CHINEESCHE TROEPEN VERLATEN NANKING. Insfantlne 96 slachtoffers bij het bombardement van de Panay? Veelbesproken weekeind van Koning Leopold. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN DINSDAG 14 DECEMBER 1937 I-IAAREEM'S DA'GBEAD Regeering verplaatst naar Tsjoenking. aarschalk Tsjang Kai Sjek heeft heden opdracht gegeven Nan- ly\ king te verlaten. In een door middel van de radio verspreide proclamatie verklaarde de maarschalk: „Onze terugtocht uit Nanking wijzigt geenszins ons besluit den aanvaller te weerstaan. Aangezien echter de regeering uit Nanking werd overgebracht naar Tsjoenking, heeft Nanking zijn politieke en strategische waarde verloren. De woordvoerder van het Japansche leger heeft medegedeeld, dat de Chineesche bezetting van Nanking op de vlucht is geslagen en stroomopwaarts de Jangtse langs trekt. Op hun terugtocht steken de Chineezen alles in brand. Volgens Reuter heeft tot den val van Nanking in belangrijke mate bijgedra gen het optreden der Japansche oor logsschepen, die ondanks de mijnen en bombardementen van de Chinee sche kustbatterijen er gistermiddag in geslaagd zijn Nanking te bereiken. In een Japansch communiqué wordt medegedeeld, dat ongeveer 2500 krijgs gevangenen gemaakt zijn buiten de muren van Nanking, terwijl het Chi neesche garnizoen te Tsjinkiang, groot 20.000 man, dat zich terugtrok op Nanking, geleidelijk verminderd was tot 3000 man, die vernietigd werden toen zij verschenen nabij de achter hoede van de Japansche troepen, die Nanking belegerden. Een „voorloopige regeering der re-publiek China". Domei meldt uit Peking 13 Decem ber: Spoedig na den val van Nanking zal men Dinsdag te Peking overgaan tot de vorming van een „voorloopige regeering der republiek China". Hier aan wordt deelgenomen door twee voormalige presidenten der Chinee sche republiek, drie oud-premiers, vijf oud-ministers van financien en vier oud-ministers van staat, die allen ver antwoordelijke functies zullen beklee- den. Deze voorloopige regeering zal onderver deeld worden in drie commissies, een wetge vende, een uitvoerende en een rechterlijke. De wetgevende commissie zal onder leiding staan van dr. Tang Erho, voormalig minister van binnenlandsche zaken en financiën. Hij zal tot taak hebben het leidende beginsel der re geering te formuleeren. Voorts zullen in deze commissie zitting nemen Wang Ko Min. Tsji Tsje Joean, Tsjoe Sjen, Wan Gi Tang, Toeng Kang, Tsjang Tsjau Tsoeng en Kau Ling Wei. De uitvoerende commissie zal onder leiding staan van Wang Ko Min, voormalig diplomaat en minister van financiën en gouverneur van de Bank van China, die toezicht zal uitoefe nen op de uitvoering van het regeeringspro- gram, dat door den uitvoerenden joean zal worden geformuleerd. De rechterlijke commis sie zal voorgezeten worden door Toeng Kang, den vroegeren president van het hof van cas satie en minister van justitie. De „Asahi Sjimboen noemt verder de namen van de twee vroegere presidenten Tsau Koen en Soe Sji Tsjang, die eveneens belangrijke functies in de voorloopige regeering zouden bekleeden, tezamen met Woe Pei Foe. De voorloopige regeering zal een manifest uitgeven, waarin de Nanking regeering gehe keld zal worden wegens slecht bestuur. Het totalitaire staatssysteem zal ernstig af gekeurd worden en tevens zal te kennen wor den gegeven, dat de voorloopige regeering alle verdragen eerbiedigen zal, die gesloten zijn tusschen China en die buitenlandsche mogendheden, welke vriendschappelijke be trekkingen met China handhaven. Tevens zal het manifest de noodzakelijkheid in het licht stellen „om het Chineesche volk te rehabili- teeren". De voorloopige regeering zal de com- Stalin spreekt de kiezers toe. „Verlaat U gerust op kameraad Stalin". MOSKOU, 13 December. De kiezers van het district Moskou waren op den vooravond der verkiezingen voor den Oppersten Sovjet in den Grooten Schouwburg bijeengekomen. Stalin, de candidaat van dit district, werd eenstemmig tot eere-voorzitter der vergadering gekozen, en nam aan het einde der bijeenkomst zelf het woord. Hij dankte de kiezers voor het in hem en de partij gestelde vertrouwen en zeide de hem daardoor opgelegde verantwoording gaarne te aanvaarden. Ik kan u verzekeren, aldus spre ker, dat ge u rustig op kameraad Stalin kan verlaten. Hij zal zijn plicht doen, tegenover het volk, tegenover de arbeiders, tegenover de boeren en tegenover de intellectueelen. Deze verkiezingen vormen een waarlijk volksfeest voor allen. Nergens ter wereld zijn ooit zulke vrije en werkelijk democratische verkiezingen gehouden. Nergens kent de ge schiedenis zulk een voorbeeld. Ook in vele kapitalistische en z.g. democra tische landen worden algemeene verkiezin gen gehouden. Maar onder welke omstan digheden: onder klassenstrijd, klassenhaat, onder druk op de kiezers van de zijde der ka pitalisten, grootgrondbezitters, bankiers en dergelijke ...hyena's" van het kapitalisme. Bij ons daarentegen zijn er geen kapitalisten en grootgrondbezitters en dus is er ook van een druk van de bemidde.de klassen op de onbe- mlddelden, geen sprake. Voorts zou ik u, kameraden, een raad willen geven. In de kapitalistische landen zijn de gedeputeerden vóór de verkiezingen volkomen afhankelijk van hun kiezers. Zoodra zijn de verkiezingen voor bij, cf oe gedeputeerden worden volkomen onafhankelijk. Tot aan de volgende verkiezingen voelt de afgevaardigde zich volkomen vrij en onaf hankelijk van zijn kiezers. Hiermede heeft onze grondwet rekening gehouden en den kiezers het recht verleend, hun afgevaardig den voor den afloop van hun termijn tot af treden te nopen, zoodra zij kunstgrepen be ginnen uit te halen, zoodra zij hun afhanke lijkheid van het volk en van de kiezers ver geten. Mijn raad is derhalve, dat de kiezers zich bewust zijn van hun recht om afgevaardig den voortijdig tot aftreden te noodzaken, dat zij hun afgevaardigden controleeren en indien het noodig is, nieuwe verkiezingen eischen. De regeering is verplicht nieuwe verkiezingen uit te schrijven, wanneer dit geëischt wordt. Stalin werd aan het eind van zijn rede langdurig toegejuicht met den kreet „Leve Stalin, de eerste Leninist", munisten „uitroeien", doch de diensten van die leden van de Kwomintang aanvaarden, die begrijpen, dat het leidende beginsel van de voorloopige regeering hecht gevestigd is. Ten slotte omvat het program van de voorloopige regeering samenwerking met Japan en Mand- sjoekwo, onderdrukking van het communisme, economische en industrieele ontwikkeling, herstel van de boerendorpen en versnelling van de autonomie. Engeland. Attlee wijst beschuldigingen af. In het Lagerhuis heeft de leider der La- bouroppositie, Attlee, die van zijn reis naar Spanje teruggekeerd is, een verklaring af gelegd ten aanzien van de motie van be risping, die tegen hem is ingediend, daar men hem er van beschuldigde zich niet gehouden Roosevelt richt zich tot den Japanschen Keizer. Amerika eischt waarborgen tegen herhaling. Roosevelt. Volgens een telegram van de Standard Vacuum kantoren te Sjanghai bedraagt het aantal over levenden der Amerikaansche kanon neerboot Panay slechts 54 van een totaal aantal opvarenden, dat naar schatting 150 personen omvatte. President Roosevelt heeft een bood schap aan den Japanschen keizer gezonden, waarin hij zijn diepe ge troffenheid tot uiting brengt over 'het bombardeeren van de „Panay". Tegelijkertijd lieeft de Amerikaan sche regeering tot de Japansche re geering den eisch gericht, dat vol ledige schadevergoeding moet wor den betaald, verontschuldigingen aangeboden en waarborgen gegeven, dat soortgelijke aanvallen niet her haald zullen worden. De boodschap van Roosevelt tezamen met de eischen der Amerikaansche regeering, werd door staatssecretaris Huil aan den Ja panschen ambassadeur, Saito, overhandigd. Huil deelde Saito hierbij mede, dat de presi dent ten diepste geschokt is door de berich ten over het bombardeeren zonder onder scheid van Amerikaansche en andere niet- Chineesche schepen op de Jangtse. Hij eisch- te, dat de Japansche keizer hiervan in ken nis zou worden gesteld. Voorts zeide Huil tot Saito, dat alle feiten betreffende de „Pa nay" bijeengebracht worden en binnenkort aan de Japansche regeering zouden wor den overhandigd. Saito stelde Huil, er van in kennis, dat hij opdracht had gekregen van Hirota Japan's volledig leedwezen en verontschuldigingen tot uitdrukking te brengen en mede te dee- len, dat de Japansche regeering zich inspan de hulp te verleenen aan de overlevenden van de „Panay". Britsch-Amerikaansch contact. De Britsche en Amerikaansche regeeringen zijn steeds met elkander in verbinding ge bleven ten aanzien van het Verre Oosten niet alleen in Londen en Washington, maar ook in Tokio en Sjanghai. Het is, naar Reuter verneemt, waarschijn lijk, dat deze samenwerking nog nauwer zal worden, nu schepen van beide landen aan gevallen zijn. Het Verre Oosten vormt thans het ernstig ste probleem, dat de aandacht der Britsche ministers opeischt. DatAadMc ffinfac. Ik wist geen raad van de zenuw pijn. En toen ik Instantine inge nomen had wég was de pijn! Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! Instantine (Adv. Ingez. Med.) te hebben aan de aanvaarde verplichting in Spanje geen verklaringen af te leggen, die tegen de politiek der Britsche regeering ge richt zou zijn. Attlee zeide, dat de motie in gediend is op grond van onjuiste berichten, waardoor zijn eer wordt aangetast en hij be schuldigd wordt zijn woord niet gestand te hebben gedaan. Toen hij naar Spanje ging geschiedde dit op uitnoodiging van den Spaanschen premier. Zijn opvattingen zijn welbekend en hij zal voortgaan alles wat in zijn vermogen ligt te doen om het volk in Engeland er toe te bren gen zijn opvattingen te deelen betreffende de rechtvaardigheid van de zaak der Spaan- sche regeering. Attlee wenschte geen verontschuldigingen aan te bieden voor eenigerlei daad tijdens zijn bezoek aan Spanje. Tevens weigerde hij de interpretatie te aanvaarden, die men van zijn belofte geeft. Chamberlain stelde na de verklaring van Attlee het huis voor deze te aanvaarden, het geen zonder verder commentaar geschiedde. Duitscblsmd» Treedt Schacht ook af als president van de Rijksbank? Dr. Schacht is niet voornemens af te tre den als president van de Rijksbank vóór Maart 1938, aldus wordt verklaard in de om geving van den rijksbankpresident. Men herinnert er aan, dat Hitler in zijn tot Schacht gericht schrijven bij diens aftreden als rijksminister voor Economische Zaken zijn volledige vertrouwen in den minister uitsprak. Geen enkele wijziging heeft tot dusverre, zoo zegt men, verandering gebracht in dezen toestand Flandin bezoekt Goebbels. De Fransche oud-premier Flandin, die een bezoek van strict particulieren aard aan Duitschland brengt, heeft vanmorgen een bezoek aan Goebbels gebracht. Vervolgens gebruikte hij het noenmaal in de Fransche ambassade. Het gerucht, dat Flandin een be zoek aan Hitier zal brengen, is niet waar. Mammoeth aan de Russische kust gevonden. Overblijfselen grootendeels nog in uitstekenden staat. Volgens een door het beheer der Russische Noordzeeroute op het Wrangeleiland ontvan gen radiogram is in de nabijheid van Rogers- baai een goed bewaard exemplaar gevonden van een bijna zes meter langen mammoeth. Dit exemplaat is ontdekt aan de kust van de Tsjoekotsk zee in een laag kiezelsteenen, waarvan de temperatuur altijd onder het nulpunt ligt. De slurf van den mammoeth is ongeveer drie meter lang, terwijl het haar op het lichaam een lengte heeft van acht centi meter. De voor- en achterpooten van het dier zijn gebogen, en de kop, één der pooten en een gedeelte van den romp zijn lichtelijk bescha digd, waarschijnlijk door andere dieren. Ver der bevindt het overblijfsel zich in uitsteken den staat. Men heeft nog geen tanden ge vonden, maar vermoedt, dat deze onder den mammoeth liggen. In de komende lente, als de zee in deze streken vrij van ijs is, zullen wetenschappelijke onderzoekers van het Pool- station opmetingen doen in de kuststreken. Indien men diep genoeg blijkt te kunnen ko men zal een expeditie van de Sovjet-Russi sche Academie van Kunsten en Wetenschap pen uitgerust worden om de weerdevolle vondst uit te graven. Als het romantische Britsche gemoed gaat fantaseeren Onze Londensche correspondent schrijft ons: DE Engelsche pers. voor zoover ze er werk van maakt het romantisch gevoel in haar lezers aan te wakke ren, blijkt niet heelemaal overtuigd te zijn van de waarheid van de leer, dat hu welijken in den hemel worden gesloten. Ze wil klaarblijkelijk de hand hebben in dit zegenrijk werk, zoo mogelijk een beslissende hand. Men merkt dit, wanneer Koning Leo pold van België zijn Brusselsche penaten verlaat. Men merkt het vooral, wanneer deze vorst Engelschen grond betreedt. Den dag na het weekeind, dat Koning Leopold in het gezelschap van zijn moeder en Prins Karei op eigen houtje op de kust van Kent aan land had zien gaan, prijkten de populaire kranten met de hoofden in close-up for maat van de ladies Anne en Margaret Cavendish-Bentinck. Een oude familie-tante, die spannen maakt van haar verwanten en kennissen, had niet prompter kunnen zijn. Waarom kwamen deze meisjes zoo opzich tig in de kranten, toen bekend was gewor den, dat Koning Leopold en zijn jongere broer in Engeland waren aangekomen? Anne en Margaret, respectievelijk 22 en 19 jaar oud, zijn de dochters van den Markies van Titchfield, die de zoon en erfgenaam is van het hoofd van de Cavendish-Bentinck fami lie, den Hertog van Portland. En de Koning der Belgen en Koningin Elizabeth waren voor het weekeind naar Welbeck Abbey gegaan, dat is het landgoed in Nottingham, niet ver van Sheffield, van dezen Hertog. Dat was voldoende aanwijzing. Dat duidde op huwe lijksplannen. De jonge dames wonen welis waar niet op Welbeck Abbey; maar zij wo nen er niet ver vandaan en zijn er altijd, wanneer er gasten zijn en wanneer er feest jes worden gehouden. Want genoeglijkheid en een prettige stemimng worden er ten zeerste gediend door haar tegenwoordigheid. Weliswaar wisten de altijd goed ingelichte kranten, dat Koning Leopold en Prins Karei de meisjes slechts één maal vroeger en vluch tig hadden ontmoet. Maar dat zei niets. De Hertog van Portland zelf was een halve eeuw geleden, toen hij 31 jaar oud was, op het eer ste gezicht verliefd geworden. Hij had door het coupéraampje van een trein een leven dig meisje op een perron zien staan, een wildvreemd meisje ja, maar een persoontje om nooit te vergeten. En van dat oogenblik tot den schoonen dag, waarop hij met haar in den echt werd verbonden had hij geen rust gekend. Het spoor van Prins Karei was men in middels kwijtgeraakt. Hij was niet naar Welbeck Abbey gegaan. Hij werd er niet ver wacht. Zulke ontkenningen werden echter veronachtzaamd en een fantasierijk reporter had Prins Karei zien dansen op een partijtje, dat werd gegeven in den kelder van het land goed, die als museum voor de hertogelijke kunstschatten is ingericht. Aangezien bepaald was verklaard, dat Koning Leopold het grootste deel van zijn verblijf op het landgoed met een zware verkoudheid in bed had gelegen, kon de levendigste reporter-fantasie Z.M. niet zien dansen in dit onderaardsch millieu van kostbare doeken der klassieke schilderkunst. Dat was jammer, want vooral de belangstel ling in de huwelijksmogelijkheden voor den Koning is groot. Het teerhartig Engelsch ge moed zou diep bevredigd worden door een tweeden gelukkigen huwelijksstaat voor den Koning der Belgen, die hier weinig minder bemind wordt dan Koning George zelf. En men speculeert daarom gretig op allen schijn die kan doen veronderstellen, dat de belofte in vervulling zal gaan. Als bij vorige geval- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING En toen viel Steelgraag in den kuil, die Thijs met zooveel moeite gegraven had. Het plannetje was schitterend geslaagd! Thijs sprong op en rende zoo hard hij kon naar den kuil. Hij zag den man nog net over den rand verdwijnen De andere man, die met Dickie op den wagen was blijven zitten, keek verbaasd toe. Maar toen hij Thijs zag komen aanhollen, en toen Dickie begon te juichen: Thijs! Thijs!! Kom gauw! Ze willen me meenemen! gaf hij zijn paard een slag met de zweep en voort ging het, den anderen kant op. Het paard liep, wat het loopen kon en Thijs had het nakijken! Thijs haalde even de schouders op en keek toen in den kuil, Wacht, mannetje, ik zal je even binden. En als Dickie niet een, twee, drie, terug komt, dannou, danJa, wat dan? Thijs wist het zelf niet precies, maar het beloofde niet veel goeds, zoo aan zijn gezicht te zien. len is van de meest gezaghebbende zijde te kennen gegeven dat de schijn hier weer als zoo vaak heeft bedrogen, dat Koning Leopold niet voornemens is te trouwen, dat Z.M. eenvoudig als liefhebbende en bezorgde zoon zijn moeder, die wat met haar gezond heid sukkelt, op haar reis naar de Portslands oude vrienden van H. M. heeft verge zeld. Het onverbeterlijk romantisch gemoed der Britten is niet bereid aandacht te schen ken aan zulke verklaringen en gaat voort huwelijksplannen te maken voor den Ko ning. Het is herhaaldelijk te verstaan ge geven dat al deze huwelijkspraat en specu laties om zijn persoon hem pijnlijk treffen. Het maakt geen verschil in de houding van de pers en het publiek, die een treffende be vestiging is van het psychologisch verschijn sel der genegenheid die pijn veroorzaakt. De jongedames, die men nu weer heeft willen verloven met Koning Leopold en zijn broer, zijn van Nederlandsche afstamming, zooals de naam Bentinck doet beseffen. De lijn daalt diep in het verleden. De eerste Engelsche Bentinck, die de voorvader is van den huidigen Hertog van Portland was Hans Willem die met Willem III in 1688 naar Engeland kwam. Trotski onschuldig verklaard. Uitspraak der internationale commissie van onderzoek. NEW YORK, 13 Dec. (Havas-A.N.P.) De internationale commissie van onderzoek naar de schuld van Trotski heeft verklaard, dat Trotski onschuldig is aan de daden van ter reur, sabotage en fascistische samenzwering, waarvan hij te Moskou wordt beschuldigd. De commissie is van oordeel, dat zoowel Trotski al zijn zoon Leon Sedof, veroordeeld werden, terwijl zij zelf niet aanwezig waren; Het onderzoek van de commissie,, welke uit tien leden van verschillende nationaliteit be staat, heeft gedurende acht maanden de zaak bestudeerd. In de commissie hebben o.a. zit ting de Amerikaansche philosoof Dewey, het vroegere Fransche lid van de communistische internationale Rosmer, de Duitsche schrijver Otte Ruehle en de Mexicaansche uitgever Zamora. PROGRAMMA WOENSDAG 15 DECEMBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu- zoek (gr. platen). 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 11,15 Pianovoordracht. 12.00 Berichten. 12,15 Gra mofoonplaten. 12.30 Kwintet concert. 2.00 Gra mofoonplaten. 2.25 Voor jeugdige postzegel verzamelaars. 3.00 Zang en piano. 3.45 Orgel spel. 4.45' Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Land- en Tuin- bouwhalfuur. 6.30 Taallles en causerie over het binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berich ten. 7.00 Berichten. 7.15 „De Christen in de Weermacht", causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P., Herhaling S OS-berichten, 8.15 Avond van bet Nederlands Jongelings Verbond. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 Be richten A.N.P. 10.05 Holland's Kamermuziek- ensemble. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.10 Gramofoonplaten. Hierna: Schriftlezinge. HILVERSUM H. 301 M. VARA-uitzending-. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „The Lucky Birds", m.m.v. solist, gramofoonmuziek, en causerie (Gr. pl.) 11.30 Causerie voor werk-' loosen. 12.00 Orgelspel. 12.30 VARA-Orkest. I.151.45 Gramofoonplaten. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 „The Lucky Birds". 6.30 Cau serie „Waar het om gaat. Het internationale politieke tafereel". 7.00 Koorzang. 7.30 „Je zus Christus in onze dagen", causerie. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Gramofoonplaten. 8.30 Radiotooneel. 9.30 Weense muziek. 9.55 Cau serie „Bouw mee, kameraad. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Gramofoon platen.. 11.15 De Ramblers. 11,4512.00 Gra mofoonplaten. DROITWICHT 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 L. Voseli's orkest. 12.35 Gramofoonplaten. 1.05 BBC-Midland-orkest en solist. 2.05 H. Engleman's kwintet. 2.35 Het Glastonbury Town Silver-orkest en soliste. 3.20 Gramofoonplaten. 4.05 Paedagogische causerie. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonplaten. 5.20 Mantovani's orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwcauserie. 7.00 Het Turner Strijk kwartet. 7.50 Peter Yorke en zijn Band en solisten. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Variété-orkest, BBC- Mannenkoor en solisten. 10.25 BBC-orkest en solist. 11,25 Tommy Kinsman en zijn Band. II,5012.20 Jazzmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.10 en 10.50 Gramofoonplaten. 12,00 Goldy-orkest en zang-voordracht. 3.05 Zang. 3.20 Pianovoordracht. 4.20 Populair concert.. 5.20 Bailly-orkest. 6.50 en 7.20 Gramofoon platen. 8.50 Cello en piano. 9.20 Gevarieerd programma. 10.5011.05 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 5.50 Hermann Hagesteldts' orkest. 7.50 S.A.- orkest. 11.220 Orkest v. d. Luchtbescher mingsdienst. 1,35 Omroepsehrammel-en- semble. 4.00 Omroeporkest. 6.30 Hermann Hagestedt's dansorkest en solisten. 8.20 „Deutsche Jugend musiziert". Rijksuitzen ding. 9.5011.20 Omroepdansorkest en so listen. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. I,502.20 Gramofoonplaten. 6.20 Omroep orkest. 7.20 Zangvoordracht. 8.20 Omroep- symphonie-orkest en solist. 9.50 Gramofoon platen. 10.30 Folkloristisch programma. 10.50- II.20 Gramofoonplaten, BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12,30 Omroepsa- lonorkest en gramofoonplaten. 1,502.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.00 Pianovoordracht. 6.50 Brusselsch Instrumentaal kwintet. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 „La grande duchesse deGérolstein", operette. 10.3010.35 en 10.50- 11.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 Gevarieerd programma. 8.20 „Deut sche Jugend musiziert", Rijksuitzending. 8.50 Gramofoonmuziek en voordracht. 9.20 Be richten. 9.40 Quientette Instrumental de Paris. 10.05 Weerbericht. 14.20—11,20 Barna bas von Geczy's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6