Haarlem's Dagblad Van Zeeland's Rapport EEN POLITIE-CENTRALE Zutphfen. 55e Jaargang No. 16749 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Aigern. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Boutstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM Vrijtlag 28 Januari 1938 Abonueinentcn per week f 0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f3.25. franco per post f3.55. losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60, elke regel meer f 0.15. Groentjes zie rubriek. De Belgische ex-premier prof. Paul van Zee land heeft zijn rapport over de economische nooden der wereld uitgebracht. Men weet dat hij er verscheidene hoofdsteden voor heeft bezocht, en laten bezoeken door een van zijn naaste medewerkers.Hij is overal sympathiek maar met zekere reserve ontvangen. En als we nu zijn diagnose van den toestand lezen, zijn we al evenmin verbaasd als wanneer we van de door hem aanbevolen therapie kennis nemen. Wie zich in de „«a-atste jaren ook maar eeni- germate geïnteresseerd heeft voor de economi sche nooden der wereld vinniger gezegd: voor den economischen oorlog die in de we reld woedt en heeft nagedacht over de be- teekenis en de gevolgen van autarkie, hooge douanetarieven, contingenteeringen, uitblij vende stabilisatie der valuta's zal geenerlei nieuwe ontdekkingen in Van Zeeland's rap port doen. Wie bijvoorbeeld geregeld de zeer knappe Financiëele Weekoverzichten van on zen medewerker in dit blad heeft gevolgd en overdacht zal al geneigd zijn te zeggen: die dingen wist ik allemaal al wel. Het merkwaar dige van het rapport is in hoofdzaak dat hier een Belgische politieke figuur, iemand die 'hoewel hij nu niet meer minister-president is toch als een nationale figuur wordt be schouwd, hier een volkomen objectief beeld van den wereldrtoestand geeft en objectief be schouwde geneesmethoden aanbeveelt. Zij zul len indruk maken in zooverre, dat men Van Zeeland althans buiten België, waar men hem verdacht heeft trachten te maken en heeft ontzeteld algemeen als een zeer knap en zeer hoogstaand man beschouwt en als een van de weinige politici in het huidige Europa, in staat opx zich tot breeder visie dan onmid dellijk nationaal eigenbelang op te werken. Dat van Zeeland economische ontwapening noodig acht spreekt vanzelf. Dat hij eraan toevoegt dat niemand in de huidige situatie de wapens durftneer te leggen beamen we allemaal. Dat hij zeer scherp formuleert als hij zegt dat op de internationale markt thans niet de particuliere bedrijven maar de sta ten elkaar ontmoeten en dat de economische oorlog met de politiek totaal verwikkeld is is kunnen we ook zonder "moeite aanvaarden. Niet alleen in economischen zin durft men niet te ontwapenen. Niet alleen in economi schen zin worden de volken verarmd en daalt hun levenspeil. Het verschil is alleen dat men de economische wapensniet alleen maakt maar ook toepast. De andere wapens verar men de volken door hun voortdurenden aan maak en opdrijving, waardoor alle staatsbe- grootingen uit hun evenwicht zijn geslagen en de belastingen tot maximale hoogte opge jaagd, hetgeen op zijn beurt de koopkracht weer doet zinken en het bedrijfsleven ver lamt. De groote vraag is nu maar: zal Van Zee land's rapport als geruchtmakende nieuwe analyse van de menschelijke onmacht onzer dagen, tot het nemen van eenig initiatief lei den of zal" het zorgvuldig in de archieven wor den opgeborgen en binnen een paar weken vergeten zijn? De Belgische ex-premier schijnt dat niet te verwachten. Hij schijnt hoopvol gestemd. 1 Laat' óns hopen dat hij er meer werkelijke reden toe heeft dan de vele ministers voor hem het woord „staatslieden" raakt meer en meer uit de mode die met hun optimis- tischen toon in tallooze redevoeringen blijk baar alleen getracht hebben de methode van wijlen den apotheker Goué, uit Nancy, op de wereld toe te passen. Ei ben niet geneigd tot pessimisme, maar de straten der Europee- sehe regeeringswijken zijn zoo langzamer hand bezaaid met doode musschen. Als het rapport-Van Zeeland niet de zoo- veelste overleden musch zal zijn zal dat spoedig moeten blijken uit werkelijke maat regelen. Gebeurt er binnen een paar weken nog niets, dan kan men den dood van het vogeltje wel met zekerheid vaststellen en kan men Van Zeeland gaan troosten met eenige eere-doctoraten in Engeland, Amerika en Frankrijk. Hijzelf heeft ongetwijfeld hooger ambities. Hij is de man om werkelijk resultaat van zijn werk te verlangen. Het zij hem ook hier van harte toegewenscht. R. P. te Haarlem, voor het Arrondissement. Benoeming van een hoofdcommissaris en een commissaris Indertijd hebben wij reeds medegedeeld, dat op het departement van Justitie in den Haag plannen worden uitgewerkt centraliseering te brengen, in de politie. In de practijk is het herhaaldelijk gebleken, dat het onderzoek in misdrijven belangrijk verbeterd zou kunnen worden als de kleine gemeenten profijt kon den trekken van de hulp der politie in de groote steden. Niet zelden is nu een veld- wachter, onder leiding van een burgemeester, die ook geen deskundige op dit gebied is, be last met het onderzoek naar ernstige misda den. Hoeveel beter zou dit onderzoek kunnen geschieden als men in zoo'n kleine gemeente onmiddellijk de beschikking had over het technisch geschoolde politiepersoneel van een groote stad, dat bovendien over moderne hulpmiddelen beschikt. Voorloopig zal begonnen worden met het centraliseeren van de dactyloscopie en de fo tografie. Haarlem zal daarbij worden aange wezen als centrale voor het geheele arron dissement, dat zich, zooals mén weet, uit strekt tot de Zaan en Purmerend (Oosten), Heemskerk (Noorden), Zandvoort (Westen) en Aalsmeer en Lisse (Zuiden). Van alle per sonen die in het arrondissement met de politie in aanraking komen, worden foto's en vingerafdrukken gemaakt, die dan verzameld en gerangschikt worden in het archief der Haarlemsche politie. Alle centrales in. het ge heele land zenden bovendien afdrukken naar het centrale archief in den Haag. Natuurlijk zal de taak van de politie in de steden waar een centrale gevestigd is, in de toekomst omvangrijker worden. Met uitbrei ding van personeel moet dan ook rekening gehouden worden. Natuurlijk zullen deze kos ten van die uitbreding niet ten laste van de betrokken gemeente komen Zijn wij wel ingelicht dan heeft deze ko mende uitbreiding van de taak der Haarlem sche politie in den Haag opnieuw de aandacht gevestigd op de noodzakelijkheid te Haarlem te komen tot benoeming van een Hoofdcom missaris van politie. Reeds eerder is deze quaestie aan de orde geweest, maar nu nog meer dan vroeger is de overtuiging gevestigd, dat het voor het politiewerk noodig is, dat er te Haarlem een commissaris bij komt. Dit is alleen mogelijk door de benoeming van een Hoofdcommissaris, die dan een Commissaris onder zich kan krijgen. Het vel'e werk dat nu te doen is wordt te veel geacht voor één Com missaris. De heer E. H. Tenckinck zou dan als Hoofdcommissax-is terzijde gestaan worden door een Commissaris. Wij wijzen er op. dat alle gemeenten boven de 100.000 zielen in ons land een Hoofdcom missaris 'van Politie hebben, alleen Haarlem maakt een uitzondering. Utrecht (160.000 in woners) heeft één Hoofdcommissaris en twee Commissarissen, Groningexx (115.000 inwo- ners) één Hoofdcommissaris en een Commis saris. Haarlem heeft 135.000 inwoners, dus 20.000 meer dan Groningen. Schrik van de Veluwe gearresteerd. Een auto-ongeluk dal vrij goed is afgeloopen. Twee Haarlemmers licht gewond. Donderdagmorgen omstreeks 6 uur reed een auto uit Haarlem, waarin gezeten waren Dr. Th. Koot en Jhr. C. G. J. von Winning, arts, vergezeld van hun echtgenooten, onder Laren. De tocht zou naar Berlijn gaan. maar onverwacht moest de reis ondei-broken wor den. Het was'nog donker, maar het is toch onbegrijpelijk dat de bestuurder van een te- genliggende auto den Haarlemschen wagen niet zag naderen. Dr. Koot die aan het stuur zat reed geheel rechts. Hij vermoedde dat de andere autobestuurder niet voldoende op lette, want hij kwam geheel op het verkeer de deel van den weg. Door op den berm naar rechts uit te wijken kon Dr. Koot slechts bereiken, dat zijn auto op zij werd aangereden. De botsiixg was hevig, maar liep gelukkig- vrij goed af. Mevrouw Koot kreeg een bloed uitstorting boven het oog. Jhr. von Winning beliep een blessuur aan den mond, waarbij hem enkele tanden werden uitgerukt. Dr. Koot en mevrouw von Winning bleven on gedeerd. De andei-e autobestuurder kwam er goed af. De beide wagens zijn zwaar beschadigd, vooral de auto van Dr. Koot Goede vangst der Apeldoornsche recherche. Reeds geruimen tijd werd een groot gedeelte van de Veluwe onveilig gemaakt dooi" een in breker, die vrijwel iederen avond zijn slag- wist te slaan, waarbij hij het in de eerste plaats gemunt had op alleenstaande kleine woon- en winkelhuizen. Telkens paste hij dezelfde tactiek toe: door het uitsnijden van een ruitje wist hij binnen te komen. Na eventueele contanten, welke hij op zijn speurtochten vond, bij zich gestoken te hebben, stelde hij eerx onderzoek in keuken en kelder in, waar hij zich aan eetbare waren en dranken te goed deed. De man herhaalde dit spelletje soms vier of vijf maal in één Telkens dook hij in een andere gemeente op. Zoo werd hij door de politie te Hattem, Nij- kerk, Gorssel, Amersfoort. Deventer, Zutfen en Apeldoorn gezocht Donderdagmiddag is de Apeldoornsche re cherche er in geslaagd den man, D. van L., die in een hotel te Apeldoorn verblijf hield, van waaruit hij zijn nachtelijke tochten ondernam, te arresteeren. De man is vroeger te Haarlem wooxiachtig geweest. (Msb.) Wielr ij cister door auto gegrepen. Haar rechterbeen verbrijzeld. Donderdagavond had had op de Zandvoort- schelaan nabij de Iioutvaartbrug een ernstig verkeersongeval plaats. Een dienstbode uit Aerdenhout, de 25-jarige mej. J. K. kwam uit een der winkels t-eix zuiden van de Zandvoortschelaan tusschen het Roemer Visscherplein en de Houtvaart- brug en stapte op haar fiets. Bij het oversteken naderde uit de richting Zandvoort een luxe auto, bestuurd door den heer R. J. v. D. uit Zandvoort. De wielrijdster werd door de auto gegrepen exx tegen een boom gedrukt. Haar rechter-onderbeen werd verbrijzeld. Dr. de Groot, die spoedig aan wezig was, verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar het Diakonessenhuis te Haarlem werd overge bracht, waar direct tot amputeeren van het been moest overgegaan worden. De auto die zwaar beschadigd was. is door de politie in beslag genomen en door een kraanwagen naar de kazerne der motordienst gesleept. Het rijwiel was geheel vernield. Het onderzoek werd geleid door de inspecteur van politie. De burgemeester Jhr. J, P. W. van Doorn was ook daarbij aanwezig. De burgemeester van Heemstede verzoekt '•un. die getuigen van deze aanrijding geweest zijn, zich ten spoedigste te vervoegen op hei bureau van politie aan de Raadhuisstraat. Het woord is aan Wijnaendts Francken: Ook tegenover zichzelven is men verplicht ivoord te hou den. Ontploffingen in Schotsche munitiefabriek. De ijsgang bij den Niagarawaterval had de laatste dagen een zoodanigen omvang bereikt, dat de internationale brug, die Canada met de Vereenigde Staten verbindt, er tenslotte door bezweken is. Het geraas, dat met de instorting gepaard ging, overstemde gedurende eenige oogenblikken het geluid van den waterval CON VERSIE LEEN INC VOLLEDIG SUCCES. Op vrije inschrijving slechts zeer gering percentage toewijsbaa r. Naar wij vernemen is op de Don derdag gehouden inschrijving in zake de 33j/2 procent Nederland- sche Staatsleening 1938 tot een zoodanig bedrag van het recht van voorkeur gebruik gemaakt, dat op de vrije inschrijvingen slechts een minimaal percentage zal kunnen worden toegewezen. De a.s. blijde gebeurtenis. Over de feesten te Haarlem. Ter voorkoming van misverstand deelen wij nog eens mede, dat de Na tionale Feestdag, overeenkomstig de wenschen der regeering, in het ge heel e land gehouden zal worden den dag onmiddellijk na de geboorte. Al leen als de blijde gebeurtenis op Za terdag valt wordt de Nationale Feest dag verschoven tot Maandag. Eerst na de geboorte van de(n) Oranjetelg zal de datum voor den Gala-avond in het Gem. Concertgebouw te Haarlem bepaald kunnen worden omdat deze zaal niet eiken avond voor dat doel beschikbaar is. Het Centrum-Comité der Vereeniging Ko ninginnedag verzoekt ons het navolgende mede te deelen: Op den avond zelf van den dag, waarop de blijde gebeurtenis heeft plaats gehad, mits de bekendmaking hiervan is geschied vóór des avonds zeven uur, wordt een fakkeloptocht door de stad gehouden welke te half negen precies van de Dreef vertrekt. Geschiedt de bekendmaking des Zondags, dan vindt de Fak keloptocht plaats op Maandag d.a.v. Opstelling van den stoet te acht uur des avonds aan de Dreef, de route: Houtplein, Gr. Houtstr., Anegang, L. Veerstr.. Riviervisch- markt. Gr. Markt Z. Z., Stadhuis, Gr. Markt N.Z.. Jansstraat, Nieuwe Gracht Z. Z., Kxnis- brug, Nieuwe Gracht N.Z., Jansweg Kennemer plein, achter den Julianaboom om, Viaduct Kruisweg, Kruisstraat, Krocht, N. Groenmarkt Zijlstraat, Ged. Oudegracht, Gierstraat. Gr. Houtstraat, Houtplein, Dreef, Paviljoenslaan. De stoet wordt ontbonden vóór het Pavil joen aan de Paviljoenslaan, waar een vreugde vuur ontstoken wordt. De achttien muziekcorpsen die aan den fak keloptocht hebben deelgenomen, brengen, ter wijl het vreugdevuur brandt, onder leidhxg van den dirigent Jos. de Klerk, het Wilhelmus ten gehoor e. Op den Nationalen Feestdag wordt te half elf een vuurwerk afgestoken in den Hout vóór het Paviljoen; te acht uur begint een volks feest (cabaret, dans) in het Krelagehuis aan de Leidsche vaart, Leden van „Koningiixne- dag" hebben op vertoon van hun diploma 1937 op het volksfeest vrijen toegang, de niet-leden betalen een entrée van 25 cents. Gedurende den dag van den Nationalen Feestdag zullen muziekcorpsen door de stad trekken. Op het Wilsonsplein, Raamgracht, Nassau- laan en Botermarkt zijn vermakelijkheden Valt de bekendmaking der Blijde Gebeurte nis tusschen 's avonds 7 uur en 12 uur *s nacht* m.a.w. wordt de fakkeloptocht gehouden op den avond van den Nationalen Feestdag, dan wordt het Feest in het Krelagehuis gehóuden op den avond na den Nationalen Feestdag- het vuurwerk evenwel wordt onder alle om standigheden afgestoken op den avond zelf va»" den Nationalen Feestdag. Het had niet ixx de bedoeling van het Cen trum-Comité gelegen aan den fakkeloptocht bekendheid te geven voordat de blijde gebeur tenis had plaats gehad. Nu evenwel in de ver gadering van den Raad der gemeente Haarlem van 26 dezer hierover mededeelingen zijn ge daan heeft het Centrum-Comité het ge- wenscht geoordeeld, teneinde misverstand te voorkomen, ook over den fakkeloptocht in de bladen een. publicatie' te doen plaats vinden. Zes dooden. Donderdagmiddag heeft zich een hevige ontploffing voorgedaan bij de Nobels Explosive Works te Ardeer in het Schotsche graafschap Ayrshire. Zes personen, waaronder een vrouw, werden gedood en een aantal anderen licht gekwetst. De ontploffing was zoo hevig, dat de huizen van het plaatsje Irving, dat op een afstand van vijf kilometer ligt, op hun grondvesten schokten, talrijke vensters sprongen. Nog eeu tweede ontploffing werd gehoord. De vrou wen en kinderen waren zoo verschrikt, dat zij de straat opvluchtten. Huizenhooge vlammen stijgen op uit het arsenaal en de geheele sti-eek wei"d In dichte rookwolken gehuld. In deze springstoffenfabriek, vinden drie duizend man werk. Dat het" aantal slacht offers zoo gering is, is te danken aan het feit, dat de verschillende onderdeelen van de ta- briek allen zijn ondergebracht in aparte ge bouwen. (Naar reeds eerder gemeld, heeft de minister van O. K. en W. beslist, dat op de scholen voortaan Zutfen in plaats van Zutphen moet toor- den onderwezen, maar volgens de Zutphensche Courant heeft het gemeentebestuur der stad hiervan geen bericht ontvangen.) Een machtig vraagpunt is beslist, Al bleef het buiten uw besef, Een zwaar probleem van spelling is 't, Moet Ziftfen met ph of f? De een schreef f al sinds een tijd, De ander hield zich aan ph. Er was geen gelijkvormigheid En gaat u nu maal" zelf eens na, Dit werkt verwarring in de hand En dat is, naar vanzelf spreekt, mis, U weet toch, hoe men in ons land Gesteld op spellingeenheid is. Dus de minister heeft bepaald, Ook hierin past een vaste lijn, Er mag niet langer mee gedraald, Het zal nu verder Zutfen zijn. 't Blijft mondeling dezelfde toon, Maar schriftlijk is ph vei-keerd, Zoo wordt uw dochter en uw zoon, Het voortaan dus op school geleerd. Maar nu wordt als een feit bericht, Dat Zutfen zelf er niet van weet, Men heeft de stad niet ingelicht, Hoe zij nu in de toekomst heet. Dat is wel weer een raar geval, Zoo blijft de keus uit twee erin, Terwijl men f schrijft overal, Heeft Zutfen zelf dep ei'in. Doodenlal te Rembang lot 15 gestegen. Voor het leven van vijf gewonden wordt ernstig gevreesd. Te groote hoeveelheid explosiemateriaal gebruikt? BATAVIA. 28 Januari (Aneta/A. N. P.) Naar Aneta verneemt, is de explosie in de Chineesche vuurwerkfabriek te Rembang, vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de vulling voor vuurwei-k van andere samenstel ling was dan hiervoor is voorgeschreven. Met de toelaatbare samenstellixxg zou een derge lijke explosie niet mogelijk zijn geweest. Ook schijnt de hoeveelheid explosief-materiaal grooter te zijn daxx bij de vooi"schx"iften is toe- gestaaxx. De explosie greep plaats op de plek waar de vulling geschiedt. Het getuigenver hoor leverde tot nog toe geen bijzonderheden op. Deskuxxdigen stellen thans een onderzoek in naar de oorzaak. Van andere zijde wordt vernomen, dat de onmiddellijke oorzaak zeer waarschijnlijk ge zocht moet worden in de onvoorzichtigheid van inheemsche vrouwen die in de fabriek werkten, voor zoover het het-in-acht-nemen vaxi de veiligheidsvoorschriften betreft. Thans zijn in totaal 15 menschen gedood. De behandelende geneesheer verwacht dat nog vijf van de gewon den het leven zullen laten. Het terrein van de fabriek is verdeeld in een ongevaai-lijke en een gevaarlijke zóne. De ongevaarlijke zóne wordt ingenomen door de kantoren en woningen. In de gevaarlijke zóne staan, op eenigen afstand van elkaar, eenvou dig gebouwde huisjes, van boven open, waar in vrouwen werken, die ter verwerking niet meer dan tien kilo kruit bij zich hebben- Eerst wanneer deze hoeveelheid bij de vul ling is opgebruikt, mogen zij een nieuwen voorraad halen, zulks in verband met de vei ligheid en ter voorkomixxg van grocte onge lukken. Gezien de zeer groote omvang van de ontploffing kan dus met waarschijnlijkheid worden aangeonmen dat dingen zijn gebeurd welke tegen de voorschriften indruischen. Het laatst is de fabriek geïnspecteerd in No vember j.l., waarbij bleek, dat alle voorschrif- -e'-- zijn nageleefd. De ontploffing in de fabriek, welkp staat op de grens van de plaats Rem bang, bracht een geweldige conster natie teweeg. De brandweer bluschte het be gin van brand, dat na de explosie ont stond. en de politie en andere autori teiten namen krachtdadige maatrege len om de gevolgen van het ongeluk zooveel mogelijk te beperken. De acrobatische inbreker. Te Amsterdam aangehouden. In ons vorig xxummer werd xxxedegedeeld, dat in den nacht vaxx Woensdag op Donderdag was ixxgebrokexi in den kruidenierswinkel van den heer R. aan de Jansstraat. De inbreker was door een tuimelraam binnengekomen en omdat er in 't gehel geen schade was aange richt, moest de man wel acrobatische toeren hebben verricht om binnen te komen. Maar al zijn behendigheid heeft hem toch niet uit de handen van de politie kunnexi houden, dank zij de ijverige nasporingen van de Haarlemsche recherche. De man is Donderdag in de Warmoesstraat te Amsterdam aangehouden. Het was de 23- jarige Pool L. P., koopman, laatst wonende te Amsterdam. In zijn bezit werden gevonden een horloge met kettig en een hoeveelheid worst, die hij in de Jansstraat gestolen bad. Hij heeft niet alleen bekend, maar ook mede gedeeld, dat hij een medeplichtige had, die volgens hem óf naar Rotterdam óf naar Belgic was vertrokkexi. De Pool is in verzekerde bewai'ixxg gesteld. AUTO VERBRAND. In de garage van de familie G. op den Tet- terodeweg is hedenmiddag te ongeveer één uur bij het starten de auto in brand geraakt. De vrijwillige brandweer wei"d dadelijk ge waarschuwd en deze gaf onmiddellijk met vier stralen water, doch koix niet beletten, dat de auto geheel uitbrandde. De garage heeft veel door den bi'arxd geleden. Bij half twee was het vuur gebluscht en kon de brandweer inrukken. De Haarlemsche inbrekers nog niet allen achter slot. Nu weer een inbraak in tic Pijnboomstraat. Donderdagavond tusschen half acht en half negen waren de bewonei's van perceel Pijn boomstraat 47 afwezig. In dat ééne uurtje heeft een inbreker kans gezien, daar zijn slag te slaan. Door eén x-aam van de slaapkamer wist hij binnen te komexx. Vele kasteix heeft hij doorzocht en een gedeelte van den inhoud over den grond gegooid. Uit eexx doosje, dat in het dressoir stond, is een bedrag van ongeveer f 70 gestolen. De politie tracht ook dezen in breker op te sooren. IiEDEN: 14 PAGINA'S. pag. Een politiecentrale te Haarlem voor het arrondissement. i Minister Slotemaker de Bruine is door de Praagschc Universiteit een eere-docto- raat toegekend. 3 Het rapportVan Zeeland gepubliceerd. 4 De koning van Albanië gaat zich ver loven. 4 „Nazorg" heeft Donderdagavond een pro- paganda-avond gegeven. 6 De afd. Haarlem van de Chr. Nat. Werk mansbond vierde Donderdag haar 40- jarig bestaan. 5 De deelnemers aan den Sterrit naar Monte Carlo, die Amsterdam als startplaats hebben gekozen zijn hedenmorgen ver trokken. 17 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Van Zeeland's rapport. R. P. Ruiterlijke bekentenissen. J. M. Sterck—Proot: Oud-Haarlemsch Vreugdefeest voor een jong Vorst. Van onzen Parijschen correspondent: De ramp te Villejuif H. D. Vertelling: De marineblauwe jumper Prof. dr. A. G. van Hamel: IJsland's volks karakter en politiek. Sport in 't Kort. Voor de Jeugd. Financieel-Economisch Weekoverzicht: De grootste conversie in Nederland een succes. Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 11.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1