Sftiid ik'l ihitl Botwinnik kon Loewenfisch niet van zijn troon stooten. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Dr. M. Euwe: Uitslag van tweekamp een groote verrassing. I HP A kW m ip HP A i Jg§ is? A A A O MaampSaten-Stempels ZATERDAG 20 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Over managers van beroepsclubs Succeslooze teams en lage recettes geven bijna onoverkomelijke moeilijkheden Billy Walker en Scott Duncan Arsenal op zoek naar pas sende spelers Waarom wordt een plaatselijke wedstrijd met het woord „derby" aangeduid?De cricketclub „Haarlem" naar Engeland. De manager van een Engelsche beroeps voetbalclub heeft een ondankbare taak, want niet alleen is hy verantwoordelijk voor den goeden gang van zaken, doch men verwacht tevens van hem, dat hij in slechte tijden voor weinig geld goede spelers weet aan te knoopen. die in het elftal passen en het team over een zwakke periode heen helpen. Een dergelijke inzinking blijft bij de best bestuurde clubs niet uit. want zelfs als men voor geregelde verjonging van de ploeg zorgt, loopt men het risico, dat de nieuwe krachten niet voldoen of in hun spel-opvatthig te veel van de in de club gebruikelijke tactiek af wijken. Toen Billy Walker, de ex-Engeland en Aston Villa-voorwaarts, ruim drie jaar ge leden als manager van Sheffield Wednesday werd aangesteld, slaagde hij er in, een zoo sterk team op te bouwen, dat reeds in het eerste seizoen de beker te Wembley werd veroverd. Onnoodig te zeggen, dat Walker veel lof werd toegezwaaid en dat hij als een der beste managers van alle tijden werd ge doodverfd. Onmiddellijk na het Wembley- succes volgde de inzinking; de beide uit stekende vleugelspelers Hooper en Rimmer raakten over hun hoogtepunt heen, de doel- verdediger Brown werd vervangen en andere spelers werden verkocht. De nieuwe combinatie voldeed niet; het team boekte steeds slechtere resultaten en aan het einde van het vorige seizoen de gradeerde de club naar de tweede divisie, waarin thans de voorlaatste plaats op de ranglijst wordt ingenomen. Als het een amateurclub niet voor den wind gaat, behoudt zij desondanks het meerendeel van haar leden, terwijl tevens een groot percentage van haar geregelde supporters de vereeniging trouw blijft. Bij een beroeps-organisatie is dat anders; niet alleen het aantal seizoenkaartenhouders vermindert sterk, doch de groote massa toe schouwers. die komt om een succesvol team te kunnen toejuichen, richt haar schreden naar andere terreinen en deponeert haar shillings in de kas van een in vorm zijnde club. Het duurt niet lang. of de groote on kosten brengen de financiën van de ver eeniging in een ongunstigen toestand en menige tweede- en zelfs eerste klasser van reputatie gaat gebukt onder een hooge bank- schuld. Geld om nieuwe spelers te koopen is niet meer beschikbaar; soms springen de directeuren, meestal gegoede zakenlieden, die deze eerebaan als een ..hobby" ambieeren uit eigen beurs bij. maar als het dan nog niet wil vlotten, krijgt de manager de schuld en zijn ontslag. Zoo is het ook Billy Walker vergaan en zijn collega van Manchester United, Scott Duncan, heeft zijn betrekking zelf opgezegd om zich in dienst te stellen van Ipswich Town. De United degradeerde terzelfder tijd als de Wednesday en hoewel het elftal Za terdag jl. voor de verrassing van den dag zorgde, door het hoog geplaatste Chester field in een uitwedstrijd met niet minder dan 71 te verslaan, zijn de .kansen op her overing van het eerste klasseschap dit jaar miniem. Scott Duncan heeft eieren voor zijn geld gekozen, want Ipswich Town zal ver moedelijk het volgend seizoen een plaats in de derde divisie krijgen, omdat deze club, die kampioen van de Southern League is, over een zeer grooten aanhang beschikt, een om standigheid, waarmede de vergadering der groote vereenigingen, die bij stemming over toelating van gegadigden naar de Football League beslist, ernstig rekening houdt. Er ligt voor Mr. Duncan te Ipswich dus een dankbaarder arbeidsveld open dan bij Man chester United. Zelfs een club als Arsenal ondervindt de gevolgen van de publieke wisselvalligheid. De „Reds" hebben tot dusverre van de 15 matches er 5 verloren en evenveel gelijk ge speeld. De draw op eigen veld tegen West Bromwich Albion, dat tevoren vier achter eenvolgende wedstrijden had verloren, was al even poover als eenzelfde resultaat tegen den hekkesluiter Portsmouth, dat nog steeds geen enkele overwinning heeft behaald. Arsenal heeft middenvoor Drake en spil Roberts op de ziekenlijst en vooral de eerste wordt noode gemist. Mr. Allison heeft het met Bowden (thans naar Newcastle ver kocht) en den ex-Tottenham-speler Hunt geprobeerd, doch geen van beiden bleek te gen de moeilijke taak opgewassen. Indien de manager er niet spoedig in slaagt, een wer kelijk eerste klasse middenvoor te verkrijgen, zal de club dichter bij de laagste dan bij de hoogste plaats eindigen. Van hoeveel waarde een goede aanvalsleider in het moderne En gelsche voetbal is, blijkt uit het succes van Leicester City, sinds deze club de beschik- De jockey Heapy, een Engelschman, die de laatste jaren in België heeft gereden, heeft een alleszins merkwaardig record gevestigd met de 3000ste zege in zijn loopbaan. Geen jockey ter wereld heeft ooit zooveel paarden ter overwinning geleid. Op de permanente Uitvinders-Beurs te Leipzig is een vernuftig apparaat te zien waarmee men zich in de kamer, en zelfs, zooals uit de illus tratie blijkt op een tafel, kan oefenen in de moeilijkste figuren van het kunstrijden op schaatsen. king kreeg over Bowers van Derby County. Omstreeks November van het vorige jaar stond Leicester er in de tweede klasse heel slecht voor, doch niet zoodra werd Bowers opgesteld, of de successen volgden elkaar op, zoodat zelfs promotie het resultaat werd. En ook thans is deze middenvoor een kracht van beteekenis. Intusschen is het zoo goed als zeker, dat na Leslie Jones van Coventry de meer be roemde Bryn Jones van Wolverhampton de Arsenal-gelederen zal komen versterken, al zal de destijds bedongen prijs van 13.000 pond sterling wel sterk verlaagd zijn. En ook Ro binson van Sheffield Wednesday zal binnen kort het roodwitte shirt van de Highbury- club dragen. Of daardoor de tanende publie ke belangstelling weer blijvend zal worden opgevoerd (er waren Zaterdag jl. „slechts" 38.000 toeschouwers) mag voorloopig worden betwijfeld. Chelsea zakte naar de derde plaats af door een gevoelige 41 nederlaag tegen Evèrton (19), een herhaling van het resultaat van den wedstrijd tusschen beide clubs, die 30 jaar geleden als demonstratie op het H.F.C.- terrein plaats vond. Het zou een wonder zijn, als het wisselvallige Chelsea zich tot het einde van het seizoen in de hoogste gele deren zou kunnen handhaven en we zullen er dan ook maar niet op rekenen. Haar stadgenoote, de derde klasser Mill- wall, die het het vorig seizoen tot den hal ven eindstrijd van den beker bracht, schijnt vast van plan, promotie te behalen; het elf tal gaat met een punt voorsprong op Notts County aan den kop en de thuiswedstrijden trekken 25.000 toeschouwers. Het dezer da gen gelanceerde bericht, dat de club 22'A procent dividend had uitgekeerd, is natuur lijk onjuist, want de F. A. heeft bij regle ment het jaarlijksche dividend op ten hooog- ste 5 pet. vastgesteld. Wel is het juist, dat de directie manager Hewitt voor zijn goede werk een auto ten geschenke heeft gegeven, maar dat is al een half jaar gegleden. Het noemen van Notts County brengt ons Hugh Gallagher in herinnering, die volgens loopende geruchten, naar Bristol City zou worden verkocht. Dat zou dan zijn vijfde Engelsche club zijn. want voordien heeft de Schot voor Newcastle, Chelsea en Derby County gespeeld Men heeft ons de vraag gesteld, waarom in de sportjournalistiek het woord „derby" gebruikt wordt om den strijd tusschen twee plaatselijke voetbalclubs aan te duiden. Het is een gewoonte geworden en, zoo men wil, een verkeerde gewoonte om den naam van een beroemde Engelsche paardenrace aan de voetballerij te verbinden. In 1780 was het een Engelsch edelman. Lord Derby, die een race voor drie-jarige paarden organiseerde, welke allengs tot de belangrijkste van de geheele wereld uit groeide en die van het begin af met den naam van den insteller (spreek uit: Daarby) werd aangeduid. Het kon er nog mee door. dat men ook in andere landen een ren voor driejarige paarden den titel van de Engel sche race schonk, maar wat had voetbal hiermode te maken? Waarom spreekt men wel van een „derby", doch niet van een „davis", een „Schneider", een „florio", als men een plaatselijke ontmoeting wil aan duiden. Is de schenker van de Davis-Cup of de insteller van de Schneider-trofee minder belangrijk dan Lord Derby, de stichter van een paardenren? Het antwoord hierop valt moeilijk te ge ven, slechts kan worden gezegd, dat het hier een ongerijmdheid betreft, die in den loop der jaren is ingeworteld en dat de uitdruk king „derby" voor vele sportliefhebbers een vast begrip" is geworden. Nu er den laatsten tijd zooveel over ver kapt en zuiver beroepsspel in de Nederland- sche voetbalwereld wordt gesoroken, hoort men dikwijls de verzuchting slaken, dat het vroeger anders en beter was. En er wordt dan bijgevoegd, dat men 25 jaar geleden louter voor zijn plezier speelde en aan professio nalisme niet dacht. Echter is ons dezer dagen bij het naslaan van oude kronieken gebleken, dat reeds in Februari 1910 de heer W. Muiier een open brief aan het bestuur van den N.V.B., het be roepsspel betreffende, heeft gericht. Er is dus niets nieuws onder de zon. Onlangs vermeldden we dp «ronte activi teit, die het bestuur van de Flamingo's ten oozioht.e van het volgend cric.ketseiznen aan den dag legt pn we gaven een opsomming van de vele op het programma staande, be langrijke Internationale wedstrijden. Doch ook de cricketclub „Haarlem" zal zich in den komenden zomer niet onbetuigd laten, want onze stadgenooten gaan een tour door Engeland maken, waarna een Engelsch team onder leiding van Mr. Hancox een te genbezoek zal brengen. Bovendien zal Ingel- se's elftal eveneens de Noordzee oversteken om eenige wedstrijden tegen onze leer meesters te gaan spelen. VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Het grillige Hollandsche klimaat heeft in de afgeloopen week velen den schrik op het lijf gejaagd. Het ging opeens zóó hard vriezen, dat zelfs op de ondergespoten tennisbanen de dunne ijzers al ondergebonden konden worden. Men was al bevreesd, dat de voor a.s. Zondag vastgestelde belangrijke wedstrijden niet gespeeld zouden kunnen worden. Maar zie, even onverwacht als Vorst Thialf ver schenen was, is-ie weer verdwenen! Voetbalminnend Holland herleeft dus weer! We zullen maar met de wedstrijden in onze stad beginnen, want er zijn hier twee belangrijke. R.C.H. bijvoorbeeld, die de vorige week het buitenkansje had. dat Velox aan D.O.S. een kostbaar puntje ontnam, krijgt bezoek van B.F.C. Dat is weliswaar geen reusachtige tegenpartij, maar het gaat er hier om, dat de Racing beide punten moet ver overen, want D.O.S. zou wel eens tegen Hil versum kunnen struikelen en dan neemt R. C. H. de leiding. We gelooven dat het zoo gaan zal. En E.D.O. krijgt eveneens een flinke kans om haar positie op de ranglijst weer wat te verbeteren, want de hekkesluiters komen in het Noorder Sportpark spelen. Velox heeft weliswaar tegen D.O.S. gelijk gespeeld, maar dat was een plaatselijke ontmoeting- met al haar wisselvalligheid. Het moet voor E.D.O. een klein kunstje wezen, op beide pun ten beslag te leggen. Nu we toch met de tweede klas bezig zijn, zullen we die maar verder even afwerken en aan H.F.C. veel succes toewenschen met haar uitwedstrijd tegen Zeeburgia. Ook hopen we. dat het terrein in een bespeelbaren toestand zal zijn, want dat kan niet veel regen Ver dragen. De Kennemers doen op het oogenblik een zeldzaam goeden gooi naar het kampioen schap van hun afdeeling, al zit D.W.V. ze geducht op de hielen. Het toeval wil, dat die twee gegadigden morgen tegen elkaar moe ten spelen. Zoo ooit, dan is hier een uitslag moeilijk te voorspellen. Misschien beslist het terreinvoordeel ten gunste van D.W.V. En nu de eerste-klassers. We hebben van de week al meegedeeld, dat de belangstelling voor den wedstrijd FeijenoordHaarlem bui tengewoon groot is. omdat de roodbroeken er op het oogenblik zoo bij uitstek goed voor staan. In de Rotterdamsche voetbalkringen vindt men weliswaar dat Haarlem dit seizoen „wel aardig speelt", maar ze achten Feijen oord toch veel sterker, blijkbaar denkende aan de smadelijke 81 nederlaag, die ze 13 December van het vorig jaar op hun oude veld aan de roodbroeken toebracht. We we ten natuurlijk niet, hoe de uitslag zal zijn. maar dat het ditmaal wederom een groote nederlaag wordt, wil er bij ons niet in. Ook in IJmuiden wordt morgen een be langwekkende wedstrijd gespeeld tusschen Stormvogels en Blauw Wit, twee partijen, die elkaar „hebben" kunnen. Dat blijkt trouwens ook uit de cijfers: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Stormvogels 7 3 2 2 8 1817 1.14 Blauw Wit 7 3 1 3 7 16—12 1.— We hopen en gelooven dat de kleine IJmui- der meerderheid ook morgen gehandhaafd blijft. Men zal in IJmuiden en aan het Toepad te Rotterdam ook niet weinig nieuwsgierig zijn naar den uitslag van den wedstrijd ExcelsiorV.S.V., want het gaat hier om de voorloopige bezetting van de laatste plaats. De kansen daarop zijn blijkens de huidige cijfers bijna gelijk: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. gem Excelsior 7 2 0 5 4 8—16 0.57 V. S. V. 8 1 2 5 4 19—29 0.50 De V. S. V.'ers mogen dezen wedstrijd niet verliezen, want anders komen ze voorals nog niet van de laatste plaats af. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen' Tegen onze hekende lage tarieven (Met garani BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen: van 9—12 en 1—4 uur, Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. iAüv. ingez nleaj BOKSEN. CARNERA VERLIEST. Uit Parijs: Donderdagavond wist de Fran- sche zwaargewicht-bokser Tony de Meglio op punten van Primo Camera te winnen °De „come back" van den Italiaanschen reus was verre van fraai; gedurende de tien ronden waarop het gevecht was bepaald, werd Car- nera in de verdediging gedrongen. Hij ver loor dan ook met groot punten-verschiL HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: H.D.M. Hilversum. GooiTogo. B.M.H.C,Amsterdam. H.H.IJ.C.H.O.C. Promotieklasse A: StrawberriesH.D.M. 3. Promotieklasse B: Amsterdam 2B.M.H.V. 2. Tweede klasse B; H.B.S.Alliance. B.M.H.C. 3—Kieviten. B.M.H.C. 4—Leiden 2. H.D.M. 3Zandvoort. Derde klasse C. V.C.L.Strawberries 2. Kieviten 2—B.M.H.C. 5. Derde klasse D; Alkmaar 2H.B.S. B.M.H.C. 6T.H.C '25. Vierde klasse E: H.B.S. 3Alkmaar 3. B.M.H.C. 7Strawberries 6. Russisch kampioen speelde vóór den oorlog al zeer sterk. E match tusschen Botwinnik en Loe wenfisch om het kampioenschap van Rusland eindigde na 13 partijen in een gelijk spel. Beide spelers wonnen 5 partijen en maakten er 3 remise. Ten gevolge van de geldende bepalingen is Loewenfisch nu definitief kampioen van Rus land geworden. Zooals bekend, won Loewen fisch het kort geleden te Tiflis gehouden kampioenstournooi. Botwinnik nam aan dezen wedstrijd niet deel, maar er werd bepaald, dat hij met den overwinnaar van het kampioens tournooi en tweekamp zou spelen. Men ver wachtte algemeen, dat Botwinnik deze match gemakkelijk zou winnen. Het kwam echter heel anders uit. Na een wisselvallig verloop, waarbij ven eenig overwicht aan den kant van Botwinnik niets te bespeuren viel, werd na 12 partijen de stand van 54 ten gunste van Botwinnik bereikt. Voor het winnen van de match waren zes punten noodig, terwijl bij een eventueelen stand van 55 de match als remise afgebroken zou worden. Een bepaling van deze laatste soort is in tweekampen vaak gebruikelijk en heeft ten doel het eindresul taat van de match niet van een enkele partij afhankelijk te maken. Ook in tweekampen om het wereldkampioenschap heeft men iets der gelijks: voor de overwinning zijn 15J/2 punt noodig, terwijl bij een eventueelen stand van 1515 de strijd als onbeslist wordt afgebro ken. Dit laatste beteekent dan voor den uit dager, dat hij met zijn poging om den kam pioen te verslaan, gefaald heeft, en zoo was het nu ook in Rusland: het is Botwinnik niet gelukt zijn rivaal den voorloopigen te Tiflis behaalden kampioenstitel afhandig te maken. Voor Rusland en voor de schaakwereld in het algemeen beteekent deze uitslag een groo te sensatie. Zooals ik eenige weken geleden reeds uiteenzette, stonden in deze match niet alleen twee krachten, maar ook twee verschil lende generaties tegenover elkaar. Botwinnik vertegenwoordigde de jonge. Loewenfisch de oude generatie. Bij dergelijke gelegenheden speelt het verschil in leeftijd een groote rol. omdat het uithoudingsvermogen van den jongsten speler vanzelfsprekend het grootst is. Ook hebben de jonge spelers gewoonlijk meer fantasie en ondernemingslust. Daartegen over staat echter de niet te onderschatten factor van de groote routine der oude mees ters. Deze laten zich niet zoo gemakkelijk van de wijs brengen en zien de gebeurtenissen veel bedaarder tegemoet dan de jonge mees ters, met het gevolg dat ze in 't bijzonder op tactisch gebied eenig overwicht bezitten. Dit alles deed zich in den tweekamp Botwinnik Loewenfisch gelden. Weliswaar speelden bei den in modernen stijl, maar in strategisch opzicht is Botwinnik iets sterker, terwijl Loe wenfisch zich althans in deze match de sterkste tacticus toonde. Zoo b.v. won hij de tweede en tiende matchpartij op zuiver tacti sche wijze. Loewenfisch is ongeveer vijftig jaar oud. Reeds voor den oorlog behoorde hij tot de groep der nieuwe Russische schaaktalenten Het is misschien niet onaar-dig om eens een jeugdpartij van den Russischen kampioen te brengen, welke diens begaafdheid uitstekend illustreert en bovendien het voordeel heeft, dat ze voor de meeste schakers volkomen .nieuw" zal zijn. De hieronder volgende partij werd gespeeld in het tournooi te Karlsbad 1911. Wit: U. Duras. Zwart: H. Loewenfisch. Spaansche partij. 1. e2e4 e7e5 2. Pgl—f3 Pb8c6 3. Lflb5 a7a6 4. Lb5a4 Pg8—f6 5. d2d3 d7—d6 6. c2c4 Deze opstelling is van Duras afkomstig en heet dan ook de Duras-variant van de Spaan sche partij. Wit beoogt den opmarseh d6d5 definitief te beletten, om daardoor een later d3d4 meer effectief te maken. 6Lf8—e7 Gebruikelijker was destijds de ontwikkeling van den zwarten koningslooper via g7. 7. h2h3 Om veld d4 te versterken. Daar het de be doeling van wit is, d3d4 te laten volgen, moet de penning van Pf3 met Lg4 verhinderd worden. 70—0 8. Lel—e3 Op 8. Pc3 zou 8kunnen volgen. 8Pf6hs Het begin van een grootscheepsche tegen actie. 9. Pblc3 Wit kan geen pion winnen, zooals blijkt uit: 9. Pe5:, Pe5: 10. Dh5:, Pd3:t of 9. Lc6:. bc6 10 Pe5, de5: 11. Dh5:, Dd3: 12. De5:?, Df6 in beide gevallen met beslissend voordeel voor zwart. 9f7—f5 Een pijnlijke verrassing voor wit, die waar- ichijnlijk dacht, dat 9f5 10. ef5 Lf5: 11. g4 met stukwinst zou falen. Er voigt dan echter 11Lg6! 12. gh5:, Lh5: en zwart krijgt zijn stuk met beslissend voordeel terug. Op grond van deze aardige wending verkrijgt zwart met den tekstzet een sterken aanval. 10. Pc3d5 Tegen Ph5f4 gericht. 1 0Ph5—f4 Zwart speelt toch Pf4 en het blijkt spoedig, dat hij daarmee, een kansrijk pionoffer beoogt. 11 Le3xf4 e5xf4 12. e4xf5 Lcxf5 Dit is veel sterker dan het slaan met den toren. 13. 0—0 13. Pf4:, Lf6 leidt tot dezelfde stelling als in de partij. 13Le7—f6 14. Pd5xf4 g7—g5 Met. deze uitstekende voortzetting leidt zwart een directen aanval in. Slaan op b2 zou minder goed zijn wegens 15. Tbl. gevolgd door Tb7:. 15. Pf4d5 g5—g4 16. 3hxg4 Lf5xg4 Als wit nu op f6 ruilt, wordt hem de pen ning van Pf3 noodlottig. 17. Pd5e3 Lg4h5 18. g2g4 Er dreigde Lb2:. gevolgd door Lf3:. Met den ;ekstzet heft wit de penning van Pf3 op. maai neemt daarvoor een ernstige verzwakking van zijn koningsstelling op den koop toe. 18. Lh5g6 19. La4xc6 20. Tal—bl 21. Pf3—h2 22. Ddld2 23. Pe3g2 b7xc6 Db8-d7 Lf6d4 Dd7—g7 Ta8—b8 Op grond van het bezit van het looperpaar en de beheersching der open «lijnen is zwart nu heer en meester der stelling. 24. b2b3 Ld4c3 25. Dd2c2 Kg8h8 26. Pg2h4 Lc3e5 Zwart mag den ruil van één zijner loopers gerust toelaten omdat daarna de open f- en g-lijnen nog meer beteekenis krijgen. 27. f2—f3 Tf8—f4 28. Tbl—dl Tb8—f8 29. Dc2g2 Tf4d4 30. Ph4xg6f Dg7xg6 31. Dg 2e2 Tf8e8 Deze stelling geeft een goed voorbeeld voor een situatie, waarin de looper veel sterker is dan het paard. 32. Tfl—el Duras, de groote tacticus, geeft den pion terug om de partij te redden, b.v'. 32 Lh2:f 33. Dh2Tel:! 34. Tel:, Dd3: 35. Dh6 en zwart is gedwongen met 35Tg4:t op remise aan te sturen; of 34Td3: (i.p.v. Dd3:) 35. De2 en zwart kan ruil der dames, waarna een remise-eindspel ontstaat, niet vermijden. Loewenfisch laat zich echter niet van zijn stuk brengen en zet met den volgenden zet den aanval voort. Hij heeft een aardige be slissing op het oog. 32h7h5 33. Kgl—hl h5xg4 34. Ph2xg4 Op 34. fg4: volgt Te8e7h7 en zwart's aanval wordt onweerstaanbaar. 34Td4xg4 Stelling na 34Td4xg4 9 ¥M Fraai gespeeld. 35. f3xg4 Dg6h6t 36. Khl—gl Gedwongen, want 36. Kg2 leidt na 36 Dh2f tot mat. Nu echter verovert zwart de dame. 36Le5d4t 37. Kgl—g2 Te8xe2t 38. Telxe2 Dh6—f4 en zwart won. Deze uitstekende partij laat duidelijk 2ien, dat de tegenwoordige kampioen van Rusland reeds 25 jaar geleden tot de sterke meesters behoorde. Wijnands van Rensen 't Medaillehuis, Schoterw. 781. o. kaz., tel. 17256 (Adv. ingez Med.) KORFBAL. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. In 2 B zijn we aan de return-wedstrijden begonnen. S.V. 1, dat zijn goeden vorm kwijt geraakt schijnt te zijn, gaat naar Blauw Wit 3. Thuis wonnen de S.V.'ers met 3—1. Bei de twaalftallen behooren nu tot de onderste helft en zullen elkaar niet veel toegeven. Andere wedstrijden zijn Amsterdam Zuid A. W.. dat de vorige maal door A. W. met 6—3 gewonnen werd. Ook nu lijkt A. W. ster ker. RohdaW. K. 2 werd den eersten keer door V/. K. 2 gewonnen. Nu is Rohda waarschijn lijk sterker. In 3 E slechts één ontmoeting, nl. D.T.V. 2- O. K. 2. De eerste uitslag was 7—0 voor de Am sterdammers. Thuis wint D.T.V. 2 weer. Ook in 3 F. noteeren we slechts T.H.B. 1 De Wester. Het zou wel heel vreemd moeten gaan willen de Haax-lemmers aan den Boeken- rodeweg niet winnen. We verwachten de. ze vende overwinning! HAARL. KORFBALBOND. DE SENIOREN-AFDEELING. Een flink programma zal Zondag weer af gewerkt moeten worden. Vele spannende ontmoetingen zijn daarbij. In de eerste klasse bindt T.H.B. 2 den strijd aan tegen Palvu I, dat de meeste kans heeft. Haax-lem 2Watervliet I verschillen weinig. Haarlem 2 kan haar positie weer iets ver sterken. O. K. 3 ontvangst Aurora I, een concur rente, hoewel de Zomervaarters zeker niet van plan zijn, tegen Aurora I haar eerste nederlaag te incasseerexi. De tweede klasse geeft vier wedstrijden. Als D.S.V. I—S.V. 3 kan ontvangen, wint ze. Animo I dat Haarlem 3 ontvangt, staat er niet te best voor en zal aan de bezoekers de handen vol hebben. Zoo zal ook O, K. 4. dat naar Al ways Ready 2 gaat. vrij zeker winnen. Aurora 2 dat de derde plaats bezet, kan Meeriebosch I wel kloppen ofschoon het. toch oppassen moet. in 3 A zullen N. Flora 3 en Oosthoek 1, de rivalen, die nummer één en twee innemen, dkaar ontmoeten S. V. 4—Zwaluwen 1 is voor de vogels. In 3 D weet O.K. 6 wel raad met T.H.B. 3 en kan Aurora 4 winnen van Oosthoek 2.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10