Ernstige reeks verkeers ongelukken. Vele menschenlevens te betreuren. Mailboot „Prinses Juliana" omhoog gevaren. fótif kernen U 160 ftCi. mmis HM» MAANDAG 22 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Bus met voetballers verongelukt. Ter hoogte van het woonwagenpark aan den Zwolschenweg te Heerde haalde Zaterdagmiddag de heer E. R., nit Zwolle, die met zijn personenauto huiswaarts reed, een andere personen auto, bestuurd door den heer D. uit Heerde, in. Op hetzelfde oogenblik naderden uit de richting Wapenveld twee meisjes, de gezusters Van O., op de fiets, die tegen den stroomenden regen de paraplu hadden opgestoken. De oudste der zusters kwam met de auto van den heer R. in aanraking en werd tegen den weg gesmakt. Zij liep een zware schedelbasisfractuur en andere verwondingen op, waaraan zij korten tijd later overleed. Auto met vijf inzittenden tegen een boom gereden. Zaterdagmiddag om tien minuten voor half half drie is op den Rijksweg in de buurtschap Hierden, ongeveer op dezelfde plaats waar zes dagen geleden de 16-jarige J. van den Brink is doodgereden, wederom een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto uit Emmen, waarin vijf kantoor bedienden zaten, die op weg waren naar een vergadering te Amsterdam, en welke door een hunner bestuurd, n.l. door A. S. wonende aan de Kapelstraat te Emmen, reed met een snel heid van 60 K.M. per uur tegen een langs den weg staanden boom. De bestuurder had blijkbaar de macht over het stuur verloren, voor welk feit men echter nog geen verklaring weet te vinden. De linkerzijde van den wagen scheurde bij de botsing geheel open en de bestuurder kwam op den weg terecht. Van de vier overige inzittenden bleken er twee zeer ernstig gewond. Het waren de heeren F. H. de Jong en H. Zwartekoot, beiden wonende te Emmen. De beide slachtoffers werden naar het Piusgesticht te Harderwijk overgebracht, waar de heer Z aan zijn kwetsuren is over leden. De andere inzittenden, mej. J. H. van de Vegt en de heer J. Bakema, beiden uit Coe- vorden, kwamen er met lichtere kwetsuren af en werden, nadat een voorloopig verband was aangelegd, voor verhoor naar het politie bureau te Harderwijk vervoerd, evenals de bestuurder, die wonder boven wonder slechts gering letsel opliep. Slagader doorgesneden. De 20-jarige fietser K. Oostwoud is op het kruispunt IepenlaanHeerenstraat te Bus- sum tegen een auto gereden die uit de Hee renstraat kwam. De jongeman viel met zijn hals in een openstaande ruit en werd op slag gedood, daar zijn slagader was doorgesneden. Wielrijder niet tijdig opgemerkt. In het algemeen ziekenhuis te Hengelo is Zondagmiddag de dertigjarige wielrijdster Dr., gehuwd en moeder van eenige kinderen, over leden aan de gevolgen van verwondingen, op- geloopen bij een aanrijding op de Enschede- schestraat aldaar. Zij gaf door het uitsteken van den arm te kennen de Grundellaan te willen inrijden, doch de bestuurder- van een haar achterop komende auto,- J. P. uit En schede, heeft dit niet tijdig opgemerkt of rijn remmen hebben niet behoorlijk gefunc tioneerd, waardoor de wielrijdster werd ge grepen en tegen de straat gesmakt. Zij brak eenige ribben, liep inwendige kneuzingen op en kreeg voorts diepe vleeschwonden aan een der be enen. Auto dringt een café binnen. Zondagmiddag is in de Doi*psstraat te Baarderadeel een personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een muur van een café ge botst. Door het groote gat, dat daarin ont stond, drong de wagen door tot het midden van de gelagkamer, waar een groote verwoes ting werd aangericht. De caféhouder werd door de auto omver geworpen, doch hij bleef ongedeerd. De chauffeur kreeg slechts lichte schrammen. Hij verklaarde aan de politie, dat de remmen van zijn wagen niet zouden heb ben gewerkt, doch bij onderzoek bleken zij in orde te zijn, zoodat men vermoedt, dat de be stuurder abusievelijk op de gaspedaal heeft getrapt, waardoor hij het stuur niet meer kon houden. Autobus met voetballers in een sloot. Zondagavond om over zessen is op den weg van Assen naar Hooghalen een autobus, waar in het tweede voetbalelftal van Alcides uit Meppel, dat te Groningen tegen G. V. A. V. 2 gespeeld had, huiswaarts keerde, in een sloot terecht gekomen. Dit was ook het geval met een personenauto en een wielrijder. Van de voetballers werden er zes gewond, van wie twee vrij ernstig. De chauffeur van de bus, de eenige inzittende van de personen auto en de wielrijder kwamer er vrijwel zon der letsel af. Omtrent de toedracht van het ongeluk vernemen wij het volgende: dé wiel rijder T. Bijlsma uit Assen reed rechts van den weg in de richting Hooghalen. Achter hem naderde op eenigen afstand de autobus, welge bestuurd wer-d door J. Westenburg uit Meppel, en daarachter reed met grootere snel heid een personenauto, bestuurd door den heer D. Oechies uit Hoogeveen. De laatste reed de bus voorbij en zwenkte waarschijnlijk te vroeg naar rechts. In ieder geval kwam de auto in aanraking met de spatborden van de bus, terwijl vervolgens de wielrijder omver gereden werd. De man kwam met fiets en al in de sloot aan den rechterkant van den weg te recht, doch hij kon spoedig weer op het droge komen, zonder letsel te hebben opgeloopen. Toen daarop de personenauto vaart min derde om te stoppen, kon de bestuurder van den autobus niet meer uitwijken en een twee de botsing volgde. Hierbij verloor ook de chauffeur van de personenauto de macht over het stuur en achter elkaar reden de voertui gen in de sloot links van den weg. De perso nenauto kwam zoodanig terecht, dat zij ge makkelijk en vrijwel onbeschadigd weer op den kant kon worden gebracht, doch de autobus raakte een vrij dikken boom, welke aan den overkant van het water stond, zoodat de zij kant van den wagen zwaar gehavend werd De boom drong een eind in de bus, met het vermelde gevolg. Nadat de inzittenden waren bevrijd, hebben twee dokters uit Assen de eerste hulp verleend. De voetballers J. Arenshorst en R. v. d. Berg, die er vrij ernstig aan toe waren, zijn naar het Wilhelmina Zie kenhuis te Assen overgebracht. De overige gewonden waren licht gekwetst en konden, na behandeld te zijn, met de rest van hc%t gezel schap de reis voortzetten. Belooning voor opsporing van Lijntje Huiser. Inval in woonwagenkampen levert geen succes op. Inzake de verdwijning van Lijntje Huiser, die nu reeds bijna vijf weken wordt vermist uit de ouderlijke woning aan de Brielsche- laan te Rotterdam, heeft de justitie thans voor de (n) gene, die zoodanige aanwijzingen kan geven, die leiden tot de opsporing van het meisje, een belooning van f 300 in uitzicht ge steld. Zaterdagmorgen is op last van den minister van Justitie in alle woon wagenkampen in Nederland een inval gedaan. De plaatselijke politie stelde er een onderzoek in of de bewoners van het kamp ook iets naders van het ver miste kind wisten, of het soms verbor gen hielden. Dit onderzoek heeft geen enkel resultaat opgeleverd. Aangezien de dader met het kind ook naar Bel gië gevlucht kan zijn, heeft de Rotter - damsche politie een oproep in het Belgische Politieblad gedaan waarin de opsporing van het meisje wordt verzocht. Mgr. H. F. Schraven vermoord. Bij de familie van mgr. H. F. Schraven, die op 8 of 9 October jj. door bandieten in China is ontvoerd, is bericht ontvangen, dat de mis siebisschop is vermoord. Nadere bijzonderhe den ontbreken. Hubertus Franciscus Schraven, die tot de congregatie der missiën (Paters Lazaristen) behoorde, werd op 13 October 1873 te Lottum bij Venlo geboren. Als priester-missionaris werkzaam in de missie van Zuid-Sjansi, werd hij op 3 Decem ber 1920 als apostolisch-vicaris aan het hoofd van deze missie geplaatst. Tezelfder tijd, op 16 December 1920 werd hij benoemd tot ti- tulair-bisschop van Amicle. Toen het missiegebied van Zuid-Sjansi werd gesplitst, werd mgr. Schraven op 3 Decem ber 1924 apostolisch-vicaris van Sjentingfoe, dat vroeger deel van het vicariaat Zuid- Sjansi uitmaakte. Schip echter na tien uren weer los gekomen. De mailboot „Prinses Juliana" van de Stoomv. Maatschappij „Zee land", komende van Harwich, is Zondagmiddag om kwart vóór vijf, tijdens den mist ter hoogte van de Wielingersluis te Cadzand omhoog gevaren. Onmiddellijk zijn de te Vlissingen gestationneerde sleepbooten ver trokken om eventueel assistentie te verleenen en het is in den loop van den nacht gelukt het schip vlot te brengen. SCHOUWTJESLAAN 23 HAARLEM (Adv. Ingez Med.i Bezwaren tegen opheffing van „Landbouw". Verschenen is het voorloopig verslag over de begrooting van economische zaken 1938. Wij ontleenen daaraan: Over de samenvoeging van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart en dat van landbouw, liepen de meeningen uiteen. Verscheidene leden betreurden deze samen voeging. Nadat na allerlei omzwervingen bij verschillende departementen eindelijk de af- deeling landbouw, met visscherij vereenigd, tot een afzonderlijk departement was ver heven, waarmee aan het verlangen van een groot deel van ons volk was voldaan, is deze maatregel thans, na nauwelijks twee jaar, weer te niet gedaan. Zij achtten dit niet in het belang van den landbouw. Een ernstig bezwaar tegen de politiek der regeering achtten verscheidene leden, dat veel te uitgebreide volmachten worden aan gevraagd. Verscheidene andere leden, stelden in de handelspolitiek, die deze minister wenscht te voren, het volste vertrouwen. ijze raad is goud waard. Plaats, in navolging van tienduizenden, een „Groentje" in Haarlem's Dagblad. Het is goud waard en deze raad is dus wijs. Voorzichtig met animeerbanken. De commissaris van politie van den justi- tieelen dienst B. te 's Gravenhage geeft een ieder in ernstige overweging in het algemeen de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen bij het deelnemen in z.g. speculatie- kassen, ook wel syndicaten of beursclubs ge noemd. De exploitanten der animeerbanken, die deze kassen vormen, trachten meestal het publiek door schoonklinkende beursberichten over te halen tot deelneming, om daarna voor gemeenschappelijke rekening speculatieve beurstransacties te doen, die in den regel door die exploitanten zonder vooraf overleg te plegen met de deelnemers, geheel zelfstandig gedaan worden. Veelal ontbreekt practisch voldoende con trole. Het is voorgekomen, dat aan deelnemers zoogenaamd winst werd uitgekeerd, welk gelds bedrag later van hun eigen storting afkom stig bleek te zijn, terwijl zij na eenigen tijd, door z.g.n. ongelukkige beursspeculatie, tot de gedupeerden bleken te behooren. De tegen woordige lage koersen der fondsen hebben eenige exploitanten van speculatiekassen aan leiding gegeven het publiek te overstroomen met op die kassen betrekking hebbende cir culaires, waarin bij aankoop van effecten be langrijke koerswinsten in uitzicht worden gesteld. Salariscongres van „Mercurius". Herziening van salarissen gevraagd. Li de geheel gevulde zaal van den Holland- schen Schouwburg te Amsterdam heeft de Nationale Bond van Handels- en Kantoorbe dienden „Mercurius" Zaterdagmiddag zijn sa lariscongres gehouden. De eerste spreker Mr. A. M. Joekes. lid van de Tweede Kamer, wijdde eerst enkele be schouwingen aan den algemeenen economi- schen toestand. Spr. behandelde uitvoerig de oorzaken welke geleid hebben tot de jongste economische crisis en de gevolgen, welke deze laatste weer heeft medegebracht, ook ten aan zien van de salarieering van kantoorbedien den en andere groepen hoofdarbeiders. Blijkens door het bondsbestuur van „Mer curius" verstrekte gegevens bedroeg het ge middeld salaris van een 21-jarigen kantoor bediende in 1921 f1700.—; 1936 f520.—. En op den leeftijd van 25 jaar: 1921 f 1900.— 1936 flOOO.— Deze loonen steken ongunstig af tegenover die van groote groepen geschoolde arbeiders in industrieeele bedrijven. De actie, nu ingezet voor salarisverbetering, is gerechtvaardigd, aldus spr. De toestand in tal van bedrijven is verbeterd de kosten van levensonderhoud zijn aanzienlijk gestegen. Waar de omstandigheden het toelaten, is een behoorlijke salarieering eisch van rechtvaar digheid niet alleen, maar ook van goed eco nomisch beleid. Tweede spreker, de heer W. Ch. van Daalen, bondsvoorzitter schetste de afbrokkeling der loonen tijdens de crisis en de reorganisatie: de oudere, duurdere krachten eruit, de jongeren op de kantoren tegen schamele salarissen. Wij hebben daartegen niet gerebelleerd, al dus spr. Wij begrepen, dat deze maatregelen in vele bedrijven onvermijdelijk waren. Wij vertrouwden op beter tijden. Maar de crisis duurde eindeloos lang en de positie onzer vak- genooten werd slechter en slechter. Er kwam onrust, die groeide en wérd tot verzet, omdat de werkgevers voortgingen met hun maatrege len ook als dat door niets gemotiveerd werd. Nu willen wij ons rechtmatig deel hebben van de verbetering welke reeds een jaar ge leden intrad. Wij moeten verhooging van onze salarissen hebben, omdat alleen reeds de stijging dei- kosten van levensonderhoud welhaast 10 pro cent bedraagt. 10 procent verhooging met een minimum van f 10.is voor dezen tijd en voor onze vakgenooten een volmaakt redelijke eisch, aldus spr. Met. een luid en langauiig applaus gaf het congres tenslotte de door den bondsvoorzitter gevraagde machtiging om de salarisactie met de grootst mogelijke kracht te voeren. Tenslotte werd een motie voorgesteld en aangenomen, waarin het congres besluit een zeer dringend beroep te doen op de betrokken werkgevers, om: 1. De salarissen van de kantoorbedienden ten spoedigste dusdanig te herzien, dat deze in overeenovereenstemming komen met den hui- digen levensstandaard en vervolgens de perio dieke verhoogingen te hervatten en 2. hun afwijzende houding, tenaanzien van overleg met de vakorganisaties der kantoor bedienden, volledig los tj laten. LEVENSVERZEkERINq-BANk - RoTTERdAM (Adv. ingez. Med.t Internationale Zeelieden- conferentie te Amsterdam. Op ratificatie der internationale zeelieden conventies aangedrongen. Woensdag, Donderdag en Vrijdag is te Am sterdam, onder leiding van de aldaar geves tigde internationale transportarbeiders fede ratie, een belangrijke internationale zeelieden conferentie, waaraan behalve de aangesloten zeeliedenorganisaties ook heeft deelgenomen een groote delegatie van de internationale van scheepsofficieren, met welke de I. T. F. regel matig nauw samenwerkt. De conferentie was in het bijzonder bijeen geroepen ter bespreking van de mogelijkheden en middelen om te komen tot ratificatie dei- in October 1936 door de internationale arbeids- conferentie aangenomen conventies ten behoe ve van de verbetering der arbeids- en levens voorwaarden der zeelieden aller rangen, en in het bijzonder ter bespreking van de wijze, waarop de ratificatie bereikt zou kunnen wor den van de conventie tot verkorting van den arbeidstijd en van de conventie tot invoering van een j aarlij ksche vacantie met behoud van loon. De conferentie besloot, dat voor dit doel een internationale actie zal worden begonnen on der leiding van de beide internationale orga nisaties, die daarbij nauw zullen samenwerken met de bij elk harer aangesloten nationale bonden van zeelieden en officieren. Voor deze actie zal een bijzondere bijdrage geheven wor den, ver uitgaande boven de normale, verplich te contributie, ter bestrijding van de aan te voeren campagne verbonden kosten. Voorts behandelde de conferentie een uit gebreid rapport over de verhoudingen in de kleine kustvaart, een vraagstuk dat in het bijzonder voor Nederland, Groot-Brittannië en de Scandinavische landen van belang is. In dit rapport wordt geconstateerd, dat het aan tal kleine motorschepen nog steeds toeneemt en dat deze vaartuigen in de toekomst waar schijnlijk een steeds grootere rol in de kust vaart zullen gaan spelen. De arbeidsvoorwaar den van de bemanningen laten in het alge meen veel te wenschen, terwijl de op deze schepen varende zeelieden in het algemeen onvoldoende georganiseex-d zijn. Gezien de toenemende kans, dat in tijden van arbeidsconflicten zij, die er in geslaagd zijn, redelijke arbeidsvoorwaarden te veroveren, vex-vangen zullen worden door anderen, die op slechtex-e condities gaan varen, is het ook voor de zeelieden op grootere schepen van het grootste belang, dat alles in het werk wordt gesteld, tot vex-betering van de arbeidsvoor waarden in de kleine kustvaart te komen. Daarom moeten de organisaties van zeelieden en officieren hun positie onder het personeel van de kleine kustvaart versterken en dienen de arbeidsvoox-waarden in collectieve contrac ten geregeld te worden, zoo mogelijk zonder toepassing van een tónnagegrexxs. Eventueel moet hieromtrent internationale overeen stemming wox-den bereikt op de basis van de internationale conventie van het interna tionaal aiheidsbureau. De arbeidsvoorwaarden in het Visscherijbedrijf Naar aanleiding van een door het secre tariaat der I.T.F. terzake opgesteld rapport besprak de conferentie de arbeidsvoorwaar den, bestaande in het naar zijn aard zeer uiteenloopende visscherijbedx-ijf in de ver schillende landen. Eenstemmig werd toegejuicht dat de I.T.F. grootere axidacht dan tot nog toe aan de ar beidsvoorwaarden dezer categox-le van arbei ders zal wijden. Besloten werd in den loop van Maart of April 1938 een speciale confe rentie bijeen te roepen te Oostende, welke zich uitsluitend met de vex-betering der ar beidsvoorwaarden in de visscherij zal bezig houden en maatregelen zal ontwerpen om het levenspeil dezer ax-beiders te verhoogen. Slachtoffers van «asbedwelmiiig te Heerlen. Man overleden. Toestand van vrouw zorgelijk. Zondagochtend, toen de kindexen uit het gezin van de familie Van T. aan den Eykener- weg te Herelen naar beneden kwamen, von den zij in de keuken hun ouders bewusteloos op den grond liggen. De verschrikte kindex-en waarschuwden daarop de buren, die op huxi beurt de politie van het geval in kennis stelden. Een inmid dels ontboden geneesheer constateerde den dood van den man. De vrouw gaf nog teekenen van leven, doch werd in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis overgebracht. Lx verband met den toestand vaix de vrouw kon de politie geen nadex*e 'gegevexxs omtrent de oorzaak vaix dit drama verstrekken. Het oxx- derzoek wordt door haar voortgezet. Weer een vaste bespeler in den Amsterdamsclien Stadsschouw burg? B. en W. der hoofdstad willen bestaande systeem wijzigen. In een Vrijdagavond verschenexx voordx-acht van den Amsterdamschen gemeexxteraad stel len B. en W. vaix Amsterdam voor, het hui dige systeem van bespeling van den Stads schouwburg door eexx z.g. ..eex-sten bespeler" en verder verdeeling van de beschikbare avonden tusschen andere gegadigden, te wij zigen en terug te keeren tot het eenige jaren geleden opgegeven systeem vaix benoemixxg van eeix vast gezelschap in den Stadsschouw burg. Dit gezelschap zou in totaal van de ge meente een subsidie krijgen van f 56.000 per jaar, terwijl f 10.000 beschikbaar zou worden gesteld ter verdeeline onder de andere gezel schappen. De vaste bespeler zou aan vex-schillende voorwaarden moeten voldoen, zoowel op artis tiek gebied als t.a.v. de sociale positie der aan het gezelschap verbonden spelers en overig personeel. Rotterdam,November 1937 Amice Je vraagt my, wat de doctor heeft gezegd. Hy vond myn jongen er slap jes uitzien en raadde my aan, hem dezen winter Draisma van Valkenburg's levertraan te geven, die door kwaliteit en smaak gemakkelyk in te nemen is.- 11 y hebben in die goede raad alle vertrou wen. - Het beste en tot ziens, (Adv. ingez. Med.J Veewagens moeten vóór 1 Januari gekeurd worden. De ingenieur van den Rijkswaterstaat, be last met de leiding van het bureau voor de inschrijving van zware motorrijtuigen en aanhangwagens te 's-Gravenhage, deelt het volgende nxede: Hoewel de gelegenheid tot het doen keuren van motorrijtuigen, bestemd voor het ver voer van vee, ingevolge de bepalingen van het motor- en rijwielreglement, sedert Maart 1937 geopend is, en niettegenstaande tevens door bemiddeling van de betreffende coxxx- ïxiissie vaix de Nederlaixdsche vereexxiging tot bescherming van dieren, sedert 1 September 1937 vaste keuringsdagen in de voornaamste marktplaatsen des lands werden ingesteld, waar voertuigeix ter keuring kunnexx worden aangebodeix, is momenteel het aantal voer- tuigeix, dat ter keuring werd aangeboden nog zeer gering. Aan houders van veewagens en aan hou ders van vee, die hun diereix door tusschen- komst vaix derden ïxaar exx vaix veemarkten plegexx te doexx vervoeren, wordt hierbij der- lxalve een ernstige waarschuwing gegeven. Na 1 Januari 1938 zullen houders (c.q. be- - stuurders) van veewagens, waarmee vee ver voerd wordt, in het bezit moeten zijn van een, goedkeuringsbewijs. Veehouders, die hun vee doen vervoeren door middel van niet goedgekeurde voertui gen loopen gevaar, dat het vee niet tijdig te bestemder plaatse zal worden afgeleverd. Gezondheid in de Grafische Vakken. Optreden van het Haarl. Cabaret- en Revuegezelschap. HAARLEM Maandag. De afd. Haai-lem der Vereeniging tot Bevor dering der Gezoixdheid iix de grafische vak ken gaf Zaterdag ixx de groote Gem. Concert zaal haar jaarlijkschen cabaretavond. Deze avoxxd werd verzorgd door het Haarlemsch Cabaret- en Revuegezelschap onder leiding vaix Mart. vaix Delden. Zaal en gaanderij wareix flink bezet, toen de voorzitter der afdeeling, de heer J. C. Kluit, den avond opeixde met een kort woord van welkom, waarin hij in 't bijzonder de verte genwoordigers van het ceixtraal bestuur wel kom heette en voorts de aandacht vestigde op de verloting, die in de pauze zou worden ge houden ten bate van de kas' en waarbij aar dige prijzen te behalen waren en ook op het „oud-papier-bedrijf der vereeixiging". dat met aller medewerking groote baten kan opleve ren. En verder was de avond aan de vroolijkheid gewijd, waarvan het eerste optreden vaix alle leden vaix het Haarlemsch Revue- en Caba retgezelschap reeds dadelijk een proeve gaf. Of het ïxu cabaret was of revue, wat wij te zien en te hooren kregen (later kwam Henk Smal op het podium oxxx te vertellen, dat d i t niet de „revue" was, maar cabaret en dat de eigenlijke revue bixxnen eenige dagen vertooixd zal wordexx) doet er weinig toe, het ls ons in ieder geval aaxxgenaam, te kunnen constatee- ren, dat het gebodene in zijn genre héél goed was. Meix kaxx natuurlijk aan een kleine groep artisteix niet die eischen stellen, waaraan al leen eeix groot gezelschap kan voldoen, maar dat in aanmerkixxg geixomen moet gezegd wor den dat èix het gebodene èn de fxissche cos- tuums eix ook de décors het bij deze voorstel ling zeer goed deden. Dat was dadelijk aardig, dat schip op de ree en die matrozendans en dan later de trein scène met een treiix van de S. O. F. Car Mij.! Aardige vondsten wareix hierbij toegepast; zoo stond er een fluitketel op de locomotief, die kleine pufjes stoom uitliet als de trein z.g. ging rijden. Op dien ketel stond bij wijze van waarschuwing met groote letters: „heet". En het stelletje reizigers in dien trein mocht er ook wezen: het zij voldoende te vermelden dat Henk Snxal in travesti er deel van uitmaakte! „De kleine Johnny" was ook weer present. Hij heeft zoo jong als hij is reeds heel wat triomfen bij dit gezelschap gevierd, had ook nu weer een uitbundig succes en wist het pu bliek goed aan het meezhxgen te krijgen. Aar dig waren zijn Circuslied en het Soldaten liedje. Meer werk is gemaakt van het optreden der „Footlight Girls", die niet alleen in quantiteit vooruit zijn gegaan maar wier prestaties ook in qualiteit zijn verbeterd. De tapdance en vooral ook de waaierdans hadden een ver- diexxd succes. Henk en Leo toonden zich in eenige num mers humoristen wien het wel gelukt do lachers op hun hand te krijgen. Henk (Smal) is het is bekend ook een vlotte prater, die een mop goed weet te vertellen. De rang van Willy White completeerde het geheel op aangename wijze. De leden der vereeniging hadden een pret- tigen avond en na afloop was er nog tot laat bal onder leiding van den heer M. van Delden,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5