BIER NECROLOGIE BINNENLAND. H.D.'V ertelliirag De drie wenschen Emser-Zout DONDERDAG 30 DECEMBER 1937 HAARDEM'S D'AGBEAD 3 Zij die ons in 1937 ontvielen. JANUARI. Mr. dr. H. A. van Gybland Oosterhoff, secr. van handelsonderwijs in Suriname en Mexico. Mr. J. H. Telders, oud-landadvocaat. W. P. F. van Deventer, directeur Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. 1 C. Ph. J. van Vlierden, luitenant-generaal der infanterie. P. Haaxman, portretschilder van het Ko ninklijk Huis. Prof. J. C. Andriessen, hoogleeraar in de werktuigbouwkunde. Prof. ir. w. K. Behrens, waterbouwkundige. FEBRUARI. Prof. ir. W. H. L, Janssen van Raay, wis kundige. Mgr. F. Kenninck, aartsbisschop der O. K. kerk in Nederland. Z.H. Pangeran Adipati Ario Pakoe Alam VII. hoofd van het Pakoe Alamsche huis in Ned. O.-Indiëë. Mr. J. A. A. Bosch, oud-vice-president van den Hoogen Raad der Nederlanden. Jan Bijl, bekend redder van schipbreuke lingen. ..Opoe" van der Mey, 103-jarige te Wijk aan Zee. MAART. Henry van dfèn Bergh, president-commis saris van Van den Bergh's Ltd. J. C. C. Tonnet, gep. gen. majoor der ar tillerie. Baron Röell van Hazerswoude. gep. luite nant-generaal der artillerie. Mevr. van Biema-Hijmans. presidente van verschillende Vrouwenvereenigingen. Albert Verwey, dichter. APRIL. Frits van Duinen, oud-operazanger. Jhr. mr. Aert van der Goes, oud-gezant te Rome. M. Molenaar, bekende figuur in de meel- en graanwereld. F. Smulders, bekende figuur In de Ned. industriewereld. F. O. van der Wal. voorzitter van den Alg. Ned. Typografenbond. Ir. A. Wurfbaïn. bekende persoonlijkheid in Ned. Luchtvaartkringen. W. L. Brusse, oprichter der Uitgeversmaat schappij van dien naam. W. Versluys, oprichter der Uitgeversmaat schappij van dien naam. J?ap Been, bekend redder van schipbreu kelingen. MEI. C. Swarttouw Sr.. oprichter der Stuwa doorsmaatschappij van dien naam. Mevr. Louis Botha, echtgenoote van gene raal Botha. Jan Zeegers Sr., pionier op velerlei sport gebied. A. T. Bunge, koopman en bestuurslid der Ned. Kamer van Koophandel. S. J. Pothuis, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland. A. Harms, eerste secretaris der S.D.A.P. Ko van Dijk, tooneelspeler. W. van Korlaar Jr., bekende figuur in de tooneelwereld. JUNI. Henri van Wermeskerken. schrijver. A. B. van Beers, directeur der Amsterdam- sche Posterijen. J. M. Telders, directeur der Twentsche Bank. H. J. F. Smulders, bekend Utrechtsch in dustrieel. R. Leoni, tabaksimporteur te Amsterdam. R. n. Verweyck, oud-directeur van „De Standaard". JULI. F. X. M. H. Keiler, oud-directeur der Am- sterdamsche Bank. J. Zwaan, bestuurslid der Ned. Kamer van Koophandel. Mr. J. J. I. Harte van Tecklenburgh, oud minister. J. Lazonder, oud-directeur vai\ den Post- chèque- en Girodienst. Jan Zwart, organist. Frits Koers, verzamelaar van volksliederen. Edo Ydema, schilder. Dr. Edward B. Koster, letterkundige. AUGUSTUS. Hélène Cals, zangeres. Roel Hazenberg, pianist. Ir. J. L. Schouten, stichter van het atelier voor gebrandschilderd glas te Delft. Prof. dr. H. Aldershoff, seroloog. Mr. H. L. E. de Waal. oud-vice-president van den Raad van Justitie te Batavia. N. Nathans, 2de secretaris der Internatio nale Transportarbeiders Federatie. J. Asseher, diamantindustrieel. voorz. Ned. K. v. K. te Parijs. J. Stroeve J.Êzn., voorz. Ned. Ver. voor den Effectenhandel. SEPTEMBER. P. F. van Hoorn, schaker. Ir. H. J. Heinsius, papierfabrikant te Apel doorn. mr. J. A. H. Coops, oud-lid der Tweede Kamer. A. van Geuns. lid van Ged. Staten van Groningen. Mevr. Esther de Boer-van Rijk. tooneel- speelster. Herman J. Robbers, schrijver. Marie de Roode-Heijermans, schilderes. Prof. dr. H. F. Nierstrasz, zoöloog. Dr. P. Pijl, bestrijder der vivisectie. OCTOBER. Toon Dupuis. beeldhouwer. Otto Zeegers. tooneelschrijver. Reinoud van der Hilst. tooneelspeler. Prof. dr. W. v. d. Gaaf. oud-hoogleeraar in de Eng. taal en letterkunde. Jhr. G. A. A. Alting von Opusau. oud-mi nister van Oorlog. Ir. J. F. van Weelderen, oud-hoofd van den P.T.T.-dienst in Ned.-Indië. ZEND EEN TELEGRAFISCHEN NIEUWJAARSWENSCH AAN FAMILIE, VRIENDEN EN BEKENDEN IN NEDERLAND (Adv. Ingez. Med.) E. G. Duyvis Tzn., industrieel te Koog aan de Zaan. NOVEMBER. Luit.-gen. N. Bosboom, oud-minister.- L. F. Guit, oud-Kamerlid. Ir. E. C. W. van Dijk, directeur der Ned. Spoorwegen. Mr. dr. J. Bierens de Haan, oud-directeur der Ned. Handel Mij. C. E. ter Meulen, bekende figuur in de in ternationale bankierswereld Sam Prager, musicus. Prof. dr. A. H. M. J. v. Rooy, gynaecoloog. Mgr. Schravers, missie-bisschop in China. Pater G. Wouters, missionaris in China. Pater A. Geerts, missionaris in China. DECEMBER. Prof. I. H. Hijmans, rechtsgeleerde. Ir. C. J. van Dusseldorp, bekende figuur in de bankwereld. J. M. A. R. Kersemaekers, hoofdingenieur Prov. Waterstaat N.-Brabant. Jhr. mr. L. H. van Lennep, Kamerheer i. b. d. van H.M. de Koningin. Jan Grader, tooneelspeler. Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, oud-lid der Eerste Kamer, oud-burgemeester van Leiden. WINKELSLUITING OP NIEUWJAARSDAG. Kruideniers- en Comestibleszaken. De Haarlemsche Inkoopvereeniging „Door Eendracht Macht", de Haarlemsche Inkoop vereeniging van R.-K. Comestibleshandela- ren en de Vereeniging van winkeliers in ko loniale waren enz. „Ons Belang" voor Haar lem en Omstreken, alle gevestigd te Haarlem, berichten hiermede naar aanleiding van de mededeeling in de plaatselijke bladen: „Ont heffing winkelsluiting", op 1 Januari 1938 (Nieuwjaarsdag), dat de leden en besturen van bovengenoemde vereenigingen, van de geboden gelegenheid. Zaterdag a.s. Nieuw jaarsdag, hun winkels open te houden, geen gebruik zullen maken. Zaterdag a.s. 1 Januari, Nieuwjaarsdag, zijn dus alle zaken van leden van boven genoemde vereenigingen gesloten. Men doe dus zijn inkoopen op Oudejaarsavond zoo vroeg mogelijk. GROENTEMARKT HAARLEM. 29 Dec. 1937- Witlof f 0.12—f 0.22 per K.G, Tomaten f 0.28f 0.40 per K.G. Spinazie f 0.70f 0.90 per kist. Andijvie f 0.25f 0.45 per kist Sla f 0.70f 0.90 per kist Boerenkool f 0.15f 0.35 per kist Groenekool f 0.20f 0.40 per kist Gelekool f 0.20f 0.50 per kist Bloemkool f 0.06f 0.12 per stuk Roodekool f 0.04f 0.09 per stuk Wortelen f 0.05f 0.08 per bos Peterselie f 0.02f 0.07 per bos Selderie f 0.03f 0.07 per bos Prei f 0.02f 0.12 per bos Winterwortelen f 0.65f 0.80 per zak. Koolraap f 0.60f 0.70 per zak Spruiten f 1.50f 2.25 per zak Uien f 2f 2.50 per zak. iiifiiiwin'.fniïïninnininiiiiiiiipniininniiiiiiniiiniiiTiiiiiiiininniii'iiiiinniiiiiiiirTiiiiiiHiiiiHiiniiiiiinnniniiiinn De man die hielp. ERARD, de jongste bediende van de firma Hanse en Co., in tricotages, wilde zijn eersten vrijen middag eens echt royaal vieren. Hij telde zijn be zit, de verkoopprocenten van een geheel win terseizoen zorgvuldig na en nam er een bank biljet van vijf en twintig gulden af voor het festijn. Hij trok zijn gestreepte pantalon aan, koos daarbij zijn zwart colbertje en zette den hoed een tikje scheef op. Zoo uitgedost, met een bloempje, geplukt van de bloeiende plant van zijn hospita, in zijn knoopsgat, begaf hij zich op straat. Gerard wandelde langs de zaak van Hanse en Co en bekeek de uitgestalde goederen. „Juist, dat zijn de krimpvrije jaegers, moeten ze nu niet meer etaleeren", bromde hij „het is haast zomer! Men moest ook iets in zijden overhemden hebben, voor het zomerseizoen Langzaam wandelde Gerard verder, werkend aan zijn plannen als hij eens een eigen zaak zou hebben. Vooralsnog was daar echter geen kans op, dus schakelde Gêrard zijn gedachten op "net heden in. Hij wilde eens echt deftig en goed dineeren. Na lang dralen beti'ad hij de met roode loopers belegde marmeren treden van een der deftige eetgelegenheden van de stad. Voordat hij bestelde, bestudeerde hij ernstig en nauwgezet het menu en de wijn kaart en rekende haastig na. Doch toen zijn bestelling werd gebracht dacht hij niet meer aan het verleden, noch aan de toekomst, hij genoot met volle teugen het heden. Toen hij zijn copieus diner geëindigd had, stak hij een door hem bestelde kostbare si gaar op en begon er over to denken hoeveel fooi hij moest geven. Achterover in zijn stoel geleund luisterde hij behagelijk naar het- strijkje en rookte met zichtbaar genot. Ned. Vereen, van Huiswouwen. Zesde Haarlemsche Voorjaarsbeurs. Behoudens toestemming van B. en W. zal de jaarlijks terugkeerende Haarlemsche Voorjaarsbeurs. die de zesde reeds zal zijn, gehouden worden in 1938 van Donderdag 31 Maart tot en met Donderdag 7 April a.s. Evenals vorige malen zal de Voorjaarsbeurs op den tusschenliggenden Zondag 3 April ge sloten zijn, een maatregel die algemeen wordt toegejuicht. Voor de Voorjaarsbeurs welke, zooals alge meen bekend is, wordt georganiseerd door de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen, wier ledenaantal de 4000 nadert, bestaat weer buitengewoon veel belangstelling, wat niet te verwonderen is. als men weet, dat deze tentoonstelling door tal van firma's in het land, die aan zeer vele tentoonstellingen deelnemen, wordt gehou den voor een der beste tentoonstellingen van 1937. Zij trok in 1937 14938 koopkrachtige bezoe kers hi 7 werkdagen uit Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Aerdenhout, Overveen, Bent veld, Santpoort, Velsen-IJmuiden, Beverwijk, Bennebroek, Vogelenzang, Hillegom, Halfweg en Zandvoort. Reeds meer dan 40 vooraanstaande firma's hebben zich laten inschrijven. Het bestuur heeft de technische leiding weder toevertrouwd aan den heer J. van der Burg, Haarlem, Jan Gijzenkade 175 (tel. 22663), die als algemeen secretaris optreedt en bij wien alle gewenschte inlichtingen zijn te verkrijgen R.-K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Op Dinsdag 18 Januari a.s. des avonds te 8 uur zal mevr. J. M. Sterck-Proot voor de leden van de R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek een lezing met lichtbeelden hou den met als onderwerp: „Haarlem's Groei, een praatje bij plaatjes". Deze interessante voordracht bedoeld om de belangstelling voor het nog behouden oud-Haarlemsch schoon op te wekken zal ongetwijfeld een druk bezoek trekken mef warme worstjes op Oudejaarsavond is bij velen een traditioneel ge bruik en ook verrassend lekker. TRAPPISTENBIER verhoogt dit nog om haar onovertrefbare kwaliteit. Een werkelijke bier- ,ppt tj dit. Smaakt beieU'.! niet duur. Alleenverkoop v. Haarlem en omg. J. H. KRAMER HAARLEM, SCHOTERSINGEL 35 - TEL. 12099 Wijndepót Oud Co. (Vakkundige behandeling.) (Adv. Ingez. Med.) SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath Vrijdagavonddienst te 3.45 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.47 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddienst te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De diensten op Sabbath vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentege bouw, Lange Wijngaardstraat 14. De cursus vanwege de Joodsche Vrouwen vereniging „Bikdei Koudesch" welke geleid wordt door Rabbijn S. Ph. de Vries Mzn., zal gehouden worden op Dinsdag 4 Januari e.k. 's avonds te 8.15 uur, Lange Wijngaard straat 14. SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) Annie van Duyn en Jules Verstraete in „De Drie Wenschen". (Frans Hals Theater II. D. TJEENK WILLINK EN ZOON'S UITGEVERS MIJ. Naar wij vernemen zijn de heeren M. A. Rei- nalda en E. Lefebvre, thans beiden adjunct- directeur, per 1 Januari a.s. benoemd tot di recteuren van H. D. Tjeenk Willink en Zoon's Uitg. Mij. N.V., alhier. De heer H. D. Tjeenk Willink Jr., thans directeur, zal met aanvang van dien datum fungeeren als gedelegeerd commissaris der N.V. Toen zijn sigaar ten einde gerookt was, riep hij den kellner. „Betalen, ober", zeide hij met een onver schillig gebaar, diepte zijn portefeuille op, en legde het bankbiljet van vijf en twintig gulden neer. Maar nu gebeurde er iets ongehoords. De kellner boog zich over het bankbiljet greep het en hield het tegen het licht. „Mijnheer, dit biljet is valsch", zeide hij met strenge stem, Gerard, bloedrood en hopeloos verlegen in de volle zaal, stamelde enkele zinnen. „Geeft u ander geld, dan beschouwen wij de zaak als een ongeluk", zeide de kellner kort. „Maar dat gaat niet", prevelde Gerard, nu wit tot aan de lippen ,„ik heb namelijk niets anders bij mij dan dit biljet." „Dat klinkt wel zeer eigenaardig, mijnheer," begon de kellner met verheffing van stem. „Maar ik zal nog geen werk van de zaak ma ken als u hier een waardevol onderpand wilt achterlaten en morgen uw rekening komt voldoen." De arme Gerard had echter geen enkel waardevol onderpand bij zich. Zijn nikkelen armband-horloge werd met een minachtend gebaar terzijde gelegd. •„Wel mijnheer", zeide de kellner en mat Gerard met een vernietigenden blik. „Ik zal dus de politie moeten waarschuwen en u laten arresteeren voor het in omloop brengen van valsche bankbiljetten." Bij deze woorden keerde de kellner zich om en wilde een collega wenken, doch nu stond er aan het naaste ta- TYP- EN STENO-EXAMENS. Bij de te Amsterdam gehouden examens van de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagden de volgende leerlingen van mevrJB. EllingBeeldman, Sparenbergstraat 37. Typen: 4 aangemeld en geslaagd de dames A. M. Oosterveld, Rie Wiskerke, Nettie Dorré en de heer J. A. F. Lambert. Steno Ned. 130 lettergrepen: 3 aangemeld en geslaagd de dames Tine Muntinga, J. A. H. M. TapkeLokenberg en de heer J. A. F. Lambert. Steno Duitsch 100 lettergrepen: 2 aange meld en geslaagd de dames V. Hinze en A. M. Oosterveld. Steno Fransch 100 lettergrepen: 2 aange meld en geslaagd de dames W. Spronk en V. Hinze. GEDENKBOEK VAN SCHOEVERS. Wij ontvingen het fraai uitgevoerd Schoe- vers-gedenkboek dat door het bekende insti tuut Schoevers werd uitgegeven ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan dezer instel ling. In dit jubileumboek wordt de geschiedenis van het instituut in de afgeloopen 25 jaar nog eens nagegaan en het is interessant te lezen hoe dit bedrijf zich ontwikkeld heeft. Talrijke uitnemende foto's verluchten den tekst. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 31 DEC- Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.Keulen 9.20 Parijs Radio 12.05 Diversen 12.20 Parijs Radio 1.20 Ned. Brussel I.35 Keulen 2.20 Diversen 3.05 Parijs Radio 3.20 Keulen 5.20 Fransch Brussel 5.50 Berlijn 6.20 London Regional 6.45 Keulen 7.20 Berlijn Progr. 4: 8.Ned. Brussel 9.20 Diversen 10.35 London Regional 12.20 Droitwich 1.35 London Regional 5.20 Droitwich 6.40 Ned. Brussel 7.05 Droitwich 9.40 London Regional 10.20 Droit wich 12.40 Weenen 1.20 Parijs Radio Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.Eigen gra- mofoonplatenconcert. 1. Voorwaarts Marsch, Kees Pruis; 2. Die oudjes doen het nog best, Kees Pruis; 3. Please believe me, L. P. Acc. Band; 4. Bridgeclub Kijk voor je, Louis Davids; 5. In a little gipsy tearoom, Scott Wood; Dichter en boer, Willy Derby; 7. Song of the Is lands, Eddy Dunsterter; 8. Marina Waltz. L. P. Acc. Band; 9. Die goeie oude tijd, Kovacs La- jojs; 10. Poor little Angeline. L. P. Acc. Band; II. Dixon Request medley. Reg. Dixon12. Leentje uit de lange Niesel, Louis Davids; 13. Alohoa oe, Eddy Dunstedter; 14. Vroolijke feestmarsch, Kees Pruis. 8.60 Diversen. IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllW feitje een heer op, hij was buitengewoon ele gant, hoewel zeer gedistingeerd gekleed. Hij trad op den kellner toe. „Ik verzoek u drin gend het dezen heer niet moeilijk te maken. Hij ziet er volstrekt niet als een bedrieger uit" begon de elegante heer overredend. „Ja, maar mijnheer, hij wil zich niet eens legitimeeren", weerlegde de kellner boos. De elegante heer lachte. „En voor een on- noozele zeven gulden wilt u dezen jongen man voor altijd ongelukkig maken? Dat is niet zeer edel gehandeld! Apropos, ik las van morgen juist dat er weer valsch geld in om loop is. misschien is hijzelf wel een slachtof fer geworden." De kellner mompelde iets, maar de defti ge heer zeide kalmeerend. „Maakt u zich toch niet zoo zenuwachtig, ik betaal immers zijn rekening". Hij haalde een biljet van honderd gulden uit zijn portefeuille. „Noteer tegelijk even wat ik heb gebruikt, een diner van vijf gulden en een flesch Bordeaux. Je kunt beide diners hier afhouden." De kellner gaf haastig geld terug en hielp, dankbaar voor de ruime fooi, den eleganten heer met diens jas. Door Gerard op den voet gevolgd verliet de vreemde weldoener het res taurant. Op straat gekomen zeide Gerard. „Hoe zal ik u danken, mijnheer. U was zoo edelmoedig.Wilt u mij uw adres geven ik zal De ander liet hem niet uitspreken, lachend viel hij hem in de rede. ..Maak niet zooveel bombari, ik zag immers dadelijk d.at u een collega was. wij laten elkaar nooit in den steek, wij van ons soort! Dank zij uw te voren zoo goed gespeelde comedie, zag de kell ner niet dat ik hem op mijn beurt bedotte, dat honderd-gulden-biljet was valsch. We zijn elkaar dus van dienst geweest, de dank is ook aan mij, tot ziens, collega." De deftige heer stapte in een taxi, die hij inmiddels had gewenkt, en sloot vlak voor Gerard's verbluft gezicht het portier. ELSA KAISER. Fraos Hal® Een ItaliaanschHollandsche film. Na de schuchtere pogingen van onze na tionale filmindustrie, hebben we niet veel meer gezien, dan enkele Hollandsche versies van Fransche, Duitsche en Oostenrijksche producten. Ook Italië, dat in de nabijheid van Rome een grootsch opgezette filmstad aan het bouwen is, die het Europeesche Hol lywood zal moeten worden, heeft hierin een mogelijkheid gezien, om haar afzetgebied te verruimen. Daartoe heeft men een aantal Hollanders, die gedeeltelijk reeds hun sporen hebben ver diend in de Hollandsche filmindustrie, naar Rome gehaald, waar dezen zomer de Hol landsche versie van de film „De drie wen schen" werd vervaardigd. Het Italiaansche draaiboek werd bewerkt door de Hollandsche romancier A. M. de Jong, terwijl Kurt Ger- ron, die ook A. M. de Jong's .Merijntje Gij zen" regisseerde, van deze film eveneens de regie voerde. Verder engageer de men Annie van Duyn, Jan Teu- lings, Jules Ver straete, Piet Bron, Mimi Boesnach, Guus Oster, Aaf Bouber. en Herman Bouber, menschen dus, die eveneens reeds aan de Hollandsche film hadden mee gewerkt, en bovendien met den gang van za ken in het filmbedrijf op de hoogte waren. Houdt men dit laatste in het oog, dan valt niet te ontkennen, dat „De drie wenschen" ons opnieuw een l'-hte teleurstelling brengt. Want het natuurlijke spel, dat vooral de Amerikaansche films zoo frisch en vlot maakt, schijnt dezen Hollandsche tooneel- spelers niet te liggen. Hun spel blijft te veel tooneel, men is er zich steeds van bewust, dat zij een hen voorschreven dialoog opzeg gen. Het spel der Amerikaansche filmacteurs daarentegen, munt uit door een sterke over tuiging en vlotte natuurlijkheid, die ons daardoor ook sterker doen meeleven met het verhaal van de film. Opvallend in deze film is de uitstekende fotografie, die voor rekening komt van den cameraman Akos Farkas, waardoor niet al leen prachtige heldere beelden en fraaie cale kleur uitstekend werd behouden, cole kleur uitstekend werd behouden. Van de spelers zijn het vooral Annie van Duyn en Jan Teulings, die opvallen, waar naast Aaf Bouber en Herman Bouber, resp. als kostjuffrouw en chef van de claque een paar kostelijke rolletjes spelen. Grappig ook, is het korte optreden van Kurt Gerron zelf, als leider van het ballet. Mimi Boesnach evenwel, heeft al heel weinig kijk op het ac- teeren voor de film, evenmin als A. M. de Jong, wien dit echter niet kwalijk is te ne men. Al met al is het tenslotte steeds een ge noegen. een Hollandsche stem van het doek te hooren komen en het is dan ook de moeite waard, van deze Italiaansch-Hollandsche film kennis te nemen. AFSCHEID C. B. M. SEGAAR. Voor de verschillende onderwijsorganisa ties en hun leden bestaat gelegenheid a.s. Vrijdagmiddag tusschen 3 en 4 uur in de wachtkamer ten Stadhuize afscheid te ne men van -den referendaris C. B. M. Segaar, chef der afd. Onderwijs. HET NATUURLIJK is alléén verkrijgbaar in vierkante glazen flacons. - per flacon 1.10 (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van Politie, Smedestraat. Uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, Bortink, Florapark' 5; kerkboek Joosten, Wouwermanstraat 18; bankbiljet, de Vogel, Langendijkstraat 21; dambord, Spier, Kenaustraat 5a, gewicht, Kuijpers. Hof v. Egmond 37; hamer en zaag, Hagebout, Radboudstraat 8; hond, Broekhof, N. .Groen markt 25; portemonnaie met inhoud, Boes mans. Zijlstraat 19a rood; idem, v. Meurs, Oost-Indiëstraat 122; idem, Persman. Wete ringstraat 23: rijwielplaatje, Aandelzerk, Pa- dangstraat 20; rozenkrans in étui, v. Liemt, Hasselaarsplein 32, actentasch met inhoud, Lubbers, Potgieterstraat 23. TOONEELUITVOERING DER ST JOZEF GEZELLEN. Zondagavond zal de tooneelclub der St. Jozefgzellen een tooneeluitvoering geven in het R.-K. Vereenigingsgebouw te Heemstede, In totaal zullen drie stukjes opgevoerd wor den. Aan de voorbereiding is ook nu weer de grootste zorg besteed, terwijl het geheel om lijst wordt met passende muziek.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10