Opstand in Frankrijk voorbereid? THUS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Complotten en processen van ontevredenen in Frankrijk. WOENSDAG 24 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Fransche regeering doet mededeelingen over grootsch opgezet complot. Via de dictatuur naar de monarchie. isteravond heeft het Fransche ministerie van binnenland- scbe zaken het volgende communiqué gepubliceerd „Er is een waar complot tegen de republikeinsche instellingen ontdekt. Het onderzoek, dat is ingesteld door de nationale veiligheidspolitie en de prefectuur van politie, welke sinds weken een lofwaardige activiteit ont plooien, heeft voor het oogenblik ge leid tot de in beslagneming van een belangrijke hoeveelheid militair ma teriaal, dat voor een groot deel van buitenlandschen oorsprong was: ge weer-mitrailleurs, geweren, mitraillet- tes, revolvers, granaten, patronen, ontplofbare stoffen enz. Het onderzoek, dat verricht is in den zetel van de Hypotheekbank voor de Binnenscheepvaart, Welke gedele geerde administrateur de l'Oncle heet, een ingenieur van de scheepswerven Penhoet, heeft aan het licht gebracht dat men stond tegenover een geheime op militaire leest geschoeide organi satie, die een volkomen navolging was van het leger. Zij omvatte een staf met zijn bureaux en een geneeskundi gen dienst. De verdeeling der effec tieven in divisies, brigades, regimen ten, bataljons e.d., wijst er op, dat deze organisatie onbetwistbaar bere kend was op een burgeroorlog. De inbeslag genomen documenten toonen aan, dat de schuldigen zich ten doel hadden gesteld den republikein- schen vorm, welke het land zich vrij willig heeft gegeven te vervangen door een regiem van dictatuur, dat aan een herstel der monarchie zou moeten voorafgaan. Dit plan, een opstand te ontketenen was nauwgezet voorbereid. Bij de huiszoekingen heeft men met name materiaal ontdekt, dat bestemd was om vol- sche identiteitestukken te vervaardigen, een instructie voor het vervoer van wapens, in lichtingen over de openbare macht in het de partement van Seine-et-Oise en Seine-et- Marne, met de namen der officieren en het materiaal van regimenten, blanco formulie ren voor dienstorders, welke van de militaire bureaux ontvreemd waren, nauwkeurige ge gevens over de riolen van Parijs met daarop aangegeven de wegen, welke leiden naar de Kamer van Afgevaardigden, platte gronden der redactie-bureaux van linksche bladen en van de woningen van socialistische afgevaar digden, lijsten met namen van ministers en parlementsleden, die op het eerste sein zou den moeten worden gearresteerd, een dossier, dat gegevens bevatte om zich meester te ma ken van de remises der openbare vervoermid delen enz. Deze voorbereidingen zijn mislukt, dank zij de waakzaamheid der regeering, welke ver trouwen heeft in het land. De republikeinsche instellingen hebben niets te vreezen van de opstandige ondernemingen. Het onderzoek heeft reeds belangrijke resul taten opgelevefd. Het zal zonder onderbreking worden voortgezet. De handelwijzen der schuldigen zullen ge streng worden gestraft. Te dien einde zal he.t niet noodig zijn uitzonderingswetten te vra gen, daar de republikeinsche wetten voldoen de zijn om de veiligheid van het regiem te verzekeren. De regeering is zeker van zich zelf. Zij is in De vijf leden van liet Huis Hessen bijgezet. Plechtigheid te Darmstadt. Het stoffelijk overschot van de vijf leden der groothertogelijke familie van Hessen, die bij de vliegramp te Oostende om het leven zijn gekomen, is gisteren te Darmstadt onder groote belangstelling van bevolking en auto riteiten in een gemeenschappelijk graf bijge zet naast het hulsel van groothertog Ernst Lodewijk, die eenige weken geleden is over leden. Sneeuwstorm woedde in Amerika. Acht dooden in Nieuw-Engeland. In Nieuw- Engeland heeft de eerste zware sneeuwstorm van dezen winter acht men- schen het leven gekost. Op de met ijs bedekte wegen liep het verkeer in de war. Elders werd aanzienlijke schade aangericht. Ook in den staat New York is veel sneeuw gevallen. Volgens een bericht uit Ottawa zijn de we gen in Ontario door den zwaren sneeuwval onbegaanbaar geworden. Over een groote uit gestrektheid zijn de verbindingen verbroken. Op sommige plaatsen daalde de temperatuur tot 14 graden onder nul. EX-ABESSYNISCHE MINISTER MAG NIET IN KENYA BLIJVEN. Aan den vroegeren Abessynischen minister Tecle Hawariate is de vergunning geweigerd om na afloop van de drie maanden waarvoor i hem een voorloopige vergunning was verleend, in Kenya te blijven. Kanton zwaar gebombardeerd. Bom in het Italiaansche consulaat te Toengjau terechtgekomen. Naar Reuter uit Kanton meldt is deze stad heden twee keer gebombar deerd, eerst door vijf Japansche vlieg tuigen later door acht. Het Roode Kruis is op het oogenblik druk bezig de dooden en gewonden te bergen. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Nader meldt, Reuter, dat het aantal dooden op honderd geraamd wordt. Ook lieten de Japansche vliegtui gen een aantal bommen vallen op het eindpunt van den KantonKauloen spoorweg en op Toengsjan. Een hier van kwam bij het Italiaansche con sulaat terecht. staat iedere misdadige actie, welke tegen de republiek gericht is, weg te vagen en zij acht de Fransche democratie goed verzekerd." Nog meer arrestaties te wachten. De rechter van instructie heeft tegen vier personen, die uitgenoodigd worden uitlegging te geven over de zaak der „Cagoulards", be vel tot voorgeleiding uitgevaardigd. Behalve Le Maresquier betreft het drie per sonen, o.w. een vrouw. Gepantserde ruimten en onderaardsclie gangen. Het blad Ce Soir bericht nog, dat te Louve- ciennes een huiszoeking is verricht in een kasteel, dat heeft toebehoord aan Francois Coty, die eigenaar-directeur was van het blad Ami du Peuple. Deze huiszoeking maakt deel uit van het algemeene onderzoek inzake de „Cagoulards". Het blad verklaart, dat op zes tien meter onder den grond gepantserde ruimten zijn ontdekt alsmede oridéraardsche gangen ter lengte van honderden meters. De Paris Soir schrijft: Dinsdag werden per tinente mededeelingen gedaan omtrent vijf arrestaties, die de politie in het grootste ge heim in de zaak der „Cagoulards'" heeft ver richt. De namen der in hechtenis genomen personen zijn niet bekend gemaakt, doch men vraagt zich af, of onder hen niet de architec ten en aannemers voorkomen, die de verdach te ondergrondsche werken onder een groot pand in de Vendöme-wijk zouden hebben uitgevoerd. Frankrijk De spionnage-affaire van Nuningue. De speciale politie te St. Louis zet het onder zoek in de ernstige spionnagezaak van Nu ningue voort. De Duitscher Dengier, de leider der bende, was in Mulhouse uit Duitsche ouders geboren en had zijn nationaliteit be houden. De andere beklaagde is een Zwitser, wiens identiteit onbekend is. Dengier had po gingen in het werk gesteld een agent, die vroeger voor het z.g. „tweede bureau" werkte, in dienst te nemen. Deze bracht zelf inlichtin gen naar Freiburg en wist aldus de namen der andere spionnen op te sporen. Er zijn nog negen bevelen tot voorgeleiding uitgevaardigd. Dit zouden stille handlangers zijn. Engeland Fransche staatslieden spoedig naar Londen? In politieke kringen te Londen heeft men gisteravond te verstaan gegeven, dat binnenkort een bespre king zou kunnen worden gehouden tussclien de eerste ministers en de ministers van Buitenlandsclie Zaken van Frankrijk en Groot-Brittannië Men verzekert zelfs, dat de ambassadeur van Frankrijk Dinsdagavond door Eden zou zijn gepolst, terwijl de ambassadeur van Groot-Brittannië te Parijs zich bij Chautemps van dezelfde missie heeft gekweten. De Britsche minister-president zou, naar men zegt, er verlangend naar zijn persoon lijk contact te hebben met zijn Franschen collega Chautemps en Delbos zouden er aldus toe kunnen komen zich einde der week naar Londen te begeven. Indien deze ontmoeting tot stand zou ko men, zouden de staatslieden tal van kwes ties moeten onderzoeken: 1) De Duitsche eischen, -die Hitier aan Lord Halifax heeft uiteengezet ter gelegenheid van diens bezoek aan Duitschland: 2) Het Spaansche conflict. 3) De houding van Italië, en 4) De Ohineesch-Japansche vijan delijkheden. Het is onmogelijk reeds nu een bevestiging te verkrijgen van het initiatief dat het Brit sche kabinet ten aanzien van deze Fransch- Britsche bespreking wordt toegeschreven. Het is om deze reden waarschijnlijk, dat land het koloniale vraagstuk is, de Duitsche leiders dit in het bijzonder naar voren heb ben gebracht. Onder deze omstandigheden schij nen de indrukken, welke Halifax uit Berlijn heeft kunnen meenemen, indien men bedoelde parlementaire kringen mag gelooven, niet de hoop op directe onderhandelingen aan te moedigen. Zeker is, dat het Britsche kabinet, dat er heden over zal beraadslagen zich er over zal moeten uitspreken aleer men zal kunnen zeggen of de pessimistische indruk, welken men gisteravond heeft verkregen, gerecht vaardigd is. Roemenië Maniu weer op het politieke tapijt. De voorzitter van de Nationale Boeren partij, Mihalache. heeft zijn functie neerge legd. Als reden gaf hij op dat hij, nu het hem niet gelukt is, de partij aan het bewind te brengen, zich uit het politieke leven te rug wilde trekken. De vroegere partijvoor zitter, oud-ministerpresident Julius Maniu, is met algemeene stemmen tot zijn opvol ger benoemd. Bij de overneming van het voorzitter schap verklaarde Maniu, dat de partij het koningschap en het grondwettelijk regime zal blijven steunen. Italië Correspondent der Tribuna vraagt ontslag Havas meldt uit Rome, dat Scardaoni, de schrijver van het onlangs in de „Tribuna" verschenen artikel over de Fransch-Italiaan- sche betrekkingen, het blad een brief heeft gezonden, waarin hij om ontslag verzoekt. De brief wordt afgedrukt met een aantee- kening der redactie, waarin deze zich ver dedigt tegen de verdenking, dat zij Franseh- gezind is. en verklaart niet in het minst te rekenen op de minste loyauteit en goede trouw van den kant der Fransche bladen, „die steeds meer toonen, de noodzakelijke medeplichtigen te zijn van de ontbindende krachten, die de nationale en sociale orde in Europa en in de geheele wereld bedrei gen". Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv. Ingez. Med Doodgewaande keert in zijn woonplaats terug. Na een afwezigheid van 23 jaar. Elzasser verrichtte in Duitschland dwangarbeid. Na een afwezigheid van 23 jaar is Alfons Bientz, een bewoner van den Elzas, bij zijn familie, die hem reeds dood gewaand had, te ruggekeerd. zoo meldt het A. N. P. Bientz, die ingelijfd was bij het Duitsche leger, werd hij het uitbreken van den wereld oorlog uit zijn woonplaats Riedesheim naar het Russische front gezonden, waar hij heeft meegevochten totdat hij met een hoofdwonde aLs dood op het slagveld werd achtergelaten. Zijn papieren werden ingeleverd bij den be velvoerenden officier, en toen Elzas-Lotha- ringen na den oorlog'weer in het bezit kwam van Frankrijk, werd Bientz officieel op de doodenlijst geplaatst en ontving zijn moeder een staatspensioen. Met uitzondering van een getrouwde zuster zijn alle familieleden in den loop der jaren overleden. Door bemiddeling van den Fran schen consul-generaal te Leipzig vernam zijn zuster tot haar verbazing, dat haar broeder nog in leven was. Nadat aan verschillende for maliteiten voldaan was, is. Bientz nu weer „levend verklaard" en naar zijn woonplaats teruggekeerd. Bientz heeft zijn leven te danken aan dood gravers, die bemerkten, dat hij nog in leven was en hem naar een hospitaal lieten vervoe ren, waar hij een operatie onderging aan den schedel. Na hersteld te zijn trachtte hij twee maal tevergeefs te ontvluchten. Hij werd ver oordeeld tot twintig jaar dwangarbeid. Na een hongerstaking in de gevangenis te Leipzig lichtte een hem behandelend geneesheer daar het meest op den voorgrond tredende [eindelijk den Franschen consul-generaal om vraagstuk tusschen Engeland en Duitsch- trent het geval in en werd Bientz vrijgelaten. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Wel, jongens en meisjes, jullie ziet, dat alles weer op zijn pootjes is terecht gekomen. Maar denken jullie nu asjeblieft niet, dat de avon tuurlijke Thijs er mee ophoudt! Nee hoor, niks daarvan. Hij beleeft samen met oom Mopperniet en Sim en Dickie nog veel spannende avonturen. Ja, wat ik zeggen wilde over Dickie, hij heeft zooveel groeten ontvangen en hij laat jullie hartelijk bedanken, hoor. Erg lief van jullie, om zooveel te schrijven! Maar, zooals ik al zei, hij gaat weer met de anderen meeen beleeft nu een avontuur, zóó spannend, zóó angstig.... maar ho! Ik verklap niets meer. Jullie moeten het maar goed volgen. Er komen gevechten met booze hondendra kenbrrr, ik ril, als ik er aan denk. Zullen jullie goed lezen? Jullie zien hier de familie thuis zitten. Ze zitten rustig te praten en vermoeden niet, dat een ander avontuur wacht En zoo begint het volgende avontuur van Thijs: DOOR DIK EN DUN! De sensationeele ontdekkingen van de geheime politie. Tardieu's steun aan de la Rocque. Een bizondere correspondent schrijft ons uit Parijs d.d. gisteren: E aard van den Franschman is spotziek en twijfelmoedig. Hij is geneigd de berichten over het wroeten van extre misten niet al te zwaar te tillen. Velen zijn het eens met het Kamerlid, dat in de gangen van dit labyrinth den minister van binnenlandsche zaken aanklampte met de ironische vraag het was iemand van de oppositie hoeveel hem dat wel gekost had, die samenzwering op touw te zetten. De heer Marx Dormoy antwoordde slag vaardig, met dit doel een aanvullend crediet te willen vragen. Nederlandrchen ooren klinkt dit vreemd, zelfs voor wien de humor in het woordenspel niet ontgaat. Liderdaad staat de Fransche veiligheidsdienst voor speciale vraagstukken. Zooals de geneeskundige wetenschap soms een ziekte bestrijdt door het wekken van een hooge koorts, zoo deinst de Fransche recherche, in dit land niet alleen, er niet voor terug zich van zgn. agents-provocateurs te bedienen. De ze kunnen opdracht hebben, een complot te smeden bij wijze van een mijn, die soms ver keerd springt. Duistere elementen komen dan in de verleiding hun diensten zoowel aan den ordedienst als aan zekere misdadigers aan te bieden. Voor den besten betaler zijn ze veil. Deze „dubbele agenten" hebben veel kwaad ge sticht, maar de instantie, die met het behoud van de rust is belast, schijnt er niet buiten te kunnen. Op het goede oogenblik. Moet daaruit worden opgemaakt, dat zij deze wijd vertakte samenspanning heeft opgebouwdNeen. Wèl koos ze het oogen blik om ze aan de groote klok te hangen. Dat is natuurlijk niet zoo eenvoudig. Men kent den ijver van de Fransche couranten in dit op zicht. Nu weer heeft de politie gezegd, door voorbarige onthulling van die „carbonari" ver rast en gehinderd te zijn. Het is best mogelijk dat sommige deelgenooten erdoor gewaar schuwd werden en zich uit de voeten konden maken of compromitteerende papieren konden vernietigen. Op het oogenblik zoekt men nog de leiders, evenals de geldschieters en ook het doel van de beweging is nog onbekend. In elk geval zijn deze relazen de regeering te stade gekomen. Vlak vóór de wedersamenkomst van de Kamers werden ze wereldkundig. De inspec teurs van politie kregen een veer op den hoed na de afgeloopen maanden bij het zoeken naar de daders in zake moorden, ontvoeringen en bomaansla gen gefaald te hebben. Verder heet het dat de overheid een agitatie van anar chistische zijde op het spoor gekomen was. Om zich tegen die plannen te kunnen wapenen boden de „cagou lards" haar een welkome gelegenheid. Als zoodanig stonden al de drïe bekend, die eenige maanden geleden werden gevangen ge nomen. Ze aapten de Ku Klux Klan na en ontleenden den naam aan zwarte monniks mantels. Vooral het Elysée en het departe ment van binnenlandsche zaken, waar ook de recherche haar hoofdkwartier heeft, worden streng bewaakt. De geheime kelders. Deze in het geheim werkende extremisten hebben zich een soortgelijken naam gegeven. Zij wilden vooral op de kinderlijke verbeel ding werken. Jeugdige lezers kennen het roo- vershol van Pietje Bell en zijn vrienden en anderen kunnen zich dit te binnen brengen. Weliswaar zijn de schuilkelders, door deze maffia ingericht, minder onschuldig. Men heeft gelezen van de duizenden patronen, de honderden geweren en uurwerkgranaten, die er binnen betonnen wanden gevonden wer den. Verder waren er lokalen voor gevange nen en gewond enverpieging. Bij deze ontdekkingen ontbrak het evenmin aan dwaze voorvallen. Eerwaarde burgers, zooals die antiquair in de buurt van het Lu xembourg, bleken hun kamers vol met wa pens en munitie te hebben. Men weet, dat het onderzoek het heele land betreft. Het eerste gold Dieppe. Het breidt zich uit als een olie vlek en naar verluidt zijn clandestiene radio- zendei-s ontdekt. Maar vooral zijn we geschrok ken van de bommen, die na een zekeren tijd ontploffen, evenals van militaire patronen. Want de eerste moeten gediend hebben voor het in de lucht laten vliegen van de huizen, waar werkgeversvereenigingen hun bureaux hadden, en van de laatste werden er voor de deur van generaal Pretelat, ex-commandant van de stad Parijs, gevonden. Daaruit volgt al, dat het zotteklap zou zijn zich met de uitdrukking „kinderwerk' van dit gevaarlijke spel af te maken. Blijkbaar hebben we met despera do's te doen, die door den onwil van Vuurkruisen, Action Francaise enz. om handelend op te treden tot de „directe actie" gedreven werden. Be oogden zij den republikeinschen staatsvorm omver te werpen? Was het hun erom te doen een opzienbaren deir slag te slaan, hetzij door de ontvoe ring van een leidend personage of het opblazen van een openbaar ge bouw Het is de vraag, of de eedgenooten zelf op de hoogte waren. Zoo was het mogelijk een hunner te spreken te krijgen. Hij ontkende niet met den loop van zaken ontevreden te zijn. Voor de rest stelt hij het voor, alsof die wapens voor het rechtsche Spanje bestemd waren. Heeft het Fransche Volksfront den mannen van Barce lona geen krijgstuig verschaft?" Maar die in gegraven lokalen, getruqueerde wanden, zich geheimzinnig openende deuren„Daar- rnee hebben we naar den wensch van de over heid gehandeld; de Parijzenaars beschikken over veel te weinig schuilplaatseix tegen luchtaanvallen; zoo lang hebben wij ze voor het bewaren van die voorraden bestemd Door De Ia Rocque teleurgesteld. Evenals in Nederland is het verbod van weerkorpsen of burgeraiilities met dat van uniformen samengegaan. Het een noch het ander was den heethoofden naar den zin. Door De la Rocque en anderen teleurgesteld, hebben zij behalve dat materiaal militaire equipementstukken bijeeengebracht. Het is opvallend, dat de kleur daarvan konings blauw is. Daaruit mag niet worden afgeleid, dat de bekende partij van Maurras hier ach ter zit; deze is de romantische groeistuipjes te boven. Veeleer kanten nu de ontdekte on ruststokers zich tegen de zachte heelmeesters die, meenen zij, ook in de politiek stinkende wonden maken. Om burgeroorlog of een Putsch moest het hun te doen zijn. Vroeger hadden andere organisaties zich dit tot taak gesteld. Die van de Croix du feu is het meest bekend geworden. Zij omvatte oorspronkelijk degenen, die in de vuurlijn het legioeix van eer verworven hadden; later is ze tot hun zoons en anderen uitgebreid tot het onderhouden van den geest, die aan het front heerschte. Als een liga, niet als een politieke partij werd ze opgezet. De militaire discipline herleefde er en de hoofdman was overste De la Rocque. Hij en de zijnen meenden een zen ding te vervullen door zich schrap te zetten tegen de huns inziens ontbindende klach ten van uiterst links. Opmerking verdient, dat ze zich niet tegen de Joden richten, al vindt men uiteraard heel weinig Joden in die gelederen. Tardieu en de oud-strijders. Het Staviskyschandaal was een kolfje naar hun hand. Tegen de „wormstekigen" van toen voerden zij een actie gelijk die van Degrelle in België. Zij vonden de Camelots du Roi, de Jeunesse patriotique en andere groepen naast zich. Eiken avond werd toen in de buurt van het Kamergebouw gemanifesteerd. Chiappe, de toenmalige prefect van politie, wist de woelige jongelui in toom te liouden. Zoo goed was ondanks alles de verstandhouding met de politie, dat een avond dat het regende Pujo, hun aanvoerder Chiappe verwittigde, dat de politie wel kon inrukken; er zou geen herrie gemaakt worden. Onder aanstichten van niet-gewapende oudstrijders kwam het 6 Februari 1934 tot de bloedige botsing op de Place de la Concorde. De mannen werden op weg naar het paleis, waar de Kamer vergaderde, gestuit. Tardieu's verwachting is toen vei-ijdeld, dat de Vuur kruisen van leer zouden trekken. In die stem ming onthield hij zijn verderen geldelijken steun aan De la Rocque. Naar zijn zeggen had hij dezen voor een totaal van ongeveer 260.000 francs uit de geheime fondsen voor de regee- ringspropaganda uitbetaald. Stellig was het een zwakte van De la Rocque erom gevraagd en ze aangenomen te hebben. Tardieu meent, dat hij ze te eigen bate besteed heeft. Dit is onbewezen, al schijnen de boeken van de par tij er geen spoor van te bevatten. Maar de eigenlijke schuldige is naar veler meening de instelling zelf, volgens het spreekwoord, dat de gelegenheid den dief maakt. Met dat al zijn de geruchtmakende processen voor De la Rocque en de zijnen uitermate pijnlijk ge weest, al speelde Tardieu er een nauwelijks minder weerzinwekkende rol. Over eenige da gen worden ze hervat. iADIC. PROERANMA DONDERDAG 25 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonplaten. 2.00 Hand- werkuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Arnhem's Strijkkwartet en gramofoonplaten. 6.15 Gra mofoonmuziek. 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerieën vanwege de Natio naal Christ. Onderwijsvereeniging. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SiOS-be- richen. 8.15 Gramofoonmuziek 9.00 „Activee- ring van gemeenteleden", causerie. 9.30 Am- sterdamsch Salonorkest (10.00—10.05 Berich ten ANP. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. .00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Het Om roeporkest en solist. Lx de pauze: Declamatie. 12.45 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Zang en piano. 300 Knipcursus. 3.45 Orgelspel. 4.00 Voor zieken en thuiszitten den 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Voor de kin deren. 5.30 Het Omroeporkest. 6.30 Sportpraat- je. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansor- kest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Reportage schaak match. Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 De Twilight Serenaders. 9.00 Leidsch Dameskoor. 9.20 Reportage Schaakmatch. 9.30 Gramo foonmuziek. 9.45 Het Concertgebouw-orkest. 10.45 Reportage Schaakmatch. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-dansorkest. 11.4012.00 Orgelspel. DKOITWICH 1500 M. 11.2511.45 en 12.05 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Trocadero-Cinema-Oi-kest. 1.352.20 Gra mofoonmuziek. 3.10 „The Black Hand", cau serie. 3.25 Gramofoonmuziek. 3.35 Het Stede lijk Orkest van Bournemouth, en solist. 5.05 Causerie „Some Suggestions for the Broader Figure. 5.20 J Jack White en zijn Collegians. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie „Books I read twice". 7.00 Orgelspel. 7.20 De BBC-zangers. 7.50 Jack Jackson en zijn Band mmv. solisten. 8.20 Variété-programma. 9.00 Causerie „Men Talking". 9.20 Berichten. 9.40 Het BBC-Thea- ter-orkest. 10.30 Kerkdienst. 10.40 Het Kutcher Strijkkwartet. 11.15 Billy Cotton en zijn band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS 1500 M. 7.50, 9.10, 10.40 en 11.20 Gi-anxofoonmuziek. 12.40 W. Cantrelle-Orkest en zang. 3.20 en 4.20 Zang. 7.50 Pianovoordracht. 8.35 Gi-amofoon- muziek. 8.50 Nationaal Orkest. 10.50 Gramo foonmuziek. 8.50 Nationaal Orkest. 10.50 Gra mofoonmuziek. KEULEN 456 M. 5.50 Plietz-Maxko-orkest. 7.50 E. Börschel's orkest. 8.50 Pianovoordracht. 9.20 Volksliede- renconcert. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Stedelijk orkest van Coblenz. 1.35 L. MalachowskFs orkest. 3.20 Omroep Amusementsorkest. 5.20 Solistenconcert. 6.30 Omroeporkest. 7.20 „Un dine", opera. 9.50—11.20 Rehfeld-orkest, bala laika-orkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Zang. l.OOSa- lonorkest. 1.30 Omroepdanorkest. 1.50 Zang 2.002.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Salonorkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.23 dito. 8.20 Omroep- dansorkest. 9.20 Om roepsymphonie-orkest en declamator. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Het Omroeporkest. 8.20 Berichten. 8.35 Vervolg concert. 9.20 Berichten. 9.50 Piano voordracht. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 O, Joost en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6