gfl v.Empelen G.T(t.©arttunte 11M '1J11 Gravin Maritza |g AGENDA. De Bilt voorspelt- EEN GESCHENK? EEN BAROMETER STIENS GIERSTRAAT 27 ZANDVOORT HEEMSTEDE BLOEMENDAAL WOENSDAG 24 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Voor VULPENHOUDER nieuw of reparatie, Is D A N T U M A de zaak met reputatie ZIJLSTRAAT 90, HAARLEM, TELEF. 11161 (Adv. Ingez. Med.) Feestavond buurtvereeniging „Ravowiso''. Dinsdagavond gaf de buurtvereeniging „Ravowiso" (Raamgracht, Voldersgracht, Wil sons- en Sophiaplein) een feestavond in café restaurant Dreefzicht. De avond werd geopend door den voorzitter den heer "H. de Bruin, die namens het bestuur de vele aanwezigen welkom heette. Hij toonde zich verheugd, dat er zooveel leden van an dere vereenigingen gekomen waren en daar door hun belangstelling toonden. Hij wensch- te den aanwezigen een prettigen avond toe. De secretaris van de feestcommissie, de heer P. Brussé, sprak daarna eenige woorden van welkom, waarna met het officieele program ma een begin werd gemaakt. Allereerst trad op de conferencier-humorist Harry Durand, die met zijn liedjes en praat jes veel succes oogstte. Zoo'n conferencier geeft toch altijd aan een feestavond een bij zonder cachet. Hij moet zorgen voor stem ming, voor vroolijkheid. En dat de heer Du- rand hierin volkomen slaagde, zullen alle aan wezigen met ons eens zijn. Het volgend nummer beloofde veel. Op het programma stond vermeld: Hachij en Sincit, Japansche Antipode. Wij vonden dit nummer verreweg het minst geslaagde van den avond. Hachij toonde weliswaar dat hij zijn vak ver stond, maar door verschillende oorzaken kon ons dit nummer niet die voldoening geven, die wij ervan verwacht hadden. Het geheel klopte niet, en Hachij gaf dan ook tè duidelijk blijk van zijn ongenoegen! Hierna was weer de beurt aan Harry Durand, die ons nu vergastte op twee liedjes in den vorm van een brief.' Bij de eerste was het om de tranen van aandoening te doen (die niet te voorschijn kwamen!) en bij het tweede om tranen van het lachen op te wekken (die wel zeer dagelijk te voorschijn kwamen!) En toen kondigde Harry Durand ons „the spice of the program" aan. Polly en Molly, de rekenende-sprekende-tellende honden. Zoo waar zagen wij nu Hachij, nu in een zeer kleurig toilet, op het tooneel komen met twee hondjes, die volgens hemzelf een kruising wa ren tussclien een olifant en een sprihkhaan. Maar de hondjes vertoonden hun kunstjes. Of liever, Molly vertoonde haar kunstjes. Polly was te zenuwachtig en werd voor straf „naar huis gestuurd", een feit, dat met het oog op de leverworst, die Hachij in de hand hield, wel niet zal hebben meegewerkt om Polly te kal- meeren. Hoe het ook zij. Molly vertoonde ons haar kunsten. Zij keek op de klok, zei met een paar vroolijke .olafkens" hoe laat het was, telde op, trok getallen van elkaar af met een zekerheid en juistheid, die wonderbaarlijk was. Hachij had met dit bij uitstek geslaagde nummer wel zéér veel succes, dat niet voor een gering gedeelte aan hemzelf te danken was. Een voor treffelijk nummer! Na de pauze trad nog eens op, nu voor den- laatsten keer, Harry Durand, die de zaal weer liet schateren van het lachen. Met een Spaansche clown, Figaro werd het program ma besloten. Hierna werde zaal ontruimd, daar er tot diep in den nacht gedanst zou worden op de wer kelijk voor zoo'n gezelligen avond als deze uitstekende muziek van de Black Jokers onder leiding van den heer P. R. van Strien. Een feestavond die ongetwijfeld geslaagd is en waaraan bestuur, leden en introducés nog langentijd met plezier zullen terugden ken. EERSTE LUSTRUM O.O.V. Men maakt er ons opmex-kzaam op, dat de Overijsselsche Ontspannings vereeniging „O. O. V." die Zaterdag j.l. haar eerste lustrum vierd, niet den „Oosthoek" draagt. NED. PROT. BOND. Vrijdagavond houdt Ds. J. IJntema, Doops gezind predikant te Ha-a riem in het gebouw Berkenstraat 10 van de af deeling Haarlem- Noord van den Ned. Prot. Bond, een lezing over: „De beteekenis van het Vrijzinnig Pro testantisme, nationaal en internationaal." nn (Adv. Ingez. Med.) Heden: WOENSDAG 24 NOVEMBER Gem. Concertzaal: le Bonte Avond. 8.15 uur. Stadsschouwburg: H. T. C. voert X. IJ. Z op, 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Shall we Dance", gepi'olongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater: „Gravin Maritza"; door- loopende voorstelling van 1.30-5.30 en 7-11 u. Rembrandt Theater: Jubileum-programma: „Wee Willie Winkie" met Shirley Temple, 2.30, 7 en 9.15 uur. Ciixema Palace: „De geschiedenis begon 's nachts", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De fatale bruid", 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12. 2—5. 7—9 uur. Santpoort: Tentoonstelling van arbeids producten in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, 2—5 en 7—9.30 uur. DONDERDAG 25 NOVEMBER Broederkerk, Parklaan 34: Rede Ds. B. E. J. Bik. 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12. 2—5. 7—9 uur. Santpoort: Tentoonstelling van arbeids producten in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, 10.30—12.30, 2—5 en 7—9.30 uur. Jubileum dr. W. G. N. van der Sleen. Op 27 November 25 jaar doctor. Dr. W. G. N. v. d. Sleen. Zaterdag a.s., 27 November, zal het 25 jaar geelden zijn dat de bekende „zwerver" Dr. van der Sleen den doctorstitel verwierf. Hij promoveerde in de scheikunde op een proef schrift, dat de samenstelling van het duinwa ter in verband met den bodem behandelde en toonde reeds hierdoor, dat de praktijd des levens voor hem grooter aantrekkelijkheid had dan de „graue Theorie". Zijn studiën brachten hem in nauw contact met de geolo gie maar ook met het planten- en diei'enle- ven der duinen, waarvan hij toch van jongsaf als een der eerste volgelingen van Heimans en Thijsse een groote bewonderaar was ge weest. Met het verkrijgen van den doctorstitel zien we echter zijn studieleven pas beginnen. Hij publiceert zoowel lijsten van de fauna van onze kust, daar een 50-tal nieuwe soorten aan toevoegend, als de eerste uitgewerkte studie over zeespiegelrijzing, die de theorie van bo demdaling al spoedig doet verouderen. Wan neer hij Nederland op zijn duimpje kent, breidt hij zijn gezichtskring uit door reizen, eerst vooral door heel Europa, meest te voet of per fiets en natuurlijk kampeerende. Wan neer na oorlogstijd de vraag naar scheikun dig onderzoek vermindert, wordt hij leeraar in Natuurlijke Historie aan het Gymnasium te Haarlem en leerde zijn leerlingen veel maar weinig plant- en dierkunde zooals zijn oudleerlingen graag van hun geliefden do cent zeggen. In 1926 verliet hij het ondex-wijs om grootere reizen te gaan maken xiaar den Himalaya en verder. Hij zwierf met zijn vrouw door dit reuzengebergte en door heel Britsch Indië en begon toen in vollen ernst zijn le zingencampagne, die hem in binnen- en buitenland zooveel vrieixden en bewonde raars heeft bezorgd. De gave van het woord, een oog dat snel weet waar te nemen en te waardeeren, een hand, die met groote vast heid het geziene op foto en film weet vast te leggen, maken hem tot een der meest geziene sprekers van ons land. Zijn reisverhalen over Nederlandsch Oost- en West Indië, Chili, Bo livia, Peru, Ecuador, Canada en nu over Zuid- Afrika hebben velen duizenden aangename uren bezorgd. Hetzelfde kan gezegd worden van talrijke reisbrieven, die vooral versche nen ixx de plaatselijke pers en van enkele boe ken verhalen ook van zijn ï-eizen, zoo Vier maanden kampeeren in de Himalaya en Zwerftochten door Tropisch Britsch Indië, beide uitverkocht. Tot de kinderen wendt zich Jaap Langoor, vertaald naar Kaarton en tot de studeerenden een kleine Geologie vaix Nederland, die nog door menigeen geraad pleegd wordt. Zijn laatste werk „Canada" is juist verschenen en reeds is weer een nieuw over Zuid Afrika in de pen. Op het reispro- gramma staat een gezelschapsreis ïxaar Canada. Daarnaast heeft Dr. van der Sleen nog zijn scheikundig laboratorium meer speciaal voor wateronderzoek, hoewel bijv. onderzoek van boombast op kinine een der specialiteiten van zijn laboratorium is, zoodat hiervoor uit alle oorden der wereld, uit Duitschland, Engeland, Japan, Zuid Amerika monsters ter onderzoek worden toegezonden. Maar vooral Is hij nog de vaak geconsulteerde specialiteit op het ge bied van waterreiniging, van drinkwater en zwembaden. Hij is om zoo te zeggen in het waterleidingvak opgegroeid. Aan het wex-k van zijn vader heeft de Amsterdamsche Duin waterleiding zijn geperfectionneei'de zuive ringsinrichtingen te danken, het Rijksbureau van Drinkwatei-voorziening kon in de eex-ste jaren zijn onderzoekingen slechts beginnen in nauwe samenwerking met het Laboratorium van der Sleen. Thans nog brengt van Gend en Loos eiken dag kisten water uit alle deelen des lands naar het huis in de Leeghwater- straat. waar zooveel werk van allerlei aard verricht wordt. W. J. WAANING Maandag is te Haarlem Jn den ouderdom van 72 jaar overleden de heer W. J. Waaning, directeur van de Haarlemmeroliefabriek Gebr. Waaning Tilly aan de Doelstraat. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats heb ben Donderdag 25 November op Westerveld na aankomst va ntrein 11.41. BOEKHOUDER PLEEGT FRAUDE. Dezer dagen is bij een contx-öle aan het licht gekomen, dat er in de boeken van een rusthuis te Rotterdam onregelmatigheden voorkwamen. De zaak is direct verder onder zocht en weldra kwam vast te staan, dat de fraude reeds gedurende bijna twee jaar aan den gang is geweest. De politie is in de zaak gemengd, waarna de boekhouder van het i-ust- huis naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat is overgebracht, waar hij is opge sloten. De eerste onregelmatigheden moeten in het begin van 1936 zijn gepleegd, waarna gefin geerde boekingen regelmatig hebben plaats gevonden. Het totaal oixtbrekende bedrag beloopt eenige duizenden guldens, welke de boekhouder te eigen bate heeft aangewend. LOUPEN en LEESGLAZEN. W. KUIPERS Zn. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) Zwakken tot matigen veranderlijken wind, later uit Westelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, of betrokken, met waarschijnlijk eenigen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.6 m.M. te Warschau. Laagste 743.1 m.M. te Jan Mayen. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oosten over het vasteland breidde zich ook over Zuid-Scandinavië uit. in het geheele ge bied is de wind zwak met nevelig tot betrok ken lucht. In Noord-Duitschland ligt nog een vorstgebied, in Midden-Scandinavië bleef de vorst plaatselijk stx-eng. Het hooge drukgebied in het Westen op den Oceaan breidde zich over de Britsche eilanden uit, de wind is hier zwak tot matig, in het Noorden uit Westelijke, in het Zuiden uit Oostelijke richtingen. De lucht is nevelig tot zwaar bewolkt, in het Noorden valt regen, onder invloed van de naderbij ge komen en dieper geworden depressie, welke gisteren reeds bij Usland gesignaleerd werd. Behalve op IJsland en Noord-Schotland doet de invloed van deze depressie zich ook reeds langs de Noorsche kust gevoelen, waar de wind matig tot krachtig uit Zuidwest waait en waai- de bewolking toegenomen is. In het Zuidwesten, over. de Golf van Biscaye, ligt nog een depressiekern. welke haar invloed in West- Frankrijk doet gevoelen, waar de lucht ook betrokken is, met plaatselijk regen. Een uit- looper van deze depressie ligt over het Engel- sche Kanaal en oefent haar invloed ook in ons land uit waardoor ook hier het weer somber is met plaatselijk regen. De wind is verander lijk. Verwacht wordt, dat de wind later naar het Westen om zal loopen met nog nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken lucht en nog kans op regen. De tempe ratuur zal waarschijnlijk weinig ver anderen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 762 m.M. Stand van gister 763 m.M. Stilstand. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 8.10 uur; n.m. 20.37 uur. Sti-and bei-ijdbaar van 13.0018.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Bx-andweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. (Adv. ingez. Med.) V ondel- lento onstelline. Lezing van Dr. J. D. Bierens de Haan. De Vondel-tentoonstelling, die uitgaat van de Stads-Bibliotheek en Leeszaal, zal van 14- 20 December in de Raadzaal worden gehou den. Op Dinsdagavond 14 December om 8 uur zal Dr. J, D. Bierens de Haan te Aerdenhout een rede houden in de aula van het stedelijk gym nasium, daarbij ingeleid door den bekenden Vondel-kenner dr. J. F. M. Sterck. Behalve het materiaal der Stads-Biblio- theek heeft dr. M. Sterck zijn zeer uitzonder lijke Vondel-collectie ter beschikking ge steld van de tentoonstelling, terwijl ook het Teyler-museum, het Bisschoppelijk museum en de Koninklijke Bibliotheek te 's-Graven- hage medewerking hebben toegezegd. Een en ander belooft een waardige Vondel herdenking te Haarlem te worden. VEREENIGING VAN MAKELAARS IN HAARLEM EN OMSTREKEN. De afdeeling Haarlem van den Ned. Bond van Makelaars in onroerende goederen, as surantiën en hypotheeken, hield Dinsdag haar naj aarsvergadering in café Brinkmann alhier. In zijn openingswoord memore eerde de voorzitter de opleving welke ongetwijfeld reeds merkbaar is, terwijl de algemeene ver wachting was dat mede door het wederom normaal verstrekken vaix gelden op hypo theek het onroerendgoed-verkeer hiervan zijn gunstigen invloed zou ondervinden. Als lid van de Raad van beroep werd aan gewezen A. Th. Joosten, terwijl als plaats vervangend-lid S. C. v. Waalwijk v. Doorn werd benoemd. Als afgevaardigden naar de Bondsvergade ring, welke gehouden wordt op 11 December te Amsterdam, werden aangewezen de voor zitter en de 2e secretaris. Over verschillende punten van meer huis- houdelijken aard, zooals: tariefswijziging, woninggids enz. ontspon zich een levendige discussie. 476ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 24 November 1937 Hooge Prijzen 1500.— 15737 400.— 13257 200.— 5042 Prijzen van 20. 271 320 446 607 1465 1582 1646 1796 1991 2156 2263 2338 2398 2565 2648 2795 2982 3079 3194 3643 3957 4594 4656 4658 4689 4695 5104 5392 5529 5869 5878 6014 6048 6157 6416 6429 7077 7202 7438 7942 8054 8564 8987 9045 9172 9241 9460 9851 9976 10313 10454 10658 10709 10766 11001 11571 12027 12182 12243 12381 12490 12909 12924 1308° 13093 13179 13270 13366 13539 13692 13735 1376S 13837 13858 13918 14083 14619 14624 15139 15248 15309 15623 15890 16184 16566 16575 16773 16847 17721 17749 18057 18148 18246 18362 18420 18787 18850 Verbet, le klasse, 2e lijst: 6326 m. z. 6324. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. H. F. C.—Haarlem. Wij vernemen, dat Zondag 12 December, wanneer voor den K.N.V.B. een zoogenaamd „inhaalprogramma" wordt vastgesteld, voor het to urnooi om het kampioenschap van Haarlem aan de Spanjaardslaan de wed strijd H.F.C.—Haarlem gespeeld zal worden. JAARVERGADERING GEWEST NOORD-HOLLAND ZUID DER S.D.A.P. Het gewest Noord-Holland Zuid der S.D.A.P. heeft te Amsterdam zijn jaarvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer M. A. Reinalda, te Haarlem. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden beide goedgekeurd, evenals het verslag van de Statenfractie. Bij de be stuursverkiezing werden de voorzitter Reinal da, de secretaris Bouma en de penningmees ter Thomassen zonder tegencandidaten her kozen. Ook de andere bestuursleden werden zonder tegencandidaten herbenoemd, terwijl in de vacature mevrouw Barbiers te IJmuiden, die door verandering van werkkring had moeten bedanken, werd gekozen mevrouw v. d. Stijle te Haarlem. Zij verkreeg 90 van de 156 gel dige stemmen. Een stem was in blanco uitge bracht. Op mevrouw Pleysier te Hilversum waren 66 stemmen uitgebracht. Als vierde lid van de Partijraad, waarop het gewest door uitbreiding van het ledental recht verkregen had, werd gekozen Van Dok te Beverwij-k met 90 van de 144 geldige stem men die waren uitgebracht. L. van Hameien te Santpoort verkreeg 21 stemmen, Harting te Aalsmeer 15. H. W. Vliegen te Bloemendaal 13, Mieras te Zandvoort 7 en T. v. d. Heeg te Hilversum ook 7 stemmen. Mevrouw Barbiers werd dank gebracht voor het verrichte werk. De her J. v. d. Kieft heeft vervoteens over het werk van de Troelstraschool gesproken, terwijl tenslotte de secretaris Bouma de voor bereiding der Staten- en Gemeenteraadsver kiezingen van 1939 heeft ingeleid. Reclameclagen Kleine Hout straat N.Z. De paardentram in eere hersteld. De Kleine Houtstraat Vereeniging (Noord zijde) zal dit jaar weer bijzondere reclameda- gen houden (van 26 November tot en met 4 December)Bij aankoop van f 0.25 zal aan het publiek een bon verstrekt worden; 8 van deze bonnen geven recht op een vrijen rit in de oud-Haarlemsche paai-dentram.' De paardentram zal n.l. door de Kleine Hout straat rijden van 47 uur en van 810 uur des avonds. De ouderen die zich dié' tx-am nog herinneren en ook zij die de paardentram niet hebben gekend, zullen ongetwijfeld gaarne gebruik maken van deze gelegenheid. Hoe men dit denkbeeld wil uitvoeren? Men heeft van de W. A. C. O. (de West Friesche Autocar Onderneming) een vroegere Haarlemsche paardentram gehuurd, die te An- dijk- „gestald" is en veel voor reclamedoelein den-wordt gebruikt. Het bestuur van de Kleine Houtstraat Vereeniging N. Z., heeft dezen wa gen, die op een auto-onderstel zal worden gezet (er kunnen natuurlijk geen rails in het asphalt worden gelegd), en door twee paar den zal worden getrokken, flink laten opknap pen, zoodat hij er nu zeer toonbaar uitziet. De wagen is 61/2 meter lang en er kunnen 30 personen tegelijk in vervoerd worden. PROPAGANDA-AVOND CHR. JONGEREN. Op Donderdag 25 Nov. des avonds 8 uur hoopt de Chr. Jongeren Ver. een propaganda- avond te houden in de Nieuwe Consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk. Als sprekers zul len optreden de heer J. Vernhout en de heer G. Oversteege beiden uit Haarlem. Verder zal de avond afgewisseld worden met zang en muziek. Melkverstrekking op scholen. Ouders, verleent uw medewerking. In den loop van dit jaar werd een proef ge nomen met de verstrekking van melk tijdens de schooltijden aan kinderen, die de openbare school aan den Voorweg bezochten. Het resul taat van deze proef is zoo gunstig geweest, dat het gemeentebestuur heeft gemeend mede werking te moeten verleenen voor het ver strekken van melk aan leerlingen van alle scholen in de gemeente. Alle schoolbesturen zegden toe gaarne ge legenheid te willen geven om melk tijdens de lesuren te verstrekken. Het gemeentebestuur achtte het niettemin wenschelijk een bijeenkomst te beleggen, waarin voor schoolbesturen, hoofden van scholen, oudercommissies en schoolartsen nog eens mondeling zou worden uiteengezet het groote nut der melkverstrekking aan school kinderen. Deze bijeenkomst, welke onder leiding van den burgemeester op Maandagavond, 22 dezer heeft plaats gehad in het gymnastieklokaal der openbare school aan den Voorweg, werd door zeer velen bezocht, waaruit wel blijkt de groote belangstelling, welke voor deze aange legenheid bestaat. Na een uitvoerige inleiding van den burge meester, waarbij met genoegen werd gecon stateerd, dat zoovelen aan de uitnoodiging om deze vergadering bij te wonen hadden gevolg gegeven, werd het nut der melkverstrekking aan schoolkinderen, alsmede de wijze waai'op deze verstrekking in andei'e gemeenten reeds geschiedt, uiteengezet door een vertegenwoor diger van het Centraal Schoolmelkcomité te 's-Gi-avenhage. Uit de resultaten, welk met de melkver strekking aan schoolkinderen, zoowel in het binnen- als in het buitenland, zijn bereikt, blijkt duidelijk, dat groote voordeelen met de melkverstrekking, zoowel voor het kind als in het belang van het onderwijs, zijn te ver krijgen. Daarom worden alle ouders opgewekt hun schoolgaande kinderen straks mee te laten doen aan het drinken van melk op school. Op de uiteenzetting volgde een aangename discussie, waarbij duidelijk bleek, dat allen overtuigd zijn van het groote nut van het 'n Grote of kleine tuin geeft grote voldoening als CARL VAN EMPELEN 'm onder handen neemt, aanlegt en onderhoudt, terwijl de kosten meevallen. Jarenlange ervaring Geschoold personeel. - Prijs opgave vrijblijvend. Tuinbouwbedrijf BINNENWEG 18, Heemstede - Telef. 28080. (Adv. Ingez. Med.) verstrekken van melk aan schoolkinderen. De volle medewerking van schoolbesturen, onderwijzend personeel en oudercommissies is dus aanwezig. Thans nog de medewerking van de ouders ende zaak is gezond. Het schoolmelkcomité, dat zeer binnenkort zal zijn samengesteld, zal ter verdere regeling van deze aangelegenheid een beroep doen op den steun der ouders. Ouders, laat, in het belang van uw kinde ren, blijken, dat Gij gaarne uw medewerking verleent. ALG. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. De afd. Heemstede van de Vereeniging voor Bloembollencultuur hield een ledenver gadering, met als eenig punt der agenda be spreking voorstel tot afschaffing der beurs- belasting In zijn openingsrede deelde de voorzitter de heer Jos. M. J. Braam, het een en ander mede over de besprekingen door het bestuur der afdeeling gehouden met het hoofdbe stuur naar aanleiding van het voorstel der afdeeling om tot afschaffing van de beurs- belasting over te gaan, daar deze niet aan de vex-wachting (nl. door verlaging der contri butie groote toeneming van het ledental) had beantwoord. Uit bovengemelde besprekingen was ook voor het bestuur der afdeeling komen vast te staan, dat contributieverhooging, waarbij deze weer op het oude peil gebracht wordt, niet zoo gemakkelijk is en dat de gevolgen van deze stap dus ook gedragen moeten worden. Het bestuur wil de beursbelasting geen jaar langer handhaven dan noodig is en de opbrengst in geen geval anders dan voor de schulddelging besteden. Hoeweli verschillende leden wilden vast houden aan het eenmaal gedane voorstel, werd het volgende compromis-vcj&rstel in gediend en met groote meerderheid aange nomen. De afdeeling Heemstede stelt aan de Alge meene Vergadering voor te besluiten, dat de beursbelasting zoo spoedig mogelijk, uiterlijk binnen 3 jaren wordt afgeschaft en dat het bedrag, dat jaarlijks boven f 31.000 aan con tributie en beursbelasting tezamen ontvan gen wordt, aangewend moet worden voor extra aflossing van op de bezittingen der vereeniging drukkende schulden, boven het bedrag, dat tot nutoe daarvoor op de be grooting werd gevoteerd. Mocht aan bedoeld» bedrag deze bestemming niet worden ge geven, dan stelt de afdeeling vooa* tot in trekking van de beursbelasting te beslui ten. Dit compromisvoorstel zal, met een uit voerige toelichting aan het hoofdbestuur gezonden worden, ter behandeling op de a.s. alvmeene vergadering. Ter sprake kwaon ook nog de mogelijkheid om leden die geen direct belang hebben bij de beurs, dus geen handelaar of kweeeketr zijn, toch in de gelegenheid te stellen de bloemenkeuringen te bezichtigen. Hoewel men van meening was, dat Hieraan bezwaren wa ren, wegens de groote kans op ontduiking der beursbelasting, zegde het bestuur toch toe, dit bij het hoofdbestuur ter sprake te bren gen PROPAGANDA-AVOND TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond hield de afdeeling Bloemen daal en omstreken van de Kon. Mii. voor Tuinbouw- en Plantkunde een propaganda- avond In café Rusthoek. De zaal geleek een expositiezaal van bloe men en planten, zooveel inzendingen waren er. Ditmaal echter niet voor het puntenstel- sel, maar voor de te houden verloting ten bate van het fonds voor buitenlandsche ex- cursles. De voorzitter, Mr. J. D. van der Plaats sprak een welkomstwoord, speciaal tot den spreker, den welbekenden specialist op 't ge bied van dahlia's en lathyrus te Haarlem, den heer H. Carlée, die zoo bereidwillig was ge weest, een spreekbeurt te willen vervullen en zijn lathyrusfilm te vertoonen. De heer Carlée, daarna aan 't woord ko mende, deelde vervolgens 't een en ander mede over het tuinieren in 't algemeen en het toepassen van lathyrusversiering in 't bijzonder. Vervolgens zette de heer Carlée uiteen, welk een zorg er noodig is, om nieuwe soor ten te kweeken. Voortdurend moet er ge selecteerd wox'den en bij de zaadwinning ge waakt worden tegen terugslag. Maar nog duidelijker, dan "t gesproken woord, demon streerde de film, die daarna vertoond werd, de zorgen en moeiten, welke verbonden zijn aan de lathyruscultuur. Na de film kregen we nog een groote col lectie bloemen- en planten opnamen in kleurenfotografie, vervaardigd door den heer K. Hoogenboom. Men wist niet, wat er meer te waardeeren viel, de opnamen van losse bloemen, of die van bekende plekjes uit den Haarlemmerhout in de herfstkleuren en die van hoekjes op de Flora 1935. 't Was in één woord schitterend. Na een korte pauze werd begonnen met de bloemenverloting. De voorzitter van de ex cursie-commissie, de heer W. Beunder, sprak vooraf een woord van dank aan allen, die deze verloting hadden mogelijk gemaakt: het bestuur der afdeeling, door het afstaan van een avond, B. en w~. van Bloemendaal, door het geven van toestemming voor de verloting, de talrijke schenkers van de fraaie prijzen, enz. Vlotter, dan bij vorige gelegenheden, liep de verloting van stapel. En als al de loten geplaatst zijn geworden, dan heeft de excur siecommissie zeker alle reden tot tevreden heid, evenals de winnaars, die zich een mooie plant zagen toebedeeld. BURGERLIJKE STAND Bevallen: P. M. van der Horst-Grenzhauser, dochter. Ondertrouwd: Th. J. B. M. Westerwoudt en B. A. Israëls; G. H. Selhorst en A. M. de Boor- der. Getrouwd: A. A. Bredius en O. Subbotin; P. G. Rolvers en E. Berghaus Overleden: E. Smits, 74 j. echtg. van H. W. van Zomeren, wonende te Haarlem. J. de Wilde 56 j.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2