Haarlem's Dagblad Ue Onder Parijs. Na den schaakstrijd. - lÉi® Garoet" in moeilijk heden. Politiek stormpje op komst? Het belangrijkste 55e Jaargang No. 16715 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N. V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Vrijdag 17 December 1937 Abonnementen per week f 0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco per post f3.55. losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën1*5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60. elko regel meer f 0.15. Groentjes zie rubriek. De Parijsche politie blijft zich aangenaam bezighouden met het ontdekken van wapen- voorraden onder de stad. In den kelder van een huis aan den boulevard de Courcelles, in het hart van Parijs, heeft zij nu weer 150 K.G. meliniet en 650 geladen granaten gevonden, hetgeen, voldoende, wordt geacht om een klei ne stadswijk op te blazen. Intusschen verza melt de politie ook arrestanten, verdacht van het lidmaatschap der geheime organisatie die deze collecties zou hebben aangelegd. Zij heeft er nu zeyenentwintig en hun vereeniging zou „Gsar" heeten, maar sommigen verzekeren dat zijn dien naam zelfs nog nooit hebben gé hoord en dat het doel van de verborgen wa- penvoorraden alleen maar was, ze te gebrui ken in geval van een communistischen putsch. Bij een dergelijke gelegenheid zou het heele gezelschap de politie te hulp snellen, zooals een der gearresteerden, directeur van een binnenscheepvaart-maatschappij, heeft ver klaard. Hij had op de Fransche driekleur ge zworen, dat men op hem rekenen kon en bo vendien een eed van geheimhouding afge legd, dien hij dus nu heeft gebroken. Dit schijnt geen erg aannnemelijk verhaal, maar de andere verhalen klinken ook niet bijzonder aannemelijk. De zaak is nogal duister en herinnert aan vele sensatie-ro mannetjes, die in een tijd van hooger Euro- peesche beschaving door den ontwikkelden mensch met minachting bejegend werden en waarvoor de Duitschers de schoone bena ming „Hintertreppen-Literatur" hadden be dacht. Maai- die tijd is voorbij. Komt hij ooit terug? Misschien inspireert de huidige on- dergrondsche samenzweerderij den een of anderen Parijschen schouwburgdirecteur tot een herleving van de oude operette „La Fille de Madame Angot", met dat prachtige koor van samenzweerders met blonde pruiken en zwarte krag.en er in. Maar voor de Parijzenaars, althans voor de bedaagden en de schrikachtigen, moet het geen prettige tijd zijn. De bewapenings-ge- dachte heeft een blijkbaar al te groote po pulariteit verworven. Dat begon boven- grondsch in Oostenrijk, waar iedere politicus van beteekenis er een privé-leger op na hield en dat toont zich nu weer in nieuwen vorm. Het zal voorloopig wel niet ophouden ook. Het voorbeeld van de „Csar", wat voor poli tieke organisatie dat dan ook moge zijn, zal allicht een aansporing blijken voor andere politici om zich ook partij sgewijze te gaan bewapenen, allemaal natuurlijk met het no bele doel, in een of ander geval de politie te hulp te komen. Wie denkt aan het aantal politieke partijen in Frankrijk, uit welker onderlinge nuances overigens geen mensch precies wijs kan worden, rilt bij de gedachte aan zooveel wapen voorraden. Wie denkt aan het hanteeren van meliniet, granaten, mi trailleurs en dergelijke door menschen die van die dingen geen verstand hebben ziet half Parijs al in de lucht vliegen. Den eeni- gen vroolijken kant van de zaak zie ik in de mogelijkheid, dat de regeering zooveel wape nen en munitie vindt die door de burgerij uit eigen zak betaald zijn, dat zij haar eigen aankoopen verminderen en hiermee de fan tastische oorlogsuitgaven, verlagen kan. Het Is bekend dat de Franschman zeer gevoelig is op het punt van directe belastingen, maai de indirecte vrij gewillig slikt. Als hij zijn aandeel in de defensie-lasten liever in gra naten, mitrailleurs en meliniet betaalt dan in francs komt men er ook. Als de politie maar geregeld zijn belasting-in-natura ont dekt. Ik zou haast geneigd zijn aan den Pa rijschen prefect van politie te schrijven: „Laat mevrouw Klein Sprokkelhorst eens ko men". Als zoo'n wichelroede-loopster haar gedachten concentreert op water, vindt zij ergens water, als zij denkt aan kelders of gangen vindt zij ergens kelders of gangen. Welnu, waarom zou zij geen succes hebben als zij aan bommen en granaten ging den ken? In Nederland, bedaard en nuchter als het is, zijn de belastingbetalers er niet toe geneigd zich met mitrailleurs en zware munitie te bewapenen. Al moge de gedachte wel eens bij iemand zijn opgekomen, hij zal ze verworpen hebben en liever een nieuwe winterjas of een nieuwe autoped voor zijn jongsten zoon hebben gekocht. Wij hebben geen fantaisie genoeg voor de moderne prac- tijd van de litteratuur-van-de-achtertrap. Mevrouw Klein Sprokkelhorst zou dus moe ten antwoorden: „Ik kan hier niets van dien aard vinden, er zijn hier alleen maar histo rische grafkelders, wateraders, kelders, gan gen en aardstralen, maar ik zal het met ge noegen eens hij u komen probeeren". Een der eerste wapenvoorraden die men in Parijs vond, zat onder een oude dames-pension in Auteuil. De oude dames wisten er natuurlijk niets van en bibberden van ontzetting. Ik kan me voorstellen hoe sindsdien in 'alle oude dames-pensions van Parijs gebibberd wordt. En het is dan ook niet alles! Stel u eens voor dat gij iederen avond naar bed moet gaan in de gedachte, dat gij wellicht boven een voor raad explosieven gaat rusten die, als de .-en of andere onverschillige rat er wat achteloos over heen kuiertJa, je hebt toch maar geen verstand van die dingen en je kunt nooit weten wat er mee gebeurt. Natuurlijk weet niemand hoeveel wapenen en munitie er nog meer onder Parijs verbor gen zitten. En het voorzichtige oude rentenier tje, de secure kruidenier van-den-hoek, de De dertigste partij is ook gedaan, De groote tweekamp is daarmee besloten, Nu vangt de rust voor beide meesters aan En deze rust wordt welverdiend genoten. De hersenarbeid, noodig voor zoo'n strijd, Is nimmer door de wetenschap berekend, Maar zonder dat men daaraan studie wijdt, Kan men beseffen, wat die wel beteekent. Er is door beiden rusteloos gespeurd. De maanden door, naar nieuwe combinaties, Die met de grootste zorgen zijn gekeurd. Op kansen en gevaar van variaties. Ik ben in 't schaken 's werelds grootste leek. Wat ik er niet van weet en nooit zal leeren, Vult bij elkaar wel een bibliotheek, Als iemand het zou willen releveeren. Zooals ik zei, toen ik dit rijm begon; 't Is nu gedaan, na vele weken strijden, En ik betuig, niet achtend wie het won. Mijn diep en welgemeend respect aan beiden. P. GASUS. directrice van het meisjespensionaat, in de stille, rustige straat,zij en vele anderen zullen 's avonds huiverend in bed liggen en den slaap niet gunnen vatten bij de gedachte dat als het niet onder hun huis is, dan mis schien drie huizen verder.daar woont zoo'n rare mannet een samenzweerderwat was dat daar voor een rare slag?.... Jasses wat een nare tijd toch!" Een rare tijd is het zeker. R. P. De Kersiinzaineïiiig voor de Stille Armen. Elfde verantwoording van bij ons blad in gekomen giften. Ons totaal van Donderdag was f 3973.58; van N. N. te Heemstede ontvingen wij „om de f 4000.vol te maken" f 26.42. Verder kwa men de volgende giften binnen: W. L. f 2; I. de L. f 1,50; H. E. f 5; M. A. V .f 5; mevr. A. f 1.50; D. V. f 1.; J. W. Z. f .0.50; P. v. D. f 1; J. A. v. d. B. f 1; Kik f 0.50; N. N. f 2.50; Nel f 2.50; J. A. M. f 5; N. N. f 2.50; C. P. f 2; H. J. V,f 3; M. B. f50; A. B. f 50; A. G. f 2.50; d. B.—O. f 1; I. en M. v. V. f 2,50; mevr. M. B. f 2; F. B. f 2; mevr. v. P. BI'daal f 1; Dr. F. P. K. f 2.50; Had ik meer, ik gaf meer f.1.50; Uit de stuiverspot f 0.50; G. R. f 2; mevr. Fr. f 0.25; T. en W. f 5; mevr. T. V. f 10; J. L. B. f 5; mevr. N. f 2; V. D. f 0.25; W. de J. f 2; C. W. S. f 2.50; C. de J. f 1.50; Wed. v. d. W. f 1; L. v. d. H. f 1.50; N. N. f 2.50; J. K. f 1; S. N. K. f 1: fam. v. d. L. f 1; A. O. f 1; M. D. f 2.50; W. T.—J. f 2.50; Kaartpot N. V. en v. d. V. f 5; A. J. W. f 10; H. B. f 3; A. de V. f 1; N. V. J. G. M. Zn. f 20; mevr. J. H. W. E.-de K. f 10; A. B. H. f 10; B. D. R. f 10; Drukkerij T. f 10; Dr. J. W. B. v. d. S. f 10; A. E. C. de G. v. E. f 10; Personeel Laboratorium Leiduin, Vogelen zang f 10; mej. H. F. G, P. f 5; A. M. f 5; R. B. f 5; fam. v. Sch. f 5; M. C. de J. f 5; mevr. A. M. B. f 5; mevr. A. H. N.-S. te O. f5; J. H. K. f 2.50; E. V. f 2.50; N.N. f 2.50; P. A. B. Jr. f 2.50; M. H. G. S. D. f 2.50; B. B. B. f 2.50; v. d. K. f 2.50; P. G. v. K. f 2.50; M S. N.-S. f 2.50; Mr. H. V. f 2.50; H. B. f 2.50; L. J. K. f 2.50; M. L. K. f 2.50; M. J. B. f 2.50; Mevr. A. v. d. M. f 2.50; C. K. f 2; N. v. S. f 2; J. H. M. f 2; W. P. f 2: F. H. f 2; Mevr. S. C. B. K. f 2; A. M. C. f 1.50; F. C. v. G. f 1,50; Mej. R. f 1,K. Overveen f 1,—; Mej. C. O. f 1,Ed. C. f 1,—I. v. C. f 1,Mej. C. B. fl,—C. P. F. f2,50; Pie f ijMevr. M. f 1,Ook een slachtoffer f 0,25; A. K. v. O. fl,—V. en D. f 1,50; fam. A. f 1,fam. v. d. C. f 3,C. S. f 1,R. fl,w. D. f2,50; X. IJ. f2,van kleine An en kleine Karei f2,50; De spaarpot van Freddie en Nettie f 0,75; A. f 1,50; N. N. f 1,50; „Uit dankbaarheid aan den eerlijken vinder" f2,Dames M. fl,totaal f452,42; vorig totaal f 3973,58, Thans zijn in het geheel bij ons blad ingekomen 858 giften tot een bedrag van f 4426. Giften kunnen worden afgegeven aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soenda plein 37 of gestort worden op onze postgiro rekening no. 38810 onder vermelding „Voor de stille armen". Alle giften worden door ons ver antwoord. Een Yelser spoorwegtuiinel zou zeer veel kosten. In de Tweede-Kamer is Donderdagavond gepleit voor den bouw van een spoorwegtun nel te Velsen. Minister Van Buuren heeft bij de beantwoording der sprekers er op gewe zen; dat minister van Lidth de Jeude na rijp beraad een beslissing had genomen voor een tunnel ten gunste van het wegverkeer. Hier bij had de kostenfactor een belangrijke rol gespeeld, omdat de kostenraming voor een tunnel voor het wegverkeer f 8 millioen be droeg; een combinatie met een spoorweg tunnel zou f 16.5 millioen kosten. De raming voor een afzonderlijke spoorwegtunnel was f 10.5 millioen. De minister wees er op, dat de argumen ten van Amsterdam hem, zooals wij Dinsdag jl. ook reeds hebben gemeld, volkomen be kend zijn. Het oorspronkelijke plan betrof alleen een wegverkeerstunnel; naderhand is het denk beeld opgekomen nu reeds ook een spoortun nel te maken. De scheepvaartbezwaren van Amsterdam worden thar.s nog onderzocht. Het resultaat hiervan moet worden afge wacht en daarna zal zoo spoedig mogelijk een beslissing moeten worden genomen. Ver breeding van de tweede brugopening zou niet meer dan een half millioen kosten. 4 >1 Eenige Parijsche warenhuizen hebben gedurende een dag moeten sluiten ten gevolge van een conflict met het personeel. Politie surveilleert voor een der zaken, die door het personeel „bezet" is. Lek in ruim 5 ontstaan. Schip heden te Brest verwacht. Naar wij vernemen is het uit gaande stoomvrachtschip „Ga- roet" van den Rotterdamschen Lloyd, tijdens stormweer op 125 mijl ten Zuidwesten van Ouessant lek geslagen. Het schip heeft den steven gewend en zet thans koers naar Brest. Inmiddels heeft de zeesleep boot „Zwarte Zee", welke te Douarnenez is gestationneerd, zich naar het schip begeven, om zoodra assistentie wordt ge vraagd, deze te kunnen verlee- nen. Het lek bevindt zich in ruim 5. Het schip wordt heden te Brest verwacht. De „Garoet" is in 1917 gebouwd op de hel ling van de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissin- gen. Het vrachtschip meet 7133 bruto reg. ton en 4543 netto reg. ton. Op 6 December vertrok de „Garoet" uit Rot terdam, geladen met stukgoederen. Te Ant werpen werd verder vrachtgoed ingenomen, waarna het schip naar Soerabaia vertrok. Uit den Bloemendaalsclieii Raad. Burgemeester zal Raadsbesluit ter vernietiging voordragen. Naar aanleiding van een brief, door den on verwachts op 55-jarigen leeftijd ontslagen agent Pauwe te Bloemendaal aan de raads leden geschreven, waarin hij uitbetaling van zijn salaris vroeg tot 1 Maart, ontstond Don derdagmiddag een vrij uitvoerige discussie in den Bloemendaalschen Raad. De burgemeester deelde mede, dat de agent in kwestie inderdaad door een fout der admi nistratie te vroeg was ontslagen, waardoor hij door het verschil tusschen pensioen en salaris, nadeel ondervond. Spr. had er geen bezwaar tegen, dat deze schade werd vergoed, maar wel tegen uitbetaling van het salaris tot 1 Maart. Verder kon spr. zich over dit geval niet uitlaten. Jhr. Quarles van Ufford stelde voor, den agent het gevraagde bedrag wèl uit te beta len, maar dan in den vorm van een gratifica tie, wegens de bijzondere omstandigheden van dit geval. Dit voorstel nam de Raad aan. De burgemeester drukte hierover zijn spijt uit en deelde mede, dat hij dit Raadsbesluit ter vernietiging aan de Kroon zou voordragen. De autobussen. Een 6 minuten-dienst van Haarlem-Noord op Zaterdag- en Zondagmiddag. De Brockway Autobusmaatschappij deelt ons mede, dat in het vervolg van Haarlem- Noord af een gecombineerde 6-minutendienst wordt gereden door de buslijnen 2 en 3 en wel op Zaterdagen en Zondagen van 3 uur des middags af tot middernacht. SCHUIT MET TURF GEZONKEN. De brandstoffenhandelaar J. de B., wonen de aan de Bakenessergracht, vervoerde Don derdagmorgen zes uur door de Amsterdam- sche Vaart een schuit met turf. Toen hij zag dat de schuit water maakte, trachtte hij het vaartuig ter hoogte -van de J. F Helmersstraat aan den wal te krijgen, teneinde daar de turf in een andere schuit over te laden. Dit mocht echter niet gelukken. Bij het ketelhuis van de Centrale Werkplaats zonk de schuit. De B. sprong er bijtijds af. maar kwam toch nog ge deeltelijk in het water terecht. Hem bleef toen niets anders over, dan de turf. die in de rich ting van den Heerensingel wegdreef, op te visschen. De schuit zal gelicht worden De R.K.-fractie en de Onderwijs begrooti ng. Onze Haagsche correspondent schrijft ons: Zoowel de houding in het algemeen dooi den heer Suring Donderdagmiddag namens de geheele R.K. fractie tegenover Minister Slotemaker de Bruine aangenomen, als de slotwoorden van die afgevaardigde gaven 'n beetje te denken. Zeker, we weten nu al, dat de R.K. fractie niet van zins is het „motie wapen" te hanteeren in verband met de kwestie van de leerlingenschaal. Maar wat was de bedoeling van de opmerking, dat zij zulks niet zal doen, omdat zij daarin toch geen heil, geen overtuigende kracht ziet, in dien de heden aangevoerde argumenten den Minister niet overtuigd zouden hebben, dat verlaging van den leerlingenschaal geboden en bovendien niet te kostbar is? Wil dit zeg gen, dat de R.K. Kamerleden dan maar kalm zullen ondergaan, dat ze nul op het rekest krijgen of doelde deze opmerking er op, dat- het dan wel eens zou kunnen gebeuren, dat zij zullen stemmen- tegen de begrooting van den bewindsman tegenover wien ze toch al o.m. mede van wegen zijn houding in 't spel- lingsvraagstuk niet bijster sympathiek staan? Van belang is, dat de heer Suring in her innering bracht, hoe zijn fractie al eerder bij het algemeen debat over Hoofdstuk I kenbaar heeft gemaakt, dat het niet aan gaat nu werkelijk alle overige noodzakelijke uitgaven ten behoeve van de volkskracht ach terwege te laten en alleen maar wat over te hebben voor Defensie. Enfin, we ontmoeten elkaar nader bij de verschillende begrootings- hoofdstukken, zoo gaf toen de fractie-voor zitter Mi-. Dr. Deckers te verstaan. Van belang is wellicht eveneens, dat ten slotte de R.K. afgevaardigden de Regeering geen moeilijkheden'in den weg hebben gelegd met betrekking tot de voorstellen betreffende wijziging van de Dienstplichtwet, nadat het er eerst 'n oogenblik naar had uitgezien, dat wel zouden doen. Van haar kant is ongetwijfeld de rede- neering zeer wel begrijpelijk, dat ze toch niet voortdurend afwijzing van hun verlangens kunnen aanvaarden en dat zij zich, juist door hun houding t.o.v. het Defensie-vraag stuk loyaal tegenover 't kabinet hebben ge dragen. Konden ze alleen Slotemaker de Bruine Ti beentje lichten, dan zou deze weldra ex- Minister zijn. Zoo staan de zaken echter naar alle waarschijnlijkheid niet. Het is im mers veeleer te verwachten, dat het Kabinet zich solidair met hem zal verklaren. En dan zou de R.-K. fractie dus, door de begrooting te helpen verwerpen (met de sociaal-demo craten tezamen zou dit reeds bereikbaar we zen), de verantwoordelijkheid voor een Ka binetscrisis te dragen hebben. Dat zij hierbij de vrijzinnig-democraten aan hun zijde zou den vinden, gelooven we niet. Het zou wel eens kunnen gebeuren, dat Mr. Oud over zulk een politiek beleid Vrijdagmiddag een min der welwillend oordeel zou uitspreken. Her haling van hetgeen onder het vorige kabinet- Colijn geschiedde, toen de R.-K. Kamerfrac tie zich daarvan los maakte, zou den heer Suring en zijn vrienden wel eens kunnen op breken. Mogelijk is ook, dat de 4 katholieke Ministers alsnog binnen het Kabinet zouden bereiken, dat er tenslotte een beetje aan de R.-K. wenschen i.z. de leerlingenschaal wordt tegemoet gekomen. Geschiedt dat niet, dan zal de fractie vermoedelijk moeten kiezen tusschen aanvaarding van de aansprakelijk heid voor een crisis, ofzich neerleggen bij een afwijzende houding van de zijde van het Kabinet, t.o.v. haar wenschen. Tegenover de R.-K. volgelingen in den lan de wordt daarmee de positie van de R.-K. kamergroep er zeker niet aangenamer op. Alles tezamen genomen, geloof ik voors hands toch. dat het Kabinet, behalve mis schien een heele kleine concessie, het been stijf zal houden en dat de R.-K. fractie het niet zal aandurven het Kabinet ten val te brengen, M.a.w. 't stormpje zal tenslotte wel 'uwen. ni. z'' nog even aangestipt, dat elke weersvoorspelling, ook de politieke weerpro- fetie feilbaar blijft. Het woord is aan Aristofeles: Rijkdom bestaat meer in het gebruik dan in het bezit. De verwachte blijde gebeurtenis. Viering- door de weermacht. 's GRAVENHAGE, 17 December. De re- geerlngspersdienst maakt bekend: Met betrekking tot de viering ivan de te verwachten geboorte van een prins of van een prinses beeft de regeering o.m. het vol gende bepaald. a. De Koninklijk Marine. 1. Door Hr. Ms. schepen zal een saluut wor den afgegeven ten getale van 101 schoten voor een prins en 51 schoten voor een prinses. Dit saluut wordt zoo spoedig mogelijk na het bekend worden der geboorte afgevuurd, met dien verstande, dat indien de geboorte na zonsondergang, gedurende den avond of den nacht plaats heeft, het saluut direct na zonsopkomst zal worden gegeven. 2. Terstond na het bekend worden van de geboorte c.q. vanaf zonsopkomst wordt a. b. van de oorlogsschepen van top gevlagd tot het tijdstip van vlag neerhalen. 3. De dag. volgende op dien van de geboor te, wordt gevierd als een verjaardag van een der leden van hét Koninklijk Huis, zonder dat. daarbij opnieuw saluutschoten worden afge geven. b. De Koninklijke landmacht. 1. Ter plaatse waar de geboorte plaats vindt, zoomede in de standplaatsen van de bevelhebbers in de militaire afdeelingen ('s Gravenhage, Arnhem, Breda en Amers foort) zoomede te Amsterdam worden eere- schoten afgegeven, ten getale van 101 .voor een prins en 51 voor een prinses. Deze eere- schoten worden zoo spoedig mogelijk na het bekend worden der geboorte afgevuurd, in dien de geboorte gedurende den nacht plaats vindt waarvoor te stellen tusschen 22.00 en 7.00 te 7.00. 2. De dag. volgende op dien van de geboorte, wordt gevierd als een verjaardag van een der leden van het Koninklijk Huis, d. w. z. dat na 13.00 dienst als op Zondag wordt verricht. 3. Terstond na het bekend worden van de geboorte van de kazernegebouwen de natio nale vlag uitgehangen. Deze vlag blijft han gen gedurende den daarop volgenden dag. Wat hierboven is bepaald met be trekking tot de viering van den dag volgende op dien van de geboorte, voor de weermacht, geldt mede voor de departementen van algemeen be stuur en de daaronder ressorteerende diensten en instellingen. Wat gezegd werd omtrent het uit steken van de nationale vlag van de kazernes geldt voor alle openbare ge bouwen. Indien de dag volgende op dien waarop de geboorte heeft plaats ge vonden een Zondag mocht zijn wordt de feestviering verlegd naar den on middellijk volgenden Maandag. Dit laatste geldt zoowel voor de weermacht als voor de departemen ten van algemeen bestuur. Naiitsjang met vernietiging bedreigd. Bevolking verlaat de stad in allerijl. HANKAU, 17 December (Reuter-A.N.P.) Japansche vliegtuigen hebben pamfletten omlaag geworpen boven de hoofdstad van Kingsi, Nantsjang, waarin wordt gedreigd, dat de stad geheel zal worden vernietigd door bombardementen uit de lucht. De bevolking verwacht thans krachtige aanvallen en verlaat in allerijl de stad. I ebt U iets aan te bieden of te vra gen? De eenvoudigste, goedkoopste, ze kerste en dus beste manier is Plaats een „Groentje" in Haarlem's Dagblad. HEDEN: 16 PAGINA'S De Stille Armen. Nog slechts enkele dagen vraagt het Comité voor het uitdeelen van een Kerstgave aan hen die ook uw hulp niet kunnen missen. pag. De „Garoet" heeft moeilijkheden doordat in ruim 5 een lek is ontstaan. 1 De Rijksmiddelen geven goede cijfers te zien. 3 Vele Tweede Kamerleden hebben kleinere klassen bij het L. O. bepleit. 3 Ook Zuid-China binnenkort terrein van den oorlog. 4 De Fransche Kamer heeft de begrooting in eerste lezing goedgekeurd. 4 Euwe heeft Donderdag wederom van Alje- chin gewonnen. 5 Een kunstijsbaan te Haarlem? 6 Wordt „Wildhoef" te Bloemendaal wan delbosch? 7 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Onder Parijs. Van onzen Haagsehen correspondent: Po litiek stormpje op komst? Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: De Volkenbond na de uittreding van Italië. Sport in 't kort. S. Reshevsky: Aljechin was goed voorbe reid. H. D. Vertelling: Een zetfout. Z.: „Herman Heyermans" K. de Jong: Kunst aan het Volk. G. J. Kalt: Gemengd koor „Polyhymnia" Vr. S. over „De soldaten die ik heb ver moord" Hulp aan Staatloozen. Initiatief van Fridt- jof Nansen's zoon De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1