AMSTERDAMSCHL BEURS Prof Vening Meinesz gaat niet meer varen. donderdag 27 januari 193s haarlem's dagblad IAAT/TI GUICUÏIN Gangsternianieren van Japansche soldaten. Engelsch huis te Sjanghai met geweld binnengedrongen. SJANGHAI, 27 Januari. (Reuter). Japan sche soldaten zijn het huis van een En- gelschman buiten de internationale neder zetting binnengedrongen. Zij dwongen de bedienden met de bajonet op het geweer hun juist ontvangen maandloon over te geven. Van het huis woei de Britsche vlag. Versterking van het Indische leger. Werving van een grooter aantal recruten uit Nederland. BATAVIA, 27 Jan. (Aneta-ANP.) Bij aanvullende begrooting zijn ver schillende verhoogingen aangevraagd ten behoeve van het departement van oorlog tot een totaal van f 10.404.000 ten laste' van de uitgaven in Indië. In de memorie van toelichting wordt het volgende gezegd: de opgebrachte credieten dienen in hoofdzaak voor de versnelde doorvoering van eenige maatregelen ter. versterking van het leger, waartoe reeds bij voorgaande begrootingen werd overgegaan. Deze versnelde doorvoering zal zieh uitstrek ken over: a. De verdere versterking der lucht strijdkrachten, mede omvattend de ver dere aanleg en inrichting van vliegvelden en de bijdrage voor den bouw van een proto-type bommenwerper in Nederland; b. De instelling van het instituut Kort-Ver- band bij de niet tot het leger behoorende in- landsche corpsen. c. De reorganisatie van enkele legeronder delen als gevolg van de invoering van nieuw materiaal als bijv. voor den luchtafweer. O.a. is gerekend op een eersten termijn voor de aanschaffing van pantser-afweergeschut, met bijbehoorende tractie-middelen, alsmede op verdere versterking van de millitaire machts middelen in Nieuw-Guinea. Verder is een bij drage opgebracht in de stichtingskosten voor het nationaal luchtvaart-laboratorium in Ne derland. Thans is een totaal bedrag van f 13.33S.SOO aan uitgaven voor leger-versterking op den buitengewonen dienst gebracht, waartegen over aan middelen staan f 6.500.000 zijnde de opbrengst van het ontworpen defensie-uit voerrecht. De gevraagde verhooging wordt grooten- deels ni. ten bedrage van f 7.802.000 in be slag genomen door kosten voor verdere aan schaffing van bommenwerpers. Voorts wordt' het noodzakelijk ge acht over te gaan tot werving van een grooter aantal recruten in Nederland, dan waarop bij de hoofdbegrooting voor 1938 is gerekend. Varkensliaiiflelaren voelen zich benadeeld. Bezwaren tegen het systeem der Neder- landsche Veehouderscentrale. ROTTERDAM, 27 Januari. De Neder- landsche Bond van Varkenshandelaren heeft in zijn dezer dagen gehouden algemeene ver gadering een motie over den noodtoestand in het varkensbedrijf aangenomen, die ter kennis zal worden gebracht van den minister van Economische Zaken, den minister van Sociale Zaken en van de leden der Eerste en Tweede Kamer. In deze motie wordt geconstateerd, dat het thans vigeerende systeem der Neder- landsche Veehoudercentrale het particuliere kleinbedrijf in den varkens- vee- en vleesch- handel ten zeerste schaadt en breede groe pen deelnemers daarin ernstig heeft gedu peerd. Het stelsel van maatregelen, door de Nederlandsche Veehouderijcentrale ten aan zien van den handel en afzet der veeteelt producten in toepassing gebracht, heeft de ontwikkeling van het bedrijfsleven gestimu leerd in de richting van coöperatie- en trustwezen. Het behoud van een normaal particulier tusschenbedrijf in de distributie en export van veeteeltproducten moet noodzakelijk ge acht worden voor het stabiliseeren van ge zonde verhoudingen in .Nederland. De gevolgen van het tegenwoordige en voorheen gevoerde beleid manifesteeren zich vooral in de concentratie van het grootbe drijf en toespitsing der landbouwcoöperatie. Een overheersching van beide laatstge noemde bedrijfsvormen aldus de motie tast de ïndividueele zelfstandigheid van den staatsburger in zijn diepste wezen aan en maakt breede lagen van het volk onderge schikt aan de handelingen en het inzicht van enkelen. Een nog verder terugdringen van het mid denstandsbedrijfsleven zou het algemeen landsbelang nog verder benadeelen. LEZING OVER „WERKLOOSHEID EN WELVAART" Ir. R. A. Verwey, directeur van den Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling te 's-Gravenhage zal Maan dagavond 31 Januari a.s. voor de leden van de Haarlemsche Studievereeniging van Maat schappelijke Werk(st)ers alhier en eenige autoriteiten in de Raadszaal ten Stadhuize (ingang Prinsenhof) een lezing houden over het onderwerp: „Werkloosheid en welvaart". BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 Januari. Bevallen 24 Januari: P. C. J. A. M. Snoeck— de Graaf, z.; M. M. SpeeKramer, z.; 25 Januari: P. A. Kok—Wempe, d.; 26 Januari: J. J. van Wijngaarden—Ras, z.; B. Meijer— van Poelgeest, z.; E. M. Coster—Weier, z. Overleden 25 C. Chr. Vrolijk, 80 j., Tette rodestraat; 26 Januari: P. C. Roodenburg, 54 jBilderdijkstraat. Ondertrouwd 27 Januari: C. Kooistra en A. M. Meijerse; J. A. Kuiper en A.. Vledder. Getrouwd 27 Januari: G. I. Lieftinck en A. Chr. Gewin. Maar zijn werk geeft hij niet op. (Bij zondere correspondentie) AMERSFOORT, Januari. Als een groot donker massief rijst huize „De Bremberg" tegen den avondhemel. Een zaam ligt het hier op den Amersfoortschen Berg met zijn enkele lichtreehthoeken van hooge vensters, als een silhouet, dat tot ver in den omtrek zichtbaar is. Architectonisch expresseert dit breede gebouw kracht, lijkt iets te hebben van een onwrikbare veste. De oprijlaan ligt als een mat reflecteeren- de band voor ons. Het grind knarst vreemd in deze stilte. Een breede trap een eiken houten deur. Een druk op het knopje, dat belachelijk klein en onvindbaar lijkt op het wijde muurvlak een electrische bel snerpt door het huis. Wij denken aan de stem van professor Vening Meinesz, die zooeven hoog en duide lijk in de hoorn van de telefoon klonk. „Komt u maar om acht uur. Maar veel tijd heb ik niet, ik ga morgen weer op reis Even later: een wijd, luxueus vertrek. De dingen schijnen zich hier in de ruimte te willen "^••1,-7en. Een wand vormt een ge sloten geheel van boeken. Veelkleurig, kaars recht, wachten de banden in hun wisselende dikte naast elkaar. De lage moderne ramen zijn met dunne, witte zeilgordijnen gesloten. Op het breede schrijfbureau een heldere schemerlamp met rieten kap. Het schijnsel valt in grillige kegelvormige banden over pa pieren en boeken. Een eenigszins exotische sfeer is in dit ver trek met zijn parketvloer, aardglobes en lee- ren clubfauteuils. Hoe zal de indruk zijn, wanneer men overdag hier binnen treedt en de vensters een wijd uitzicht bieden op Amersfoort's natuurschoon? Groot en breed staat professor Vening Meinesz voor ons; om de dunne lippen van den energieken mond een glimlach. De reis, die achter hem ligt, heeft hem kennelijk weinig vermoeid. Ons bloc-nootje ligt kort hierna op een ronde tafel het blad is een fraaie com positie van geel en zwart; verschillende soor ten ingelegd hout. De marine-professor vertelt over zijn reis met de „O 12". Een interessante reis, die uit een oogpunt van onderzoekingen waardevol materiaal heeft opgeleverd. Met H.M. „O 12" naar Hol land. vanuit Curacao. Met Kerstmis liepen wij de haven van Den Helder binnen. „Hoofdzakelijk ging het ditmaal om een nieuw onderzoek, de bepaling van de golf beweging onder water. Over de waterbewe gingen in de Oceanen is zoo weinig bekend ik bedoel natuurlijk niet de oppervlakte-be wegingen. Wij hadden ons tot taak gesteld om tij dens de duikbootvaart de scheepsbewegingen te meten, noodzakelijk voor de correctie der zwaartekrachtsmetingen. Bovendien hoop ik uit een en ander te kunnen afleiden, hoe yvatertrillingen zich in de diepzee voortzet ten. Met optimisme zijn wij stellig, niet ver trokken. Wij dachten, dat het registreeren van gegevens wel een poover resultaat zou opleveren. Maar het is anders uitgekomen er -bestaat reden tot groote tevrdenheid". „Voor dit onderzoek hadden wij een spe ciaal geconstrueerd toestel meegenomen. Het werd vervaardigd door den instrumentmaker Van Lunteren, in dienst van het Kon. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. Bij de con structie verleende ook de directeur van de Curacaosche Petroleummij., Van Nijmegen Schonegevel, zijn medewerking. De eerste experimenten gingen met zeer veel moeilijkheden gepaard. Het gelukte niet, de uiterste subtiele metingen met voldoende nauwkeurigheid te verrichten. Tenslotte wer den echter de meeste remmende factoren overwonnen. De praktijk heeft begrijpelijker wijze veel aanwijzingen gegeven, die noodig zijn om het toestel perfect te maken. De ser- gèant-torpedomaker Plas is ons bij de vele moeilijkheden, die wij met het instrument ondervonden, tot een bijzonderen steun ge weest. Welke 'gedachte aan dit nieuwe toestel ten grondslag ligt? Simpel gezegd: het is een uitermate trage slinger met een tijd van twintig seconden. Deze is te langzaam om de trillingen van het schip, medegedeeld door de watergolvin- gen, te volgen. .Uit de beweging van de op hanging ten opzichte van deze trage slinger worden langs fotografischen weg op stroo- ken bromidepapier de „aanteekeningen" ge registreerd. Ik heb den indruk, dat alles goed gegaan is. Wanneer ik -het een en an der nader uitgewerkt en becijferd heb, zou ik eigenlijk eerst een conclusie over de reis mede kunnen deelen. Ook mijn oude onderzoek, de zwaarte- krachtsbepalingen, heb ik voortgezet. Na lo cale experimenten op Curacao, werd een nieuwe lijn van waarnemingen over den At- lantischen Oceaan getrokken Professor Vening Meinesz pauseert even en legt de vingertoppen tegen elkaar. „De heenreis met de comfortabele M. S. Columbia van de K.N.S.M. vormde een groot contrast met den terugtocht, maar hoog heb ik wederom de technische en naVigatorische prestaties der onderzeebooten gewaardeerd. Van commandanten en officieren heb ik veel medewerking bij het onderzoek ondervonden, waarvoor ik zeer erkentelijk ben „Heeft u eventueel voor de toekomst nog plannen ontworpen?" Professor Vening Meinesz maakt een afwe rende handbeweging. ,Neen, dat niet". En dan, na een kleine pauze „Dit was mijn laatste groote reis. Ik geef het varen op. De reden? Op iets ouderen leeftijd begint het leven aan boord zwaarder te wegen en bovendien: mijn werk laat een langdurige afwezigheid steeds minder toe. Dr. W. Nieuwenkamp. assistent aan het Geologisch Instituut te Utrecht zal mijn Oceanografisch onderzoek voortzetten. Bin nenkort zullen wij samen een korte reis op de Noordzee maken, waarvoor de Marine wederom de „O 12" beschikbaar stelt. Ik zal dan gelegenheid hebben Dr. Nieuwenkamp nader met practische bijzonderheden van het onderzoek bekend te maken. „Ik ga morgen weer op reis" had profes- or Vening Meinesz ons in den beeinne me egedeeld. Doch neen niet per duikboot Een normale reis, een vacantietocht. Een welverdiende rust na vier weken wetenschap pelijke onderzoekingen. En bij zijn terugkeer? Al geeft hij het va ren dan ook op rust zal er toch niet zijn, daar zijn wjj van overtuigd. UIT DE N. S. B. GETREDEN. WINSCHOTEN, 27 Januari. In een tele gram, gedateerd 26 Januari, aan den heer A. A. Mussert, heeft ds. Bronneger Onnekes, Ned.-Hervormd predikant te Wedde (Gr.) aan den leider der N.S.B. medegedeeld, ont slag te nemen als kringleider en als lid van de beweging. Als motiveering geeft ds. Onnekes op, dat de heer Mussert geen rekening hield met bezwaren van Groningsche kringleiders tegen zijn beleid ingebracht. AUTOMOBILISME. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. (Zie ook elders in dit nummer). Omtrent de vorderingen van de Nederland sche deelnemers aan den sterrit naar Monte Carlo bereikten ons, mede door bemiddeling van de K.N.A.C., de volgende berichten: „De équipes Bakker Schut met Ford, Gatso- nides met Hillman en Van der Heyden met Studebaker, die Athene tot uitgangspunt heb ben, zijn hedenochtepd vroeg in goede con ditie en zonder strafpunten in de Zuid-Slavi sche hoofdstad aangekomen. Zij hebben thans een afstand van 1394 K.M. achter den rug. De Palermo-rijders Mutsaerts met Ford, Van der Hoek met Packard, Sprenger van Eyk met Lincoln Zephyr hebben thans Padua in Noord- Italië bereikt. Van Rome naar de kust van de Adriatische Zee ging het langs goede berg wegen. Op het laatste gedeelte van het traject werd men ernstig gehandicapt door een on- doordringbaren mist, waardoor gedurende vijf uur in vertraagd tempo en voorzichtig moest worden gereden. Toch arriveerde men binnen de voorgeschreven tijdslimiet te Padua. Afge legd zijn tot nu toe 1592 K.M. Wat de Noordelijke routes betreft ai*riveer- den hedenochtend half zeven équipes Van Strien met Ford, Jonkvr. A. van Vredenburch met Ford. Polak met Ford, K. Kruit met Fiat te Kopenhagen. De équipe Van Strien heeft reeds te half acht den tocht naar het Zuiden voortgezet. De anderen vervolgden de reis te acht uur. Auto na botsing vernield. Te Sofia is een Poolsche wagen, die deel neemt aan den sterrit, in het centrum van de stad voor het paleis van den minister-presi dent in botsing gekomen met een taxi. De auto werd geheel vernield, doch de inzitten den kregen geen letsel. DAMMEN. DAMCLUB FLORA. De onderlinge wedstrijden van de damclub „Flora" van Dinsdag j.l. waren als volgt- A. Kol—J. W. Duyff 1- L. MullerA. J. Beenders 11 D. MartensJ. H. Reedijk 0—2 D. MartensA. Kol 20 II. J. H. NessenC. Pot, afgebroken. B. TroostR. H. Kuipers 11 M. v. LeeuwenJ. H. Reedijk 02 DAMCLUB „HET NOORDEN" Voor het clubkampioenschap 1937'38 wer den de volgende partijen gespeeld: Eerste klasse: A. Blom—W. Reinhardt 0- P. Ottolinl—S. G. Hoekstra 1- L. PootsA. G. Hoekstra 11 J. Dienske Jr.H. Boekei 02 Tweede klasse: A. J. v. d. LaagW. v. Leuffen 02 G. BijsterN. Bosnia 02 N. D. VermeerG. Bijster 02 C. HarmsenTh. Weiland 02 N. Bos maN. D. Vermeer 11 N. BosmaG. Lobbes 20 G. LobbesN. D. Vermeer 0- H. SohlP. Kuyken 02 K. WielandA. Bakker 02 G. BijsterG. Lobbes 20 Volgende week speelt „Het Noorden" een massakamp tegen damclub „Flora". VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 100% 4 pet. id. 1933 II 3 pet. Nederland - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5Y2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver- 30% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert van f 250 Koloniale Bank .~r* Ned. Ind. Handelsbank 140Vi - Rotterd. Bank - —V INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie.. 37 V* 37% 37 377i 371h v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. 2787/8 Philips Gloeil Gem.Bezit 3131/2 307 307 3097/ 09 Unilever 1551/2 1533/, 1533/4 156 15372 INDUSTR. OND. BUITENL 4% 4% Intern. Tel and Tel - Anaconda 23i/s 21% 21% 21% 21Sjv 433/g 41% 417* 41% 413/., 1% V 40% - - U. S. Steel 41% 40 40 40% Kennec Copper 28% 261/s 26% 271/4 PETROLEUM. Kon. Petr. 3651/4 361 360% 361% 3617, S97/ - Shell Union 12% 12% 12% 1278 12% Continental Oil 21% 10% 20% 203/., 10% 103/s 103/s 103/g MIJNBOUW. S4 Alg Explor. Mij 83% Redjang Lebong 167 PROLONGATIE. - - - SCHEEPVAARTEN. K011. Ned. Stoomboot 1261/2 1263/., Scheepvaart Unie H6I/0 115% 11574 116 Koninkl. Paketvaart 173 - Rotterdamsche Lloyd 106- Maatschappij Nederland 112 - 1127/ Holland—Amerika Lijn II31/1 llli/a 11U/4 IIU/4 HU/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A 4431/2 4351/2 435 43572 436 Java Cultuur 167 Ned. Ind, Suiker Unie 132 Vorstenlanden Jf TABAKKEN. Deli Batavia 245 2411/.I 241% Dell Maatschappij 2967a 2953/4 295% 296 Senembah 2971/2 295i/„ 2951/. 296 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific. 13% 13 131/s -a| Wabash Railroad 1% 1 1% Union Pacific Chic. Milwaukee 'f m Missouri Kansas Texas 2 Vs - - RUBBERS. Amsterd Rubber 19% -114 2137, 214 214 Deli Bat Rubber -i. Indische Rubber i55 Kendeng Lemboe '0 - lerbadjadi 6% Rotterdam Tapanoeli - Bandar Rubber 178 178 Preanger Rubber - Java Caoutch Sumatra Rubber - BLOEMENDAAL Bloemeudaal's bevolkingscijfer. In 1937 met 355 toegenomen. 6445 9462 15.907 67 757 1929 2.6 135 81 623 97 1665 178 2.288 6565 9697 16.262 Het zielental van Bloe- Mann. Vrouw. Totaal mendaal bedroeg op 1 Januari 1937: In 1937 werd dit aan tal vermeerderd, a. door geboorten met b. door vestiging met Daarentegen werd het verminderd, a. door overlijden met b. door vertrek met Op 1 Januari 1938 be droeg het zielental dus De netto-bevolkingstoeneming was derhalve 355, (n.l. 120 m. en 235 v.) tegenover slechts 27 in het voorafgaande jaar. Bij een nadere beschouwing van deze cijfers is het noodzakelijk enkele bijzondere, plaat selijke omstandigheden in het oog te houden. De voornaamste daarvan is wel de aanwezig heid in deze gemeente van het Provinciale ziekenhuis voor zenuw- en geesteszieken, waarin rond 1500 patiënten worden verpleegd en waaraan een personeel van ongeveer 500 mannen en vrouwen is verbonden, bij elkaar dus ongeveer 2000 zielen op een totaal van de geheele gemeente van ruim zestienduizend! Voorheen werden, niet alleen in Bloemendaal, maar ook elders in overeenkomstige gevallen, de patiënten van dergelijke inrichtingen bij opneming onmiddellijk in de bevolkings registers ingeschreven en dus als ingezetenen aangemerkt. Zoowel de omstandigheid, dat het aantal vrouwen van de ziekenhuisbevol king (patiënten en personeel tezamen) bijna driemaal zoo groot is als dat van de mannen, als het feit, dat het sterftecijfer in dergelijke inrichtingen zéér veel hooger is dan het ge middelde van de geheele bevolking en het ge boortecijfer door de patiënten juist in het ge heel niet wordt beïnvloed, maakten voorheen een beoordeeling van de Bloemendaalsche be volkingscijfers naar de normale maatstaven onmogelijk. In 1936 zijn in de bevolkingsvoor schriften wijzigingen aangebracht, waardoor op den duur deze onzuivere 'factor wordt uit geschakeld, maar de ziekenhuisbevolking, die op dat tijdstip reeds als ingezetenen was inge schreven blééf ingeschreven. Gedurende een aantal jaren zal dus in afnemende mate de inyloed hiervan nog ondervonden worden. Het hooge sterftecijfer, 11,2 per duizend tegenover ongeveer 9 voor het geheele land. mag dus geenszins worden aangemerkt als een aanwijzing, dat onder de eigenlijke, gewone Bloemendaalsche bevolking de sterfte hoog zou zijn, maar evenmin kan de daling ten op zichte van het voorafgaande jaar, toen het nog 12,8 bedroeg als een vooruitgang worden beschouwd. Zoowel de absolute hoogte als de relatieve daling zijn aan de bovenvermelde factoren toe te schrijven. Anders staat het met het geboortecijfer, dat van 1936 op 1937 een daling aangeeft van 168 op 135, wat in ieder geval een aanzienlijke teruggang is. Bijzonder opmerkelijk zijn de Bloemendaal sche mutaties van en naar de koloniën. In 1936 repatrieerden 168 personen, terwijl er 63 naar de overzeesche gebiedsdeelen vertrok ken, een vestigingsoverschot dus van 105 uit dezen hoofde. In 1937 echter repatrieerden er minder, n.l. 127 terwijl het vertrek naar Indië enz. juist sterk toenam en steeg tot 126. De opleving in Indië, die naar ter zijner tijd wel uit de fis cale cijfers wel zal blijken, op het vermogen en het inkomen van de Bloemendaalsche be volking een belangrijken gunstigen invloed heeft uitgeoefend, had op het bevolkings cijfer dus juist een tegenovergestelde uit werking. De'mutaties van en naar het buitenland, die voor een groot deel veroorzaakt worden dooi de Duitsche dienstboden, toonden in het af- geloopen jaar een sterke daling ten opzichte van 1936. Het aantal vestigingen uit het bui tenland liep n.l. terug van 248 tot 184, terwijl het aantal afschrijvingen naar het buitenland daalde van 360 tot 236. Evenals in 1936 was er dus ook in het afgeloopen jaar in deze cate gorie een vertrekoverschot, dat nu echter slechts 52 bedroeg tegenover 112 in het voor afgaande jaar. IJMUIDEN MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 27 Jan. '38 (A.NP.) (Versche visch). Tarbot 60—100 ct. per kg. Griet 4560 ct. per kg. Tong 100—120 ct. per kg. Groote schol f 12.40f 13 per 40 kg Middel schol f 13.70f 16 idem. Kleinschol f 8.40f 13.20 idem Schar f 10 idem. Bot f 15 idem. Schelvisch f 918 idem. Wijting f 4.20—f 5.80 idem. Kabeljauw 100—300 ct. per stuk BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 490 Eendracht IJM 117 f 3380 300 Limburgia IJM 54 f 2580 415 I. S. Groen IJM 130 f 2700 400 En Avant IJM 8 f 3200 10 REIGER IJM 106 f 1490 Loggers meth versche visch: SCH 101 f 840; SCH 130 f1310; KW 42 f810; KW 153 f 840; KW 135 f760; KW 40 f950; KW 124 f760. Engelsche drifters met versche haring: Lt. 589 f 880; Lt. 1289 f1130. Vanmorgen voerde de I. S. Groen IJM 130 een steur aan van 32 K.G., de opbrengst be droeg f 0,94 per K.G. Voorts werden 530 kisten met versche ha- ing aangevoerd. IJmuiden 27 Januari 1938 Tarbot 90—78 cent per K.G. Tong 108—70 cent per K.G. Heilbot 985-60 cent per K.G. Groote schol f 17f 13 per 50 K.G. Middel schol f 18f 16 per 50 K.G. Zetschol f 28—f 25 per 50 K.G. Kleinschol f 8.25—f 13 per 50 K.G. Bot f 13,50—f 10 per 50 K.G. Schart f 16,50—f8,50 per 50 K.G. Poontjes f 7—f 4,20 per 50 K.G Groote schelvisch f 28,50—f 22 per 50 K.G. Middel schelvisch f 27—f 20 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 21—f 18 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 18—f 8,10 per 50 K.G. Groote gul f9,80—f7,50 per 50 K.G. Kleine gul f 10- f 5.30 per 50 K G. Wijting f7.50 f3.50 per 50 K.G. Makreel f 16,50—f 16 per 50 K.G. Versche haring f4,15—f3,75 per 50 K.G Kabeljauw f 34—f 17 per 125 K.G. Vleet f 2,60f 1 per stuk Leng f 3,60f 1,25 per stuk Koolvisch f 0,50f 0,15 per stuk Rog 2523 per koop

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7