AMSTERDAMSCHk BEURS [WOENSDAG 26 JANUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 7 IAAT/TE GERfiCilTEN »L_l Engelsche scholieren naar ons land Ook in Haarlem en omgeving wordt gastvrijheid gevraagd. De Paaschtour der Engelsche scholieren in het afgeloopen jaar zal ongetwijfeld nog velen in het geheugen liggen. Deze tour was een buitengewoon succes en de 350 kinderen, waar van Haarlem en omgeving'er gastvrij 150 her bergden, hebben een ontvangst gevonden in de Hollandsche gezinnen, die zij nimmer zul len vergeten. Hechte vriendschapsbanden zijn gesloten, waarvan een regelmatige cor respondentie tusschen de Engelsche gasten en de jeugdige Hollandsche gastheeren en gast vrouwen nog steeds getuigt. Hartelijk was ook de ontvangst bij het wederkeerige bezoek der Hollandsche scholieren aan Engeland. Zoo leert de jeugd reeds jong wat ouderen zoo vaak vergeten dat de toekomst dezer wereld haar vast basis zal dienen te vinden in een internationale vriendschap. Ook dit jaar or ganiseert „World Friendship Tours" te Londen een Paaschtour, die ditmaal een volle week zal duren, om tegemoet te komen aan het ver leden jaar geuite bezwaar dat de vele excur sies geen tijd lieten voor éigen uitstapjes met de buitenlandsche vrienden. Thans is het zoo geregeld, dat de vaste excursies 5 dagen in beslag nemén en de laatste Zaterdag en Zondag vrije dagen zijn. Het enthousiasme voor deze nieuwe tour is buitengewoon groot. Het aantal opgaven nadert thans reeds de 500 en de Engelsche organisatie rekent op een totaal van 800 scholieren, die van Paasch- Maandag, 18 April tot den daaropvolgenden Maandag naar Holland zullen komen. Hoevele van deze 800 scholieren naar Haarlem komen hangt natuurlijk geheel af van de gastvrijheid die geboden zal worden. Bekend mag ge acht worden, dat alleen gezinnen met scho lieren op Middelbare scholen (leeftijdsgrens vim. 15 t.m. 17/18 jaar) in aanmerking komen om de Engelsche gasten te herbergen. Voor- loopig wordt allereerst gastvrijheid gevraagd voor meisjes; er zal echter getracht worden dibmaal ook een groep jongens naar Haarlem te brengen. Zooals men weet wordt de moge lijkheid opengesteld voor die scholieren, die gastvrijheid verleenden, wederkeurig een week in Engeland door te brengen, eveneens in gezinnen waar scholieren van Middelbare scholen aanwezig zijn. De Hol landsche organisatoren hopen, dat het ver leden jaar getoonde enthousiasme dit jaar in nog grootere mate getoond zal worden. Juist in deze tijden is het meer dan ooit noodzake lijk dat wij verder zien dan de enge grenzen' van eigen land. Moge de jeugd, die de toe komst heeft, slagen een wereld te scheppen, waarvan vriendschap de grondtoon vormt. Aanmeldingen voor te verleenen gastvrijheid voor één of meer scholieren worden gaarne ingewacht bij het Internationaal Vacantie- huis (leider J. A. de Klerk), Korte Parkweg 1 te Bloemendaal, telefoon 2-3-7-2-8. INBRAAK IN DE KROMME ELLEBOOG STEEG. Hedenmorgen werd bij; de politie dangifte gedaan, dat in den afgeloopen nacht inge broken is in het kantoor en het pakhuis van Kremer's Koffie- en Theehandel N.V. aan de Kromme Elleboogsteeg. De inbrekers heb ben zich toegang verschaft door het verbre ken van een ruit aan de achterzijde. Ver schillende laden en hét kasregister zijn open gebroken. Een bedrag van ongeveer tf 50 wordt vermist. Aan de politie de taak. den dader (s) op te sporen. WEER GEEN VOORRANG VERLEEND. Dinsdagmiddag half vier heeft op den hoek van den Kinderhuissingel en de Johan van Vlietstraat een aanrijding plaats gehad tus schen een personenauto, bestuurd door v. d. M. uit Haarlem, en een motor-driewieler, ge laden met groente en bestuurd door den 42-jarigen Van T., eveneens te Haarlem. De aanrijding ontstond doordat de autobestuur der verzuimde, voorrang te verleenen. De groente viel op straat en Van T. kreeg eenige bloeduitstortingen in het rechterbeen. Door leden van den Ongevallendienst werd hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis ver voerd. Na verbonden te zijn, kon hij naar huis terugkeeren. Tegen den autobestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Voor den inhoud dezer rubriek stélt de 'Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. BAARN, 26 Januari. Er zijn menschen, hier in het Badhotel, die last hebben van hun voorgevoelens en op geen ander motief halve nachten blijven waken. Wat staat deze lieden te doen, als zij, behalve him perio dieke voorgevoel, nog worden veront rust door een Noorderlicht? De man, die het Badhotel mobiliseerde door zijn mededeeling van het Noorderlicht, ver oorzaakte daardoor nog weinig gewetens kwesties, behalve dan bij den wantrouwigen Engelschman, die dacht, dat de journalisten met opzet van de telex wérden weggelokt. Erger maakte het degene, die rondstrooide, dat in Noorsche sagenlitteratuur het Noor derlicht een belangrijke geboorte pleegt aan te kondigen. Algemeen werd dit oncontroleer- bare verhaal als apocrief beschouwd, hetgeen toch niet belette, dat het op de bijgeloovige geesten, en die zijn er vele, indruk maakte. Wat is er anders te melden? De wachten zijn geklopt als alle nachten. Met nieuwe hoop is de dag begonnen, zij het ook voor velen zoo laat, dat het niet de moeite waard was voor de lunch te ontbijten. Vanochtend heeft een lucifersfabrikant ons lucifers gezonden in oranje huls, met het opschrift: „Rijkseigen dom", een souvenir aan deze dagen. Tegen elven zijn wij als gewoonlijk naar het paleis getogen. Prins Bernhard reed te tien over half twaalf uit. Dit feit sluit eiken dag een periode van onzekerheid en onrust af. De prins rijdt uit, er is niets te doen, nu zijn we eerst goed den nieuwen dag begonnen. Wij blijven wachten. Sluiting van kapperszaken en de Nationale feestdag. Als kappers hier ter stede is het ons op gelegd Donderdagmiddags na 1 uur te slui ten. Dat hier nog al eens tegen gezondigd wordt is te begrijpen. Het is evenwel te be treuren dat B. en W. zonder meer weigeren om als de nationale feestdag in verband met de Blijde Gebeurtenis op een anderen dag valt als Donderdag ons toe te staan als wij op den nationaleri feestdag sluiten waar toe ieder den moreelen plicht heeft om zich bij het algemeen feestvertoon aan te sluiten op den Donderdagmiddag de zaken open te houden. Nu is het dus vrij zeker dat wij twee dagen moeten sluiten. Dit is toch wel heel erg in het nadeel van de betrokken kap pers, te meer daar velen en zeker wel d< autoriteiten, weten dat de toestand in ons vak zeer en zeer slecht is. Hiervan kunnen zeker Belastinginspecteurs en Directie van Maatschappelijk Hulpbetoon mede getuigen. Ik vraag mij af weten de betrokken autori teiten wel, welke schade zij genoemd bedrijf berokkenen, door zoo'n eenvoudige omzetting der sluiting voor een zoo'n groote gebeur tenis te weigeren. Het is voor ieder bedrijf en zeker voor het kappersbedrijf ondoenlijk 2 keer per week te sluiten. Ondergetee- kende hoopt dan ook dat deze klacht onder de oogen der betreffende autoriteiten komt. opdat alsnog een andere- beslissing verkregen kan worden. JOH. DE LAAT, Schouwtjesplein 4, Haarlem. (Wij hebben ter bevoegder plaatse ge vraagd waarom bovenbedoelde omzetting ge weigerd werd, Ons werd medegedeeld, dat de desbetreffende verordening het niet toestaat dat zoo'n regeling getroffen wordt, omdat de sluiting op Donderdagmiddag daarin ver plichtend is gesteld. Redactie. Soestdijk en het Noorderlicht. Noorsclie sage gaf aanleiding tot veronderstellingen. Revolutioiinair complot in Portugal en rechtsch Spanje. Opstand zou voor het einde van de maand uitbreken. LONDEN, 26 Januari. (Havas) Naar aan leiding van de geruchten, volgens welke in Portugal en het aan Portugal grenzende deel van het rechtsche Spanje voorbereidingen tot opstand ontdekt zouden zijn, geeft Reuter de volgende uiteenzetting: De geheime diensten van Portugal en het rechtsche Spanje vernamen, dat vóór het einde der maand te Lissabon en in zekere groote Spaansche steden aan de grens een communistisch oproer zou uitbreken. De op stand werd onderdrukt. De samenzwering schijnt aan het licht gekomen te zijn, door dat te Badajoz te vroeg tot actie werd over gegaan. Aan beide zijden van de grens ver richt de politie huiszoekingen en men ver wacht, dat zij weldra communistische haar den zal ontdekken. Militaire maatregelen zijn genomen: in de Spaansche grenssteden zijn troepen samengetrokken. Ook in de Por- tugeesche groote steden werd het leger ge reed gehouden om op alles voorbereid te zijn. De geheele maand zullen speciale maatrege len van kracht blijven. Het is rustig in Por tugal. Er is niets over deze gebeurtenissen gepubliceerd. VEGETARISCHE KOOKCURSUS. Onder groote belangstelling is Maandag avond 1.1. de eerste vegetarische kookles we derom gegeven door mevr. De Jong-Kers- bergen. Jaarlijks wordt onder haar leiding door de Haarlemsche afdeeling van den Ned. Vegetariërsbond een kookcursus voor moderne voeding gegeven, bestaande uit 10 lessen. In de groote keuken van het gebouw Theoso- fia aan het Nassauplein heerschte een vroo- lijke drukte. Er werd ijverig gewerkt en de gebakken, gekookte en rauwe gerechten vie len zeer in den smaak. Voor ieder die in de vleesch en vischlooze voeding belang stelt, is deze cursus zeer leer rijk. De deelneemsters komen niet alleen op de hoogte van de toebereiding der vegeta rische spijzen, doch eveneens zullen zij ir staat zijn afwisseling te brengen in de dage lij ksche maaltijden. Het secretariaat is ge vestigd Eindenhoutstraat 17. Uit Haarlem's Gemeenteraad (Vervolg van pag. 2.) Heden, Woensdagmiddag, vergaderde de Raad van Haarlem. Voorzitter: Dr. J. E. baron De Vos van Steen- wijk, burgemeester. De rede van den voorzitter werd met applaus door den raad beantwoord. De nestor, de heer de Braai, (A.R.) dank te namens den raad voor zijn hartelijke wen- schen en sprak ook wederzijds de beste wen- schen uit. Al blijft ons veel toegerekend er is tenslotte ook nog schuldvergeving (gelach). Spreker hoopte dat in 1938 veel tot stand ge bracht zal worden in het belang der gemeente. Mecledeelingen en ingekomen stukken. Ir. II. J. Struijk vraagt ontslag als leeraar aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nij verheidsonderwijs. Wordt eervol ontleend. Mej. F. J. M. W. Vrijer verzoekt ontslag als onderwijzeres aan School No. 19. Ook dit wordt eervol verleend. Dit wordt eveneens verleend aan den heer H. Rosenberg als onderwijzer aan School no. 63 Verder zijn ingekomen: Een verzoekschrift van het bestuur der Afdeeling Haarlem van de Sint Augustinus- vereeniging in het Bisdom Haarlem om niet over te gaan tot verstrekking van melk op de scholen. Een verzoekschrift van de voorzitters der Afdeeling Haarlem van het Nederl. Onderwij zers Genootschap, van den B'ond van Neder - landsche Onderwijzers en van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland om verhooging van het voor 1938 geraamd bedrag voor de aanschaffing van leer- en hulpmidde len voor de scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs. Een verzoekschrift van de Vereenigde Huis eigenaren voor Haarlem en Omstreken om het ledigen van beerputten wederom gratis te doen geschieden. Opneming van pleeg kinderen. In herstemming komt het amendement van Mevrouw Maarschall-Komin ten aanzien van de bepalingen in de Algemeene Politieverorde ning voor het opnemen en. hebben van pleeg- KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl.m. pl.m. plan. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. id. 1933 3 pet. Nederland - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleenmg (met ver- 30%-7/s 30%-Vs BANK-INSTELLÏNGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert van 61% f 250 Koloniale Bank 134 V2 Ned. Ind, Handelsbank 140 Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie.. 40% 38-39 c CO 1 00 co 38 - 37%, 37'/>—7- v. Berkels Patent 65 Calvé Delft Cert 94% Ned. Ford ex 40 afst. 278% Philips Gloeil.Gem.Bezit 321% 314—12 .312-14 314% 315—1/0 Unilevér 157% 156% 156—1/2 156%! -35% 155%-56 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. 4 24,'IG 45% 1% 43% 28% 369% 12% 22% HVs 84 166 23As 45% 41% 3651/2 12% 23 Vs 43% 41%- 27% 366% 12% 11 23% 43% 41% 365% 12% 23% 43% 41% 366 12% lOVs Kon. Ned. Stoomboot 131 Scheepvaart Unie 120 Koninkl. Paketvaart 174 Rotterdamsche Lloyd 107% Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn 115 CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas RUBBERS. Amsterd. Rubber 226% 150 163 Kendeng Lemboe 178 110% Rotterdam Tapanoeli Bandar Rubber 185 Preanger Rubber 85% Java Caoutch Sumatra Rubber 231 452V2 16S 135 2481/2 3031/2 3021/a 14Vs 1% 1% 12SV- 118—119% 113%-114 445-446 246% 298 127V2 118i/2-ll8% 4441/2 127% 118% 221% 1% 2201/- 163% 219% 1% 219I/2 146 170 79% AANRIJDING OP DE HEEMSTEEDSCHE DREEF. Dinsdagmiddag had op de Heemsteedsche Dreef te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een luxe- en een vrachtauto. H. K. reed met matige snelheid in de richting Haarlem—Bennebroek en wilde nabij de Spaarnzichtlaan naar luiks rijden, waartoe hij zijn richtingaanwijzer had uitgestoken. De bestuurder van een vrachtauto, genaamd J. K. wonende te Hillegom wilde op dit oogenblik de auto passeeren, hetgeen niet meer mogelijk was. Beide auto's kwamen met elkaar in aanraking, waardoor beide werden beschadigd. J. K. trachtte nog mee te draaien naar links hetgeen niet meer mogelijk bleek. De politie zal deze zaak nader onderzoeken. AANGEHOUDEN WEGENS OPLICHTING. Door de politie te Heemstede is in Den Haag aangehouden een zekere A. H. K. ter zake oplichting. Deze persoon maakte er zijn gewoonte van om bij R.-K. geestelijken geld te leenen, voorgevende dit te gebruiken voor filmvoorstellingen voor R.-K. instellingen. Het geld dat hij daarvoor ter beschikking kreeg, heeft hij ten eigen bate aangewend. Tegen hem is proces-vermaal opgemaakt en heden is hij ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Haarlem. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: R. AdemaW. v. Huizen: E. Beck—A. W. Smits; W. Engels—H. Schreijert. Getrouwd: C. Otte—M. A. C. v. d. Ende; A. G. de Jager—F. G. v. d. Wal. Bevallen: A. C. Sanders—Rusman, d.: C. Th. W. de Herder—Griiter, d.; H. B. Smink— v. d. Veer, z.; T. Lekx—de Graaf, z. Overleden: W. C. Kuiper, 3 j.; B. M. Amse, 61 jaar, ongeh. kinderen, namelijk om ook controle uit te oefenen op pleegouders in den derden graad. Het amendement werd nu verworpen met 21 tegen 18 stemmen. Voorstel tot verkoop van grond: a. Mars straat aan R. Mulder; b. Zuiderhoutpark aan N. L. Borst; c. Lorentzkade aan Gebr. Van Emmerik; d. Louise de Colignylaan aan Dr. O. H. Dijkstra; e. Lorentzkade aan De Vos en Van der Laan de Vries. Goedgekeurd behalve b. dat nog werd aan gehouden. De volgende voorstellen werden goedgekeurd. Voorstel tot goedkeuring der balans enz. 1936 van de Woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff". Voorstel tot verkoop van grond aan- en tot aanvaarding van voor straat bestemden grond van H. van Beem te Heemstede, aan de Croe- senstraat. Voorstel tot ruiling van grond met- en tot aanvaarding van voor straat bestemden grond van den eigenaar van perceel Zijlweg 231. Voorstel tot vergoeding ingevolge art. 101, le en 9e lid der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1935 aan verschillende bijzondere scholen. Voorstel tot toekenning van een subsidie van f 9498.09, onder teruggaaf van het te veel ge noten voorschot ad f 613.91, aan de bijzondere school voor buitengewoon L. O. aan de Nico- laas van der Laanstraat. Instandhouding van twee scholen. Aan de Lager-Onderwijswet 1920 is een (nieuw) artikel toegevoegd, waarbij o.m. werd bepaald, dat de Raad moet besluiten tot op heffing eener openbare school voor gewoon lager onderwijs, waarvan het aantal leerlin gen minder dan 125 (voor een gemeente met 100.000 of meer inwoners) bedraagt. Voor opheffing (met ingang van 1 Sept. 1938) zouden als gevolg van deze wetsbepa ling in aanmerking komen de in v.m. Spaarn- dam gelegen School 110. 39 en de School voor gewoon lager onderwijs met Montessori- leermethode laan de Bakkerstraat 11), welke over 1937 gemiddeld respectievelijk 111 en 90 1/4 leerlingen telden. Naar aanleiding van verschillende bezwaren tegen opheffing van deze twee scholen stellen B. en W. voor te besluiten, aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te verzoeken te bepalen, dat deze scholen tot wederopzeggens in stand mogen worden ge houden. B. en w. stellen voor, een verzoekschrift van F. C. Janus, alhier van 24 November j.l., om medewerking te verleenen tot het verkrijgen van een vergunning tot het verbouwen van het perceel aan den Rijksstraatweg no. 432 in hun handen ter afdoening te stellen. Aangaan dading. Voorstel om te besluiten, behoudens goed keuring van Ged. Staten, met de N.V. v.h. Jonker's Betonbouw te Haarlem een dading aan te gaan, waarbij deze vennootschap, te gen betaling door de gemeente Haarlem van f 2.000. algeheel afstand doet van alle ver der vermeende aanspraken tegen de ge meente Haarlem met betrekking tot den bouw door deze vennootschap van een voorfilterge bouw van gewapend beton met bijkomende werken op het terrein van het pompstation te Overveen. Voorstel tot verbetering der bovenwoning van het perceel Smedestraat 11 rood. Voorstel om voor kennisgeving aan te ne men een adres van het bestuur der „Samen werkende Patroonsvereenigingen in het bouwbedrijf voor Haarlem en Omstreken" te Haarlem dd. 2 Maart 1937, in zake het door gemeentelijke instellingen uitvoeren van wel ken in eigen beheer. Voorstel tot vaststelling der Bouwverorde ning. Voorstel tot wijziging van de Verordening voor de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Voorstel tot aankoop van perceel Zomer- vaart 183 in het belang der Volkshuisvestin; (De vergadering duurt voort) (Ongecorrigeerd). HEEMSTEDE IJMUIDEN De contractactie in liet Visselierij- bedrijf. Waartoe de reeders alsnog bereid zijn. Zooals wij reeds in ons blad van gisteren hebben medegedeeld, worden opnieuw door de organisatiebesturen vergaderingen gehou den met hunne leden over de resultaten der opnieuw met het bestuur der Reedersvereeni- ging gehouden besprekingen. Nader vernemen wij dienaangaande, dat het bestuur der Reedersvereeniging zich ten op zichte van het contract voor de zeelieden alsnog bereid verklaart, op de groote booten in plaats van een leerling-matroos een licht matroos ter aanvulling te plaatsen. Ten aanzien van het contract der haven arbeiders heeft genoemd bestuur zich in prin cipe bereid verklaard, het garantieloon voor het lossen van haringbooten te verhoogen van f 2 op f 2.25. Verder verklaarde men zich van reederszijde bereid, wanneer een boot in aan merking komt voor lossing met twee volle ploegen en dit om technische redenen niet mogelijk is, aan de tewerk gestelde lossers het loon voor twee ploegen uit te betalen. De gisteren gehouden vergaderingen waren, druk bezocht. BESOMMINGEN. manden 65 250 150 85 845 610 105 460 195 300 Trawlers; Geziena Catherina IJM. 50 f 1540 IJselmond IJM. 78 f 2630 Protinus IJM. 85 f 2250 Olympia IJM. 111 f 1880 Silvain IJM. 116 f 4060 Norma Maria IJM. 6 f 3670 Shamrock IJM. 129 f 1900 Maria S. Ommering IJM. 7 f 3900 Ewald IJM. 48 f 2030 Antje R.O. 15 f 2620 Loggers met versche visch: RO 9 f 1430, KW 74 f 1470, KW 114 f 830. Engelsche drifters met versche haring: IJ.H. $9 f 2470, L.T. 517 f 1460. Op 26 Januari werden 933 kisten met versche haring aangevoerd. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). Tarbot 107—78 ct. per kg. Tong 106—76 ct. per kg. Heilbot 8858 ct. per kg. Griet f 34—f 16 p. 50 kg. Groote schol f 15f.13 idem. Middel schol f 18f'15.50 idem. Zetschol f 30—f 24 idem. Kleinschol f 28—f 14 idem. Bot f 15.50—f 14 idem. Schar f 11.50—f 8 idem. Tongschar f 46f 21 idem. Poontjes f 7.50—f 5.90 idem. Groote schelvisch f 24f 13 idem. Middel schelvisch f 25f 16 idem. Kleinmiddel schelvisch f 22.50f 14 idem. Kleine schelvisch f 18—f 10 idem. Groote gul f 11.50f 8 idem. Kleine gul f 14f 6 idem. Wijting f 9.50—f 6.40 idem. Makreel f 17 idem. Versche haring f 5.15f 3.60 idem. Kabeljauw f 39f 15.50 per 125 kg. Vleet f 6f 2 per stuk. Leng f 2.20f 11.10 per stuk. Koolvisch f 0.78f 0.15 per stuk Rog f 27 per koop. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 26 Januari. Ondertrouwd 26 Januari: W. Terhorst en P. C. Berendes: J. Baars en J. Mandemaker; W. Schultz en C. Blom; A. Stijnman en J. L. Barends; E. Kensen en F. H. Mentjox; T. M. Visser en J. Runhaar; C. A. Strato en J. M. A. Metselaar; J. J. Heerens en J. Maathuis: K. Bergmann en M. E. Burger. Getrouwd 26 Januari: S. Cohen Rodrigues en W. C. Broekman: G. J. Kroon en M. J. E. Nijssen: W. G. Berkhout en D. Voogd: W. F. Vermond en E. van Everdingen; A. P. Ouden dijk en M. L. Amer; D. J. de Munck en S. Nieu- wenhuis; B. Kok en E. van Twisk; J J. Opten en J. Stuss; G. J. Smit en J. Draak. Bevallen 21 Januari: G. LoumanVendel, d.; 22 Januari: H. Eijlders—Zwan. d.; 23 Januari: M. K. Ton—Seijler, d.. 24 Januari: M. .J H. Honhof—van El, d.; 25 Januari: S. Blauw—Burger, z.; G. Berkhemer—Barf, d.; G. J. de Bruijn—Vermunt, d. Overleden 24 Januari: C. Gijzen—Brouwer, 74 j., Bantamstraat; P. Windt, 70 j., Graaf Willemstraat; 25 Januari: Th. Slootweg—Bax 81 j„ Bantamstraat; W. M. A. Cavalini, 68 j., Kleverlaan; R. van der Lindende Vries, 67 j., Wouwermanstraat; M. Malherbe—van Velzen. 78 j., Schotersingel.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9