$2 cz H G hmm DINSDAG 23 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 6 VOOR DEN- -POLITIERECHTER Comelis had een glas gebroken. Dat is te zeggen, buurvrouw beweerde dat, maar Cornelis zei, dat het niet waar was en aangezien volgens het versje van Vader van Alphen, waarvan we den eersten regel hier boven plaatsten, de Cornelissen een afschrik van het liegen hebben, dSenen we met de ver klaring van Cornelis rekening te houden. Trouwens, het lag heelemaal niet in de lijn Cornelis om de ruit te breken, want wat *ras het geval? De ruit zat in het raam van een schuurtje, in gebruik bij buurvrouw en door welk raam men uitzicht had kunnen hebben op het erf van den buurman, hier met het pseudoniem Cornelis aangeduid, indien de A-uiten doorzichtig waren geweest, maar dat waren ze niet; er waren matglazen en wat geen matglas was, was van binnen met kalk besmeerd. Dit laatste duidde er op, dat buurvrouw niet ■wilde, dat buurman in haar schuurtje keek. Öwurman was heelemaal niet nieuwsgierig, en vond het best, dat de ruiten zoo waren, maar of buurvrouw nu wel nieuwsgierig was, dan wel dat ze om andere reden die blinde ruiten niet begeerde, blijve in het midden, maar zij ging de kalk eraf krabben. Buurman wilde den status quo handhaven en smeerde verf aan den buitenkant, waar de juffrouw aan den binnenkant een kijkgaatje had gemaakt en toen zij een ander gaatje krabde, dichtte hij dat terstond met een streek verf. Toen brak de ruit. Is het logisch te denken, dat buur man die ruit stuksloeg? Neen, want hij zou daarmee een resultaat verkregen hebben, dat hij juist door zijn verfkwast had willen ver hinderen; immers er ontstond nu een reuzen- kijkgat, dat met geen verf te dichten was. Buurvrouw ging naar de politie en vertelde, dat buurman de ruit met de verfkwast had stuk geslagen de verstandhouding was niet te best, zooals men reeds begrepen zal hebben en nu kwam er een heel proces over dat ruitje. De juffrouw en haar dochtertje zeiden, dat ze de verfkwast tegen de ruit hadden zien komen en de buurman sprak van een kistje, dat de juffrouw in de hand gehad zou hebben en dat tegen de ruit zou zijn gekomen, wat de juffrouw weer ontkende. Er lag glas binnen en buiten het schuurtje en er werd veel over gedelibereerd, waar het meeste lag en of een ruit brak als ze op een steenen aanrecht viel. Er kwam ook nog een rechercheur als ge tuige a décharge, maar die achtte zich ook niet deskundig genoeg om de vraag op te los sen, waar de meeste scherven terecht hadden moeten komen. We weten niet of er experts op dat gebied zijn, maar de politierechter vond het niet noodig daarnaar te informeeren; de ruit van twee kwartjes had al op twee zit tingen gediend en de politierechter beëindigde de kwestie met te beslissen, dat hij de geloof waardigheid van de juffrouw niet in twijfel trok, maar dat hij toch niet heelemaal ervan overtuigd was, dat buurman opzettelijk de ruit had stuk geslagen, zoodat buurman er even goed afkwam als Cornelis, die de ruit had ge broken, namelijk zonder straf. Nog een Cornelis. Van dezen Cornelis was 't wel bewezen, dal, hij de ruit had gebroken en ook stond vast. dat hij een afschrik van het liegen had, want hij kwam er eerlijk voor uit en zooals het een echten Cornelis betaamt, toonde hij berouw, maar de politierechter kon toch niet als Cor nelis' moeder zeggen: „*k Wil u dien misstap niet verwijten", want Cornelis was al geen kind meer en 't was ook geen ruitje van twee kwartjes, dat hij gebroken had, maar een groote ruit van een café. Hij vertelde, dat hij verschrikkelijk zenuwachtig was, min of meer een zenuwlijder en in het café was men vree- selijk onhebbelijk tegen hem opgetreden, be weerde hij. De kastelein had hem namelijk op de volgende wijze om betaling van een kleine schuld^gevraagd: „Als je dat niet betaalt, sla ik je kop in mekaar". Hij had toen betaald en toen had de kastelein weer gezegd: „Nu krijg ik nog drie kwartjes ook, en als je niet be taalt, sla ik weer je kop in mekaar", Toen had hij ook de drie kwartjes betaald en daarop was hij de deur uitgegooid, terwijl ze hem ook nog voor verrader hadden uitgescholden. Dat alles zou stalen zenuwen in de war brengen, dus hoeveel te meer zijn zwak zenuwgestel. De kastelein sprak dat alles tegen, maar Mr. Drilsma, de verdediger, meende toch wel. dat er een voorgeschiedenis was en vroeg een lichte straf met het ook op de zenuwen en de werkloosheid. De verdediger kreeg zijn zin want de poli tierechter legde maar 5 boete op; de officier had er 20 gevraagd. Een sportieve slager. In het gemeentelijk slachthuis is een ver trek, waar de slagers, die daar hun bedrijf komen uitoefenen, hun kleeding kunnen ver wisselen tegen overalls of dergelijk bekleedsel, dat zich beter voor het bloedig bedrijf leent: de uitgetrokken kleedingstukken kunnen ze daar opbergen. Om ze tegen diefstal te bevei ligen worden ze opgeheschen en het staal draad, waaraan ze hangen, kan met een slot, worden vastgezet. Men zou zeggen, dat dit af doende was, maar dat was het niet, want er verdween toch geld uit de in de lucht hangen de zakken. De directeur begreep er niets van. want een trap was er niet in het lokaal en al mag er misschien eens een vliegende slagers winkel zijn geweest, van vliegende slagers is nooit gehoord. De directeur ging op den loer staan, na eerst gezorgd te hebben, dat er tusschen he mel en aarde wat geld in een slagersjas zweef de. Hij had succes, want hij betrapte den dief, een jongeman, die zoo sportief was aangelegd, dat hij als een gevelartist tegen den muur wist op te klimmen om zoo de jas te berei ken. Nu stond hij terecht en de politierechter, hoezeer ook voor sportiviteit voelende, kon zich er niet mee vereenigen, dat die zich openbaarde als bij den slager en de officier vroeg een gevangenisstraf van 6 weken. De jongen had liever een voorwaardelijke straf, want hij had werk buiten het slagers- bedrijf en ook trouwplannen; bovendien be loofde hij het gestolen geld in totaal 30 a 40 gulden, terug te zullen betalen. Goede voor nemens genoeg, maar de politierechter vond het toch maar beter, dat de jongen eerst te rugbetaalde en dan trouwde, want eenmaal getrouwd, kon het met die terugbetaling wel eens niet erg vlotten. Ook dit beloofde de jongen en omdat het reclasseeringsrapport nogal goed was zag hij zich ook een voor waardelijke straf en wel van een maand, toe bedeeld, met 3 jaar proeftijd. KINDERVOEDING. Door „Kindervoeding" werden in do week van 15—20 November verstrekt 6383 porties warm eten, nl. in totaal Eemstraat 1197, Over- tonstraat 1744, Zoetestraat 1479, Kamper straat 986, Byzanthiumstraat 845, Buitenge woon Onderwijs 101, Voorm. Spaamdam 31. Bond Gemengde- en Mannen- kwartetten. Bonte avond In Dreefzicht. In café-restaurant „Dreefzicht" had de afdeeling Haarlem van den Bond van gemengde- en mannen kwartetten Maandag een bonten avond georgani seerd waarvoor het programma werd verzorgd door Jack Funny en Dory Schrama met hun gezelschap. Nadat cle „Rhythm Kiddies" enkele dans- nummers hadden uitgevoerd, wat voor velen reeds aanleiding was, zich op den gladden dansvloer t>e wagen, sprak de voorzitter der afdeeling, de heer H. van Paredijs, een kort welkomstwoord, waarin hij zijn teleurstelling uitte over de betrekkelijk geringe belangstel ling der leden voor dezen avond. Doch het verheugde spr., dat er voor de concertavonden meer belangstelling bestaat, want deze zijn toch tenslotte het doel van den bond. Dat de bond voortdurend groeit, aldus spr.-, blijkt wel hieruit, dat opnieuw drie kwartet ten zich hebben aangesloten, een mededeeling, die met applaus beCoond werd. Spr. hoopte, dat dit voor de nog niet aangesloten kwartet ten een stimulans zou zijn e'n besloot zijn wel komstwoord met den wensch, dat deze avond een gezellig verloop zou mogen hebben, opdat de thuisblijvers ongelijk zouden krijgen. Deze wensch is volkomen in vervulling ge gaan, want Jack Funny en zijn menschen weten het publiek steeds aangenaam bezig te houden. Jack Funny zelf wist als conféren cier all spoedig met zijn grappen en kwink slagen het publiek in de juiste stemming te brengen, en toen deden de verschillende vlot uitgevoerde cabaretnummers de rest. Vooral mevr. Dory Schrama had met haar populaire radio-, film- en operetteschlagers een welverdiend succes, doch ook haar duet ten met Jack Funny ontlokten het publiek een hartelijk applaus. De rest van het pro gramma was kleurig en bont zooals dat van een bonten-avond-programma verwacht mag worden. Een gezellig bal, waarvoor de „Rhythm Kid dies" de dansmuziek leverden, besloot dezen geslaagden feestavond. PERSONALIA. De Minister van Sociale Zaken heeft be noemd tot plaatsvervangend voorzitter der commissie van scheidslieden- voor de Land en Tuinbouwongevallenwet 1922 te Amster dam mr. G. J. Veenhoven te Haarlem. KAMER VAN KOOPHANDEL. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarem en Omstreken zal worden gehouden op Dins dagavond 21 December in het gebouw der Kamer BESTEMMING TOT OPENBAREN WEG. B. en W. stellen den Raad voor, aan den grond, .gelegen langs de Leidschevaart, tus schen de Leeghwaterstraat en de Koorstraat, de bestemming te geven van openbaren weg en voor het maken van openbare werken op en in genoemden grond en voor het verbeteren van de bestaande beschoeiing langs de Leid schevaart, ter plaatse, ter beschikking van B. en W. te stellen een bedrag van f 1.700. SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez, Med.) Overtreding Landbouw-Crisiswet. Een werklooze bloemistarbeider uit Lisse had op een stukje grond in den Haarlemmer meerpolder tulpen geteeld Hij deed dit zui ver uit liefhebberij, zooals de meeste men schen, zij het meestal op kleiner schaal, elk jaar een paar bollen aan de zware aarde van hun tuintje toevertrouwen, om met belang stelling gade te slaan, hoe daar na eenige maanden fraaien bloemen uit opbloeien. Dit zou den man dan ook nimmer met de Justitie in aanraking hebben gebracht, als hij niet een partijtje bollen had verkocht, bedenkende dat vijftig guldens in een gezin van negen personen, waarvan het gezins hoofd werkloos is, bijzonder welkom, zoo niet broodnoodig zijn. Daarmee overtrad hij even wel de Landbouwcrisiswet, aangezien de bol len zonder vergunning geteeld waren. De Ambtenaar zoowel als de kantonrechter waren van meening dat de verleiding voor verd. wel heel sterk was geweest. De eerste eischte daarom een boete van f 20, subs. 10 dagen en de Kantonrechter maakte er zelfs f 10 of 5 dagen van, doch drukte verd. op het hart, zich onmiddellijk van een vergun ning te voorzien, of anders de tulpenkweeke- rij te staken. VEREENIGING „HEÏRMES". De afd. Haarlem van de Ned. Vereen, van vertegenwoordigers van handelaren en indus- triëelen „Hermes" vergadert Donderdagavond 25 November a.s. in café-restaurant Bolwerk". De agenda bevat enkele belangrijke punten w.o. het a.s. St. Nicolaasfeest voor de kinde ren van de leden, dat dank zij de bijdragen van de leden en van verschillende firma's hier ter stede buitengewoon aardig belooft te wor den, de benoeming van een kascommissie en een bespreking over den Bestuurdersbond Haarlem N.C.V. De heer J. Mulder uit Amsterdam zal een causerie houden over de Ziektewet. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 24 NOVEMBER 1937. Programma I: Hilversum I. Programma II: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen. 9.20 Parijs Radio; 9.40 Diversen. 9.50 Deutschlandsender. 10.20 Diversen. 10.35 Parijs Radio. 12.05 Lon don Regional. 12.40 Parijs Radio. 1.20 Ned. Brussel. 1.30 Keulen. 2.20 Radio P.T.T. Nord. 3.05 Parijs Radio. 3.35 London Regional. 5.20 Parijs Radio. 6.20 Keulen. 8.20 Fransch Brussel 9.35 Pauze. 9.40 London Regional. 10.20 Fransch Brussel. 11.20 Diversen. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Di versen. 14.35 Droitwich. 1.35 Londen Regio nal. 3.20 Droitwich. 7.00 Diversen. 8.00 Droit wich. Programma V: 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen Gramofoonplatenconcert: Beroemde zangers, Organisten. 1. The Rosary. Richard Crooks; 2. Notte a Venezia, Benjamino Gigli. 3. The Lost Chord, Reginald Foort. 4. Dance of the blue Marionettes, Sydney Torch; 5. Colleen Filmseleceion, Henry Croudson. 6. The Storm, Reginald Dixon. 7. When we meet again, Richard Tauber. 8. I'h Falling in love, James Melton; 9. Underneath the Russian Moon, Richard Tauber; 10, The Blue Danube Waltz, Reginald Foort. 11. Hot Dog, Sydney Torch. 12. The Great Ziegfield, Henry Croud- son; 13. Rose Marie Selection, Harry Davidson; 14. Nazareth, Richard Crooks; 15. Du bist mein Glück, Benjamo 'Gigli. 16. Ah, sweet mystery of live, James Melton. 8.0012.00 Diversen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Inlichtingen aan het bureau van politie, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Handschoenen en ceinturen: Politie bureau Smedestraat. Bril: Verkerk, Gen. de Wetstraat 17. Doosje, Prins, De Witstraat 45. Das: Wassenaar, Gen. Cronjéstraat 79rood. Kwitanties: Vrolijk, Raamsteeg 23 rood. Ket ting: Ereira, Klein Heiligland 75rood. Klom pen: Henzen, Damaststraat 28. Mes: Politiebu reau Smedestraat, Portemonnaie met inhoud: Velleman, Anegang 10. Portemonnaie met in houd: Pittaris, Oosterduinweg 70 IJmuiden- Oost. Rozenkrans: Van Dijk, Reigerstraat Rijwielplaatjes: Ebli, Arnoldystraat 17; Van Kuijeren, Ged. Schalkburgergracht 71. Polak, le Zuidpolderstraat 38. Schoen: Oldenmarkt, Wijde Geldeloozepad 25 rood. Actetasch: Vis ser, Gen. Cronjéstraat 170. Taalboekje: Ver boom, Djambistraat 24. Cape: Hooy, Kleine Houtstraat 58. Etui met inhoud: Willemse Clercqstraat 153. Winterjas: Roskam, Nieuwe Kerksplein 8rood. Regenpijp: Groenendijk Raadhuisplein 26. Portemonnaie: Bentenaar, Wilgenstraat 40. Pantoffels: de Jong, Hertzog straat 35. Hondenpenning: Smink, Pladella- straat 4. Portemonnaie met inhoud: Smeets, Brouwersvaart 138 rood. Rijwielplaatje: Roo- sloot, Linschotenstraat 83. Gouden ring: Ad miraal, Frans Halsstraat 37zwart. Rozenkrans Politiebureau Smedestraat. Kin taschje: v. Vliet, Gen. Bothastraat 131 ainingspak: Loerakker, Nagtzaamplein 20. Vuipotlood: Hut, Berkenstraat 27. Zadeldekje: Van Leeuwen, Zaanenstraat 103. Politiebureau Smedestraat: handschoenen en ceinturen; Pietersen, Oost-Indiëstraat 120: bril: Pottoy, Leidsche Zijstr. 7: hond; Politie- Bureau Smedestraat: douchebadkaart; De Jong, Edisonstraat 7: kat; Van Koot, Potgie- terstraat 8: loterijbriefje; Kantoor N.Z.H.T. Leidschevaart 396: muts; Bosman, Gierstr. 85: muts; Vroom en Dreesman, Groote Houtstr.: parapluie Politiebureau Smedestraat: porte monnaie; Van Dijk, rijwielstalling Stations plein: rijwielplaatje; Van DonselaaE, Korte Lakenstraat 20: rijwielplaatje; Van der Aar, Lange Margarethastraat 4 rood: kinderschoen; Van Eden, Raamsingei 44rood: sigarettenko ker; Politiebureau Smedestraat: actetasch Neeft, Scheperstraat 7: vulpotlood; Vroom en Dreesman, Gr. Houtstraat: kinderwantjes; Politiebureau Smedestraat: handschoenen en ceinturen; kerkboekje; popje in doos- rijwiel- tasch met inhoud; v. d. Molen, Han,..njans- weg 47: werkbroek; Simons, Marsstraat 18: hond; Cijseouw, Zijlvest 9 rood: muziekstuk ken; Hoonhout, 2e Zuidpolderstraat 8: pas poort; Heiloo, Obistraat 89: kin der portemon naie; Blanken, Kleine Houtstraat 57: dames- portemonnaie met inhoud; Van Zon, 2e Zuid polderstraat 43: portemonnaie; Rietman, Lqidsche Zijstraat 6: rozenkrans; Plukker, Lambrecht van Dalelaan 19': rijwielp'laatje; De Boer, Kempstraat 25: rijwielplaatje; De Vries, Potgieterstraat 51: rijwielplaatje; Van Oos ten, Lijsterstraat 7: rijwiel; Leuver, Paul Kru- gerkade 27: rijwielplaatje; Weijts, Hodson- straat 39: damestasch; Regenboog, Leidsche vaart 58: kindertaschje; Siemers, 'Kastanje straat 38: zadeldekje. REDDINGWEZEN. De heer A. J. Meijerink, hield een voordracht over het redden van drenkelingen uit te water gereden auto's, op verzoek van de Verkeers- commissie te Leeuwarden, in hotel De Klan- derij". De opgekomenen luisterden aan dachtig naar het gesproken woord door licht beelden verduidelijkt. De voorzitter der Ver- keerscommissie, de heer K. van Oostrum, dankte den spreker voor den leerzamen avond. Vrijdagavond hield de heer Meijerink op uitnoodiging van het bestuur der afdeeling' Groningen van het Ned. Roode Kruis, in de collegezaal voor chirurgie van het Acade misch ziekenhuis, een voordracht over de hygiënische beteekenis van het zwemmen en de waarde van het zwemmend redden. Dr. Douma dankte den spreker voor zijn Interessante voordracht. VERBETERING KOKSTEEG. Ten einde verbetering te brengen in den be- staanden toestand van de Kokstraat is het gewenscht de perceelen nos. 16 en 18 aan die straat te doen sloopen. Beide perceelen. zijn ontruimd. De perceelen zijn ingebracht in het gemeen telijk woningbedrijf en dienen derhalve uit dat bedrijf te worden teruggenomen. Doodenrace. door J, P. BALJE. aston D'Arencourt gespte zijn hoofd kap toe en keek toen grimmig naai de menigte, die de geweldige auto renbaan omzoomde. De gigantische tribunes waren tot de laatste plaats bezet door menschen, die óf om de sensatie, óf gedreven door geldelijke belangen dezen belangrijksten wedstrijd van het seizoen kwamen bijwonen. Als een machtig gezoem klonk het gesnater van de menschen hem in de ooren. Gaston's kaken maalden zenuwachtig en nijdig. Een kwartier geleden was hij nog vol strijdlust en zeker van zijn overwinning, een overwinning, die hem tot den besten co.ureur van het jaar- zou bestempelen. Zijn nieuwe Bagotti was een prachtwagen, en hij was er zeker van, dat de Mercola van zijn gevaar lij ksten concurrent het zeker tegen dit ranke snelheidswonder zou moeten afleggen. Lachend had hij zijn cigar et gerookt en eens naar zijn mededingers gekeken, overwinnings- zeker. Toen kwam dat smerige, anonieme briefje. Het erge was, dat hij gelóófde, aan wat er ln stond. De directeur van de Mercola-fabrieken had al eerder werk gemaakt van Renée, en ze was een meisje, dat erg gevoelig was voor at tenties van knappe mannen. Van hèm hield ze, had ze hem tal van malen verzekerd, en hij mocht niet zoo jaloersch zijn! Kon hij het helpen, dat hij waanzinnig was op zijn kleine, blonde popje, en dat hij geen enkelen man in haar nabijheid kon velen? Het briefje sprak duidelijke taal. „Laat je niet verblinden," stond er, „Renée is een vlin dertje, een ééndagsvlieg, fladderend rond den roem, dien de man van den dag behaalt, en die ook een beetje afstraalt op haar. Maar ze zal niet bestand zijn tegen het lokken der mil- lïoenen van directeur Balancourt. Wist je, dat ze gisterenavond met hem in de Opéra was, toen jij in verband met je training om tien uur in bed lag? Wist je, dat ze een nachtkroeg- bezochten na afloop en dat Balancourt haar in een taxi naar huis heeft gebracht om drie uur 's nachts? Kijk vanmiddag naar de groote loge naast den hoofdingang. Renée zal daar zijn in het charmante gezelschap van.Ba lancourt. Een gewaarschuwd man geldt voor twee!" Zijn zonnige stemming was weg geweest. Even had hij. op het punt gestaan, den heelen wedstrijd er aan te geven. De lust was hem vergaan. Maar een oogenblik later besloot hij te starten, haar te laten zien, hoe men hem toejuichte hoe Gaston d'Arencourt gevierd werd en hoe hij de wagentjes van zijn gehaten tegenstander Balancourt die prullige Merco- la's, kilometers achter zich liet. Hij klemde -zijn handen om het stuur en een verbeten trek was om zijn mond. Scherp tuurde hij naar de groote loge, maar hij zag slechts een wirrelende massa en kon geen af zonderlijke figuren onderscheiden. Renée zou komen, ze zou hem aanmoedigen, had ze ge zegd Jawel maar ze had verzwegen, dat ze in de loge van Ealaneourt zou zitten. Nog een paar seconden, dan zouden zij star ten. De man met de vlag stond al gereed, alle zenuwen waren in hem gespannen, daar ging de vlag neer, en de Bagotti schoot vooruit. Gaston d'Arencourt reed als een razende. Hij suisde over de baan, alsof er geen tegenstan ders voor hem bestonden, maar hij reed ge vaarlijk dicht langs de buitenbocht, de bocht het dichtst bij de groote tribune! En telkens, als hij langs de loge naar den ingang vloog, zag hij het frêle figuurtje van Renée, die wuifde met haar zakdoek en riep. Naast haar zatBalancourt. Als in een flits zag hij telkens dat tafe reeltje. Renée en Balancourt, hij iets naar haar overgebogen, zij scherp turend naar de baan. Het was het eenige, dat hij zag steeds hetzelfde. Tweemaal was hij nu al gepasseerd, zonder dat Renée naar hem had gekeken. Tweemaal had hij gezien, hoe ze luisterde naar het ge fluister van Balancourt, die zijn hoofd dicht naar het hare had overgebogen. Gaston gaf nog meer gas, zoo had hij zijn heele leven nog niet gereden, het was of de dood-zelf hem op de hielen zat „d'Arencourt, d'Arencourt!" klonken de kre ten uit begeesterde monden, „d'Arencourt wint!" In de loge keek Renée met groote oogen naar het opwindende schouwspel op de baan. Haar hartje klopte in versneld tempo, Gaston was geweldig vandaag, hij deed fabelachtig snel, alleen nam hij de bocht hier erg gevaar lijk. Maar alleen zij begreep, waaróm hij dat deed, en het verhoogde haar kleur. Gaston wist, dat ze hier zat, en hij reed zoo dicht mogelijk langs haar. Lieve jongenzij al leen wist het. Enmeneer Balancourt! Die had al eens glimlachend naar haar over ge bogen, en lachend gefluisterd, dat Gaston wel erg verliefd moest zijn om met zijn leven te spelen. Weerboog Balancourt zich naar haar toe. „Wat een coureur!" zei hij vol bewondering' „Ondanks zijn ontactisch rijden in dez e bocht, is hij al bijna een baanlengte voorl En» mijn Mercola is nergens!" voegde hij er spij tig aan toe. „Maar het is me een les, juffrouw Renée. Zoo'n coureur als d'Arencourt is goud waard. Ik engageer hem voor mijn merk. Hij kan bij mij het driedubbele verdienen, var- wat Bagotti hem betaalt!" Renée keek hem opgewonden aan. „Oh, meneer Balancourt," zei ze verrukt, „maar dat is prachtig. Dan is Gaston de eerste cou reur van Europa! En.... dan zal hij.... dan zullen we.... trouwen. Ik heb het hem be loofd!" Speelsch greep Balancourt haar hand en hij drukte er een kus op, net toen Gaston d' Arancourt weer langssuisde. „Hè," deed Renée spijtig, „nu vergat ik alweer Gaston aan te moedigen. Jammer". Balancourt glimlachte. „Ook zonder aan moediging zal hij winnen!" Gaston reed als een blinde. Niets zag hij meer, dan alleen Balancourt, die Renée's hand kuste, en alles werd even rood voor zijn oogen. Reeds was hij weer in het rechte eind, ginds kwam de fatale bocht, de bocht, waar Renée zat. Gas, meer gas, ging het door zijn hoofd. Een kreet van afgrijzen ging door het publiek. Wat het gevreesd had, gebeurde, d'Arencourt had schitterend gereden, hij had de race fei telijk al gewonnen, maar die ééne bocht nam hij steeds als een beginneling. Zonderling En nu, nu was een ongeluk niet meer te ver mijden. Hij slingerde over de baan, reed toen récht op de tribune aanhoutwerk ver splinterde, menschen sprongen verschrikt op, vluchttenEr was een roookwolkeen vlam.... kreten van pijnDe razende Ba gotti lag machteloos neerMercola won de race! Balancourt dronk op een terras zijn appé- •itif en keek peinzend naar de voorbijgangers. Een succesvolle dag voor hem. Zijn wagen had gewonnen, de Grootste Prijs was voor hem, en hij had fabelachtig gelukkig gewed! Alle donkere wolken, die boven zijn bedrijf gehangen hadden waren als met één sterken rukwind weggevaagd. ,Dat deed mijn anonieme briefje," dacht hij „alleen stom van den kerel, dat hij zulke brokken maakte. Ik had gehoopt, dat zijn ze nuwen alleen hem zouden doen verliezen. Jammer, 't was een flink coureur. En jammer van het meisje, dat de razende kerel dood reed. 't Was een lief kindje. Nog een geluk, dat ik op tijd opzij sprong, anders had ik niets aan mijn plannetje gehad!" Als een fijnproever nipte hij van zijn Hennessy, en hij glimlachte. „Tja," peinsde hij, „daar is nu eenmaal niets aan te doen. Zaken zijn zaken!" (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbe houden) (Adv. Ingez. Med.) GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 24 November 1937, des namiddags ten iy2 ure, zoo noodig' voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift mej. S. Duba om eervol ont slag als onderwijzeres school V. L. O. No. 6 (Ternatest'raat) Verzoekschrift van J. D. Heijkoop te IJmuiden om ontslag als ambtenaar bij den Keurings dienst van Waren. 2. Aangaan geldleening. 3. Opneming kasgeld in 1938. 4. Verleenen voorschot art. 101, 1 lid L. O. Wet 1920 bijzondere school voor L. 0„ Velser- straat 15. 5. Beschikbaarstelling gelden aanschaffing platen Vondelherdenking. 6. Verleenen medewerking uitbreiding bij zondere school Dreef 20. 7. Intrekking raadsbeslujt tot wijziging ver ordening belooning plaatsvervangende hoofden. 8. Slooping perceelen Kokstraat 1618. 9. Aankoop perceelen Brouwersvaart hoek Oranj eboomstraat. 10. Verkoop grond: a. twee gedeelten van de voormalige Rolsteeg; b. Verspronckweg (mej. E. G. Karsten)c. Marsstraat (D. A. Ap pelboom) 11. Ruiling grond Schotervoetpad tegen grond Ambachtstraat. 12. Aanleg Emmakade tusschen Leeghwa terstraat en Koorstraat. 13. Wijziging verordening heffing Straat belasting. 14. Bezwaarschriften Straatbelasting, School geld en Zakelijke belasting op het bedrijf. Benoeming: a. Onbezoldigde ambtenaren Burgerlijken Stand. b. Drie ambtenaren Keuringsdienst van Waren. c. Vijf leeraren f.:m. Ambachtschool voor Nijverheidsonderwijs. FLES SCHENTREKKERIJ. In een café in de Vijzelstraat te Amster dam is een 36-jarige inwoner van Zandvoort verdacht van flesschentrekkerij, aangehou den. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING T/M. 28 NOVEMBER 1937. Nederlandsch Indië, zeepost via Amsterdam, per m.s. Joh. de Witt 24 Nov. gewone stukken 3.25; mail via Genua per m.s. Kota Nopan 24 Nov. gew. st. 22.30; vliegdienst Amsterdam Bandoeng 25, 27 Nov. gew. st. 2.15. De brieven en 'briefkaarten voor Ned. Indië worden steeds per luchtpost verzonden tenzij verzending per mail is verzocht, hetgeen dan op de stukken moet worden vermeld. Suriname, vliegdienst vanaf New York 25 Nov. gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curasao, mail via Southampton 24 Nov. geW. st. 8.55; mail en zeepost via Amsterdam 26 Nov. gew. st. 3.25; vliegdienst vanaf New York 23 Nov. gew. st. 19.10. Ver. Staten van Amerika, Canada, Mexico, Cuba, Ecuador, via Cherbourg 23, 25 Nov. gew. st. 19.10. Canada, via Glasgow 26 Nov. gew. st. 8.55. Brazilië, Argentinië, via Southampton 24, 26 Nov. gew. st. 6.via Londen 25 Nov. gew. st. 6.via Boulogne 27 Nov. gew. st. 6. Chili, Uruguay, via Southampton 24, 26 Nov. gew. st. 6.via Boulogne 27 Nov. gew. st. 6.vliegdienst DuitschlandZuid Ameri ka 24 Nov. gew. st. 3.25; vliegdienst Frankrijk —Zuid Amerika 27 Nov. gew. st. 10.40. China, Japan, Hongkong, via Siberië 25 Nov. gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Philippijnsche Eilanden en Mantsjoerije, via Siberië 25 Nov. gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië), via Istanbul/Damas- kus 26 Nov. gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina, via Genua 24 Nov. gew. st. 22.30; via Piraeus 26 Nov. gew. st. 22.30; via Piraeus Nov. gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Marseille 25 Nov. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Ceylon, via Toulon/Napels 26 Nov. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang, Siam, via Marseille 25 Nov. gew st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 24 Nov. gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Piraeus 23 Nov. gew. st. 22.30; via Genua 24 Nov. gew. st. 22.30; via Piraeus 26 Nov. gew. st. 22.30; via Piraeus 28 Nov. gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Oost Afrika, via Marseille/Aden 25 Nov. gew. st. 10.—; vliegdienst Engeland—Zuid Afrika 27 Nov. gew. st. 2.15. Zuid Afrika, via Southampton 25 Nov. gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost Afrika. Australische Statenbond, via Toulon/Napels i Nov. gew. st, 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw Zeeland, via Southampton/Cher bourg 23 Nov. gew. st. 19.10; via Southampton 24 Nov, gew. st. 6.via Toulon/Napels 26 Nov. gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10