AMSTERDAMSCHE BEURS Gemeentebegrooting over 1938 biedt gunstiger beeld, dan die van 1937. VRIJDAG 10 DECEMBER 1937 H A A R E E M'S D A G B E A D 1T UAT/TE BEMCOTEN 'Alle voetbal- en korfbalwedstrijden afgelast. In verband met de slechte weers- en terrein- omstandigheden hebben de besturen van den K. N. V. B. en den Ned. Korfbalbond alle voor Zondag 12 December vastgestelde wedstrijden afgelast. Groote internationale pluimvee- tentoonstelling te Amsterdam. Meer dan zesduizend hoenders in de Apollohal. Op de groote internationale pluimveeten toonstelling „Avicorni" in de Apollohal te Am sterdam verheffen meer dan zesduizend hoen ders hun kakelende stemmen in den feilen concurrentiestrijd om de kampioensplaats. Hoenders zijn ij del, en, al heeten zij nu Wyan dotte, of Leghorn, of Barnevelder of Ancona, of wat er nog meer van de duizenderlei fok- variëteiten in hun pluimveedomein te vinden is, zij raken niet uitgekakeld over hun bonte veeren, hun trotsche kammen en hun prach tige kleuren. In de groote hal is het dan ook een lawijt, waarbij alleen den keurmeesters hooren en zien nog net niet vergaat. Allereerst zijn er de z.g. bedrijfsklassen die onder voorzitterschap van ir. G. J. Tukker, den rijkspluimveeconsulent, worden gekeurd, en waarvoor alleen toornen zijn toegelaten, die twintig van de meest bekende bedrijven heb ben ingezonden. Daarop volgt de zeer belang rijke groep van de Nederlandsche hoender rassen, verzameld door de Nederlandsche Hoenderclub, die ditmaal haar veertigste club tentoonstelling houdt. In deze groep is tevens de clou van de tentoonstelling te vinden, na melijk een uitgebreide inzending van Holland- sche witkuiven. De beroemde Hollandsche hoenders zijn in 151 soorten opgesteld, terwijl er ook een Belgische deelname is met z.g. Braekels en Mechelsche hoenders. Duitschland is vertegenwoordigd door een serie z.g. „naakt- halzen", die den leek vaak aan een onaange naam soort roofvogel doen denken, maar in het oog van den fokker wel het meest des keurmeesters aandacht waard zijn. De Fran- sche inzending prijkt met de fraaie Faverolles en La Bresse, terwijl Engeland natuurlijk pa reert met zijn Sussex en Orpingtons. Doch, wanneer men de gevederde vertegenwoordi gers van al deze namen, die een zorgvuldigen en toegewijden fok beteekenen, heeft aan schouwd, en de lange rijen kooien en volières volgt, dan komt men tot de ontdekking, dat het niet alles kip is wat hier kakelt. Weliswaar zijn er 160 prijsbeluste Leghorns, 179 enorme Wyandotten, 140 rossige Rhode Island Reds, en nog tallooze inzendingen die de keurmeesters voor een waarlijk zeer moeilijke taak plaatsen, maar, om hun kleuren en om hun kenners- oogen vereischende raskenmerken, vragen ook honderden fazanten, duiven, eenden, ganzen en siervogels de aandacht. Nederland is bij voorbeeld door niet minder dan zeventig van de meest uitgelezen leden van de eenden familie vertegenwoordigd, terwijl ons land ook om nog even op het chapiter kip terug te komen met niet minder dan 1.000 „krie len" van de Ned. Dwerghoenderfokkersvereeni- ging vopr den dag komt. Anderzijds zijn er weer 1700 sierduiven, ruim 150 postduiven, 250 Holljandsche kroppers, en tientallen andere duivenfoksels, die allen de bijzondere aandacht van leek en kenner vergen. Voor vaklieden behelst de categorie pluim vee eveneens alles wat konijn en marmot heet, en zoo zijn ook deze dieren in lange reeksen kooien op de tentoonstelling ondergebracht om zich te onderwerpen aan het vakkundige tasten van den keurstok en de streeling van de kennershand, die vacht en kleur en vlee- zigheid beoordeelt. Voor de zesduizend dieren, die thans voor enkele dagen in de Apollohal logies hebben gekregen, zijn niet minder dan veertig keur meesters van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer om de beste exemplaren, d.w.z. de beste producten van de fokkerskunst, uit te kiezen en hun de hun toekomende eerbewij zen te verschaffen. FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft op 9 December jj. in staat van faillisse ment verklaard: Weduwe A. M. Mathot-Huy- bers, winkelierster in huishoudelijke artikelen, wonende te Haarlem, Rijksstraatweg 93. Rechtercommissaris: mr. A. L. M. van Berckel. t Curator: mr. A. van Leyenhorst, advocaat en procureur te Haarlem. KORFBAL. H. K. C. „DE OOSTHOEK". Secretariaat: le Hoogewoerddwarsstraat 8. Te spelen 12 December ZwaluwenOost hoek 12 uur, vei-trek 12.30 Groote Markt. Palvu 2Oosthoek 2, 10 uur, vertrek 9.30 van het Soendaplein. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 December. Bevallen 8 December: A. C. Grijmans—van Velzen, z. en d.; 9 December: E. J. Hurkmans —^Kramer, d.; D. A. WigchertWiersma, d.; A. W. C. MaasAlders d.; H. L. ValsterMa- rienfeld, z.; 10 December: C. M. Veenendaal Haasbeek, d. Overleden 8 December: H. Kikkert, 75 j., Wagenweg; 9 December: M. S. VerbeekPel ser, 70 j., A. L. Dysei-inckstraat. ZANDVOORT RAADSVERGADERING De Raad der gemeente Zandvoort kwam Donderdagavond om half acht in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester H. van Alphen. De zitting begon met de beëediging en in stallatie van den heer G. H. Vallo, als opvol ger van den heer E. Paap. Burgemeester Van Alphen sprak na de be- eediging het nieuwbenoemde raadslid toe, hem gelukwenschende met deze benoeming. Spr. hoopte dat hét den heer Vallo gegeven zou Haarlemmermeer. Vermindering der werkloosheid. Kosten voor werkloosheids voorziening 18.000 lager. B. en W. van Haarlemmermeer hebben den gemeenteraad aangeboden de ontwerp-be- grooting van inkomsten en uitgaven van deze gemeente voor het dienstjaar 1938 met een memorie van toelichting en de begroo tingen van de afzonderlijke bedrijven en diensten, vergezeld van een geleidebrief, waaraan het volgende kan worden ontleend. Deze ontwerp-begrooting biedt over het algemeen een eenigszins gunstiger beeld dan die voor het jaar 937. Het bleek nl. mogelijk te zijn om het ge- heele batige saldo van den dienst 1936, be dragende f 17623.98 aan te wenden tot af schrijving op de oude tekorten van de dienstjaren 1931 en 1932, welke na deze af schrijving nog f 49.844.27 zullen bedragen. Dat dit mogelijk was, niettegenstaande de opbrengst van het gemeentelijk aandeel in de hoofdsom en van de opcenten op de per- soneele belasting, als gevolg van het raads- sluit van 27 Augustus 1937 tot herclassifica tie van de dorpen Badhoevedorp en Zwa nenburg, ongeveer f 7000 lager moest wor den geraamd, stemt tot voldoening. Vooral is zeer verblijdend het feit. dat het aantal werkloozen vergeleken met 1936, niet onbelangrijk is verminderd. In verband met de vermindering der werk loosheid kan het bruto-bedrag van de kos ten voor werkloosheidsvoorziening ongeveer f 18000 lager worden geraamd dan hiervoor aanvankelijk voor het jaar 1937 was uitge trokken. Hoewel gedurende het laatste jaar in en kele opzichten eenig herstel van het econo mische leven kan worden geconstateerd, heb ben B. en W. toch gemeend de raming van de uitgaven voor werkloozenzorg in 1938 te moe ten houden op hetzelfde niveau als voor het jaar 1937 nader bij suppletoire begrooting werd geraamd. Met betrekking tot enkele posten wijzen B. en W. er op, dat door conversie van geld- leeningen op deze begrooting een voordeel werd verkregen van rond f 6000. Zij zullen hunne pogingen om den rente last van de gemeente zooveel mogelijk te verminderen ook in het volgende jaar blij ven voortzetten doch de mogelijkheid tot conversie van geldleeningen zal dan voor onze gemeente niet groot zijn, omdat van de thans" nog loopende niet-geconverteerde lee ningen op een enkele uitzondering -na geldt, dat vervroegde aflossing gedurende een ze keren tijd niet eenzijdig zal kunnen worden doorgezet. Een gelukkige omstandigheid is voorts, dat de voorloopige uitkeering uit het gemeente fonds de z.g. formule-uitkeering als ge volg van de hoogere raming op de rijksbe- grooting voor het jaar 1938 van de opbrengst der middelen, welke het gemeente-fonds voe den, ruim f 18000 hooger kon worden ge mogen zijn, mee te mogen werken tot het welzijn der gemeente. De heer J o u s t r a verzocht, na goedkeu ring der notulen, de bespreking over de reor ganisatie van Publieke Werken, niet in beslo ten vergadering te houden. Het voorstel tot uitvoering van de plannen tot tijdelijke verbetering van den afvoer van het rioolwater in werkverschaffing, werd na eenige discussie, waarbij' enkele leden naar vo ren brachten, dat zij gaarne hadden gezien, dat dit werk tegen productief loon werd uitge voerd, aangenomen. In de commissie voor georganiseerd overleg werden tot leden en plaatsvervangende leden benoemd de heeren: Bolwidt, Suerink en Va der (leden); de heer van Toombergen (1ste plaatsvervanger); de heer Koning (2e pl.- verv.)de heer Vallo (3e pl.verv.) Tot lede van de stembureaux werden be noemd: Hoofdstembureau, de heeren Siegers, Groen, Molenaar, van der Moolen; district I, de heeren Siegers, Bolwidt, Koning; district II, de heeren Molenaar, v. Toombergen, Vallo; district III, de heeren Elffers, Vader, v. Sluisdam; district IV, de heeren Groen, Joustra, Suerink; district V, de heeren v. d. Moolen, v. Rijnberk, Sterrenburg, waarbij ook de plaatsvervangende leden, eveneens Over eenkomstig het voorstel, werden benoemd. Tenslotte werd in de vacature in de com missie van bijstand voor de strandexploitatie, ontstaan door het overlijden van den heer E. Paap, voorzien door benoeming van diens op volger, den heer Vallo. Het voorstel tot verbetering van de zuidzijde van den Strandweg, werd, nadat de heer Suerink had aangedrongen op een zorgvul dige keuze van aannemer, zonder verdere discussie aangenomen. De verlenging van de opdracht van de ver werking van het beltvuil aan H. Rudolphus en Q. van der Meulen, voor een bedrag van f 2500 per jaar, ontlokte de heeren Groen en Mo lenaar de opmerking, dat dit bedrag, ge zien het stijgen van de waarde van het belt- vuil, te laag is. De heeren Bolwidt en Suerink daarentegen, pleitten voor ver lenging van de opdracht, waartoe de raad be sloot. Wethouder Segers merkte daarbij nog op, dat het dit jaar voor het laatst zal zijn. Het voorstel tot aanvulling van de instructie van den directeur van het Zuiderbad met de opdracht tot het samenstellen van een voor- loopig verslag werd eveneens aangenomen. De voorloopige gemeente-rekening en die van de gemeentebedrijven en -maatschap pelijk hulpbetoon over 1936 gaf aanleiding tot enkele opmerkingen van de heeren Mole naar en Joustra, die door wethouder Van der Moolen beantwoord werden, waarna de raad er zijn goedkeuring aan hechtte. Tenslotte werd besloten dat alle winkels op Oudejaarsavond tot tien uur open zullen zijn. MEIN KAMPF. De lezing over „Mein Kampf" van Hitier, die Ds. A. K. Straatsma Donderdagavond al hier zou houden, moest wegens ziekte van den spreker voor onbepaalden tijd worden uitgesteld. DE ZEE ROEPT Zondagavond wordt in de groote zaal van Ons Huis een filmvoorstelling georganiseerd 1 Vertoond wordt de mooie geluidsfilm „De zee roept". raamd dan voor het dienstjaar 1937, alsmede dat de opbrengst van de straatbelasting, ten gevolge van den bouw van veel nieuwe wo ningen van een flinke huurwaarde, vooral in het Badhoevedcrp f 3000 hooger kon wor den geschat dan in het vorig jaar. Hoewel te dezer zake de noodige voorzich tigheid in acht genomen is, meenen B. en W. op grond van de opbrengsten over het boe kingstijdvak 19361937 de ramingen voor de opbrengst van de opcenten op de gemeen tefondsbelasting en die op de personeele be lasting voor het boekingstijdvak 19381939 iets hooger te mogen stellen dan de door den inspecteur der directe belastingen voor het boekingstijdvak 19371938 gedane ramingen. Voor te verleenen subsidie aan het burger lijke armbestuur zal op grond van de thans bekende gegevens en als gevolg van de in elke gemeente voorkomende moeilijkheden f 5700 meer moeten worden uitgetrokken dan voor het jaar 1937 werd geraamd; de overige subsidies en bijdragen zijn over het algemeen vrijwel gelijk gebleven. Een nadere toelichting vereischt verder nog de post onvoorziene uitgaven. De raming op dezen post is belangrijk hoo ger dan in vorige jaren op „onvoorzien" werd uitgetrokken, omdat de door den raad te nemen beslissing inzake de ingekomen ver zoeken van schoolbesturen tot afkoop van de jaarlijlcsche gebruiksvergoeding overeenkom stig artikel 205ter der lager onderwijswet 1920, op de begrooting voor het dienstjaar 1938 van grooten invloed kan zijn. Naar aanleiding van de eerder door burge meester en wethouders genomen afwijzende beschikking op de bedoelde verzoeken is nl. ingevolge het nieuwe tweede lid van artikel 205 der lageronderwijswet 1920 van 1 Januari 1936 af aan de schoolbesturen een rente ver goed naar 5 pet van de geschatte waarde als bedoeld in het eerste lid van dat artikel. Echter blijven de schoolbesturen, die de hierbedoelde uitkeering in eens ontvangen, tot den dag der voldoening van die som in het genot van de vergoeding, berekend naar den vóór 1 Januari 1936 geldenden maatstaf, d.i. naar een percentage van 6.214. Aan de schoolbesturen, die hun verzoek straks allicht zullen zien ingewilligd, zal dus alsnog vanaf 1 Januari 1936 dit renteverschil moeten worden uitgekeerd. Voorts wijzen B. en W. nog in het bijzon der op de nieuwe regeling, vermeld in de toelichting bij volgnummer 411 der uitga ven avn deze ontwerp-begrooting. volgens welke de raad in vefband met de aan de bijzondere schoolbesturen te betalen vergoe ding voor exploitatiekosten bij het vast stellen der gemeentebegrooting tegelijk moet vaststellen het bedrag per leerling, hetwelk de gemeente in het jaar 1938 respectievelijk ovor het openbaar gewoon en voor het open baar uitgebreid lager onderwijs zal besteden. Aan het slot van deze toelichtende be schouwingen willen B. en W. er nog op wij zen, dat niettegenstaande den zwaren druk, welken de economische crisis nu al sinds vele jaren op deze gemeente heeft ge legd en de zeer hooge uitgaven ter zake van werkloosheidsvoorzieningen en armenzorg waarvoor zij al dien tijd werd gesteld het steeds mogelijk is gebleken in de kosten van de gemeentehuishouding met normale mid delen te voorzien. Het komt hun voor niet twijfelachtig te zijn. dat deze gezonde toestand van de ge- meente-financiën voornamelijk is te danken aan de groote soberheid, welke in onze ge meentehuishouding steeds is betracht en de weinig kostbare wijze, waarop het gemeen telijk bestuursapparaat is ingericht. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.0(1 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 100% 3 pCt. Nederland 1937. - - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) - Youngleening (met ver 29% 29% 29% klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1531/4 Handel Mpij Cert, van 15114 f 250 Koloniale Bank 128% Ned. Ind. Handelsbank 139 tëJËli Rotterd. Bank 141 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 45%"% 45 45)4 45)4 45% v. Berkels Patent 60 - Calvé Delft Cert 80 - Ned. Ford ex 40 afst. 265 - Philips Gloeil. GemBezit 282)4—4 28 2% 2S2 281 282 Unilever 144 143 143^ 143% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel 52fn Anaconda 23»! 233/,, 23% 23% 23% Bethlem Steel 41% 41s/. 41% 41% 42% Cities Service Gew. Steel U. S. Steel 43% 42% 42% 43% 43% Kennec Copper 30% 2S% 28% 28% 28% Radio Corp. 5% PETROLEUM Kon. Petr 343% 244 343 344% 345% Perlak Petr - - Shell Union 12% 12% 12% '2% '2% Continental Oil - - 22% 22% - Tidewater 11% 1113' 11% '1% 11% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij S4% - Redjang Lebong 168% Billiton Et - - PROLONGATIE - - - SCHEEPVAARTEN Kon. Ned. Stoomboot II8Y4 118% Scheepvaart Unie 117-117% 116% 116% 117 116% Koninkl. Paketvaart - - - - Rotterdamsche Lloyd 107%, 106 106% Maatschappij Nederland lil - HollandAmerika lijn 109 109% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 431 428% 4271/2 128 428)4 Java Cultuur 156 Ned. Ind. Suiker Unie 126 Vorstenlanden 37 - TABAKKEN. Deli Batavia 211 209 - Dek Maatschappij 290% 290 289 Senembah 276)4 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 16% 16% 16% Wabash Railroad 2% 2% 2% Union Pacific Chic Milwaukee %-% Missoury Kansas Texas 2% RUBBERS. Amsterd. Rubber - 209% 208 Vy 208% 208% Deli Bat. Rubber 139 - - - 138 Kendeng Lemboe 177 Serbadjadi 103% Rotterdam Tapanoeli - Bandar Rubber 155% Preanger Rubber - 115 Sumatra Rubber - BEVERWIJK Begrafenis van II. Rothe. Groote belangstelling op „Duinrust". De ijzige koude, die Donderdagmiddag het verblijf buitenshuis allerminst aangenaam maakte, was voor honderden belangstellen den geen beletsel om het overleden raadslid H. Rothe op zijn laatsten gang te vergezel len. Het was de zware gang naar „Duinrust", waar op dezen somberen Decembermiddag te midden van een schijnbaar gestorven natuur het stoffelijk overschot van een onvermoei- den strijder voor het socialisme aan den schoot der aarde zou worden toevertrouwd. De stoet werd voorafgegaan door twee vlaggendragers, die de vlaggen van de S. D. A. P. en van den Beverwijkschen Bestuur- dersbond droegen. In den stoet' merkten wij op het volledige gemeentebestuur, burgemeester H. J. J. Scholtens, de beide wethouders de heeren W. van Dok en N. J. Out en den heer A. A. Post, gemeente-serretaris. de raadsleden mevr. T. Kemp-Haan, A. L. van Groningen, K. Steyn, C. Aardenburg, P. Muntjewerf, F. R. C. Rij- kens, N. Passchier, H. Vink, H. van Doorn en G. Welagen. Voorts de heeren Spaan, direc teur van den Dienst van Sociale Zaken, V. Ph. Braun, direhteur van den gemeentelijken dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling, ambtenaren van de on derscheidene afdeelingen der gemeente-se cretarie, G. Flameling Sr. en A. Eizema, voor den Haarlemschen Bestuurdersbond en het Bureau voor Arbeidsrecht aldaar, C. v. d. Winden, Dictrictbestuurder Alg. Ned. Metaal- bewerkersbond te Haarlem. C. Plog, lid van 't hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Sigarenmakers en Tabaksbewerkers, be stuursleden van partij- en vakafdeelingen, zoomede van den Beverwij kschen Bestuur dersbond, de heeren Majoor, directeuren van de sigarenfabriek, waaraan de heer Rothe werkzaam was en voorts talrijke partijgenoo- ten en andere belangstellenden, die zich rond de groeve schaarden. Burgemeester Scholtens, die als eerste spreker naar voren trad, wees op het onver wachte verscheiden van den heer Rothe in de kracht van zijn jaren. Spr. gevoelde be hoefte uiting te geven aan zijn deelneming bij den zwaren slag, welke zijn naaste bloed verwanten trof. De herinnering aan hem zal evenwel een bron van troost en sterkte vor men. Hij gaf zich ook buiten zijn gezin en hij deed dat met een diep verantwoordelijk heidsbesef. Als lid van den raad dezer ge meente heeft hij gestreden voor de ge meente. Met groote sympathie, zoo eindigde de burgemeester, zullen wij hem blijven ge denken. Ook de heer W. van Dok bracht weemoe dige hulde aan de nagedachtenis van den man, die heeft gestreden en gewerkt zoolang het dag was. „Het ls niet mogelijk, aldus spr., de gevoelens, die ons bestormden toen wij zijn plotseling verscheiden vernamen, onder woorden te brengen". Spr. bracht namens de S.D.A.P., de vak- en cultureele organisaties dank en hulde aan den ontslapen partijge noot voor diens werk in het belang van de lijdende menschheid. Als werker voor zijn ideaal en als mensch, wars van alle fanatis me, stond hij voor ledereen klaar, die een be roep opchem deed. De heer Plog. sprekende uit naam van den Ned. Bond van Sigarenmakers en Tabaks bewerkers, herinnerde er aan, dat Rothe doelbewust den weg ging. die moest voeren naar een betere samenleving. Hij werkte niet alleen voor zijn gezonde makkers, maar ook voor de zwakken. Voor de t.b.c.-bestrijding heeft hij zeer veel gedaan. Zijn opvolgers zullen thans de vlag overnemen, die aan zijn handen ontvallen is. De heer C. v. d. Winden memoreerde hoe zeer de thans ontslapene bereid was zijn ideaal uit te dragen, omdat hij diep over tuigd socialist was. Hij deed dat op een wijze, die respect afdwong van iedereen. De heer P. Majoor zei. dat het „memento mori" zich zelden zoo kenbaar maakte als bij dit sterfgeval. Spr. herinnerde zich de confe renties in de fabriek, waarbij Rothe vaak den weg wist aan te geven in het labyrinth van sociale bepalingen. Hij dankte hem. voor wat hij en voor het oude en voor het nieuwe bedrijf deed. Hij hield zich weliswaar strikt aan zijn rechten, maar kende zijn plichten en wist ook daarover te spreken. „Trouwe werker", aldus de heer Majoor, „rust in vrede". Tenslotte sprak Ds. J. D. van Calcar, Doops gezind predikant alhier, een laatste woord. Spr. schetste den overledene als een man, die streed met open vizier. Hij zag door dat open vizier de nooden van dè wereld en in hem leefde het beste, wat de Schepper in den mensch legde: de liefde. Hij leefde voor en met anderen. Nadat een schoonzoon hftd bedankt voor de belangstelling en de tallooze bewijzen van deelneming, verlieten de talrijke aanwezi gen zeer onder den indruk van de plechtig heid de begraafplaats. LISSE „Bloembollencultuur". Donderdagavond vergaderde de afd. Lisse van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur voor de laatste maal onder leiding van den heer A. Verduyn Jr. Na opening der vergadering liet de voor zitter het jaar 1937 de revue passeeren. Het resultaat van dit jaar was voor de kweekerij in onze gemeente bevredigend. De export had evenwel een moeilijk jaar Een brief van het hoofdbestuur was inge komen betreffende de te houden vaktentoon stelling in Februari in het Krelage-Huis te Haarlem. De afd. Lisse besloot een groote gouden medaille beschikbaar te stellen. Voorts had de verkiezing plaats van een voorzitter, aangezien de heer Verduyn na 16 jaar deze functie thans wil neerleggen. De heer Verduyn bracht dank aan de vex-eeni- ging voor haar medewerking. Als candidaten werden genoemd de heeren J. v. d. Mey Gzn., C. J. Segers en M. Veldhuyzen van Zan ten Rz. Met groote meei-dex-heid van stemmen werd gekozen de heer M. Veldhuyzen van Zan ten Rz. Bij de behandeling van den beschrijvings brief ontspon zich een vrij schei-pe discus sie over het reorganisatieplan der Alg. Ver- eeniging, Na langdurige discussies werd het i-eorga- nisatieplan met groote meerderheid van stemmen aangenoemn. Het voorstel van Heemstede om zoo spoedig mogelijk te komen tot afschaffing van de beursbelasting vond geen ondersteuning, zoodat hier tegen zal worden gestemd. Bij de rondvraag richtte de heer Jac. Th. de Vroome een afscheidswoord tot den heer Verduyn. De voorzitter dankte.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13