TC De strijd om het W ereldkampioenschap. Alles aus Liebe. '72 Sprookje--- ZATERDAG 18 DECEMBER 1937 HAARDE M'S DAGBDAD De biljartwedstrijd NederlandBelgië om den Coupe Glorieux is Vrijdag te Rotterdam aangevangen. De Belg Moons en onze landgenoot Sweering (rechts) tijdens het trekken voor den aanvang van hun partij. BILJARTEN. Nederland—België. Om de Coupe Glorieux. Vrijdagmiddag is onder auspiciën van de biljartclub „Rotterdam" in „Het Gouden Hoofd" te Rotterdam de driedaagsche wed strijd NederlandBelgië begonnen om de Coupe Glorieux. De voorzitter van „Rotterdam", de heer A. Sengers, heeft een kort welkomstwoord ge sproken, speciaal tot de Belgische spelers. Hij sprak den wensch uit, dat de Nederlandsche spelers zich in dezen wedstrijd flink zouden ^veren. De uitslagen waren: 500 p. libre: pnt. brt. 198 11 500 11 50 p. driebanden: 50 59 30 59 300 p. cadre: 170 14 300 14 400 p. cadre 452: 400 11 293 11 Daarna speelden Koopman (Nederland) en Vingerhoedt (België) (een knaap van 16 jaar) klassieke kunststooten. Voor dit onderdeel van den wedstrijd bestond groote belangstelling, aangezien dit voor de meeste toeschouwers een volslagen nieuwigheid beteekende. Al spoedig bleek, dat de jeugdige Belg zijn tegenstander verre de baas was. Toch waren er stooten bij zóó ontzaglijk moeilijk dat ook Vingerhoedt elke stoot mocht, wanneer deze mislukte, vier maal herhaald worden ze miste. Koopman stelde teleur, zoodat het voor den Belg een gedecideerde overwinning werd. Uitslag: Vingerhoedt 56 pnt. in 72 beurten. Koopman 27 pnt. in 83 beurten. Sweering Moons Sengers Zaman Van Belle Van Vliet Moons Sweering h.s. 52 34 140 87 gem. 18.00 45.45 0.847 0.508 12.14 21.43 36.36 26.63 VOETBAL. HAARLEM 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 komt als volgt uit: De Vries, Groen Visser, Heilig, Van Dongen, v. d. Velde, Van der Steen, Van Pel Jr., Schipper, de Back, v. d. Laan. V. S. V. 2—D. W. V. 2 V.S.V. komt in de volgende opstelling uit: D emmers, Glas, Rechtsteiner, De Boer, de Haas, v. d. Gevel, Karrebelt, Kunst, Teeling, Kelder, Carton. A. F. C.—H. F. C. PI. F. C. gaat met het volgende elftal naar Amsterdam: Van der Togt, Langendam, Van Baasbank, Beets, Kruyer, Van Olphen, Gentis, J. ten Have, Klein de Groot, Drijver, Wepster. E.D.O.—HILVERSUM. Op 26 December (2e Kerstdag)? T-n verband met het inhaalprogramma op 26 December a.s., dat echter geen enkelen wed strijd voor onzen Haarlemsche le of 2e klas- sers bevat, stelt E.D.O. pogingen in het werk om op 26 December a.s. de returnmatch tegen Hilversum te spelen. Op 10 October 1.1. eindigde de wedstrijd in Hilversum in een gelijk spel (22). E. H. S. 1SLOTERDIJK 1. W. v. Raay J. v. Es P. de Jong H. v. d. Vlist, A. v. Ommeren, H. Lenaarts J. Bellaarr, J. v. Eten, A. Bonhof, P. Hooydonk, P. v. d. Meulen WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging speelt Zondag morgen 10 uur een voetbalwedstrijd tegen H.S.V. „De Kampioen" op het Gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. HOCKEY. NED. HOCKEY-BOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: B.M.H.C.—Togo. Promotie klasse A: Leiden—Strawberries. Promotieklasse B: S.C.H.C.—B.MJT.C. 2. Tweede klasse B: H.B.S.—Leiden 2. AllianceH.D.M. 3. Zandvoort—Kieviten. B.M.H.C. 4—B.M.H.C. 3. Derde klasse C. Strawberries 2Leiden 3. Clubhuis te WerveB.M.H.C. 5. Derde klasse D. Strawberries 3Hurley. KraaienH.B.S. 2. Vierde klasse E. B.M.H.C. 7—Zandvoort 3. H.B.S. 3Alliance 2 Strawberries 4—Zandvoort t, SCHAKEN. Geen match tasschen AljechinFlohr in 1940. Aljechin zet zijn titel in 1939 op het spel tegen een ander. Naar het A. N. P. verneemt heeft de wereldkampioen Dr. Aljechin de. uitdaging van den officïeelen F.I.D.E.- candidaat Salo Flohr, om met hem een titelkamp te spelen, van de hand gewezen. Dr, Aljechin heeft den Tsjechischen groot meester Vrijdagavond een brief overhandigd, waaraan wij het volgende ontleenen: „In antwoord op uw uitdaging voor een wed ;strijd om den wereldtitel in 1949 kan ik u mededeelen, dat ik van plan ben mijn titel in 1939 op het spel te zetten; ik heb alle reden aan te nemen, dat dit plan zal worden ver wezenlijkt. Ik kan in dit verband op het oogenblik uw uitdaging voor een match in 1940, een jaar dat nog zoover weg ligt, niet aannemen. In het geval dat ik mijn titel zal behouden in de match van 1939 zal ik gaarne daarna een uitdaging van u tegemoet zien. Om elk misverstand voor de toekomst te ver mijden, bevestig ik hierbij datgene, wat ik reeds meermalen heb verklaard: wat het we reldkampioenschap betreft, gevoel ik mij in geen enkel opzicht gebonden door de beslui ten van de F.I.D.E. en in het bijzonder, die van Stockholm 1937 immers dit lichaam, dat niet alle belangrijke schaaklanden van de we reld omvat, heeft inzake de organisatie van matches om den wereldtitel geen rechten. Hieruit volgt, dat alle détails voor een even- tueele match tusschen u en mij direct dienen te worden geregeld op een basis welke ook bij vorige matches hebben gegolden". Het einde van de revanehematch. Euwe en Aljechin op sluitingsmaaltijd gehuldigd. In het Carlton Hotel te Amsterdam hebben de directie van de „Haagsche Courant", die de organisatie van de revanchematch om het wereldkampioenschap tusschen dr. Aljechin en dr. Euwe mogelijk te maken en 't jüuwe-Aljechin Comité tijdens een sluitingsmaaltijd volop ge legenheid gegeven den wereldkampioen dr. Aljechin en ook den verliezer van den titel, dr. Euwe, meer officieel te huldigen. Vóór het begin werd ter eere van den nieuwen wereldkampioen de Marseillajse ge speeld, gevolgd door het uit volle borst mee gezongen Wilhelmus. De voorzitter van het Euwe-Aljechin Comité, mr. M. Levenbach memoreerde het initiatief van de „Haagsche Courant" voor het organi- seeren van deze match, den steun, dien ver scheidene bladen hebben verleend, de mede werking van den K.N.S.B., de A.V.R.O., enz. Onder algemeene instemming werd besloten het volgende telegram aan H.M. de Koningin te zenden: „Aanzittenden aan den sluitingsmaal- tijd AljechinEuwe betuigen u eer biedige hulde en spreken hoop uit voor blijde dagen voor U en Uw huis". Tijdens dezen maaltijd hebbel vele sprekers het woord gevoerd. Jhr. ir. H. Strick van Linschoten, lid van het Euwe—Aljechin Comité, deelde mede, dat de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, prof. Slotemaker de Bruine door beroepsbezigheden verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. was er van overtuigd in den geest van den minister te sureken, indien hij ver klaarde, dat aan beide grootmeesters de dank toekwam van geheel Nederland voor het vele, dat zij voor het schaakspel gedaan hadden. De heer B. J. van Trotsenburg, voorzitter van den Kon. Ned. Schaakbond, bracht hulde aan de buitenlandsche grootmeesters, die zeer veel hadden bijgedragen voor het welslagen van deze match. Namens de directie van de .Haagsche Cou rant" wees de heer Th. van der Garde er op, dat het succes van den schaakstrijd in de eerste plaats te danken is aan de beide spelers. Nederland is sportief genoeg om hulde te brengen aan den nieuwen wereldkampioen. Ten slotte bracht hij een dronk uit op het welzijn van de leden van het Euwe-Aljechin Comité. Nadat namens de A.V.R.O. haar voorzitter de heer De Clercq het woord had gevoerd was het de beurt van dr. Euwe voor een korte toespraak. Zich in de eerste plaats tot Aljechin wendend, zei dr. Euwe. dat hij de overtuiging had gekregen, dat zijn tegenstander zeer gaarne tegen Capablanca voor een match om den titel zou willen uitkomen, een titelkamp, dien de geheele schaakwereld zou toejuichen.! Ik hoop, dat u daarna ook met Flohr zult wil len spelen. En als u deze beide gevechten met 71) HALEN VOOR DE KERSTDAGEN TIJDIG r BOEKEN IN HUIS UIT DE GROOTE IBLIOTHEEK IN 5 TALEN VAN ONTENBAL JANSWEG 51 HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) succes doorstaan hebt, dan hoop ik nog eens met u om den wereld-titel te mogen spelen. Euwe dankte Fine, zijn secondant, voor zijn hulp en medewerking en bood hem een fraai souvenir aan. Na dank te hebben gebracht aan de organisatoren zei Euwe nog even te willen ingaan op de vele redenen, welke men heeft aangegeven voor zijn nederlaag. „Men zei: ze waren van technische aard, ook hoorde ik spreken van psychologische oorzaken. Zeer laat zijn die verwijten tot mij doorgedrongen, maar daarna heb ik ook geen partij meer ver loren. Had men mij die tekortkomingen maar aan het begin van de match medegedeeld. Rede vau dr. Aljechin. Diepen indruk maakten de woorden van dr. Aljechin. Hij constateerde, dat dr. Euwe voor de eerste maal van een eventueele nieuwe match met hem gesproken had. „Alleen hoop ik, dat deze derde match niet zoo lang op zich zal laten wachten als u hebt aangegeven. Ik erken, dat ik gaarne tegen Capablanca zal spelen en ik geloof ook, dat de mogelijkheden daarvoor aanwezig zijn. Maar een enkele klei nigheid ontbreekt er nog aan: ik heb tot nu toe niets van Capablanca zelf gehoord! In derdaad beschouw ik den titel als privé bezit. Een wereld-organisatie is noodig, maar niet zooals zij in den huidigen vorm werkzaam is. Uit de besluiten van Stockholm 1937 blijkt duidelijk, dat de F.I.D.E. ziek is. De schaak meesters, die n.b. vaak hun geheele leven aan de schaakzaak hebben gewijd, worden nergens in gekend, terwijl zij toch de vakmenschen bij uitstek zijn". Tenslotte dankte Aljechin allen, die bij deze match betrokken zijn geweest. „Nooit zal ik de periode van de afgeloopen drie maanden ver geten. Ik zal altijd met veel genoegen aan de ontvangst terugdenken en te allen tijde ben ik bereid naar Nederland terug te komen".. Euwe en Aljechin naar het buitenland vertrokken. Het lied is uit! Dr. Aljechin, de nieuwe we reldkampioen is hedenmorgen met den trein naar Parijs vertrokken. Naar wij ve nemen ligt het in de bedoeling van de Fransche regeering dr. Aljechin officieel en op groot- sche wijze te huldigen met het heroveren van zijn titel. Daarna zal Aljechin naar Has tings gaan, waar hij het jaarlijksch tournooi als gast en toeschouwer zal bijwonen. Dr. Euwe verliet eveneens hedenmorgen in de vroegte Nederland. Met zijn echtgenoote en kinderen vertrok dr. Euwe per auto raar Nice, waar hij twee weken in volkomen rust en ontspanning wil doorbrengen. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Districtswedstrijden te Bilthoven. Twee klasse A: Bekerwedstrijden tweede ronde: H.D.M. 2—H.H.IJ.C. 2. Strawberries—H.C.M. B.D.H.C. 3—Victoria. Derde klasse B. H.B.S. 2—B.D.H.C. 4 B.D.H.C. 5Zandvoort. Vierde klasse E: Rood Wit 5Zandvoort 2. Pluimvee- en Konijnententoon- stelling. Met de Kerstdagen in het Krelagehuis. De Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeni- ging voor Haarlem en Omstreken „Nut en Sport" zal zooals we reeds eerder meldden op 25 en 26 December a.s. in het Krelagehuis aan de Leidschevaart haar 18e groote Natio nale Tentoonstelling van hoenders fazanten, post- en sierduiven, watervogels, konijnen, cavia's, kamer- en voliëre-vogels, zoomede van aquarium- en terrariumdieren houden. Men mag aannemen dat daar een prachtige collectie dieren aanwezig zal zijn, zoodat zij die met de Kerstdagen een kijkje gaan nemen in het Kralagehuis, daar een paar interessan te uren kunnen doorbrengen. Haarlem en omgeving herbergen een groot getal fijne rasdieren, die ook met succes op de groote landelijke tentoonstellingen kun nen uitkomen. Het bestuur dezer tentoonstelling, dat een groot aantal waardevolle prijzen te zijner be schikking kreeg, stelt alles in het werk met de Kerstdagen een interessante tentoonstel ling te organiseeren. Wie dus een der a.s. Kerstdagen deze tentoonstelling bezoekt, zal zeker op een wel besteden morgen of middag kunnen rekenen. ^MJN/T IN UTÏIRIN^j BALLET TRUDI SCHOOP. Het trof mij gisteren, dat zij, die het ballet van Trudi Schoop in Alles aus Liebe" voor het eerst zagen, veel enthousiaster waren dan de oude getrouwen. Maar te verwonderen is dit niet. De kunst van Trudi Schoop met haar sterk expressieve kwaliteiten maakt steeds een grooten indruk op een ieder, die haar voor het eerst ziet. Zoo ook gisteren. Toch zullen velen, die herinneringen aan Fridolin en Die blonde Marie hadden bewaard, in dit nieuwe ballet eenigszins teleurgesteld zijn geweest. Het leek mij toe, dat Trudi Schoop zich de gelegenheid om „ballet" te geven in „Alles aus Liebe" te veel heeft laten ontgaan en het ditmaal al te zeer in het pantomimische heeft gezocht. Verreweg den sterksten indruk maakte het fragment „Op het Bal Masqué" en het laatste deel van het obsedeerende „Ge rechtshof" omdat hierin de kansen van het ballet volkomen waren benut. Maar de revue aan het slot bleef ver onder de groteske operette-parodie, waarmee „Die blonde Ma- 'e" afsloot. En dan is „Alles aus Liebe" als geheel wel wat te wrang en pessimistisch om ons te en- thousiasmeeren. Trudi Schoop geeft hier de liefde aldoor in verwfongen vorm. Het is of zij in het geheel niet of nauwelijks in de liefde gelooft. Zij geeft zeven episodes, die allen fei telijk even bitter en „zuur" zijn. Op de straat, op de school, in het gezin, in het gerechtshof, overal zien wij de liefde in misvormden staat. Er is geen enkel lichtpunt, en het komische krijgt daardoor heel den avond een wel zeer wrangen, tragischen bijsmaak. Trudi Schoop geeft in Alles aus Liebe enkel den donkeren kant van het leven; het zijn 7 episodes zon der eenige liefde en juist het ballet vraagt om licht, vreugde, blijheid en zon, meer dan één andere kunst. De eenzijdigheid wreekte zich hier op den duur. Maar dat er ook nu weer zeer veel te ge nieten was, spreekt eigenlijk vanzelf. Trudi Schoop is een zoo groote artiste, dat haar kunst ons nooit onbewogen laat. Voor mij is zij meer actrice dan danseres. Haar mimisch ver mogen vooral is phenomenaal. Zie haar in de rechtsscène, waarin zij als de aange klaagde moeder, die uit „liefde" voor haar kinderen brood stal, heel het tooneel be- heerscht, enkel dqor haar expressief, smarte lijk-verwrongen masker. En als zij haar kin deren tegen zich aandrukt, zien wij eindelijk in deze „moeder" voor het eerst de waarach tige, groote liefde, al is het dan ook onder zeer trieste omstandigheden. Het slot van deze gerechtshof-scène was ook qua ballet voortreffelijk. Hier werd de rechtzitting een gedanste nachtmerrie, die de arme beklaagde benauwt en obsedeert. Dat was geniaal van vondst en uitvoering. En welk een superieur dans-ensemble deze troep van Trudi Schoop vormt, zagen wij op het Bal-Masqué, dat het programma voor de pauze afsloot en dat in zijn voortdurende warreling van figuren toch steeds prachtig beheerscht en technisch volmaakt bleef. Maar er waren ook episodes in dit ballet, welke beneden het formaat van dit wereld beroemde ensemble bleven. Zoo was de school-scène wel wat erg simplistisch en ge woontjes en waren de heeren in de Astor- club ook in het parodistische wat erg onbe holpen en burgerlijk. Het fragment „Onder den Kerstboom" was te ijl en gaf ook te wei nig danskunst om te boeien, al was het dans je van de twee kinderen daarin ook zeer komisch en al trof ook Trudi Schoop weer door haar mooie en zuivere uitbeelding van de zorgzame dochter. De revue-scène gaf aardige parodie op het mechanisch gedans van revue-girls maar was als geheel toch wat te eentonig. Zoo was het een avond, die mij zeer verschillende indrukken gaf en ook het publiek niet tot een zoo uitbundig enthousiasme vermocht op te voeren als vorige voorstellingen van dit ballet, al overtuigde „Alles aus Liebe" ons dan ook weer van het sterk persoonlijk en expressief talent van Trudi Schoop. J. B. SCHUIL. MUZIEK OVERVEENSCH DAMESKOOR. In de Geref. Kerk aan den Vijverweg te Bloemendaal waren velen komen luisteren naar het concert, dat het Dameskoor van Cor Igesz gaf ten bate van de Chr. Fröbelschool te Overveen. Evenzeer belangeloos werkten mede de fluitist Henk van Kempen en de dames die aan den vleugel secundeerden. De charme van dit koorzingen is rechtstreeks gevolg niet alleen van de wijze waarop Cor Igesz de muziek aanvoelt, maar ook van den tact om haar intenties over te dragen op de dames die onder haar leiding den koorzang beoefenen. Weinig vrouwen bezitten de gave van suggestief dirigeeren, Cor Igesz bezit haar heel zuiver. Ik heb zelfs kunnen opmerken dat zij, sinds ik haar het laatst ditzelfde koor zag dirigeeren, daarmee nog mooiere dingen bereikt met nog soberder gebaar. Welk een zuiver genot dan werd het, in deze uitvoering naar een zoo mooi programma te mogen luis teren. De oud-Fransche Kerstliederen, door Leon Roques bewerkt, maar ook het Oud-Neder- laridsche (bew. Anton Averkamp) brachten ons in de Kerststemming, die door Vondels „Rey van Klaerissen" werd besloten. Bij de Noëls was het in hoofdzaak de muziek die de stemming bracht. Bij Vondel (dacht ik tijdens het luisteren) kan de muziek van Bernard Zweers hoe goed zij ook werd uitgevoerd en hoe expressief en juist geplaatst de nuancee- ring was beter gemist worden. Deze verzen moesten worden gezegd, niet gezongen op noten. Vondel's woord, daar behoeft niets bij. Ik zou echter het koor en haar leidster te kort doen, als ik niet herinnerde aan ver schillende plaatsen, die desondanks toch een sterken indruk maakten, zooals de laatste regel der voorlaatste strofe, waar na de fel- bewogen dichtregelen Vondel een wending neemt in een plotselinge verstilling, doch in Olympischen toorn zijn oog gloeit. De muziek was hier inderdaad goed geplaatst, en de uit voering daarvan maakte grooten indruk. Er was nog een Spaansch Kerstlied, Joa quin Nin bewerkte het. Hoe fel bewogen zijn toch die Cataloniërs. waar andere volken lieflijke wijsjes neuriën. Die bewogenheid kwam te sterker uit in de veelstemmigheid, waarin Joaquin Nin dit lied doet klinken. De uitvoering was een knap stuk werk. en ik zou geheel en al vergeten dat ik eigenlijk nooit van vrouwenkoor heb gehouden dan alleen in groote werken waar de situatie het voorschijft. Ook „Le repos en Egypte" van Gabriel Pierné wekte bewondering. Er kwam ook een solo in voor. Kitty Nederkoorn zong die solo heel be scheiden en maakte daardoor intensen in druk. Haar zuster Bets begeleidde aan den vleugel. Het werk van eruditie heugt langer dan de vele middelmatigheid die zich met noten bezighoudt! Mooi aansluitend bracht de fluitist Henk van Kempen een Handel-sonate, en van Saint Saëns een stuk Odelette" dat technisch hooge eischen stelt. Mooi aansluitend, zei ik. Dit houdt den lof in, die hem toekolnt, de sfeer dezer muziekuitvoering te hebben bewaai'd en verinnigd. Ds. J. C. Brussaart begreep het ook als zoo danig, maar hij had óók oog voor het commer- cieele, n.l. het dienen der belangen van de Chr. Fröbelschool. Ook in dit laatste opzicht bracht hij aan de uitvoerenden een hartelijk dankwoord. G. J. KALT. dal werkelijkheid gaal worden. Als abonné van da Radio-Centrale kun! U alle gebeurtenissen ongestoord mee-belevea (Adv. Ingez. Med.) De burgemeester van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt, diens echtgenoote en Kees van Dongen (van rechts naar links), tijdens den rondgang op de tentoonstelling- van werken van Kees van Dongen, welke in het Stedelijk Museum te Amsterdam gehouden wordt. HOLL.-AMERIKA LIJN. Damsterdljk, Vanc. n. Rott. 15 Cristsobal. Blommersdijk, 17 v. Rott. n. Mobile. Bilderdijk, 17 v. New-York te Rott. Bilderdijk, N.-York n. Rott. 15 (12 n.) 148 m. W. van Scilly. Dinteldijk, Vanc. n. L'pool 16 (7.56 v.) 580 m. Z.W. van Fastnet. Delftdijk, 15 v. New-Westminster n. Rott. Breedijk, 15 v. Rott. te Pto. Mexico. Volendam, N.-York n. Rott. 20 (9 v.m. G.T.) te Plymouth verw. Lochkatrine, Vanc. n. Rott. 16 te Londen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 17 v. Suez. Serooskerk, 17 v. Rott. n. Antwerpen. HALCYON LIJN. Maasburg, 16 v. Vlaardingen te Narvik. Vredenburg, 17 v. Vlaard. n. Narvik. HOLLAND AFRIKA LIJN Randfontein (t.) 16 te Lorenzo Marques. HOLLAND WE-S'l-AFRIKA LIJN Maaskerk (t.) 16 (8.45 n.) 300 m. Z. v. Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisr.) 16 v. Santos. KONINKLIJKE SHELL. Agnita, 19 te Curasao verw. naar Engeland. Mirza, 2 v. Santos n. Aruba, Rio de Jan., Santos. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, 17 v. Amst. te Napels. Rhea, 16 van Bari te Luxuri. Orpheus, Amst. n. Kopeïih. p. 17 Holtenau. Stella, 16 van Izmir n. Amsterdam. Cottica, Amst. n. Paramaribo 17 v. Madeira. Achilles, 17 v. Amst. n. Rott. Medea 17 van New-York n. Pt. au Prince. Poseidon, 17 v. Hamburg te Amsterdam. Saturnus, 17 van Rott. n. Tunis. Bodegraven, Chili n. Hamburg 16 v. Liver pool. Hercules, 17 v. Amst. te Rott. Hermes, 16 van Malta n. Patras. Pluto, 16 van Danzig te Hamburg. Trajanus, 16 van Messina n. Algiers. Triton, 17 v. Palermo te Amsterdam. Vesta, 16 v. Cavalla n. Piraeus. Vulcanus, Catacolo n. Amst. p. 16 Ouessant. ROTTERDAMSCHL LLOYD Blitar (thuisr.) 16 v. Sabang. Sibajak (thuisr.) 16 te Suez. Tapanoeli (thuisr.) p. 16 Finisterre. Kota Baroe, 17 v. Rott. te Hamburg. Kota Nopan (uitr.) 17 te Belawan. Garoet (u.) 17 te Brest, lekt. Sitoebondo (uitr.) p. 17 Gibraltar. Willesden (gech.t.) p. 16 Ouessant). Brastagi (thuisr.) 17 van Port Said. Sibajak (thuisr.) 17 van Port Said. Nolisement (gech.t.) 19 (v.) verw. STOOM V AAR1 MIJ OCEAAN Alcinous, Batavia n. Amsst. 17 te Suez. City of Athens. Kobe n, Rott. 17 v. Aden, Polydorus, Liverpool n. Java p. 16 Gibr. Medon, 17 v. Batavia te Amsterdam. Laomedon, 17 v. Batavia te Amst. Calchas, Jap. n. Rott. 16 van Penang. Laertes, Amst. n. Java 17 v. Suez. City of Christchurch. Japan n. Rott. 15 v. Cebu. Glenshiel, Japan n. Londen p. 16 Wight. STOOMVAAR'! MIJ NEDER! \ND Poelau Laut (t.17 te Amsterdam. Poelau Roebiah (u.) p. 15 Gibraltar. Moena (u.) 17 te Londen. Marnix v. St. Aldegonde (u.) 17 v South ampton. Stonegate (gech. th.) 16 te Colombo. WIJK LIJN. Katwijk, Rott. n. Lissabon p. 17 Ouessant,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11