De nieuwe Tineke en het oude probleem T I; Nieuwe Uitgaven STENO - TYPEN - TALEN BOEKHOUDEN Muziekonderwijzers Vaat toquea PHILIPS NET DAGMEISJE GEVRAAGD GEVRAAGD EN AANGEBODEN KANTOORBEDIENDE Leerling Operateur MAANDAG 27 DECEMBER 1937 HAARLEM'S D A G B E A D" 11 i-IL/i IEVE Zint, geev mij een niewe Tieneke" heeft Paulientje aan A(tll Sinterklaas geschreven en wie 4 Paulientje's poppen trouw kent, weet, dat aan dezen wensch niet mag worden voorbijgegaan. Een spelend vriendinnetje liet eenige weken geleden Tineke vallen en toen Paulientje het brooze lijfje, dat ze jarenlang in haar armen had gekoesterd, in gruzels lig gen zag, heeft haar verdriet van geen troost of beperking willen weten. Tot iemand zei: „Sinterklaas Toen heeft ze haar tranen gedroogd. Ze wist, op wien ze vertrouwde Sinterklaas laat nooit iemand in den steek maar opdat hij goed zou beseffen, hoe al-omvattend dit be lang was, heeft ze geen anderen wensch opge schreven, dan deze: Lieve Zint, geev mij een niewe Tieneke. Nu is er sinds eenige dagen een complicatie: een jongen op school heeft gezegd, dat Sinter klaas niet bestaat en de juffrouw, er bij ge roepen, heeft geen afdoend démenti gegeven. Hierover puzzlend is Paulientje thuisgekomen, rechtstreeks naar mij toe; ze heeft gevraagd: Geloof jij, dat hij bestaat?" en eer ik het ant woord kon, formuleeren heeft ze het zelf ge- gegeven: „of wéét je wel, dat het niét zoo is?" Ach ja, gelóóf en wéten, de oude erfvijanden. Ik heb Paulientje op mijn schoot getrokken en haar verteld, dat hij ééns bestond. En dat, om de gedachtenis aan zijn gulheid en goed heid levend te houden, alle menschen op 's bisschops verjaardagMaar ze heeft zich losgetrokken en met haar voeten ge stampt en geroepen, dat die jongen op school een naarling was en dat Sinterklaas wél be stond, wél, wél, wél! Want hoe moest het anders met Tineke? Nu gelooft ze bij tijden en bij tijden gelooft ze niet. De nieuwe Tineke ligt naast me in haar doos. Het is al laat en terwijl ik naai aan het uit zet je waarmee de pop 5 December haar moe dertje zal verrassen, rijzen de gedachten in de stilte van den avond. Ik denk, hoe Paulientje mij zooeven bij haar bed heeft geroepen en, toen ik er was, tóch niet heeft gezegd, wat haar op 't hartje woog. Ik denk, hoe Jan Ligtjrart in zijn opstel „Waarheid in de opvoeding" het Sinterklaas- geloof afkeurt, omdat, naar hij zegt, „hierbij als werkelij.kheid wordt aangeboden en onbevangen aangenomen, wat géén werkelijk heid is. Bij het verhaal van de wolf en de zeven geitjes weten de kinderen heel goed, dat het „een verhaaltje" is, en geen moeder heeft er plezier in, haar kind met alle geweld te doen geloven, dat de geitjes weer levend te voorschijn kwamen, toen de buik van de wolf werd opengesneden. Het kind luistert en leeft mee, alsof het waarheid is, maar wéét het tegendeel, en de moeder laat het erbij. Maar zelfs als het kind uit zichzelf begint te twijfelen aan de betrouwbaarheid van dien bisschop, doen de volwassenen nog hun best, deze twijfel te onderdrukken." Ik denk aan de mevrouw, die ik laatst hoor de zeggen „Ansje geloofde niet meer aan Sin terklaas, maar we hebben 't haar weer aan gepraat; 't zou jammer zijn als ze het zóó kort voor 5 December, w i s t". Ik zou Paulientje nooit een onwaarheid aanpraten, maar hoe, nu ze het zichzelf aanpraat? En heb ik haar niet in dit doolhof van ge voelens gebracht? Is niet de weg van Jan Ligthart rustiger? Nu heeft ze twijfel over Sinterklaas en angst om nieuwe Tineke. Mijn gedachten dwalen af naar hoe ik de nieuwe Tineke heb gevonden: 'k Had al dagen lang gezocht, want dat 's altijd de moeilijk heid met poppen: als ze er lief uitzien, zijn ze duur en als ze goedkoop zijn, hebben ze onaangename gezichten, houterig, of hoog moedig. Oude Tineke was een lieve pop nieuwe Tineke moest de traditie voortzetten. Ik zocht. En omdat er in Bandoeng maar drie goede speelgoedwinkels zijn, kwam ik telkens weer bij dezelfde poppen, die te duur waren, terecht. Toen moest ik knoopen koopen in 't Chi- neesche warenhuis. En daar, tusschen een partij uitverkoopspeelgoederen, zag ik Tineke. Tineke met zacht haar en lange wimpers boven oogjes, die schalks met haar hoofdje meedraaiden. Tineke, die staan kon op stevige voetjes en die, toen ik haar opnam, zachtjes „mama" klaagde. De prijs was drie gulden. Ik had zooveel duurdere poppen met mindere kwaliteiten ge zien, dat ik wantrouwend werd. „Restan, mevrouw, van verleden jaar" zei het Chineesche tokomeisje, „daarom goédkoop. Mevrouw oentoeng, ja mevrouw! Niemand nog ghézien deze pop". Ze zei het met spijt in haar stem. Had ze 't overjarig Tineke eigenlijk liever bij zich wil len houden? Tineke werd ingepakt aan de cassa. De pak- Chinees liet haar met de oogjes draaien en vóór- en achterover kantelen, tot ze telkens weer „mama" klaagde. De klanten in de toko keken op en lachten verteederd en toen ik met Tineke onder mijn arm de straat opstapte, voelde ik het, of ik haar van Sinterklaas zelf had gekregen. Zie, als ik d a t nu maar aan Paulientje kon uitleggen, dat hij alle jongens uit. de klas en alle paedagogen ten spijt tóch soms bestaat! Maar dat zal ze pas ervaren als ze zelf moe der is en tot twaalf uur 's nachts opzit om poppenkleertjes te maken! Oentoeng geluk. BESTAAT HIJ? Ik weet eig'lijk wel, dat hij niet bestaat en dat hij niet over de schoorsteenen gaat om net als ik stout ben te luist'ren Maar toen ik laatstavond mijn schoen had gezet, toen lag ik heel stil in het donker in bed en toen heb ik hem hooren fluist'ren. 'Een jongen op school zei; „z'n baard is niet echt En Jan van den bakker, die speelde voor knecht en heeft uit den zak mogen strooien Maar gist'ren: die bal en dat stuk dat kan toch dat moet toch dat was Sinterklaas Wie anders had 't neer kunnen gooien? De vaders en moeders, die maken het feest; Die weten vanzelf, of je zoet bent geweest, Die kennen natuurlijk je wenschen Maar w i e had mijn broche-met-een-steen uitgezocht? Die was echt uit Spanje, die was niet gekocht in 'n winkel van Hollandsche menschen! Ik weet eig'lijk wel, dat hij niet bestaat Maar als ik nu morgen alleen loop op straat en 'k zie hem, dan ben ik 't vergeten. Soms weet ik het w e 1 en soms weet ik het niet.... Maar pas als hij terug is naar Spanje met Piet, dan durf ik het hardop te weten! T. KLAY—LANCéE. (UN/T IN IIÏÏIEENL HET TOONEEL Nederlandsche Kinderbond. Een sprookje voor Dierenvriendjes. Welk een bekoring gaat er toch uit van een kindervoorstelling, wanneer deze zooals op den tweeden Kerstdag in onzen Stadsschouw burg door kinderen onder goede, artistieke leiding werd gegeven. Voor zoo'n kindervoor stelling geef ik menige voorstelling van en voor gi'oote menschen grif cadeau. Mevrouw C. E. de Vogel wij weten het van vroegere opvoeringen weet den juisten toon voor kinderen te treffen en er is in haar sprookje een teere poëtische sfeer, die altijd weer aangenaam treft. Ditmaal heeft zij zich in dienst gesteld van de dierenbescherming en haar „sprookje voor dierenvriendjes" heeft een uitgesproken paedagogischen tendenz. Een jongetje, dat er behagen in schept dieren te kwellen en te dooden, wordt met zijn zusje door een oud toovervxouwtj e in het dierenrijk geleid, waar zij de taal der vogels, konijnen en vlinders kunnen verstaan. Daar leert het jon getje, dat ook de dieren gevoel hebben, dat zij vreugde en verdriet kennen evenals de men schen en als hij in de menschenwereld terug is gekeerd, besluit hij nooit meer één beest kwaad te doen. En om ook de andere kinderen te overtuigen, betoovert het oude vrouwtje hen allen en brengt het hen op een groot feest, waar poesjes en konijntjes in het rond dan sen, zoodat aan het slot alle jongens en meisjes warme dierenvrienden zijn en in koor zingen, dat zij de dieren zullen beschermen, waar zij hen ook mogen aantreffen. Dit is een sprookje, heel eenvoudig van opzet, maar volkomen begrijpelijk voor kin deren en het lijkt mij wel zeker, dat het zijn uitwerking op het jeugdig publiek niet zal hebben gemist. Voor ons, ouderen, lag de charme vooral in den grooten ernst, waar mee al die hummels dit sprookje speelden en de werkelijk poëtische sfeer van deze door kinderen gespeelden dierenwereld. Welk een aardige, fijne vondst bijvoorbeeld was dat vogelnestje, waar de jonge vogeltjes over de rand heen keken en „vliegles" van hun moeder kregen! En dan even later die konijnenfamilie, die verstoppertje speelde in het bosch. Welk een indruk maakte het op de kinderen, toen er plotseling een schot klonk en zij den somberen stoet zagen na deren van de torren, die de doode moeder vogel op een baar droegen om haar te gaan begraven. En toen het Lieve Heersbeestje van verdriet dood neer viel op de baar, waarop het door het booze jongetje gedoode zusje van het kleine beestje lag, toen zag ik aan het gezichtje van mijn kleine buurmeisje hoe zeer het meeleefde met dit droevig ge beuren. En welk een werk maken de dames de Vogel en Mondriaan van de costuums! Wij ouderen kijken zelfs met bewondering naar de konijntjes, poesjes, vogeltjes, torren, Lieve Heersbeestjes en vlinders in deze dierenwe reld. Al die dieren zijn zoo orgineel van vorm en teer van kleur, dat men het in een feëerie voor groote menschen niet beter zou kunnen verwachten. En men moet wel een isegrimm!ge Nurks zijn om niet onder de be koring te komen van zoo'n „vogelballet" of de poesen-dans. Welke schatjes van kinde ren deden daar aan mee en met welk een emst voerden zij hun danspasjes uit! Het meeste plezier hadden wij nog, wan neer het eens -r o, het gebeurde niet dik wijls in de war liep, en zoo'n kleine hum meltje met vragende oogjes ronddwaalde en zocht naar de plaats waar het eigenlijk moest zijn. Het was juist het ongekunstelde, dat er een groote charme aan gaf. Onze stadsschouwburg was op dezen middag stampvol en het was duidelijk te zien, dat het jeugdig publiek genoot. Het werd zelfs niet ongeduldig toen de pauze door een verloting der hoewel zeer korte vredesboodschap van mejde Kruyff voor kinderen wel wat erg lang duurde. Zoodra het doek opging waren zij weer gevangen door het sprookje, dat daar voor hun oogen werd vertoond en door die wonderlijke wereld, waar zij werden binnengeleid. Het was een alleraardigste mid dag, voor jong zoowel als oud en wij hebben alle respect voor de dames de Vogel en Mon- diaan, die met de kinderen van den Kinder bond zulk een opvoering mogelijk maken. J. B. SCHUIL. ELSA MAUHS. Het Arendsjong. Morgen komt Het Masker in den Stads schouwburg met Rostand's Het Arendsjong, waarin Elsa Mauhs voor de 200ste maal den hertog van Reichstadt speelt. Zoo groot is nog steeds de betoovering van haar spel in deze rol, dat het publiek te Amsterdam in den uit verkochten Stadsschouwburg niet moe werd haar toe te juichen na de zoo ontroerend ge speelde slotscène en de actrice een grootsche ovatie bracht. Ook vele Haarlemmers zullen zeker mevrouw Mauhs weer eens willen zien in de door haar zoo schitterend gespeelde rol in Rostand's romantisch tooneelwerk. GYMNASTIEK. Afscheid Mevr. A. Haze voet—Tijm. In verband met het a.s. vertrek naar Indië nam de Gymnastiekvereeniging „Concordia" afscheid van haar leidster van de meisjes- af deelingen voor Haarlem-N., mevrouw A. Hazevoet-Tijm. In tegenwoordigheid van ruim 100 meisjes memoreerde Concordia's voorzitter, de heer J. Hop, de groote verdiensten van mevrouw Hazevoet, die haar afdeelingen tot grooten bloei wist te brengen. Spreker overhandig de aan de vertrekkende leidster een gouden ring met inscriptie en het vereenigings- insigne voor 10-jarig lidmaatschap. Namens de meisjes schonk Tiny van Oord foto's van de afdeelingen en bloemen. Mevr. Hazevoet dankte allen in een tref fende toespraak. De heer J. W. Duijff zal mevr. Hazevoet opvolgen. In weer en wind. Wij ontvingen de December-aflevering van het maandblad „In weer en wind", onder re dactie van Rinke Tolman en ds. J. I. van Schaick, waarmede de eerste jaargang thans compleet is. Het tijdschrift, dat gewijd is aan natuurleven, reizen, volkskunde en buiten sport, heeft in dezen jaargang het peil van de eerste afleveringen weten te bewaren en is on getwijfeld voor de abonnés een trouwe en wel kome vriend geworden. Vooral de illustraties staan op hoog peil en komen door het fraaie papier volkomen tot hun recht. En ook de in houd der artikelen is steeds uitstekend ge weest. ONTVANGEN KALENDERS. De jaarwisseling is een welkome gelegenheid voor tal van bedrijven, om haar cliëntèle met een kalender te verrassen. De post bracht ons een zeer uitgebreide serie van deze Nieuwjaars gaven, van het eenvoudige, zuiver-typogra- fisch drukwerk, tot keurig uitgevoerde kunst producten, verzorgd door bekende kunste naars, fraaie versiering vormend van den huiskamerwand, waar een tijdwijzer nu een maal niet ontbreken mag. De kunstschilder H. Heyenbrok verzorgde voor de Nederlandsche Spoorwegen een keu rige kalender, waarvan de twaalf maandbla den elk een onderdeel van dit uitgestrekte be drijf in beeld brengen. De A.V.R.O.-kalender werd, als steeds, sa mengesteld uit de werken van verschillende kunstenaars, en bevat fraaie reproducties van aquarellen, olieverfschilderijen en etsen, die na gebruik als kalender, ongetwijfeld een lijstje waard zijn. Het kalenderblok brengt weer verschillende beelden uit dit interessante bedrijf. De Blooker's kunst kalender vertoont eenige gelijkenis met het vorige kunstproduct, met dit verschil, dat zij zes reprocties bevat en de bladen afgewisseld worden met smakelijke recepten, waarin Blooker's cacao uiteraard niet ontbreekt. De kunstschilder Karei van Veen stond drie schilderijen af voor een kalender van de R. V. S.( die dit jaar haar eeuwfeest viert. De kalender van de drukkerij Senefelder te Amsterdam heeft vier kwartaalbladen, waarop vlinders staan afgebeeld, geschilderd door P. H. Schor. Voor de Vereeniging van Nederlandsche Wijnhandelaars teekende de bekende illustra tor Doeve zes vlotte kalenderbladen, die een goede propaganda vormen voor het kostelijk druivensap. Voorts ontvingen wij kalenders van de Ro binson Fabrieken; het Nieuwsblad van het Noorden; de PHOHI, te Hilversum, de N.V. Hollandsch-Utrechtsche verzekeringsmaat schappij, te Utrecht; het woningbureau Henk Th. Fibbe, te Haarlem; de Ned. Mij. Victoria- bron te Amsterdam; Elias' koffie- en theehan del, te Haarlem; de de N.V. Stoomvaartmaat schappij „Nederland", de Ripolin-lakfabrieken; de Algemeene Friesche levensverzekerings maatschappij, te Leeuwarden; de N.V. Eerste Hollandsche levensverzekeringsbank te Am sterdam; de Amsterdamsche mij. van levens verzekering „Amstleven"; en de N.V. Sticht- sche Glasverzekerings mij. te Utrecht. Tenslotte ontvingen we van het thee-pro- pagandabureau te Amsterdam een fraaie ka lender, een theepakkerskalender 1938, met mededeelingen over de reclame-campagne en een fraai bureau-bloc, met veel ruimte voor aanteekeningen. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers. KW. 75 f 920, KW. 108 f 830, KW. 48 f 880, KW. 105 f 1450, KW. 64 f 100; KW. 51, f 1050; KW. 69 f 900, KW. 155 f 1100, KW. 35 f 1240, KW. 28 f 1030, KW. 41 f 1300, KWè 114 f 570. Loggers met versche haring: VL. 217 f 390, VL. 97 f 280, VL. 16 f 490, VL. 114 f 160. KW. 29 f 460. Ranvoer door de IJM. 90. Libra, 1 steur van 30 K.G. f 30. HEEMSTEDE JUBILEUM J. WALDKÖTTER Zooals wij reeds mededeelden zal 1 Januari a.s. de heer J. Waldkötter te Heemstede den dag herdenken, waarop hij 25 jaren geleden benoemd werd tot assistent aan de Gemeente bedrijven. Na zijn eindexamen aan de H.B.S. te 's-Gra- venhage, is hij als volontair werkzakm ge weest aan de Gasfabriek aldaar. Zijn opleiding in de gasteehniek genoot hij daarna#aan het Reichstechnicum te Breinen. Na vervolgens werkzaam geweest te zijn aan de Gasfabrie ken te Alphen aan den Rijn en Noordschar- woude, werd hij 1 Januari 1913 benoemd te Heemstede. Gedurende de afgeloopen 25 jaren heeft de aanstaande jubilaris heel wat proeven en ana lysen van gas en bijproducten op het Labora torium van de Gasfabriek, waar voorname lijk zijn werkterrein ligt, genomen. De enorme groei van de bedrijven heeft hij bijna van hei- begin af in alle onderdeelen medegemaakt, de jubilaris heel wat proeven en analysen van gas en bijproducten op het Laboratorium van de Gasfabriek, waar voornamelijk zijn werk terrein ligt, genomen, De enorme groei van de bedrijven heeft hij bijna van het begin af in alle onderdeelen medegemaakt. Zijn werkzaamheden in verschillende ver- eenigingen (o.a. is hij jarenlang bestuurslid van het Witte Kruis afd. Heemstede en thans tevens bestuurslid van den Protestantenbond te Heemstede), wijzen uit dat hij ook buiten zijn dagelijkschen werkkring geen onbekende is in het dorp, waarin hij zoovele jaren een be langrijke gemeentelijke functie bekleedt. Het personeel der bedrijven is voornemens den jubilaris met familie op 3 Januari a.s. te huldigen. Naar wij vernemen bestaat er op dien dag van 3y2 tot 5Vz uur gelegenheid hem te zijnen huize te feliciteeren. VERDACHT VAN VERDUISTERING. Door de politie te Heemstede is aangehou den verdacht van verduistering van f 10 K. K. wonende te Haarlem. Hij is ter beschik king gesteld van den Officier van Justitie te Haarlem. COLLECTE VOOR DE ARMEN DER ST. BAVO-PAROCHIE. De collecte, hier Zondag gehouden in de parochiekerk van den St. Bavo, na een lief dadigheidspredikatie van kapelaan W. van Alphen van Rotterdam, heeft in totaal opge bracht f 950. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan: de herziening La. van het Uitbreidings plan betreffende de terreinen ten Noorden van het gedeelte der Zandvoortschelaan, dat be grensd is aan de Oostzijde door den Leidsche- vaartweg, aan de Noordzijde door de grens der gemeente Haarlem en aan de Westzijde door de Houtvaart (grens gemeente Bloemendaal). VERGOEDING ART. 101 DER L. O.-WET 1920 B*. en W. stellen den Raad voor, het gemid delde bedrag per leerling van de kosten over 1935 voor de Openbare Scholen vast te stellen: voor de O. L. scholen voor gewoon L, O. op f 14.09 en voor de Openbare U. L.' O.-scholen op f 17.18. Voorts stellen B. en W. voor, de vergoeding in de kosten, bedoeld in art. 101, le en Se lid der L. O. wet 1920, alsmede de vergoeding be doeld in art. 101, 9e lid dier wet, over 1935 vast te stellen voor de; Bijz. Prot. school L. O., Bos boom Toussaintlaan op f 3057.53; Bijz. Prot. School L. O. Adr. Pauwlaan f 2944,81; Bijz, Prot. School U. L, O. Adr. Pauwlaan f 1580,56: RJK. School L. O. Molenwerfslaan (St. Aloysius school) f 2036; R.K. School L. O. Heerenweg 103 f 1979.65; R.K. School L. O. Kerklaan 56 f 3054; R.K. School U. L. O. Kerklaan 56 f 785.90; R.K. School L. O Molenwerfslaan (St. Augustinusschool) f 2955.38; R.K. School L.O. Lanckhorstlaan (Jacobaschool) f 2349.51; RJK. School U.L.O. Heerenweg (St. Henricusschool) f2177,57. GELDEN VOOR BOSCH EN HOVENSCHOOL B. en W. stellen den Raad voor, in te willi gen de aanvragen van het bestuur der Vereen. Bijz. Prot. School te Heemstede om beschik baarstelling van gelden krachtens art. 72 der L. O.-wet ten behoeve van de uitbreiding en betegeling van de rijwielstalling der Bosch en Hovenschool aan de Adriaan Pauwlaan tot een bedrag van f 485 en voor de aanschaffing van twee schrijfmachines ten behoeve van het onderwijs in het typen tot een bedrag van ten hoogste f 300 KERSTGAVE AAN R.K. GEORGANISEERDE WERKLOOZEN. Vrijdagmiddag was, nu al voor de 6e maal, het comité „Kerstgave" weer in de gelegen heid iets bij te dragen tot verzachting van het leed der zoo talrijke werkloozen. Niet minder dan 206 werkloozen, onder wie 178 gezinshoofden en kostwinners, hadden zich daarvoor aangemeld. Met gemengde gevoelens, zoo zeide de voorzitter van het comité, de heer N. J. v. cl. Linden, heeft het comité u hier uitgenoodigd Aan den eenen kant- betreuren wij sterk de nog altijd groote werkloosheid, anderszij ds echter zijn wij verheugd, iets te kunnen doen dank zij de milde bijdragen en medewerking van zoo vele ingezetenen. Spreker zeide, zeker de tolk te zijn van allen, als hij hier een woord van dank sprak tot hen, die door hun bijdragen het comité in de gelegenheid gesteld hebben, wederom een kerstgave te verstrekken en dan in het bijzonder de R.K. Volksbond en haar on- derafdeelingen voor het verleenen van een subsidie. De Kerstgave, hierna uitgereikt bestond uit vleesch, vet, worst en krentenbrood, varieerende naar de grootte van het gezin, van V/t pond, vleesch V/2 pond vet, 6 ons worst 1211 8 ons krentebrood, tot IV2 poncl, Yz pond. 3 ons en 4 ons, terwijl de ongehuwdeii niet-kostwinners een bon ontvingen voor sigaren. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Lommerse. Schouwbroekerstraat 17, paar nappa handschoenen, Hofman, Huize Meer en Bosch, dames handschoen; J. v. d. Paanakker, Bergstraat 45, hond (fox)Ger ritsen, Heerenweg 185. zwarte hond; A. J. de Reus, Kerklaan 3, paar wollen polsstukken; Elbene, Oosterlaan 14, meisjeshoed; van Amerongen, Raadhuisstraat 28, pakje lams- vellen; H. Brouwer, Burg. van Lennepweg 36, zakmes; R. Westenberg, Haemstedeplein 29, paar regenpijpen, Westerveld, Lombokstraat 44, paar vilten handschoenen; Bureau van politie zilveren oorhanger, bruine hand schoen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van 71 jaar, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer N. Cohen Bloemendaal, 25 Dec. 1937 Bloemendaalscheweg 142 Bloemendaal: F. COHEN—COHEN Brussel: W. L. COHEN A. COHEN—KRAAL Bloemendaal: H. JÜRGENS—COHEN Mr. Ph. J. JÜRGENS Brussel: L. F. COHEN M. COHEN—ELZE en kleinkinderen De teraardebestelling vindt plaats op 28 Decem ber a.s. te 12 uur vanaf het sterfhuis, op de be graafplaats aan den Am sterdamsche straatweg. Liefst geen bloemen. Eenige kennisgeving In plaats van kaarten Tot onze diepe droefheid ontsliep onze lieve Moeder, Zuster en Behuwdzuster. Mevrouw Josina Emilia Maria Wallin, Wed. van den Heer J. H. R. Schoo, in den ouderdom van 49 jaar. Wapenveld: JAN BERT JE Heemstede: G. WALLIN G. P. WALLIN— KLOMP Santpoort, 24 Dec. 1937 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 29 December te 2 uur op de Algem. Begraaf plaats te Bloemendaal a.d. Bergweg. Vertrek vanuit het Prov. Ziekenhuis te Santpoort circa 1.30 uur. Heden overleed in het Rusthuis van de Nederl. Herv. Gemeente, onze ge liefde Tante en Oud-Tante Hesje Majoor in den ouderdom van bij na 93 jaar. Uit aller naam: C. M. HOONHOUT De begrafenis zal plaats 'hebben 28 Dec. 11.30 aan de Kleverlaan te Haarlem Heden overleed te Sche- veningen onze lieve Moe der en Grootmoeder Adriana Valkier van der Bilt (eerder weduwe van Pieter van der Voorde) n den ouderdom van 77 jaar. Dr. F. P. VAN DER VOORD 1- JOZ. J. VAN DER VOORDE- VAN DER SLIKKE PIET VAN DER VOORDE Haarlem, 26 Dec. 1937 Verspronckweg 88 Met groot leedwezen ge ven wij kennis van het overlijden van onzen trou wen medewerker, den Heer J. J. Bouman die gedurende meer- dan 50 jaar aan ons bedrijf verbonden was. Haarlem, 27 Dec. 1937 C. G. van Tubergen's Bloembollen- en Zaadhandel N.V. Volstrekt eenige en alge meene kennisgeving Heden is zacht en kalm van ons eveneens heenge gaan onze lieve Moeder Klaaske Taconis, geb. Van der Meulen, in den ouderdom van 85 jaren. Wed. T. S. HAMILTON OF SILVERTONHILL- TACONIS P. TACONIS Mr. B. TACONIS Haarlem, 25 Dec. 1937 Boekenrodestraat 8 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht De teraardebestelling vindt tezamen met die van haar op 23 dezer overle den echtgenoot, den Heer Johannes Taconis, plaats op Maandag 27 December a.s. te Driehuis-Westerveld na aankomst van trein 15.14 uur. MOORE'S SCHOOL Fr. Halsstraat 1 Tel. 14624 ƒ3.50 ƒ10.— ƒ4.— ƒ4— BOEKEN GRATIS TH. WITKAMP 44 P. KIES STRAAT TEL. 11615 Piano-, Orgel- en Theorielessen Spreekuur: Dinsdag 10-11, Donderd. 2-3 u en volgens afspraak Arts S. L. ANHOLT AFWEZIG tot en met 13 Januari. Prakt, waarn. Drs. v. d. Belt, v. Eekelen, Heering, S. de Jongh, Jonkhof f, Luining, Reus, van Schuylenburch, Sorgdrager. Peerboom. JAGER GERLINGS Spaarne 86 Telef. 10112 rijksbeur achterlicht 40 cent ALLEEN SCHAGCHELSTR. k HUISMOEDERS lampen, peer kogel 29. 100 71 200 80. Kerstboom verlicht, 2 7 RIJWIELHANDEL Philips acht.l. m. 1. en snoer 45 b. 10. Alleen SCHAG CHELSTR.6 van 95. Zat. 9—7, leeft. 17 a 18 j., v. g. g. v.. met middagm. Kleverparkweg 21 D rood. Particulier vraagt als Secretaresse een Steno-Typiste Soms avondwerk, overigens lich te betrekking. Kennis v. Boek houden strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven brieven met bijzonderheden, verlangd salaris, pasfoto enz. no. 8257 bur. van dty blad keuken-werkmeisjes, 2de, alleen, en dagmeisjes, v. g. g. v. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstraat 56, Tel. 14170 Flinke nette WERKSTER gevraagd van 8—12 uur. Loon 5 per week. Aanmelden na 7 uur Luxor Theater Huwelijk Kennism. gezocht door net al leenstaand persoon, 42 j. Br. no. 8258 bur. van dit blad HUWELIJK Wed., RK„ nette versch., uit net mil., wenscht k.m. met dito Heer met positie. 50-60 jaar. Kind geen bezw. Br. no. 8256 bur. van dit blad Nette Loopjongen gevraagd, goed kunnende fiet- sena Bloemenmag. Palthe, Kle verparkweg 21 D. Op een administratiekantoor van een Dagblad gevraagd een HANDIGE (mannel.) leeft. 18—20 jaar. Vereischten: goede hand schrij vende, dipl. Handelscorr., volko men bekend in Haarlem en om streken. Salaris 40 p.m. Eigen handig geschreven brieven met voll. inl. no. 8255 bur. v.d. blad In groot Bioscoop Theater is direct plaatsing voor eenige kennis van electrotech- niek vereischt. Leeftijd boven 18 jaar. Br. no. 8261 bur. v. d. blad Heer zoekt te BLOEMENDAAL bij Alb. Thymlaan, als beslist alleen inwonend, bij net rustig gezin zonder kinderen twee kamers en Suite beneden, met volledig pension. Hoog pensiongeld. Br. lett. H bij den Boekh. Initium, Bloemend.- str.weg 129, Santpoort-St. Heer zoekt vrije ZIT- SLAAPKAMER omgeving station. Br. no. 8259 bur. van dit blad WEGGELOOPEN kleine geschoren ruwh. 1'ox, „Topsy", Edersheim, Ooster duinweg 249, Aerdenhout. KOLEN IN KITTEN VAN ALTENA Kleverparkweg 21 B. Haarlem De ruggegraat van elk reclameplan Courantenreclamè

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3