De reorganisatieplannen van Bloembollencultuur. UX TOILET ZEEPfi£ AMSTERDAMSCHE ASPECTEN. Err es" Radio TAMMER DONDERDAG 16 DECEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Dr. Verhage acht ze van zeer groot belang. Verwerping zou tof niet voor ziene consequenties kunnen leiden. De vergadering van de Alge- meene Vereeniginp voor Bloem bollencultuur die Maandag a.s. gehouden zal worden, is ditmaal wel van meer dan gewone be- teekenis. Op die vergadering zullen namelijk ingrijpende reor ganisatievoorstellen worden be handeld, die een geheele wijzi ging in de structuur van „Bloem bollencultuur" zullen brengen. Over deze voorstellen is in den vak-pers reeds veel geschreven en ook in verschillende afdeelingsvergaderingen zijn deze plannen al besproken. Daar er van verschillende zijden nog al heftige oppositie tegen deze reorganisatie wordt gevoerd hebben wij Dr. J. A. Verhage de voorzitter van /Bloembollencultuur" bereid gevonden ons nog eens zijn meening over deze voor het geheele bloembollenvak zoo be langrijke kwestie uiteen te zetten. Dr. A. Verhage. De heer Vei-hage wees er allereerst op dat hoewel er tegen deze plannen vooral door de Vereeniging tot behoud van het bloembol lenvak in Nederland veel geageerd wordt, nog nooit een steekhoudend argument naar voren is gebracht. Waarom reorganisatie H oe is men nu tot deze reorganisatie ge komen? Het is uit de practijk van de laat ste jaren gebleken, aldus de heer Verhage, dat er in de Alg. Vereeniging toestanden konden voorkomen die hoogst ongewenscht waren. Zoo waren bijvoorbeeld de bevoegdhe den van de drie onderscheiden groepen de „Hyacint", de „Tulp" en de „Narcis" niet nauwkeurig omschreven wat tot de malle situatie leiden kon dat de Alg. Vergadering zich over een bepaalde kwestie uitsprak waarna door een bepaalde groep b.v. de „Hyacint" een uitspraak in een anderen geest werd gedaan. Ieder weldenkend mensch voelt dat dit een scheeve verhouding is waar door het optreden der vereeniging naar bui ten sterk verzwakt wordt, maar waardoor ook in de vereeniging zelf verwarring ontstond. Vooral in dezen tijd waarin elk vak en het bloembollenvak zeer zeker onder den druk van een nog steeds hevige economische crisis staat is een krachtige centrale organisatie een gebiedende eisch. „Bloembollencultuur" wordt thans geleid door een bestuur bestaande uit tien leden en een voorzitter. Daar deze leden over het ge heele gebied waar bloembollen geteeld wor den verspreid zijn is het wel te begrijpen dat er niet ieder moment bestuursvergaderingen kunnen worden gehouden, daardoor wordt de voorzitter dikwijls genoodzaakt beslissingen te nemen zonder daarin vooraf het bestuur te kennen. Ook dit is natuurlijk een oxxge- wenschte toestand. Bezwaren worden ondervangen. Al deze bezwaren nu worden bij de reorganisatie ondervangen. De leiding zal dan namelijk bestaan uit een dagelijksch bestuur van vier leden met den voorzitter. Dit dagelijksche bestuur wordt aangevuld met 2 leden uit iedere groep (ge kozen door de ledenvergaderingen der groe- pexx), vormend tezamen het hoofdbestuur. Het dagelijksch bestuur kan dan x-egelmatig bij eenkomen, terwijl het hoofdbestuur toch de gTOote lijnen blijft bepalen. Bovendien zal elk lid van de Algemeene Vereeniging dat minstens 7 are van een be paald artikel teelt, automatisch lid worden van een groep. Dus alle tulpenkweekers ko men in de groep de „Tulp", alle narcissen- kweekers in de „Narcis" en we zouden kunnen schrijven alle hyacintenkweekers in de „Hyacint" indien dit niet reeds het geval was. Bovendien wordt nu de bevoegdheid van deze drie groepen zóó geregeld dat elke groep slechts over haar specifieke groepsbelangen kan ooi-deelen, de algemeene belangen worden dan door de centrale organisatie in casu Bloembollencultuur behartigd. Door deze reorganisatie wordt dus de zoo noodzakelijke eenheid verkregen, aldus be sloot de heer Verhage zijn enthousiast betoog, waaraan momenteel zoo'n groote behoefte bestaat Gegronde tegenwerpingen Wij meenden echter nog niet van den heer Verhage afscheid te mogen nemen zonder hem nog eens op enkele bezwaren ce hebben gewezen die vooral door de anti-saneerders naar voren worden gebracht. Men is namelijk van deze zijde bevreesd dat het hoofdbestuur bij deze reorganisatie voor geruimen tijd uit saneerders zal blijven bestaan. De heer Verhage deelde ons hierop mede dat dit geenszins vaststaat. Het hoofdbestuur zou dan worden gekozen ten eerste door de leden -der af deelingen (dagelijksch bestuur) exx ten tweede door de leden der groepen (aanvullend hoofdbestuur). Hoe deze verkiezing dus uit zal vallen is nog met geen mogelijkheid te zeggen; het is echter bepaald onjuist te beweren dat het uitsluitend saneerders zullen worden. Het saneering svraagstuk kan dus bij deze kwestie gevoegelijk buiten be schouwing blijven. Op het verkeerde spoor. J_ angzamei'hand komen wij, aldus Dr. Verhage, in het bloembollenbedrijf op een verkeerd spoor. De tegenstelling saneerder anti-saneerder wordt steeds schei'per en neemt afmetingen aan die iedereen die het goed met het bloembollenvak meent soms de schrik om het hart doet slaan. Er heerscht een animositeit tusschen bepaalde leden en groepen die niet anders dan nadeelig op het geheele bloembollenbedrijf kan werken. Men verliest al te dikwijls uit het oog dat het algemeen belang van het bloembollenvak samenwerking en eenheid naar buiten eischt, ook al zijn er diepgaande meeningsverschillen. Deze reorganisatie die mij zeer na aan het hart ligt, verklaarde de heer Verhage verder, is dan ook van bijzonder belang. Laat ieder een die het wel met het bollenvak meent zich ernstig beraden alvorens hij zijn stem hierover uitbrengt. Een overijld en later mis schien betreurd besluit zou tot consequenties aanleiding kunnen geven die niet te overzien zijn. Een ernstige poging om uit den benarden toestand te geraken waarin de vereeniging thans verkeei-t mag door niemand lichtvaar dig verworpen worden. Groote belangen staan op het spel, aldus besloot de heer Verhage en het is noodzakelijk dat iedereen die het wel met het bloembollenbedrijf meent ter dege van deze belangen doordrongen is. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Off. 14.45 U. Londen 8,98 5/8. Berlijn 72.50. Parijs 6.IOV2 Brussel 30.56. Zwitserland 41,59. Kopenhagen 40.10. Stockholm 46.32'/l>. Oslo 45.15. New-York 1,79 13/16 Praag 6.33. Prolongatie V2. Part. disc. 1/8—3/16. Daggeld 1/4. Registermarken 38 7/8. Crediet Sperrmarken 13 3/8. Effectensperrmarken 13 3/8. Reismarken 52 y2- Bankpapier 39 1/4. MEDAILLE-UITREIKING. Woensdag was het 25 jaar geleden, dat mej. F. E. Kemme in dienst trad bij mevr. LissoneWierdels, Zijlweg 164, Haarlem. Met een hartelijke toespraak bood mevr. Dyse- rinck, 2e presidente van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Haarlem en omstreken, de jubilaresse de verguld-zilveren medaille voor trouwe dienstbetrachting aan, vergezeld van een oorkonde. Namens de vereeniging ont ving de jubilaresse bloemen. GROENTEMARKT TE HAARLEM. Tomaten 2430 ct. per KG. Spinazie 4070 ct. per kist Witlof 12—20 ct. per KG. Andijvie 15—40 ct per kist. Sla 2560 ct. per kist. Boerenkool 1535 ct. per kist. Groenekool 2040 ct. per kist. Gelekool 2545 ct. per kist. Bloemkool 512 ct. per stuk Roodekool 48 ct. per stuk. Wortelen 78 ct. per bos. Peterselie 27 ct. per bos. Selderie 27 ct. per bos. Prei 313 ct. per bos. Winterwortelen 6065 ct. per zak. Koolraap 6575 ct. per zak. Uien f 1.752.50 per zak. Spruiten f 12.25 per zak. Een NIEUW COSTUUM of WINTERJAS naar maatvaar KERSTMIS NIEUWJ.: Kleerm. E.E.K. Gr.Houtstr. 88 (Adv. Ingez. Med.) <5Cc( qcscfvanlï oooc IKecsfmis een oceucjde oooc ieaeceen. Een fraai geborduurd crêpe de cbine zakdoekje is altijd een welkome attentie. Vooral als bet is uitgevoerd in smaak volle, fijne pasteltinten. U kunt dit thans cadeau krijgen in de Kerstverpakkingen van Lux Toilet Zeep, de beroemde toiletzeep tegen vermoeide huid, vier flinke stukken en crepe de chine zakdoekje... alles voor slechts 50 ets. Verhoog de feestvreug- de van al Uw kennissen met zulk een aangename verrassing! tTS. |30-0Z5<.H (Adv. Ingez. Med.) Het Sportfoiidsenbad. De 500.000ste bezoeker verwacht. Wij vernemen dat hedenavond van zes tot acht uur de 500.000ste bezoeker of bezoekster in het Sportfondsenbad verwacht wordt. Aan hem (of haar) zal ter herinnering daax*aan door de directie een halfjaar-abonnement worden uitgereikt PETER SIERS IN „LA GAITé". De bekende Haagsche conferencier en caba retier, Peter Siers, is na een succesvolle tour- née door Zd. Duitschland van ongeveer 3 maanden naar Nederland teruggekeerd. In Dresden boekte Siers een bijzonder gx'oot suc ces daar zijn optreden aldaar verlengd werd. Wij vernemen nu dat Siers geënga- jeerd is door „La Gaité". Hij zal er optreden ter afwisseling gedurende het dansen. Het H. O. V.-concert van Vrijdag. Soliste: Maria Neusz. Na den Czechisch-Slowaakschen avond, waax-mede onze H. O. V. het winterseizoen opende en waarop het celloconcert van Dvorak gespeeld wex'd, is het een welkome gelegenheid op het Vrijdagconcert het oeuvre vaxx dexio genialen Czech na-der te leerexx ken nen door het bijwonen van diexxs vioolconcert, dat gespeeld zal worden door de befaamde violiste Maria Neusz, elders, exx zeer zeker bij H. O. V., vaxx voreger en succesvol optreden bekend. Het orkest onder leiding van Frits Schuur man omlijst het programma met twee mees- terwex'ken, n.l. van Modeste Moussorgsky ,Een nacht op den Kalen Berg" en. na de pauze de eenige en onverwoestbare Symphonie van César Frank. Een artistiek programma dus. EXAMENS. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam zijxx bevorderd tot arts: xnej. J. Tideman (Blo emend aal) en de heer A. Kropveld (Amsterdam); geslaagd voor artsexamexi le gedeelte, de dames B. Cortlever (Amsterdam) exx G. J. Vermande (Hoorxx) exx de heeren J. Rens (Weltevredeix) en J. A. Tehupeiory. Geslaagd voor het doctoraal examexx in de Germaaxxsche taal- en letterkunde (Duitsch) de heer W. H. A. Koexxraads; voor het docto raal exaxnexx üx de pharmacie de heerexx M. M. Meijers en T. B. S. Goei; voor het doc toraal examexx in de scheikunde mej. A. C. Bakker en de heer P. C. Tielx-ooy; voor het doctox-aal examen wiskunde de heer P. van der Hoeven; voor het doctoraal examexx bio logie de heer A. W. Moll; voor het Candidaats- examen xn de wis- en xxatuurkunde (L.) de heer E. D. S. Sindram. Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het caxxdidaatsexamen Ned. letteren mej. J. L. van Essin, Maastricht. FEESTAVOND H. K. C. „NIEUW FLORA". Bovengexxoemde korfbalvereeniging hield haar jaarlijkschen feestavoxxd in de tuinzaal vaxx het Gemeentelijk Concertgebouw. Toen de voorzitter, de heer C. van Viersen, het feest opende, was de zaal flink gevuld. Hij deelde mede,, dat de opvoe ring van de stukjes die voor het voetlicht zouden worden gebracht, door eenige eigen leden zou geschieden. Spoedig was de feeststemming er in. Voor de pauze bood een commissie bestaaxxde uit eenige damesleden, het bestuur een clubvlag aan, welke door den voorzitter in daxxk werd aaxxvaard. Na dit ixxtermezzo richtte de voorzitter der Speeltuixxvereeniging „Flora" de heer J. van Viersen eenige hartelijke woordexx tot het be stuur*. In de pauze werd een verloting gehou den waarvoor door de leden en donateurs mooie px*ijzen warexx beschikbaar gesteld. Toexx volgden nog twee komische voordrach- texx, die veel succes hadden. Als slot volgde een bal onder leiding van dexx heer H. Duits met medewerking vaxx het Casanova Orkest tot 3 uur. De Amerikaansche kanonneerboot „Panay", die door Japansche vliegtuigen op de Jangtse tot zinken werd gebracht. AMSTERDAM is eexx stad met tal vaxx voortreffelijke eigenschappen. Wij hebben daar reeds bij hex-haling de aandacht op gevestigd, doch het zou bepaald ongezond zijxx, ixxdiexx er nu geexx ondeugden op te sommen zouden zijn. Steekt Neerland's hoofdstad in zeer vele opzichten gunstig af bij de meeste buitexxlandsche me tropolen, op het stuk van lawaai makexx heeft Amsterdam helaas eexx beruchte reputatie. Het is iets, dat bij een bezoek aan de groote steden over de grenzen dadelijk opvalt. Het. verkeer moge daar massaler exx intensiever zijn, het stadsleven gaat doorgaans kalmer en bedaarder toe dan in het zoo uiterst levendige Amsteixlanx. Dat is natuurlijk ixx de eerste plaats te verklaren door de onxstandxgheid, dat xxxexx ixx het buitexxland in de centra der groote steden reeds bijtijds, voor het exxorme sxxelverkeer zich ontwikkelde, schoon schip heeft gemaakt, waardoor breede, reusachtige verkeersaders werden geschapexx, die de latere voertuigexxstroom gemakkelijk konden opvan gen exx verwerken. Bij oxxs is dat alles van veel recenter datum. Uiterst voorzichtig moest men te werk gaaxx bij dexx aaxxleg vaxx de noodzakelijk geworden verkeerswegen, wilde men het zoo eenige stadsbeeld niet voor im mer schendexx en vernietigen. Het gevolg is dat het groote verkeer, op enkele uitzonde ringen na. zich thaxxs met moeite een weg baant door de smalle biixnenstaa, dai het zich nxet de ellebogexx door de nauwe stratexx en stegexx heexxwrixxgt, een proces, dat zich, zooals te begrijpen valt, verre vaxx geruischloos vol trekt. Trams, schuren zoenxexxd door de rails, autoclaxons vervullexx de lucht aaxxhoudend met hun nasaal getrompetter, onder voortdu rend accompagxxenxexxt vaxx het venijnige ge snerp van fietsbellen. Voegt men hierbij het gebrul der straatveixters, het gedaver bij het ledigen der nieuwe stalen vuilniseixxxxxers, het driftige kxxallexx van uitlaatiixrichtingen het rumoer vaxx straatmuzikanten en dat al les overgoten met een stortvloed van jexxge- lende, gierende, brommende en jubelexxde orgelklanken vaxx oixs haast klassiek geworden pierement, dan heeft mexx eexx zwakkexx iix- druk vaxx 'de dagelijksche cacophonie, welke op de Axxxsterdammers losgelaten wordt. Het is deze lawaaigolf, waaraan men sinds eenigen tijd officieel den oorlog heeft ver klaard. De verkeerspolitie, die met de leiding in dezen strijd belast is. heeft een speciale stilte-brigade ixx het leven geroe pen, nadat reeds tevoren eenige maat- regelexx warexx genomen, welke als een inleiding op deze actie kuixnen wordexx be schouwd. In de eerste plaats heeft men zij het met bloedend hart het besluit geno- mexx de orgeldraaiers bovengexxoemd te ver bieden hxm opwekkend bedrijf xxog laxxger ixx de binxxenstad uit te oefenen. Legio waren de klachten bij de politie over den hixxder, door de harde en schelle orgelmuziek ver oorzaakt, vooral de werkers op de kantoren beklaagden zich, hoewel velen zullen moeten toegeven, dat zij het dagelijksche ixxopje dreuixende muziek toch wel als een welkome afwisseling beschouwdexx. Met het verjagen van de orgels uit het cen trum is een typisch stukje Amsterdam verloren gegaan, dat door velen xxoode wordt gemist. De betrokkenen, die een harden strijd om het bestaaxx voeren exx die een onmisbare functie vervullen, wat betreft de opfleuring vaxx het stadsleven, hebben krachtig tegexx hun ver- baxxning geprotesteerd, doch er hielp geen lieve moedertje aan. Zij moeten nu hun heil ïxxaar zoeken in de nieuwe buitexxwijken, waar hun optreden vooralsnog oxxwennig aandoet exx waar het als lawaaibron waarschijnlijk meer kwaad doet, daxx dat vroeger temidden van het tumult in de stadskern het geval was. Een tweede maatregel, hoewel xxiet exxkel van plaatselijken aard. heeft veel goeds uitgewerkt, namelijk het verbod vaxx het ge bruik van autoclaxons vaxx des avonds tien tot des ochtends zeven uur. Het knipperen met de koplampen blijkt een mixxstexxs even zoo doel treffende manier van signaal geven te zijn als het hinderlijke toeteren met den electrischen hoorn, dat ixxderdaad een vorm was van on- ïxoodig hinderlijk lawaai. Want de strijd richt zich voor alles tegen de geluids ex cessen, waarover terecht door talloozen is geklaagd, wegexxs hun zenuwsloopende werking. Voor zoover deze geluidsbroxxxxen op den openbaren weg te achterhalen zijn, heeft men betrekke lijk gemakkelijk spel, hoewel de leden van de stilte-brigade, die met eéïx geheimzinnig in strument gewapend, waarmede de sterkte van het geluid kan worden gemeten de geluids- meter van prof. Zwikker niet overal tegelijk kunnen zijxx. Een moeilijkheid is ook, dat de rustverstoor ders-nummer-één de vuilxxisnxaxxnen der ge meente zijxx, die met huxx zoo modem geoutil leerd materiaal de heele straat op stelteix plegen te zetten. Een krantenlezer schreef oxxlangs: „Het leegexx der emmers heeft veel weg vaxx een veldslag", exx de geluidsnxeter heeft dit objectief bevestigd. De stadsreiniging staat dan ook zeer hoog genoteerd; 62 tot 92 decibel De overige delhxquexxten zijn vooral de venters, die met het geweld hunner stem groote beroering teweeg brexxgexx. In dexx zomer hebben in het bijzonder de ijsverkoo- pers, die dexx gaixschen dag tot tegeix mid dernacht, als een processie van witte spook- gestalteix rondgaan, veel op hun geweten. Nu de koude hen tot den aftocht heeft ge dwongen. doemen hun remplaganten op, die rondzeulen met slagroomwafels, Zeeuw- sche mosselen, gepiepte kastaxxjes en andere wintersche heerlijkheden. Sinds de crisis zijn intrede deed, is het aantal venters bijkans verdubbeld en daarmede het straatrumoer. De muzikantexx in velerlei genre vormen het complement van de orgelaars en ook zij zijn talrijk exx verre vaxx ingetogen. De Gooische tram met haar sirene, die vaak kilometers ver te hooren is, staat in den nieuwen strijd eveneexxs slecht aangeschreven, doch daar voor is wel een oplossing te vinden. Zeer strexxg houdt de politie zich aan 't rechts houden door de wielrijders, opdat de auto- bestuxxrders zoo min mogelijk geluid hoeven te geven. Hiermede zal het in de toekomst ook wel los looper.. Moeilijker is echter de bestrijding van het lawaai, dat binxxexxshuis eix aan de achter zijde der woningen geproduceerd wordt, waar bij we bij de huismoeders zijn aaxxgelaxxd. De stofzuigex-s exx het geklop van nxatten en kleeden zijn hier de hoofdschuldigen. Een bekend schx-ijfster heeft onlangs in een der bi: 'en reeds eeix klaagzang hierover aange heven en o.a. verklaard, dat het schier on- ixxogelijk is bij de heidensche herrie, hierdoor teweeg gebracht, intellectueelexx arbeid te verrechten. De radio is mede eexx der dixxgexx, waarop de aaxxval der lawaaibestrijding zich richt. Tegen het euvel van het veroorzaken van overlast door radioxxxuziek of -stemmen bestaat al lang een politiebepaling, welke o.m. inhoudt, dat het verboden is voor opexx ramen het toestel aaxx te zetten. ïxxaar con trole hierop is wel uiterst moeilijk. Uit het bovenstaaxxde blijkt wel, dat lawaai bestrijding een allermixxst eexxvoudige zaak Is, welke zich over vele levensterreinen uit strekt. Het is vooral eexx kwestie van opvoe ding en beschavixxg. Meer stilte is daxx ook een eisch vaxx sociale wellevendheid, welke in wezen met overlast door veraxxdering der techniek xxiet veel te maken heeft. Een die pere oorzaak is ook, dat de xxxoderxxe mexxsclx lxet afgeleerd heeft oxxx stil te zijxx, de stilte ook xxiet meer verdragen kan. Ouders exx oxxdex'wijzers hebbeix daarom ook hier eexx belangrijke taak exx zij hebben het laatste woord. Zij zullen „in stilte" hebbexx voor te be reiden, wat anderen langs orgaxxisatorischexx weg hopexx te bereiken. Ixx ieder geval zal eexx luidruchtige actie om „meer stilte" om psy chologische redenen reeds tot xxxislukking ge doemd zijn. Langzaam aaxx zal het besef moeten doordringen, dat we veel dingen op rustiger maxxier af kuxxnexx, dat we ons vaak druk makexx ook nxet behulp vaxx de tech niek om xxiet, dat we daardoor oxxxxoodige eixergle verspillexx. Zoo is het vraagstuk der stilte er mede eexx van econoixxie. A. D. L. At te dagen tt Bruine Boonen.... Steeds maar een paar programma's gaat op den duur veivelen. Neem liever de nieuwste Die geeft VIJF WERELDDEELEN Betaling naar keuze Billijks te voorwaarden bij: Radio Bureau, Kleverlaan 176 (tegenover 't Sportveld) Telefoon 14753 Bekend door zijn 100 procent service (Adv. Ingez. Med.) Centrale Rijkspersoneel. Dezer dagen kwam ixx Pulchri Studio te 's Gravenhage bijeen het Algemeen bestuur vaxx de Centrale van Vereenigingen van Per soneel ixx 's Rijks Dienst. De voorzitter, de heer Perdok, heette ixx zijxx opexxingswoord de vereenigingen welkom, welke zich onlangs bij de centrale hebben aaxxgesloten. Mede door deze toetreding is het ledental gestegen tot ruim 9100, uitsluitend rijkspersoneel. Hierxxa werd overgegaan tot behandeling van de huishoudelijke zaken, de begrooting vaxx ontvangstexx exx uitgaven, sluitend met een bedrag van ruim f 36.000 werd vastge steld. Besloten werd het orgaan „De Centrale" hetwelk thans om de tien dagen verschijnt, ixx verbaixd met allerlei bladen en geschriften van de eigen, aaxxgesloten organisaties, om te zettexx. in een 14-daagsch orgaan. Aangenomen werd het rapport van eexx commissie, waarbij haai- machtiging werd verleend, een verzekeringskas op te richten voor suppletie op het loon van arbeidscon tractanten in 's rijksdienst, die in geval van ziekte 80 pet. loon ontvangen. Geijverd zal worden voor eveni-edigen vrijen tijd aan rijkspersoneel, hetwelk op Christe lijke of nationale feestdagen steeds weer dieixst moet doen. Mede sprak de vergadex*ing zich uit voor de wenschelijkheid, dat het personeel op arbeids contract, hetwelk wegens reorganisatie of opheffing van de door betrokkenen vervulde betrekking in de gelegenheid wordt gesteld, een andere betrekking in 's rijksdienst te aan- varden zooveel mogelijk gelijke aanspraken zal worden verleend als de aktehouders en de capitulanten en hun voorrang zal worden gegeven boven reserve-officieren, die thans door bemiddeling van het rijk aan een over- heidsbetrekking worden geholpen. Na afdoening van de huishoudelijke zaken werd de salarispositie van het rijkspersoneel zeer omstandig besproken. De teleurstelling- welke bij het rijkspersoneel is gewekt als ge volg van het verloop der bespreking van de regeering met de centralen en de wijze, waar op de wensch tot opheffiixg van de 5 pet. sa larisverlaging van 1936 in de Tweede Kamer is behandeld, kwam dikwijls in scherpe be woordingen tot uitdrukking.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11