iïtma Befy. Aaiktacietü ,(ée Sfiaamstad" Magy ary in Café SftYO1! De Nassau-film BRECHCOKES zaterdag 11 december 1937 HAARDE M'S D A G B D A D LEIDSCHEPLEIN DE AMSTERDAM. KONING DER TZIGANEN SLECHTS GEDURENDE DECEMBER concerteert deze meest beroemde violist van Budapest, bekend door zijn spelen in het Hungaria Hotel, voor de Radio en de Gramophoon. (Adv. Ingez. Med.) Een gesprek met den geschiedkun digen leider bij de vervaardiging. (Van een specialen verslaggever). „Ons volk moet zijn Koningshuis leeren kennen en op de juiste waarde schatten, wat thans niet het ge val is". Dit is het ideaal, van mr. E. J. Thomassen Thuessink van der Hoop van Slochteren. die de historische leiding heeft aanvaard van de ter gelegenheid van het regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin te vervaardigen Nassaufilm. Mr. E. J. Th. a Th. v. d. Hoop van Slochteren. Deze smalfilm zal worden uitgebracht dooi de fabriek „Zuiderfilm" (W. Cox Jr.) te Venlo. Wij hebben in dit bericht aanleiding gevonden een onderhoud aan te vragen met den burgemeester van Slochteren met het gevolg, dat deze ons gisteren op Fraeylema- borg ontving. Met Menkema te Uithuizen, dat thans hei eigendom is van het Gronin ger Museum, is dit huis het eenige, dat van de ruim honderd borgen uit vroeger eeuwen is overgebleven. Prijs gelijk aan Hollandsche Afm. 20/30 ƒ2.35 p. H.L. Afm. 12/20ƒ2.— p. H.L. Voor Centrale Verwarming Afm. 50/80 22.50 per Ion Afm. 8/15ƒ18.50 per Ion ANTHRACIETHANDEL FR. VARKENMARKT 6-10 Spaarne bij Viaduct Telefoon 14164 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: ZATERDAG 11 DECEMBER Stadsschouwburg: Rott. Hofstad Tooneel: „Scherzo", 8.15 uur. La Gaifcé: Nachtfeest 8—3 uur. Mode ShowMode Academie Suze Huntelaar Brinkmann. Groote Markt, 3 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Vloeibaar Goud. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De Goede Aarde, 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De raadselachtige mr. Moto. 2.30, 1 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Purperen Mantel, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 12 DECEMBER Gem. Concertzaal: 't Kind van twee moe ders. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 13 DECEMBER Gem. Concertzaal: 't Kind van twee moe ders. 8.15 uur. N.V. Modemagazijn C. H. Vogelzang: Alge- meene vergadering ten kantore, 16.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 11 Dec. 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 17 Dec., zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. P. Th. A. v. Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. S. G. Beckeringh. Apotheek Loomeyer, Zyl- weg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 1271J Als wij voor het open haardvuur zitten dan hebben wij eerst met onzen gastheer een an der vertrek bezocht, waar een gansche biblio theek is van werken betreffende ons Ko ningshuis. Dit is een unieke verzameling, zooals er wel geen tweede in het land zai zijn te vinden. Er zijn boeken over de ver schillende takken van de geslachten Nassau en Oranje, over de bezittingen enz. Oude folianten staan naast pas verschenen boe ken.Lange reeksen jaargangen van tijdschrif ten vindt men er. Een prentenverzameling is hier iets, dat bijna vanzelf spreekt. En als men ziet hoeveel er direct of indirect over ons Koningshuis is geschreven in Duitscli- land, België. Frankrijk en in ons eigen land, dan krijgt men door het enkele feit van het hier verzameld weten van een duizendtal banden al den indruk van een nog onbekend terrein. Herinneringen aan eeuwenoude relaties en een inzicht in de bc- tcekenig van ons Koningshuis. In Nassau weet men meer. Mr. Van der Hoop van Slochteren heeft zelf de ervaring gehad van die betrekkelijke on kunde. Hij vertelt ons hoe hij door een tante van zijn echtgenoote voor het eerst in Dietz is gekomen nu jaren geleden. Deze dame, mevrouw Posthumus Meijjes-Star Numan heeft destijds een comité van Nederlandsche vrouwen opgericht teneinde in Nassau een gedenkteeken te stichten ter herinnering aan Willem V, een figuur, die daar zelfs nu nog algemeen bekend is. In dien tijd, vertelt de Keer van Frayle- maborg, heb ik een reisplan gemaakt Van Nassau, dat ik toen van Siegen uit ben door getrokken tot Dietz toe, waar ik den plaat selijken historicus Heek ontmoette, met wien ik nog altijd in geregelde relatie sta. Deze reis was voor mij een openbaring en de kleur sloeg mij uit van schaamte, toen ik begreep hoe weinig ik feitelijk wist van ons Koningshuis, ondanks mijn belangstel ling voor de geschiedenis er van In Nassau weet men over ons Konings huis veel meer dan wij. Het heele land is er vol herinneringen van. Prachtige musea, groote bibliotheken, kasteelen en ruïnes zijn er. waarvan de gemiddelde Nederlander het bestaan zelfs niet ver moedt. Dit bezoek ls voor mij aanleiding geweest om boeken en prenten te verzamelen, ten einde daarmee te verkrijgen een werkelijk ovei-zicht van de geschiedenis van ons Ko ningshuis Overal herinneringen. Onze gastheer vertelt verder van zijn be zoeken aan andere gebieden in Duitschland aan Luxemburg en Frankrijk (België staat nog op het programma) waar hij tal van streken bezocht om de herinneringen aan de voorzaten van onze Koningin te zoeken. En hij had een uitgestrekt terrein voor zijn onderzoekingen, want sinds in de elfde eeuw de graven van Laurenburg de burcht Nassau stichtten heeft him geslacht zich in alle richtingen verspreid. De heer Cox in Venlo heeft in September jl. de medewerking van Mr. Van der Hoop gevraagd en hij heeft die gaarne toegezegd, omdat het reeds lang een wensch van hem was, dat er eens over ons Koningshuis een goede film zou komen. De te maken film zal in de eerste plaats de schoonheid van de Nassausche landen naar voren brengen. Een schoonheid, die te weinig bekend is. Nederlanders trekken naai den Harz, den Rijn of Zwitserland. Maar feitelijk zou iedere Nederlander, die voor het eerst zijn neus over de grens steek, Nassau als doel van zijn reis moeten hebben, het land waar de wieg van onze vrijheid staat. Verder is het zeer positief de bedoeling in de film weer te geven de herinneringen aan ons Koningshuis, waardoor zij voor ons land van groot belang zal zijn tot beter begrip van de beteekenis van het geslacht Nassau. De leidraad voor dit hoogst belangrijke deel heb ik reeds klaar en ik heb mij aan dezen arbeid met blijdschap en toewijding gegeven. Immers dit werk zal kunnen bevorderen mijn streven om de oude relaties tusschen Nassau en Nederland (welke zich niet alleen tot ons Koningshuis beperkten, maar even zeer bestonden tusschen de inwoners van beide landen) te doen herleven. Herleefde belangstelling. Is er, vragen wij, in de laatste jaren niet reeds een toenemende belangstelling te be speuren speciaal voor Nassau? Dit is inderdaad het geval. Van 1925 af valt zii te constateeeren. Zoo maakt in 1926 de Nederlandsch Christelijke Reisvereeniging haar vereenigingsreis daarheen. Deze massale reis is door vele andere ge volgd. Zoo maakte de K.N.A.C. het vorige iaar een clubreis naar Nassau en dit jaar het Kon. Genootschap voor Geslachts- en Wapen kunde. Waar het om gaat. Terugkomende op de te vervaardigen film wees de heer Van der Hoop van Slochteren ons er op, hoe deze naar zijn meening, als zij aan de verwachtingen beantwoordt, door een Oranje-film gevolgd moet worden. Zoo zal te treffender tot uitdrukking kun nen komen hoe het Nassausche vorstenhuis goederen heeft gehad in Duitschland, Luxem burg, Frankrijk, België en De Nederlanden. En dan zal de Nederlander, die op school veel te weinig over ons Koningshuis leert, bij het zien van deze films doordrongen wor den van den vèrstrekkenden invloed van.het Nassausche geslacht. Alle voetbal- en korfbalwedstrijden afgelast. Tn verband met de slechte weers- en terreïn- •mstandigbeden hebben de besturen van den K. N. V. B. en den Ned. Korfbalbond alle voor Zondag 12 December vastgestelde wedstrijden afgelast. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.). DOUBLé - BRILLEN geheel bekleed. W. KUIPERS Zn. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt Krachtigen tot matigen Zuidoostelijken tot Oostelijken wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, vooral in het Zuidwesten sneeuw- of regenbuien, lich te vorst tot temperatuur om het vries punt" in het Noordoosten, in het Zuid westen temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. BAROMETERSTAND Hoogste 769.'6 m.M. te Vardö. Laagste 741.0 m.M. te Liverpool en Pem- broce. Het minimum, dat ons eergisteren sneeuw bracht, verdwijnt thans uit het waarnemings gebied. Dat in het Westen ligt over Engeland en trekt naar het Zuidoosten. In het Noorden van Ierland .stijgen de barometers snel, in Frankrijk en ons land dalen ze. Ook op IJs land dalen de barometers weer. In het geheele Poolgebied blijft de luchtdruk bij verandering hoog en evenzoo op den Oceaan. Westelijk van den dertigsten breedtegraad is over een groot gebied de luchtdruk meer dan 775 m.M. Om het Kanaal werd het veel warmer en viel zware neerslag. In het Noordwesten werd het veel kouder. Het vorstgebied op het vasteland strekt zich thans uit tot de Pyreneeën; in de Baltische staten nam de vorst echter sterk af. In Oost-Duitschland en in Centraal Europa heerscht mooi winterweer en in de Alpen is het koud doch onbewolkt. Het is te verwachten, dat in ons land, al thans in het Oosten, het weer zal opklaren, doch dat bij den luchttoevoer uit het vorst gebied de temperatuur in het Oosten om het vriespunt zal blijven met lichte vorst in den nacht. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 749 m.M. Stand van gister 755 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 9.14 uur; n.m. 21.51 uur. Strand berijdbaar van 14.00—20.00 uur. Maandag v.m. 10.25 uur; n.m. 10.58 uur. Strand berijdbaar van 15.3021.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. in diverse kleuren v.a. f 7.95-f 15.75 Sportmag. Cretha de Bruyri Haarlem,Twynderslaan 7,Tel. 15116 (Adv. ingez. Med.) DE MIDDENSTAND SLUIT een ZIEKTEKOSTENVERZEKERING bij de „HAARLEMSCHE". Generaal Agenten Fa. HENDRIK KWAK Hzn. Nassauplein 4—6, Tel 17771 fo.g.g. 26855 (Adv. Ingez. Med.) Een fortuin in een houten been. 8 bankbiljetten van duizend dollar kwamen te voorschijn. De New-Yorksche rechter voor het veriflee ren van testamenten zal een beslissing moeten nemen terzake van een nalatenschap, om het bezit waarvan reeds vier jaar lang strijd is ge voerd en waartoe o.a. een houten been be hoort, dat een fortuin vertegenwoordigt. Het been, aldus lezen wij in de „Daily Te legraph and Morning Post", heeftbehoord aan iemand die in 1929 te Weenen is overleden onder een aangenomen naam. Zijn weduwe, een Amerikaansche, wist de autoriteiten er van te overtuigen, dat zij recht had op de na latenschap. Toen zij te New York aankwam, bleek tot de nalatenschap een houten been te behooren. Even voordat de nalatenschap in veiling zou worden gebracht, besloot de Poolsche consul, die als raadsman voor de weduwe optrad, en die in den oorlog een been had verloren, het houten been eens te passen. Toen hij hiermee bezig was, drukte hij heel toevallig op een ver borgen veer en tot zijn verbazing rolden 88 bil jetten van duizend dollar uit het kunstbeen. HEEMSTEDE PERSONALIA. Met ingang van IS December ise tot brie ven- en telegrambesteller te Heemstede be noemd de heer A. v. d. Grijn, thans in gelijke betrekking te Cocksdorp (Texel). LAAT GEEN RIJWIELEN LANGS DEN WEG STAAN. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van het vermissen van een rijwiel, dat Vrijdag avond onbeheerd had gestaan voor een per ceel in de Chrysanthemumlaan. Verscholen in een boschje zijn twee ge stolen rijwielen terug gevonden, echter wa ren de belastingmerken en de dynamo's ver dwenen. Naar wij vernemen zullen, als preven tieve maatregel alle rijwielen, die onbe heerd langs den weg staan, in beslag geno men worden, met als gevolg een proces-ver- baal tegen de eigenaars. Men zij dus ge waarschuwd. Crematie Dr. H. Kikkert Czn. Hedenmorgen elf uur had op Westerveld de crematie plaats van het stoffelijk over schot van Dr. H. Kokkert Czn., rustend medicus, die Woensdag alhier in den leef tijd van 75 jaar overleden is. Voor deze plechtigheid bestond veel be- lanagstelling. De Haarlemsche Kring der Nederl. Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst was vertegenwoordigd door den voorzitter, dr. C. G. J. von Winning. Verder waren o.a. aanwezig de heeren H. D. Tjeenk Willink, J. M. C. Hoog, dr. M. Colenbrander, mevr. de wed. E. W. MerensJoekes, prof. R. Remmelts uit Batavia. Verder een groot aan tal doktoren en vrienden. Terwijl de stoet het crematorium binnen kwam speelde de organist, de heer G. Robert het Largo van Handel. Toen de kist, die door eenige bloemstukken gedekt werd, in de aula was opgebaard, trad dr. von Winning als eerste spreker naar voren. Namens bovengenoemden kring had spre ker het voorrecht om dr. Kikkert een laatst vaarwel toe te roepen. Doordat hij reeds -lani_ rustend was, zei spreker, zijn er niet veel jongere geneesheeren, die hem in de uitoefe ning van zijn ambt gekend hebben. Daarbij behoor ook ik. Toch valt het mij niet moei lijk, ja zelfs gemakkelijk, namens onzen kring, een warm woord van dank over te brengen. Wanneer wij, medici, onder elkaar zijn, wordt dikwijls over den verleden tijd ge sproken en dan worden altijd namen ge noemd van enkelen, nl. van hen, die een diepen indruk hebben achter gelaten. Zij zijn als het ware legendarische figuren in on zen kring. Zij behooren tot de allerbesten. Ook uw naam was er bij. Gij waart voor de collega's niet alleen een vriend maar ook een goed voorbeeld. Gij hebt immer den naam van de Maatschappij en van onzen stand hoog gehouden. Daarom brengen wij u uit een warm hart een diep gevoeld woord van dank. Dat uw eeuwige rust een bekroning moge zijn voor wat u in uw rijk leven ge daan hebt". Dr. Duyvis herinnerde er aan, dat hij 55 jaar geleden dr. Kikkert heeft leeren kennen. Tusschen hen was een warme vriendschap ontstaan. Ook op de Academie hebben wij elkaar goed leeren kennen. Onder alle om standigheden was hij een trouwe, beproefde, hoogstaande vriend, op wien men altijd kon bouwen, steeds hulpvaardig, volhardend op zijn doel afgaand en hooge eischen aan zich zelf stellend. Zoo heb ik hem altijd gekend, Hij was een uitstekend voorbeeld voor velen. De organist speelde, terwijl de kist daalde Lithanei van Schubert. De schoonzoon van den overledene, de heer P. W. Peereboom, dankte voor de betoonde belangstelling. Hij verzekerde, dat de woor den van waardeering en de vele blijken van deelneming in deze moeilijke dagen een groote troost voor de nabestaanden zijn ge weest. Spreker deelde mede zelf een groote dank baarheid te koesteren jegens den overledene en dat hij den eerbied jegens hem altijd in zijn hart zou bewaren. De heer Robert speelde tenslotte Ases Tod van Grieg. De drie door den heer Robert gespeelde stukken werden op verzoek van de familie ten gehoore gebracht. NIEUWE UITGAVEN. Storm over den Binseiihof Bij de uitgeversmaatschappij Bosch en Keuning te Baarn verscheen de door Joh. Hepp uit het Duitsch vertaalde roman „Storm over den Binsenhof". Het boek speelt in een Duitsche bergstreek, waar een goedhartige reus, Jakob Sindig, de boertjes, die in armoede, en nederigheid leven, tracht op te heffen. Hij wordt door hen niet begrepen en eerst zijn ge welddadige doocl brengt, wat de levende Jakob Sindig niet kon bereiken, betere levensom standigheden en een hoopvolle toekomst. Het boek maakt den indruk, een debuut te zijn, met reminiscensies aan anderer werk. De ver taling laat hier en daar wel wat te wenschen over. De vrouw en haar huis. Van het door Van Holkema en Warendorff uitgegeven maandblad „De vrouw en haar huis" verscheen een typografisch keurig ver zorgd winternummer, waaraan verschillende bekende schrijvers en schrijfsters en tal van grafische kunstenaars hun medewerking heb ben verleend. Een winter aan zee Bij A. A. M. Stols' uitgeversmaatschappij te Maastricht verscheen de tweede druk van A. Roland Hoist's prachtige gedichten-cyclus „Een winter aan zee", die voor hun gebundel de uitgave reeds gedeeltelijk in „De Gids" wer den gepubliceerd. Wij citeeren uit dezen bundel een enkel ge dicht: „Leéuw van oud licht, zieltoogt ergens in het woest duin de dag nog: het bitter oog breekt, de manen raken vol zand. Aan den zee-einder brandt nog een wolkgebied, waar de Eeuwige door vuurdraken zijn aftocht dekken liet. Op den bodem van den Oceaan. De diepzee-films, die de film-operateur J. E. Williamson op den bodem van den Oceaan ver vaardigde en waarop hij de wonderen der diepzee, de oerwouden der koralen en het leven en den strijd om het bestaan van haaien, inktvissehen en vele exotische bewoners dei- tropische zeeën vastlegde, zijn in alle landen met groote belangstelling en geestdrift ont vangen. In zijn spannend boek „Mijn avonturen op den bodem van den Oceaan", uitgegeven door Scheltens Giltay, te Amsterdam, heeft J. E. Williamson deze avonturen op schrift ge steld, waardoor een boeiend en prettig lees baar geheel ontstond. Dr. Friedrich Lorentz: „Ik heb het gevonden!" Dit boek behandelt geschiedenissen van uit vinders uit vijf eeuwen. Het geeft o.a. beschou wingen over de eerste machinebouwers, de eer ste drukkers, de uitvinders op het gebied van telefonie en telegrafie, de constructeur dei- eerste schrijfmachine en ten slotte over de wapen- en munitie „koningen". Tal van foto's en teekeningen verduidelijken den inhoud van dit onderhoudend en leerzaam geschreven boekwerk. „Ik heb het gevonden" is een uitgave van Andries B'litz te Amsterdam. De Nederlandsche bewerking is van Th. Wink. „Ratio" leverde een omslagteekening. Bernhard Voigt schreef een spannend boek over Zuid-Afrika, waarin boeren, Engelschen en kaffers een groote rol spelen. Rie Taal ver taalde het werk uit het Duitsch, onder den titel „De Voortrekkers" Bosch en Keuning te Baarn gaven het boek uit. BLOEMENDAAL LUIERMAND „ORANJE-VREUGD". Het stemt het comité tot groote vreugde dat de daadwerkelijke en financieele steun van de ingezetenen der gemeente Bloemen- daal zoo groot is, dat tot het uitdeelen van een aanvulling van 16 luiermanden kan worden overgegaan. Het resultaat van deze inzameling is daar om van zooveel waarde, omdat iedere vrouw onafhankelijk van financieele welstand, het hare heeft kunnen bijdragen: want. zelfs die genen, die in het geheel geen geldelijke bij drage konden geven, hebben met vreugde hun arbeid en tijd geofferd aan breien en naaien van kleertjes en verdere luiermand artikelen. Ook mocht het comité een toezegging van een andere stoffelijke hulp krijgen; nl. 3 weken lang VA L. melk per dag voor de jon ge moeders. Dit blijk van medeleven wordt buitengewoon op prijs gesteld en mochten nog anderen zich tot een dergelijke gift ge roepen voelen, dan zal het dagelijksch be stuur dat gaarne vernemen. Ook zij, die nog willen breien of naaien kunnen zich nog vervoegen bij mevrouw Im- mink, Bloemendaalscheweg 120 tot verkrij ging van nadere inlichtingen. Het dagelijksch bestuur: mevrouw A. C. den Tex-Bsse. Bentinck, voorz., mevrouw C. van Dijk-Jkvr. van Vierssen Trip, vice-voor- zitster, mevr. J. B. Immink-van der Schalk, le secr., mejuffrouw E. A. Gunning, 2e secr., mevrouw S. Bierens de Haan-Dudok de Wit, penn., mejuffrouw J. J. Bruin, enquêtrice. HET WITTE KRUIS. Vrijdagavond hield de afdeeling -Bloemen- daal van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" een buitengewone ledenvergadering in hotel Vreeburg in verband met het overlijden van den heer S. P. Rijnierse. De voorzitter dr. J. Th. Bornwater herdenkt den onvergetelijken penningmeester, die 20 jaar bestuurslid-penningmeester, is geweest ener zeer veel toe heeft bijgedragen om de afdeeling groot te maken. „Wij zullen den heer Rijnierse, die de zaak van het Witte Kruis en van de Wijkverple ging steeds met groote toewijding heeft ge diend met groote dankbaarheid en welwil lendheid gedenken", zoo eindigt de voorzitter. -Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. Tot heden bestaat het bestuur uit 5 leden en 2 adviseerende leden. De voorzitter stelde voor deze beide laatsten dr. H. D. G. A. Immink en L. v. Essen tot be stuursleden te benoemen, waarmee de verga dering zich vereenïgt. In plaats van den heer Rijnierse werd als eenig candidaat gekozen de heer A. F. G. Koe len. LEDENVERGADERING TUINBOUW. De afdeeling Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Dinsdag 14 Dec. in Rusthoek. Hier zal de begrooting 1938 worden vast gesteld en een verificatie-commissie 1937 wor den benoemd. Verder moeten twee bestuursleden worden benoemd wegens aftreden van de heeren P. W. Walter en P. L. van Bueren en een lid der keuringscommissie wegens aftreden van den heer G. de Kruyf. Voor kleinbloemige Chrysanthen is een prijsvraag uitgeschreven. Aan het einde van de vergadering volgt een vragenbus en een vakbespreking. Voor Kerstartikelen zijn drie prijsjes be schikbaar gesteld. OUDERAVOND U.L.O.-SCHOOL. Op 16 Dec. wordt in de U.L.O.-schooI aan den Vijverweg eegn ouderavond gehouden waar een nieuw lid van de oudercommissie moet worden gekozen wegens aftreden van den heer A. Hiemstra. Vervolgens zal de heer H. F. Tillema zijn film „Apo Kajan naar het hart van Borneo" vertoonen. Op Maandag 20 December wordt een tweede ouderavond gehouden, waar de ouders gele genheid hebben met het personeel de vorde ringen van de leerlingen te bespreken. HAARLEMMERMEER PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Nieuw-Vennep (hoofd de heer W. Faber) is- benoemd de heer G. Boerstoel te Hellendoom. CHR. BESTURENBOND. De afdeeling Haarlemmermeer-Noord van den Chr. Besturenbond hield Vrijdagavond in de_ groote vergaderzaal van hotel „De Landbouw" te Hoofddorp een propagandaver- gadering, waarin als sprekers optraden de heeren W. H. A. de Swert en C, Schuttevaer, hoofdambtenaren van den Raad van Arbeid te Haarlem, die een duidelijke uiteenzetting gaven van de sociale wetgeving hier te lande en in het bijzonder die betreffende de Inva liditeitswet en de ouderdomswet. Ter afwisseling werden een paar sprekende films vertoond. BURGERLIJKE STAND. van 39 December 1937. Geboren: Martinus, zoon van T. Struik en N. van Tol; Aart, zoon van J. van Saarloos en B. M. van der Berg; Adriaan, zoon en Wilhel- mina Suzanne, dochter (tweeling) van C. Wil- derom en T. Bonkerk; Dirk, zoon van W. Eveleens en J, Haak; Susanna Elisabeth, doch ter van G. C. v. d. Zwet en A. W. Zomer; Maarten, zoon van S. Stammes en C. J. Bou- man; Agatha Gerarda Cornelia, dochter van N. G. J. Grooteman en J. Daalhuizen, Huber- tus, zoon van P. van Heijningen en A, Zeg- stroo; Adrianus Wilhelmus, zoon van I-I. Glas en J. Jansen; Dingena, dochter van H. de Wit en K. Kulk; Jacob Cornells, zoon van C. van Beem en E. C. Knoop. Ondertrouwd: Antonius Stokman en Cor nelia A. Lippus; Hendricus A. I. Peters en Wilhelmina Maaswinkel. Gehuwd; Arie R. van der Maarel en Wilhel mina M. van Andel; Hendrikus Bonhof en Barbera E. Gijzenberg; Jan Verbeek en Cor nelia M. den Hollander. Overleden: Jacob Heemskerk 53 j. geh. met A. C. van Brakel; Louis George Eschauzier 78 j. ongehuwd

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2