worden gehouden, heeft thans als data voor deze winterspelen 3—14 Februari 1940 vastgesteld. Het comité zal deze data op het congres van het Internationaal Olympisch Comité, dat in het voorjaar 1938 te Caïro zal worden gehouden, ter bespreking en goedkeuring voor leggen, waarbij dan tegelijkertijd zal worden medegedeeld, dat het programma van deze Olympische Winterspelen volkomen gelijk zal zijn samengesteld als dat van de winter spelen 1936 te Garmisch Partenkirchen. Men heeft in Japan echter het voornemen, na deze winterspelen nog twaalf dagen be schikbaar te stellen voor demonstraties hard rijden op de schaats voor dames, rendier races en hondensledewedstrijden.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13