STAATSGREEP VAN PRESIDENT VARGAS. Het parlement ontbonden. Strijd om Nantau woedt voort. Rustperiode in de Fransche politiek Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil DONDERDAG 11 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD tn Brazilië heeft een volkomen onbloedig verloopen „staatsgreep" plaats gehad. Zij bestond eenerzijds uit de ontbinding van Kamer, Senaat en Provinciale wetgevende lichamen en anderzijds uit de proclamatie van een nieuwe grondwet, die den Braziliaanschen staat in zekeren zin tot een corporatieven staat vervormt. Corporatieve gedachte in de nieuwe grondwet. Havas meldt uit Rio de Janeiro: De verandering van het Braziliaan- sche regeeringsstelsel is kalm ver loopen. Des morgens sloot de regeering Ka mer en senaat des avonds reeds kon digde zij de nieuwe grondwet af. In de preambule dezer nieuwe grondwet wordt verklaard„Beantwoordende aan den wensch van het Braziliaan- sche volk den politieken en socialen vrede te zien heerschen, welke ern stig in verwarring was gebracht door factoren van wanorde gezien de crisis, die ontstaan is door de com munistische binnensijpeling over- Vargas. wegende, dat de staat met de vroe gere instellingen niet beschikte over de normale middelen om de verde diging te verzekeren van veiligheid en welzijn des volks heeTt de pre sident der republiek, met steun van de krachten van het leger en ge hoorzamende aan het streven der nationale meening, besloten een nieuwe grondwet in te voeren, die terstond van kracht wordt" De voornaamste bepalingen van de nieuwe grondwet zijn de volgende: 1. Handhaving der federale orga nisatie met de tegenwoordige poli tieke en territoriale indeeling. 2. De regeeringsvorm zal republi- keinsch, presidentieel en representa tief zijn. 3. De wetgevende macht zal be staan uit twee Kamers: een Kamer van afgevaardigden, die door indi rect kiesrecht gekozen worden en een federale raad, die zal bestaan uit vertegenwordigers, gekozen door de Kamers der Braziliaansche Sta ten, terwijl tien leden benoemd zullen worden door den president der re publiek. 4. Er wordt een nationale econo mische raad in het leven geroepen. 5. De ambtsduur van het presi dentschap bedraagt zes jaar. 5. De ambtsduur van het presi dentschap bedraagt zes jaar. 6. Over de nieuwe grondwet zal een volksstemming worden gehouden. Het mandaat van president Vargas wordt verlengd tot deze volkstem ming zal zijn gehouden. De president der republiek zal worden gekozen door een kiescollege. n een hedennacht uitgesproken radio-rede- voering heeft president Vargas uiteengezet, „dat de toestand in Brazilië aan den voor avond van de presidentsverkiezingen en ten gevolge van de politieke agitatie, tot den chaos was veroordeeld. Kamer en Senaat zijn nutteloos", zoo zei hij, „en niet in staat de hangende ontwerpen tot economische hervor ming aan te nemen". De grondwet Van 1934 moet worden aangepast aan de huidige in ternationale toestanden. Opschorting van betalingen. Voortgaande zeide de president, dat de bui- tenlandsehe schuld van Brazilië slechts kan worden afgelost door een surplus van den handelsbalans. „De huidige toestand maakt een opschorting van de betalingen van interest en amortisa ties noodzakelijk, totdat het mogelijk is het economische systeem te reorganiseeren. Wij kunnen niet langer voortgaan oude schulden af te lossen door ruïneuze middelen, noch door nieuwe schulden aan te gaan, want wij zouden weldra verplicht zijn onze toe vlucht te nemen tot een radicalere oplossing. Om oe politiek aan te passen aan de econo mische vereischten des lands en de maatrege len te verzekeren, die het land eischte, was er -reen andere keus dan een sterk regime van vrede, rechtvaardigheid en arbeid in te voe ren. De nieuwe grondwet vormt een alge- meene structuur zonder het wezen te verande ren van de vorige grondwet: handhaving van den democratischen vorm en van de auto nomie der staten langs de traditioneele richt lijnen van de organische federatie". Spreker verklaarde verder, dat het land deze oplossin°- niet vreugde begroet. Het leger en de marine hebben haar geëischt als een impe ratieve eisch van nationale veiligheid. Het was dringend noodig te kiezen tusschen een voortzetting van den staat van zaken of een voortzetting van Brazilië. Hij besloot zijn rede met de woorden: „Wij herstellen de natie in haar gezag en haar vrijheid van handelen: in haar gezag, door haar de instrumenten te geven van een wer kelijke en doeltreffende macht om de ont bindende invloeden van binnen en van buiten te boven te kunnen komen in haar vrijheid van handelen door de nationale meening in staat te stellen te oordeelen over de middelen en doeleinden der regeering en door haar vrije lijk haar historie en haar lot te laten opbou wen." Steun van het leger. Volgens berichten die te New York binnengekomen zijn hebben de Brazi liaansche troepen de openbare ge bouwen bezet zonder een schot te los sen. De militaire leiders zouden Vargas steunen en deze zou voor zijn leven uitgeroepen worden tot leider van het nieuwe regime. De handelsfirma's te New York hebben geen contact kunnen krijgen met hun vertegenwoordigers in Rio dè Janeiro, aangezien op alle telefoon verbindingen censuur is ingesteld. Volgens gecensureerde Braziliaansche be richten, die in de Argentijnsche dagbladen staan afgedrukt, heeft een hooggeplaatste Braziliaansche persoonlijkheid de geruchten tegengesproken, volgens welke de wijziging van het regime in Brazilië gevolgd zal worden door een toetreding tot het anti-komintern- pact. De gebeurtenissen te Rio de Janeiro, wor den te Washington van groote beteekenis be schouwd. De ontbinding van het parlement en de af kondiging van een nieuwe grondwet worden beschouwd als een werkelijke zwenking van de democratische strooming, die zich tot nu toe te Rio de Janeiro hebben geopenbaard. In Amerikaansche kringen vreest men, dat, indien in Brazilië een dictatoriaal regime wordt ingesteld, een dergelijk gebeuren een hevigen slag toebrengt aan het door Cordell Huil ter conferentie van Buenos Aires opge trokken gebouw, de vereeniging der staten van het Amerikaansche vasteland op een de mocratische basis. Men vreest evenzeer, dat een toenadering tusschen Brazilië en Italië belangrijke gevol gen zal kunnen hebben voor de toekomst van het Pan-Amerikanisme, vooral indien Brazi lië, zooals zekere diplomaten schijnen te vree zen, zijn adhaesie heeft betuigd met de anti communistische driehoeksovereenkomst. Instemming te Rome. Het gebeurde in Brazilië en het bericht om trent de afkondiging van een nieuwe grond wet op corporatieve grondslagen, zijn met levendige voldoening te Rome begroet. Men ziet er hier in een „uitstraling van de fas cistische gedachte". Berlijn gereserveerd. Politieke kringen alhier zijn voorzichtig in het leveren van commentaar op den staats greep. Terwijl zij den wensch uiten zich niet te mengen in de binnenlandsche zaken van Brazilië, verhelen de Duitsche kringen niet, dat zij een zekere sympathie gevoelen voor de beweging der „integralisten", die van Brazi lië een nationalen, sterken en autoritairen staat willen maken. Joegoslavië Dreigement der oppositie Uit Belgrado wordt vernomen, dat de ver- eenigde oppositie aldaar een proclamatie pu bliceert, waarin zij verklaart op 8 October met de Kroatische oppostie een overeenkomst te hebben gesloten, welke in het geheele land met enthousiasme is ontvangen en beschouwd wordt als de inluiding van een nieuw tijdvak in de politiek van Joego Slavië, aldus een Havasbericht. Zij protesteert tegen de methode,, waarme de, naar men zegt, „de regeering probeert de waarheid over de ware gevoelens van het Joego-Slavische volk te verdoezelen." Zij voegt hieraan toe: „De dag zal komen, waarop raadgevingen tot ge matigdheid en geduld zonder uitwer king zullen blijven. Het m zijn grond rechten aangerande volk zal zelf vol doening zoeken langs den eenigen weg, welken een dergelijk regime openlaat." België Spaak niet geslaagd. Bij het verlaten van het paleis, waar hij gisteren opnieuw een onder houd met den koning heeft gehad, heeft Spaak medegedeeld, dat de ko ning hem van de opdracht tot vor ming eener regeering heeft ontheven. Engeland Lord Halifax naar Berlijn? Uit Londen: Lord Halifax, de Lord Presi dent of the Council, heeft medegedeeld, dat het bericht in de Evening Standard, dat hij voornemens zou zijn een bezoek te brengen aan Duitschland voor politieke besprekingen, vermoedelijk voorkomt uit de uitnoodiging, welke hij door bemiddeling van den uitgever van een Britsch sporttijdschrift heeft ont vangen om in zijn kwaliteit van „Master of Hounds" een bezoek te brengen aan de jacht- tentoonstelling te Berlijn en deel te nemen aan een jachtpartij, welke ter gelegenheid van de tentoonstelling wordt georganiseerd. Lord Halifax heeft nagedacht over deze uit noodiging, doch hij heeft nog gjgen besluit genomen. Wanneer hij naar Berlijn zou gaan, dan zou hij zeker van de gelegenheid gebruik maken om politieke besprekingen te voeren, voor zoover dit aanbevelenswaardig zou zijn. RUITERSTANBEELD VOOR MAARSCHALK HAIG ONTHULD. Uit Londen: Gistermiddag heeft de hertog van Gloucester het ruiterstandbeeld onthuld, dat in Whitehall, nabij de Cenotaph, voor veldmaarschalk Haig is opgericht. De ont hulling geschiedde in tegenwoordigheid van oorlogsveteranen, die nog onder Haig gediend hebben, Nog steeds gevechten op Haïti. Toestand zou zeer ernstig zijn. Volgens een bericht uit Havana aan de New-York Times heeft een journalist, die, na eenige dagen te Ciudad en Port au Prince te hebben vertoefd, naar Cuba is teruggekeerd, medegedeeld, dat de vechtpartijen aan de Haïtiaansche grens voortduren en dat hij had waargenomen, dat zonder ophouden uit Ciudad troepen vertrekken met onbekende bestemming. Naar het schijnt willen de aan hangers van president Trujillo de overheer- sching van Haïti tot stand brengen. De correspondent van de New- York Times meldt tenslotte, dat de toestand volgens zeer goed ingelichte persoonlijkheden hoogst ernstig zou zijn. Volgens een bericht uit Santiago streeft de regeering der Dominicaansche republiek er naar het grensgeschil met Haïiti bij te leg gen. Er wordt een officieel onderzoek ingesteld om betrouwbare cijfers te verkrijgen om trent beweerde afslachting op groote schaal van Haïtlanen. De in het buitenland gepubliceerde berich ten worden hier zeer overdreven genoemd. Stad in Californië door brand geteisterd. Slachtoffers in Chineezemvijk. In de stad Walnutgrove in Californië zijn tijdens een grooten brand ruim honderd hui zen in de Chineezenwijk vernield. Tot dusver re heeft men vijf dooden geteld. Het vuur is ontstaan tengevolge van een ontploffing in een petroleumkachel. Japansche versterkingen onderweg. Reuter meldt uit Sjanghai 11 No vember: Nadat in den loop van den nacht met tusschenpoozen mitrail- leurvuur was uitgewisseld, hebben de Japanners bij het aanbreken van den dag het bombardement van Nantau te land en uit de lucht hervat. Gemeld wordt, dat 18.000 man Ja pansche troepen, waarbij zich ook cavallerie bevindt, uit Tsjapei zijn op gerukt om Nantau aan te vallen. Japansche marinetroepen zijn te Poe- toeng aan land gezet en treffen voor bereidingen voor de „zuivering" van het gebied van nog achtergebleven gewapende Chineezen. Japansche ambtenaren hebben de En- gelschen en Amerikanen, wier verde digingssectoren doorsneden worden door de Soetsjaukreek, er van in kennis gesteld, dat zij voornemens zijn van de kreek gebruik te maken om ravilitailleeringen verder het land in te vervoeren. Opntarsch in Sjansi wordt voortgezet. Terwijl de uit het noorden komende Japan sche troepen de bezetting van Taijoean con- solideeren, rukken de overige troepen, die Sjansi uit het oosten, door den Niangtsekwan- pas, zijn binnengedrongen, snel naar het zui den der provincie op. Gisteren werd de ver overing gemeld van Tsjihsien, dat 64 K.M. ten zuiden van Taijoean is gelegen, terwijl de Japansche cavallerie beweert, reeds het 24 K.M. verder gelegen Pingyao te hebben be reikt China zal zich blijven verzetten. Het persbureau der Chineesche delegatie ter negen mogendhedenconferentie publiceert een verklaring van generaal Tsjang Kai Sjek, welke telegrafisch uit Nanking is ontvangen. De generaal verklaart, dat de terugtrekking der Chineesche troepen uit de omgeving der concessies van Sjanghai wordt gemotiveerd door tactische redenen en door den wensch den tegenstand op den langen duur te kun nen voortzetten. De regeering' en de geheele natie zijn vastbesloten tot het einde tegen stand te bieden. „Zoo lang onze souvereini- teit bedreigd zal zijn, zullen wij geen vrede onder oogen zien." Socialisten bevestigen hun mede werking aan het kabinet Chautemps. Onze Parijsche correspondent schrijft In alle gemoedsrust kan de kabinetsraad deze week onder voorzitterschap van president Lebrun vergaderen; noch de radicaal-socialisten, noch de socialisten zullen de eenheid van het volksfrontmini sterie verbreken. Wist men dit ten opzichte der radicalen reeds sinds veertien dagen, toen het congres van Rijssel na vele en on barmhartige critiek tenslotte met een niets zeggende motie besloten werd, sinds Maan dagnacht is men ook ten opzichte van de socialisten gerustgesteld: ook van hun kant dreigt geen gevaar sinds met 4.426 stemmen vóór en 909 stemmen tegen de partijraad van de socialisten het voortbestaan van het mini- sterie-Chautemps mogelijk heeft gemaakt. En op slot van zaken werd ook niets an ders van dien partijraad verwacht. Men rekende zeer zeker op een onverzoenlijke houding van de extremistische linkervleugel, doch er was tenslotte een factor, een aller voornaamste zelfs, die een gematigde houding zou determineeren. En die factor is, dat de voornaamste partijleiders zelf lid van het gouvernement zijn en dat deelneming aan de regeering onvermijdelijke gevolgen na zich sleept. Een mensch doet nu eenmaal niet gaarne afstand van hetgeen hij bezit en de partij, die de portefeuilles in handen heeft, staat ze niet gaarne aan een ander af. Zoo is het de vroeger tegen deelneming aan de re- geerimg zoo onverzoenlijk gestemde socialis ten ook gegaan. Hierbij komt, dat een regeeringspartij zeer dikwijls over een zelfde kwestie een opinie heeft, die geheel tegenovergesteld is aan die, welke zij had, toen zij in de oppositie ver keerde, omdat men dan noodzakelijk een ge heel anderen kijk op het landsbelang krijgt. De eindmotie van de socialistische partijraad bestendigt op deze wijze niet alleen de socia listische medewerking aan het kabinet een aanzienlijke matiging in de eischen. Wat echter bovenal opmerkelijk is, is dat in de heele motie met geen woord meer ge rept wordt over een aanvulling van het volks frontprogramma en dat de structuurhervor mingen, waarop zoo lang door de socialisten en communisten is aangedrongen, eigenlijk slechts pro memorie worden vernoemd. Hieruit moet nu weer niet al te spoedig de blijde conclusie worden getrokken, dat de ware „pauze" eindelijk begonnen is en dat op alle punten overeenstemming in gematig den zin tusschen radicalen en socialisten is bereikt. Maar in ieder geval is de stituatie beter geworden, want zij kan tot resultaat hebben, dat voorloopig het kabinet-C'hautemps on gestoord zijn werk zal kunnen voortzetten vol gens de richtlijnen, die de bezadigde elemen ten in dat kabinet zich gesteld hebben. Nieuwe experimenten zoodat een tijd van betrekkelijke binnenlandsche rust voor Frankrijk verwacht kan worden. Met des te meer waarschijnlijkheid mag men hierop rekenen, wanneer men de rede van oud-minister Flandin, uitgesproken op het eveneens gisteren gesloten congres der centrumpartij, de Alliance Démocratique, doorleest. Na een beroep op de eenheid van alle Franschen tegenover het buitenlandsche gevaar te hebben gedaan, verklarde hij noch een onmogelijke en onvruchtbare nationale unie, noch een vergadering, noch een her groepeering der meerderheid in de vertegen woordigende lichamen mogelijk te achten. Van deze zijde kan het kabinet-Chautemps dus eveneens gerust zijn: het zal. zoolang het zich houdt binnen de perken, die het zich tot nu toe gesteld heeft, geen obstructie bij de centrumgroepen ondervinden. En op slot van zaken is het maar beter zoo. Een al te geprononceerd centrumskabi- net zou onvermijdelijk de uiterste linkerzijde in een gevaarlijke obstructie dringen en ge zien de in Frankrijk aanwezige machten zou dit hoogstwaarschijnlijk fataal zijn zoowel voor het landscrediet en de binnenlandsche rust als voor' de rust in heel Europa. Want burgeroorlog in Frankrijk, het zou zonder eenigen twijfel wereldoorlog beteekenen. (Nadruk verboden.) J. W. KOLKMAN. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Als jullie nou een touw halen en laten dat zakken, dan komen we er wel uit! schreeuwde Thijs. Maar doe het gauw, want anders verdrinken we hier nog. Een van de mannen begon te huilen. Ik wil niet verdrinken, snikte hij,. Maar Thijs klopte hem op de schouders. Niet bang zijn nou, vooruit, ben jij nou een kerel? Wat moeten al die kindex-en van de krant nu wel van je denken? Ze lachen je allemaal uit!! De man droogde haastig zijn tranen. Ik huil niet meer, zei hij. Mooi. En hebben jullie dat touw nu al? brulde hij weer naar bóven. Ja, het hangt al naar beneden. Nou voorzichtig, menschen, zei Thijs. Oom, U eerst. Wij andex-en kunnen U dan wat helpen. Vooruiteentwee.... drie!!! Driehonderd moskeeën te koop. Istanboel verliest geleidelijk zijn Oosterscb karakter. De Turksche regeering heeft 300 moskeeën, volledig met hooge minarets, te koop gesteld. De meesten zullen worden afgebroken, waar mede Istanboel, bekend als de „Parel van het Oosten" veel van haar Oostersche bekoring zal verliezen. Op het oogenblik zijn er 800 Moskeeën in de stad, waarvan slechts 242 als bedehuizen in gebruik zijn. De beroemde Aya Sophia bijv. is een museum geworden en anderen weer zijn verbouwd tot open bare leerzalen en bibliotheken. Hoewel velen der te koop gestelde moskeeën niet veel meer dan afbraak vormen, zijn niettemin protesterx vernomen tegen het besluit der re geering, omi. van de Vereeniging voor het behoud van oude kunstwerken. Vijf dooden op Italiaansch vliegveld. Stefani meldt uit Perugia, 10 November^ Op het nieuwe vliegveld van het stadje Foligno is een hangar tijdens het bouwen in gestort. Hierbij werden vijf personen gedood en velen werden gekwetst. De ooi-zaak is nog niet bekend. MacDonald in liet Lagerhuis herdacht. Chamberlain, Attlee en Sinclair huldigen zijn nagedachtenis. In het Engelsche Lagerhuis heeft de Speaker, nadat de vragen gesteld en beant woord waren, gisteren mededeeling gedaan van het overlijden van Ramsay MacDonald. Op voorstel vaxx den minister-president ver hieven de afgevaardigden zich van hun ze tels ten teekexi van rouw. Neville Chamber lain herinnerde er aan, dat de vroegere mi nister-president gedurerxde een genex'atie in het Huis zitting had gehad, dat hij langen tijd de Ax-beiderspartij had geleid en de stich ter van de „nationale regeering" was. Hij herinnerde ook aan de persoonlijke kwalitei ten van den overledene, zijn physieken en moreelen moed en zijn geschiktheid als voor zitter van internationale conferenties. „Ik geloof zeide hij dat men kan zeggen dat geen Britsch staatsxnan van zijn tijd beter bekend was met de internationale persoonlijkheden dan MacDonald". Attlee bracht het begin van MacDonald's loopbaan in herinnering, en sprak van zijn onvermoeiden arbeid, die in de eex'ste plaats den internationalen vrede diende. Sir Ar chibald Sinclair, de leider der liberale oppo sitie, sloot zich bij de huldigende woorden aan. 1ADB® PEOEEAMMA VRIJDAG 12 NOVEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door de KRO 8.00—9.15 en 10.— Gramofoonmuziek 11.30 B'ijbelsche causerie. 12.— Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Modern Kleinoxxkest en gramofoonmuziek. 1.45 Gramofoonmuziek 3.05 De KRO-Melodisten en solist. 4— Gra- mofooxrmuziek 4.15 KRO-Kamerorkest 5. Gramofoonmuziek 5.15 KRO-Orkest 6. Land- exr tuinbouwcauserie 6.20 De KRO- Melodisten en solist 7.Berichten 7.15 Cau serie- „De KRO -Luchtlij n7.35 Bedrijfsre portage 8.— Berichten ANP. 8.15 Gramofoon muziek. 8.20 De KRO-Melodisten exr solist 8.45 Cabaret-revue mmv. solisten en de KRO- Melodisten 9.45 Gramofoonmuziek 10.— KRO- -orkest en solist 10.30 Berichterx ANP 10.40 KRO-orkest 11.20—12.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.— VARA 10.— WRO 10.20 VARA 12.AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO. 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11. Vervolg declamatie 11.20 Orgelspel 12.— Gra mofoonmuziek. 12.30 AVRO-Dansorkiest, en soliste 1.— Solistenconcert en gramofoonmu ziek. 2.10 Voor de vrouw 2.30 Lyra-Trio 3.15 AVRO-Dansorkest, soliste en gramofoonmuz. 4.Gramofoonmuziek 5.Kindeniurtje 5.30 Meloskwintet, en soliste 6.— Optreden van amateurs 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gra mofoonmuziek 7.Causerie: „Jeugd in crisis tijd." 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causei-ie: „Lezen in den Bijbel". 8.— Cello exr piano 8.30 Muzikale causerie 9.00 De Ramblers. 9.30 Trompet en orgel 10.— „Fantasia" 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Harpconcert 11.30 12.— Jazzmuziek (gr.pl.) DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianovoordx-acht 12.10 Cello en orgel 12.50 Henry Hall exr zijn Band 1.35 2.20 Het Grixrke-Trio 4.20 Jazzmuziek Cgr.pl.) 5.Radiotooneel 5.20 Zang. 5.40 Het Hallis kwintet 6.20 Bex-ichtexr 6.45 Duitsche dialoog 7.05 L. Levy's Film-ox-kest en solisten 7.30 Muzikale causerie. 7.50 LoxrdexrsSymphonie- orkest, koor exr solisteir. 8.20 Revue-program ma. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie: „Longer Life". 10.Orgel en bas. 10.35 Mezzo-sopraan exr piano. 11.20 Bram Martin's Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.en 10.35 Gramofoonmuziek 12.20 Pas- eal-orkest en zaïrg. 3.05 Radiotooneel 4.35 Zang. 5.20 Kamermuziek 8.35 Zaïrg. 8.50 Ca baretprogramma 10.50 Gramofoonmuziek 11.20—12.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Luchtvaartmuziekkorps. 7.50 Omroep- schrammelexrsenrble exr solisten. 11.20 Lan- des-Symphoxiie-orkest Saarpalts. 1.35 Con cert. 3.35 Quatre-mains. 4.20 Gramofoonmu ziek 6.30 Solistenconcert 7.20 Militair con cert 9.5011.20 Em. Rambour's orkest, piano duo, en solisten BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofooximuziek 12.50 Omroepdans oi'kest 1.30 Salonox'kest 1.502.20 Gramo- foonmuziek 5.20 Kleinorkest 6.35 Saloxxorkest 7.20 Volksliederen 8.20 Kleinoi'kest 8.50 Radio tooneel 9.35 Kleinorkest 10.3011.20 Gramo foonmuziek. BRUSSEL,484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Salonorkest 1.30 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang. 2.002.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroeporkest 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Pianovoordi-acht 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Voor Oud- Strijders 10.30 Gramofoonmuziek 10.45—11.20 Omroepdansorkest en solist. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Radiotcmeel 8.20 Berichten 8.35 Om- roepkleinorkest, -kamerkoor en solisten. 9.20 Berichten 9.5011.20 Em. Rambour's orkest Pianoduo Hans Bund en solisten. Van 10.05— 10.20 Weex-bericht.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6