1 NationaIe WAAR 'T ROOKT IS T WARM Nationale film 1938? Voorontwerp wet inzake arbeid gehuwde vrouwen. GeeF UZElf ^ENSioE^ Rubriekertjes vierden feest M A X ND AG 6 DECEMBER 1937 H A A R L E M'S DAGBtAD 3 Plannen in verband met het veertigjarig regeeringsjubileum der Koningin. In verband met de viering van het veertigjarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin in 1938 is het plan gerijpt om een nationale fihn samen te stellen, welke een overzichtelijk beeld zal geven van den belangrijken vooruitgang van ons land en zijn over- zeesche geweesten in die veertig jaren en van de beteekenis van Nederland in het internationale verkeer. Aan vankelijk had men zich een groote tentoonstelling voor dit doel voor oogen gesteld, doch om verschillende redenen moest hiervan worden afge zien, terwijl voor het plan een nationale film te maken, reeds dade lijk enthousiasme bleek te bestaan bij de besturen van een aantal nationale vereeniging en bij eenige op filmge bied ervaren personen, die hierover werden gepolst. Zoo .werd een voorloopig comité gevormd onder voorzitterschap van oud-minister jhr ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, met den heer Ph. C. A. J. Quanjer (Alg. Ned. Verbond) als secretaris, welk comité in samenwerking met hoofdbestuur en groep Nederland van het Al- Nederlandsche vereeniging „Onze Vloot", de gemeen Nederlandsch Verbond, de koninklijke vereeniging NederlandschFabrikaat, de ver eeniging „Nederland in den Vreemde" en de vereeniging „Oost en West" het plan zal uit werken. Omtrent verschillende onderdeelen dezer film is reeds overleg gepleegd met de besturen van allerlei daarvoor in aanmerking komende vereenigingen in Nederland. Het ligt in de bedoeling voor de financiering een syndicaat te vormen. Het beheer hiervan zal worden opgedragen aan een financieele commissie, bestaande uit de heeren mr. K. P. van der Mandele, mr. D. Crena de Iongh en mr. E. E. Menten. De samen te stellen film zal zooveel mogelijk documentair moeten zijn, terwijl met de lei ding daarvan zich zal belasten de heer D. van Staveren, voorzitter van de centrale commis sie voor de filmkeuring te 's-Gravenhage.. Verder zullen verschillende letterkundigen en deskundigen op filmvervaardigingsgebied hun medewerking verleen en. Van de film zal een honderdtal copieën worden vervaardigd, opdat de vertooning te gelijkertijd in verscheidene plaatsen van ons land zoowel als in Nederlandsch-Oost- en West-Indië zal kunnen geschieden. De vertooningsduur zal ongeveer anderhalf uur bedragen. Handel wordt niet bij spekexport uitgeschakeld. Mededeeling van bevoegde zijde. In verschillende bladen zijn berichten ver schenen, die den indruk vestigen, dat van re- geeringswege pogingen worden aangewend om den spekexport, met uitschakeling van den handel, door den landbouw te doen overne.- men Naar het A. N. P. van bevoegde zijde ver neemt, is deze indruk onjuist. De juiste toe dracht is als volgt: Op het oogenblik is de spekexport in handen van een crisisorgaan, de veehouderij-centrale. De minister van economische zaken streeft er naar, de bemoeienissen der centrales, voorzoo ver deze niet kunnen worden gemist, zooveel mogelijk naar de organisaties der belangheb benden over te brengen. Belanghebbenden bij den spekexport zijn de landbouw en de handel. Vandaar, dat van regeeringswege met de land bouworganisaties contact is gezocht, met de bedoeling, daarna het overleg men den handel te openen. Ontworpen plannen zullen dan ook alleen in vervulling gaan, wanneer ook de handel daarmede instemt. Voor ongerustheid bij den handel is dus niet de minste reden. DE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was heden: Uitreis: Ibis te Brindisi. Buizerd te Singapore. Wielewaal te Jodhpur. Thuisreis Gier te Rangoon. Emoe te Bagdad. °elikaan te Marseille. KIND IN TEIL MET HEET WATER GEVALLEN. Vrijdag is het driejarig jongetje G. van dei- Heiden te Hulst in een teil met heet water gevallen, waarbij het kind ernstige brand wonden kreeg. Zaterdagavond is de kleine overleden. Verkoópskrackt van reclame getoetst. Een fabrikant van toiletartikelen begon in Februari j.l. een proef- campagne in zekere stad. Hij ad verteerde daartoe zijn artikelen, die resp. voor 50 en 75 ets. werden verkocht, zeer geregeld met adver tenties van bescheiden formaat in een courant. Bij nauwkeurige con trole van zijn verkoopsresultaten kwam hij tot de verrassende ont dekking, dat hij van het artikel van 50 ets. in het eerste halfjaar van 1937 ruim 200 meer had verkocht dan in het heele voorgaande jaar. Het andere artikel toonde bij een vergelijking van dezelfde oeriode een vooruitgang van 130 Het ligt voor de hand, dat deze adverteer der voort zal gaan met zijn syste matische courantenreclame. Twee maal per week laat hij nu in meerdere plaatsen in couranten adverteeren. Spaansclie vluchtelingen worden vermist. Vreemdelingendienst doet ijverig nasporingen. In hotel Flgi te Zeist verbleven sedert Juli negen Spaansche vluchtelingen. Deze waren bij het uitbreken van den burgeroorlog uit vrees voor de linksche overheersching uit het land gevlucht en hadden in ons land een on derdak gevonden. Zij hebben daarbij hun eere woord gegeven, dat zij het land niet zullen verlaten. Daar zes der mannen reeds verscheidene dagen niet in Zeist zijn teruggekeerd, vreest de vreemdelingenpolitie, dat zij hun woord gebroken hebben en op weg zijn gegaan naar hun vaderland. Per radio werd inmiddels hun opsporing en voorgeleiding verzocht. De directie van het hotel deelde ons mede, dat het nog niet vast staat, dat deze mannen het land verlaten hebben. Zij hadden een groote bewegingsvrij heid en het kwam wel meer voor, dat zij eenige dagen Zeist verlieten om elders in het land bij kennissen op bezoek te gaan. Thans wacht men af, of zij zich heden volgens afspraak bij de Zeister politie zullen melden. Zondagavond waren zij evenwel nog niet in het hotel tenig- gekeerd. Volgens afspraak vervoegden de ne gen Spanjaarden zich iederen Maandag op het bureau van politie te Zeist. Dit was dan ook vrijwel de eenige controle die men op deze menschen had. Men vertrouwde op hun eerewoord, vooral daar het hier vooraan staande industrieelen en diplomaten betrof, van wie men niet kon verwachten, dat zij hun woord tegenover de Nederlandsche regeering zouden breken. Ook uit Eindhoven zouden vier Spanjaarden zijn verdwenen. OUDE MAN ONDER DE STOOMTRAM GERAAKT. Zondagavond geraakte de 62-jarige Vermeersch onder de stoomtram van de lijn Maldegem—Breskens. Nadat de man bevrijd was, bleek uit geneeskundig onderzoek, dat hij waarschijnlijk een schedelbreuk heeft op- geloopen. Hij is in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Handelsbesprekingen met Duitschland weer hervat. Zij beginnen morgen te Berlijn. De Nederlandsche regeering heeft van de Duitsche de uitnoo- diging ontvangen om de op 10 November te 's-Gravenhage afgebroken onderhandelingen over de regeling van het Duitsch- Nederlandsche handels- en beta lingsverkeer voor het jaar 1938 op 7 December te Berlijn te hervatten. LANDELIJK VERBAND VAN STUDIECLUBS VOOR SOCIALE WERKERS (STERS). Eenigen tijd geleden werd een commissie benoemd, welke opdracht kreeg te beraad slagen over de vakstudie van sociale wer kers (sters), werkzaam in overheidsdienst, om te komen tot spoedige oprichting van een landeijk verband van studieclubs voor dezen kring. De commissie bestond uit mevrouw F. Bar biersSeelemeyers, en de heeren M. G. Jan sen, Utrecht: J. van Keulen, secretaris, Berg weg 60, Rotterdam; P. Koen Haarlem en M. Smit, voorzitter, Haarlem. Naar aanleiding van het werk van deze commissie werden onder het personeel van Hulpbetoon, Arbeidsbeurzen, burgerlijke arm besturen, diensten voor sociale zaken, enz., vlugschriften verspreid, waarin werd medege deeld, dat het in de bedoeling ligt op Zater dag 11 December des middags half vier in een der zalen van het Jaarbeursrestaurant te Utrecht bijeen te komen om te gêraken tot oprichting van het Landelijk Verband van Studieclubs. Inmiddels hebben zich reeds verschillende studieclubs voor aansluiting aangemeld. DE „PELIKAAN" HEEFT VERTRAGING DOOR SLECHT WEER. Het thuisvliegende Indië-toestel „Pelikaan", onder commando van Smirnoff, heeft Zon dag met slecht weer te kampen gehad. De machine arriveerde" hierdoor te laat te Mar seille en vertrok ook over tijd. De weersom standigheden bleven echter ook op het verdere deel van de route ongunstig, waarop Smir noff het gewenscht achtte, naar Marseille terug te keeren. Het lag in de bedoeling hedenochtend vroeg de reis voort te zetten, zoodat het toestel vroeg op Schiphol werd verwacht. Door den minister van sociale zaken is bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voor-ontwerp van een wet, houdende beperkende be palingen inzake arbeid van gehuwde vrouwen. Knappende staaldraad doodt een schipper. Zaterdagmiddag omstreeks half zes liep het met tarwe geladen schip „Jaco" van Stad aan 't Haringvliet in het Volkerak ter hoogte van Ooltgensplaat aan den grond. Bij de pogingen om los te komen verleende een motorschip uit Stad aan 't Haringvliet, schipper Struik, assis tentie en daarbij werd gebruik gemaakt van een staaldraad. Plotseling knapte deze draad en trof den schippetr van de ,.Jaco", de ongeveer 55-jarige L. Keyzer, die daardoor over boord sloeg. Zijn beide zoons haalden hem spoedig uit het water en toen bleek, dat de draad hem een been van de lies tot de heup had open gescheurd. In een roeiboot werd de ongelukkige ijlings naar Ooltgensplaat vervoerd, waar dr. Kramer de eerste hulp verleende. In verband met het bloedverlies, dat de schipper leed, achtte de geneesheer zijn overbrenging naar het ziekenhuis te Dirksland hoogst noodzake lijk, waar de schipper Zaterdagavond is over leden. ..Hartelijk dank „uit naam van alle „leden der groote „hondenfamilie „voor het trapje op „uw voetrem, zoodat „het leven van een „mijner, soms erg „roekelooze, neven „niet voort ij dig „wordt afgesneden." Voor periodieke uitkeringen na Uw 60e jaar heeft de Nationale zeer aan» trekkelijke vormen van verzekering. Vraagt inlichtingen LEVENSVERZEkERINq-BANk- RoTTERdAM (Adv. Ingez. Med.) Uniforme stamkaart voor steuntrekkenden Regeering wenscht invoering in alle gemeenten. Tot nog toe werd van wege het departement van Sociale Zaken geen model-stamkaart voor steuntrekkenden voorgeschreven. Sedert lan gen tijd begint de behoefte aan een uniforme stamkaart zich echter meer en meer te doen gevoelen, aldus zegt de minister van Sociale Zaken in een circulaire, welke hij aan de ge meentebesturen heeft gezonden. Dit is ook hierin tot uiting gekomen, dat van verschil - lande zijden het verzoek tot den minister is gekomen een uniforme stamkaarft voor alle gemeenten voor te schrijven. Gelet op de vele hieraan verbonden voor- deelen met name de mogelijkheid op deze wijze behoorlijk goed gedocumenteerd statis tisch materiaal te kunnen verzamelen over de werkloozenzorg in het geheele land heeft de minister besloten een stamkaart te doen ontwerpen, welke zoo beknopt mogelijk de noodige gegevens bevat. Deze stamkaart moet met ingang van 3 Januari 1938 in alle ge meenten worden gebruikt. Aangezien aan het invoeren van de stamkaart voor de gemeenten extra kosten zijn verbonden, verklaart de mi nister zich bereid f 0.10 per stamkaart voor rekening van het departement te nemen. De vergoeding per stamkaart zal voorts worden berekend op basis van het aantal zorg- gevallen, hetwelk op den laatsten Zaterdag der maand November 1937 in de onderschei dene gemeenten werd geregistreerd volgens de gebruikelijke opgave betreffende periodieke gegevens werkloozenzorg op den laatsten Za terdag van iedere maand. Het ligt in het voornemen van den minister binnenkort ter kennis van de gemeentebestu ren te brengen in welken vorm hij zich de verzameling van de verdere benoodigde sta tistische gegevens heeft gedacht. SCHOUWTJESLAAN 23 - TELEFOON 10070 - HAARLEM (Adv Ingez Med.) Duitsch stoomschip bij Rottumer- oog gestrand. Tevergeefs geprobeerd het vlot te sleepen. 't Duitsche s.s. „Konsul Karl Fisser" dat zwaar geladen is met ijzererts of steenkool, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de na bijheid van Rottumeroog in het Huibertsgat, waarschijnlijk tengevolge van zijn al te groo- ten diepgang, aan den grond geloopen. Toen het daglicht werd. heeft men het schip van het eiland af waargenomen, doch verder ondernomen, aangezien men tevens zag, dat Duitsche sleepbooten die op de Eems bij Embden gestationneerd zijn. in de nabijheid waren. Bpvendien veronderstelde men dat de „Konsul Karl Fisser" om elf uur, wanneer het hoog water zou zijn, vlot zou komen. Toen echter tijdens hoog water de aanwe zige sleepbooten alle krachten inspanden om den vrachtstoomer los te trekken, terwijl ook de „Konsul Karl Fisser" zelf volle kracht ach teruitsloeg, en dit niet mocht baten, heeft de vertegenwoordiger van de N.Z.H.R.M. te Oostmahorn, de heer J. Visser, het raadza mer geoordeeld de daar gestationneerde mo torreddingboot „Insulinde" met schipper Toxopeus om half één 's middags naar de plaats van de stranding te zenden. En men achtte de aanleiding hiertoe te grooter, toen men constateerde dat ook de op Borkum ge stationneerde Duitsche motorreddingboot „Hindenburg" zich in de nabijheid van den vastgeloopen stoomer bevond. De „Insulinde" zal nu nabij de ..Konsul Karl Fi*.«pv" Sliiven. mncht hef sr-bin bi.i het volgend hoog water noe niet vlot komen, om in geval van nood behulpzaam te kunnen zijn geen pogingen om assistentie te verleenen bij het van boord halen van de bemanning. Onderscheidingen in verband met de Jamboree. 's-GRAVENHAGE, 4 December. De minis ter van onderwijs heeft Zaterdagochtend in zijn kabinet ontvangen ir. J. F. van Hoytema, regeeringsgedelegeerde bij de stichting We reld-Jamboree 1937 om hem, nu de werkzaam heden der stichting beëindigd zijn, dank te brengen voor het vele en nuttige werk. door ir. van Hoytema als gedelegeerde verricht. Het verheugde den minister, ir. van Hoytema te kunnen mededeelen, dat het H. M. de Ko ningin behaagd heeft, hem te benoemen tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Bij beschikking van den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen is ir. J. F. van Hoytema te Scheveningen eervol ontheven van de aanwijzing als regeeringsgedelegeerde bij de stichting Wereldjamboree 1937, met dank betuiging voor de door hem als zoodanig be wezen diensten. Bij kon besluit van 3 December 1937 zijn be noemd: tot ridder in de orde van den Nederland- schen leeuw H. Behrens, waarnemend voor zitter van de stichting Wereld-jamboree 1937. te 's-Gravenhage; in de orde van Oranje-Nassau: tot officier: C. W. Becking, voorzitter van de financieele commissie der stichting Wereld jamboree 1937 te 's-Gravenhage en E. J. Kools. voorzitter van de voedingscommissie der stich ting Wereld-Jamboree 1937, te 's-Graven hage; tot ridder: ir. C. Beets, voorzitter der Pad- vindersvereeniging Nederland, te Lonneker gemeente Hengelo (O.)A. G. Hartman, secre taris der stichting Wereld-jamboree 1937, te 's-Gravenhage; mr. R G. A. Höppener. voor zitter van het bestuur der Roomsch-Katholie- ke verkenners en waarnemend hoofdkwar tierscommissaris der Roomsch-Katholieke ver- kennersgroepen bij de Nederlandsche padvin- ders-vereeniging, te Roermond: ds. W. M. A Kalkman, hoofdkwartierscommissaris voqr de padvindersgroepen der Nederlandsch-Christe- lijke vereeniging bij de Nederlandsche Padvin- dervereeniging te Amsterdam; A. H. van Leeuwen, hoofdkwartierscommissaris der Ne derlandsche Padvindersvereeniging. architect van de stichting Wereld-Jamboree 1937. te 's-Gravenhage en A. Oosterlee. secretaris va" de Nederlandsche Padvindersvereeniging en Hoofdkwartierscommissaris voor Verkenners bij de Nederlandsche Padvindersvereeniging te Nijmegen, Mysterieuze vondst te Rotterdam. In den loop van Vrijdagavond heeft men in de Lange Torenstraat te Rotterdam een vondst gedaan. Voor het pand van den bodedienst Burggraaf zag de ondernemer een pakje lig gen, dat, naar hij vermoedde, van een van de bestelauto's was gevallen. De heer Burggraaf had al spoedig ontdekt, dat het niet van zijn dienst afkomstig kon zijn, omdat er geen adres op was geplakt. Bij opening vond men een pantalon een eenige onderkleeding van een manspersoon, die danig besmeurd waren met bloed. Direct is van de vondst kennis gegeven aan de politie, die ech ter niets heeft kunnen ontdekken, dat op mis drijf wijst. De politie heeft het pak in beslag genomen en naar het bureau Witte de With- straat overgebracht. Zaterdag heeft men het pakje onderzocht, maar er niets bijzondei*s aan kunnen ontdekken. Thans zal onderzocht worden, of het inder daad menschenbloed is, dat aan de kleeren kleeft. Het is namelijk nog mogelijk, dat iemand een konijn heeft, geslacht en op deze manier een misplaatste gra.p heeft willen uithalen. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond vergadert de afd. Heemste de van den Ned. R, K. Volksbond. De distrïctsbestuurder de heer Ant. J. M. Angenent zal hierbij als spreker optreden, met als onderwerp „Noodzaak en kracht van het Offer." UIT DE STAATSCOURANT. Bij k. b. van 3 December 1937 is met ingang van 1 Februari 1938 de gepensioneerd gene- raal-majoor-titulair G. J. D. Bauduin op zijn verzoek, eervol ontheven van de waarneming van de functie van inspecteur der burger wachten, onder dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten en is met ingang van denzelfden datum belast met de waarne ming van de functie van inspecteur der bur gerwachten, de reserve-kolonel b. d. der infan terie W. Froger, adjudant van hare majesteit in buitengewonen dienst. Zaterdag is uitgegeven het koninklijk be sluit van 27 November 1937 staatsblad no. 664. tot wijziging van het crisis-zeevischbesluit 1936. iDatum van inwerkingtreden 6 Decem ber 1937). i Vroolijke middag in den Stadsschouwburg. Prettige ongedwongen stemming Stadsschouwburg, Zaterdagmiddag 2 uur. Een zaal vol opgewekte kinderen. Het jaarlijksche Sint Nicolaas- feest van onze rubriekertjes gaat be ginnen. Een groote schare kinderen meer dan vierhonderd roeze moesden daar in de anders zoo def tige en statige schouwburg en brach ten er een sfeer, zóó gezellg en prettig, dat men zou wenschen dat altijd een dergelijk opgewekt en verwachtings vol publiek de zaal zou vullen. Namens de directie van Haarlem's Dagblad heette de heer W. van Ommen de kinderen en natuurlijk vooral mevrouw Blomberg—Zee man, de leidster van de kinderrubriek, har telijk welkom. Dat deze middag zou slagen stond reeds bij voorbaat vast, want de sprookjespoppenkast van den heer William, die deze middag ver toond zou worden, is ook bij de Haarlemsche jeugd welbekend en de heer William heeft er slag van om met kinderen om te gaan. Kunt ge U nog herinneren wat een poppen kast in uw jeugd beteekende? Weet ge nog de spanning die gij voeldet bij de griezelige avonturen van die houten helden der kinderwereld? Hoe wordt er geschreeuwd als de booze roover met zijn boeventronie op het poppen- tooneel verschijnt en hoe wordt met den held meegeleefd! Bij het zien van dit alles wordt men licht weemoedig en ge zoudt wenschen één te kunnen zijn met die kinderen, die spon taan alles meeleven enmeegenieten. Het aardige sprookje van Grimm Tafeltje dek je, ezeltje strek je" was en is een van de meestgeliefde kinderverhalen. De avonturen van de drie molenaarszoons die de wijde we reld intrekken werden door den heer William op een, bijzonder aardige en vaak origineele wijze vertoond. Vlak bij mij zat een klein jongetje met open mond naar de popenkast te starten en als u die intense spanning en dat medeleven op het expressieve kindergezichtje had kunnen zien, dan begint gij pas tenvolle te begrijpen wat zoo'n middag voor vele kinderen beteekent. En men voelt een tikje jaloezie opkomen naar die heerlijke jeugdjaren toen de avon turen van Jan Klaassen en Katrijn belang rijker waren dan al het andere wereldge beuren. En dan, ja dan laat ge u graag meesleepen in dat algemeene enthousiasme en ge grie zelt nog eens bij de belevenissen van Rood kapje in het bosch en hebt moeite om niet liudkeels te waarschuwen dat niet Grootmoe der maar de wolf in bed ligt. En als tenslotte Jan Klaassen en Katrijn nog ten tooneele verschijnen is de illusie vol maakt. In de pauze vertelde mevrouw W. Blom berg—Zeeman, ach gij kent haar immers even goed als ik, een verhaal dat ze op de haar eigen wijze voordroeg. Van Jan ter Beek die de St, Nicolaaswedstrijd eerst kinderachtig vond en toen zelf in het ziekenhuis kwam, na eerst allerlei kattekwaad uitgehaald te heb ben. En van de buurjongen die door Jan zoo gesard en geplaagd was. maar die toch zijn met veel zorg in elkaar getimmerde pakhuis aan Jan in het Gasthuis zond. En als gij zoo luistert en terloops om u heen kijkt en ge ziet al die kindergezichtjes stil opgeheven naar de vertelster, dan begrijpt ge pas ten volle hoe goed mevrouw Blomberg Zeeman de kinderpsyche aanvoelt en hoe uit stekend zij met kinderen weet om te gaan. En als Jan ter Beek ten langen leste besluit het volgend jaar aan den St. Nicolaaswed strijd mee te doen, voelt men zich even vol daan als het jeugdig auditorium. Der heer William ontpopte zich vervolgens als een uitstekend goochelaar, die vlaggetjes en bloemen uit leege doozen te voorschijn too- verde, die zoo maar de guldens uit de lucht greep enpannekoeken bakte in een hooge hoed. En wat een pret om je vriendje op het too- neel te zien en misschien ook zelf de gooche laar te mogen helpen. Wanneer tenslotte het befaamde klokje van :ehoorzaamheid ook aan dezen middag een einde maakt dan is er nog 't speelgoed en het lekkers dat als tastbare herinnering mee naar huis wordt genomen. Met roodgloeiende gezichtjes wordt de schouwburg verlaten. Eenmaal op straat, vei lig aan moeder's hand, wordt er honderd-uit gebabbeld. ,Hoe zou die goochelaar nou in een hoed". ■En heb je gezien dat er allemaal vlag getjes En de schouwburg ligt weer eenzaam en ver laten, tot straks weer het groote publiek komt. Maar nog lang klinken de vroolijke kin derstemmetjes na, getuigend van een middag van echt, ongedwongen jolijt. IR. C. J. VAN DUSSELDORP OVERLEDEN. SABANG, 5 December (Aneta.) Ir. C J van Dusseldorp, firmant van Heldring en Piérson in den Haag. die met de „Dempo" een reis naar Ned.-Indië maakte, is heden tengevolge van een autoongeluk te Sabang om het leven gekomen. De tijding van den plotselingen dood van ir. van Dusseldorp zal in breeden kring in ons land groote ontroering verwekken. De heer Van Dusseldorp genoot in de kringen van han del, industrie en bankwezen groot aanzien en vooral in de latere jaren van zijn leven, toen hij als firmant toetrad tot het Haagsche ban kiershuis Heldring en Pierson, was hij een al gemeen geachte, en gewaardeerde persoonlijk heid in de Nederiandsche bankwereld.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5