AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 24 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 10 IAAT/IE RERICilïEN Lilian Harvey naar Amsterdam. De bekende filmster Lilian Harvey zal Vrij dagavond de gala-voorstelling ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Rembrandt- theater te Amsterdam, ter gelegenheid waar van de Nederlandsche première zal plaats vinden van haar nieuwe film „Fanny Elssler", persoonlijk bijwonen. Zij arriveert Vrijdagmiddag per vliegtuig uit Berlijn, te 3.10 uur op Schiphol en zal haar intrek nemen in het Amstel Hotel. Iilian Harvey zal twee dagen in ons land blijven. Verduistering van 40.000. AMSTERDAM, 24 November. De straf zaak. die eenige weken geleden voor de recht bank werd behandeld en toen wegens de vol komen onverwachte bekentenis van de twee verdachten, een 47-jarige handelaar en een 52-jarige timmerman, beschuldigd van ver duistering van ruim f42.000 ten nadeele van den boedel, waarvan zij executeurs-testamen tair waren, werd geschorst, is heden door de rechtbank voortgezet. De Officier van Justitie mr. De Muinck Keizer requiereerde wegens meineed en het doen van valsche op gaven tegen beide verdachten een ge vangenisstraf van een jaar. VOOR DEN KANTONRECHTER Onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Een Haarlemsehe magnetiseur had zich hedenmorgen voor den Haarlemschen Kanton rechter te verantwoorden, wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde. Hij had op verschillende tijdstippen in den loop van dit jaar een 37-jarige dame behandeld, die reeds ge ruimen tijd lijdende was aan ischias. Deze dame had, naar zij op een vraag van den kantonrechter mededeelde, zich sinds haar 20-ste jaar nooit zoo goed gevoeld als na de behandeling door den magnetiseur. Verder vertelde deze dame, dat zij onder be handeling was van haar huisarts en van een specialist. Deze behandelingen waren voort gezet, en de magnetiseur had haar nooit aan gespoord, daarmee op te houden of de medi cijnen, die zij haar voorschreven, niet in te nemen. Op een vraag van de Ambtenaar van het O.M. verklaarde verd. verder nog, dat verschil lende medici hem soms patiënten toesturen. De Ambtenaar van het O.M. wees er in zijn requisitoir op, dat er een onderscheid gemaakt moet worden tusschen kwakzalvers en men- schen, die een natuurlijke gave schijnen te be zitten, die hen in staat stelt met succes pa tiënten te behandelen, waar de medicus geen resultaat bereikt. Deze magnetiseurs kunnen heel goed werk verrichten, doch het gevaar Is, dat zij niet altijd hun eigen kracht kennen, waardoor hun werk soms nadeelig kan worden voor den patient. Er zijn inderdaad gevallen, waarin docto ren de hulp van een magnetiseur inroepen, of althans hun patiënten daarheen verwijzen. Ook verd. staat hier gunstig bekend, en spr. wilde hem niet als kwakzalver beschouwen. De Wet beschouwt het magnetiseeren even wel als onbevoegd uitoefenen van de genees kunde, zoodat hier een veroordeeling moest volgen. Gelet op alle omstandigheden, requi- reerde spr. een boete van f 50, subs. 25 dagen hechtenis. Verdachte hield vervolgens een uitvoeris pleidooi, waarin hij betoogde, dat zijn han delingen niet als uitoefenen van de genees kunde zijn te beschouwen. Hij heeft geen diagnose gesteld, geen medicijnen verstrekt en verder ook geen invloed uitgeoefend op de, tijdens zijn behandeling voortgezette behan deling door den medicus. Bovendien heeft hij dit werk niet buiten noodzaak verricht. De patiënte had ondervonden, dat de behandeling door den geneesheer geen resultaat oplever de. Zij heeft zich toen tot hem gewend en-bij zijn behandeling wel baat gevonden. Verd. wees er verder nog op, dat verschil lende geneesheeren hun patiënten naar hem toe sturen en was van meening, nuttig en heilzaam werk te verrichten. Op grond daar van verzocht hij ontslag van rechtsvervol ging, subs, veroordeeling, zonder oplegging van boete, of een lichte boete. In zijn repliek wees de Ambtenaar er nog op, dat de wet de behandeling door een mag netiseur wel beschouwt als het uitoefenen van de geneeskunde. Verder was hij van mee- ning, dat hier geen noodzaak aanwezig was geweest in den zin van de wet. Spr. wilde de successen, waarvan verd. verschillende ver klaringen had getoond, niet bestrijden, doch door oplfiïging van een lage boete zou de Ju stitie een door de wet verboden handeling sanctionneeren, wat niet op haar terrein ligt en bovendien ongewenscht is. Spr. had reeds een lage boete gevraagd en persisteerde bij zijn eisch. Na dupliek van verdachte veroordeelde de Kantonrechter hem tot f25 subs. 10 dagen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 November. Ondertrouwd 24 November: F. Edam en A. C. Jordan; P. G. Th. Bos en J. A. van der Spek;; G. Zeeuwe en J. C. Bekooij; A. K. Gerlach en I. Steïnhaus; A. Bel en R. Zonne veld; P. J. Zandberg en A. Numan: K. Ver meulen en A. M. Heitmann; C. Zwart en C. E. Spronk. Getrouwd 24 November: J. van Exp en C. Th. J. Erkens; F. L. Roozen en G. M. M. von Weijhrother; L. Koper en V. Schipper; J. P. Chr. C. Pielage en H. M. J. van Paradijs; B. Fennis en N. Koelemeijer; W. Wolleswinkel en J. Sluijter; R. van Zandwijk en W. C. Oskam; A. Klein en T. Wijkstra; U. Scholten en A. Chr. ter Bnxggen; M Timmerman en H. G. Meijer: J. P. J. Zillesen en Chr. E. van dei- Meer; W. de Ridder en H. Hesseling; A. P. Jansen en A. M. van Gemert; L. N. J. Twee- huijsen en A. W. Heus; J. J. Vei-zijlenberg en M. E. Smal. Bevallen 20 November: J. G. Ruttede Wildt, d. 22 November: M. G. StegemanEnde, d.; 23 November: M. C. v. d. BergMarcelis, d.: J. van Oosterumvan Dorp, d.; T. J. FriedmannVisser, d.; G. Molv. Wermes- kerken, z.: J. H. v. WetterWielart, 2 z.; M. J. van Kimmenaedev. Eeken, z.; Overleden 22 November: G. KroonHaan 48 j., Haze^cterslaan: D. C. M. L. de Bordes Boellaard, 73 j-, Bosch en Vaartstraat; W. J. Waaning. 72 j., Raamvest; J. Gerringa— Amesz, 43 j.. Voorduinstraat: 23 November: p. Z. Laan, 57 j.. Jansstraat: C. de GraafMuste. 47 j., Olmenstraat; R. L. E. VeisLehmann, 49 j., Schoterweg. KERSTMAN WORDT DIT JAAR IN MELBOURNE GEWEERD. MELBOURNE, 24 Nov. (Reuter). In de winkels van Melbourne mogen dit jaar geen Kerstmannetjes aanwezig zijn, zooals anders het gebruik is. De reden is, dat er een ernstige epidemie van kinderverlamming in de stad heerscht, welke reeds 901 kinderen heeft aan getast, van wie 52 gestorven zijn. Men vreest, dat de aanwezigheid van den Kerstman, waar door uiteraard groote groepen kinderen wor den aangetrokken, tot uitbreiding van de ziekte zal leiden. Winkelsluiting. Ontheffing der bepalingen met de feestdagen. Op de werkdagen in het tijdvak van 25 No vember tot en met 4 December a.s. mogen alle winkels tot 10 uur n.m. voor het publiek ge opend blijven. Op de Zondagen 28 November en 5 December geldt de Zondagsche regeling en zijn derhalve geen afwijkingen toegestaan. Op de Donderdagen 25 November en 2 De cember moeten de kappers- of barbierszaken, voorzoover betreft het verrichten van kappers- of barbierswerkzaamheden, na één uur ge sloten zijn. Deze ontheffing geldt de winkels in de ge meente Haarlem. Prof. Van Rooy overleden. Prof. di*. A. H. M. J. van Rooy, rector mag nificus der Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam, die gisteren te Nijmegen vertoefde om de Vondelherdenking in de R.K. Univer siteit bij te wonen, plotseling ongesteld werd en naar het Sint Canisiusziekenhuis moest worden vervoerd, is daar hedenmiddag over leden. Prof. van Rooy heeft te Haarlem een verlos kundige kliniek gehad. DIE JAHRESZEITEN. Het bestuur der R.K. Oratoriumvereeniging te Haarlem, verzoekt ons mede te deelen, dat In de radiogidsen der verschillende omroepver- eenigingen bij de aankondiging van het con cert op 26 November as. een fout is ingeslo pen. De baspartij zal nX niet worden ver tolkt door Willem Ravelli, maar door Hermann Schey. Vereeniging Dante-Alighieri. Prof. Rosanelli over Ada Negri. Prof. Rosanelli begon met een korte uiteen zetting te geven van de fin de siècle sfeer, waarin Ada Negri leefde en waarvan zij den invloed zoo merkbaar ondervindt in haar eer ste bundels. Dit jeugdwerk bevat nog vele weerklanken der groote Italiaansehe dichters der negentiende eeuw, maar dan wordt Ada Negri zich bewust van den nood der armen om haar heen, van de arbeidersklasse in het bijzonder en met de onstuimigheid van de jeugd spiegelt zij hen een toekomst voor van geluk. Deze verzen zijn soms nog wat ge zwollen, toonen een gebrek aan techniek en ervaring, maar reeds dragen zij de kiemen in zich van het latere, rijpe werk. In den bundel „Tempeste" dringt de dich teres door tot de kern van haar eigen inner lijk wezen, de liefdesdrang stelt haar voor de keuze van een huwelijk, of het toegeven aan een liefde, die haar maatschappelijk in een onwettige positie zou plaatsen. Zij kiest het huwelijk, waarin zij de natuurlijke bekroning vindt in het moederschap. Doch wanneer de eerste, allesoverheerschende vreugde over de geboorte van haar dochtertje voorbij is, komt zij tot de bittere overtuiging dat haar huwe lijk een mislukkig is. Zij verlaat haar echtge noot. In de verzen uit „Dal Profoxxdo" en „Esilio" uit zij haar ontgoocheling. Later in het boek „Mara" zijn wij getuigen van een koi-te, lichtende liefdes-periode, maar dan met het naderen van den ouderdom herstelt zich het evenwicht en brengt zij haar meest harmonische verzen voort, volmaakt van vorm. Nu is zij in staat zich boven haar on derwerp te verheffen; de woelige, na-oorlog- sche maatschappij ontvouwt zich voor haar, doch zij beschouwt het leven thans in rust en sereniteit. Ada Negri aldus prof. Rosa nelli is niet alleen een groote, begaafde dichteres, maar het type der Italiaansehe vrouw, gezond naar lichaam eix geest, die niet- met mannelijke doortastendheid optreedt om tegenspoed te keeren, doch haar kracht vindt in het vrouwelijk gevoel. Pi-of. Rosanelli verwees herhaaldelijk naar tallooze andere vrouwelijke auteurs en noem de de handelswijze en gedragslijn, die Engel- sche, Russische of Fransche vrouwen in het zelfde geval zouden hebben gevolgd. Dit noopte de presidente, mevrouw Van der Vel den-Vygh om in haar slotwoord te vragen: Wat zou Ada Negri gedaan hebben, indien zij een Hollandsche was, inplaats van een Ita liaansehe vrouw? WISSELKOERSEN. Londen 8.99 1/8 Berlijn 72.70 Parijs 6.11 1/4 Brussel 30.58 Zwitserland 41.62 Kopenhagen 40.10 Stockholm 46.45 Oslo 45.15 New-York 1.79 23/32 Praag 6.34 1/2 Amsterdam, 12 uur. Londen 8.99 7/8 Berlijn 72.72 Parijs 6.11 3/4 Brussel 30.61 Zwitserland 41.63 New-York 1.79 13/16 Amsterdam, 10.15 uur. MARKT WOERDEN. Aanvoer 241 partijen kaas: met rijksmerk le kw. f 28—f 29; met rijksmerk 2e kw. f 26 tot f 27. Handel: matig. VEEMARKT. Amsterdam. 24 Nov. 1937 Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 206 vet*e kalveren: le kwaliteit 65—75 2" kwaliteit 55—64, 3e kwaliteit 48—54 per K.G. levendgewicht. 34 nuchtere kalveren 8—13 per stuk. 97 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 74—75, zware varkens 7374. vette varkens 72—73 per K.G. slachtgewicht. Uit Haarlem's Gemeenteraad Heden, Woensdagmiddag, vergaderde de Raad van Haarlem Voorzitter: Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, burgemeester. Nieuw schoolgebouiv in het Florapark? De afdeeling Haarlem van Volksonderwijs heeft een adres tot den gemeenteraad gericht waarin zij met aandrang verzoekt, school 17 aan de Wilhelminastraat no. 43 a te ver plaatsen en daarvoor te bouwen een nieuw schoolgebouw op het terrein van de Haarlem sehe Schoolvereeniging aan het Florapark te Haarlem. De heer van Dam (V.D.) drong aaix op een spoedige beslissing over zijn voorstel van een nieuwe school in het Zuiden der stad te bou wen. De heer Boes (V.D.) wethouder, zei, dat B. en W. reeds meer dan een jaar met deze zaak bezig zijn. Er zijn evenwel verschillende moei lijkheden die eerst overwonnen moeten wor den. In een volgende raadszitting komt een voorstel van B. en W. Misschien zal het. dan noodig zijn de villa die nu in het Florapark staat, af te breken. Melkvoeding op de scholen. De heer Wolzak (A.R.) vroeg, in verband met het adres van de melkhandelaren om geen melk op de scholen te vei*strekken) of B. en W. inderdaad het voornemen hebben melk aan de schoolkinderen te verstrekken. De heer Van Tetering (r.-k.) vroeg of er nog een voorstel van B. en W. over de melkvoeding komt. De heer Boes (v.-d.), wethouder, zei, dat er nog niets gebeurd is. Het gemeentebestuur zal geen geld voor de melkverstrekking ge ven. de melk wordt gegeven door het Zuivel- bureau. Het is de vraag of de Raad beslissen kan of die melkverstrekking op de scholen al of niet zal geschieden. Er is 'gebleken dat ouders van 9000 kinderen zich bereid verklaard heb ben aan die melkverstrekking deel te nemen. Het bezwaar van de melkslijters geldt alleen dat zij buiten die melkverstrekking gehou den zouden worden. Maar daarover is nog geen beslissing genomen. De heer B ij v o e t (r.-k.) drong er op aan. dat de zaak in elk geval in den raad ge bracht zal worden. Van de 16000 schoolkin deren zullen slechts 9000 kinderen aan de melkvoeding deelnemen. Wordt er aan de kinderen zelf geen pressie uitgeoefend op de ouders die tot nu toe geweigerd hebben aan de melkvoeding steun te geven? Het geldt hier het organiseeren van iets op school wat een blijvend karakter heeft. De heer Boes. wethouder, zei dat het col lege van B. en W. geen initiatief in deze zaak heeft genomen. Verder kan toegezegd worden, dat niets gedaan zal worden zonder den raad er van te voren in te kennen, li Woon- en Winkelhuizen. De heer Van Kessel (r.k.) raadde B. en W. voorzichtig te zijn met het geven van ver gunningen om woonhuizen in winkelhuizen te veranderen, zooals nu in de Van Oosten de Bruynstraat. Bij zulke veranderingen komt het woonruimte-gedeelte meestal in het gedrang. Is het gedaan omdat op dit punt een winkel absoluut noodig is of om den eigenaar van dit huis te gerieven, opdat hij gemakkelijker van zijn pand kan afkomen. Er zijn in Haarlem al veel te veel winkels, ge tuige het rapport van de bedrijf stelling. De heer Castricum (r.k.) vond voor het nu aanhangige geval wel reden om een uitzondering te makexx. De heer Reixxalda (s. d. a. p.), wethou der, zei, dat de heer van Kessel bij dit een voudige voorstel het groote vraagstuk van de ordening op het winkelbedrijf ter sprake heeft gebracht, maar die quaestie komt later nog wel aan de orde. Ook wil spreker van de gele- genheid gebruik maken oxxi hulde te bx*engen aaxi de Kamer van Koophandel voor het rap port van de Bedx*ijfstelling. Wat het paxxd in de Oosten de Bruynstraat aangaat, is op te merken, dat het een woon huis en een rij winkels betreft. Het wordt ge heel als winkelhuis ingericht. De heer van Kessel: als wij vroeger op den verkeerden weg gegaan zijn, behoeven wij toch nu niet verder te gaan. Het voox*stel van B. en W. werd aangenomen alleen de heer van Kessel stemde tegen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoekschrift van mej. S. Duba, waarin zij eervol ontslag verzoekt als oxxderwijzeres aan school voor L.O. No. 6 aan de Ternatestraat. Wordt verleend. De heer J. D. Heykoop te IJmuiden verzoekt ontslag als ambtenaar bij den Keuringsdienst van Waren. Wox-dt verleend. Geldleening. B. en W. deelen mede, dat zij van de Na tionale Levensverzekering-Bank N.V., geves tigd te Rotterdam, een aanbieding hebben ontvangen voor een aan deze gemeente te verstrekkexx geldleening op onderhandsche ■chuldbekentenis a pax*i tot een bedrag van f 870.000 voor den tijd van 35 jaar tegen een x*ente van 3.5 pet. peh jaar. met de bevoegd heid voor geldgeefster om na 25 jaar de rente te verhoogen tot ten hoogste 4 pet. per jaar. B. en W. achten de voox*waax*den van dien aard, dat zij den Raad voorstellen bedoelde aanbieding te aanvaarden erx met de op brengst van deze geldleening het restant ad f 870.000 der 4 pet. geldleening, oorspronkelijk groot f 1.000.000 aangegaan ingevolge raads besluit van 8 Februari 1933 af te lossen Goedgekeurd. B. en W. stellen voor, hen te machtigen om in 1938 al naar gelang de behoeften der gemeentekas zulks vorderen, gelden tijdelijk op te nemen, met dien verstande, dat het tezelfder tijd opgenomen bedrag nimmer de som van f 6.000.000 zal overschrijden en tegen een rente van niet hooger dan 1 pet. boven het promesse-disconto der Nederlandsche Bank Goedgekeurd. Voorschot L.O. Het bestuur van het St. Lucia-gest-icht te Rotterdam, verzoekt ten behoeve van zijn op 1 September 1937 geopende bijzondere school 3 voor gewoon lager onderwijs aan de Vel- serstraat 15. een voorschot op de gemeente lijke vergoeding over 1937. overeenkomstig Tt. 101 der lager-rniderwnswet 1920. B. en W geven in overwe^inv dp verzo°k in te willigen. Goedgekeixrd. Vond el-herdenking. Voorstel om aan B. en W. een bedrag van f 4S0 ter beschikking te stellen voor den aankoop van 9000 exemplarexx van het be kende vers van den dichter „Wiltzangh", ten einde deze plaat te doen uitreiken aan de leerlingen van de zesde en zevende klassen der openbare en bijzondere lagere scholen, van de UX.O.- en Middelbare scholen en van het Gymnasium. De heer Castricum (R.-K.) vroeg of ex- op de begrooting geld is om het besluit uit te voeren. Anders moet de raad het voorstel mis schien weer ixitrekken. De heer Peper (communist) merkte op, dat de platen al verstrekt zijn. Hadden B. en W. niet eerder met hun voorstel kunnen ko men. De heer Weustink (r.k.) verheugde zich over het voorstel van B. en W. Het is evenwel jam mer dat de kinderen van de laagste klassen de plaat niet hebben gekregen. De heer Boes (V.D.), wethouder, zei dat er niet meer exemplaren te verkrijgen waren. Er is geen vrees, dat Ged. Staten bezwaara tegen dit raadsbesluit zullen maken. Op de opmerking van den heer Peper kan ik moeilijk antwoorden(gelach). Vroeger konden B. en W. niet met hun voorstel komen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Uitbreiding Christ. Opleidingsschool. Ingekomen is een vezoek van het bestuxn* der Vereeniging Chr. Opleidingsschool voor Gymnasiaal- en Middelbaar onderwijs en In richting voor M.U.L.O. te Haarlem ,om me dewerking overeenkomstig art. 72 der Lager- onderwijswet 1920, voor de uitbreiding van zijn schoolgebouw aan den Dreef 20, met een tweede lokaal, wegens toeneming van het aantal leerlingen der school voor uitgebreid lager oxiderwijs. B. en W. stellen voor. de gevraagde mede werking te verleenen en daarvoor beschikbaar te stellen een bedrag van ten hoogste f 8475. Goedgekeurd. Voorstel om f 6000 beschikbaar te stellen voor het doen sloopen van de perceelen Kok straat 16 en 18 voor verbetering van den toe stand in die straat. Goedgekeurd. Voorstel om voor den prijs vaxx f 2600 aan te koopen de perceelen aaxi de Brouwersvaart hoek Oranjeboomstraat. Goedgekeurd. Voorstel om met F. G. L. Botti grond te rui len aan het Schotervoetpad tegen grond aan de Ambachtstraat Goedgekeurd. Doortrekken Em mukade. Voorstel om over te gaan tot doortrekking van de Emmakade tusschen de Leeghwater- straat en de Koorstraat en voor de kosten voor het inrichten van dezen grond voor openbaren weg een bedrag van f 1700 be schikbaar te stellen. Goedgekeurd. (De zitting duurt voort.) IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: manden Oostzee IJM 147 110 f 1810 Poolzee IJM 77 140 f 1740 Vios 4 IJM 96 240 f 1850 IJsselmond IJM 78 270 f 1980 Azimuth IJM 195 840 f 4390 Rijnstroom IJM 86 115 f 1530 Perseus IJM 45 85 f 1600 Silvain IJM 116 650 f 3250 Amsterdam IJM 58 355 f 2440 Clasina Luther IJM 59 325 f 1920 Flamingo IJM 42 65 f 1540 Aneta IJM 82 700 f 3890 Zwarte Zee IJM 94 335 f 2380 Maria van Hattem IJM 1 615 f 3470 Logger met pekelharing C. de Boer IJM 268 f3090. Logger: Verwachting IJM 204 f 570. Loggers met versche haring: KW 151 f340; KW 9 f 1010; SCH 134 f 1080; SCH 72 f1130; SCH 261 f 1020; SCH 201 f470; SCH 6 f 1370. Loggers: KW 64 f480; KW 114 f 580; Ver wachting IPM 204 f570; R.Q. 9 f 1440. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl-m. pl-m pirn. pijn. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN - VENLAND. 101% 4 pCt. ld. 1933 H - - 3 pCt. Nederland 1937. - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 57/2 pet. Duitschl. 1930 26 (Youngleening) Youngleening (met ver- 31%-Va 317/s 31% - - 8ANK - INSTELLINGEN. 149V, Amsterd. Bank - Handel Mpïj. Cert, van 150 f 250 Koloniale Bank 117 - Ned. Ind Handelsbank 133J4 - T- Rotterd. Bank 139 INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 44- s/, 44% 44% 43% 43% v. Berkels Patent 55% Calvé Delft Cert 7'/% Ned Ford ex 40 afst 249 Philips GloeiI.Gem.Bezit 294»/ - 514 293% 291 290 289 142-V l4lVa 141% 141 138 INDUSTR. O ND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlem Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp. PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Aig Explor Mij Redjang Lebong Bllliton O PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie Konlnkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland HollandAmerika lijn CULTUUR MAATSCH. H. VA. Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembab \MER SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missoury Kansas Texas RUBBERS Amsterd Rubber Dell Bat. Rubber mdlsche Rubber Kendena Lemboe •^erbadladi Rotterdam apanoell Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutcb Sumatra Rubber 5% 19 331/4 37 Va 23% 5% 325 79 '1% 183/s 107A 85 I6834 115- 1151, 1141/4- H2V K8H 106H 106V, 1C4 399 - 399H 14014 120 3714 195V, 271 260-261 193/, 33% 37% 321V2 ll»/4 10% 114% 110 106 V, 194V '70V, 1% 5/ 1 l'O 120% 123 163 901/ ol 1351/4 73 98 195% 191% 193/g 193/s 33% 33% 33% 37% 37% 37Va 24% 24% 24% 324 321 - 79 113/, U% 11% 18% 18% 18% 10%" 10% '0% - - 114% 114% 110V, 110% 110% 10=»% 106 1C6% - 105% - 398 396 395 19» 193 279S/4 .69 261 133/, 2% - 2% 191% 192 190 - 120% 10-!?,, 102 '027/k - 90% - 137 74 - 99V -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8