STARK'S pasta DONDERDAG 27 JANUARI 1938 HAAREEM'S DAGBEAD Mgr. prof. dr. J. K. F. H. Schrij uen overleden Geleerde van meer clan gewone beteekenis. Woensdagmiddag even over twaalf uur Is te Nijmegen vrij' plotseling overleden mgr. prof. dr. J. K. P. H. Schrijnen. Prof.. Schrijnen was toen hij 10 Januari van een reis uit Rome te Nijmegen terugkeerde, licht ongesteld, zoodat hij het bed moest houden. De professor was lijdende aan bron chitis. De laatste dagen liet de toestand zich beter inzien, doch Woensdagmiddag trad plot seling een inzinking op. Den professor kon nog het'H. Oliesel worden toegediend, waarna hij omstreks kwart over twaalf overleed. Prof. Schrijnen is 1869 te Venlo geboren. In 1894 werd hij -priester gewijd en promoveerde hij te Leuven tot doctor in de klassieke lette ren. Van 1894 tot 1912 was hij leeraar aan het Bisschoppelijk College te Roermond, daarna lector en vervolgens bijzonder hoogleeraar, vanwege de St. Radboudstichting, aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Sinds 1921 was hij buitengewoon hoogleeraar in de algemeene taalkunde en bij de oprichting van de R.K. universiteit te Nijmegen was hij de eerste rector-magnificus. Prof. Schrijnen was lid van den onderwijs raad en heeft als zoodanig het academisch statuut mede ontworpen en tot stand gebracht met name de klassieke afdeelingen. Op inter nationaal wetenschappelijk gebied zoowel als op dat van de taalwetenschappen bezat prof dr. Schrijnen een bijzonderen naam. VROUW WEGENS ERNSTIGE DIEREN MISHANDELING TOT EEN MAAND GEVAN GENISSTRAF VEROORDEELD. AMSTERDAM, 26 Januari. De recht bank veroordeelde een bejaarde juffrouw uit Broek in Waterland wegens dierenmishande ling tot een maand gevangenisstraf. De offi cier van Justitie had twee maanden gevor derd. De vrouw had een hond een kom kokend wa ter over het lichaam gegooid, waardoor het dier ernstige brandwonden opliep. HET VERKOOPEN VAN MERKARTIKELEN BENEDEN DEN VASTGESTELDEN PRIJS. 's GRAVENIHAiGiE, 26 Januari. Bij een onlangs door den hoogen raad gewezen arrest is onrechtmatig geoordeeld de verkoop van merkartikelen beneden den door den fabri kant vastgestelden prijs, ook als dit geschiedde door winkeliers, die zich jegens den fabrikant (of den importeur) niet contractueel hadden verbonden. f In het door den hoogen raad behandelde geval stond vast, dat het verkoopsysteem van den fabrikant „gesloten" was, d.w.z. dat het voor winkeliers niet-contractanten niet moge lijk was het desbetreffende product te ver krijgen, dan door contractbreuk van anderen, en voorts dat de fabrikant eventueele overtre dingen, door contractanten begaan, vervolgde met de hem ten dienste staande middelen, en aldus voor de geslotenheid van zijn verkoop systeem waakte. Thans heeft de N.V. Colgate-Palmolive Han del Mij. te Amsterdam in kort geding een vor dering ingesteld tegen een tweetal Haagsche winkeliers, niet-contractanten, ter verkrijging van een bevel tot staking van den verkoop be neden de dor Colgate-Palmolive vastgestelde prijzen. Dë president der rechtbank te 's Graven- hage, mr. Rueb, heeft deze vordering heden afgewezen, voornamelijk op dezen grond, dat eischeresse niet aannemelijk had gemakt, dat het hier een „gesloten" systeem betrof. Voor de Colgate-Palmolive trad als advo caat op mr. C. Croon; voor de winkeliers mr. W. G. Belinfante. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.— uur. Londen 8.96 15/16. Berlijn 72.24Vï. Parijs 5.79Vo- Brussel 30.28'/2. Zwitserland 41.46 Kopenhagen 40.05. Stockholm 46.25 Oslo 45,05. New-York 1.79 1/4 Praag 6.30'/». Italië: a. Vrije lire 9.50. b. Reislire 8.60. c. Lire bankpapier 7,27V*. BENOEMING HOOFD Dr. A. KUYPER- SCHOOL Tot hoofd van de Dr. A. Kuyperschool hier ter stede is in de plaats van den heer L. van der Zweep, die als schoolopziener naar Den Haag vertrekt, benoemd de heer H. Helle man, thans hoofd der Groen van Prinsterer- school alhier. In diens plaats is nu benoemd tot hoofd dei- Groen van Prinstererschool de heer E. S. de Jong,'thans hoofd te Klundert (Br.). AGENDA. Heden: DONDERDAG 27 JANUARI Gemeentelijk Concertgebouw: Propaganda - avond verbandcommissie „Nazorg", 8 uur. Stadsschouwburg, WilsonspleinWereldbe roemde Chineesche toovenaar Okito", 8.15 uur. Sociëteit „Vereeniging". Lezing Vereeniging van Spiritisten „Harmonia". 8.15 uur. Broederkerk, Parklaan: Voordracht pred. B. Götze, 8' uur. Remonstrantsche Kerk: Lezing ds. J. C. A. Vetter. 8.15 uur Wijkgebouw Ged.. Oude Gracht 104: Lezing met lichtbeelden door ds. G. J. Waardenburg. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Adieu, Parijs!" 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De onweerstaanbare", Anny Ondra-film. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Stormduivels", 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Betoovering om La Bohème". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 28 JANUARI Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H. O. V. 8.15 uur. Theosofische Vereeniging, Nassauplein 8: Openbare lezing: „Het nut en de beteekenis van het kwaad", 8.10 uur. Frans Hals Museum: Ledenvergadering Ver eeniging tot uitbreiding der verzameling van kunst en oudheden in het Gemeentelijk Mu seum te Haarlem, 2 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en de? avonds. RADIO-DISTRIBUTIE HAARLEM BELANGRIJK BERICHT VOOR ONZE ABONNéS. Het GALA-CONCERT, hetwelk zal plaats hebben op den dag, volgende op dien der blijde gebeurtenis, wordt van 8.30—9.30 u. n.m. over de 5e lijn uitgezonden (Adv. Inge?.. Medj „Nazorg'' I2V2 jaar- De heer E. P. Schuyt gehuldigd. Door Bestuur en kinderen. In verband met het 1234-jarig bestaan van Nazorg", dat hedenavond in de Gemeente lijke Concertzaal officieel herdacht wordt, had hedenmorgen in het schoolgebouw van de vereeniging aan de Botermarkt een een voudige, maar treffende huldiging plaats. De heer E. P. Schuyt, die al twintig jaar bij het buitengewoon onderwijs te Haarlem werkzaam is, heeft namelijk 12 1/2 jaar de leiding van „Nazorg". Personeel en leerlin gen der school vonden dit een geschikte ge legenheid om hun leider in een Intiemen kring te huldigen. De concierge der school, de heer F. J. W. van Asperen, sprak namens het perso neel een hartelijk woord van welkom, waarna hij het woord gaf aan Mr. L. G. v a n D a m, voorzitter der Haarlemsche Werkinrichting. Deze vond het prettig, dat personeel en leer lingen van „Nazorg" het initiatief hadden genomen om in een intiemen kring uiting te geven aan de gevoelens van groote dank baarheid, die gekoesterd worden jegens het hoofd van „Nazorg", den heer E. P. Schuyt, die in deze 12 1/2 jaar zoo ontzaglijk veei ten bate van de misdeelde kinderen ln Haar lem gedaan heeft. Vanavond komen in de Gemeentelijke Concertzaal eenige autoritei ten, zoodat ook naar buiten zal blijken, welk een groote zegen de Haarlemsche Werkin richting voor deze kinderen is geweest, en hoe bijzonder groot de belangstelling is, die de Haarlemsche burgerij jegens dit werk toont. Vanmorgen hebben echter personeel en kinderen de gelegenheid aangegrepen, om aan den heer Schuyt dank te betuigen. Want het is aan zijn groote werkkracht te danken, dat deze school zulk een uitstekenden naam in onze stad en land gekregen heeft. Het is niet de gewoonte om een 12 1/2-jarig jubi leum te vieren; daarmee begint men in den regel pas bij 25 jaar. Het moet dus wel een bijzonder geval zijn, dat nu een 12 1/2-jarig jubileum herdacht wordt. En dat i s het dan ook. Geen enkele werkinrichting in ons land leeft zóó onder de burgerij, als de Haarlem sche. Deze werkinrichting, een tak van overheidsbemoeiing en gesteund door particu lieren, ondervindt terecht veel steun. Het Is de heer Schuyt, die er voor gezorgd heeft, dat er zulk een nauw contact is ontstaan tusschen „Nazorg" en de burgerij. Zes- a ze ven honderd meisjes en jongens zijn aan zijn hoede toevertrouwd en de heer Schuyt doet steeds zijn uiterste best, dat er zooveel mo gelijk van deze arme kinderen terecht komt. Hij heeft zich volkomen en met liefde aan dit werk gegeven. Zoo heeft hij in dezen lei ding gegeven in gezin, werk en leven. Het bestuur van de Haarlemsche Werkinrichting heeft groote waardeering voor wat de heer Schuyt ten bate van de misdeelde jeugd heeft verricht. In deze 12 1/2 jaar heeft hij meer werk verricht, dan menig ander in een langere periode. Dit bedrijf is uitstekend ge outilleerd: de heer Schuyt heeft bij zijn leer lingen een groote dankbaarheid gekweekt. Het bestuur is hem daarvoor zeer erkente lijk. Mr. Van Dam dankte ook Mevrouw Schuyt, die haar man altijd zoo flink steunt. Hij dank te tenslotte het personeel en de leerlingen voor de uitnoodiging en voor de ondervonden blijken van waardeering. De heer C. Valk. een der blinde leerlingen, feliciteerde namens allen het bestuur met dit jubileum en dankte den heer Schuyt voor het vele, dat hij voor „Nazorg" gedaan heeft. „We hopen nog veel onder zijn leiding te mogen doen. Als blijk van onze hooge waardeering voor uw werk bieden wij u deze oorkonde aan". Spreker overhandigde den jubilaris een door den heer G. A, Luitingh zooals gewoonlijk fraai gecalligrafeerde oorkonde aan. Links op de oorkonde wordt aan de oprichting der stich ting herinnerd en rechts wordt medegedeeld, dat die oorkonde den heer Schuyt is overhan digd als blijk van dankbaarheid van personeel en tewerkgestelden. Deze oorkonde, in fraaie lijst gevat, is be stemd om in het schoolgebouw te worden op gehangen. Een der leerlingen overhandigde den heer Schuyt dezelfde oorkonde als persoonlijk ge schenk en deed dit met een toepasselijken ge- lukwensch. Mi'. V a li Dam kreeg hierna nog even het woord om den werkmeester der Werkinrich ting, den heer S. de Boer, voor de hartelijke en kranige wijze waarop hij al die jaren het werk met de leerlingen heeft verricht, te danken. Aan den heer De Boer werd ter herinnering een fraaie rooktafel aangeboden. Een meisjes-leerling overhandigde aan me vrouw Schuyt een bouquet roode anjers. Mevrouw Is. Droog-Deckers bood aan Mevrouw Schuyt namens een aantal vrien den een zilveren vaas met inscriptie en rozen aan als dank voor de wijze, waarop zij haar man in zijn moeilijk werk steeds gesteund heeft, waarbij vaak de huiselijke gezelligheid moest worden ingeboet. De heer W. P. J. Overraeer sprak als voorzitter der Verbandscommissie. Deze noemde dezen dag een feestdag niet alleen De Bilt voorspelt Matigen tot krachtigen, later afnemen de n noordwestelijken tot westelijken wind, aanvankelijk nog zwaar bewolkt met regen, sneeuw of hagelbuien, later opklarend, kans op lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 770.3 m.M. te Lissabon. Laagste 723.6 m.M, te Röst. De depressie bij de Noorsche kust verwijdert zich Noordoostwaarts en begint in beteekenis af te nemen. Een diepe secundaire, die in den nacht over ons land en Frankrijk naar Duitschland trok, bracht zwaren neerslag. Thans volgt een rug van hooge drukking over de Britsche eilanden, nabij IJsland kondigt zich een nieuwe depressie aan. In Scandinavië werd de vorst plaatselijk weer streng, op IJs land matig, in Schotland en in Polen kwam lichte vorst voor. Aan de Noorsche kust waait het stormachtig uit West tot Noordwest. Van Ierland tot aan de Fransche Middellandsche zee-kust waait ook krachtige Noordwestelijke wind en werd het kouder, met plaatselijke buien. In Duitsch land en Zwitserland is de wind zwakker, maar het weer somber, met regen en sneeuw. Op de Alpentoppen valt sneeuw bij temperaturen van acht tot dertien graden onder nul. Aanvankelijk is nog buiig weer met tijde lijk opklaring te wachten, daarna neemt waarschijnlijk de wind af. In den nacht kan lichte vorst voorkomen, overdag wordt weinig neerslag verwacht. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 754 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 0.50 uur; n.m. 13.10 uur. Strand berijdbaar van 6.0011.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850, Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. •tnei vmrt q-eScAlA voor de gemeente, maar ook voor den heer Schuyt, die zooveel voor de arme misdeelden doet, voor hen waakt en hun belangen behar tigt. Spreker dankte hem voor de prettige en vriendelijke samenwerking: door hem is het particulier initiatief tot volle ontwikkeling ge bracht. „Uw werk wordt gedragen door de bur gerij, geheel overeenkomstig uw wensch. Deze vereeniging heeft thans 1800 contribuanten". Spreker hoopt, dat er nog meer zullen komen. Geen enkele vereeniging kan op zooiets bogen. „De „Nazorg" te Haarlem wordt in ons geheele land met eere genoemd. Dat is aan u te dan ken en daarvoor verdient u hulde, die zoo har telijk gemeend is. Ik hoop, dat u nog vele jaren een zegen voor de misdeelden moogt zijn en dat ge zult blijven werken op dezelfde wijze als tot dusver". Spreker dankte tenslotte eveneens Mevrouw Schuyt, die haar offer steeds met blijdschap brengt. De heer Schuyt dankte getroffen voor de 'hem gebrachte hulde, die hij eigenlijk lie ver niet gewild had. Hij voelde er niets voor om een jubileumvarken te zijn en om in het mid delpunt der belangstelling te staan. ,Als ik iets goeds heb mogen verrichten, dan kon ik dat doen door den steun, dien ik van zoovele kanten mocht ondervinden". Spreker herinnerde aan het primitieve ge bouw aan- het Spaarne, waar dit werk begon nen is en prees zich gelukkig, dat dit nu door 450 leerlingen in drie mooie scholen verricht kan worden, dank zij vooral den steun van het particulier initiatief. Er is in ons heele land geen tweede werkinrichting te vinden, die zoo goed gehuisvest is. Na de zes leerlingen op hartelijke wijze ge feliciteerd te hebben, die al vroeger onder zijn leiding gewerkt hebben, bracht hij hulde aan het bestuur van „Nazorg" en van de Haarlem sche Werkinrichting, speciaal aan Mr. Van Dam, die ook in den gemeenteraad haar be langen behartigt. Spreker dankte het perso neel voor zijn toewijding; vooral wei'kmeester De Boer, die zijn werk altijd met zulk een groote overgave verricht. Hij hoopte, dat het hem de levensvreugde zou schenken, die men zoo noodig heeft om dit moeilijke werk te ver richten. Tenslotte richtte de heer Schuyt zich o» een hartelijke wijze tot de leerlingen. Zij ont vingen een versnapering en een geschenk on der couvert voor hun ouders. De heer E. P. Schuyt wenseht den anderen jubilaris den wérk-- meester S. de Boer ge luk met zijn jubileum. Geheel links Mr. L. G. van Dam naast hem de heer W. P. J. Over- meer. ARROND. RECHTBANK Diefachtige jongens. Eenigen tijd geleden werden er te IJmui- den en omstreken verschillende diefstallen gepleegd en langzamerhand bleek, dat een groepje jongens van 17 en 18 jaar de daders waren. De officier had het noodig gevonden eenigen hunner in voorloopige hechtenis te zetten, om een afschrikwekkend voorbeeld te stellen en herhaling te voorkomen. Thans stonden die jongens terecht. Eerst kwamen er vier, die in December 1935 inge broken hadden in een kruidenierswinkel aan den Wijk aan Zeeërweg, waar zij zich toegang hadden verschaft door een ruit uit een ach terdeur te verwijderen, waarna zij gelegenheid hadden den sleutel om te draaien en zoo doende de deur te openen. Zij verwijderden zich langs denzelfden weg met medeneming van eenige flesschen wijn en reepen cho colade. Een paar kameraden, die zij later op den Kanaaldijk ontmoetten, deelden mee in de buit en zoodoende moesten de vier voor dief stal in vereeniging en de tw.ee anderen voor heling terecht staan. Bovendien moest een der helers terecht staan omdat hij met een anderen kameraad bij zijn tante den muntgasmeter had gelicht, terwijl deze kameraad nog weer afzonderlijk voor diefstal van een rijwielplaatje en de an der voor diefstal van een damestaschje moest terechtstaan. Achtereenvolgens waren al die diefstallen tot klaarheid gekomen, doordat de een den ander verraadde. De jongens bekenden. Wat den diefstal uit den muntmeter be treft, bleek, dat neef een kameraad had mee genomen naar tante's woning voorzien van een valschen sleutel en dat zij daarmee de deur hadden geopend, toen bleek, dat tante niet thuis was. Neefje wist, aangezien hij dik wijls bij tante kwam, dat er heel wat dubbel tjes in den muntmeter zaten, zoodat de buit ook f 12,50 bedroeg, welk geld in vroolijkheid werd verteerd. Het damestaschje was van een fiets gesto len en het rijwielplaatje van een andere fiets, beide rijwielen stonden op den open baren weg. De officier had inlichtingsrapporten ge vraagd en daaruit bleek over het algemeen, dat de jongens uit een behoorlijke omgevini. kwamen en dat hun gedrag over het algemeen niet slecht was te noemen. Als zij werk had den gedroegen zij zich goed. Een der jongen had geen gunstig rapport; hij werd onverschillig genoemd en scheen heel weinig het verkeerde van zijn daden te beseffen. Zijn huiselijke omgeving was ook niet goed; de alcohol speelde daarbij een rol. De officier van justitie eischte tegen dezen jongen 3 maanden gevangenisstraf onvoor waardelijk met aftrek van de voorarrest voor den inbraak in den kruidenierswinkel. Tegen de drie anderen werden voorwaarde lijke straffen gevraagd en wel 3 maanden tuchtschool tegen twee hunner, 3- maanden gevangenisstraf tegen den derden. De verdedigers sloten zich hierbij aan; het verzoek van een hunner om opheffing van het voorarrest, werd afgewezen. Tegen de twee jongens, die mede van den wijn hadden gedronken, werd 2 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk geëischt. Voorts werd 4 maanden voorwaardelijk gevraagd tegen den neef, die den muntgasmeter had ge ledigd en 2 maanden tegen zijn kameraad, die echter voor den diefstal van het rijwielplaatje ook twee maanden tegen zich hoorde eischen De verdedigers ifirs. v. Wijk en Drilsma we zen er in het bijzonder op, dat hier de funeste invloed van werkloosheid "in het spel was. Ijat niets doen bracht.de jongens op de straat, wat aanvankelijk tot baldadigheid en later tot diefstal leidde. Mr. Drilsma zou wenschen, dat als voorwaarde gesteld werd, dat de jongens niet meer met elkaar zouden omgaan. Hij meende, dat het voorarrest reeds van heil- zamen invloed was geweest en vroeg beëindi ging hiervan. De rechtbank bewilligde die niet. Uitspraak in al deze zaken op 10 Februari. UITSPRAAK. Pedicure voor beesten. De Hillegommer, die door den kantonrechter tot f 75 boete was veroordeeld omdathij geen veearts zijnde, koeien had 'behandeld door eelt van de voeten te snijden en voorts dranken en zalfjes tegen harde uiers had vei'koeht. De veroordeelde was van dit vonnis in appèl gekomen. De officier eischte destijds bevestiging van het vonnis. De rechtbank veroordeelde tot f 50 boete of 25 dagen hechtenis. TENTOONSTELLING VAN POSTDUIVEN. HEEMSTEDE. <- De Postduivenvereniging „Gevleugelde Vrienden" houdt Zondag in Café-Restaurant „Wapen van Heemstede" een tentoonstelling. VOORBEURS TE AMSTERDAM De berichten uit Frankrijk zijn nog steeds niet van dien aard, dat zij 't vertrouwen kunnen doen terugkeeren,, en dat het geloof in het Fransche staatscrediet en in de munteenheid nog geenszins is versterkt, komt helder tot uit drukking in het koersverloop van den franc. Te Londen werd hedenmorgen aanvankelijk gehandeld tegen 153.56, doch nadien werden de francs aldaar afgedaan tegen 154 3/4. Te Amsterdam gedroeg de Fransche munteenheid zich op overeenkomstige wijze. Reeds dadelijk viel een zwakke tendens waar te nemen en nadat de eerste transacties waren afgesloten tegen 5.835.85, werd een dalende richting gevolgd, zoodat later in den ochtend de koers zelfs tot op 5.795.80 reageerde. Ondanks de voortgezette daling van den contanten franc was in het disagio voor termijnfrancs niet veel verandering gekomen en dit bedroeg circa 11/2 cents voor 1 maand en 261/2 cents voor 3 maanden. De Amerikaansche dollars hadden een ge drukt voorkomen. De prijs van dit devies liep vrij snel terug van 1.79 7/16 tot 1.79 1/4. De verklaringen van Roosevelt inzake prijzen en loonen en zijn bedreiging om maatregelen te nemen, indien de zakenmenschen zich niet naar zijn wil voegen, speelden hierbij klaar blijkelijk de voornaamste rol. De Britsche pon den bewogen zich tusschen 8.96 13/16 en 8.97. Het Nederlandsche egalisatiefonds trad als kooper op tegen 8.97 7/8 en kreeg eenige ma teriaal toegewezen. Belga's waren 30.2830.29. Naar het schijnt heeft het Belgische devies zich weten te be vrijden van den invloed uitgaande van de reactie van Fransche francs, tenminste was het disagio voor termijnbelga's kleiner ge worden en dit bedroeg thans 2 cents voor 1 maand en 10 cents voor 3 maanden. Zwitser- sche francs waren 41.45%41.46%, Duitsche marken 72.23—72.26. De reactie in WalLstreet riep op de niet- officieele ochtendbeurs een gedrukte stem ming te voorschijn. De affaire was klein. De Amerikaansche waarden werden voor zoover transacties tot stand kwam lager afgedaan. De locale fondsen bewogen zich op een ver laagd peil. OVERVEEN AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Woensdagmiddag een uur kwam mevr. M. uit Aerdenhout met haar luxe auto van Zand- voort. In de bocht Boulevard Zeeweg reed zij met groote snelheid en niet voldoende naar rechts. Op den Zeeweg verloor zij daardoor de macht over haar stuur; de auto sloeg over den kop en kwam in den duinberm terecht, waarin zij totaal wegzakte. De a'uto moest worden uitgegraven om later te worden weg gesleept. Mevr. M. kwam er buitengewoon goed af. Woensdagavond tien uur had op den Julianalaan een aanrijding plaats. De heer P. J. K. uit Bloemendaal reed met zijn auto op de Julianalaan. Uit den Vrijburglaan kwamen twee dames per fiets, mej. A. S. en mej. C. M., beiden uit Heemstede. Van tegen overgestelde richting kwam een tegenligger. De dames stapten van de fiets en kwamen door onoplettendheid met elkaar in aanraking, het gevolg hiervan was een aanrijding, waar bij zij beiden schaaf- en vleeschwonden kre gen. Zij werden binnengebracht bij Dr. de G., die hun heeft verbonden waarna zij op zijn advies per taxi naar huis zijn gebracht. De fietsen waren vrij ernstig beschadigd. Heden Donderdagmorgen negen uur had op den hoek Parkweg-Bloemendaalscheweg een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De auto van den heer H. uit Driehuis reed met groote vaart de andere auto in de linker flank aan. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. TAFELTENNIS. T. O. G.—H. T. T. C. T. O. G, heeft haar kleine kans op de bo venste plaats behouden, door van het nog on geslagen H. T. T. C. 1 bet 6—4 te winnen. Een mooie en spannende partij speelden v. Abbevé en Heeck. Slechts met minimum ver schil won v. Abbevé en hij bracht daarmede Heeck de eerste nederlaag in de competitie toe. (21—19. 24—26, 22—24). Van Telchuys won van Abbevé in twee sets (2119, 2112) en van Vetter verloor hij in drie sets (21—16, 14—21, 21—19). v. Dam won van Telchuys 2112, 2118 en Vetter 2114, 2725 en verloor van Heeck (21—9, 21—12). Wille won met groot verschil van Telchuys 219. 2410 en van Heeck me+ groote moeite (21—19, 20—22, 21—13). Tegen Vetter moest hij met 2117, 2118, het onderspit delven. Het dubbelspel werd gewonnen door Heeck- Vetter. De eerste set was voor v. Abbevé Wille met 2113 en tweede en beslissende set voor HeeckVetter 2119, 2114. T. O. G. 2—VICTORIA 2. T.O.G. 2 behaalde een kleine 6—4-overwin- ning op het tweede team van Victoria. Kottman won zijn drie enkelspelen van Brongers en Wolters in drie en van v. Bee- len in twee sets. Een groote verrassing was de nederlaag van de Jong tegen v. Beelen. Laatstgenoemde won heel gemakkelijk in twee sets. De Jong won van Brongers en Wolters in drie sets. Tegen eerstgenoemde stond hij in de beslissende set met 2017 achter. Brongers raakte er geheel uit en wist geen punt meer te scoren, zoodat de Jong de set met 2220 won. Nunnink was weer van de partij. Slechts tegen V. Beelen kon hij het tot de overwin ning lmengen. Van Brongei's en Wolters (2321, 2111) verloor hij in twee sets. Het dubbelsel won Victoria, met de spelers Brongers en G. Wolters. Zij wonnen van de Jong en Kottman. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet 'teruggegeven. Oranjevereeniging len Noorden van de Jan Gijzenkade. Op den geboortedag van den Oranjetelg zal de oprichting plaats hebben van een Oranje vereeniging, welke den naam zal dragen van den Prins of Prinses. Doel zal zijn, op de nationale dagen den kinderen een prettig feest te bereiden. Alleen zij die ten Noorden van de Jan Gij zenkade wonen kunnen lid zijn. De contributie zal zoo laag mogelijk zijn. Op den avond van den Nationalen dag zal de nieuwe vereeniging een lampion- en vlag- genoptocht houden, waaraan elk kind en ook ouderen kunnen deelnemen. De harmonie St. Caecilia zorgt voor muzi kale medewerking. Om 6 uur vertrekt de stoet van af de „Voor uitgang" hoek Vergierdeweg. De route is als volgt: Opstellen „Vooruit gang", hoek Vergierdeweg, Rijksstraatweg, Jan Gijzenkade, Germanenstraat, Dietsveld, Canifatenstraat, Romeinenstraat, Jan Gijzen kade, Rijksstraatweg, Leeuwerikstraat, Kana riestraat, Nachtegaalstraat, Vergierdeweg, Ba- delochstraat, Gijsbrecht v. Amstelstraat, Ver gierdeweg. Roemervisserstraat, Stalpaerd van der Wielestraat, Muiderslotweg, Vergierdeweg, St.-Bavostraat, Rijksstraatweg, Waalstraat, Rijnstraat, Eemstraat. Lingestraat, Jan Gij zenkade, Eemstraat, Lekstraat, Maasstraat, waar de stoet ontbonden wordt. Geeft u thans reeds zonder verplichting op, dan pntvangt u een uitnoodiging voor de eerste vergadering. Het voorloopig comité: R. WARN AS, Rijksstraatweg 402. H. v. OOSTERUM, St.-Bavostraat 7. E, HUYSSTEDE, Lijsterstraat 56. F. H. v. d. LINDEN, St.-Bavostraat 15. POSTZEGELS NIET IN DE PRULLEMAND, MAAR Ten behoeve van de vooropleiding in Nederland, der Pioniers, die bereid zijn daad werkelijk mede te helpen aan den Opbouw van Palestina, organiseert de Joodsche Jeugdfede- ratie sinds eenige jaren een Postzegel-Actie, die door het verzamelen van gebruikte post zegels en de verkoop daarvan middelen bij eenbrengt voor bovenstaand doel. Lezers van dit blad, die door niets meer dan het bewaren van hun gebruikte post zegels, deze Postzegel-Actie willen steunen, kunnen een spaannapje aanvragen bij den plaatselij ken Postzegel-Commissaris SIMON VAN FRANK, Schagchelstraat 32, Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2