ALGEMEENE AANVAL OP NANKING INGEZET. E" Chineezen negeerden Japansck ultimatum. Het feest der Cathrinettes te Nice. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN .VRIJDAG 10 DECEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De opperbevelhebber der Japansche troepen in China, generaal Matsoei, had gisteren van den commandant van het garnizoen van Nanking geëischt de stad niet later dan Vrijdagmorgen over te geven. De commandant heeft op dit ultimatum geen antwoord gegeven, waarop de Japansche troepen heden tot den algemeenen aanval zijn overgegaan. Het Japansche persbureau Domei beschrijft den toestand om en in Nanking als volgt: Niettegenstaande het kruisvuur van de Chi neesche voorposten en hun kraehtigen tegen stand bij de versperringen, zijn de Japansche troepen erin geslaagd den geheelen Purperen Heuvel te bezetten. De troepen rukken thans op naar den oostelijken muur. De Japansche genie heeft de Hoeng Woe poort in den zuid oostelijken muur ondermijnd en Japansche tanks met infanterie trekken op naar de Tai- ping poort in den noordoostelijken muur. Het Chineesche garnizoen te Nanking wordt op honderdduizend man geschat. DE OMSINGELING VAN NANKING. gfr UJAN6 Üjvoe ho^ao&j°e\~. #.N KWANGTHE/\ 3 30KM De Chineesche commandant te Nanking, generaal Tang Sjang Tsji, heeft de buiten- landsche diplomatieke vertegenwoordigers ver zocht, hun landgenooten mede te deelen, dat zij de stad onmiddellijk moesten verlaten in de richting van Haikwan. Alle wegen worden door de Chineezen versperd en versterkt met zandzakken. Ook de poorten worden gebar ricadeerd, terwijl tallooze huizen met spring stoffen en petroleum worden vernield. Verdediging tot het uiterste Het schijnt, dat de Chineezen voor nemens zijn Nanking tot het uitërste te verdedigen. Alle wegen zijn afge sloten met barricaden van huisraad met zandzakken en steenen en bewa pend met mitrailleurs. De Chineesche militaire autoriteiten hebben vreemde lingen gewaarschuwd de stad niet binnen te treden. Alle Chineesche kunstschatten zijn uit nan king verwijderd. Zij zijn in 15.000 kisten ver pakt aan boord gebracht van een paar sche pen, die naar Tsjoenking zijn vertrokken. Woehoe gevallen. Volgens nog niet bevestigde berich ten van Japansche zijde zijn de Japan sche troepen Woehoe binnengedron gen. Indien dit zoo is, dan zullen de Chineesche troepen uit Nahking alleen nog de stad kunnen verlaten, door de rivier over te steken. Ook Tangtoe, gelegen tussehen Nan king en Woehoe is in Japansche han den gevallen. Van Chineesche zijde wordt voorts toegegeven, dat de Japansche troepen Tsjinkiang hebben bezet, doch tevens wordt verklaard, dat de forten zich nog hi Chineesche handen bevinden. Bommen op Nantsjang. Gistermiddag hebben Japansche vliegtuigen een aanval gepleegd op Nantsjang,, de hoofd stad van Kiangsi. Er werd een luchtgevecht geleverd met veertig toestellen der tegen partij, wien zware schade werd toegebracht. Een eenheid der Japansche luchtstrijd krachten der marine heeft voorts een raid ondernomen op Koengsien in het midden van de provincie Honan, waar het militaire arse naal werd gebombardeerd. Japansche ministers besluiten tot voortzetting van den strijd. De Japansche ministerpresident en de mi nisters vtm buitenlandsche zaken, oorlog, marine en financien hebben besloten, vredes voorstellen, „die China door bemiddeling van derde mogendheden doet, te verwerpen en na den val van Nanking den kruistocht voor wij ziging van de houding der Chineezen voort te zetten". De ministers van buitenlandsche zaken en financien hebben hun collega's de verzeke ring gegeven, dat Japan alle financieele moeilijkheden en buitenlandsche verwikke lingen, voortvloeiende uit een verlenging der vijandelijkheden, te boven zal kunnen komen. Volgens de Asahi Sjimboen stelt de Japan sche regeering als conditio sine qua non voor het openen van onderhandelingen, dat Tsjang Kai Sjek aftreedt. Hieraan zal Japan zien, dat China werkelijk zijn houding wil wijzigen. Britsche protesten. In officieele Britsche kringen wordt mede gedeeld, dat de Britsche ambassadeur te Tokio bij de Japansche regeering heeft ge protesteerd tegen het feit, dat de Japanners in den loop der vorige week in het Grand Ho tel in de internationale concessie te Sjanghai een aantal „verdachte" Chineezen hebben gearresteerd. De Britsche consul-generaal te Sjanghai heeft bij zijn Japanschen collega geprotesteerd tegen het in beslag nemen door Japansche mariniers van den Britschen stoombarkas „Weidah". De Britsche vlag op dit scheepje werd omlaag gehaald en vervangen door de Japansche vlag. Nieuwe beperkende maatregel voor de Joden in Duitschland. Handel in ruw leer verboden. Naar Havas uit Berlijn meldt zullen in het vervolg Israëlitische firma's geen handel meer mogen drijven in ruw leer. Dit besluit is ge nomen. omdat enkele „Arische" zaken er nog niet toe hebben kunnen besluiten geen zaken meer te doen met hun Joodsche makelaars. Eaaielamcl Chamberlain over het resultaat der „bevoordeelingspolitiek''. Minister-president Chamberlain heeft te Londen een redevoering gehouden als onder deel van de campagne ten behoeve van de rijkseenheid. Chamberlain bracht hulde aan zijn vader, die, naar hij zeide, de grondslagen had gelegd voor het huidige Britsche belas tingstelsel. De minister-president legde den nadruk op het succes der politiek van een bevoordeeling van het rijk. Op grond van de overeenkomsten van Ottawa, aldus Chamber lain, is onze invoer uit de vertegenwoordigde landen met 41 procent toegenomen, terwijl de uitvoer naar deze landen met 46 procent is toegenomen in het tijdvak tussehen 1932 en 1936. In de eerste negen maanden van 1937 is er een verdere groote toeneming van den in- en uitvoer geconstateerd. De politiek van de rïjksvoorkeur heeft zoowel voor de Domi nions als voorf Groot-Brittannië voordeelen gebracht. De Unie van Zuid-Afrika was in Ï936 de beste cliënt van Groot Brittannië. Chamberlain voegde hier aan toe. dat- de Britsche handel in dezelfde periode ook ten opzichte van andere landen is toegenomen, zoodat de vergrooting van den rijkshandel bij droeg tot de economische stabiliteit van de wereld en daarom een stimulans is gebleken voor het internationale goederenverkeer. Neville Chamberlain. Aan het einde van zijn redevoering zeide de minister-president dat het niet de wensch van Engeland is andere naties voor te schrij ven welke soort regeering zij zouden moeten hebben. „Voor ons zelf geven wij de voorkeur en hebben wij het vornemen onzen vorm van democratie te handhaven. Wij vinden het prettig er aan te kunnen denken, dat er landen zijn, die er even zoo over denken als wij en wij verheugen ons er over, in de groote Dominions ook dezelfde vormen van demo cratie ongeschokt door fascisme of commu nisme, aan te treffen". Attlee9s Spaansche reis Op een vraag in het Lagerhuis betreffende een motie van afkeuring tegen Attlee, dien men ervan beschuldigde de verplichting, die hij op zich genomen had om zich tijdens zijn verblijf in Spanje te onthouden van alle ac tiviteit, die niet in overeenstemming kan ge bracht worden met de regeeringspolitiek van niet-inmenging, overtreden te hebben, heeft Chamberlain geantwoord, dat hij het passend acht zijn antwoord uit te stellen tot den te rugkeer van Attlee. Greenwood die Attlee in het Lagerhuis tijdens zijn afwezigheid vervangt, verklaarde hierop, dat Attlee tele fonisch zeer energiek de beschuldiging van overtreding zijner verplichting van de hand heeft gewezen. Italië. Uittreding uit den Volkenbond wordt morgen bekend gemaakt. In over het algemeen goed ingelichte po litieke kringen te Rome verzekert men, dat de plechtige verklaring, die Mussolini Zater dag a.s. na afloop van de zitting van den Grooten Fascistischen Raad zal afleggen het logische gevolg zal zijn van de redevoerin gen, die hij te Milaan en Palermo heeft uit gesproken. Deze beide redevoeringen, die gehouden zijn op 1 November 1936 en 20 Augustus 1937 stelden de Italiaansche politiek voor als ver langend naar een formeel bondgenootschap met Frankrijk en Groot-Brittannië op voor waarde, dat de Volkenbond hetzij zou wor den hervormd of in den steek zou worden gelaten. M.a.w., aldus Havas. Italië gaf te verstaan, dat het sléchts tijdelijk lid van den Volkenbond zou zijn. Niemand twijfelt er aan, aldus Ha vas, dat de Duce Zaterdagavond be kend zal maken, dat Italië uit den Volkenbond treedt. Het secretariaat van den Volkenbond ver wacht mededeeling van deze uittreding op Zondag of Maandag. Italië heeft, met inbegrip van de laatste twee jaren, sedert 10 Juni 1920, den dag waarop het Volkenbondspact van kracht werd, dus 17 jaren, aan den Volkenbond me degewerkt. In den nacht van Zaterdag op Zondag zullen groote volksverzamelingen worden ge organiseerd om de bevolking van Rome ge legenheid te geven te luisteren naar de ver klaringen, die Mussolini na afloop van de zitting van den Grooten Fascistischen Raad zal houden. De motiveering De Havas-correspondent verneemt, dat Italië zijn besluit uit den Volkenbond te tre den. zal motiveeren met er op te wijzen, dat het twee jaren lang gepoogd heeft de leden van den Volkenbond en in het bijzonder de groote mogendheden, die trouw aan Genève zijn gebleven, te overtuigen van de juistheid zijner fascistische politiek, oa.. wat de ver overing van Abessynië en de erkenning van het keizerrijk betreft. Bij gelegenheid van de Volkenbondsvergadering van September jl. hoopte de Italiaansche regeering, dat de moeilijkheden met een weinig goeden wil hier en daar konden worden opgeheven. Deze poging is tegen den wil van Rome mislukt. De fascistische regeering heeft zich er toen aanstonds rekenschap van gegeven, dat haar pogingen nutteloos zouden zijn en dat van een volgende Assemblée geen resultaat zou kunnen worden verwacht. De gebeurtenissen hebben de Italiaansche regeering tenslotte genoopt, haar politiek jegens Genève in over eenstemming te brengen met die harer vrien den. Aldus de motiveering. Het Britsche departement van Buitenland sche Zaken heeft nog steeds geen inlichtin gen ontvangen over het voornemen, van Ita lië uit den Volkenbond te treden. Te Londen zou men het betreuren, dat Italië ëeen dergelijken maatregel zou nemen, ofschoon de toestand er van practisch stand punt bezien niet door gewijzigd zou worden, aangezien geen enkel Italiaansch gedelegeer de sedert Juni 1936 heeft deelgenomen aan de Volkenbondsvergaderingen en aan den anderen kant de erkenning door Italië van Mandsjoekwo in rechtstreekschen strijd is met de beslissingen van den Volkenbond. Ook in Italiaansche kringen te Londen heeft men nog géén inlichtingen, ofschoon ver klaard wordt, dat Grandi vandaag uit Lon den vertrekt om deel te nemen aan de bij eenkomst van den Grooten Fascistischen Raad. Tsj eclh o§1 ow alky e Medebeklaagden van Rutha veroordeeld. De rechtbank te Ceskalipa heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner Weiss en zijn elf medebeklaagden, die beschuldigd worden van onzedelijke handelingen. De beklaagden werden veroordeeld tot voorwaardelijke ge vangenisstraffen tot acht maanden. Naar men weet heeft een der beklaagden, Rutha, de rechterhand vair Henlein, den leider der Sudeten Duitschers onlangs in de ge vangenis zelfmoord gepleegd. De wandaden van Wiedmann. Lijken van twee slachtoffers gevonden. De te Versailles gearresteerden massa moordenaar Wiedmann heeft bekend de Amerikaansche artiste Joan de Koven ge wurgd te hebben en vervolgens het lijk onder de stoep van de villa „La Voulzie" te La Celle Saint Cloud, een plaatsje in de buurt van Parijs te hebben gelegd. Ook heeft hij bekend, de dader te zijn van den moord op Roger Leblond wiens lijk is aan getroffen in een te Neuilly staande auto. Uit het onderzoek is gebleken, dat Wied mann de villa te La Celle Saint Cloud heeft ;ehuurd tezamen met een medeplichtige, een zekeren Maurice, met de bedoeling er rijke lieden, bij voorkeur buitenlanders, heen te lokken, om hen vast te houden en een los prijs te kunnen bedingen. Gistermiddag hebben de leden van het parket op de aangegeven plaats in de villa ,La Voulzie" inderdaad het onherkenbare lijk gevonden van de eenige maanden geleden verdwenen Amerikaansche artiste Joan de Koven. Bovendien is hier het lijk gevonden van Fritz Frommer. op de plaats die de moorde naar aangeduid had. Men zoekt thans naar medeplichtigen van den moordenaar. Jaarlijksch festijn van kleur en charme. Costuums van krantenpapier! lk jaar viert men te Nice op 25 Novem ber het feest der Catharinettes, dat zijn de meisjes van de mode-ateliers, die St. Catharina van Alexandrië tot haar beschermheilige hebben gekozen en daarom den naamdag tot haar feestdag maak ten. Volgens de legende verscheen aan Catharina van Alexandrië na haar doop tot het Chris tendom, de Heilige Maagd, die het Kindeke Jezus in de armen droeg. Dit kindje overhan digde aan Catharina een ring en koos haar tot zijn bruid. Zij bekeerde o.a. de beruchte Kei zerin Faustina en onderging den marteldood onder Keizer Maximianus omstreeks het jaar 307 n. Chr. Nadat ze met de filosofen had ge streden, vervolgens het rad met ijzeren punten had gebroken, dat haar zou hebben moeten pijnigen en dooden, werd ze in de gevangenis geworpen en onthoofd. Het lichaam der Hei lige werd door engelen naar den berg Sinaï gedragen. Deze legende is pas veel later, omstreeks de elfde eeuw, door verhalen der Kruisvaarders in deze streken bekend geworden. De Faculteit der Theologie te Parijs en de jonge meisjes kozen haar tot haar schuts patrones. Verschillende kerken bezitten een beeld van de Heilige en nu was het de gewoonte, dat op den 25en November, haar feestdag, het kap sel van dat beeld vernieuw werd door jonge meisjes tussehen 25 en 35 jaar. Ei- bestaat een Fransche uitdrukking, hierop betrekking hebbend. Men zegt dat men op zijn 25e jaar: „place une première épingle a la coiffure de la Sainte", a 30 une seconde, a la coiffure est achevée. (één speld plaatst in het kapsel van de Heilige, op zijn 30e een tweede, op zijn 35e jaar is het kapsel voltooid) d.w.z.. dat voor zoo'n meisje de kans op een huwelijk verkeken is, in ieder geval, dat er niet veel hoop meer bestaat. Maar nu het feest, zooals het hier gevierd wordt en waarover we van te voren al veel in het plaatselijke blad: „"LEclaireur de Nice" gelezen hadden. Het is de directie van dit blad, die het feest arrangeert en de prijzen uit looft. De meisjes maken de costuums zuiver en al leen van papier van deze krant, van de let ters, teekeningen en kleuren, die er in te vin den zijn. Ze mogen voor dit doel kranten van het bureau komen afhalen. Ze mogen niets anders gebruiken en nu is wonderlijk en bijna ongelooflijk, wat ze daarvan tot stand brengen. In de groote zaal van het Casino Municipal, die fraai versierd was met slingers, bloemguir- landen en rosetterx van papier zouden op een smalle estrade, die van het podium tot halver wege de zaal was aangebracht, de meisjes in hunne costuums één voor één voor de jury verschijnen. Reeds een paar uur van te voren liep deze zaal, die tot 8.000 menschen kan be vatten, al stampvol en we waren allen in span ning van de dingene die komen zouden. Daar gaan om half vier de gordijnen van het podium uit elkaar en we zien een groep meisjes in de meest fantastische en kleurige costuums. Wie denkt bij het zien ervan aan krantenpapier? Eerst zingt, begeleid door het orkest een zangeres het lied der Catharinettes voor 1937. Ieder jaar wordt een nieuw lied voor haar gedicht en gecomponeerd. Het werd met vuur voorgedragen en belooft een „Schla ger" te worden. Toen werden de nummers afgeroepen. Het begon met de loopmeisjes, waarvan wij alge meen de mooiste vonden „Miss Bonbon 1937". Haar costumm was uit allerlei kleuren samen gesteld, het rokje in wijde plooien, een hoedje in den vorm van een bonbondoos op het hoofd, in de hand een doos, van waaruit ze bonbons onder het publiek strooide. Een dametje uit den tijd van Lodewijk XV volgde, haar grijze pruik ook geheel van pa pier gemaakt. Er was een Lohengrin met de zwaan, er was een visschersmeisje, in een net van papier gemaakt, waarin allerlei visschen gevangen waren, er was een „Miss Cocktail'" die een jasje droeg, dat je voor een echt bont jasje aanzag, ook weer geheel van papier ge maakt. Ik herhaal dit telkens weer, omdat het zoo ongelooflijk was. Ook de tentoonstelling van Parijs werd voorgesteld. Dit meisje had een van den hals af beginnenden sleep, waar op de vlaggen der deelnemende landen waren afgebeeld en naar ik later las ook de Eiffei- toren. Er was een „Rive enchantée" (betoo- verde kust) die in een korte cape van binnen een stuk blauwe zee en een stuk van de kust ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING had afgebeeld, van buiten was de cape van groene stukjes papier samengeflanst. Tot de mooiste der groepen van twee behoor den wel de win ter koninginnen, die in costuums a la Son ja Henie waren gedost, wit met blauwe bolero's. Ik zal u niet vermoeien met alle costuums te beschrijven, maar het geduld, dat er voor noodig is geweest om deze samen te stellen kunt u zich voorstellen, als ik u vertel, dat er een costuum van blauw en rood papier ge maakt, bij was, uit stukjes samengesteld van een gekleurd plaatje, dat ééns per week in de Eciaireur verschijnt. Ik hoorde vertellen, dat de meisjes al tot 4 maanden vooraf beginnen te werken. Nog één costuum wil ik vermelden, de ver- vaardigster kreeg er den eersten prijs mede. Het stelde voor: „La crépuscule du soir" (avondschemering) en was geheel gemaakt uit de zwarte tinten, die er in een krant voor komen. Het geheel gaf den indruk van donker zilvergrijs en er lag een zijde-achtige gloed over. Bij het costuum hoorde een lange sleep en een losse cape, die als kantwerk er uitzag. Allemaal ringetjes van papier tot kettingen verbonden, gaven dit effect. Onze oogen gingen te gast en van -begin tot het einde waren we in bewondering en verba zing over het kunnen van deze meisjes. Het was aardig om te zien, hoe uit het opkomen op de estrade, zich de verschillende karakters der mewerkenden uitten. Er waren er, die be scheiden en verlegen zich aan het publiek ver toonden, er waren er, die dit geheel in de rol van hun costuum deden, zooals o.a. het meisje, dat de persoon uit de fabel van Lafontaine: Pierrette en de melkkan, voorstelde. Haar melkvat, waaruit de melk in den vorm van lange Slierten wit papier stroomde, liet ze vóór de jury gekomen op den grond vallen en toen begon ze te doen alsof ze huilde. Er waren er, die elegant en sierlijk met danspasjes voorbij huppelden. Ook met dit verschillende optreden amuseerden we ons. Na enkele uren werd de uitslag van den wedstrijd bekend. Weer stond op het podium de kleurige groep en weer verschenen ze één voor één voor de jury. Aardig is het, dat ieder costuum een prijs krijgt, het hangt dus maar van de rangorde af, waarop ze getaxeerd worden. Ieder kreeg een bedrag in geld, varieerend van 100 tot 2000 francs, verder ieder een lot in de Fransche Staatsloterij. De redactie van den Eciaireur biedt den meisjes nog een autorit, een boottocht en een diner aan. Zóó worden ze goed beloond voor al het werk en de moeite, die ze zich geven en het genot, dat ze jaarlijks duizenden bereiden. A. B.—H. PROGRAMMA Nou ga ik achter dien boom staan en dan es kijken, hoe lang het duurt, voordat die boeven in mijn valletje loopen! Geduldig ging hij achter den boom zitten en keek nieuwsgierig om zich heen. Tjonge, het viel niet mee, zoo 's avonds op wacht te zitten. Ik heb het al bekeken, bromde Thijs misnoegd. Die boeven hebben me natuurlijk door en komen niet! Hij ging op zijn rug liggen en al spoedig begonnen zijn oogen kleiner te worden. Haast was hij in slaap gevallen, toen hij eens klaps iets hoorde. Hij sprong overeind en keek naar de richting, vanwaar het geluid was gekomen. Zouden ze nu tochzei hij. Het geluid dat hij hoorde, was van paardenhoeven. Thijs moest opeens denken aan het boek. dat hij een tijd geleden gelezen had. Het heette: Paardenhoeven en de smid. Hij had het altijd een vreemde titel gevonden. Maar daar kwam haast net zoo'n voorval in, als hij nu meemaakte. ZATERDAG 11 DECEMBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 De KRO-Melodisten en solist. 3.05 Kinderuur. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.15 De KRO-Melodisten en Gramofoonpla- ten. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon muziek. 7.0 Berichten. 7.15 Katholieke R.V.U. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N.P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 De KRO-Melodisten en solist. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Het K. R.O.-orkest. In de pauze: Zang en piano, sportrevue. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7-30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding, 10,20 Orgelspel en bont programma (gr.pl.) 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Toespraak namens den Bon-d van Nederlandsche Onder wijzers. 2.20 Pianovoordracht. 2.45 Optreden van amateurs. 3.15 „Zedelijke Opvoeding", causerie. 3.30 Residentie-Orkest en solist. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal". 7.00 „Filmland". 7.30 „Bijbelver- I tellingen", causerie. 8.00 Herhaling SOS-be- richten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest en soliste. In de pauze. Toe spraak. 9.15 De Ramblers en solisten. 10.30 Berichten A.N.P. Hierna: Gramofoonmuziek. 1 10.45 VARA-orkest en solisten. 11.30 Berich- ten. 11.3512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern Orkest. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.20 Het Commodore Grand-orkest. 2.20 Mezzosopraan en tenor. 2.50 Operamuziek (gr.pl.) 3.20 Or gelspel. 3.50 Het Wynford Reynolds-octet. 4.20 Viool en piano. 5.00 Declamatie. 5.20 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-orkest en solist. 7.50 Ra diojournaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch overzicht. 9.55 BBC-Theater-orkest en solist. 11.00 „The Ni- belungenlied", causerie. 11.20 Het Grosvenor House-Dansorkest. 11.50 Berichten. 12.00— 12.20 Vervolg dansmuziek, RADIO PARIJS, 1648 M. 7.25 en 8.55 Gramofoonmuziek. 9.50 Conser- I vatorium-orkest. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.35 Bailly-orkest en zang. 3.20 en 4.05 Zang. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Gevarieerd concert. 10.25 Populair concert. I 10.50 Gramofoonmuziek. 11.201.20 J. Bouil lon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Hanns Kallies' orkest. 7.50 Omroep- kleinorkest. 8.50 Pianovoordracht. 11.20 Qm- roepkleinorkest. 1.35 Vroolijk concert. 2.20 So praan en piano. 3.20 Hermann Hagestedt's or kest, vocaal sextet en solisten. 5.30 Zang bij de luit. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Lincke- concert. 9.5012,20 Adalbert Lutter's orkest en H. Fröhlich's kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalon- orkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50—2.20 Gra mofoonmuziek. 3.20 Zang. 3.50 Gramofoonmu ziek. 4.20 Conservatorium-orkest en -koor, Cecilia-koor en solisten. In de pauze: Gramo foonmuziek. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Piano voordracht. 8.20 Orkest van het Regiment „Guides" en het Omroepkoor. 10.30 Omroep dansorkest. 11 20—12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50—2.20 en 3.20 Gramofoon muziek. 4.20 Omroepsalonorkest en zang. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.35 Omroepdansorkest. I 6.35 Omroepkleinorkest. 7.45 „Die Walküre", opera. 11.5012.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6