E 01 PHILIPS P 1 lil'I'lH Tml STICHTING „HAARLEM'S BLOEI". DONDERDAG 6 JANUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 7 WIELRIJDEN. Zij «lic in liet afgeloopen seizoen op den voorgrond traden. K. GROOT. Deze renner is wel op een zeer bijzondere wijze in de welersport gekomen. Op Ko- ninginnedeg 1933 werd te Zandvoort door de H.S.V. „De Kampioen" een sprintwedstrijd georganiseerd, welke ook open stond voor touristen. De toen juist 14-jarige Groot wilde ook mee doen. doch de jury vond hem nog te klein. ••A's ik mee mag doen. dan, win ik ook!", zei hij toen. r-' De jury besloot toen om hem dan toch maar te laten deel nemen en wex'kelijk won hij dien wed strijd. Zijn vader deed hem toen een nieuwe race fiets cadeau en de R. GROOT. jonge renner deed de rest. Na eerst als nieuweling menig succes te hebben geboekt., werd hij al spoedig ama teur. In 1936 klopte hij o.a. Engehnoer, Jesse en Bouquet en werd tweede na Van Egmond in een clubontmoeting, vóór Engelmoer en Van Gelder. Groot won dat jaar ook de weg- competitie van de H.S.V. „De Kampioen" en 'dopte in een sprintwedstrijd B. van Dijk, v. d. Voort en anderen. Bij den openingswedstrijd van de Olym- piabaan te Sloten won hij een sprintwed strijd vóór Herbershoff, Van Gelder, Van Rijn en Zwartepoorte in den fraaien tijd van 12.1 sec. over de laatste 200 M. In den daarna gehouden revanchewedstrijd op de Veka- baan tegen dezelfde tegenstanders wist hij eveneens te zegevieren in denzelfden tijd. Hij blonk vooral uit in klassementswed strijden. waarvan hij er niet één verloren heeft. Hierin klopte hij o.a. H. Ooms, Riet hoven, Van Dijk en Groenenwegen. Over de 100Ö M. staande start maakte hij den fraaien tijd van 1 min. 13 1/5 sec.; over de 400 M. staande start deed hij 25 2/5 sec. In het sprint-kampioenschap van Haarlem 1937 wist hij beslag te leggen op de eerste plaats vóór B. van Dijk, N. Kemp en C. de Best. Bij het kampioenschap van Nederland wist Groot de kwart-finale te bereiken, doch werd toen door Van der Vijver uitgeschakeld. Hij is vooral een tactisch rijder. Ook in andere takken van sport wist deze jonge sportman uit te blinken. Veel succes behaalde hij o.a. met gewicht heffen en worstelen. KORFBAL. D. S. V. Op Nieuwjaarsdag heeft een D. S. V.-12-tal een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tegen „Onder Ons" op het terrein van laatstgenoemde te Overveen. Uitslag 11. 16 Jan. te 10 en 12 uur wordt gespeeld met twee 12-tallen tegen Zeemeeuwen, op eigen terrein aan den Oudenweg of te Zandvoort.. 23 Jan. om 2 uur waarschijnlijk in 93- formatie tegen de I.-buurtvereenigïng (in het sportpark te Heemstede?) D.S.V. heeft de jaarwisseling feestelijk ge vierd op Nieuwjaarsdag en Zondag 2 Januari kwamen de jeugdafdeelingen bijeen. De kin deren hebben zich uitstekend vermaakt. Olie bollen en andere tractaties werden uitge deeld. Zondagavond vierden de ouderen feest. De voorzitter deelde mede, dat de vereeniging thans reeds 1000 leden telt, die in verschillen de onderafdeelingen zijn ondergebracht. Het clubgebouw zal spoedig in gebruik worden ge nomen. Hierna werd overgegaan tot afwerking van 't programma. Voordrachten, zang en muziek enz. Na een dansje kwam het einde veel te vroeg. Het secretariaat is gevestigd: Colensostraat 25 zwart. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE HASTINGS. Reshevsky of Keres winnaar. Uit Hastings: Woensdag is de achtste ronde van het internationaal schaaktournooi te Has tings gespeeld. Er was na deze ronde geen enkele hangpartij. Zooals te verwachten was won Reshevsky van Tylor, Mikenas van Sir G. Thomas, Flohr van Fairhurst en Fine van A. R. B. Thomas. Keres kon het tegen Alexander niet verder dan remise brengen, zoodat hij een half punt bij Reshevsky ten achter kwam. Flohr zag zijn kansen op de eerste plaats te niet gaan, doordat hij zijn afgebroken par tij uit de zevende ronde tegen Mikenas ver loor. De beslissing van het tournooi ligt dus in de partij tusschen Keres en Reshevsky. Keres, die met wit speelt, zal ongetwijfeld, indien eenigszins mogelijk, scherp op winst spelen, terwijl Reshevsky het natuurlijk zoo snel mo gelijk op remise zal aansutren. Indien Keres wint, is hij winnaar van het tournooi; als Reshevsky wint of remise maakt, kan hij zich als de sterkste beschouwen. Van de Nederlandsche schakers in het pre- mier-reserve-tournooi verstevigde Landau Woensdag zijn leiderspositie door een over winning op Michel. Van Doesburgh en Schelfhout verloren. Prins wist, met zwart spelend, Luckis te ver slaan. De uitslagen van de Woensdag gespeelde partijen luiden: Hoofdgroep (zevende ronde) Afgebroken partij Mikenas—Flohr 10. Achtste ronde: ReshevskyTylor 10. AlexanderKeres V2Vz- Sir G. Thomas—Mikenas 0—1. FlohrFairhurst 10. FineA. R. B. Thomas 1—0. De stand na deze achtste ronde luidt: 1. Reshevsky 6V2 pnt. 2. Keres 6 pnt. 3, 4 en 5. Flohr, Fine en Alexander, ieder 5V2 P- 6. Mikenas 5 pnt. 7 en 8 Sir G. Thomas en Tylor ieder 2V2 pnt. 9 en 10 Fairhurst en A. R. B. Thomas ieder y2 pnt. Premier reserve groep a: LuckisPrins 01. Premier reserve groep b: Winter—Van Doesburgh 1—0. LandauMichell 10. Schelfhout—List 0—1. SCHAATSENRIJDEN. SONJA HENIE OP TOURNEE. Uit New-York: Son ja Henie heeft thans haar sedert langen tijd aangekondigde tour nee door de Vereenigde Staten aanvaard. Zij wordt vergezeld door een honderd personen tellend ijsballet. Om de groote afstanden in de Vereenigde Staten snel en comfor tabel te kunnen overwinnen, heeft de vroe gere wereldkampioene een eskader van vier verkeersvliegtuigen gecharterd, dat haar en haar medewerkenden reeds van Hollywood naar Chicago heeft gebracht. De machines zijn van reclame-opschriften voor Son ja en haar ijsballet voorzien. IJSHOCKEY. NEDERLAND—KREFELD (3—3). Door heldhaftige tegenstand is het Woens- ig aan de Nederlandsche ploeg gelukt, op de Haagsche Kunstijsbaan een gelijk spel tegen de sterke Krefelder ploeg te bewerkstelligen. Zelfs heeft Nederland twee maal de leiding g- had, doch Schumann wist bide keeren den ge lijkmaker te scoren. Het was eenigszins verwonderlijk, dat deze forsche, stoere Duitscher niet meer doelpunten wist te maken, want ongetwijfeld was hij de gevaarlijkste tegenstander van de Nederlan ders. De wedstrijd was vol adembenemende span ning, doch mooi ijshockeyspel werden zelden te zien gegeven. De eerste speeltijd bleef zonder doelpunten. Hoewel aan beide zijden hevig gevochten werd, bewaakten de spelers elkaar zóó goed, dat nie mand kon scoren (00). In den tweeden speeltijd gaf Schwinghamer aan Krefeld de leiding, waarna de doelpunten- reeks geopend was. Moony maakte gelijk (11)Grif fin gaf aan Den Haag de leiding na een mooi schot bij een scrimmage. Schu mann bracht den stand op 22. Vele malen werd het Nederlandsche doel in den derden speeltijd belaagd, doch Van Marle hield de onmogelijkste schoten. De combinatie Moony-Griffin maakte er 32 van doch Schumann zorgde Weer voor den gelijk maker (33). Met dezen stand kwam het einde van dezen meer forsch dan fraai gespeelden wedstrijd. LAWNTENNIS. BOROTRA KAN VOORLOOPIG NIET SPELEN Uit St. Moritz: Het ongeluk dat den beken den Franschen tennisspeler Jean Borotra bij het skiën te St. Moritz is overkomen - en waar bij hij aan een der beenen werd gewond, blijkt toch ernstiger te zijn, dan men aanvankelijk gedacht had. Doktoren uit St. Moritz hebben verklaard, dat de „vliegende Bask" gedurende eenige maanden in het geheel geen sport zal mogen beoefenen, zoodat Frankrijk ook niet op hem kan rekenen bij het verdedigen van den Koning Gustaaf-beker. Zweden moet op 7. 8 en 9 Januari as. eerst nog tegen Noorwe gen uitkomen, zal zeer waarschijnlijk winnen en moet dan naar Parijs. Het is onder deze omstandigheden niet onmogelijk, dat het den Zweden gelukken zal, den door hun koning geschonken beker naar hun land terug te brengen WATERPOLO. POLO-CLUB „HALFWEG". A.s. Zondag 9 Januari speelt het eerste ze vental van „Halfweg" voor de wintercompe titie te IJmuiden een wedstrijd tegen „De Ham I". TAFELTENNIS. T. O. G. Op initiatief van H. T. T. C„ werd een mas sakamp gehouden, tusschen bovengenoemde vereenigingen. Voor deze wedstrijden welke jaarlijks ge speeld zullen worden, heeft H. T. T. C. een prachtige wisselbeker beschikbaar gesteld. Voor de eerste maal werd de beker ver overd door T. O. G. Zij behaalde een groote en verrassende 111 overwinning. H. T. T. C. was door invallers danig ver zwakt, maar dit mag toch geen excuus zijn voor de groote nederlaag. Het eerste team leed zijn eerste nederlaag n.l. met 82. Heeck, die in de competitie nog alle wed strijden gewonnen had, verloor 2 wedstrijden. Eén van de weinig wedstrijden die op hoog peil stond was de wedstrijd tusschen v. Abbevé en Vetter. Beide waren uitstekend op dreef en ze retourneerde de onmogelijkste ballen. Vetter werd overwinnaar in 3 sets (2118, 1821. 21—16). Het tweede team van H. T. T. C. verloor met 6—4 van T. O. G. 2. Hier werd Vogelzang wel heel erg gemist. De overige uitslagen luiden: H. T. H. C. 3—T. O. G. 3 4—6 H. T. T. C. 4—T. O. G. 4 4—6 H. T. T. C. 5—T. O. G. 5 4—6 H. T. T. C. 6—T. O. G. 6 5—5 Na afloop van de wedstrijden werd de be ker, door den voorzitter van de H. T. T. B. uitgereikt. HR 2» (Adv. Ingez. Med.) „Oranjevreugde—Volks vreugde". Er zijn 135 uitzetjes en 7 wiegen. Het comité „Oranjevreugde-Volksvreugde" verzoekt ons, het volgende te willen plaatsen. Heden komen wij niets vragen, heden willen wij u vertellen over onze wijze van werken. Het comité beschikt over 135 uitzetjes en 7 wiegen. Dank zij de giften en gaven, die wij mochten ontvangen is dit geheel betaald, evenals drukwerk, porti en andere kleine on kosten; ons rest nog een batig saldo van f 31. Een deskundige commissie onderzocht welke aanvragen het eerst in aanmerking kwamen en aan de hand van lijsten opgemaakt door deze commissie van onderzoek verzond de secretaresse aan 142 gezinnen een oranje- kaart, waarop vermeld staat; „geldig tot 15 Januari 1938. Met deze kaart en geboorte bewijs zich vervoegen 's morgens tusschen 10—11 uur stadhuis. Uitsluitend op werk dagen." Eenige gezinnen staan nog op de reservelijst. Het is voor deze gezinnen, dat na 15 December in twee artikeltjes in de bla den nog geld en kleertjes is gevraagd. Drie maal per week worden door verschil lende dames van het comité met een particu liere auto de uitzetjes rondgebracht. Overal waar zij komen is men zeer dankbaar. Tot heden werden 58 uitzetjes uitgedeeld en wel aan 23 R.K., 18 Prot. gezinnen en 17. bij geen kerkgenootschap ingeschreven. Er werden 60 kinderen geboren; 29 jongens en 33 meis jes, waaronder twee tweelingen, 2 meisjes en 2 jongens. Inmiddels blijft de ooievaar kruisen boven onze goede stad Haarlem en in ieder gezin waar hij verwacht wordt heerscht steeds weer spanning. Zoo voelt geheel Nederland zich nu één groot gezin, dat met de grootste spanning uitziet naar het nederdalen van den koninklijken ooievaar op het paleis Soestdijk. Een Oranjevreugde, die waarlijk een Volks vreugde zal worden. MARKTBERICHTEN. HAARLEM. Haarlem, 5 Januari 1938. Witlof 18—24 ct. per kilo. Tomaten 2632 ct. per kilo. Spinazie 670 ct. per kist. Andijvie 4050 ct. per kist. Sla 4060 ct. per kist. Boerenkool 2040 ct. per kist. Groenekool 2035 ct. per kist. Gelekool 4050 ct. per kist. Bloemkool 712 ct. per stuk. Roodekool 510 ct. per stuk. Knolselderie 48 ct. per stuk. Peterselie 27 ct. per bos Selderie 38 ct. per bos. Prei 312 ct. per bos. Winterwortelen 6070 ct. per zak. Koolraap 6575 ct. per zak. Uien f 1.90f 2.30 per zak. Spruiten f 1.80f 3 per zak. Gladheid veroorzaakt ernstig ongeluk te Halfweg. Arbeider door auto aangereden en zwaar gewond. Gisteravond heeft op den Haarlemmer straatweg een ernstig auto-ongeluk plaats ge vonden, waarvan de 35-jarige A. v. R. het slachtoffer is geworden. Voorbij het Kruithuis was hij met eenige andere arbeiders zand aan het strooien opu den straatweg. Met een zeer groote snelheid kwam een luxe wagen uit de richting Halfweg. De auto remde krach tig om de arbeiders niet te raken. Door de gladheid van den weg slipte de wagen echter en greep een der arbeiders. Hij liep zeer ern stige kwetsuren en inwendige kneuzingen op, zoodat hij per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd moest worden. Zijn toestand is zorg wekkend. Géén. yi VoopuLt- betaliwp SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) De Grieksche troonopvolger kroonprins Paul van Griekenland en prinses Louise van Brunswijk, zullen op 9 Januari a.s. in het huwelijk treden. Congressen en jaarvergaderingen ie Haarlem in 1937. Voldoende overheidssteun noodzakelijk. De praktijk heeft aangetoond, dat Haar lem, dank zij haar ligging en onmiddellijke omgeving zich uitmuntend leent voor het houden van congressen en jaarvergaderingen, zoowel in den zomer als in de daaraan voor afgaande en er op volgende maanden. Door geëigende propaganda en doeltreffende hulp verleening inzake huisvesting en excursies zal het zeer wel mogelijk zijn, de Spaarnestad jaarlijks een behoorlijk aantal congressen e. d. te verzekeren. Een 15-tal congressen e. d. bracht in 1937 heel wat Nederlanders uit andere steden des lands voor een bezoek van een of meer dagen naar Haarlem. Reeds thans staat het vast, dat in Haar lem in 1938 vier belangrijke congressen zullen worden gehouden. Nog is het veel te vroeg om ook maar eenigszins een beeld te kunnen vor men van het totaal aantal van dergelijke een- of meerdaagsche bijeenkomsten, dat in 1938 te Haarlem zal worden gehouden. Propaganda-literatuur over Haarlem. Ter aanvulling van een kleine folder, welke in 1937 in 4 talen werd gedrukt, zal „Haar lem's Bloei" binnenkort kunnen beschikken over een aardig geïllustreerd boekje, dat als handleiding voor een wandeling van IV2 uur door het oudste gedeelte van de binnenstad is opgesteld. Dit boekje maakt het den bezoe kers van buiten mogelijk een aardige wande ling te maken en tegelijkertijd een aardig overzicht te verkrijgen van al hetgeen in Haarlem gespaard is gebleven op historisch gebied en waarlangs de wandeling voert. Het boekje is reeds in handen van den drukker. Nog in het voorjaar zal verder door „Haar lem's Bloei" een nieuwe geïllustreerde gids over Haarlem worden gepubliceerd. In dit viertalig boekje, voorzien van vele illustra ties en slechts den hoognoodigen tekst, zal een zoo overzichtelijk mogelijk beeld van Haarlem als woonstad en toeristencentrum worden gegeven. Evenementen, waaraan „Haarlem's Bloei" haar medewerking verleende. Reeds spoedig na haar totstandkoming, is „Haarlem's Bloei" begonnen haar medewer king te verleenen aan in Haarlem plaatsvin dende tentoonstellingen, uitvoeringen e. d De tentoonstelling „Opbloei" ontving als eerste die medewerking in den vorm van een financieele bijdrage. Geheel anders was noodzakelijkerwijze de lijn, welke „Haarlem's Bloei" te volgen had ten opzichte van het voorstel van de H. S. V. ..De Kampioen", betreffende het houden van een wielercriterium. Dit plan ware niet te verwezenlijken geweest, indien „Haarlem's Bloei" er niet het algeheel financieel risico van op zich had genomen. Hiertoe werd dan ook besloten, nadat men een goed beeld van het maximum financieel risico verkregen had. „Haarlem's Bloei" mocht er in slagen in samen werking met de H. S. V. „De Kampioen" een wielercriterium te houden, dat in ieder opzicht een succes werd. De medewerking aan het door vrijwel ideaal weder begunstigde zangspel „Zoo zong de Gouden Eeuw" bleef -beperkt tot een finan cieele bijdrage. Ten opzichte van de beide onder de auspiciën van „Haarlem's Bloei" ge geven carillonbespelingen door bekende Neder landsche beiaardiers waren de bemoeiingen juist niet van financieelen aard, daar de daaraan verbonden kosten en moeite van voorbereiding uitgingen van een paar groote bewonderaars van het beiaardspel. Het initiatief van „Haarlem's Bloei" ter zake de schenking van eenige copieën van doeken van Frans Hals is op lofwaardige wijze door het betrokken Schenkings-comité verwe zenlijkt. Aan eenige tentoonstellingen en wedstrij den verleende „Haarlem's Bloei" haar mede werking door het beschikbaar stellen van me dailles. Gebrek aan financieele middelen was meermalen oorzaak, dat de uitvoering van plannen moest worden uitgesteld of geheel opgegeven. De organisatie van den Gidsen- dienst, welke tegelijk met het geven van een korten cursus aan politie-beambten en tram wegpersoneel zal geschieden werd verschoven naar het begin van 1938.. Hieraan zijn nog al kosten verbonden. De voorbereiding van de groote loterij van „Haarlem's Bloei" kwam nog juist in 1937 geheel gereed. Samenwerking met de V.V.V.'s Wat de Kennemerlandsche Gemeenten, met Haai'lem aan het hoofd, officieel niet goed, althans niet zoo gemakkelijk kunnen onder nemen, is wel te verwezenlijken door de V.V.V.'s. „Haarlem's Bloei" heeft ten behoeve van de ook voor Haarlem van eminent belang zijnde streekbelangen contact gezocht met de omliggende gemeenten. In hoeverre deze eer ste stappen tot het voeren van een geweste lijke progaganda zullen leiden, valt nog niet te zeggen. Behoudens een enkele V.V.V. heb ben alle betrokken organisaties alle te ken nen gegeven gaarne over eeix dergelijke sa menwerking van gedachten te willen wisselen. Het gedeelte van Noord-Holland boven het IJ heeft x-eeds een dergelijke federatieve samen werking der V.V.V.'s, doch het uit een toeris tisch oogpunt zoo belangrijke Kennemerland, noch de Bollenstreek, deels in Kennemerland deels in Rijnland gelegen, hebben tot dusverre een dergelijke gewestelijke samenwerking. Het Verkeershuis van „Haarlem's Bloei". De hulp van het Verkeershuis of Informa tiebureau der Stichting ...Haarlem's Bloei" tot het geven van allerlei inlichtingen, werd dit jaar. bok al in verband met de drukte ter ge legenheid van Frans Halstentoonstelling en Wereld-Jamboree heel .wat vaker ingeroepen dan in voorafgaande jaren. Een daggemiddel de van 70 gevraagde inlichtingen werd in het i'eisseizoen bereikt. In plaats van door één persoon wex'den dit jaar door niet minder dan diie personen inlichtingen verstrekt. Noodzakelijkheid van voldoenden overheidssteun. Zonder vooruit te loopen op het financieel overzicht van den penningmeester, moge hier wel nadrukkelijk worden geconstateerd, dat alleen bij voldoenden steun van overheids wege een stichting als „Haarlem's Bloei" naar wensch kan functionneeren en haar program ma geheel ten uitvoer kan brengen. Juist voor het einde van 1937 overschreed het bedrag door het particulier initiatief in den een of anderen vorm in 1937 ter beschik king van „Haarlem's Bloei" gesteld een to taal van f 5000 (zegge vijf duizend gulden». Zooals bekend verklaarden Ged. Staten van Noord-Holland zich slechts bereid tot in stemming tot een gemeentelijke subsidie aan „Haarlem's Bloei" ten bedrage van f 2500. dus slechts tot de helft van het bedrag, dat door den Gemeenteraad was goedgekeurd. Hierdoor is begrijpelijkerwijze het werk der Stichting beknopt en zou ..Haarlem's Bloei" om haar programma naar behooren te kun nen xxitvoeren nog in sterkere mate op bij dragen van particuliex'en exx vereenigingen zijn aangewezen, zelfs in een mate, welke practisch niet is te ver-wezenlijken. Stadspropaganda is een begi'ip, dat nog niet algemeen is ingeburgerd, doch men rnag aannemen, dat bij de autoriteiten geleide lijk aan een meer volledig en daaraan ge paard gaande waax-deering zal „groeien". Haarlem en Kennemerland zullen in de naaste toekomst wel gedwongen zijn een tegenwicht te vinden voor de nadeelen, voort vloeiende uit het feit, dat door uitschakelen van dit gedeelte van het Westen van Holland uit de eeuwenoude verkeersroute. Amster dam—Den Haag—Rotterdam, door het bin nenkort openen van een auto-snelweg, welke bij Sassenheim via den Haarlemmermeerpoi- der direct op Amsterdam aan gaat. Hoe groot de nadeelen voor Haarlem en om geving zullen zijn, valt nog niet bij eenige benadering te zeggen, doch dat zij belangrijk zullen zijn, mag rustig worden aangenomen. Door eendracht sterk.. Wanneer in de naaste toekomst de samen werking in Haarlem zoo hecht blijft, kan echter voor Haarlem nog heel wat tot stand worden gebracht. Het college van B. en W. heeft nu de Stich ting „Haarlems Bloei" er is, geen gelegen heid laten voorbijgaan, deze instelling telkens waar deze van algemeen nut kon zijn, in te schallen. Dat slechts 50 pet. van het dooi den Gemeenteraad ten behoeve van deze Stichting gevoteerde bedrag mag worden ge geven, als gevolg van de beslissing van Ged. Staten zal voor B. en W. wel een groote te leurstelling zijn geweest Verschillende stands-, vak-, wijk- en sport- organisaties alsmede de Kamer van Koophan del hebben op zeer lofwaardige wijze het werk en streven van „Haarlem s Bloei" gesteund. Aldus is de stichting „Haarlem's Bloei" in staat geweest haar taak in 1937 te volbren gen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam, 4 van N.-Yoi'k n. Rott. Blommersdijk, Rott. n. Mobile, 4 te Havana. Delftdijk, Vanc. n. Rott. 31 v. L. Angeles. Nebraska, Vanc. n. Rott., 3 v. Cristobal. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 4, 150 mijl N. v. Land's End. Nalon, 3 v. Vanc. te Glasgow. Lochkatrine, Rott. n. Vanc. 4 v. Swansea. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Algorab (uitr.) 5 v. Port Natal. Jagersfontein (uitr.) 5 v. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 4 van Lagos. Maaskerk (uitr.) 3 te Bordeaux Reggestroom. 5 v. Amst. n. Hamburg. HALCYONLIJN Stad Amsterdam. Benisaf n. Viaax-d. p. 4 Ouessant 6 (n.m.) verw. Stad Zwolle, 4 v. Rott. n. Stockholm. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 3 te Fremantle. Meliskerk, 4 v. Bremen te Hamburg, vertr. 8 naar Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk, 4 v. Amst. te Hamb. vertr. 810 n. Rott HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 5 v. Calcutta te Rott. KON. NED. STOOMBOO MIJ. Hex-mes, 4 v. Constantza n. Varna. Satürnus, 4 v. Alexandrië n. Jaffa. Boskoop, Chili n. Amst. 3 van Callao. Alkmaar, 3 v. Valparaiso te Corral. Amor, 2 van West-Indië te New-York. Hebe, Nuevitas n. Queenstown 3, 350 mijl Zuid vaxx Valencia. Strabo, 31 v. Curacao n. Cindad Trujillot. Plato, 29 v. Curasao n. Haiti. Baralt, 28 v. Cux-acao xx. Aruba. Medea, 31 v. Curacao n. Maracaibo. Hebe, Nuevitas n. Queenstown p. 5 Ouessant. Douro, 5 van Amst. n. Lissabon. Rhea, 5 v. Amst n. Hamburg. Nereus, 5 v. Amst. n. Kopenhagen. Juno, Bourgas n. Amst. p. 5 Gibraltar. Aurora, 5 v. Palermo te Malaga. Oranje Nassau, Paramaribo n. Amst. 3. 500 mijl Z. v. Land's End. Euterpe. 4 v. Amst. te Bordeaux. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisx\) 4 v. Bahia. Eemland (xiitr.) 4 te Rio Janeiro. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 31 van Soesoe te Balik Papan. ROTTERDAMSCHE LLOYD Soekaboemi (uitr.) 5 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 3 v. Bahia. Alphacca, 4 v. Hamburg n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thxiisr.) 5 v. Batavia. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 4 van Genua. Enggano (thuisr.) via Liverpool 4, 60 mijl Z.W. van Land's End. Tajandoen (uitr.) pass. 4 Jan. Dungeness. Chr. Huygens (uitr.) 5 v. Amst. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion, Japan n. Rott. 5 v. Singapore. Philoctetes, Japan n. Rott. 4 van Manilla. City of Christchurch. Dairen n. Rott. 3 van Port Swettenham. Glenogle, Dairen n. Rott. 4 te Penang. Gleniffex-, Dairen n. Amst. 3 v. Shanghai. Agamemnon, Japan n. Rott. via Londen 3, 160 mijl Z. van Ouessant. Sarpedon, Japan n. Rott. 5 v. Aden. Benwyvis, Hongkong n. Rott. 5 te Penang. Euryades, Batavia n. Amst. 5 te Suez. Alcinous, Batavia n. Londen 5 van Amst. WIJK LIJN Winterswijk, 4 v. Stratoni' te Sundsvall. Katwijk, Bilbao n. Rott. p. 5 Beachy Head.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11