Kmtyesclmlm—j WEERBERICHT Mof tasschen Weill Zoon MAANDAG 13 DECEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD (Adv. Ingez Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM. De nieuwe week werd op de wisselmarkt te Amsterdam op zeer kalme wijze aangevangen. De Britsche ponden verkeerden in reactie en werden bij de opening afgedaan tegen 8.98 a 8.981/4. Toen nadien een verbetering intrad, werd door liet Nederlandsche egalisatiefonds 8..9S 1/4 geboden en tot dezen prijs kreeg het nogal wat materiaal toegewezen. De Amerikaansclie dollars waren goed prijs houdend. Aanvankelijk werd gehandeld tegen 1.7911/16 a 1.79 3/4, doch niet lang daarna werden transacties afgesloten tegen 1.79 3/4 a 1.79 13/16. Fransche francs waren 6.10 3/4 a 6.11. Het disagio voor termijnfrancs was iets ingekrompen en bedroeg resp. 2 cents en 9 1/2 cents voor 1 maand en voor 3 maanden. Bel ga's waren 30.54 a 30.57. Ook het disagio voor Belga's was kleiner geworden en bedroeg resp. 4 cents en 14 cents voor 1 maand en voor 3 maanden. Zwitsersche francs waren 41.58 a 41.59, Duitsche marken 72.44 a 72.47. De handel op de niet- officieele ochtend- beurs was van kleine afmetingen. De stem ming was gedrukt, hetgeen klaarblijkelijk ver band hield met de berichten omtrent de inci denten in de Oost-Aziatische wateren. De lo cale aandeelen werden algemeen op een ver laagd peil verhandeld. Ook de Amerikaansche shares lagen gedrukt in de markt. VRIJE KATHOLIEKE KERK. Dinsdagavond om 8.15 uur zal priester P Rueter een voordracht houden over het reli gieuze element in de Kunst, in de St. Ra- phaelskerk, Popellaan, Kinheimpark Bloe- mendaal. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 12.— uur. Londen 8.98 5/16 Berlijn 72.45 1/2 Parijs 6.10 3/4 Brussel 30.55 1/2 Zwitserland 41.58 1/2 Kopenhagen 40.05 Stockholm 46.30 Oslo 45.10 New York 1.79 3/4 Praag 6.331/2 AGENDA. Heden: MAANDAG 13 DECEMBER Gem. Concertzaal: 't Kind van twee moe ders. 8.15 uur. N.V. Modemagazijn C. II. Vogelzang: Alge- meene vergadering ten kantore, 16.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Vloeibaar Goud. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De Goede Aarde, 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De raadselachtige mr. Moto. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Purperen Mantel, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 14 DECEMBER Gem. Concertzaal: Derde Concert Haarl. Bachvereenigingen, 8.15 uur. N.V. Eigen huis en Tuin. Buitengewone alg. vergad. van aandeelh. Kenaupark 5. 4.30 uur. Gouvernementsgebouw: Prov. Staten. 11.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Dc Vondeltentoonstelling. Prachtige collectie in de Raadszaal. Ter herdenking van den 350sten ge boortedag van Joost van den Vondel, den „Prins der Nederlandsche dich ters", is in de Raadszaal van het Prinsenhof een Vondel-tentoonstel ling ingericht, waar behalve ver schillende Vondeluitgaven, waaron der belangrijke eerste drukken, ook tal van historische gegevens uit Von- del's omgeving zijn ondergebracht, die een overzichtelijk beeld vormen van den dichter in den tijd, waarin hij heeft geleefd en gewerkt. Verschillende kaarten en plattegronden geven allereerst een beeld van de plaatsen waar Vondel's ouders en Vondel zelf hebben gewoond, welke plaatsen hij meestal in zijn gedichten ook heeft bezongen, waarom men deze gedichten bij de betrokken illustraties heeft gelegd. Een stamzoon van het geslacht Vondel laat ons zien hoe dit geslacht met het overlijden van Jacobus van den Vondel, kost- schoolmeester in het Westland in de eerste helft der 18e eeuw, uitstierf. Instructief is ook een schema van Vondel's werken, in chronologische volgorde, dat de omvangrijk heid van zijn oeuvre duidelijk illustreert. Zeer belangrijk is verder een verzameling eerste drukken van Vondel's gedichten en treurspelen, aangevuld met de verschillende uitgaven van Vondel's complete werken, sindsdien verschenen. Verder vinden we op deze tafel een serie bloemlezingen uit Von del's poëzie en verschillende uitgaven uit latere jaren van zijn spelen. In de vitrines vinden we portretten van Vondel zelf en verschillende personen uit zijn omgeving, alsmede gedichten op en af beeldingen van Amsterdam, het nieuwe en het oude Raadhuis, den nieuwen Schouw burg en enkele oude penningen. Ook over den Muiderkring treffen weinteressante do cumenten aan. Het aantal vertalingen van Vondel's werk is gering, doch in een kleine vitrine zijn en kele exemplaren daarvan bijeengebracht. Grooter is het aantal vertalingen, dat Vondel zelf van klassieke schrijvers heeft vervaar digd, waarvan ook verschillende exemplaren zijn tentoongesteld. Zoowel aan de kerkelijke twisten tusschen remonstranten en contra-remonstranten, waar Vondel felle hekeldichten aan heeft ge wijd, als aan de documenten die betrek king hebben op Vondel's overgang tot het katholieke geloof, is een aparte tafel gewijd Een kleine verzameling gedichten en il lustraties uit Vondel's werk, betrekking heb bende op onze stad en de omgeving, is vooral voor onze stadgenooten van belang. In een afzonderlijk vertrek zijn tenslotte verschillende illustraties en geschriften on dergebracht, betrekking hebbende op den tijd, waarin de dichter geleefd en gewerkt heeft, één der glansperioden uit onze ge schiedenis. Zoo vinden we de verschillende stadhouders, die tijdens Vondel's lange leven over Holland regeerden, raadpensionarissen, burgemeesteren en regenten der stad Am sterdam, waaraan Vondel ook vaak verzen heeft gewijd. Een aparte tafel is nog gewijd aan levensbeschrijvingen die in grooten getale verschenen en aanwezig zijn. Tenslotte ver melden we nog een collectie, gewijd aan Amsterdam, waar Vondel een groot deel van zijn leven heeft gewoond en aan speciale uitgaven van zijn misschien bekendste dra ma. „Gijsbreght van Aemstel". Deze tentoonstelling werd onder leiding van den heer P. V. de Wit -georganiseerd door de Stads-Bibliotheek en Leeszaal, met mede werking van dr. J. F. M. Sterck te Aerden- hout, Teyler's Museum en Bisschoppelijk Museum te Haarlem, Koninklijke Bibliotheek Den Haag. Gem. Bibliotheek Stichting „Atlas van Stolk" Museum Booy-mans, Rotterdam, fa. Joh. Enschedé Zn. en de boekhandelaren Erven Loosjes en H. de Vries te Haarlem, die allen belangrijk materiaal ter beschikking stelden, waardoor een leerzaam geheel werd verkregen. Hedenavond heeft in de aula van het Gymnasium aan het Prinsenhof de officieele opening plaats, waar na een inleiding van dr. J. F. M. Sterck uit Aerdenhout, dr. J. D. Bieren s de Haan een voordracht over Joost van den Vondel zal houden. JUBILEUM H. A. HURKMANS. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer H. A. Hurkmans in dienst trad van de afd. verificatie der firma Joh. Enschedé en Zoon, thans Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. Namens de directie dankte de heer A. D. Huysman den heer Hurkmans, voor de wijze, waarop hij steeds de belangen der firma heeft behartigd. Na ontvangst van de gebruikelijke gratifi catie bracht de jubilaris den dag verder in den huiselijken kring door. Bridge-drive „Kennemer Bridge- club". De eerste groote drive van de „Kennemer Bridgeclub", die j.l. Zaterdag in het clublokaal hotel-restaurant „Boekenrode" werd gehou den, is weer een groot succes geworden; 72 deelnemers en deelneemsters hadden aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven. De heer Hofman riep den aanwezigen een hartelijk welkom toe. Het spel van de vier schoppen, drie sans atout en klein slem harten nam vier volle uren in beslag. Uren waarin met een ware verbe tenheid werd gestreden. Menige zucht van verlichting klonk tenminste op, toen wed strijdleider uriot voor de laatste maal de sco- ringkaarten kwam ophalen. Het uitrekenen van den uitslag nam niet veel tijd in beslag en toen kon worden over gegaan tot de uitreiking der schitterende collectie van „Kerstgaven". Hier volgen de namen van de gelukkige prijswinnaars: Poule A. Lijn Noord-zuid: 1. Dames Gulde- mond en Weening; 2, Mevr. Dils en de heer Göbel; 3. Mevr. en de heer Visser; 4. Mevr Uriot en de heer Hofman. Lijn Oost-west: l. Familie Verschuur; 2. mej. Smit. en de heer Pontman; 3. de hee- ren Dieckman en Loohuis; 3. Familie Ver- bruggen. Poule B.: Lijn Noord-zuid: 1. Mevr. v. d. Horst en de heer Lazet; 2. Familie Cats; 3. mej. Salomons en de heer Schalker; 4. Fa milie Master. Lijn Oost-west: 1. Familie Schaap; 2. Fami lie Muller; 3. de dames Noordhof en Prosper; 4. de heeren van Dijk en Schulte. Een gezellig dansje besloot dit geslaagde feest. De Bilt voorspelt: Stormachtigen tot krachtigen Zuidelij ken tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt met regenbuien, aanvan kelijk zachter. BAROMETERSTAND: Hoogste 766.8 m.M. te Vardö. Laagste 736.0 m.M. te Holyhead. Terwijl de depressie, die gisteren storm bracht, naar de Duitsche bocht trok, in diepte afnemende, nadert een diep nieuw centrum van de Iersche Zee, dat den barometer van Engeland tot Zuid-Frankrijk sterk doet dalen. De hooge drukking in het Noorden en Noord- Oosten werd van minder beteekenis, zoodat de depressies thans naar het Noordoosten kunnen trekken. In Scandinavië is de vorst, die gisteren zeer streng was, sterk afgenomen, een gebied van lichte vorst loopt van Noord-Duitschland tot Zuid-Frankrijk, terwijl in Zwitserland en omgeving de temperatuur aan den grond even boven nul graden is, maar in de hooge bergen fraai weer met vorst van dertien tot achttien graden heerscht. Op de Britscne eilanden steeg de temperatuur, er valt veel regen en sneeuw en bij het Kanaal begint het uit het Zuiden te stormen, terwijl in Ierland een gure Noordwes telijke wind opstak. Frankrijk heeft fraai wind stil weer in het Zuidoosten, maar storm met regen en natte sneeuw in het Westen. In onze omgeving is stormachtige Zui delijke wind met regenbuien te wachten, aanvankelijk met stijging van tempera tuur, later volgt eenige opklaring en af koeling. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 749 m.M. Stand van gister 749 m.M. Stilstand. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 11.34 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 16.3022.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Wij leveren aan alle Ziekenfondsen. W. KUIPERS Zn. Opticiens ZIJLSTRAAT 97. (Adv. liigez. Med.) VOORDRACHTAVOND. In de muziekzaal van Haarlem's Muziek instituut, Wilhelminastraat 51, zal de heer F. Primo, Dinsdag 14 December een voor drachtavond houden gewijd aan poëzie met betrekking tot de liefde. (DN/1 EN 1EÏTIRP HET TOONEEL ROTTERDAMSCH HOFSTAD-TOONEEL SCHERZO. Scherzo, het blijspel van Molnar, dat Het Rotterdamsch-Hofstad Toon.eel hier Zaterdag in den Stadsschouwburg speelde, bleek niet anders te zijn dan „Spiel im Schlosz", dat wij vroeger reeds onden den titel „Een stuk zon der Naam" van Het Schouwtooneel en later als „Nachtrepetitie" van het gezelschap Verkade hebben, gezien. Een oud. paardje dus, maar toch altijd nog een „volbloed-Molnar." Het is bewonderenswaardig, wat deze Hon- gaarsche auteur van zoo'n betrekkelijk on- noozel intrigetje weet te maken, Wij, toe schouwers, zweven heel den avond tusschen schijn en werkelijkheid, want Molnar ver werkt in dit geestige blijspel twee motieven op weergaloos-knappe wijze door elkaar. Hij jongleert als het ware met zijn personen, die nu eens voor ons als menschen in het werke lijke leven verschijnen, dan weer als figuren in een tooneelstuk, dat in het brein van een auteur ontstaat en wij in al de grilligheid van het wordingsproces voor ons zien groeien. Tel kens weet hij onverwachte wendingen aan zijn stuk te geven en staan wij daardoor voor ver rassingen. Het drievoudig slot van II is er een verbluffend voorbeeld van. Welke tooneelschrijver van heden kent zoo zijn vak als deze Hongaar? Zijn techniek is verbazend knap, zijn fantasie onbegrensd, zijn dialoog puntig en slagvaardig, alle rollen zijn speelrollen, in het kort „c'est du théatre" van het begin tot het eind. Het is kostelijk, zoo als deze volbloed theaterman den anderen thea terman van een vorige generatie Victorien Sardou in het brillant geschreven derde be drijf op verrukkelijk geestige wijze parodieert en dit deel van Scherzo vormt dan ook den climax van dit blijspel. „Scherzo" het is een aardige naam voor dit stuk, want ten slotte is het toch ook niet meer dan een luchtige en vluchtige Spielerei van Molnar. Als zoodanig wordt het ook door Het Rotterdamsch Hofstad Tooneel onder de zeer goede regie van Bets RenucciBeekman gegeven. Dirk Verbeek, die zich als Hans Korth, den librettist een zeer mooien, intel- ligenten kop had gemaakt, beheerschte de voorstelling. Hij speelde dezen auteur met zijn groote fantasie licht en met een geen oogenblik verflauwend esprit. Uitstekend was ook Hans van Meerten als de wat sombere en niet al te snuggere collaborateur van Korth. Het was van Van Meerten een zeer geestige creatie. En Paul Steenbergen gaf aan den onbedorven, jongen componist zijn jeugd en onschuld mee. Jacques Reule, die als gast mee speelde, kreeg zijn kans in de sketch in m, die hij volkomen benutte door den ij delen, dommen tooneelspeler Almady in zuiver parodisti- schen toon te houden. Hij deed dit op zeer vermakelijke wijze. Enny Meunier kon hem daarin niet geheel volgen. Haar stem bleek voor deze rol wat te ijl en zij vulde ook niet voldoende het tooneel. Nel Stants wist inder tijd van deze rol veel meer te maken. Henk van Buuren had veel pleizier van den ernstigen lakei met den onuitsprekelijken naam, dien hij fijn en geestig typeerde En Piet Rienks maakte iets heel aardigs van den secretaris, een klein maar wel heel dankbaar rolletje. Er was maar weinig publiek. Des te grooter was de eer voor de artisten, dat men hen aan het slot wel zeven maal terug deed komen en hun een enthousiaste ovatie bracht. J. B. SCHUIL. VOOR DEN- -POLITIERECHTER KINDERMISHANDELING. Een juffrouw, die van haar man af was en bij een ander huishoudster was, waar zij ook haar eigen zoontje had, stond terecht, omdat zij dit kind en een dochtertje van den man, met wien zij woonde, ernstig en bij herhaling zou hebben mishandeld. De dokter, die de kinderen had onderzocht, verklaarde, dat ze op verschillende plaatsen blauwe plekken en zwellingen hadden en over het algemeen den indruk vestigden, dat zij verwaarloosd en mishandeld waren. Op de terechtzitting waren foto's aanwezig, genomen ten tijde van het onderzoek, ongeveer 2 maan den geleden en de rechter verklaai'de, dat, vooral nu hij het meisje zag, dat sedert een betere verzorging heeft gehad, de toestand dei- kinderen indertijd betreurenswaardig was. Een buurvrouw verklaarde meermalen te hebben gehoord, dat de kinderen werden ge slagen en uitgescholden. Verdachte gaf toe de kinderen wel eens te hebben geslagen, ook wel met een stok, maar dat kwam, omdat zij ondeugend waren en zij in een nerveuzen toestand verkeerde. De Officier eischte, daar hij meende, dat het hier een ergerlijk geval van kindermishande ling gold, een gevangenisstraf van een maand, waartoe de rechter ook veroordeelde. FRANS HALS-TENTOONSTELLING 1937. Het .volgende schrijven is aan Burgemeester en Wethouders gezonden door den heer Johs. Visser, secretaris der Commissie van Toezicht op het Frans Hals-museum. „Uit erkentelijkheid voor de geheel eenige gelegenheid, om bij de vermaarde Frans Hals- Tentoonstelling van dit jaar, gedurende drie maanden het werk van dezen Meester te kun nen bestudeeren en eenige copieën naar zijn stukken te schilderen, wil ondergeteekende gaarne een van die copieën voegen bij het ge schenk, dat de vereeniging „Haarlem's Bloei" U heden aanbiedt. Daartoe heb ik gekozen het stuk met het echt Haarlemsche onderwerp „Lachende man met bierstoop", nr. 83 van den catalogus. In de verwachting, dat Uw college dit wel zal willen aanvaarden, draag ik het U hierbij TWEE INBRAKEN TE NIEUW-VENNEP. In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben in Haarlemmermeer inbrekers een bezoek gebracht aan het dorp Nieuw-Vennep. Bij een tweetal bewoners, de heeren de G. en N., hebben de ongewenschte bezoekers zich door openschuiving van een raam toegang tot de woningen verschaft en eenig geld ontvreemd. HEEMSTEDE GEREF. KERK. Ds. E. T. van den Born, Geref. predikant te Helpman (bij Groningen) heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier in de vacature ontstaan door de vestiging van een tweede pred. plaats aangenomen. BLOEMENDAAL BLOEMENDAAL'S TOONEEL. De tweede uitvoering van B. T. vond Zater dag' in Vreeburg plaats. Ditmaal had men een blijspel gekozen en wel „Als een kwartel" van H. Bakker en Ed. J. M. Terlingen, een stuk. dat naar het bestuur mededeelde niet eerder in Haarlem of omgeving is opgevoerd. Ondanks allerlei ongunstige factoren is de voorstelling toch nog een succes geworden, hoewel toch duidelijk bleek, dat de spelenden niet zoo rolvast waren en goed op elkaar ingespeeld als wij dat van B.T. gewend zijn. Ziekte van mej. De Vries, die de hoofdrol ver vulde en slechts een paar malen heeft kunnen repeteeren en die de opvoering tot het laatste moment twijfelachtig maakte, was hiervan de oorzaak. Ondanks de late publicatie was de opkomst bevredigend en een dankbaar applaus aan het einde bewees, datt men zich goed had geamu seerd. Dit applaus gold in de allereerste plaats mej. De TTries, die zich dapper van haar moei lijke taak kweet. In het gezin van den heer Eggers wonen de rijke tante Leentje en het pleegkind Paula. De eerste is een dankbaar object voor papa, die nogal veel geld aan kan, tante bekostigt bovendien de medisch studie van zoonlief, die echter harder fuift dan studeert. Eindelijk begint tante er genoeg van te krij gen en wendt doofheid voor, die door dr. Van Roon afgewezen, maar door haar broer prof. Bonkers uit Weenen ter wille van het complot, als echt wordt erkend. In dezen doof-hoorenden toestand leert tan te den waren aard van haar verwanten kennen en als zij genoeg weet is haar kwaal geweken, zegt ze ongezouten de waarheid en vertrekt met Paula. Tot slot strooit zij nog eenmaal kwistig met haar zilverlingen. Eggers, de vader en Frits de zoon vooral de laatste speelden hun rol uitstekend. Zeer aannemelijk werd het dat Paula weinig voor dezen kwast voelde en de voorkeur gaf aan een armen jongen, dien de edele tante met 10.000 in den zadel hielp. Mevr. Eggers en Paula hadden wat meer kleur in haar spel moeten leggen. Van Roon en Bonkers speelden hun rollen aardig en de daghit en de kruier waren goed getypeerd. Mej. De Vries, die wij in het derde bedrijf het beste vonden, komt een speciaal woord van lof toe. De „Jolly Jokers" verzorgden de muziek en leidden ook het gezellige bal dat den al^nd besloot. OVEREENKOMST MET DE MIJ. „VEENDUIN". B. en W. stellen den Raad voor. te beslui ten tot intrekking van het raadsbesluit van 20 Februari 1936, inzake ruil van grond met de N.V. Mij. tot beheer en exploitatie van on roerende goederen „Veenduin" en met ge noemde Maatschappij, uitsluitend in het be lang der volkshuisvesting, en transactie aan te gaan, waarbij de gemeente Bloemendaal zich verbindt, zorg te dragen voor den aan leg van enkele wegen en weggedeelten over eenkomstig het uitbreidingsplan, op een ter rein ten Oosten van den Kennemerweg en de Ned. Hervormde Kerk te Bloemendaal en ten Noorden van den Noorder Stationsweg, zijnde pl.m. 900 strekkende meters weg en een plein nabij den spoorwegtunnel, waarvan de kosten geraamd worden op f70 000. Hiertegenover verbindt zich de Mij. Veen- duin onder eenige voorwaarden, binnen twee maanden na de oplevering van bovengenoem- dewegen, weggedeelten en plein, gratis aan Bloemendaal verschillende gronden en opstal len af te staan aan de Donkerelaan en tus schen den Kennemerweg en de spoorbaan' HaarlemVelsen. Bontwerkers Barteljorisstraat 2628 (Adv. Lngez. Med.) EEN WELVERDIENDE BEVORDERING. Rechercheur Smit wordt hoofdagent-rechercheur. Naar wij vernemen zal de agent-rechercheur H. Smit, alhier, in verband met zijn groote ver diensten ten opzichte van de arrestatie van twee beruchte inbrekers, leden van een „orga nisatie", die overal in ons land haar arbeids veld vond, met ingang van 1 Maart a.s. be vorderd worden tot hoofdagent-rechercheur. BLOEMENDAALSCïiE BRIDGE CLUB. Bovengenoemde vereeniging hield j.l. Zater dagavond in haar clublokaal in Hotel „Rust hoek" te Bloemendaal haar St. Nicolaas drive. Deze avond is weer een groot succes geworden. Ofschoon er natuurlijk ook gebridgd werd, was het meer een feestavond dan een ernstige bridge drive. Verschillende aardige voordrach ten en zangnummers wisselden elkaar af en na afloop werd aan iederen speler en iedere speelster een prijs toegekend. Een dansje be sloot dit prettige feest. HILLECOM AANKOOP PASTORIE. Wij meldden reeds dat de gemeente zeer waarschijnlijk zou overgaan tot den koop van de pastorie van de St. Martinus Kerk. Door B. en W. wordt thans aan den raad voorgesteld over te gaan tot aankoop voor de som van f 20.000, met dien verstande dat de Rijkswaterstaat f5000 zal bijdragen. Van het op den grond rustende erfpachtsrecht zal dan tevens afstand worden gedaan. Door dezen aankoop zal worden bereikt dat de nu zeer gevaarlijke in- en uitrij van de Van den Endelaan bij afbraak van het gebouw tot het verleden zal behooren. ZANDVOORT DS. KALMA SPREEKT VOOR DE WERKELOOZEN. Op Donderdag 23 December spreekt Ds. Kalma in „Ons Gebouw", voor de werkloozen. VOOR DE DIACONIE. Woensdag 15 December wordt de film: Noordzeevisscherij, die door den heer A. Baltels werd opgenomen, vertoond in de Hollandia bioscoop. Dit is de eerste vertooning van deze film in het openbaar. De opbrengst komt ten bate van de Diaconie van de Ned. Herv. Ge meente. OP HOOP VAN ZEGEN. Zondagavond voerde de tooneelvereeniging De Schakel, voor een goed bezette zaal op het bekende tooneelstuk van Herman Heijermans „Op hoop van zegen". De regie was in handen van den heer K. Visser. Een geanimeerd bal onder leiding van den heer J. Stol besloot den geslaagden avond. EXCELSIOR. Zaterdagavond gaf de mondaccordeon ver eeniging „Excelsior" onder leiding van den heer J. A. Paap, voor een uitverkochte zaal in „Monopole" een zeer goed geslaagd concert. Na een kort openingswoord door den voor zitter, den heer H. Paap, bracht het volledige corps de Excelsior-marsch ten gehoore, waar mede reeds dadelijk een hartelijk applaus werd behaald. Ook de „Napolitan Nights" werd zeer goed vertolkt. Doch niet alleen het volledige corps, ook de afdeeling „Kleine Jongens", de dames- afdeeling en de accordeon-afdeeling oogstten veel succes met de verschillende uitgevoerde nummers. Zeer goed was ook de uitvoering van „Traum-Ideale" en Lente-boden, de twee num mers, waarmede op het laatst gehouden con cours te Rotterdam een tweede prijs in de eere-afdeeling werd behaald. De heer Paap werd aan het slot gehuldigd en als blijk van waardeering werd hem een blijvend aandenken, aangeboden. De humorist Aug. de Laat trad zoowel voor als na de pauze een maal op en had beide keeren met zijn liedjes en grappen veel succes. De avond werd besloten met een zeer ge animeerd bal onder leiding van den heer J. Stol op de muziek van E. Paap and his Musical Boys.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2