JOHANNES BAUMANN Amerikaansche defensiebudget bereikt een record. „Niemand meester in Teruel". THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN President van Zwitserland 1938. Ruwe schrale huid PUROL1 RAD8Q il DONDERDAG 6 JANUAEI 1938 HAAREEM'S DAGBEAD Begrootingstekort van 950 millioen dollar. President Roosevelt heeft gisteren de begrooting ingediend voor het jaar ,dat op 1 Juli 1938 begint. Volgens de ramingen zullen de uitgaven in het begrootingsjaar 1938/1939 6.869.000.000 dollar en de inkomsten 5.919.000.000 dollar groot zijn, vergeleken met 7.408.000.000 dollar en 6.320.000.000 dollar voor het loopende begrootingsjaar. Het deficit zou 950.000.000 groot zijn, d.w.z. 138 millioen minder dan het tekort dat op de loopende be grooting verwacht wordt. Voor het derde jaar zouden wij dus voort gaan met de vermindering van het begrootingstekort, aldus Roosevelt. De ramingen der inkomsien omvatten 2.414 miilioen, die opgebracht moeten worden door de inkomstenbelasting en 390 millioen, die uit invoerrechten moeten komen. De geraamde uitgaven behelzen o.m. 991 millioen voor de landsverdediging, 539 millioen voor oud-strijders pensioenen, 976 millioen rente op de staatsschuld, 691 millioen voor openbare werken, 1.266 millioen voor werkloozensteun en 932 millioen voor uitgaven volgens de wet op de sociale veiligheid. Naar schatting zal de openbare schuld op 30 Juni 1939 in hoofdzaak gestegen zijn tot een bedrag van 38.528 millioen dollar. Roosevelt zeide In zijn begrootings- rede, dat het mogelijk is, dat de recordbegrooting voor landsverdedi ging ten bedrage van 991 millioen dollar nog zal worden overschreden. De wereldomstandigheden zouden het. volgens den president noodig kunnen maken nog meer geld voor de landsverdediging te vragen „ik verwijs in het bijzonder naar de mogelijk heid, dat ik het door de ter wereld heerschende omstandigheden, waar over de Vereenigde Staten geen con trole hebben, noodig zou kunnen achten aanvullende credieten aan te vragen voor de landsverdediging". Sprekende over het loopende belastingjaar zeide Roosevelt, dat volgens de herziene ra mingen de inkomsten uit alle bronnen, slechts met uitzondering van de inkomsten der pos terijen 6.320.513.000 dollar zullen bedragen, hetgeen 973.100.000 minder is, dan oorspron kelijk was geraamd. De totale uitgaven van het loopende jaar worden thans, mét uitzon dering van de uitgaven der posterijen, ge schat op 7.614.858.300 dollar, waarbij inbegre pen is de verplichte schuldaflossing ten be drage van 206.215.700 dollar. Roosevelt sprak de hoop uit, dat binnenkort zoodanige amendementen op de wet van kracht zouden kunnen worden, dat daardoor dt inningskracht van het tegenwoordige stelsel van belastingheffing op peil zou worden ge houden, terwijl tevens de gebleven onbillijk heden opgeheven zouden worden. Voorts wilde hij besnoeiing aanbevelen der regeeringsuitgaven voor plannen, betreffende aanleg van groote wegen, havenwerken en rivierverbeteringen., benevens van de uit gaven voer nieuwe openbare gebouwen en voor plannen tot landaanwinning, aangezien hij in de eerste plaats verwacht, dat de rijks inkomsten geringer zullen worden en in de tweede plaats uitvoerig aangetoond is, dat deze uitgaven niet zoo veel werkgelegenheid doen ontstaan als andere methoden om zorg te dragen voor de werkloozen. Verder drong Roosevelt aan op beperking van een aantal werken, teneinde meer geld beschikbaar te maken voor werkzaamheden ter bestrijding van overstroomingsrampen. Tenslotte beval de president aan de C. C. C. Queipo de Llano verwacht voor- loopig nog geen beslissing. In een rede voor den zender van Salamanca heeft generaal Queipo de Llano den strijd om Teruel als volgt geschetst: „De regeeringstro epen verklaren meester te zijn in Teruel. anderen zeggen, dat wij er meester zijn. Beide uitspraken zijn onjuist, want er zijn in Teruel troepen van beide par tijen. Onze troepen, die van buiten komen, rukken op naar de binnenstad en hebben ver scheidene afdeelingen van den vijand omsingeld, zoodat zij niet meer kunnen terug trekken. Men moet niet vergeten, dat de strijd in Teruel hardnekkig en moeilijk is, de straten zijn klein en kronkelig Een beslissing wordt nog niet verwacht. Zoodra de tijd het zal ver- oorlooven, zal deze zaak echter spoedig gere geld worden. Volgens een Reuterbericht uit Barcelona is de tegenstand der Spaansche Nationalisten binnen Teruel thans feitelijk opgehouden. De verdedigers der stad zijn thans gedreven in de ondergrondsche gangen, welke onder de ge- heele stad verspreid liggen. Volgens mededeelingen van de zijde der re geering behoeft men geen vrees te hebben voor deze vluchtenden. De regeeringstroepen „zui veren" thans de ondergrondsche gangen. Het gebouw der burgerlijke bestuursautoriteiten. een der laatste rechtsche bolwerken, werd door de regeeringstroepen bestormd. Toen deze troepen het gebouw binnenkwamen troffen zij er volgens hun zeggen vrouwen en kinde ren aan, die er opgehoopt lagen. Velen hunner waren van honger omgekomen, terwijl ande ren geheel verzwakt waren. Alle vrouwen en kinderen, die nog in leven waren, worden thans verpleegd. Nederlaag der rechtschen Een verslaggever' van Havas heeft van de hoogten, die het ten noorden van Teruel ge legen Con cud beheerschen een ernstige ne derlaag kunnen gadeslaan, die de batterijen der regeeringstroepen hebben toegebracht aan de strijdkrachten van Franco, die met Con- cud als uitgangspunt een aanval ondernamen. De e sneeuw gecamoufleerde kanonnen der - .ngstroepen lieten de naderende aan vallers tot op schootsafstand naderen waarna zij het vuur openden en een vreeselijke slach ting aanrichtten. De verliezen der rechtschen waren zoo groot, dat de regeeringstroepen bij een tegenaanval eenige der hoogten, die het gebied beheerschen, konden heroveren. (de Commodity Credit Corporation) aldus te reorganiseeren, dat zij voorzien wordt van een evenredig kapitaal en gemachtigd zal zijn eigen obligaties, gewaarborgd door de Ver. Staten, uit te geven. Na de conferentie, die Roosevelt in het Witte Öuis heeft gehouden met de congresleiders, den vice-minister van marine en admiraal Leahy, werd medegedeeld, dat de president spoedig een speciale boodschap naar het congres zal zenden met voorstellen betreffende een nieuw vlootbouwpro- gramma. De hiervoor benoodigde cre dieten zouden toegevoegd moeten worden aan de thans ingediende be grooting. EngeEaitudh Versterkingen bij Suez? Een EngeLsch avondblad meldt, dat de Brit- sche militaire autoriteiten besloten hebben te Geneffa, een aan het kanaal van Suez ten zuiden van Ismailla gelegen plaats, een mili tair vliegveld aan te leggen, dat grooter zou worden dan een der andere vliegvelden in het nabije oosten. De minister van luchtvaart, wien daarom trent vragen werden gesteld, heeft zich er toe bepaald te kennen te geven, dat op grond van het Engelsch-Egyptisch verdrag zekere een heden der koninklijke luchtstrijdkrachten naar de Kanaal-zone moeten worden over gebracht. De minister van handel geeft geen coramen-1 taar op het bericht, dat de Egyptische regee ring een finaneieele bijdrage zou verleenen in de kosten van den aanleg van het vlieg veld. Hij verklaarde niets te weten omtrent een eventueele gebruikmaking van het burgervlieg veld te Port Said voor militaire doeleinden. Roemenië. (Adv. Ingez. Med.) ramen voor een herziening van op bedriege- lijke voorspiegelingen verkregen naturalisa ties.. In de kwestie der aanstelling van regee- ringsgevolmachtigden bij niet-Roemeensche ondernemingen werd besloten dergelijke ge volmachtigden slechts aan te stellen, wan neer de ondernemingen met. Roemeensch kapitaal werken, dat met toebehoort aan Roemeenen van den bloede. De campagne tot verlaging der prijzen zal voorloopig slechts betrekking hebben op ka- to'en en suiker. De minister van onderwijs heeft mededee- ling gedaan over een door hem uitgevaar digde beschikking volgens welke het onder wijs in de Roemeensche taal en geschie denis slechts mag worden gegeven door Roe menen van den bloede, zoowel op de staats scholen als op de. scholen.der minderheden. Bulgarije. In Maart parlementsverkiezingen. Het regeeringsblad Dnes publiceert een door koning Boris onderteekend decreet, waarbij bepaald wordt, dat de geruimen tijd geleden aangekondigde parlementsverkiezingen op de vier Zondagen in Maart zullen worden ge houden. Tegelijkertijd heeft de regeering een ver ordening gepubliceerd, welke eenige wijzigin gen brengt in de op 22 October van het vorige jaar afgekondigde kieswet. O.a. is de moge lijkheid geschapen, dat de oude partijleiders, met uitzondering van de communisten, bij de komende verkiezingen candidaat gesteld wor den. In politieke kringen alhier ziet men in de nieuwe bepalingen een aanwijzing, dat de regeering besloten heeft af te zien van de vorming eener staatspartij, waarvan langen tijd sprake is geweest. (D.N.B.) Chineesclie luchtmacht in actie. Vliegveld van Woehoe vernield? Een Chineeseh vliegtuig-escadrille heeft gisteren het Japansche vliegveld bij Woehoe gebombardeerd. 76 bommen werden omlaag geworpen. Het Chineësche telegraaf agentschap Cen tral News meldt, dat de Chineesche vliegtui gen, die Woehoe bombardeerden, zes Japan sche vliegtuigen en het vliegveld hebben ver nield. Toen de Chineesche vliegtuigen boven het vliegveld kruisten haalden zij een Ja- pansch toestel omlaag, terwijl de vijf andere toestellen op den grond vernield werden. Voorts meldt het agentschap, dat de Chinee- zen tijdens hun raid op Woehoe op 3 Januari twee Japansche oorlogsschepen, men meent torpedobootjagers, tót zinken hebben ge bracht. De Japansche opmarsch. Uit Hankau: De Japansche troepen rukken uit het Noorden en Zuiden op langs den spoor weg TientsinPoekau, met het -doel elkander te ontmoeten bij Soetsjaü. Gisteren bevonden zij zich op ongeveer 100 K.M, ten Noorden, resp. ten Zuiden van deze plaats. De maatregelen der nieuwe regeering. Het D.N.B.meldt uit Boekarest: Gisteravond werd te Boekarest een minis terraad gehouden, waarin besloten werd tot instelling van een ministerieele commissie, welke aan de Joden uitgereikte drankver gunningen zal controleeren. Deze drank- concessies zullen slechts worden ingetrokken binnen het kader der bestaande wetten met name van de wet op de volksgezondheid. Een tweede commissie zal maatregelen be Burgerbevolking moet Madrid verlaten. Termijn van 30 dagen gesteld. De Madrileensclie autoriteiten 'heb ben een decreet uitgevaardigd, waar in bevel gegeven wordt, dat alle bur gers, wier aanwezigheid niet noodig is voor oorlogsdiensten, Madrid bin nen dertig dagen moeten verlaten. De gemeenteraad moet binnen twintig da gen de levensmiddelenkaarten herzien en die van degenen, die niet mogen blijven, intrek ken. De raad zal zich ook belasten met de verdeeling der vertrekkende burgers over het gebied, dat door de regeering beheerscht wordt. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs keek nog even naar de stiller wordende zee. Daar woedde nog steeds het gevecht voort Maar dan verscheen er plotseling een golf water. En Thijs wist, dat de twee monsters elkaar hadden afgemaakt. Het was hun verdiende loon. Thijs ging gemakkelijk achterover in de boot zitten en over dacht zijn toestand. Nu ik zonder zeil zit, is het maar zaak, aan land te komen. Maar ik zie niets in de buurt, dat op land lijkto, en ik heb zoo'n slaap. Tja. Thijs, daar is niets aan te doen. Je moet eens denken aan die kindertjes, die nu aanstonds in Holland lekker naar hun bedje gaan Maar dat zal ik maar niet zeggen .anders word je nog jaloersch. Maar, jongens en meisjes, jullie moeten maar eens een voorbeeld aan Thijs nemen. Die kan overal slapen! Jullie toch ook? Als jullie nu lief zijn en zoet naar bed gaan, dan vertel ik morgen weer verder. Afgesproken? Tot morgen dan. Daag!! Voor het eerst is een burger van het kleine kanton Appenzell President van Zwitserland. Een bescheiden, doch karaktervolle persoonlijkheid. De plotselinge be kroning van een eervolle ambtelijke loopbaan. GENèVE, 3 Januari 1938. Bazel, Fribourg en het kleine stadje Herisau hebben ditmaal aan het einde van het jaar hun groote zonen gevierd! De aardige ge woonte, om jaarlijks de mannen, die de volks vertegenwoordiging tot de hooge vertrouwens- posten van President van Zwitserland. Kamer voorzitter en Senaatsvoorzitter verhief, op plechtige wijze'in hun geboorteplaats te eeren en te vieren, is ook in December 1937 gehand haafd. Bazel heeft zijn tot Kamervoorzitter gekozen minister van onderwijs Dr. Fritz Hauser op de een. groote stad waardige wijze gehuldigd. Fribourg, de grensplaats tusschen Duitsch- en Fransch-Zwitserland, heeft niet nagelaten dr. Bernard de Weck na zijn verkie zing tot voorzitter van den Senaat geestdrif tig te ontvangen. Doch de grootste vreugde heerschte natuurlijk toch in het kleine Heri sau, de hoofdstad van het kanton Appenzell,- de geboorteplaats van den President van Zwit serland voor het jaar 1938. Dr. Johannes Bau- mann. Niet slechts omdat, ondanks alle aan zien dat de voorzitters van Kamer en Senaat hier te lande genieten, toch het President schap van het „Helvetische Eedgenootschap", zooals de officieele titel luidt, nog iets veel hoogers is, doch ook omdat Johannes Bau- mann de eerste zoon van het kleine kanton Appenzell is, die het tot President van zijn ge- heele land gebracht heeft. Dank zij Bau- mann's persoonlijkheid zal Appenzell voortaan ook een plaats hebben in de reeks van kan tons, die aan de Zwitsersche Republiek een president geschonken hebben! Het is teekenend voor het rustige politieke leven van de laatste jaren in Zwitserland, dat de drie mannen, die dezer dagen hier door hun geboortekantons gehuldigd zijn wegens de hooge waardigheid, die hun ten deel is geval len. ieder tot een andere politieke partij be lmoren. President Baumann heeft zijn geheele leven tot de steunpilaren van de vrijzinninge partij van Appenzell behoord; voorzitter Hau ser is minister van onderwijs in de sociaal democratische regeering van het kanton Ba zel; voorzitter de Weck behoort tot de be kendste katholieke familie van- het kanton Fribourg, die reeds vele politieke leiders van dat kanton heeft voortgebracht. Typisch voor de zuiverheid der politieke zeden, ondanks meeningsverschil op politiek gebied, in het kanton Bazel- is ook de wijze, waarop de verkiezing van den sociaal-demo craat dr. F. Hauser tot Kamervoorzitter is tot stand gekomen. Onruststokers en lasteraars, die natuurlijk ook in het over het algemeen zoo fatsoenlijke politieke leven van Zwitser land niet ten eenenmale ontbreken, hadden aan de Kamerleden per brief in herinnering gebracht, dat een paar jaar geleden een strafrechtelijk onderzoek had plaats gevonden tegen dr. Hauser wegens incorrect optreden met aan zijn zorg toevertrouwde kantonale gelden. Het zou een schande zijn. zoo werd beweerd, zulk een man aan het hoofd der Zwitsersche Kamer te plaatsen! De vrijzin nige, liberaal-conservatieve en Katholieke mede-afgevaardigden van het kanton Bazel in. de Kamer hebben toen onmiddellijk tegen deze beschuldigingen tegen hun politieken tegenstander geprotesteerd. Zij hadden wel iswaar indertijd dr. Hauser scherp als minis ter van onderwijs bestreden en zelfs een straf rechtelijk onderzoek tegen zijn be wind voering uitgelokt. Doch dit was slechts geschied, om dat de burgerlijke partijen meenden, dat de gelden niet geheel naar de bedoeling der be grooting waren uitgegeven. Van eenige han deling. die dr. Hauser persoonlijk minder eer waardig zou hebben gemaakt, was geen sprake geweest? Na deze verdediging door zijn poli tieke tegenstanders werd dr. Hauser dan ook met groote meerderheid tot Kamervoorzitter gekozen. De huldiging in Bazel gaf hem dan gelegenheid zijn politieke „vijanden" om hun fairheid te prijzen. Bij de verkiezing van dr. Johannes Baumann tot President van Zwitserland is van eenigen strijd, of zelfs maar poging tot strijd zooals in het geval-dr. Hauser, geen sprake geweest. Het was de beurt van Baumann, om de op volger van Motta te worden, die in 1937 voor de vijfde maal President van Zwitserland ge weest was en zijn 25ste jaar, ononderbroken, als minister had volbracht en niemand dacht eraan dr. Baumann bij zijn verkiezing tot de hoogste waardigheid van het land eenige moeilijkheid in den weg te leggen. Wanneer in dit land zonder regeeringscrises iemand het tot het lidmaatschap der regeering gebracht heeft, wordt hij ook regelmatig één of meer malen (dit hangt van zijn gezondheid af!) tot President gekozen, heel zeldzame uitzonde ringsgevallen voorbehouden. Van zulk een uitzonderingsgeval kon hier ten opzichte van den rustigen, bescheiden en niet minder ka raktervasten minister van justitie dr. Bau mann geen sprake zijn. Vrijwel eenstemmig heeft de Vereenigde Vergadering van Kamer en Senaat hem tot President voor het jaar 1938 gekozen. De nieuwe President van Zwitserland werd, zooals reeds gezegd, in de hoofdstad Herisau van het kanton Appenzell geboren en wel in het jaar 1874, zoodat hij thians reeds 63 jaar- is, nu hy voor het eerst (en wegens zijn leef tijd wellicht ook voor het laatst) tot President van zijn land verheven is. Zooals zoo menig Zwitser heeft hij zijn studies niet tot een ver blijf aan een Zwitsersche Universiteit bepaald. Behalve de Universiteiten van Bazel, Bern en Zurich bezocht hij ook het naburige Duitsch- land, waar hij te Leipzig in de rechten stu deerde. In 1897 tot doctor in de rechten aan de Universiteit van Zürich gepromoveerd, keerde Baumann naar zijn geboortekanton terug, om daar een plaats in de rechterlijke macht te aanvaarden. Zijn eerlijke, van iedere eerzuchtige persoonlijk-egoïstische bijgedach te vrijblijvende belangstelling in het open bare leven en in de belangen der gemeenschap, zijn bekwaamheden die natuurlijk gemakkelijk die van den doorsnede-burger van het stille kanton overtroffen, maakten echter, dat de burgers van Appenzell den jongen Baumann weldra tot hoogere vertrouwensposten riepen. Reeds in 1899, op 25-jarigen leeftijd werd hij tot lid van het kantonale parlement en zes jaren later, toen hij dus nog slechts 31 jaar oud was, tot lid van de kantonale regee ring gekozen. Bijna dertig jaren lang bleef hij dit, ieder jaar opnieuw vrijwel eenstemmig in zijn ambt bevestigd. Niet verwonderlijk was het, dat Baumann weldra ook werd uitverkoren zijn kanton in het Zwitsersche parlement te Bern te verte genwoordigen, Reeds in 1911 werd hij tot lid van den Senaat gekozen en ook deze vertrou- wenspost werd hem telkens opnieuw zonder eenigen strijd weer voor een nieuwen ambts- duur toevertrouwd. In den Senaat was Bau mann, wat hij in de regeering van Appenzell steeds geweest was: een harde werker, met helder verstand zonder vooroordeel, zonder partijhartstocht, eer noch voordeel voor zich zelf zoekend, slechts de belangen van kanton en staat nastrevend. Nimmer deed de Senaat yergeefs een beroep op zijn werkkracht. Hij werd in de ruim 20. jaren van zijn lidmaat schap dezer Kamer meer dan loO malen tot lid van een commissie van voorbereiding be noemd, die hij ruim 30 maal te presideren kreeg, terwijl hij bijna een even groot aantal keeren den voornaamsten arbeid als rappor teur had te volbrengen. In 1921 werd hij tot voorzitter van den Senaat gekozen. De be volking van Appenzell huldigde geestdriftig den eersten Appenzeller, die het zoo ver ooit gebracht had. Niemand vermoedde, dat nog een grootere eer voor Baumann en zijn kanton zou zijn weggelegd. In 1931, toen Baumann langer dan een kwart eeuw lid der kantonale regeering ge weest was en den zestigjarigen leeftijd nader de besloot hij geleidelijk zich uit het openbare leven terug te trekken, gedachtig a-«*n heo „Plaats voor de Jongeren", dat in de crisisjaren veelal in Zwitserland vernomen werd. Hij nam dus zijn ontslag als lid der kantonale regee ring en besloot zijn werk voor de gemeenschap tot het lidmaatschap van den Senaat te be perken. Een rustige oude dag scheen voor hem nabij. Toen gebeurde plotseling het wonderlijke. De minister van justitie van Zwitserland Haeberlin nam in Maart 1934 zijn ontslag. Tal van namen werden voor diens opvolging genoemd. Tegen iederen candidaat viel éch ter het een of ander bezwaar in te brengen. Toen deed de vrijzinnige partij een beroep op den „veteraan" Baumann. Eerst werd erom ge lachen. Een zestigjarige nog tot minister te kiezen in den tijd van het „Plaats voor de Jeugd!" Ook Baumann aarzelde langen tijd. Doch hij liet zich ten slotte overtuigen, dat zijn verkiezing de beste oplossing der moeilijk heden zou zijn. Sinds April 1934 is de eenvou dige burger van Appenzell Zwitsersch minister van justitie. Zijn benoeming tot dit hooge ambt heeft niemand in deze bijna vier jaren betreurd. Dr. Johannes Baumann zal onge twijfeld ook als President van Zwitserland zijn kleine kanton en zijn grooter vaderland tot eer zijn! B. DE JONG VAN BLEK EN DONK. van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Doos30-60 ct. Bij Apoth.en Drogisten MIJNHARDT ÈStZ2S3i (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 7 JANUARI HILVERSUM 1, 1875 M. cn 415.5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Gramofoonmuziek 12.Otto Hendrik's Ensemble en gramofoon muziek 2.Voor de vrouw 2.30 Lyra-Trio 3.15 AVRO-Dansorkest. 4.Gramofoonmuziek 5. Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.Amateurs uitzending. 6.35 Politiek radiojournaal. 6.50 Voor de vrouw 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Be richten ANP. 7.30 Berichten 7.35 .Driekonin gen", lezing 8.Utrechtsch Kamerorkest mmv. solist. 8.30 „Amerika en de idee van een internationale kindergemeenschap", causerie. 9.Operaconcert 10.„Fantasia" 10.30 Be richten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Piano voordracht 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.55: 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 Gra mofoonmuziek 1.30 KRO-Orkest 2.15 Gramo foonmuziek 2.30 Modern Klein-orkest, en gra mofoonmuziek 3.45 Gramofoonmuziek 5.15 De KRO-Melodisten mmv. solist 6.Land- en tuinbouwhalfuur. 6.20 Gramofoonmuziek 6.35 Vervolg KRO-Melodisten 7.Berichten 7.15 Luchtvaartcauserie 7.35 Bedrijfsreportage 8. Berichten ANP. 8.15 KRO-Orkest en de KRO- Boys, mmv. solist 9.05 Cabaret 9.25 KRO-Or kest 10.Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Bela Kiss' orkest 11.05—12.— Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Orgelconcert 12.20 De Wessex Players 12.50 Henry Hall en zijn dansorkest. 1.35 Het Ionisch Strijkkwar tet, 2.20 Causerie over Defoe. 2.40 Gramofoon muziek 3.20 Cellovoordracht 3.50 Het Norris Stanley Sextet 4.20 Gramofoonmuziek 4.50 Declamatie. 5.20 Ralph Elman's Sextet 6.05 Balalaika en gitaar 6.20 Berichten 6.45 Decla matie 7.Orgelspel 7.20 Het Shadwick Strijk kwartet en solisten 7.50 Het London Film Symphony Orchestra 8.35 Orkestconcert mmv. solisten. 9.20 Berichten 9.40 BBC-orkest mmv. soliste. 10.40 BBC-Theaterorkest mmv. solist. 11.35 Oscar Rabin and his Romany Dance Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 31. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek 12.20 Jane Evrard's orkest en zang 3.05 Zang. 3.20 Pianovoordracht 4.20 Viool en piano 5.20 Brus- selsche Blazersvereeniging 8.35 Het Bayans- koor. 8.50 Radiotooneel 11.20—12.50 Orkest concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest 7.50 Omroepschrammel- ensemble 11.20 Fabrieksorkest 12.35 Landes- symphonieorkest Saarpalts 1.35 Omroepsextet 3.45 Omroeporkest, het Omroepschrammel- ensemble en solisten 6.30 Omroeporkest 8.30 Viool en piano 9.50—11.20 Dobrindt's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 1.30 Omroepsalon- orkest en gramofoonmuziek 6.50 en 7.20 Gra- Gramofoonmuziek 8.23 „Het vrouwtje van Sta voren" operette 10.30—11.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL, 484 31. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepsalon- orkest. 1.30 Omroepdansorkest 1.50 Zang 2.00 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Accordeonmuziek 6.Vioolvoordracht 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Pianovoordracht 7.35 Zang. S.20 Nationaal Orkest en solist 8.50 Zajig 9.20 Vervolg concert 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSC1ILANDSENDER, 1571 31. 7.30 Militair concert 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.50—11.20 Omroep-Amusementsor- kest. .(Om 10.05 Scheepsweerbericht,).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6