EMILE ZOLA VenhcJk Financieel-economisch Weekoverzicht. NERFBOON-KOFFIE Meisje gevraagd TE HUUR TE HAARLEM Het leven van Net Meisje EXAMENOPLEIDING HUGAS, ELGERSMA, POTGIESER M.O. BOEKHOUDEN STAATSPRAKTIJKDIPLOMA JONGSTE BEDIENDE Voor geldbelegging VRIJDAG 28 J A N U A RI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Verlaging van de Rubber-restrictie. De grootste conversie in Nederland's historie een succes. Een stroom van provinciale en gemeentelijke conversies nu te verwachten. Zullen zij slagen Een Ame- rikaansch omniumvan obligaties toegelaten. De toestand in Amerika en Frankrijk. RUBBER heeft deze week voor de ver rassing gezorgd. Hoewel men in rub berkringen de meening was toegedaan, dat het Internationaal Rubber Rege- lings Comité met 't oog op de ongunstige sta tistische positie zou moeten overgaan tot een verlaging van het uitvoerquotum voor het tweede kwartaal, was de vrij algemeene opinie toch deze, dat een beslissing dienaangaande uitgesteld zou worden tot de volgende, in Fe bruari te houden, vergadering. Men redeneer de namelijk aldus: de achteruitgang van het Amerikaansche rubberverbruik in de tweede helft van 1937 heeft weliswaar de voorraden sterk doen toenemen en een druk op den prijs veroorzaakt, maar het zou toch min of meer voorbarig zijn, reeds thans daarop een besluit te baseeren tot verlaging van het uitvoercon- tingent. De toestand in de Ver. Staten is der mate onzeker, dat er op korten termijn nog heel wat verandering kan optreden. Het was dan ook min of meer opzienbarend, dat het Comité reeds Dinsdag besloot de restrictie voor April-Juni van 30 pCt. tot 40 pCt. te verscher pen. Bij het nemen van die beslissing stond het Comité voor de groote moeilijkheid, dat het niet alleen had te maken met de ongun stige feiten van het heden, maar ook met de onzekerheid ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van het rubberverbruik, hetwelk in de eerste plaats zal afhangen van den gang van zaken op economisch gebied in de Ver. Staten, die ongeveer de helft van de wereld consumptie vertegenwoordigen. Handhaving van het tegenwoordige percentage van 70 pCt. zou beteekenen, dat bij een, overigens nog'vrij optimistische, ramingvan het wereldverbruik voor 1938 van ca. 1 millioen ton, de werelduit- voer zich iets boven de 1 millioen ton zou be wegen en derhalve de voorraden zouden blij ven schommelen om het huidige te hooge peil. Zoo is het te verklaren, dat het Rubbercomité reeds thans aan de markt een zekeren steun heeft willen verleenen. Bovendien heeft de vroege beslissing het voordeel, dat den produ centen voldoende tijd wordt gelaten om zich aan de wijziging in het contingent aan te pas sen. Dit is in het bijzonder van belang voor Ned.-Indië, waar het uitschrijven van de 2.400.000 bevolkingsrubberlicenties voor elk kwartaal een zeer tijdroovend werk is. Toen in November de beslissing van het Comité viel om het quotum voor het eerste kwartaal van 90 pCt. op 70 pCt. terug te brengen, hadden de autoriteiten geen gelegenheid meer om de licenties voor Januari-Maart op te stellen op basis van 70 pCt. Deze werden toen voor de eerste twee maanden op basis van 90 pCt. uit gegeven en voor Maart tot practiseh nül terug gebracht. Deze moeilijkheid heeft men thans gelukkig kunnen vermijden. Hoe groot de onzekerheid ten aanzien van de toekomstige verhoudingen op de rubber- markt is blijkt wel hieruit, dat .de rubberprijs practiseh niet is gestegen op het bericht van de verscherping der restrictie. De handelaren nemen nog steeds een zeer gereserveerde hom ding aan en haasten zich niet om hun posities te dekken. Ten deele moet deze apathische stemming der markt worden toegeschreven aan het feit, dat men ook in den eerstkomem den tijd nog een verdere toeneming der voor raden verwacht, ten deele aan de toenemende onzekerheid ten aanzien van de situatie in Amerika. De toekomst zal moeten leeren, in hoeverre de jongste beslissing van het Rub- bercomité de markt zal kunnen steunen en zal kunnen leiden tot een herstel van het noodzakelijk evenwicht tusschen productie en verbruik. In het bijzonder moet er in dit ver band op worden gewezen dat de verscherpte restrictie voor de rubberproducenten betee- kent, dat zij opnieuw op een lager percentage van hun productiecapaciteit moeten gaan wer ken, hetgeen den kostprijs van hun product ongetwijfeld ongunstig zal beïnvloeden. Dit wil zeggen dat een deel van het eventueele prijsherstel opgeslokt wordt door den hooge- ren kostprijs, zoodat de producenten bij een kleine prijsverbetering geenszins gebaat zijn. Donderdag heeft de grootste conversie in Nederland's economische geschiedenis plaats gevonden en de omstandigheden zoowel als de aard der leening hebben er toe bijgedra gen, dat zij een succes is geworden: gelukkig maar, want ons staatcrediet zou een misluk king slecht hebben verdragen. De ontzaglijke ruimte op de geldmarkt, die overigens nog steeds toeneemt, heeft den doorslag gegeven: op den laatsten weekstaat van de Nederland- sche Bank zien wij een nieuwe vermeerdering van den goudvoorraad en van de rentelooze saldi. De tarieven op de geldmarkt blijven ab normaal laag en bedragen thans 1/8—1 3/8 pet. voor 3-maands tot 4-jaars papier. Een be langrijke aanduiding voor den uitslag der emissie werd reeds gevormd door den vasten toon, dien de 4 pet. obligaties aan de Amster- damsche Beurs sinds de aankondiging der con versie aan den dag hebben gelegd: dit toch bewees dat deze stukken, welker bezit voor keursrecht gaf, druk werden gekocht. Zoowel banken als private beleggers traden als afne mers van belangrijke posten op. In financieele kringen wordt ook gesproken over de belang stelling, die het bultenlandsch kapitaal in de nieuwe leening schijnt te hebben getoond. De „Koninklijke" heeft het hare tot het slagen der leening willen bijdragen door bijtijds mededee- ling te doen van haar voornemen, haar 4 pet. obligatieleening van 1937 ten bedrage van 72 millioen gulden af te lossen, zoodat de hou ders dezer obligaties, nog vóór de inschrijving op de conversieleening open stond, wisten, dat zij voor hun middelen nieuwe belegging had den te zoeken. Ongetwijfeld zal thans een ware stroom van provinciale en gemeentelijke con- versieleeningen over Nederland uitbarsten. Of zij alle zullen slagen is echter de vraag: het gemeentecrediet vooral wordt in Nederland toch altijd nog wat lager aangeslagen dan dat van den Staat. De enorme geldruimte hier te lande is on getwijfeld ook de oorzaak, dat de betreffende autoriteiten gemeend hebben het embargo op buitenlandsche leeningen wat minder stroef te moeten toepassen. Terwijl tot dusverre bij de introductie ter beurze van fondsen van bui tenlandsche maatschappijen werd vastge houden aan den eisch, dat alleen emissies werden toegelaten van die maatschappijen, waarvan reeds fondsen hier ter beurze zijn ge noteerd, is men nu ten behoeve van de ge wone aandeelen van de American Rolling Mill Company van deze voorwaarde afgeweken. De Amerikaansche waarden hebben trou wens niet aan gebrek aan belangstelling in ons land. te klagen. Op 27 Januari werden aan de Amsterdamsche beurs de certificaten van 16 obligaties van Amerikaansche onder nemingen geïntroduceerd. Het betreft hiel de schepping van een z.g. „omnium van obli gaties van Amerikaansche ondernemingen" een 16-tal obligatiesoorten (11 spoorwegen en 5 andere bedrijven) werden ter verdeeling van het risico tot een depot samengevoegd, waartegenover certificaten werden afgege ven en wel in twee series: de eerste serie ontvangt een maximale uitkeering van 4r/4 pet. per jaar, terwijl meerdere inkomsten ge reserveerd worden; de tweede serie zal volle uitkeering van alle inkomsten genieten. Theo retisch zou men moeten aannemen, dat de introductie dezer certificaten met sterk ver deeld risico succes zal hebben; of dit in de practijk inderdaad het geval zal zijn is ech ter een open vraag. Immers juist deze week komt uit New-York het bericht, dat men zich daar ernstig bezorgd maakt over de aan houdende daling der obligatie-koersen, spe ciaal die der spoorwegen. Dit vormt nu juist een stimulans voor de nieuwe introductie! Het is nog steeds onduidelijk in welken koers President Rosevelt het economisch- sociaal staatsschip stuurt. Wie de berichten, welke ons de afgeloopen week uit de Ver. Staten hebben bereikt, met aandacht heeft gevolgd, zal niet kunnen ontkomen aan den indruk dat Roosevelt, telkens als hij een stapje nader tot het bedrijfsleven heeft ge daan en een verzoenende hand heeft uitge stoken, zich plotseling herinnert dat er nog zoo iets als een New Deal is, dien hij moet toepassen. Zoo heeft hij, gelijktijdig met een aanbeveling voor prijsreducties, zijn scherpe oppositie geuit tegen loonsverlagingen in het algemeen. Waar deze uitlatingen samenvie len met het passeeren van vele dividenden van groote Amerikaansche ondernemingen, is het alleszins verklaarbaar dat zich weer eens een gedeprimeerde stemming van de New-Yorksehe beurs en van de haar zoo af hankelijke Londensche en Amsterdamsche beurzen meester maakte. Men begint te twij felen aan de ernst der pogingen, Washington en Wall Street nader tot elkaar te brengen, ten einde aldus aan de conjunctuurdaling paal en perk te stellen. Die twijfel schijnt ge rechtvaardigd te zijn. Er zijn tal van aan wijzingen dat de Administratie met haar vol gelingen het er op gezet heeft, zooveel mo gelijk populariteit te verzamelen. De anti trust actie schijnt met volle kracht te wor den voortgezet en reeds zijn 16 groote pe- troleumconcerns en 30 petroleummagnaten van deze actie de dupe geworden en door het Gerechtshof te Madison tot vrij zware straf fen veroordeeld wegens „prijsfixeering en schending der anti-trust-wetten". Waren wij in ons vorig overzicht nog min of meer op timistisch gestemd ten aanzien van een uit eindelijk compromis tusschen staat en geld macht, de jongste gebeurtenissen hebben dit optimisme helaas ondermijnd en de ver scherpte controverse moet dan ook worden beschouwd als een zeer ernstig gevaar voor natuurlijk conjunctuurherstel. Ook de ontwikkeling van den toestand in Frankrijk verschaft nog weinig aanleiding voor een terugkeer van het internationaal vertrouwen in dit zoo hevig geplaagde of lie ver zich zelf plagend land Geen wonder ook: de nieuwe regeering heeft hoegenaamd geen nieuw geluid gebracht. Men roeit voort met de oude onbeholpen riemen, hinkend op twee gedachten: die van financieele saneering en reductie van het prijs- en kostenpeil en die van onbeperkt toegeven aan arbeiders- eischen. En ook bier, zoo ongeveer als in Amerika, geeft de laatste gedachte den door slag. De reegering is aan handen en voeten gebonden aan de socialistische fractie en zij is daardoor in sterke mate gehandicapt in het nemen van waarlijk drastische maatre gelen om een eind te maken aan ongelimi teerde staatsuitgaven en prijsopdrijving om de rentabiliteit van het bedrijfsleven te her stellen en een waarlijk begrootingsevenwicht in het leven te roepen. Zoolang in deze situa tie geen verandering is gebracht, vindt geen kapitaalrepatriatie plaats en houdt de druk op den franc aan, een druk, waartegen het Egalisatiefonds niet kan en niet wil opwer ken. En zoo zien wij ook in Frankrijk, on danks pogingen om een onbelangrijk ar- beidseharter in het leven te roepen, feitelijk nog niets anders dan ontwrichting en zien wij er nergens een lichtpunt, dat bij de be- oordeelïng van Frankrijk's economische en financieele toekomst ons hoopvoller zou moeten stemmen. P. C. (Nadruk verboden) Nieuw incident te Sjanghai. Amerikaansch diplomaat door Japanner in het gezicht geslagen. Reuter meldt uit Sjanghai, 27 Jan.: De derde secretaris van de Ameri kaansche ambassade in China, John Allison, die op het oogenblik belast is niet de leiding van de Amerikaan sche ambassade te Nanking, werd gisteren door een Japansch schild wacht aangevallen.. Allison heeft hiervan rapport uitgebracht voor Washington. De Japansche autoriteiten hebben hun verontschuldiging aangeboden en trachten de zaak ter plaatse te rege len. Volgens de Japansche lezing stond de Japansche. soldaat op schildwacht voor een Chineesch huis, waar Allison binnen wilde gaan. De schildwacht sloeg Allison toen in het gelaat en be lette hem binnen te treden. „De schildwacht deed zijn plicht". Nader verneemt Reuter: Op de vraag of de schildwacht, die verantwoordelijk is voor het incident met den secretaris der Amerikaan sche ambassade, John Allison, gestraft zal worden, antwoordde de woordvoerder der Japanners, dat deze schildwacht zijn plicht heeft gedaan. Hij voegde hier aan toe, dat iedereen die de Japansche schildwachten niet gehoorzaamt, niet alleen een klap kan krijgen, doch ook beschoten kan worden. Op de vraag, waarom de Japansche com mandant het gebeurde heeft vergoelijkt, wan neer de schildwacht toch in zijn recht stond, zeide de woordvoerder, dat dit een gebaar van hoffelijkheid be teekent. De Japansche militairen, aldus zeide hij voorts, hebben ernstig een ander geval na gegaan, dat zich Dinsdag heeft voorgedaan en waarbij Allison ook weer betrokken was. Toen een Japansche politiebeambte probeer de in de auto van Allison te stappen om deze te escorteeren, sloeg Allison naar den Japan ner en noemde hij hem een idioot. Twee Japansche officieren zullen binnen kort per vliegtuig van Tokio naar Nanking vertrekken om er een onderzoek in te stellen naar den toestand na de jongste ldachten over het gedrag der Japansche militairen. In zijn verklaring over het eerste incident zeide de woordvoerder, dat Allison vergezeld was van een anderen Amerikaan en Japan sche gendarmen. Hij stelde een onderzoek in naar een geval van aanranding van een Chi nee sc he vrouw, dat zich op Amerikaansch gebied zou hebben voorgedaan. De beide Ame rikanen gingen een door Japansche soldaten bezet gebouw binnen. Toen zij dat niet wilden verlaten, kregen zij beiden klappen in het gezicht. De Amerikaansche' regeering heeft haar ambassadeur te Tokio bij de Japansche regee ring laten protesteeren tegen de behandeling van Amerikaansche staatsburgers in de dooi de Japanners bezette gebieden van China. Terrorisme te Sjanghai. Uit Sjanghai, 27 Januari. Nadat des daaags reeds vijf gewapende roofovervallen waren gepleegd, hebben zich in den loop van den avond te Sjanghai vier gevallen van ter roristische activiteit voorgedaan. In alle vier de gevallen werden handgranaten geworpen, doch niemand liep ernstig letsel op. Tijdens een der gewapende roofovervallen werd een Chinees, die van een pistool gebruik maakte, doodgeschoten. De anderen ontkwamen. Volkenbondsraacl in honderdste zitting bijeen. Beloften van trouw hernieuwd. Gisteravond kwam de Raad van den Vol kenbond bijeen in zijn honderdste openbare zitting. Alle leden van den raad waren aanwe zig. De zetel van Italië bleef open. Na de opening nam Eden het woord. De Britsche regeering, zeide hij o.a.. is van meening, dat gehandhaafd moet blijven hetgeen bestaat, niettegenstaande zijn be perkt arbeidsveld is de Bond het beste werk tuig voor de internationale samenwerking. Engeland wil gaarne samenwerken met alle landen, die geen lid zijn van den bond en het wil de vriendschappelijke betrekkingen met deze mogendheden bewaren, zoolang deze be trekkingen Engeland niet hinderen in zijn verplichtingen, welke het heeft als lid van den Bond. Engeland hoopt, dat nog eens de dag zal komen, dat de Bond zal worden wat zijn oprichters zich hebben voorgesteld, een uni verseel lichaam. Na de Britsche minister van Buitenland sche Zaken, nam zijn Fransche collega, mi nister Delbos, het woord. Hij verklaarde na mens zijn regeering o.a.: De regeering welke ik vertegenwoordig, wenscht haar trouw aan den Volkenbond te betuigen en het vertrou wen, dat zij heeft in zijn toekomst. Alle soorten regeeringen zijn te Genève vereenigd en Genève biedt de beste gele genheid tot vreedzame samenwerking. Indien al niet alle verwachting is verwezenlijkt, dan vereenigt de Bond toch alle mogelijkheden in zich. Te dikwijls vergeet men, wat tot stand is gebracht en de rol, welke sommige staten dank zij den bond kunnen spelen. In samen werking ligt de vrede. Frankrijk blijft gehecht aan de liberale en democratische beginselen en blijft ook be reid met alle mogendheden een vreedzame re geling te zoeken. Daarna sprak de Russische vertegenwoordi ger, Litwinof. Hij verklaarde, dat hoewel de Sovjet Unie niet behoort tot de oprichters van den bond, zij toch in haar buitenlandsche De verdwenen postzendingen. K. L. M. treft maatregelen. BATAVIA, 28 Januari (Aneta-AJSr.P.l Naar aanleiding van de berichten omtrent de postdiefstallen op de K.L.M.-route te Pa- lembang, kan worden gezegd, dat deze dief stallen geen geldzendingen of postzakken met waardevollen inhoud betreffen, zoodat de gemelde activiteit van een internationale bende hierdoor wel onwaarschijnlijk wordt. Tevens is bij deze diefstallen ten onrechte voortdurend gesproken van mailzakjes. In werkelijkheid verdwenen vijfmaal achtereen, in papier gewikkelde postzendingen. De P.T.T. die ons ook het bovenstaande me dedeelde. schrijft deze verdwijningen toe aan slordigheid, zoodat voorgesteld is om voortaan de piloten van de Ki.M. verantwoordelijk te stellen. Van de zijde der K.L.M. wordt medegedeeld, dat de maatregelen tot beveiliging intusschen verscherpt zijn. Alles wordt thans achter slot en grendel verborgen onder beheer bij den tweeden piloot. Geluid van den waterval werd overstemd De instorting van de Niagarabrug Electriciteitscentrale door het ijs bedreigd. (Vervolg van pag. 4.) NEW YORK, 28 Januari (A. N. P.) Eenige uren na de instorting van de internationale brug over de Niagara tusschen Canada en de Vereenigde Staten, moest ook de aan den voet van den waterval gebouwde electrische centrale van Ontario ontruimd worden. De ijsmassa's welke door de neergestorte brug nog hooger zijn opgestapeld, hebben bijna het dak van het electrieiteitsbedrijf bereikt, en dreigen het geheele massieve bouwwerk van zijn grondvesten te rukken. Ooggetuigen verhalen, dat het ge dreun van de instortende brug zelfs het gedonder van den waterval eenige seconden lang overstemde. Eerst brak de brug aan de Amerikaansche zijde af. Toen volgde het middenstuk, en ten slotte kwam het stalen geraamte aan de Canadeesche zijde omlaag. Hoe geweldig de ijsmassa's zijn, blijkt wel uit het feit, dat de twee stalen brug- pijlers van 200 ton elk, welke thans een gevaarlijken stuwmuur vormen, na de instorting op het ijsdek bleven liggen. Vele duizenden zijn uit Canada en de Ver eenigde Staten toegestroomd om naar de ver woeste brug te kijken. Het ijs, dat de brug heeft vernield, zakt de Niagara af. Alle hui zen en gebouwtjes worden meegesleurd. De schade wordt door de commissie van toe zicht op de electriciteitsbedrijven van Ontario geschat op 1 millioen dollar, voor zoover het haar bedrijf betreft. politiek steeds heeft gestreefd naar het hand haven van den vrede en toen zij werd uitge- noodigd tot den Bond toe te treden, heeft zij dit ook onmiddellijk gedaan. Steeds heeft zij zich bereid getoond haar verplichtingen na te komen en zij heeft geen voorwendsel gezocht zich hieraan te onttrek ken. De Sovjet Unie heeft geen reden haar hou ding ten aanzien van den bond te wijzigen. Vervolgens nam de Poolsche minister van buitenlandsche zaken. Beek, het woord. Hij zeide o.a.: Polen is besloten bij te dragen in de versterking van de vreedzame betrekkin gen en de vriendschappelijke samenwerking tusschen alle landen. De Zweedsche gedelegeerde verklaarde; Het Zweedsche volk blijft krachtig gehecht aan den Volkenbond. De op het gebied der sancties geschapen toestand verdient een ernstig onderzoek en de bijeenkomst van de Commissie van 28 zal daartoe zonder twijfel de gelegenheid bieden. Ik ben er van overtuigd, dat een bespreking in deze commissie met het doel den toestand op te helderen en beter de betrekkingen te definieeren tusschen den Volkenbond en zijn leden, in werkelijkheid de banden kan toe halen tusschen de staten, die lid zijn van onze instelling. Eenige en algemeene kennisgeving- Heden overleed onze beste Moeder, Behuwdmoeder en Grootmoeder Antje Visscher, Weduwe v. Dr. C. Kerbert. Haarlem: A. C. HOOG—KERBERT Mr. L. V. HOOG Amsterdam: A. F. KERBERT C. KERBERT— SIEVERDINK en kleinkinderen Haarlem, 28 Jan. 1938 Stolbergstraat 20 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 1 Februari a.s. op de be graafplaats „Westervel'd", na aankomst van trein 13.14 uur. De Griffier van het Kanton gerecht te Haarlem verklaart bij dezen, dat bij beschikking van den Kantonrechter te Haarlem d.d. 14 Januari 1938 aan Corne lls Johannes Stolwijk, geboren te Haarlem den 14den November 1919, wonende te Haarlem Jans straat 6, beperkte handlichting is verleend, strekkende tot het inkoopen en verkoopen van mu- ziekartikelen, als bladmuziek, instrumenten en onderdeelen daarvan, tot ontvangst en uit gaven zijner inkomsten, tot het aangaan van verhuringen, ar beidscontracten en in het alge meen tot het aangaan van dus danige rechtshandelingen als tot het uitoefenen van de des betreffende nering en handel betrekkelijk en noodzakelijk zijn. De Griffier voornoemd, LIESKER OOK UW NEUS KRIJGT Z'N DEEL! Reeds bij 't open maken van een pak Nerf- boon-Koffie komt de fijne geur U tegemoet. Dagelijks versch gebrand en even versch bij U in huis, daar voor zorgt de speciale ver pakking. Geen wonder dat niet alleen de heerlijke smaak maar ook' het fijne aroma U steeds naar èen vol gend kopje doen verlangen! U moet ze eens proeven! Een half pond kost 32 et. TïedcnkL ivciC CU schenkt! <jRMITS1RI59Gkt JTELEP. 10156 Bewaart de NeivEbocm adver tenties! lederen Vrijdag op deze plaats. U kunt er een uxoolen prijs mede winnen! Net zelfstandig van half 9 tot 2 uur. Zondags vrij. Loon 4—5, leeftijd on geveer 20 jaar. Br. no. 194 van Petegem's Boekhandel, Zandv. Hetblijfttoch altijd lekker: 'n dampen de kop chocola,met een lang Beschuitje van Verkade, be strooid met suiker en kaneel. In ieder pakje (12 ct.) een platenbon voor het nieuwe Verkade- album. LANGE BESCHUITJES AUFGEBOT. Es wird zur allgemeinen kennt- nis gebracht, dass 1. der Eisenflechter Fritz En- drikat, wohnhaft in Wilhelms haven, Fritz-Reuter-strasse 59, 2. die Hausangestellte Marga- rete Alwine Gartz, wohnhaft in Wilhelmshaven, Fritz-Reuter- Strasse 59, die Ehe miteinander eingehen wollen. Wilhelmshaven am 24 Jan. 1938 Der Standesbeamte, KRAMER Gevraagd: FLINK DAGMEISJE van 8 tot 7.30, tusschen 18 en 30 j., zelfstandig kunn. werken. Fl. loon. Zich aanmelden na 8 uur Iepenrodestraat 12, Haarlem. HEERENHUIZEN vanaf 45.tot. 80.p. m. MIDDENSTANDSHUIZEN 30.— 40.— BOVENHUIZEN 25.— 40.— BENEDENHUIZEN 25.— 35.— DIVERSE WINKELS, BERG- en WERKPLAATSEN. Inlichtingen KOEL'S BOUW- EN WONINGBUREAU, ZI3LWEG 67 HAARLEM TELEF. 12818. KOELTECHNISCH BUREAU HAARLEM vraagt 1. voor den verkoop van ELECTRISCHE KOELKASTEN van wereldreputatie, enkele bekwame VERTEGENWOORDIGERS voor HAARLEM en omliggende gemeenten (ook één vrou welijke kracht komt in aanmerking) 2. EEN JONGE DAME voor de te openen showroom en voor eenvoudige administratie. Sollicitaties, eigenhandig geschreven, met portret en zoo uit gebreid mogelijke inlichtingen en referenties onder nr. 8460 aan het Bureau van dit Blad. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem d.d. 21 December 1937 is H. C. Kreike, veekoopman, wonende te Aals meer, aan den Oostelnderweg no. 318 verklaard in staat van faillissement met benoeming van den E.A. Heer Mr. A. L. M. van Berckel tot Rechter-Com- missaris en ondergeteekende tot curator. Door voornoemden Heer Rech- ter-Commissaris werd bepaald: 1. dat de verificatie-vergade- ring zal worden gehouden op Vrijdag 25 Maart 1938, des voor middags te 9.30 uur, in het Pa leis van Justitie, aan de Jans straat no. 81 te Haarlem. 2. dat de indiening der schuldvorderingen zal moeten geschieden ten kantore van den curator vóór 1 Maart 1938. Curator Mr. J. G. BETTINK Haarlem, 27 Januari 1938 Staten Bolwerk 26. Tegen 15 Febr. gevraagd te Overveen een flink KEUKEN-WERKMEISJE Zonder goede getuigen onnoo- dig zich aan te melden. Br. no. 8458 bur. van dit blad RECTIFICATIE. In de advertentie van liet REMBRANDT- THEATER betreffende het groote film werk staat abusievelijk BOVEN 18 JAAR, dit moet zijn BOVEN 14 JAAR Gevraagd pl.m. 14 a 15 jaar, voor pak- werk. Aanmelden tusschen 7 en 8 uur M. Vermeulen, Gr. Hout straat 170, Haarlem bericht hiermede, dat per 1 FEBRUARI zullen aanvangen de NIEUWE CURSUSSEN voor en De cursussen leiden op voor het S. P. D. examen 1939 en voor het M.O. examen 1940. Lestijd 3 uur per week evt. benoo- digde wiskunde 1 uur per week, tarief 15.per maand (wiskunde inbegrepen). Tevens vangen per 1 FEBRUARI aan onze cursussen BOEKHOUDEN (PRAKTIJKDIPLOMA) en ENGELSCH (PRAKTIJKDIPLOMA) Met deze laatste opleidingen houden wij ons nog slechts enkele jaren bezig. Dat ons systeem ook voor deze lagere opleidingen juist is, moge blijken uit dc omstandigheid dat van onze A-cursussen (10 maands-opleiding) bij de laatste examens 32 candidaten Twijnde 92%) slaagden. Door onze opleiding bespaarden deze menschen ongeveer 50 aan lestijd (de opleiding duurde slechts 10 maanden, terwijl de gebruikelijke opleider in den regel daarvoor ongeveer IV- jaar rekent) en hadden zij een vrijwel absolute slaagkans. SECRETARIAAT HAARLEM Frans Halsplein 9, Telef. 16372. INLICHTINGEN EN INSCHRIJVING ZATERDAG VAN 8 tot 9.30 uur n.m. Gevr. voor pakhuis en expeditie Aanvangsal. 4 p. w. Adres te vernemen bur. van dit blad Gevraagd voor de ochtenduren voor het doen van huiswerk een JONGMENSCH. Zij die eenigszins op de hoogte zijn van het schildersvak genie ten de voorkeur. Br. no. 8454 bur. van dit blad te koop gevraagd klein burger huis. Brieven met prijs no. 8461 bur. van dit blad De ruggegraat van elk reclameplan Courantenreclame

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3