De Chineezen blijven actief Thans Valencia bestookt MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN Ds. Niemöiler komt voor de Vierschaar. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN DONDERDAG 27 JANUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD De strijd in het Verre Oosten Japansche troepen ondervinden ernstigen tegenstand aan den spoorweg Tientsin—Poekau. Volgens een Reuterbericht uit heid. Alles is ongeschonden terug ge vondc Volgens een Reuterbericht uit Sjanghai is er goede reden om te ge- looven, dat Tokio zich ernstige zorgen maakt over den tegenstand, dien de Japansche strijdkrachten ondervinden langs den spoorweg van Tientsin naar Poèkau. Het slechte weer en de onvoldoende sterkte der troepen, zijn niet gunstig voor de Japanners, die een veel grooter tegenstand ontmoeten, dan zij hadden verwacht. Vólgens een betromvbare mededee- ling zou Matsoei Tokio om nog vier divisies hébben verzocht. Van gezaghebbende zijde wordt uit Hankau medegedeeld, dat ongeveer 300.000 man Chineesche troepen ge concentreerd zijn voor een te verwach ten grooten slag in het gebied van Hsoetsjau Haitsjau, dat door de Chi- neesches regeering wordt beschouwd als een factor van vitaal belang voor den afloop van het conflict. Het moreel der Chineesche troepen in Noord-Chma is, naar gemeld wordt, goed. Men verklaart dat de eenhoof dige leiding der Chineesche troepen ongetwijfeld heeft bijgedragen tot de versterking van hun tegenstand. Men verwacht, dat ook het verzet der Chineezen in Noord-Honan en Sjansi zal toenemen. Chineesche luchtmacht bombar deert Nanking's vliegveld. Het hoofdkwartier van de Chineesche lucht macht te Hankau deelt mede, dat gisteren dertien Chineesche bommenwerpers een aan val hebben ondernomen op het Japansche vliegveld te Nanking, waar meer dan twintig vliegtuigen, die er op het terrein stonden, wer den verwoest. Een Chineesch bombardementsvliegtuig werd door het vuur van een luchtafweerbatte- rij tot dalen gedwongen. Uit Anwei wordt gemeld, dat een andere groep ven dertien Chineesche vliegtuigen Woensdag een aanval hebben ondernomen op Woehoe. Zij hebben Japansche troepen die de rivier wilden oversteken, hevig met ma chinegeweervuur, en bommen bestookt en hun daarbij ernstige verliezen toegebracht. Zeshonderd Chineesche soldaten geven zich over. Gisterochtend hebben, volgens een bericht van Domei, bij Taka Sjinia aan de Otaroe- baai zeshonderd Chineesche soldaten zich aan de Japansche troepen overgegeven. Zij wer den onmiddellijk ontwapend. Generaal Matsoei in ongenade? Uit HankauIn Chineesche kringen gaat het gerucht, dat de Japansche generaal Matsoei in ongenade zou zijn gevallen wegens de uit latingen, die hij in den laatsten tijd heeft ge daan en welke ongunstige reacties hebben ver oorzaakt in het buitenland. De „nationale mobilisatie" in Japan. De Japansche regeering heeft de drie poli tieke fracties in de Kamer bekend gemaakt, dat zij haar de volgende maand een wetsont werp op de „nationale mobilisatie" zal voor leggen. Dit ontwerp he»ft ten doel in de plaats te komen van de wet, die machtiging geeft tot requireering van oorlogsindustrieën, en zou van toepassing zijn in geval van oorlog of van een conflict, dat een mobilisatie noodig maakt van alle hulpbronnen van het land, aan per sonen zoowel als materiaal, doch zou niet van kracht worden tijdens den duur van het Chi- neesch-Japansche conflict. Onder hulpbron nen, die gemobiliseerd zouden kunnen worden, moet men in den geest van het ontwerp ver staan alle wapenen, oorlogsschepen etc., klee ding, levensmiddelen, dranken, veevoer, che mische producten, geneesmiddelen etc. en ten slotte de pers, die onder toezicht zou wor den geplaatst. Chineesche kunstschatten gered. Uit Londen wordt vernomen, dat een dui zendtal kisten met waardevolle Chineesche kunstschatten, welke op de wereldtentoonstel ling te Londen te zien zijn geweest, te Nan king moesten worden achtergelaten, toen de stad in Japansche handen viel. In Chineesche kringen vreesde men, dat de schatten door het bombardement vernield zouden zijn, doch deze vrees is niet bewaar- Plau voor <ïen „dwergenstad". Maar voorloopig zal het wel een plan blijven Het totaal aantal dwergen, dat de wereld bevolkt moet 56.000 bedragen. Een hunner, wonende te Boedapest, is thans voornemens een stad op te richten, waar alleen dwergen zich zullen kunnen ves tigen en waar ook alles, zooals trams, stra ten, huizen, enz. naar hun maat zal worden gebouwd. Personen van normale lengte zullen slechts toegang verkrijgen tegen betaling van een heffing, welke de stadskosten moeten dekken. Tot dusver is het echter nog slechts bij plan nen gebleven. Engelscli schip door treiler van Franco gepraaid. Britsche torpedojager schoot te hulp. Het Britsche stoomschip „Sheafcrest" (2730 ton), dat na gebunkerd te hebben van Gi braltar naar een Spaansche haven was ver trokken, is ter hoogte van Gibraltar tot stop pen gedwongen door een gewapenden treiler van Franco, welke den kapitein gelastte, naar Gibraltar terug te keeren. De kapitein weigerde dit bevel op te volgen en seinde draadloos om hulp. Naar aanleiding hiervan spoedde de Britsche torpedojager „Boreas" zich naar het schip, en nadat met den trei ler besprekingen waren gevoerd kon de „Sheafcrest" haar reis zonder verdere on derbreking voortzetten. heid. Alles is ongeschonden terug gevonden. Negentienduizend kisten met een onschat bare waarde aan kunstschatten is evenwel naar een veilige plaats diep het binnenland in vervoerd. M-oemeailë. Nog steeds executies. Te Leningrad zijn,» naar het D. N. B. meldt, zes ambtenaren van het districtskantoor voor de inzameling van graan wegens sabotage te rechtgesteld. Verbod van half-militaire organisaties. De regeering heeft medegedeeld, dat zij de vorming van half-militaire organisaties niet zal dulden. Naar aanleiding daarvan heeft Maniu verklaard, dat de Nationale Boe renpartij van haar plan tot het oprichten van verdedigimgsafdeelingen, de z.g. Boerenwacht, zou afzien, indien de regeering het voorbeeld zou geven door het ontbinden van de Natio naal Christelijke militie. R ia slaand Gaat dr. Schacht ook heen als Rijksbankpresident Naar Havas meldt, doen te Berlijn opnieuw hardnekkige geruchten de ronde, dat dr. Schacht zou aftreden als president van de Rijksbank, doch deze geruchten zijn nog op geen en kele wijze officieel bevestigd. Men noemt baron Kurt von Schroeder uit Keulen, de president van de industrie- en handelskamer te Keulen, een oud-officier van den staf, als opvolger van dr. Schacht. Von Schroeder is lid van den raad van be heer der Bank voor Internationale Betalingen en sedert 1921 president van de Koelner Bank. De ambtstermijn van dr. Schacht bij de Rijksbank loopt op 17 Maart a.s. af. Portugal Officieel niets bekend van een „Putsch'9. Gezaghebbende' kringen te Lissabon ont kennen formeel de juistheid van de in het buitenland gepubliceerde berichten, volgens welke voorzorgsmaatregelen zouden zijn ge nomen aan de Spaansch-Portugeesche grens uit vrees voor een communistïschen „Putsch". Dezelfde kringen voegen er, na telefonisch inlichtingen te hebben ingewonnen te Elvas, een stad aan de Portugeesche grens tegenover Badajoz, aan toe, dat zij niets weten van een opstand, die volgens de berichten in deze stad zou zijn ontstaan en onderdrukt zou zijn. Dertien dooden te Villejuif. Directeur wijt het ongeluk aan onhandigheid. Het aantal personen, dat bij de ramp te Villejuif om het leven is ge komen, bedraagt dertien. De mannen, die bezig waren met het laden van de granaten op twee auto's stonden, dadelijk na de ontploffing in een vuurzee. Lichaamsdeel en wer den tot driehonderd meter weggewor pen. De minister van binnenlandsche zaken, Sarraut, heeft een bezoek aan de plaats van het ongeluk gébracht. Volgens den directeur van het labora torium Kling, is de ramp aan onhan digheid te wijten. Onrustbarende berichten uit Abessvnië. Gevechten zouden de laatste maanden aan beide zijden duizenden dooden hebben geëischt. De Abessynische legatie te Londen heeft gisteren naar Reuter meldt, een verklaring gepubliceerd, waarin wordt beweerd, dat in de laatste twee maanden bijna 6000 Italianen en Askari's zijn gedood en dat de Abessyniërs ongeveer even groote verliezen hebben geleden. Aan de verklaring wordt toege voegd, dat nog steeds in Noord en Noordwest Abessynië, waar de Italia nen probeeren hun verloren posities te heroveren, wordt gestreden. Zij hadden bij hun pogingen slechts tij delijk succes. Verwarring bij de leger leiding? De verklaring vervolgt, dat de desertie van drie bataljons Erytheesche troepen, die de anti-Italiaansche striidkra.chten in Noord- Abessynië hebben versterkt, de verwarring- van de officieren van den Italiaanschen ge- r°ralen staf heeft vergroot. Een groep Italiaansche deserteurs, die het kader vormden der Erytheesche troelen ver klaren, aldus de Abessynische mededeeling, dat er algemeene ontevredenheid heerscht bij de Italianen, die gedwongen worden in Abes synië te blijven. De laatste betooging van ontevredenheid is met groote wreedheid on derdrukt. ONTSNAPTE MOORDENAAR GEARRESTEERD. Havas meldt uit La Mans. 26 Januari Henri Cornuel die er in was geslaagd uit zijn door de gendarmen in brand geschoten boer derij te ontvluchten, is vanmiddag gear resteerd. Deensche kroonprins heeft een aanrijding. De prins licht gewond. KOPENHAGEN, 26 Januari. De door Prins Frederik bestuurde auto is met een an deren wagen in botsing gekomen. Beide auto's werden licht beschadigd. De Prins werd door glasscherven licht aan de handen gewond. (Havas) Bommen vielen in het centrum van de stad. 125 dooden en 208 gewonden. Woensdagmiddag hebben zes reeht- sche toestellen Valencia bestookt. Zij bombardeerden eerst El Grano en ver volgens de centrale punten der stad. Op dit uur van den dag zijn de stra ten zeer bevolkt en de neerstortende bommen maakten dan ook talrijke slachtoffers. Verscheidene huizen stortten in. Er vielen 125 dooden en 208 gewonden. Onder de slachtoffers bevindt zich de Engelsche kapitein Arnold Crone. Hij was gezagvoerder van de „Dower Abbey", welke sniaasappelen laadde in de haven. Een officieel communiqué dat gisteravond te Barcelona is uitgegeven, meldt om. „Den geheelen dag is de bedrijvigheid in den sector van Singra voortgezet, maar met minder he vigheid dan gisteren. Te Valencia hebben de autoriteiten een be zoek gebracht aan den Britschen consul, ten einde hem de condoleances over te brengen van de Spaansche regeering in verband met den dood van den kapitein van een Engelsch schip, die om het leven is gekomen bij het jongste bombardement. Leden der vroegere Baskische regeering terechtgesteld. Uit Londen: De hertog van Atholl heeft er het Foreign Office van in kennis gesteld, dat volgens door hem uit Spanje ontvangen inlich tingen de rechtsche autoriteiten te Bilbao Ale ja Artaza Goya, Jose Rezola Arratibel en Lucio Artechë Arrania ter dood zouden hebben veroordeeld en hun directe terechtstelling- zouden hebben gelast. Alle drie waren zij lid van de Baskische regeering. De Britsche regeering heeft zich direct tele grafisch gewend tot den Britschen handels agent te Salamanca, Sir Ralph Hodgson, en hem verzocht de juistheid dezer inlichtingen na te gaan. 16 RIJKSSTR.WEG 16 HAARLEM-N. - TELEF. 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren lederen morgen van 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag en Donderdag 79 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspreëkuren Maandag, Woensdag, Vrijdag van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) Bekwame juristen zullen den predikant ter zijde staan. Objectieve behandeling verwacht. Men schrijft ons uit Berlijn: UIM zeven maanden heeft men er in bevoegde kringen voor noodig gehad, alvorens men er toe besloot, ds. Martin Nie möiler, den voorzitter van den Ber- lijnschen Broederraad der Belijdende kerk. predikant der Evangelische Ge meente te Berlijn-Dahlem, voor de vierschaar te dagen. En het zonder linge hierbij is, dat dit besluit in de Duitsche pers niet eens wordt bekend gemaakt. Niettemin heeft de mededee ling, dat het proces is vastgesteld op 7 Februari a.s. zich als een loopend vuurtje over heel Duitschland uitge breid en de belangstelling, welke men in het Derde Rijk voor dit proces toont, doet in omvang stellig niet onder voor de spanning, waarmede het ook in het buitenland wordt tegemoet gezien. Ds Niemöiler zal voor een „Sondergericht", voor een speciale rechtbank terecht staan, waarmede gezegd wordt, dat men de tegen hem ingediende klachten als zeer ernstig be schouwt. Dat viel trouwens reeds bij zijn eer ste arrestatie op 1 Juli van het vorig jaar af te leiden uit de officieele motiveering van de Geheime Staatspolitie: „Niemöiler heeft sinds geruimen tijd van den kansel en bij andere kerkelijke samenkomsten ophitsende redevoe ringen gehouden, vooraanstaande persoonlijk heden van den staat en de partij beschimpt en onware beweringen verspreid over officieel ge nomen maatregelen en hiermede de bevolking- verontrust. Voorts heeft hij aangespoord tot verzet tegen wetten en verordeningen van dén staat! Het ,,booze buitenland En natuurlijk wordt ook de buitenlandsche pers er nog bij gehaald, want het is zoetjes aan in het tegenwoordige Duitschland gebrui kelijk geworden den volke kond te doen, hoe slecht alle overige volken der wereld zijn: „Niemöller's uiteenzettingen zijn uitvoerig door anti-Duitsche bladen in het buitenland opgenomen". Men schijnt in de Wilhelmstras- se te voorzien, dat Martin Niemöiler binnen en buiten zijn vaderland niet slechts als kansel redenaar, maar minstens e' ^eer als dapper U-boot-commandant uit de rde jaren van den oorlog hoog aanzien gei Men bewon dert hem als een strijdvaardig n, aan wien voor zijn militaire prestaties de iooge onder scheiding van den ..Pour le Mérite" door den toenmaligen keizer werd toegekend. Het ligt dan ook voor de hand, dat er sedert zijn ar restatie protest-samenkomsten in verschillen de kerken hebben plaats gevonden. Vooraan staande mannen der N.S.D.A.P. hebben bewij zen van kameraadschappelijke trouw tegen over hun vroegeren strijdgenoot afgelegd en nadrukkelijk verzocht, hem weer. vrij te laten. Maar dit alles heeft niet veel geholpen, want toen men ds. Niemöiler wegens gebrek aan belastend materiaal twaalf dagen na zijn arrestatie weer vrij liet, stond de Gestapo in Alt-Moabit reeds op hem te wachten. Men deinsde er niet voor terug een der meest voor aanstaande predikanten der Evangelische Kerk opnieuw naar den Alexanderplatz mee te nemen, waarschijnlijk, omdat men in het tegenwoordige Duitschland iedere critiek op het beleid der regeering als een symptoom van „Deutschfeindlichkeit" beschouwt. En voor zulk soort menschen heeft men het zooge naamde „Heimtückesesetz" uitgevaardigd, dat uiterst strenge straffen voorschrijft aan staatsburgers, die het wagen, het aanzien van den staat te schaden. Reeds midden-Augustus zag men het Nie- möller-proces met spanning tegemoet en de gemeente in Dahlem ademde op van verlich ting bij de gedachte, dat de zaak nu eindelijk aan het rollen zou komen. Maar voor de acte van beschuldiging beschikte men nog niet over voldoende belastend materiaal, zoodat het proces voor onbepaalden tijd werd verdaagd. Of het belastend materiaal thans zoo sterk van uitwerking zal zijn, dat men den beklaag de tot een gevoelige straf kail veroordeelen, is een vraag, waarop het proces binnen enkele weken pas een afdoend antwoord zal geven. Daar wij uit. betrouwbare bron vernomen ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs zweefde met een groote boog door de lucht. Vlak bij den toren van het kasteel maakte hij een salto mortale en toen zag hij eindelijk in, waar hij terecht zou komen.in den schoorsteen. Een vogel, die in zijn nabijheid rondvloog, keek hem met verbaasde oogen na. Zou dat nu weer zoo'n mensch zijn, die in den schoorsteen ver dwijnt? dacht hij bij zichzelf. En ja. hoor, daar zag hij het lichaam van dat kleine figuurtje in het gat verdwijnen. En het vogeltje wist, dat er in dat kasteel heel nare menschen woonden en dat die men schen allerlei vallen hadden opengezet, ook voor vogels. De aan voerder van de vogelkolonie had al zoo dikwijls gewaarschuwd Eet nooit van het voer, dat die menschen je voor zetten, dan loopt het slecht met je af! En toen op een dag was een klein vogeltje toch eigenwijs geweest en had van het voer gegeten en den volgenden dag was hij dood. -- Neen, ik vertrouw het daar niets, zuchtte de vogel en verdween snel uit de buurt van het kasteel. En Thijs? Wel, hij was nu vlak bij Dickie, letten jullie morgen maar opl hadden, dat ds. Niemöiler kortelings wegens overspanning is flauw gevallen, informeerden wij naar den stand van zijn gezondheid er men verzekerde ons, dat deze thans weer weimg te wenschen overlaat. Hij voelt zich gesterkt door de ontelbaar vele bewijzen van medeleven, welke hem uit zijn gemeente geregeld zijn toe gezonden. De verdediging. Bij zijn verdediging wordt hij geassisteerd door een drietal ervaren advocaten, in de eer ste plaats door dr. Holstein, voorts door de juristen Hahn en Koch, terwijl ter eventueele aanvulling dr. Tonnemann zal optreden. Ook zij hebben de afgeloopen weken benut om ma teriaal ter verdediging van hun cliënt te ver zamelen en het aantal getuigen a décharge zal stellig voor dat a charge niet onderdoen. Men vestigde er onze aandacht op, dat een „Sondergericht" niet een speciale rechtbank voor de zaak-Niemöller is, maar een duurzame instantie, welke slechts ernstige strafzaken, in behandeling neemt. - Daar de toeloop van het publiek en de pers zeer omvangrijk zal zijn, heeft men voor het proces een groote zaal aangewezen. Men re kent op een objectieve behandeling, vooral, daar ds. Niemöiler ook tijdens zijn voorarrest met voorkomendheid is behandeld. Mevrouw Niemöiler mocht haar man alle veertien da gen bezoeken en zoo nu en dan werden ook anderen toegelaten, voornamelijk, wanneer het om belangen van kerkelijken aard ging. De correspondentie was vooral de laatste we ken zeer omvangrijk en daar het gebruikelijk is, dat alle brieven en geschriften, welke de gevangenis binnen komen of verlaten, eerst aan nauwkeurige controle onderworpen wor den, bracht dit voor het hiertoe aangewezen personeel heel wat drukte met zich mede. Het verloop van dit proces kan van invloed zijn op de maatregelen, welke de staat binnen kort inzake de Evangelische Kerk denkt te nemen. (Nadruk verboden) Helpen beter en sneller Eenbelangr ij k voordeel van de nieuwe Mijnhardt-cachets (Mijnhardtjes) is, dat zij veel vlugger pijnen stillen en kou en griep verdrijven, zoodat de duur van elke pijn en ongesteldheid er belangrijk door verkort wordt. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 28 JANUARI HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA. 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8,— Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Gra mofoonmuziek 12.30 Kovacs Lajos- orkest cn soliste. In de pauze Orgelspel: 2.Declamatie 2.30 Gevarieerd programma 4.Hartvelt— kwartet en gramofoonmuziek 5.Voor de kin deren. 5.30 Gramofoonmuziek 6.Amateurs- uitzending 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Or gelspel T.„De banken", causerie 7.20 Gra mofoonmuziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Berich ten 7.35 „Lezen in den Bijbel", causerie -8. Cello en piano 8.30 Causerie over Zudd-Afrika 9.VARA-strijkorkest 9.30 VARA-Maandre- vue. 10.— Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Zang en piano 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512— Gramo foonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Ge- lukwenschen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 Pianovoordracht 12.Berichten 12.15 Gramo foonmuziek 12.30 Ensemble van der Horst 2.25 Christ, lectuur 3.Orgelspel 4.Christ. Friesch uurtje 5.Gramofoonmuziek. 5.15 All Round sextet 6.30 Causerie over Kamerplan ten. 7.Berichten 7.15 Literair halfuur 7.45 Reportage 8.Berichten ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 Haarlemsche Orkestvereeniging', HOV- koor, Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" en solisten 9.05 „De arbeid der gehuwde vrouw", causerie 9.35 Vervolg concert (Om 9.50 Berichten ANP) 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 „Turnen", causerie. 11.0012.Gramofoon muziek. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianovoordracht 12.10 Orgel concert 12.50 J. White en zijn band. 1.352.20 New English strijkkwartet 4.20 Causerie over Jazz (met gr.pl.) 4.50 „How Table Mountain got its cloud", causerie 5.20 John Russell's or kest 6.20 Berichten 6.45 Dialoog 7.Orgelspel 7.20 BBC-Northern-Ireland-orkest 8.05 Swe- denborg-herdenking. 8.20 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 „Efficiency and Liberty", causerie. 10.Strijkkwartet 10.25 Voordracht (met gr.pl.) 11.05 New Georgian Trio. 11.30 Johnny Rosen's Band 11.5012.20 Dansmuziek (gramofoonpl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Visciano-orkest en zang 3.05 Gramofoon muziek 3.20 Pianovoordracht 4.35 Dito. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmu ziek 11.2012.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politiemuziekcorps 7.50 Omroepschram- melensemble 11.20 Landes-symphonieorkest Saarpalts. 1.35 Orkestconcert 3.20 Omroepor kest. 6.30 Voor soldaten 8.20 „Der Holzdiob", opera. 9.5011.20 Hans Kallies' orkest en kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepsalon- orkesfc 1.30 Qmroepdansorkest 1.502.20 Gra mofoonmuziek 5.20 Omroepsalonorkest 6."^ Pianovoordracht 7.20 Film-programma 8.20 Omroepsymphonieorkest en solist 9.05 Radio tooneel. 9.25 Vervolg concert 10.3011.20 Om» roepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.40 Zang 12.50 Omroepkleinorkest 1.50—2.20 Gramofoonmu ziek 5.20 Omroepkleinorkest 6.35 Gramofoon muziek 6.50 Pianovoordracht 7.10 Gramofoon muziek 7.35 Zang 8.20 Voor Oud-Strijders 10.30 Gramofoonmuziek 10.45—11.20 Accordeon-mu- ziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 „Der Waffenschmied", opera. 8.20 Win- tersportnieuws. 8.40 Omroep-kamerkoor, klein- orkest en solisten 9.20 Berichten 9.50 Cello en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11,20 Gramo foonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6