WAAR 'T ROOKT f IS 'T 'WARM. PERRIEUX «-«jM». mat. 4.75.5.25 DINSDAG 2S DECEMBER 1937 I-IAARtEM'S DAGBEAD S Ds. C. J. van Paassen. Wordt 13 Januari a.s. 70 jaar. 13 Januari a.s. wordt ds. C. J. van Paassen, emeritus-predikant der Ned. Hervormde Kerk te Haarlem, 70 jaar. Daar hij meer dan 36 jaar een belangrijke plaats heeft ingenomen in het kerkelijke en vereenigingsleven te Haar lem zullen ongetwijfeld velen die gelegenheid aangrijpen om van hun sympathie blijk te geven Ds. Van Paassen werd op 13 Januari 1868 te Zaamslag, in Zeeuwsch-Vlaanderen, geboren. Hij bezocht de lager: school te Kapelle, bij Goes en daarna, van 18811886 het gym nasium te Doetinchem. Vervolgen studeerde hij aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam, waar hij in Mei 1891 het doctoraal examen in de theologie cum laude afdegde. In September 1891 deed hij voor het Pro vinciaal Kerkbestuur te Groningen het pro- ponents-examen en op 6 December van het zelfde jaar deed hij zijn intrede als predi kant te Langweer in Friesland. Vervolgens stond ds. Van Paassen te Meppel (van Juli 1895Juli 1901) en op 7 Juli 1901 werd hij door ds. G. J. A. Jonker bevestigd als predi kant te Haarlem. En sedert is ds. Van Paassen onze stad trouw gebleven. Hij kreeg in dien tijd wel eenige beroepen, o.a. naar Amsterdam, maar hij wilde de gemeente te Haarlem, die hem zeer lief was geworden, niet verlaten. In 1935 werd hem emeritaat verleend. Ds. Van Paassen heeft steeds groote werk kracht getoond. Een der dingen die hem in zijn kerkelijlcen arbeid groote voldoening ge geven hebben was de stichting der Oosterkerk. Ook is hij op velerlei ander gebied werkzaam geweest. Hij heeft zich steeds zeer ge ïnteresseerd voor de arbeidersbeweging en is reeds vele jaren eere-voorzitter van de af- deeling Haarlem van het Chr. Werkmansver- bond. Ook heeft hij zijn krachten gewijd aan de bevordering van het Chr. lager onder wijs. Vele jaren was hij vroeger secretaris van de Vereeniging tot stichting en instand houding van scholen met den Bijbel, van welke vereeniging hij nu reeds geruimen tijd voorzitter is. Zooals bekend heeft die vereeni ging vijf scholen te Haarlem, te zamen met 1300 kinderen. De Chr. Vereeniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte, waarvan hij nu voorzitter is, heeft ook altijd de belangstel ling van ds. Van Paassen gehad; hij gaf o.a. veel les aan de diakonen en diakonessen. Gedurende zijn bestuurslidmaatschap wer den er aan de stichting vier paviljoens bijge bouwd. Gedurende 26 jaar is ds. Van Paassen reeds secretaris van het Provinciaal Kerkbestuur van Noord-Holland, in aangename samenwer king met Ds. D. Eilers de Haan te Heiloo. „Dit is" zoo zeide ons ds. Van Paassen in het korte onderhoud, dat hij ons tusschen zijn vele bezigheden door, had willen toestaan, „wel een mooi voorbeeld van samenwerking voor een zelfde doel, tusschen twee mannen, die overi gens veel in overtuiging verschillen". Eenige malen is ds. Van Paassen afge vaardigde geweest van Noord-Holland in de Algemeen Synode der Ned. Herv. Kerk, die hem twee maal tot vice-president benoemde. Drie maal was hij lid der Alg. Synodale Com missie; sedert 1930 niet meer. TREKKING LOTERIJ Het bestuur der vereeniging tot bevordering der belangen van t.b.c.-patienten in Neder land, afd. Haarlem, deelt ons mede, dat de trekking van de loterij zal plaats hebben op 30 December, 's avonds 8 uur in gebouw Frans Halsstraat 4. NIEUWJAARSRECEPTIES BIJ DEN COMMIS SARIS DER KONINGIN De Commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland en baronesse Röell zijn voornemens te hunnen huize Nieuwe Gracht 7 te Haarlem twee nieuwjaarsrecepties te hou den; een namiddagreceptie op Zaterdag 3 Ja nuari 1938 tusschen 3.30 en 5.30 mm en een avondreceptie, waar gedanst zal worden, op Dinsdag 11 Januari d.a.v., aanvangende ten 9 uur. Baronesse Röell zal voorts, te beginnen met 5 Januari e.k., weder eiken Woensdagmiddag ontvangen, van 3.30 tot 5.30 uur. Als u soms eens teveel haast hebt om uw beurt af te wach ten bij een kruispunt, dan is 't een prettige zekerheid, dat er een indere wagen voor u flfa klaar staat, die steeds den tijd heeft en altijd rustig z ij n beurt afwacht (Adv. Ingez. Med.) De werkloosheid te Haarlem. Het verschil met verleden jaar wordt steeds kleiner. In het najaar van 1936 steeg het aantal werkloozen te Haarlem slechts weinig. Dit was een gevolg van een verbetering op de arbeids markt tengevolge van de devaluatie. Nu gaat het getal weer geregeld elke week naar boven. In de afgeloopen week kwamen er 62 bij, te gen slechts 2 in dezelfde week van 1936. Daardoor wordt het gunstige verschil met de statistiek van verleden jaar steeds kleiner. De zen zomer waren er bijna 1000 werkloozen minder dan in hetzelfde tijdvak van 1936. Nu is dit verschil reeds afgeknabbeld tot 334. Het aantal werkloozen te Haarlem beloopt nu 6400. Eind December 1936 waren er 6734 en eind December 1935 6954. VRIJWILLIGE BURGERWACHT HAARLEM Te rekenen van 21 Dëcember 1937 af is bevor derd tot Burgerwachter le klasse de vrijwilli ger W. J. Groeneveld van de Bereden Afdee- ling bij die afdeeling. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCIIE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 29 DEC. 1937. Programma I; Hilversum I. Programma II: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen. 8.20 Diversen. 10.40 Parijs Radio. 11.20 Keulen. 1.20 Ned. Brussel. 2.20 Radio P. T. T. 3.05 Parijs Radio. 3.20 London Regional. 4.20 Keulen. 5.20 Parijs Radio. 6.20 London Regional. 6.45 Weenen. 9.30 Pauze. 9.35 Fransch Brussel. 10.20 Keu len. 11.20 Danmarks Radio. Programma IV. 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Diver sen. 10.35 London Regional. 11.50 Droitwich. 6.40 Diversen. 7.00 Droitwich. 10.20 Fransch Brussel. 10.30 Boedapest. 19.45 London Regio nal. 11.20 Droitwich. Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten-concert: Amu sementsmuziek. 1. Truckin, Gerry Moore. 2. Kaiser Friedrich Marsch, Muziekcorps. 3. Lo nesome me. Edna Clare. 4. Hawaiian Reveries, Gino Bordin. 5. Leise klingt einde Melodie, Ad albert Lutter. 6. A wild cat woman, Cliff Car lisle. 7. Cavalcade of Martial songs. Leicester sand. 8. Caprice Viennois, Larry Adler. 9. Blackpool Switchback, Reg. Dixon. 10. Ev'ryone says I love you, Adna Clare. 11. Venetian kis ses, Gino Birdon. 12. Theatre Land memoires, Leicester Massed bands.: 13. Ritual fire dance, Larry Adler; 14. The rambling yodler, Cliff Carlisle. 15. Vergiss mein nicht, Adalbert Lut ter. 16. Send me, Gerry Moore. 17. Hoch Ilabs- burg. Muziekcorps. 8.0012.00 Diversen. Het geheimzinnige oudje. ZE warei Isott vrou 1M©1 door J. P. BALJé. E waren al een paar dagen in Hotel Isotta te Napels, toen het oude vrouwtje ons voor het eerst op viel. Het was op den avond na ons gezellig autotochtje via Pompei, waar we en kele uren hadden zoek gebracht, naar het zoo wondermooi gelegen Amafi, en de terug tocht langs de kust, waarbij we Sorrento aandeden en duizenden bloeiende citroenen zagen, zal eeuwig in onze herinnering blij ven. Dat bochtige stukje rotsachtige kust tusschen Amalfi en sorento, waar we met de auto langs reden, is vermoedelijk wel een van de mooiste plekjes op aarde. Diep bene den ons sloegen de golfjes tegen de rotsen en de zee was van een wondermooi blauw, zooals je anders alleen maar op prentbrief kaarten ziet. We zaten er aan het diner wat over na te praten en de kellner bracht ons juist met z'n bekende oolijke lachje het dessert, be staande uit zeker wel zeven of acht verschil lende fruitsoorten, en van iedere soort een hoeveelheid, waar je in Holland voor een week genoeg aan had. Onze kellner wist het wel, we waren geen liefhebbers van kaas of een taartje na het diner, maar fruit...daar hadden we een passie, voor. En net had de kellner, die een grappenmaker was, met moeite nóg een plaatsje op ons tafeltje vrij gemaakt voor nog een negende schaal met heerlijke, groote pruimen, toen het oude vrouwtje binnentrad. Toevallig viel mijn oog er op. Het was een klein, onooglijk menschje, en ze werd ge steund door twee kellners. Moeizaam kwam ze stapje voor stapje binnen, en met veel zorg begeleidden de kellners haar naar een rustig hoekje van de ruime eetzaal. Dat alles zou nog niet zoo bijzonder ge weest zijn, als het vrouwtje niet een tame lijk armoedigen indruk had gemaakt. Haar kleeren waren uiterst ouderwetsch en al was hotel Isotta nu niet direct een luxe inrich ting, toch behoorde het tot de middenklasse en ik zou zeker niet gedacht hebben, dat het door dat vrouwtje bezocht zou worden. De kellner, die ons bediende merkte mijn eenigszins verwonderden blik op, en direct boog hii zich vertrouwelijk naar mij over. „Ik zie. dat u verwonderd is", zei hij fluisterend. „U vraagt zich natuurlijk af, wat dat oude moedertje hier doet?" Hij hield even op. en ik zag, dat hij een beetje teleurgesteld was, omdat ik mijn nieuwsgierigheid wist te bedwingen, en kalm mijn pruim op at. „Wel", ging hij verder, „zij is hier vroeger kamermeisje geweest. Het is al heel wat ja ren geleden. Er is toen eens brand uitgebro ken in dit hotel, en zij heeft met gevaar voor haar eigen leven onzen tegenwoordigen pa troon. die toen nog een heel klein knaapje was. gered. Ze had hevige brandwonden aan beide beenen. vandaar dat ze nu zoo slecht loopt. De patroon is haar altijd dankbaar geble ven. en lederen avond mag ze hier komen din eer en". „Zoo-zoo", mompelde ik, „wel. dat is een aardige geste van den baas". „Nietwaar", ging hij er gretig op in, .oh, onze chef is een beste man, een goed man. de oude Maria is voor haar heele leven be zorgd" En opgewekt verdween hij naar 'n anderp tafel. Nu ze eenmaal onze aandacht getrokken had zagen we haar eiken avond. Altijd werd ze door twee kellneres geholpen, en steeds zat ze op hetzelfde plekje, het rustige hoekje achter in de eetzaal. En ze liet zich het eten best smaken! De jaarswisseling. Hoe Post- en Telegraafdienst werken. De directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Haarlem deelt mede, dat gedurende het tijdvak der Nieuwjaarsdrukte gelegenheid be staat Nieuwjaarskaarten en kaartjes in de wachtkamer van het hoofdkantoor aan loket 20 af te geven. In het belang van een vlugge behandeling van de te verzenden correspondentie, wordt het publiek verzocht, de Nieuwjaarscorrespon dentie Vroegtijdig ter post te bezorgen en zoo min mogelijk in de brievenbussen te werpen. Op 31 December a.s. zullen de brievenbus sen om de 2 uur worden gelicht. De le lichting zal te 7 uur 45 aanvangen. De lichtingscijfers van de brievenbussen zullen gedurende die dagen niet worden verzet. Op 1 Januari a.s. zullen, behalve de gewone Zondagslichting. 2 extra buslichtingen wor den uitgevoerd, resp. om 10 en 13 uur. Op dezen dag zal het postkantoor geopend zijn als op Zondagen, n.l. van 8.309.30 uur voor den zegelverkoop en het aanbieden van aangeteekende stukken. Gedurende dat open stellingsuur zal mede gelegenheid worden ge geven voor de behandeling van postwissels Afgifte van correspondentie heeft dien dag niet plaats, daar 2 briefpostbestellingen, resp. te ongeveer 9 uur en 15 uur, zullen worden uitgevoerd. Li de le bestelling zullen ook aan geteekende stukken worden opgenomen Voorts zal op dien dag één pakketpostbestelling worden uitgevoerd. Voor den Telegraafdienst zal het hoofdpost kantoor op 1 Januari a.s. zijn geopend als op Zondagen. De bijkantoren Bloemendaal. Heemstede, en Overveen zullen zijn opengesteld voor den Telegraafdienst van 89 uur en van 1314 uur en voor den postdienst van 89 uur. De hulpkantoren Bennebroek, Santpoort- Station, Santpoort-Dorp en Spaarndam zullen voor den post- en den telegraafdienst zijn geopend van 89 uur. Li genoemde plaatsen, alsmede te Vogelen zang zal dien één brief- en één pakketpostbe stelling worden uitgevoerd. De bijkantoren Schotenveg, Tempeliers straat en Aerdenhout alsmede de postagent schappen zullen, evenals het P.T.T. station te Vogelenzang op dien dag zijn gesloten. PATER J. F. H. DEKKERS OVERLEDEN In den ouderdom van 58 jaar is overleden de weleerw. pater J. F. H. Dekkers, kapelaan der H. Hart parochie in het Kleverpark. 25 Maart 1906 werd hij tot priester gewijd, waarna hij eerst eenigen tijd te Woerden werkte. Van 1907 tot 1910 was hij leider der fraters theologanten in een klooster te Maas tricht. Vervolgens vond hij een arbeidsveld in Bolsward en te Delft. Sedert 1915 gaf hij als kapelaan zijn krachten aan de parochie in het Kleverpark. Als kanselredenaar was hij zeer bekend. Pater Dekkers was geestelijk adviseur van den R.K. bond van handels-, kantoor- en win kelbedienden. De uitvaart heeft Donderdag plaats, de be grafenis is te Katwijk aan den Rijn. Arbeid door gehuwde vrouwen. Commissie van Advies samengesteld. De voorzitter van den Hoogen Raad van Ar beid heeft de commissie, welke prae-advies zal hebben uit te brengen over het wetsont werp van een wet, houdende beperkende be palingen inzake arbeid van gehuwde vrouwen, samengesteld. Lid en voorzitter is mr. T. J. Verschuur, le den en plaatsvervangende leden: N. B. Berg- huys (N.V.C.), mr. A. M. Engels, dr. ir. A. H. W. Hacke (plvv. ir. N. C. Winkel), mej. M. Heinen, mr. A. Hoekema (plvv. mr. W. Noor- dijk) (Chr. Werkg. Ver., W. de Jong (C.N.V., mevr. A. Knoppers-Valkenier (Ned. Chr. Vrouwenbond), prof. mr. A. C. Josephus Jitta, F. L. v. d. Leeuw, (Kon. Ned. Middenstands bond), C. v. d. Lende (N.V.V.), prof. mr. P. Lieftinck, mevr. baronesse C. W. F. Mackay, mevr. Ch. L. Polak-Rosenberg (Ned. Ver. van vrouwenbelangen en gelijk staatsburger schap) ir. A. L. H. Roebroek (plvv. mr. J. J. Wintermans), mej. M. Romme (fed. van r.k. vrouwenbonden in Nederland), mr. B. C. Slo- temaker (plw. mr. P. Steinz), (Verbond van Ned. werkgevers), mr. B. J. M. -van Spaen- donck (plw. mr. F. Janssens), (alg. r.k. werk- geversvereeniging)dr. J. v. d. Tempel, G. J. Teppema, J. Velman (R.K.W.V.), ir R. A. Ver- wey en mevr. A. E. J. de Vries-Bruins (Soc. Dem. Vrou wen clubs). Eert halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887. BELASTINGBETALINGEN OP OUDEJAARSDAG. Belastingbetalingen zullen op 31 December a.s. slechts tot 15 uur op de postkantoren wor den aangenomen. VEREEN. VAN HOOFDEN VAN R.K. BIJZ. SCHOLEN. Maandag hield alhier de St. Cassianus- vereeniging (vereeniging van Hoofden van R.K. bijzondere scholen in het bisdom Haar lem) haar algemeene vergadering in café- rest. Brinkmann, onder leiding van den heer W. P. J. Bertels uit Amsterdam, die in zijn openingswoord o.a. in het bijzonder welkom heett den heer H. v. d. Weijer, inspecteur van het L.O. alhier. Aan het verslag in de Msb. ontleenen wij hieromtrent het volgende. Prof. A. Vollaerts, professor aan het Semi narie Hageveld te Heemstede, hield een inlei ding over het onderwerp: „Katholieke Actie en School". Spr. betoogde, dat de kinderen die van school komen, moeten worden opgevangen door de jeugdvereenigingen en het is goed, als ze dan reeds iets begrijpen van het doel der Katholieke Actie. Samenwerking van jeugdbewegingen en scholen is daarvoor drin-1 gend noodzakelijk. In de middagvergadering sprak (in plaats van dr. C. R. de Klerk, die door ziekte ver hinderd was) de heer J. Vintges, alhier, leeraar Ned. Taal en Letterkunde M.O., over Vondel en citeerde fragmenten uit diens werken. Tenslotte was het woord aan den eere-voor zitter der vereeniging, mgr. M. P. J. Möllmann, oud-vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, die zich met een opwekkend woord tot de aan wezigen richtte, waarna de voorzitter de bij eenkomst sloot met dank aan de inleiders. De middagvergadering werd bijgewoond door den heer G. H. Weustink, oud-inspecteur van het L.O. HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Geslaagd voor het theoretisch examen van met Ned. Gen. voor Heilgymnastiek en Mas sage in Den Haag mej. D. C. Roos, Haarlem en deheeren M. C. Pal, Haarlem enL. Koh ier Jr., Heemstede. ■f n s m (Adv. Ingez. Med.) Het was twee dagen later, toen Giacomo zijn vrijen dag had en we door een anderen kellner bediend werden, dat we een heel an der verhaal te hooren kregen, dan Giacomo ons had opgedischt. „Kijk", zei m'n vrouw, „daar komt het oude moedertje weer". De kellner volgde haar blik en hij glim lachte, precies zooals Giacomo dat had ge daan. „Ah. madame", zei hij „dat is een heel romantische geschiedenis. Al jarenlang komt zij hier iederen avond eten, en onze patroon is dol op haar. „Ja-ja", lachte hij, „en daar is ook reden voor". Onze patroon is in den wereldoorlog zwaar gewond geweest, en toen was zij verpleeg ster aan het front. Vijf dagen en nachten heeft onze patroon met den dood geworsteld in het lazareth, en vijf dagen en nachten, zonder een oog toe te doen, heeft de oude Maria bij hem gewaakt en hem verzorgd. Toen hij gered was. hebben de dokters ge zegd, dat alleen de goede zorgen van Maria dat gedaan hadden. Zij zelf stonden machte loos. Geen wonder, dat de baas zoo dweept, met haar!" Toen de kellner verdwenen was, keken mijn vrouw en ik elkaar eens aan. „Wil je wel gelooven", zei ik, „dat ik nu werkelijk nieuwsgierig begin te worden. Die twee kellners zetten ons daar een paar ro mantische verhalen voor, die in geen enkel opzicht met elkaar kloppen, maar alleen dit gemeen hebben, dat de eigenaar van het hotel dankbaarheid aan het oude menschje verschuldigd is. Ik zou haast lust hebben, 't hem zelf eens tevragen". Nu was de eigenaar een zeer vriendelijk en aardig man, en het was een paar dagen later, toen hij zich voor zijn hotel stond te zonnen, dat ik zoo brutaal was, om het hem op den man af te vragen. „Vertelt u mij eens", zei ik, nadat we eerst over het weer, een tochtje naar Capri, en de armoedige maar interessante wijk Santa Lucia gesproken hadden, „hoe zit het toch met het oude moedertje, dat iederen avond hier dineert? De kellners hebben me ver schillende dingen verteld, waar ik geen touw aan vast kan knoopen, en mijn nieuwsgie righeid laat me niet meer met rust". Even fronste hij de wenkbrauwen, en hij keek een beetje geërgerd. „Hebben die kletskousen weer nonsens ge praat?" bromde hij. „Ze kunnen het niet la ten, 't zijn net vrouwen. En hun fantasie kent geen grenzen. Herhaaldelijk heb ik ze gewaarschuwd, dat ze er uitgaan. Maar hoe gaat dat? Natuurlijk weer het verhaaltje van de verpleegster? Ik ben zelfs niet in den oor log geweest. Of heeft u met Giacomo gespro ken. en heeft hij u die mooie geschiedenis van den brand verteld? Zoozoo Hij lachte een beetje schamper en keek me toen aan. Honderd maal heb ik him al gezegd, op te houden met die nonsens. Maar ze zijn onver beterlijk. Ze vinden, dat het mijn zaak geen goed doet, als iemand, die wat ouderwetsch en niet al te best gekleed gaat, zoo zonder meer komt dineeren. Wel ze is inderdaad wat ouderwetsch gekleed, maar ze wil niet an ders. Ze wil hier ook niet komen wonen, ze is gewoon aan haar kleine huisje, de vrien den en kennissen uit haar buurt, en 't eenige wat ik van haar gedaan kon krijgen, is, dat ze tenminste 's avonds komt dineeren. Ik ben blij, dat ze dat wil en me er voor schamen, dat zij komt. doe ik niet meneer. Want zou je je eigen oude moeder niet eens goed mo gen doen, én zou je je voor haar moeten schamen, al is ze dan wat ouderwetsch ge kleed? Ik niet! Maar ja die jongens zijn zoo eigenwijs (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbe houden). 28 December: De aankondiging dat „Robert en Ber tram" door 't genootschap „Melpomene en Thalia" Maandagavond als volksvoor stelling in den schouwburg alhier zou worden opgevoerd, had velen bewogen om zich dien avond met de bijwoning van genoemd afwisselend en geestig too- neelstuk te amuseeren. Het was in de schouwburgzaal dan ook stampvol. De optredenden, die blijken gaven hun rol len bij uitstek machtig te zijn, gaven veel te genieten, waarvoor zij warme toejuichingen inoogstten. BRIDGE-DRIVE H. A. S. REÜNISTEN. De Vereeniging van Reünisten der Handels avondschool hield op 2en Kerstdag in de groote Movenzaal van „Lido" haar eerste bridge-drive, die zeer geslaagd mag worden jenoemd. De eerste prijs werd veroverd door het paar mej. B. v. d. BroekeMarijne, ter wijl de 2e en 3e prijs werden gewonnen door resp. de gebr. de Wilde en W. Noorddanus H. Noach. HOLLAND—AMERIKA LIJN. London Exchange, 26 v. Baltimore te Rott. Spaarndam, Rott. n. N.-Orleans 25 v. Antw. Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 25 te Londen. Rotterdam, 24 v. N.-York n. W.-Indië. Bilderdijk, Rott. n. Philadelphia p. 26 Scilly. Burgerdijk, 24 v. Rott. te N.-Orleans. Beemsterdijk, 24 v. Rott. te Boston. HALCYON LIJN. Flensburg, 26 v. Kirkenes te Vlaaxding. Stad Arnhem, 26 v. Vlaardingen en te Port Said. Stad Vlaardingen, 27 v. Vlaard. te Kirkenes voor Rott./Vlaard. Stad Zaandam, 27 v. Vesteras te Vlaardingen Stad Zwolle, 26 v. Sfax te Rouaan. Stad Maassluis, 27 (n.m.) v. Narvik te Rott. verwacht. Stad Maassluis, 27 v. Narvik te Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 26 te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 25 v. Lagos. Jaarstroom, 25 v. Amst. n. W.-Afrika. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 25 v. Marseille. Boschfontein (uitr.) te Kaapstad verw. Meliskerk, vertr. 27 v. Rott. n. Hmbg. Meliskerk, 25 v. Beira te Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 26 te Osaka. Serooskerk, 26 v. Hamburg te Rott. Zuiderkerk (thuisr.) p. 26 Ouessant 28 (v.m.) te Antwerpen verw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 26 v. Hamburg te Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 24 v. Rott. te Lissabon. Vulcanus, 26 v. Hamburg te Amst. Taurus, 25 v. Stettin n. Amst. Ariadne, 26 v. Kopenhagen te Amst. Astrea, 24 v. N.-York te Haiti. Aurora, 26 v. Livorno te Catania. Bodegraven 26 v. Hamburg te Antwerpen. Calypso, 23 v. Curasao n. N.-York. Ceres, 25 v. Malta te Piraeus. Colombia, 27 v. Amst. te Hamburg. Cottica, 26 v. Amst. te Paramaribo. Crijnssen, Amst. te Barbados 26 v. Dover. Deucalion, 24 v. Beyrouth n. Izmir. Euterpe, Bord. n. Amst. 26 v. La Pallice. Fauna," 26 v. Bari n. Amst. Hercules, Rott. n. Algiers p. 24 Gibraltar. Mars, 26 v. Dedeagatch n. Yerakini. Merope, 27 v. Palermo te Amst. Midos, 25 v. Curacao n. Maracaibo. - Orion, 25 v. Amst. te Hamburg. Orestes, Amst. n. Chili 24, 90 m. NO. v. St. Michaels. Orpheus, 26 v. Danzig te Amst. Perseus, 27 v. Gothenburg te Amst. Stuyvesant, 24 v. N.-York n. Pt. au Prince. Tiberius, 26 v. Hamburg te Amst. Triton, 25 v. Rott. te Tanger. Ulysses, 25 v. Samos te Candia. Van Rensselaer, Amst. n. Paramaribo 25 v. Dover. Venus, 25 v. Rott. n. Oran. Helder, Chili n. Amst. via L'pool 25 18 Mijl NW van Azoren. Rhea, Tunis n. Amst. p. 27 Gibraltar. Hermes, 27 v. Izmir te Stamboul. Juno, 26 v. Thessalonika te Lixuri. Trajanus, Zante n. Amst. p. 27 Lydd. Pluto, 27 v. Amst. te Gdynia 'verb.) Nereus, 27 v. Amst. te Kopenhagen. Theseus, 27 v. Amst. te Kopenhagen ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (uitr.) 27 v. Lissabon. Garoet, 26 v. 3rest te Rott. Dempo (thuisr.) 26 v. Sabang. Indrapoera (uitr.) 27 te Belawan. Sibajak (thuisr.) 27 v. Southampton 28 (11 v.m.) verw. Brastagi (thuisr.) p. 27 Ouessant. Buitenzorg (thuisr.) p. 26 Pt. de Galle. Kota Gede (uitr.) p. 26 Kaap Bon. Sitoebondo (uitr.) 25 v. Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, 25 v. Rott. n. B. Ayres. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Teucer, Rott. n. Japan 25 v. Suez. Agamemnon, Japan n. Rott. 25 v. Pt. Said. Aenas, Japan n. Rott. p. 26 Prawle Point. Bengloe, Otaru n. Rott. 25 v. Port Caid. Benvorlich, China n. Rott. 25 v. Pt. Said. Laomedon, Amst. n. Java 24 te Liverpool. Theseus, Batavier n. Amst. 22 v. Padang. Titan, Rott. n. Japan 24 v. Singapore. Philoctetes, 24 v. Yokohama n. Rott. Perseus, 25 v. Japan te Rott. Nicoline Maersk, Macassar n. Amst. 27 v. Pt. Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tjikandi (gech.) 27 v. Batavia te Amst. Tarakan( thuisr.) 26 v. Port Said. Bin tang (thuisr.) 26 te Triest. Poelau Laut, 26 v. Hamburg te Bremen. Moena (uitr.) 27 v. Antwerpen. WIJKLIJN. Beverwijk, 26 v. Pernis te Pto. Empedocle. Stolwijk, 25 v. Boucau n. Newcastle. Katwijk, 24 v. Lissabon n. Bilbao. Zonnewijk, 27 v. Manchester n. Antwerpen. Naaldwijk, Hull n. Bilbao p. 26 Ouessant. Winterswijk, Stratoni n. Sundsvall via Von delingenplaat p. 27 Ouessant. Randwijk, 27 v. Bayo|me op Tyne.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10