H.D. E' MODESHOW. MAANDAG 13 DECEMBER 1937 HAARLEM'S D'AGBEAD 9 De Indische Vereeniging vierde feest. Geanimeerde, welgeslaagde dansavond. De Indische Vereeniging had Zaterdagavond in „Dreefzicht" een feestavond georganiseerd die weer bijzonder goed geslaagd is. De feesten van deze vereeniging kenmerken zich altijd door een aparte sfeer, die deze avonden een geheel eigen cachet geeft. Ook het feest van Zaterdagavond maakte hierop geen uitzondering en al was dan de opkomst niet zoo groot als gewoonlijk, de goe de stemming was er niet minder om. Met animo werd gedanst op de werkelijk uitstekende muziek van de „Bonzonians"; er was weer de bekende champagne-bar en ook het rad van avontuur ontbrak niet. Zoo is het weer een uiterst geanimeerde feestavond geworden en ongetwijfeld zullen de volgende feesten van deze vereeniging drukker bezocht worden. De Indische Vereeni ging verdient dit zeer zeker. Sint Nicolaas bij de adspiranten van „Haarlem''. Zaterdagavond bracht Sint Nicolaas, ver gezeld door zwarten Piet, een bezoek in het gebouw Olympia bij de adspiranten der Korfbalclub „Haarlem". Ruim 80 kinderen wachtten met groot ongeduld de komende dingen af. Aan den ingang werd een door hen zelf uitgevoerd programma aangeboden. De leider der adspiranten de heer H. Fabel, opende den avond met een welkomstwoord. Het was 'echt een avond van en voor de ad spiranten, want alles werd door hen zelf op gevoerd en gespeeld. Nadat twee hunner op de mondharmonica toepasselijke liedjes had den gespeeld, werd een speciaal voor de kin deren geschreven tooneelstukje „Otje gaat kampeeren" opgevoerd, dat veel bijval oogst te. Vervolgens werden nog met pianobegelei ding twee liedjes en een jaor quatre mains ten gehoore gebracht. Na de pauze kwam Sint Nicolaas met zijn yroolijken zwarten Piet. Met een toepasselijk woord deelde hij geschenken uit. Veel te spoedig was het feest afg'eloopen. Allen gin gen voldaan huiswaarts. Het was een mooie avond en een uitstekende propaganda voor de adspirantenafdeeling der Korfbalclub „Haarlem". AANBEVELING RAADSHEER AMSTERDAM- SCHE GERECHTSHOF. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft ter Vervulling van twee plaatsen van raadsheer in zijn college opgemaakt de volgende alpha- betische lijsten van aanbeveling: Eerste lijst: mr. H. D. Feenstra, mr. H. J. Hülsmann en mr. W. A. Vos, allen rechter in de arrondissementsrechtbank, de eerste twee In die te Amsterdam, de derde in die te Zwolle. Tweede lijst: Jhr. mr. P. J. H. M. van der Does Willebois, mr. F. A. J. Marres, mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon, allen rechter in de arrondissementsrechtbank, onderscheidenlijk te Amsterdam, Breda en Haarlem. FEESTAVOND HONKBALCLUB R.C.H. Zaterdag hield bovengenoemde vereeniging een gezellige bijeenkomst, naar aanleiding yan de in den zomer bereikte, resultaten. 8 uur opende dè" voorzitter, de heer P. Kaestner, de bijeenkomst. Hij memoreerde de aanwezigheid Van het" bijna voltallig bestuur van de voet balclub R.C.H. Ook de trainer Pilcik werd door den voorzitter hartelijk verwelkomd. Daarna gaf hij de leiding over aan den voor zitter van de feestcommissie den heer T. Chrispijn. Deze had met zijn staf van mede werkers een verdiend succes. Zoowel het eer ste als het tweede negental werd gehuldigd naar aanleiding van het behaalde kampioen schap tweede en derde klasse. Het eerste negental promoveert naar de eerste, het tweede naar de tweede klasse. Zij ontvingen ter herinnering daaraan een mooie draag- medaille. Aan den heer H. Vrugt werd voor zijn bemoeiingen een chronometer overhan digd. De dames van de Honkbalclub hadden gelden ingezameld; zij konden nu een clubvlag overhandigen. De vervaardigsters van deze vlag waren de dames Kolk en Groeneveld. Een hartelijk applaus viel haar ten deel. De voorzitter nam de vlag namens de ver eeniging gaarne in ontvangst. Eenige tooneelstukjes en zangnummers vie len zeer in den smaak. EXAMENS. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het cand.ex. in de rechtsgeleerd heid de dames M. D. v. d. Berg en L. M. v. d. Berg. Geslaagd aan de Vrije Universiteit te Am sterdam voor het cand. ex. theologie P. W. Tjadens, Amsterdam. EVANGELIST J. SEVENSMA. Op uitnoodiging van het Comité voor Op- 'wekkingssamenkomsten zal de Evangelist J. Sevensma uit Amsterdam op Donderdag avond 16 December a.s. een spreekbeurt ver vullen hi de Kerk der Broedergemeente, Parklaan no. 34. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSOHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 14 DECEMBER 1937. Progr. I Hilversum I. Progr. H Hilversum n. Progr. LEI 8.Keulen, 10.35 Parijs Radio 12.05 London Regional, 12.35 Ned. Brussel. 2.20 Radio P.T.T. Nord. 3.05 Parijs Radio. 3.20 Keulen, 4.20 London Regional. 5.20 Ned. Brussel. 6.50 Keulen, 7.20 Weenen. 9.30 Lon den Regional. 10.20 Berlijn. 11.20 Diversen. Progr. IV 8.Ned, Brussel. 9.20 Diversen 10.35 Droitwich. 7.50 London Regional. 8,20 Droitwich. Progr. V. 8.00700 Diversen. 7.00 Eigen Gramofoonplaten .concert: Zang, orgel, viool en piano. 1. The Gondoliers, Reg. Dixon. 2. Foxtrot Medley, Ivor MoretonD. Kaye. 3. Piano Medley, Ch. Kunz. 4. Potp. uit Czardasfürstin, Georges Boulanger. 5. Torna a Sorriento, Alfred Piccaver 6. Kom' Zigany, Georges Boulanger. 7. Di-Té, Alfred Piccaver. 8. Broadway Melody, Reg. Foort. 9. Piano Medley, Peter Kreuder. 10. Es war einmal ein Baby, Rich. Tauber 11. Sylvia Ballet, Albert Sandler. 12. Ein Lied aus meiner Heimat, Richard Tauber. 13. Toreador et Andalouse, Albert Sandler. 14. Singing Marine, Reg. Foort. g.OO12.00 Diversen. Louis Saalborn jubileert. Dertig jaar aan het tooneel. Louis Saalborn. Het zal Woensdag 15 December a.s. dertig jaar geleden zijn, dat de groote kunstenaar Louis Saalborn zijn tooneelspelersloopbaan begon. De beteekenis van Louis Saalborn voor het vaderlandsch tooneel is van zoo alge- meene bekendheid, dat het nauwelijks noo- dig is, er nogmaals op te wijzen, welk een be langrijke plaats deze eminente kunstenaar te onzent inneemt, Saalborn was het immers die, voortkomen de uit de school van Dr. Willem Royaards, den onvergetelijken regisseur, de traditie voortzette en ons met de kern van Royaards' gezelschap tal van voorstellingen heeft ge bracht, die nog steeds voortleven in de her innering van geheel tooneellievend- Neder land. Wij denken aan de vele grootsche Shakespeare-voorstellingen als: De getemde Feeks, De Storm, Veel leven om niets, Lief- de's hef en leed, Driekoningenavond, enz. Maar ook het moderne repertoire, waarvan stukken als Blanke Ballast, Opstandelingen, De Krijtkring, Boeven en Burgers, diepen in druk hebben 'gemaakt, had Saalborn's volle aandacht. Niet alleen als tooneelleider, ook als ka rakterspeler van zeldzaam talent heeft Saal born zijn sporen verdiend. Zijn tooneelfi- guren feijn van een levende werkelijkheid, die den toeschouwer tegelijk boeien en ont roeren en dezen kunstenaar stempelen tot een groot tooneelspeler van een alzijdigheid, gelijk men zelden aantreft. Hij is de schepper van vele klassieke figuren uit de wereldlite ratuur. zooals Vondel's Gijsbrecht, Lucifer, Jephta, Goethe's Faust, Mephisto, Egmont; Shakespeare's Malvolio, Petruccio, Benedict en tal van andere. Moeten wij nog herinneren aan den Ka pitein van Köpenick; Süsz de Jood; Poma- rius; Mark Violier of de dokter in „Blanke Ballast"?! - De slechte economische omstandigheden, die achter ons liggen, hebben ook het tooneel beroerd. Subsidies, die noode gemist kunnen worden, moesten worden ingetrokken, maar ondanks alles wist Saalborn zich met zijn eigen gezelschap, Saalborn-Farser, te hand haven en groote successen te boeken met „Rubber", „Andere Wereld", „Mijn Zoon de Minister", e.a. Derhalve meenen wij, dat Saalborn recht heeft op ons aller sympathie en steun, nu hij Zondag 19 December a.s. in den Stadsschouwburg, alhier, zijn dertig jarige tooneelloopbaan hoopt te vieren met „De arme millionnair" van W. Lichtenberg, welk stuk bij publiek en pers een zeer groot succes had, niet in de laatste plaats door de wijze, waarop Saalborn de hoofdrol creëerde. HAARLEM'S SYMPHONIEORKEST „EUTERPE". Onder leiding van den heer J. A. Meng, directeur van het Haarlem's Symphonie- orkest „Euterpe" gaf dit orkest Zondagmid dag voor verpleegden en verpleegsters een concert in het Provinciaal Ziekenhuis te Bakkum. De verschillende nummers, welke ten ge hoore gebracht werden, zijn zeer verdien stelijk uitgevoerd, vooral de solopartijen voor viool, cello, fluit en trompet. Dr. ter Aar bedankte namens het ziekenhuis. KERK EN VREDE. Op Donderdag 16 December houdt de ver eeniging „Kerk en Vrede" een openbare Ad- ven tsbij eenkomst in de Remonstrantse he kerk. Sprekers zijn: ds. G. J. Duyvendak, Luth. pred. te Haarlem, opening, de heer Fedde Schurer uit Amsterdam, over: Hoe zal ik u ontvangen? en ds. J. M. Leendertz, Doopsgez. pred. te Haarlem over: In dienst van Christus. UITVOERING TEN BATE VAN „DE LICHTHOEVE". Morgen, Dinsdagavond 14 December, zal in de St, Bavo, Smedestraat te Haarlem, een uitvoering worden gegeven door het kinder koor „Zanglust" dir. de heer Jac. Zwaan, 'kinderafdeeling van Schoten/s Chr. Gemengd koor, ten bate van de Lichthoeve te Sant poort. Vooral het kinderzangspel „Sneeuw mannetjes" van G. v. Vladeracken zal on getwijfeld veel tot het slagen van dezen avond bijdragen. Behalve de gedachte, dat de opbrengst van dezen avond geheel ten bate komt van de Lichthoeve, zal ook dit huis zelf haar aan deel geven door het vertoonen van de film „Een dag lief en leed op de Lichthoeve" en wie deze film nog nooit gezien heeft kan van harte worden aangeraden eens kennis te maken met dit groote huisgezin te Santpoort, waar ca. 70 kinderen een veilig thuis en een blij onderdak hebben gevonden. Comité Oraiijevreugde—Volks- vreugde. Luiermanden voor 125 Haarleinsehe moeders. Het bestuur van het Comité Oranjevreugde- Volksvreugde schrijft ons: De voorbereidende werkzaamheden van het Comité spoeden ten einde. Ir, twee kamers van het Stadhuis staan de luierman den gereed om uitgedeeld te worden. Het wachten is nu op de komst van de Vorste lijke baby en dan begint de Oranjevreugde, tevens Volksvreugde. Het comité verzoekt ons nogmaals mede te deelen, dat de uitdeeling begint op den geboortedag van het Prinsenkind. De kaar ten worden pas dien dag verzonden aan de moeders (of aanstaande moeders) die een uitzet zullen ontvangen. Dank zij veler medewerkingkan het Comité ongeveer 125 Haarlemsche moeders met een uitzetje ver blijden. De uitdeeling werkt terug tot 15 December. De luiermanden zijn Woensdag 15 Decem ber en Donderdag 16 December van 10 tot half 6 ten Stadhuize te bezichtigen Het comité neemt deze gelegenheid te baat om allen, die meegewerkt hebben om het doel te bereiken, zeer hartelijk daarvoor dank te zeggen. Moge zoowel in het Prinselijk gezin als in alle andere gezinnen alles een goeden af loop hebben; dat is de vurige wensch van het Comité Oranjevreugde-Volksvreugde. DIRK VAN GELDER t Zaterdagavond is alhier op 85-jarigen leeftijd overleden de heer Dirk van Gelder, een der oude strijders uit de arbeidersbewe ging. Van Gelder heeft indertijd zijn beste krach ten gewijd aan de S.D.A.P. in 't algemeen en aan de belangen der Haarlemsche arbeiders beweging in het bijzonder. Zeer geruimen tijd was hij vaandeldrager der S.DA..P. al hier, op welke functie hij zeer trotsch was. In den laatsten tijd ging het met zijn ge zichtsvermogen snel achteruit en het laat ste jaar was hij 'zoo goed als geheel blind. De teraardebestelling is bepaald op Don derdag a.s. te 11.45 uur op de Alg. Begraaf plaats aan de Kleverlaan. -^ACHT VAN SMAAK - PRUS 70 ct (Adv. Ingez. Med.) EEN PREEKENBUNDEL VAN WIJLEN DS. P. A. E. SILLEVIS SMITT. Naar wij vernemen zal ter nagedachtenis aan den in Juni j.l. door een ongeluk om het leven gekomen predikant van de Geref. Kerk in Hersteld Verband alhier wijlen ds. P. A. E. Sillevis Smitt, een bundel preeken en over denkingen het licht zien onder den titel „Jezus is overwinnaar". De bundel is verzorgd door ds. J. J. Buskes Jr. te Amsterdam-Zuid en verschijnt als uitgave van de plaatselijke ge meente te Haarlem. Allen hebben aan de sa menstelling en verzorging geheel belangeloos medegewerkt. Ook het papier, de band en het drukken zijn niet in rekening gebracht. De op brengst komt dan ook geheel ten goede van het kerkbouwfonds van de Haarlemsche ge meente, dat zoozeer de belangstelling van den ontslapene had. Leichte Symphonie. door ADELBERT VAN MANNEKUS. én schoppen Twee groote, donkere oogen blikten in de zijne Leni, zijn vrouw, verslikte zich in een slok heete thee. John, we hébben al schoppen geboden! Snel herstelde hij zijn vergissing. Ja, na tuurlijk, neem me niet -kwalijk.... twéé schoppen Was dat even een mooie toestand! Zat hij hier op zijn vacantie in de bergen, genoot met volle teugen van de heerlijke luchtkon hij eindelijk eens doen en laten wat hij wilde... en nu kwam, ja, had je ooit van je leven, nu kwam zijn lieflijke tante bij hen op bezoek. Waarom moest zij juist in hetzelfde dorpje haar vacantie doorbrengen als hij En boven dien, als je pas getrouwd bent, heb je geen behoefte aan familieledenen zeer zeker niet aan tantes! Eén bof was tenminste nog, dat die uiterst sympathieke Amerikaan, die een trip door Zwitserland maakte, kennis met hen gemaakt had. Dat was tenminste nog een afleiding. Gelukkig, dat h ij er tenminste vanavond ook was! En tante maakte aanstalten een paar dagen te blijven John! Hij keek verstrooid op. Hm Je vergist je weer! Is dat nu spelen? De sympathieke Amerikaan grinnikte even, toen hij het verongelijkte gezicht van John zag. Hij kende hem slechts oppervlakkig, doch hij wist, dat hij nu reeds bij de familie een potje kon breken. Neemt u me niet kwalijk, tantelief, maar ik dacht aan een post, die ik nog even moet inschrijvenGroote genade, hij wist niet dat hij zoo goed liegen kon! Post? Post??? In je vacantie post?? Hij knikte zwijgend. Hij had evengoed kun nen uitroepen: Tante? Tante??? In mijn vacantie? Kon hij beter achterwege latenzoo voor de goede verstandhouding Hm., overmorgen ging ze weg, tenminste dat had ze gezegd. Maar daartegenover stond, dat h ij over een week weg moest. Dan moest hij weer beginnen aan zijn dagelijkscli werk. Ik stel voor, tante, dat we maar uitschei den met spelen, zei Leni tenslotte. John keek haar vol aanbidding aan, dat was een buiten gewone zet van haar. Zoo? Geen zin meer? Ach, ik weet, jullie spelen tegenwoordig niet meer zoo goed als wij vroeger. Dat was tante. John had het gevoel, dat de zitting van zijn stoel rood-gloeiend werd, en wilde als gevolg daarvan verontwaardigd opspringen. Een blik naar zijn vrouw vertelde hem, dat het voor de goede verstandhouding beter was dat hij rustig bleef zitten. Altijd die „betere verstandhouding Ze verwijderden zich van de bridgetafel. Van zelfsprekend moest er nu een kopje thee ge nuttigd worden Whisky? De Amerikaan boog. Zeer gaarne. Whisky dronken wij in onzen tijd nooit, vond tante noodig te moeten opmerken. Spijt me, tante. Hoe was het mogelijk...» hoe was het mo gelijk, dat zoo'n tante nu juist in zijn vacan tie hier kwam. Kon hij dan nergens rustig, verblijven? Het gesprek bewoog zich op algemeen terrein. John en de Amerikaan dronken whis ky, alsof het water was. Nietwaar, er is maar één vacantie in 't jaar en nu hadden ze reeds twee weken hier doorgebracht en nu de laat ste dagen U heeft daar een zeer mooie halssnoer, mevrouw Harland, merkte de Amerikaan op. Leni kreeg een kleur. Een huwelijksca deau van een oom van me zei ze ietwat verlegen. Ik vind het niet zoo geweldig, was de critiek van tante. John begon het nu werkelijk warm te krijgen. Hij stond half van zijn stoel op. Ik heb eenigen tijd geleden een aardig voorval meegemaakt begon de Amerikaan tactisch. Het handelde ook over een halssnoer. Drie paar nieuwsgierige oogen richtten zich op hem. Wat was dat dan?, informeerde Leni. Wel, de Amerikaan ging er eens voor zitten en nam nog een slokje whisky dat zal ik u vertellen. Het was op een feestavond in Chicago. Ik was genoodigd op een bal te komen en aangezien ook een paar vrienden van mij zouden gaan, ben ik er ook heen ge weest. Het was een prachtig, majestueus huis, van gravin Rochefort. Ja juist, net als de kaas. Welnu, er werd natuurlijk gedanst niet waar, en om twaaf uur zou een Indiër een stuk op zijn viool ten beste geven. Ik meen, dat hij Hassan Bey heette, maar dat weet ik niet zeker meer. De Amerikaan glimlachte even verontschul digend. Toen vervolgde hij: Om even voor twaalf kwam hij binnen. Hij maakte bekend, dat hij een eigen ge maakte compositie spelen zou, hij noemde het de „Leichte Symphonie". Werkelijk heel aardighelaas, het bleek een oplichter te zijn Tantelief ontstelde. 1 Ja zeker, mevrouw, een oplichter. De gravin droeg dien avond haar beroemde diamanten halssnoer. De man had het op dat snoer begrepen. Plotseling ging het licht uit en alle aanwezigen snelden in doodsangst door elkaar. Na een oogenblik echter hoorde men, als heel in de verte, een melodie De Leichte Symphonie, zei John. De Amerikaan knikte vergenoegd. 1-Iet ang stige gezicht van tantelief was een genoegen om te zien. Toen het licht weer opging, miste de gra vin haar halssnoer, de Indiër was verdwenen. Men heeft geen van beide ooit terug kunnen vinden Vreeselijk, zuchte tante. Och, ik ben zoo bang, dat jou zooiets overkomt, Leni. Ik vind jou snoer niet mooi, maar het is toch echt!.... Nou, kom tante, nu niet van die rare gedachten hoor, zei Leni opgewekt. Alhoewel zij zich nu toch niet zoo gerust meer voelde. Die gesprekken maakten je ook zoo ner veus De klok begon twaalf uur te slaan. De Amerikaan stond op. Kom, ik moet weg. En hartelijk bedankte hij Leni en John voor den prettigen avond. O, dat is in orde, hoor verzekerdp John, eenigszins luidruchtig. Dat is in or de! De sympathieke Amerikaan verdween met luchtige stappen door de deur. John zuchtte en keek Leni smeekend 'aan. Nou tante, zullen we dan maar naar bed gaan? Het is al vrij...» Ze kon niet uitspreken. Plotseling ging het licht uit en alles was in diepe duisternis ge huld. Leni zocht 'naar. John, kon hem niet vinden, doch bedwong zich. Tante gilde. Een oogenblik van stiltetoen klonk in de verte een melodieus wijsjeademloos luisterden zij. De Leichte Symphonie, gilde tante op eens. Die schurk John, John, waar zit je?, riep Leni ang stig uit. John, ik Even plotseling als het uitgegaan was, ging het licht weer aan. Ze knipperden tegen het licht, toen gilde Leni: John, John, mijn halssnoerhet is verdwenen John draaide zich bruusk om. Verdwe nen, hoe kan dat? Heb je niets gemerkt? Niets, snikte Leni, absoluut niets. John knarsetandde. Daar had die vervloekte Amerikaan hen een mooie poets gebakken. Een week lang had hij den goeden vriend gespeeld en nu hij zijn kans schoon had ge zien, had hij het waardevolle halssnoer van zijn vrouw egstolen. Ik ga. hier onmiddellijk'vandaan!, riep tante zenuwachtig uit. He ga hier onmiddellijk vandaan! Leni keek zenuwachtig om haar heen. Wie belt er even een auto voor me op?, jammerde tante, Ik ga hier onmiddellijk van daan John keek even naar Leni, deze knikte. Hij liep naar de telefoon, belde een wagen op. Of hij onmiddellijk wilde komen En geen kwartier later zat de totaal over haar zenuwen heen zijnde tante in de taxi. Ik zal jullie wel schrijven, dag. En weg reed de wagen. John keek de auto na, tot hij uit het ge zicht was verdwenen. Leni stond naast hem. Dat is nou wat je noemt een overhaaste vlucht, bromde hij. De ratten verlaten het zinkende schip. Ik had niet gedacht, dat die Amerikaan een oplichter zou zijnzei Leni zachtjes. Ben ik ook niet, klonk opeens een stem naast hem. Ben ik ook niet.. Leni en John draaiden zich verbaasd om. Wat, jij hier? De Amerikaan stond te lachen. Ik ge loof wel, dat ik succes heb gehad, zei hij. Ik zag jullie zoo met die tante, wel toen ver zon ik een manier om haar weg te krij gen. Dus.... dan is alles Louter tooneelspel, lachte de Amerikaan. 1-Iij taste in zijn zak. Hier is de hals snoer terug, en hij gaf het weer aan Leni. Ik had niet gedacht, dat het zoo'n succes zou hebben John en Leni dankten hem hartelijk. Leni was dolgelukkig haar halssnoer weer terug te hebben en John, wel, hij was gelukkig dat zijn tante De Amerikaan verontschuldigde zich. Het was met dit al, reeds vrij laat geworden en hij verlangde naar zijn bed Tot ziens dan weer, lachte John op gewekt. Tot ziens, was het antwoord en de Amerikaan verdween in den nacht in de richting van zijn hotel. John en Leni gingen naar boven en tolden als het ware hun bed in. John z-ag zijn kus sen nog niet, of hij sliep al. De volgenden morgen werd hij weer vol komen uitgerust wakker. Maar Leni keek hem met betraande oogen ian. Hij vloog overeind. Wat is er? John, het halssnoer, dat die Amerikaan mij teruggaf, is niet het goede. Het is valsch MODE-ACADEMIE SUZE HUN1ELAAR. Er heerschtc een intieme sfeer Zaterdag middag in de bovenzalen van „Brinkmaim" waar deze demonstratie werd gehouden. De show werd met een kort woord geopend door mevrouw P. Th. Hoevenagcl. voorzitster van de vereeniging ..Nederlandsche Mode- Vakbond", die de clementie van het talrijk publiek inriep, omdat er niet gedemonsti-eerd zou worden door beroeps-mannequins, maar door de leerlingen van mejuffrouw Hunte- laar, die tevens alle costuums zelf vervaar digd hadden. Er viel echter veel te waardeeren, en wij waren vol bewondering voor deze pseudo- mannequins, die met keurige pirouetten langs ons paradeerden. Eerst werden ons eenige aardige wlnter- sport-costuums getoond, wel zeer toepasselijk in het wintersche landschap der laatste da gen! Vooral trokken hierbij het schaatsen- rijdstertje in een sportief blauw jurkje met uitstaanden korten rok en een meisje, dat een bruine ski-broek met wit leeren windjak droeg, zeer de aandacht. We zagen eenige pyjama's en peignoirs en daarna kwamen de middagjurken. In dit seizoen is helaas weer de korte rok en vogue, terwijl blauw en bruin de overheerschende kleuren zijn voor japon nen. Als garneering wordt veel zilver- en goud soutache toegepast. De jurken zijn veelal van angora-wol. Er was o.a. een bruin georgette purkje met wol, een aardige don kerblauwe japon met flatteus wit kraagje. Ook zagen wij diverse toiletten met inge zette punten van pompadour; voorts een nauwsluitend bruin jurkje, smoking-model met stropdas. Opvallend was een gekleede wollen jurk met z.g. nervures (smalle bezet sels. die er met 2 naalden worden opgestikt). Eenige vlotte mantelpakjes waren er ook o.a. een snoezig blauw, met grijzen bontkraag, donkerrood mutsje en bijpassende donker- roode handschoenen; ook eenige imitatie bon tjasjes waren vermeldenswaard. Vervolgens kwamen de avondjurken. Hier voor wordt zeer veel kant gebezigd dit sei zoen en ook ciré (een soort gelakte zijde) is daarvoor erg in zwang. Ook ziet men voor avondkleeding zeer veel dragen een rok van zwart velours chiffon met een blouse van zilver- of goud lamé of ook wel blouses van met bloemen doorwerkte brocaat-zijde. Ver der ziet men ook wel een lamé onderkleeding met daarover heen een eenvoudige tule-ja pon. waarmee dikwijls een aardig effect werd bereikt. Tenslotte de traditioneele oruidsstoet; de bruid droeg een japon van witte kant. met langen sleep, in het midden versierd met een heele rij kleine knoopjes. De bruidsmeisjes droegen rose kante japonnen. De aanwezige dames toonden haar enthou siasme in herhaald applaus, wat wel bewees dat dit een geslaagde show was, waarop me juffrouw en haar leerlingen met voldoening kunnen terugzien. B. A. KINDERTOESLAGFONDS VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. De a.s. uitkeeringen. De Commissie van Beheer van het Toeslag fonds voor het Bloembollenbedrijf maakt be kend, dat de eerste uitkeeringen dezen winter zullen plaatsvinden overeenkomstig onder staande regeling: Uiterlijk 15 December moeten belangheb benden zich melden, die werken bij werkgevers te Bennebroek bij P. v. Lierop, Schoollaan22; Overveen bij G. v. d. Veldt, Rollandspad 15. Voor de overige plaatsen; Hillegom 17 De cember 57 uur, R.K. Volksbond; Lisse 17 December 57 uur R.K. Volksbond; Sassen- heim 17 December 5—6 uur gebouw K.S.A.; Heemstede 17 Dec. 5.306 uur RK. Volks bond.' De commissie vestigt er de aandacht op, dat men voorzien moet zijn van familieregister verlkaring(en) van de (n) werkgever(s) en zich persoonlijk op het aangegeven tijdstip moet melden. MUZIEKAVOND IN HUIZE PARKZICHT. Vrijdag werd in huize Parkzicht, rusthuis voor bejaarde dames en heeren aan den Jans- weg alhier, een muziekavond gegeven waaraan het Vrijzinnig Luthersch dameskoor en ver schillende solisten meewerkten. Het geheel stond onder leiding van mej. Bets Nederkoorn. Het programma werd geopend met vier handig pianospel door de dames Bets en Kitty Nederkoorn. Voorts werd de koorzang afge wisseld door solozang van de dames K. Neder koorn en W. Bakker, begèleid door mej. B. Nederkoorn, welke laatste ook nog een piano solo gaf. Op enkele a capella nummers na, werd het koor aan de piano begeleid door mej. S. de Waal Malefijt, terwijl het Weihnachtslied van Cari Hirsch uitgevoerd werd door het koor met begeleiding van strijkinstr urnen ten en piano. Het geheel viel bijzonder in den smaak. De directie van „Parkzicht" bood mej. Nederkoorn na afloop bloemen aan, dankte haar, zoowel als de solist en het koor voor het gebodene en sprak de hoop uit, dat er nog eens een dergelijke mooie avond verzorgd zou worden. BABYHUIS NED. VROUWENBOND. Op 15 en 16 December zal in een der boven zalen van Brinkmann aan de Groote Markt, gelegenheid zijn voor allen, die het Babyhuis van den Ned. Vrouwenbond in de Boekenrode- straat 26, een goed hart toedragen, hiervan te komen getuigen, door bij ons 's morgens te 11 uur haar kopje koffie te komen drinken of 's middags met bezoek of vrienden haar kopje thee. Vele dames en jonge meisjes zullen zich be ijveren om het daar zoo aangenaam mogelijk te maken en in de vroolijke sfeer van kerst boom, bloemen, licht en vele mooie zaken, voor korte oogenblikken het donkere weer buiten te doen vergeten, zoodat men verkwikt en opgewekt weer huiswaarts keert, niet het minst in het besef door zijn komst medege werkt te hebben tot de instandhouding van het vriendelijk tehuisje voor onverzorgde kleine kinderen, dat zoozeer aller sympathie verdient. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.98 1/8. Berlijn 72.45>/2 Parijs 6.10 7/8. Brussel 30.55'/> Zwitserland 41.58v< New York 1.79 23/32 MET JAN STRIJBOS OP STAP Op uitnoodiging van de ..Buurtvereeniglng Ramplaankwartier" zal de heer Jan Strijbos op Woensdagavond 15 December in hotel „Van Ouds het Raadhuis" een causerie hou den over het onderwerp ..Met tent en camera naar de Shetlands".

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13