AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 13 DECEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAE 11' IAAT/TE JHEMC1I1IN Prof. dr. I. H. Hymans overleden. Oud-hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. AMSTERDAM. 13 December, In den nacht Van Zondag op Maandag is prof. dr. I. H. Hij- mans oud-hoogleer aar aan de Gemeentelijke Universiteit alhier, plotseling overleden in den ouderdom van achtenzestig jaar. Isaac Henri Hij mans werd 16 Augustus 1869 te Arnhem geboren, studeerde rechtsweten schappen aan de universiteit te Leiden, Leip zig, en Berlijn. In 1892 promoveerde hij. Daar na vestigde hij zich als advocaat te Leiden, in 1893 was hij advocaat en procureur te 's-Gravenhage, waarna hij in 1897 benoemd werd tot subs.-griffier bij de rechtbank te Groningen, welke functie hij tot 1901 waar nam. Vervolgens vestigde hij zich weer als ad vocaat en procureur te Den Haag, In 1904 werd hij benoemd tot rechter in de rechtbank te Amsterdam. Van 1910 tot 1934 was hij hoog leeraar aan de Amsterdamsche universiteit. Prof. Hijmans die een geleerde van groote beteekenis en invloed is geweest heeft o.a. ge schreven over „Het recht der werkelijkheid" (1910). Romeinsch zakenrecht (1917), Ro- meinsch verbintenissenrecht (1917), „De op leiding van den jurist" (1919), „de tweesprong der rechtswetenschap" (1933). Prof. Hijmans verhuisde na zijn aftreden als hoogleeraar naar Den Haag. Hij heeft Za terdagavond een lezing gehouden voor de No- tarieele Vereeniging over: „Overdracht van schuldvorderingen op naam in het internatio naal privaatrecht". Prof. Hij mans logeerde enkele dagen in een der Amsterdamsche hotels, waar hij is overleden. Chineesche troepen verlaten Nanking. Duizend dooden tijdens terugtocht? TOKIO, 13 December (Reuter-A.N.P.) Van Japansche zijde wordt medegedeeld, dat de Chineesche troepen gisteren begonnen zijn over de Jangtse terug te trekken. Zij werden evenwel krachtig door de Japansche vliegtui gen aangevallen, die vier groote vijandelijke schepen tot zinken brachten, alsmede ver scheidene jonken. Meer dan duizend Chinee- zen werden gedood. De wijziging van de Crisis ïnvoerwet. Een oordeel der Eerste Kamer. 's-GRAVENHAGE, 11 December. Aan het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot wijziging van de crisis-invoerwet wordt het volgende ontleend. Enkele leden waren van oordeel, dat de voorgestelde regeling niet zal leiden tot de tevens er mede beoogde exportverruiming, doch eer tot een daaraan tegengesteld resul taat. Vooreerst toch achtten deze leden in het algemeen belang het bezigen, bij het voeren van onderhandelingen, hetzij van economische dreigementen, hetzij van het aanbod, een op zettelijk der wederpartij reeds toegebrachte benadeeling op te heffen waarop huns in ziens de ontworpen bepalingen in feite neer komen allerminst geëigend om met die we derpartij tot een vergelijk te komen. De uit komst zal, zoo betoogden zij, meestentijds veel eer zijn een verscherping van den economi- schen strijd. Al evenmin bevorderlijk oordeelden zij die strïjdmethoden tot den groei, in de wereld, van een gezindheid, die het allengs verdwij nen van de onderscheidene handelsbelemme ringen mogelijk zou maken. Nu daarenboven, zoo verklaarden zij voorts, de voorgestelde uitbreiding van de contingen- teeringspolitiek niet primair ten doel heeft het geven van bescherming op de binnenlandsche markt, beteekent naar hun gevoelen de aanwending van de genoemde machtsmidde len, dat men, ten einde een wapen te bezitten, schade toebrengt zoowel aan de producenten als aan de consumenten. Andere leden spraken hun afkeuring uit over het tweeslachtige karakter, dat volgens hen de ten onzent gevoerde handelspolitiek kenmerkt. Verder betreurden zij ten zeerste, dat de voorgestelde bevordering van den export we derom voornamelijk staat te worden bereikt ten koste van de reeds bij vorige gelegenheden zoo zwaar getroffen importeurs, alsmede van de talloos velen hier te lande, die in den im- porthandel werkzaam zijn. Ettelijke leden, die niet geestdriftig ge stemd waren over de resultaten, welke de nu reeds welhaast zes jaren lang gevoerde con- tingenteeringspolitiek en de daarmede ver band houdende onderhandelingspolitiek met andere mogendheden voor het Nederlandsche bedrijfsleven heeft opgeleverd, erkenden niet temin, dat de gevraagde volmachten onder de gegeven omstandigheden aan de regeering niet kunnen worden geweigerd. Bii deze leden stond echter vast, dat, even als Groot-Brittannië zulks met zoo gunstige resultaten had gedaan, ons land. meer dan op de contingenteeringspolitiek. hei zwaartepunt van de bescherming der arbeidsmarkt moet leggen op de 'tariefspolitiek. Verscheidene leden betoogden dat uiteraard naast verruiming van het ruilverkeer moet worden gestreefd naar bevordering van den export. Dit laatste echter kan bi.j de huidige internationale economische betrekkingen niet worden bereikt met het aannemen van een volkomen passieve houding. De regeering moet kunnen beschikken over middelen ten einde zoo giinstisr mogelijke handelstractaten te kunnen afsluiten. Vele leden betuigden hun volledige instem ming met de ontworpen regeling. Invoering van een uniforme stam kaart voor alle ondersteunden. Verzet van de gemeentebesturen. Men schrijft ons: Door den Minister van Sociale Zaken is een schrijven aan de gemeentebesturen gericht waarin hij mededeelt dat het zijn wensch is; om te komen tot een algemeene invoering van een uniforme stamkaart voor de werk- loozen, op welke kaart niet alleen de steun- uitkeeringen en de gegevens hiervoor zouden worden vermeld doch ook alle andere ver strekkingen, zooals dekking, kleeding en schoeiselverstrekkingen vanwege het z.g. B. Fonds, daarnaast ook de verstrekkingen in natura als gehakt in blik, goedkoope marga rine enz. enz. dus een Burgerlijke stand, wat de verstrekkingen betreft voor de onder steunden. De bedoeling van den Minister is hierbij om een geheele uniformiteit te brengen in de ad ministratie over alle gemeenten, daar nu iedere gemeente op z-ijn eigen wijze de admi nistratie voor de verstrekkingen heeft inge richt en daar dan ook een groote verscheiden heid in voorkomt. Daarnevens is het de bedoeling van den Minister om een nauw- keurigen controle te doen uitoefenen op de verstrekkingen in natura. Wij hebben reeds eerder melding gemaakt van een schrijven door den Minister gezonden aan de gemeen tebesturen waarin hij er de aandacht op vestigde dat er een nauwkeurige controle moet plaats vinden of de verstrekking van gehakt in blik alleen maar ten goede komt aan de geen waarvoor de verstrekking be stemd is. Hoewel er dus voor een nauwkeurige con trole veel voor een uniforme stamkaart is te zeggen, zijn hieraan ook weer zooveel be zwaren verbonden dat de gezamenlijke ge meentebesturen dringend aan den Minister hebben verzocht deze kaart alsnog niet te doen invoeren en eerst ter dezer zaken over leg te willen plegen. Op een bijeenkomst in den Haag van vertegenwoordigers van verschei dene gemeenten, welke bijeenkomst was be legd ter bespreking van de invoering dei- wijzigingen in de steunregeling en welke bij eenkomst j.l. Donderdag plaats heeft gehad, zijn van alle kanten ernstige bezwaren tot uiting gebracht en welke in het kort hierop neerkomen dat de invoering voor de gemeen ten weer belangrijke financieele lasten met zich mede brengen. Er zijn gemeentebesturen welke voor de distributie van de verstrekkin gen diverse machines hebben aangeschaft ter waarde van duizenden guldens, welke to taal waardeloos zijn geworden, indien men verplicht zoude zijn het nieuwe systeem van den Minister in te voeren. Zooals de admini stratie in vele gevallen is kan deze geschei den gevoerd worden en de distributie van de extra verstrekkingen, welke de laatste tijd een groote omvang heeft genomen, op een aparte afdeeling verwerken, doch dit zou volgens het systeem van den Minister niet meer mogelijk zijn. Het gevolg hiervan is dan ook onvermij delijk personeelsuitbreiding, hetwelk voor de gemeente Amsterdam op 20 man werd ge schat en naar men ons mededeelde zou dit voor Haarlem toch zeker ook zes man extra vereischen, omdat men nu al reeds zeer krap aan zit voor de afdeelingen waar de onder steuning wordt behandeld. Naast de diverse veranderingen welke er, als gevolg van wijzi gingen in de samenstelling der gezinnen, inkomsten, adressen enz. plaats vinden moet in het begin der week alles nagerekend wor den voor wat de verstrekt uitkeering aan gaat en de verdiensten en daarna moet weer tijdig'gezorgd worden dat de jiitkeeringstaten gereed zijn. Ten slotte was er nog een ander bezwaar, hetwelk meer betrof de datum van invoering namelijk de eerste week van Januari. Juist deze maand is er veel extra werk te verrich ten bij de diensten die zich met de onder steuning van de werkloozen bezig houden. Straks de verstrekking van de extra Kerst toeslag en voorts dan twee korte weken in verband met de Kerstdagen en Nieuwjaars dag. Of de Minister aan den wensch van de ge meentebesturen gehoor zal verleenen is nog niet bekend. STRANDING VAN AMERIKAANSCH PASSAGIERSSCHIP. TOKIO, 13 Dec. (Domei/A.N.P.) In een uit Taihokoe (Formosa) afkomstig radiobe richt wordt medegedeeld, dat de „President MacKinley" van de Dollar Line hedennacht ter hoogte van Kasjoto is aangekomen en een aanvang heeft gemaakt met het aan boord nemen van de passagiers van de gestrande „President Hoover", die op het eiland Kasjoto worden afgezet. Twee Japansche bergings vaartuigen spoeden zich naar Kasjoto, ten einde te trachten, de „President Hoover" vlot te brengen. BURGERLIJK STAND HAARLEM, 13 December. Bevallen 9 December: J. J. E. Saarloos Zuiderbaan, z.; 10 December: J. Groenendaal —Vrij, d.; E. J. Schotanusde Vries, z.; 11 December: E. Fuchsde Boer, z.; J. H. M. de NijsEliam, z.; S. WernikFe ens tra, z.; A. P. H. SchreuderVreeswijk, z.; 12 December: H. TimmermanGroot, z.; S. VerweijVisser, d.; G. Geldofv. Dijck, z. Overleden 10 December: G. v. d. Weele, 66 j., Damaststraat; 11 December: D. van Gelder. 85 jGouwstraat; D., 6 mnd., z. v. P. W. Kui per, Timorstraat; J. A. v. d.Berg, 62 j., Plein; C. van DijkRobin, 70 j., Koningsteinstraat; 12 December: B. Hunting, 84 j., L. Poellaan; C. K., 19 mnd., z. v. C. Denijs, Kleverparkweg. VEEMARKT. Amsterdam, 13 December 1937. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 501 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwaliteit 7280, 2e kw. 6270, 3e kw. 5060 per K.G. slachtgewicht. 64 melk- en kalfkoeien 180250 per stuk; 60 vette kalveren, 2e kw. 6872, 3e kw. 58 66 per K.G. levendgewicht. 64 nuchtere kalveren 815 per stuk; 87 schapen 18—31 per stuk; 442 varkens: vleeschvarkens, wegens van 90110 K.G. 7374, zware varkens en vette varkens 72 73 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. De gezondheidstoestand van de bevolking. Het rapport van den gemeente-geneesheer over den gezondheidstoestand van de bevol king in het afgeloopen dienstjaar kenschetst dezen als zeer gunstig. Wat de besmettelijke ziekten betreft, wordt opgemerkt dat zich geen epidemieën voor deden, evenmin trouwens als in 1936. Er werden slechts vier roodvonkgevallen aange geven, tegen 7 in 1935 en 9 in 1934. Diphterie komt reeds drie jaren niet meer in de gemeen te voor. Of dit mag worden toegeschreven aan de inentingen tegen deze ziekte, die reeds enkele jaren' door de schoolartsen worden verricht, kan nog niet worden vastgesteld, daar men tot vergelijkinge pas na een veel langere periode gerechtigd is. Wel wordt het geraden geacht, met deze behandeling voort te gaan. De griep-epidemie, die geen enkel jaar overslaat, had in 1936 een weinig ernstig ka rakter. Dienovereenkomstig was de sterfte door deze oorzaak laag. Aan tuberculose bedroeg de sterfte 3 per 10.000, n.l. 1,5 voor tuberculose van de adem halingsorganen en 1,5 voor andere vormen van tuberculose. Ook 't sterftecijfer aan dia betes (suikerziekte) bedroeg 1,5. Bronchites en longontsteking geven geen aanleiding tot het maken van bijzondere opmerkingen in het verslag, de sterfte aan deze ziekten wijkt niet af van de gemiddelden van het geheele land en vertoont evenmin verandering in ver gelijking met voorgaande jaren. Hetzelfde geldt ook voor de sterfte aan apoplexie (her- serverbloeding) VEEMARKT. Rotterdam, 13 December 1937 Aanvoer:' totaal 2840, vette runderen 615, vette kalveren 196, nuchtere kalveren 5, scha pen en lammeren 1321, varkens 699. Vette koeien le kw. 76, 2e kw. 68, 3e kw. 50-54 Vette ossen le kw. 72, 2e kw. 66, 3e kw. 50-54 Vette kalveren le kw. 120, 2e kw. 110, 3e kw 80—85 Varkens (levend gewicht le kw. 62, 2e kw. 61 3e kw. 60. Schapen le kw. 54, 2e kw. 49. 3e kw. 44 Lammeren le kw. 63, 2e kw. 58, 3e kw. 53. Schapen le kw. 29, 2e kw. 26, 3e kw. 23. Lammeren le kw. 19.50, 2e kw. 17, 3e kw. 15 Vette koeien en ossen aanvoer iets ruimer handel stroef, prijzen onveranderd. Vette kalveren aanv. iets grooter, handel willig, prijzen hooger. Schapen en lammeren aanvoer aanm. groo ter, handel kal-m, prijshoudend. Varkens aanvoer veel ruimer, handel tame lijk, prijzen iets minder. AARDAPPEL- EN VLASMARKT. Rotterdam, 13 December. Brielsche Eigenheimers 22.25 per HL. Zeeuwsche Eigenheimers 1.802. Zeeuwsche bonte 2.252.50. Zeeuwsche blauwe 2.252.50. Eigenheimers blauwe 1.801.90. Bonte en blauwe poters 1.301.50. Westlandsche kleine 3.20. 14.590 K.G. blauw, schoon 6575 per K.G. 16.250 KG Hollandsch geel 6575. 1.500 KG Dauwroot 5057. HEEMSTEDE Voor de ziekten, die in de rij der doodsoor zaken bovenaan staan, n.l. kanker en hart ziekten, waren de cijfers belangrijk lager dan die van de voorafgaande jaren. Wanneer wat de kanker betreft, aldus het verslag, het ge middelde cijfer van de laatste drie jaren ge nomen wordt, dan komt men tot het getal 13,3 wat bijna niet hooger is dan het cijfer, dat vijftien jaar geleden voor kanker werd opge geven, n.l. 13. Volgens deze opgave zou er dus geen belangrijke toeneming van de sterfte aan kanker hebben plaats gevonden. Waar algemeen het veelvuldiger voorkomen van kanker bij vroeger vergeleken wordt aangeno men, kan het vrijwel gelijk blijven van het sterftecijfer alleen een gevolg zijn van den vooruitgang der chirurgie en van de resulta ten der bestraling. De toeneming van sterfte aan hartziekten is duidelijk. Wel was dit cijfer voor 1936 lager dan voor de voorafgaande jaren, maar het gemiddelde van de drie laatste jaren (17,1) is toch belangrijk hooger dan het gemiddel de sterftecijfer voor hartziekten in Neder land van 1931 tot 1934, dat 12 bedroeg. Verge lijkt men deze cijfers met vijftien jaar ge leden, dan moeten hart- en vaatziekten te zamen worden genomen; daarvoor werd vijf tien jaar geleden opgegeven als sterftecijfer 15,5. In 1936 was dit cijfer voor Heemstede 20 Ook voor de rubriek ouderdom is het sterf tecijfer stijgende. Het bedroeg in het laatste jaar 8, tegen een gemiddelde van 5,7 in de jaren 1931 tot 1933 voor geheel Nederland. De gemiddelde levensduur van de in Heem stede aan ouderdomszwakte overledenen was 85 jaar. Waar de gemiddelde levensduur van den mensch nog steeds stijgende is. o.a. ten gevolge van de enorme daling van het sterf tecijfer van de kinderen beneden het jaar, en verder door verbetering van de hygiënische toestanden en de vooruitgang van de medi sche wetenschap, daar moet, zoo besluit net verslag, het sterftecijfer door ouderdom stijgen. GESLAAGD. Voor het praktijkdiploma machineschrijven slaagden de dames J. Jongejans en S. van Hoogdalem te Hoofddorp. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 100% 3 pCt. Nederland 1937 - - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschl. 1930 23% (Youngleening) Youngleening (met ver 30 29% 29% klaring) BANK-JNSTELLINGEN. 153 Amsterd. Bank Handel Mpij Cert, van 152% f 250 Koloniale Bank 128% Ned. Ind. Handelsbank 139 - Rotterd. Bank 141 1 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 45% 44% 44% 45 447/, v. Berkels Patent 6! - - - Calvé Delft Cert 79% 4 - - Ned. Ford ex 40 afst. 270 - Philips Gloeil. GemBezit 282% 281 281 281 - Unilever 142V4 3 142% 1413/* 142% 141% INDUSTR. OND. BUITENL. 5% 57 Intern. Tel and Tel 5% Anaconda 2-% 23%, 23% 23jii 23% Bethlem Steel 44V. 41% 41% 41% - Cities Service l5/s Gew. Steel 4^m U. S. Steel 42% 423/,. 42% 42% 42% Kennec Copper 28% 2S% 28 - Radio Corp 5% PETROLEUM 348% 344% 344 3451/j 346 82% - - - m 12s/4 12% '2AB 12% 22% - p- - 11% 11% n% 11% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij 83% Redjang Lebong 168% Billiton II - - - PROLONGATIE - - - - SCHEEPVAARTEN Kon. Ned. Stoomboot 117 116 Scheepvaart Unie 116-116% 115 115 115% 115% Koninkl. Paketvaart 172 - 169% Rotterdamsche Lloyd 106 ,0 - Maatschappij Nederland 110 109 Holland—Amerika lijn 108% 106 - CULTUUR MAATSCH. H. V. A 4 445 421 122% 424 Java Cultuur 158 Ned. Ind. Suiker Unie 127 Vorstenlanden - - - TABAKKEN. Deli Batavia 21 220 Dek Maatschappij 287 284 284 Senembah 2C9 VMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 17% Wabash Railroad 2% 2% Union Pacific Chic Milwaukee - - Missoury Kansas Texas 2% 2% 2% RUBBERS. Amsterd. Rubber 206 207 - c05% 205% Deli Bat. Rubber - - Indische Rubber Kendeng Lemboe - Serbadjadi - - Rotterdam Tapanoeli 70 - Bandar Rubber '51% Preanger Rubber - - Java Cauotch -- Sumatra Rubber 138-140 - FEESTAVOND VAN DE ELSWOÜTGROKP. Zaterdagavond hield de Elswoutgroep, van de afd. Haarlem der N. P. V. een feestavond in de groote zaal van het Jeugdhuis. Toen om klokke" acht de gong de opening aankondigde, was de groote zaal tot op de laatste plaats bezet, voor het allergrootste deel door ouderen. Oubaas K. J. Bonnes opende met een woord van welkom namens de Elswoutgroep en bracht verder dank namens het dagelijkscb bestuur aan de Ver. voor Jeugdwerk voor c!e« bij hernieuwing ondervonden steun inzake het beschikbaar stellen van de zaal. Na het gezamenlijk zingen van „Hoort, zegt het voort!" ging het tooneelscherm op zij en zagen we de nieuwe band opgesteld. Deze gaf een proefje van geoefendheid, waarbij de 4 groote troms, de hoorns en de fluiten, hetzij afzonderlijk, hetzij gecombineerd. kranig voor den dag kwamen. Hopman J. Wezelman sprak hierna een waardeerend woord over de vorderingen van de band. Eerst nog' een troepje knoeiers, waren de jongens, dank zij de goede leiding, in korten tijd flink vooruitge gaan. Een bijzonder pluimpje had J. v. Bos veld verdiend, omdat hij de 4 fraaie groote trommels vervaardigde. Aan pastoor Nieu- wenhuizen bracht spr. verder dank namens de groep, voor de mooie piano, die een flinke aanwinst van de groep mag genoemd worden. Vervolgens traden de welpen op. met ver schillende zangnummertjes. De cow-boyzang door een troepje voortrek kers, begeleid door guitaars klonk goed en had veel succes, evenals het nummer spin- ningrope van 2 verkenners. De komieke boks- demonstratie verwekte veel voorlijkheid, zoo ook het optreden van een paar komiekelin gen, die er veel slag van hadden om de zaal in hun aardigheden te betrekken. Het too- neelstukje „Helpt u ook met Kerstmis?" toonde, hoe de verkenners aan de armen een Kerstverrassing bezorgen. De tombola, die in de pauze gehouden werd en waarbij aardige prijsjes gewonnen werden, had een financieel resultaat van f 52,75. Dat bedrag zal aangewend worden voor het ma ken van Kerstpakketten. De deelen 1 en 3 van de Jamboreefilm, ver vaardigd door den heer Kuyt, werd met aan dacht gevolgd en bekoorde in hooge mate door de prachtige kleuropnamen. Ten slotte trad de band nog eens op met een taptoe. Besloten werd met community-sang van het 1ste en 6de couplet van het Wilhelmus. De Elswoutgroep kan met voldoening op den goed geslaagden feestavond terugzien. BLOEMENDAAL OVERVEEN SINTERKLAASFEEST VOOR DE OUDEREN. De vorige week Zaterdag zijn de kinderen van de leden der „Buurtver. Ramplaankwar- tier" bij Sinterklaas op bezoek geweest in het gebouw Domi. Zaterdagavond j.l. heeft Sin terklaas een tegenbezoek gebracht aan de ouders dezer kinderen, die bijeengekomen waren in hotel „Roozendaal". Hier heerschte den geheelen avond een opgewekte stem ming, dank zij de vroolijke klanken van een band. Midden in de feestdrukte kwamen Sinter klaas en zijn knecht binnen en niet lang duurde het, of hij ging aan het uitpakken. Als tegenprestatie mocht hij deelnemen aan een dansje, wat hem nog zeer goed afging. De vroolijkheld werd hierdoor niet weinig ver hoogd. Met muziek en dans, gezelschapsspelen en wedstrijdjes werd de avond verder doorge bracht, zoodat het sluitingsuur veel te spoe dig aanbrak. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers Ewald IJM 48 395 manden f 2650 Hercules IJM 196 780 manden f 3880 Maria S. Ommering IJM 7 560 manden f 2870. Rotterdam IJM 112 430 manden f 2760 Jacq. Clasine IJM 10 475 manden f 2650 Voorwaarts IJM 83, 90 manden f 2310 Limburgia IJM 54 400 manden f 2010 Silvain IJM 116 430 manden f 3160 Eendracht IJM 117 410 manden f 3230 Protinus IJM 85 145 manden f 3080 Vios 4 IJM 96 170 manden f 1580 Vios 5 IJM 102 85 manden f 1170 Cornelis IJM 15 555 manden f 3790 Sperwer IJM 133 95 manden f 2030 Alkmaar IJM 31 600 manden f 3780 Roode Zee IJM 41 50 manden f 1600 Holland III IJM 179 95 manden f 2300 Zeeleeuw IJM 29 115 manden f 2480 Reiger IJM 106 100 manden f 2110 Aangevoerd 11 December 2400 kisten ver- sche haring. MARKTBERICHT. Tarbot 11094 ct. per K.G. Tong 124100 ct. per K.G. Heilbot 11058 ct. per K.G. Griet f 32—f 17 per 50 K.G. Groote schol f 16.50—f 15.50 per 50 K.G. Middel schol f 22.50—f 20 per 50 K.G. Zetschoi f 32—f 29 per 50 K.G. Kleinschol f 26f 7 per 50 K.G. Schar f 12—f 6.40 per 50 K.G. Tongschar f 42—f 30 per 50 K.G. Groote schelvisch f 36—f 21.50 per 50 K.G. Middel schelvisch f 24.50f 20 per K.G. Kleinmiddel schelvisch f 20f 14 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 14—f 5.50 per 50 K.G. Groote gul f 16—f 12 per 50 K.G. Wijting f 6—f 3.40 per 50 K.G. Makreel f 13—f 10 per 50 K.G. Versche haring f 3—f 1.40 per 50 K.G. Groote heek f 46—f 43 per 125 K.G. Middel heek f 48—f 42 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 18.50—f 15.50 per 50 Kilogram. Kleine heek f 13.50—f 10 per 50 K.G. Kabeljauw f 58—f 28 per 125 K.G. Vleet f 6.50f 0.50 per stuk Leng f 1.75—f 0.60 per stuk Koolvisch f 1.45—f 0.25 per stuk. Rog f 31f 18.50 per koop. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuissloomende voor de Dinsdagmarkt: Beatrice IJM 118 vangst: 17 manden tong, 16 manden tarbot, 19 manden groote schol, 20 manden kleine schol, 23 manden varia, totaal 95 manden benevens 35 st. stijve ka beljauw. Catharina Du wis- IJM 60 vangst- 25 man den schelvisch. 140 manden braadsehelvisch, 220 manden radio, 25 manden wijting, 25 manden gul, 15 manden platvisch, 50 manden varia, totaal 500 manden, benevens 70 st. stijve kabeljauw.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7