msssEï 75. Wee Willie Winkie ÉÉN MAN HET VOLMAAKTE "STAINLESS" MESJE. Gillette's jongste succes rS* ■^PERMANENT-DUPLEX HAARDEN m hppppkrchels SITTERS 6 KAR H.D. DON D KEDAG 18 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 6 FILMNIE UWS Shirley Temple en Victor McLaglen. Victor McLaglen en Shirley Temple in de filmWee Willie Winkie (naar den roman van Rudyard Kipling). Rudyard Kipling, geboren in Britsch-Indië ■enoot zijn opleiding in Engeland, doch keer de reeds op 17-jarigen leeftijd naar zijn ge- oorteland terug, waar hij al spoedig letter kundig werk begon te publiceeren. Hij kende Indië, dat het veld van zijn arbeid werd, als geen andere Engelschman, en, beter dan me nige Indiër. Zijn werken nemen een promi nente plaats in in de Engelsche letterkunde, niet in de laatste plaats door den grooten in vloed, dien zij hadden op de stijlvorming der generatie van schrijvers die na hem kwam. Het is moeilijk, bij Kipling te spreken over zijn meesterwerk, want zijn geheele omvang rijke oeuvre vertoont een gaafheid en gelijk matigheid, die verrassend zijn. Het verschil tusschen de producten van den 17-jarigen de butant en van den 70-jarigen gevierden auteur is betrekkelijk gering, al is er zooals bij alle menschenwerk, on getwijfeld een gees telijke groei en tech nisch betere beheer- sching van het mé- Rembrandt tier aan te wijzen. Zoo mogen we dus ook bij het bekende boek „eWe Willie Winkie" niet van het meesterwerk van dezen auteur schrij ven, omdat er andere werken zijn, die dezelfde goede kwaliteiten vertoonen. Doch wel staat vast, dat het één der boeken is, die door Kip ling zeif het meest gewaardeerd werden, om dat hij in de beschrijving van de jeugd van ,.Wee Willie inkie" zoovele herinneringen uit zijn eigen jeugd had verwerkt. De 20th Century Foxfilm Corporation heeft dit boek uitgekozen als onderwerp van een harer films, waarin zij twee harer populairste sterren kon laten schitteren, en de directie van Rembrandt Theater heeft het resultaat waarvan bestemd, om 't haar publiek ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan voor te zetten. Het Haarlemsche publiek krijgt daar door alweer een Nederlandsche première voor gezet, want deze film, die den titel van het boek .draagt, wordt Vrijdag in zes Nederland sche steden tegelijk, voor het eerst vertoond. De Foxfilm beschouwt deze verfilming als „een eerbewijs aan Rudyard Kipling, een be wijs voor de levenskracht van zijn uniek en onnavolgbaar oeuvre", en ook als zoodanig is zij als volkomen geslaagd te beschouwen. Want hoewel Wee Willie Winkie in Kipling's boek een jongetje is, en de vervaardigers van de film deze rol aan Shirley Temple hebben toe bedeeld, doet de film Kipling's werk volko men recht wedervaren en de toeschouwer krijgt een juisten indruk van diens knappe mi lieuschildering en zijn technisch volmaakte uitwerking van een gegeven. Naast Shirley Temple, die ditmaal nu eens niet de spil is waar een onbenullige intrige om draait, doch een hoofdrol speelt mét een aantal andere prominenten van het linnen toovervenster, is het vooral Victor MacLaglen, waarop het zwaartepunt valt. Doch een Mac Laglen, die anders is, dan wij hem kennen. Die nu eens niet een schurk is met een goed hart. die niets anders doet dan vechten, doch zich wat menschelijker gedraagt. Hij blijft welis waar een ruw brok mensch, met een goudefi hart onder 't ruige bolster, maar het is alles meer gematigd. Verder treffen we in deze film enkele oude bekenden aan als C. Aubrey Smith en June Lang, en een geheel nieuw gezicht, nl. Mac- Laglan's jongeren broer Cyril. De regie berustte bij een „oude rot" uit filmland, John Ford, die men den camera-man Arthur Miller een film vervaardigde, die zelfs de meest verwende bioscoopbezoekers enkele uren aangenaam zal bezig houden. INTERNATIONAAL RADIO-AMATEURISME De Nederlandsche Vereeniging voor Inter nationaal Radio Amateurisme, welke kort geleden haar „Luchtbeschermingsnet" voor geheel Nederland heeft voltooid, heeft dezer dagen in café-restaurant Brinkmann haar jaarlijksche feestelijke bijeenkomst gehou den. De af deeling Haarlem was met de or ganisatie belast. De via microphoon en sein- sleutel aangeknoopte vriendschapsbanden werden versterkt door het visueele contact. Het doel van deze bijeenkomsten is het vor men van een hechte en sterke internationale vriendschapsband, die alle amateurs ter we reld bijeen houdt. Een uitgebreide collectie amateurzenders en -ontvangers en ander amateurapparatuur was tentoongesteld. PRACTISCH CHRISTENDOM. In de laatste vergadering van het comité Algemeene Evangelisatie" werd besloten den naam te wijzigen in „Gemeenschap voor Practisch Christendom". Het Comité besloot tevens om van Dinsdag 23 November af we- kelijksche bijeenkomsten te houden, waarbij meer speciaal in het oog wordt gehouden het scheppen en het onderhouden van het per soonlijk contact met de bezoekers. Daar het tot nu toe in gebruik zijnde kerk gebouw zich voor de toepassing van deze te volgen werkwijze niet leent, zal het Comité voortaan vergaderen in het gebouw „Ons Huis". Ged. Voldersgracht no. 15. In de op Dinsdag 23 November a s. te be legden getuigenissamenkomst voor jeugd en ouderen, zullen als inleiders het woord voe ren Fokko Feenstra en George Oversteegen. EXAMENS. Aan de Gem. Universiteit van Amsterdam is bevorderd tot arts de heer S. Vintura, Am sterdam en geslaagd voor het artsexamen le gedeelte de heeren W. H. Struben, Bloemen- daal en A. F. Hakman, Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijs begeerte op proefschrift getiteld: „De eerste fase van den schoolstrijd in Nederland (1795 —1806)'' de heer A. M. van der Giezen, geb. te Middelburg. Geslaagd voor het doet. ex. in de wis- en natuurkunde (hoofdvak scheikun de) de heeren M. A. Kamermans en D. J. Gerritsen en voor het cand. ex. in de wis- en natuurkunde mej. F. Westerhof en de heer W. J. Al. KINDERVOEDING. Door „Kindervoeding" werden in de week van 7 tot 13 November 1937 verstrekt 6242 por ties warm eten, verdeeld over de volgende lokalen Eemstraat 1196; Byzantiumstraat 828; Over- tonstraat 1650; Buitengew. Onderw. 115; Zoe- testraat 1497; Vorm. Spaarndam 31; Kamper straat 925. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Politiebureau, Smedestraat, handschoenen en ceinturen; spaarbankboek je; foto; kwitantie; mutsen; dame§ï>orte- monnaie; Heering, Korte Spaarne 9, bril; Scheffer, Amsterd. Vaart 134 rood, bril in étui; v. d. Bilt, Verspronckweg 8, dames armbandhorloge; Haak, Karolingenstraat 44, hond; Schutkamp, Laurierstraat 6, autokrik; Stokman, Teding van Berkhoutstraat 31 rd„ heerenportemonnaie met inhoud; De Korte, Hofmeijerstraat 13, heerenportemonnaie met inhoud; Gijssen, Rijnstraat 85, rijwielplaatje; Munscher, Bakenessergracht 20, rijwielplaat je; Pronker. Rambrandslaan 10, Heemstede, rijwielplaatje; Engel, Spaarnwouderstraat 138, rijwielplaatje; V. d. Weiden, Eikenlaan 19, Heemstede, rijwielplaatje; Jansen, Van Oosten de Bruynstraat 210, rijwielplaatje; Wielders, Groote Houtstraat 48, schoenen; De Graaff, Bankertstraat 8, motorsleutel; Smit, Schreveliusstraat 37, schort; Pebesma, Lin- denstraat 33, vogel. 9 en 't zijn duizenden die dagelijks VAN BREEMEN'S KOLEN STOKEN SCHOUWTJESLAAN 23 TELEFOON 10070 - HAARLEM (Adv Ingez Med.) CENTRALE WERKPLAATS VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. De Centrale Werkplaats voor Jeugdige Werkloozen is gevestigd aan de Spaarnwou derstraat 12. Er is nog plaats voor timmerlieden, metse-* laars, stucadoors, draaiers, bankwerkers en electriciens. Een gunstige gelegenheid voor jonge men- schen die geen werk hebben hun tijd nuttig te besteden en „fit" te blijven in hun vak. De inrichting van de Werkplaats is zoodanig dat er voor menig aankomend vakman nog wel wat te leeren valt. Wie er eenmaal is geweest, komt, wanneer hij geen werk heeft, weer terug. Wel een bewijs, dat men zelf 't nut van deze instelling inziet. Dat het werken g. durende de werkloosheid op de Centrale Werkplaats in het belang van den jeugdigen vakman is, blijkt uit de praktijk; telkenmale komen werkgevers, die een werkkracht zoeken, ook informeeren bij den leider der Centrale Werkplaats; menigmaal is het gevolg dat de jonge man weer aan den slag kan gaan. De deelnemers aan de Centrale Werkplaats ont vangen zakgeld. Aanmelding kan geschieden iederen werkdag van 9 tot 12 en van 1.30—3.30 uur. MARATHONDANS. Naar wij vernemen zal het naar alle waar schijnlijkheid mogelijk zijn nogmaals een herhaling in den Stadsschouwburg, alhier te geven van den voordrachtavond van Char lotte Kohier in ..Marathondans" van Horace Mac. Coy. Deze voorstelling zal plaats vinden op Zaterdag 27 November tegen populaire prijzen. VIJFDE VOLKSVOORSTELLING VAN „MIJN ZOON DE MINISTER". Wegens het groote succes op Zondag 1.1. van ..Mijn zoon de Minister" heeft de directie van den Stadsschouwburg besloten, nogmaals een volksvoorstelling van genoemd stuk te doen geven. De hoofdrol zal wederom door Louis Saalborn als de bode van het Ministerie worden ver tolkt; de overige hoofdrollen zijn in handen van Julia Cuypers en Carla de Raet. FRITZ HIRSCH OP 1 DECEIMBER IN DEN STADSSCHOUWBURG. Woensdag 1 December zal de Frit-z Hirsch Operette een reprise geven van de charmante' nieuwe Schlager „Sag beim Abschied leise Servus", van Rob Stolz, welke voorstelling bij de première te Haarlem een uitbundig suc ces had. 0.a. treden op: Fritz Hirsch, Liesl Frank. Atto Aurich, Egon Karter, Walter Trie bei, Hilde van Prix e.a. INBRAAK IN EEN KIOSK. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 1/4 uur hoorde een nachtwaker van den Haarl. Nacht veiligheidsdienst glasgerinkel uit de richting van de consumptietent welke aan den Heerenweg bij de Manpadslaan te Heem stede staat. Hij zag een persoon hard weg loo- pen. De nachtwaker waarschuwde onmiddel lijk de Heemsteedsche politie die het, na de omgeving te hebben afgezocht, gelukte ruim een uur later op de Ritsema Boskade aan te houden J. P. V., oud 18 jaar, wonende te Heemstede. Deze bekende met een stuk hout een ruit van voormelde kiosk te hebben ver brijzeld en daaruit 2 fleschjes melk en een fleschje limonade te hebben weggenomen, Het fleschje limonade had hij opgedronken. De jongen is overgebracht naar het bureau van politie te Heemstede, en. zal ter beschik king van de Justitie worden, gesteld. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 19 NOV. Progr. 1: Hilversum I. ProgT. 2: Hilversum n. Progr. 3: 8.Keulen. 9.20 Parijs Radio 11.20 Keulen 12.20 Parijs Radio 1.20 Ned. Brussel 2.20 Diversen 3.20 Keulen 4.20 Diversen 5.20 Fransch Brussel 6.20 London Regional 6.50 Fransch Brussel 7.20 Ned. Brussel 7.50 London Regional 8.20 Fransch Brussel 9.20 Droitwich 9.40 Weenen 10.50 Berlijn 11.20 Diversen. Progr 4: 8.Ned, Brussel 9.20 Diversen. 10.35 London Regional 12.10 Droitwich 1.35 London Regional 5.20 Droitwich 8.15 Diversen 10.45 London Regional 11.20 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen 7.Eigen gra- mofoonplaten concert: Populaire gramofoon- muziek 1. Marschenpotpourxi, Jack Hylton; 2. An den blau>en Wassem, Symphonic orkest; 3. Der Frühling naht mit Brausen, Emmy Bet- tendorf4. Swanee Moon, George Elliott; 5. Lulu's back in twon, Mills Brothers; 6. Lon don Bridge, Reg. Dixon; 7. Piano Medley, Charley Kunz; 8. Rose dreams, George Elliott; 9.In einem Chinesischen Tempelgarten, Symph orkest; 10. Sweet and slow, Mills Brothers: 11. Ein Walzertraum, Odeon Künstler orkest; 12. In town tonight, Reg, Dixon. 8.0012.00 Di versen. Na jaren van voortdurende onderzoekingen zijn de ingenieurs van Gillette er in geslaagd een Stainless mesje te maken, de naam van Gillette waardig. Een mesje dat zij preferee- ren boven elk ander tot nu toe gemaakt mesje. Een mesje bovendien, dat U tijden geldbe sparing geefthet Gillette Stainless mesje. Na het scheren met een Gillette Stainless mesje behoeft U slechts het apparaat een kwart slag los te draaien en af te spoelen in water. Oxydatie der snij kanten is tot een minimum beperkt, zoodat U het mesje niet behoeft af te drogen. Daardoor is beschadi ging der snij kanten onmogelijk. Het scheren kost U thans minder tijd en moeite dan ooit tevoren. Stainless Gillette mesjes scheren zachter scheren beterzij kunnen langer gebruikt worden. Met ieder pakje Stainless Gillette mesjes bespaart U tijd, moeite en geld. Koopt nog heden een pakjeUw winkelier verkoopt ze. PER (Adv. Ingez. Med.) ZONDER VQORUITBETAtlNG SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMSCHE POSTFANFARE. De Haarlemsche Postfanfare geeft haar jaarlijksche uitvoering op Dinsdag 30 No vember in den Stadsschouwburg. Medewer king wordt verleend door „Aerdenhout's tooneel-Ensemble. Opgevoerd zal worden; „De Privé-sec-retaresse", een iblij&pel van A. den Hertog. i OUDERAVOND SCHOOL 14. In school 14 aan de Haademimerliedestraat werd een ouderavond gehouden. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren v. d. Zee, Schreinders en Beinema bij accla matie herkoz-en. In de vacature, ontstaan door het bedanken van mevr. Kist, werd voorzien door de verkiezing van mevr. Boerrigter. De heer Panman hield vervolgens een met fraaie lichtbeelden geïllustreerde lezing over Italië, die door de ouders met groote aandacht werd gevolgd. Aan het eind van dezen ge slaagde avond gaven zich enkele ouders op als lid der sehoolvereeniging. Het Groote Besluit dooi- AN DRIES BUYS. LANG en nadrukkeglijk ratelde de te lefoon. Het geluid verscheurde de stil te van het stille huis in het bosch. In een oogwenk was Else bij het toestel, nam den hoorn en luisterde. Even was er stil te. toen hoorde zij in de verte een stem. En terwijl die stem voortsprak, voelde Else het bloed uit haar hoofd trekken, voelde zij zich licht en onwezenlijk en oneindig zwak. „Ja. ja, ik kom dadelijk, ja, dank u zuster". Even stond ze besluiteloos, toen vloog ze op in ijlende haast. Een hoed, een mantel, en weg, naai* de garage. De kleine auto suisde de laan door, draaide den grooten weg op, naar de stad. In Else's hoofd hamerden voortdurend de warden, die zoopas door de telefoon tot haar waren ge komen, woord voor wooi-d hoorde ze het nog, gezegd met een afgemeten vrouwenstem. „Bent u mevrouw van Meersum? Ja, ik heb een ernstige tijding voor u. U spreekt hier met de kliniek van dokter Greve in Amster dam. Uw man heeft een tamelijk ernstige ver wonding opgeloopen, een ongeluk. Het is be ter, dat u maar even hierheen komt". Een ongeluk, René? Kon hetHij was zoo verstrooid, zoo onvoorzichtig. Daar had ze al tijd al over in angst gezeten, toen ze nog bij elkaar waren. Dat was bijna drie jaar geweest. Ze was drie en twintig, toen ze met hem trouwde, zes en twintig nu. En plotseling, twee maanden gele den, was hij weggegaan. Opeens? Voor haar wel, maar ook voor hem? Had hij er geen we ken mee rondgeloopen, voorzichtig wikkend en wegend? Zoo was hij altijd geweest, bang iemand te kwetsen, misschien was het wel hetzelfde, dat maakte dat hij zich in het stadsverkeer zoo weinig thuisvoelde. Een afkeer van ruwheid en wreedheid. Zoo was het immers ook ge weest, toen hij wegging. Zij had er hem, op een avond, naar ge vraagd. Er werd over gesproken, maar dat kon wel gewoon geroddel zijn. Maar toen ze het hem gevraagd had, had hij niet ontkend. Ja, hij was verliefd, hopeloos verliefd. Maar zij, Else, moest hem gelooven, er was verder niets. Hij had gezwegen, omdat hij twijfelde aan zijn eigen gevoelens, aan Mary ook. Toen was hij gegaan, niet naar Mary toe, maar in eenzaamheid, want hij wilde rustig zijn besluit nemen. Het had haar even verplet terd. Maar steeds, gedurende die maanden, dat hij weg was, had ze er met dankbaarheid aan gedacht, hoe liefdevol hij was geweest, ook in zijn weggaan. En nu dit! Als zij door de hooge deur van het groote gebouw treedt, slaat haar de benauwende geur tegemoet: een ziekenhuis. Er is gefluis ter, ze moet even wachten. Dan gaat een zus ter haar voor, een gang door, een kamer in. Er staat een bureau en daarachter zit dokter Greve. Hij praat zacht tegen haar, en achter ieder woord voelt zij het duidelijker, hij is dood. Even later staat zij aan het witte bed en ziet neer op hem, op zijn bleek gelaat, dat een nieuwe, onbekende rust gekregen heeft. Later hoort zij meer. Ze zijn hier heel vrien delijk voor haar en voorzichtig vertelt men haar, hoe het ongeluk is gebeurd. Hij stak on verwacht over, schijnt het, in een stille straat. Welke? Men noemt een naam. Het is vlak bij zijn huis geweest! Dan staat ze weer op straat, alleen, in den laten avond. Ze dwaalt naar zijn huis, de stille straat in. Er staan nog menschen, daar ginds, en als zij er langs loopt, hoort ze een paar zinnen. Hier is het geweest, misschien honderd meter van zijn huis. Wat deed hij hier? En dan, plotseling, valt haar oog op een brievenbus. Dat jnoet het geweest zijn, neen, dat kan het geweest zijn. Een brief gepost, misschien voor haar. Dan kan ze niet langer blijven, ze moet te rug, ze moet thuis zijn als die brief komt Ze wordt in den vroegen morgen wakker, nog voor de post er is. En een uur later, als de postbode het tuinpad oprijdt, staat zij ach ter de deur te wachten. Een brief, voor haar, van René! Ze rukt hem open, en leest: „Liefste, ik heb je zoo lang laten wachten. Maar nu wil ik goed beslissen, voor altijd. Ik weet dat ik nooit van iemand heb gehouden dan van jou. Morgen ben ik bij je, voor goed! Je René". Ze wil lachen, ze voelt het als een triomf bijna, ze is er beschaamd over, maar er is niets aan te doen. Hij hield van haar.hij houdt van haar! Dan overvalt haar een diepe vermoeidheid. Ze valt neer in een stoel en slaapt, urenlang. Ergens in een kleine flat vallen dien mor gen twee voorwerpen door de brievengleuf. De krant, en een brief. Maar lang voor de postbode den brief heeft bezorgd, heeft het jonge meisje de krant al opengevouwen. En terwijl ze ontbijt, leest ze vluchtig de berich ten door, branden, ongelukkenHaar blik blijft gevangen. Een naam, z ij n naam. Een kort bericht, op zijn beteekenis komen wij nog terug ïh het avondblad Een half uur later brengt de post zijn brief. Ze bewaart hem, en vaak, eerst wel dagelijks, maar ook maanden later nog dikwijls, leest ze hem. Het adres is er onduidelijk door ge worden. de enveloppe is gekreukt. Ér staat op: Mejuffrouw Mary de Raadt, Mesdagstraat 22, Amsterdam Zuid. Als het stil is om haar heen, leest ze den brief, die haar het groote geluk van haar leven had moeten meedeelen: .Lieve Else, ik heb besloten. Ik weet. dat ik je verdriet doe, maar ook, dat je eerlijkheid van me eischt. Daarom kan ik nooit terugkee- ren. Vergeef het me. Je. René". En met een droeve verteedering denkt zij er aan, hoe verstrooid hij kon zijn. Samenstelling en werkwijze van de Kamer van Koophandel. Causerie door Jhr. Dr. J. C. Mollerus. Voor de afdeeling Haarlem van den Nationalen Bond van Handels- enl Kantoorbedienden „Mercurius", hield Jhr. dr. J. c. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken, Woensdagavond in hotel Lionj d'Or een causerie over de samenstel ling en werkwijze van dit instituut. Er is, aldus Jhr. Mollerus, een tijd geweest, dat handel en industrie een ander vertegen woordigend lichaam hadden, dan de Kamer van Koophandel. Reeds in de middeleeuwen kende men de zgn. „collegies van commercie" In de Napoleontische tijd kregen wij, dank zij de energie van dit Fransche bewind, een an dere vorm van vertegenwoordiging, die reeds veel op de Kamers van Koophandel geleek. De organisatie en oprichting ervan werd over gelaten aan de gemeentebesturen, die deze instellingen ook moesten financieren. Omstreeks het begin van de oorlogsperiode 1914'18 vestigde vele buitenlandsche handels lieden zich in Nederland, wat uiteindelijk de aanleiding werd tot reorganisatie van Kamers van Koophandel en instelling van Handelsre gisters, naar het voorbeeld van Italië en Duitschland. Thans zijn er in Nederland 36 Kamers van Koophandel en Fabrieken, die geheel onafhan kelijk van de gemeentebesturen en op een wet- telijken basis geschoeid zijn. De Kamers zijn gesplitst in af deelingen voor grootbedrijf en kleinbedrijf, welke in Haarlem uit elk 13 leden bestaan. Het dagelijksch bestuur bestaat uit vier leden, t.w. een algemeen voorzitter, de voorzitters der afdeelingen en den secretaris, waarvan de drie eerste jaarlij ksch aftreden, doch onmiddellijk herkiesbaar zijn. Elke Kamer wordt gesplitst in tal van com missies, die zich elk op een bepaald onder werp specialiseeren, b.v. vervoer, marktwezen, onderwijs, enz. Spr. verduidelijkte de wenk- zaamheden dezer commissies met tal van voor beelden uit de praktijk. Het Handelsregister is geen algemeen in formatiebureau, zooals men vaak meent, doch geeft slechts uitsluitsel over de juridische structuur van handelslichamen. De ingeschre venen moeten een inschrijfgeld en een jaar lijksche retributie betalen, doch de informaties worden gratis versteekt. Slechts voor afschrif ten moet een bepaald bedrag vergoed worden. In het Haarlemsche register werd dezer dagen het veertienduizendste dossier ingeschreven. Men overschat maar al te vaak, aldus spr., de financieele potentie der Kamers. Deze heb ben een stamkapitaal, dat vrijwel onaantast baar is, en waarvan slechts de rente verbruikt mag worden. Deze rente wordt door de Haar lemsche Kamer besteed aan subsidies voor handel en industrie. De jaarlijksche bedragen worden gebruikt voor de algemeene financie ring van de Kamer, waarna een eventueel overschot bij het stamkapitaal gevoegd wordt. De handelsvoorlichting door de Kamer dient ingesteld te zijn op een zeer snelle ser vice. ten einde de gevraagde inlichtingen on middellijk te kunnen verstrekken en heeft een zeer grooten omvang, waarvan spr. ook tal van voorbeelden gaf. Tenslotte wees de heer Mollerus er op, dat men vaak een verkeerd begrip van de werk zaamheden van de Kamer van Koophandel heeft. Men maakt niet voldoende gebruik van dit instituut, omdat men niet weet, hoe belang rijk de hulp kan zijn, die het kan verstrekken. De Kamer is steeds bereid voor te lichten en te helpen, waar zij dat kan, en waar dit op haar terrein ligt. Naar aanleiding van deze causerie werden verschillende vragen gesteld, die door spr be antwoord werden. VRIJE SOCIALE VEREENIGING In gebouw Caecilia zal Zondagmorgen a een openbare vergadering worden gehoude;. door de „Vrije Sociale Vereeniging". De sterf dag van wijlen F. D. Nieuwenhuis zal worden herdacht. Tevens zal een herdenking plaats vinden van de „Martelaren van Chicago"

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10